Winterts^ Jan Langedijk naar Oslo PUROL De politiehond. Radioprogramma Door de gladheid van den weg. Nuttig gebruik van leegstaande kasteelen. liefde bij de brievenbus. UlT de OMGEVING Ernstig auto-ongeval bij Den Bosch. Gistermorgen omstreeks tien uur heeft op den weg Den BoschHedel nabij de Orthenschekerk een ern- tig auto-ongeval plaats gehad, dat moet worden toege schreven aan de gladheid van den weg. Een auto uit Den Bosch, waarin drie personen wa ren gezeten, slipte en reed in volle vaart tegen een boom. Alle drie inzittenden werden gewond. Mevrouw Gotlieb was er het ernstigst aan toe. Zij bekwam een diepe wonde aan het hoofd. Een inzittend meisje werd tegen de voorruit geslingerd en kreeg eveneens ern stige verwondingen. De bestuurder kwam er nog het beste af. Hij kreeg slechts verwondingen aan de han den. Dr. Mettrop uit Den Bosch verleende de eerste hulp, waarna de slachtoffers naar het Grootziekengasthuls te Den Bosch zijn vervoerd, waar zij voor verdere be handeling zijn gebleven. EEN TUNNEL ONDER DE MONT BLANC? Parijs: Wederom zijn in belanghebbende krin gen de plannen besproken voor het boren van een tunnel onder de Mont Blanc, teneinde een directe spoorwegverbinding tusschen Parijs en Rome moge lijk te maken, zonder den thans bestaanden omweg via Menton. De tunnel zou moeten bestaan uit twee naast el kaar loopende gangen met een doorsnee van ongeveer 6 meter elk. NIEUWE KOMEET IN MAART ZICHTBAAR IN WEST-EUROPA? Londen: Volgens berekeningen der stcrrewacht van Greenwich zal de nieuwe komeet die de vorige maand in Zuid-Amerika is ontdekt, deze week den evenaar in Noordelijke richting passeeren, zoodat zij ongeveer tegen 1 Maart in Engeland zichtbaar zal zijn. Tehuizen voor kinderen. Stockholm: De vele kasteelen en op palei zen gelijkende huizen van den Zweedschen adel, die leegstaan vaak tengevolge van de economische cri sis worden tot zeer goede doeleinden aangewend. Het historische slot van Savstaholm, niet ver van Stockholm, dat vroeger het eigendom was van graaf Trolle Bondc, is thans gemetamorfoseerd in een te huis voor achterlijke kinderen. De statige grafelijke vertrekken worden nu bewoond door 53 kinderen, die er dagelijks onderricht ontvangen. De groote bibli otheek is veranderd in een gymnastiekzaal, terwijl de wintertuin, waar vroeger vele exotische planten te be wonderen waren, gevuld is met weefgetouwen. Andere kasteelen zijn in gebruik genomen als te huizen voor werklooze jongemannen. DE DRESSUUR VAN DEN VERDEDIGINGSHOND. Naar aanleiding van een interview, dat wij met eenige vooraanstaande politiemannen op het gebied van hondendressuur hadden, kunnen wij de honden liefhebbers het volgende aanbieden. Er zijn natuurlijk verschillende methodes om een verdedigingshond af te richten. Een goede verde digingshond geeft absoluut groote voordeelen. De africhting. Het revieren is een oefening, die in de practijk van zoer veel belang is. Deze oefening geeft dikwijls aanleiding tot het maken van veel fouten. Een der eerste fouten is b.v., dat men te vlug te werk gaat. Uit den aard der zaak is iedere hond geneigd het begin van het revieren goed te doen, want het naar hartelust draven over een terrein, is iets, dat iedere rechtgeaarde hond aantrekt. Het gevaar ontstaat echter, dat het dier zich vrij voelt, waardoor het al lerlei „kattekwaad" gaat uithalen. Het revieren bestaat uit de volgende onderdeelen: 1. Het bewaken van het voorwerp of den man; 2. het afzoeken van het terrein; 3. het aanblaffen van 't voorwerp of van den man. Zoolang de hond het bewaken van het voorwerp of den man niet goed doet, is het nutteloos om ver der te gaan. Eerst als het dier het voorwerp of man goed bewaakt, totdat het bevel gegeven wordt om daarmede op te houden, kan men met de oefening betreffende het afzoeken van het terrein beginnen. Men neme voor de eerste malen geen groot ter rein, omdat het dier gedurende de geheele oefening goed te volgen moet zijn. Als het dier bij den man of het voorwerp arriveert, moet het onmiddellijk blaffen. Zoodra men bemerkt dat, het niet ten volle attentie schenkt aan het verborgen voorwerp, het zij man of artikel, moet de oefening absoluut wor den herhaald. Kiest men een terrein, dan moet men er aan den ken, dat zoodra het dier het commando wordt gege ven, het direct met het terrein-afzoeken moet begin nen. De hond mag ten enncn male absoluut niet eerst een meter of vijftig weghollen en dan plotse- Te Carlsbad in Tsjecho-Slowakije wandelde onlangs een politieagent langs het postkantoor, toen zijn aan dacht werd getrokken door twee jongelui, die in min nende houding tegen de brievenbus leunden. De agent dacht met weemoed aan zijn jonge jaren, glimlachte toegeefelijk en ging verder. Toen hij uit het gezicht verdwenen was, maakten de minnenden zich uit eikaars armen los, droegen de brievenbus weg en laadden haar in een auto, die om den hoek stond te wachten. De politieman had hen gestoord, juist toen zij de bus van den muur had den losgekregen en om geen argwaan te wekken, wa ren zij tot de bovenbeschreven strategie overgegaan. Zij werden echter opgespoord en het bleek, dat zij lid waren van een dievenbende, die uit jongelieden van beider kunne bestond. VERDERE LAWINE-ONGEVALLEN IN OOSTENRIJK. Bij Sterzing in Zuid-Tirol werden door een lawine twee houtarbeiders bedolven. Een hunner zag kans zich zelf uit de sneeuwmassa te bevrijden, doch de tweede kwam om het leven. In Vorarlberg bij Caschurn werden twee veestallen, een kapel en een perceel bosch door een lawine meegesleurd. VERPLEEGSTER DRIEMAAL GEVALLEN. Omdat zij verstijfd was door rheumatiek. „Drie maanden geleden", schrijft een verpleegster, „was ik volkomen verstijfd door rheumatiek. Het was inderdaad zoo erg, dat wanneer ik op een di van of bed ging liggen om te rusten, ik niet meer op kon staan, of twee menschen moesten me hel pen en mijn voeten moesten opgetild worden om ze op een stoel te leggen. Ook heb ik drie keer een lee- lijken val gedaan, toen ik eens alleen uitging. Mijn linkerbeen, van de heup af naar beneden, leek ge heel onbruikbaar te worden. Op 't laatst moest ik met iemand loopen en nog een stok gebruiken. Ik placht uren lang in mijn kamer te zitten huilen, om dat ik niet werken kon, en ten slotte kon ik zelfs mijn eigen haar niet meer doen. Een kennisje be zocht me eens en zei: „Oh, zuster, probeer toch eens Kruschen Salts!" Ik liet dadelijk een flacon halen en 't resultaat is eenvoudig wonderlijk. Nu kan ik allerlei dingen doen, die ik drie maanden geleden niet kon lk kan loopen. dansen, springen en weer echt van 't leven genieten." Zuster M. Enkele ingrediënten van Kruschen Salts drijven het overtollig urinezuur, de oorzaak der rheuma tiek, uit het lichaam. Andere zouten in Kruschen voorkomen dat dit kwaadaardig zuur zich ooit weer in Uw organisme kan ophoopen. Kruschen Salis is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het étiket op de flesch zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Handels Maat schappij Amsterdam voorkomt. ling beginnen te zoeken. Direct na het gegeven commando, moet het dier in actie komen. Als oefe ning is het b.v. zeer goed een persoon of voorwerp te verbergen, op zeer korten afstand van den ge leider. Men brenge echter voldoende variatie in de soort van voorwerpen. In de practijk kan men voor de raarste gevallen komen te staan. Het commando. De wijze van commando-geven is ook van belang. Hard schreeuwende commando's zijn ten eenen male uit den booze. Het geven van een zacht commando heeft verschillende voordeelen. De aandacht van den hond wordt er zeer door gespannen. Want in een zacht gegeven commando klinkt iets geheim zinnigs, en een hond, die zonder eenige animo re viert, zal dit ook niet gaan doen, als men hem als het ware de commando's toebuldert. Het verdient aanbeveling, den hond te gewennen aan het geven van armbewegingen, om bepaalde deelen van het terrein aan te wijzen. In de praktijk zal het meerdere malen voorkomen, dat men een terrein laat afzoeken met als resultaat „nihil". Daar om verdient het aanbeveling om den hond ook te laten revieren op terreinen, waarvan de geleider weet, dat er niets kan worden gevonden, alzoo ook niet kan worden aangeblaft. Want het kan vooral des nachts voor een surveilleercndcn politieman ge- wenscht zijn, om zich er van te overtuigen, dat zich op een of ander terrein, niets bijzonders bevindt. Vindt het dier niets, beloon hem dan door hem het woordje „braaf eenige malen toe te voegen. Maar zorg ook van tijd tot tijd dat de hond wel iets aan te blaffen heeft, door een persoon op een afgespro ken plaats te laten gaan staan. Blaft de hond dezen persoon aan, beloon hem ook hiervoor. Men kweekt hierdoor een goede, verdedigingshond. Er zijn helaas, aldus onze zegsman, ook politie ambtenaren, die zich doen vergezellen van een hond. die niet voor zijn taak berekend is, en daar door berokkenen zij niet alleen zich zelf. maar ook anderen schade. Een politieman, die zich doet ver gezellen door een niet behoorlijk afgerichten hond, gedraagt zich onverantwoordelijk. Hier ligt ook een taak voor heeren Burgemeesters, als hoofden der politie. In iedere gemeente is niet een deskundige, die een oordeel kan vellen over de al dan niet be trouwbaarheid van een hond. Maar dat is ook nier noodig, want men kan den eisch stellen, dat een hond, waarmede politiediensten worden verricht, in het bezit is van een certificaat van de K.N.P.V. ZWARE SNEEUWVAL IN MAROKKO. Te Oran is zeer veel sneeuw gevallen. In dit ge deelte van Marokko zijn treinen en autobussen inge sneeuwd. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw twee meter hoog. DE WERKELOOSHEID IN POLEN. Warschau: Het werkloozencijfer in Polen heeft een record-hoogte van millioen bereikt. De regeering zal ter bestrijding der werkloosheid spoedig met de uitvoering van een program van openbare werken beginnen. WOENSDAG 13 FEBRUARL HILVERSUM (1875 M.) VAR A-Uitzending; 10.00 v.m. V.P.R.O.; 6.30 R.V.U.; 8.00 Gram.pl.; 9.30 P. J. Kers: Onze Keuken; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Voor de Arbeiders in de Con tinubedrijven: VARA-Tooneel o.l.v. W. van Canpel- len; Orvitropia o.l.v. Jan van der Horst, N. de Klijn (viool), F. v. d. Heide (klarinet) en R. Schoute (piano), C. v. d. Lende (lezing); 12.00 Gram.pl.; 12.15 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steijn; 1.001.45 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis; 2.00 Voor de vrouwen; 2.15 Kniples; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 X.X.-ensem- ble o.l.v. C. Steijn, m.m.v. G. Ehrhardt (zang); 5.50 Gram.pl.; 6.05 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis; 6,30 R.V.U.: Prof. G. Gonggrijp: Voedsel en Vrede in het Verre Oosten; 7.00 Sportuitzending; 7.20 „Mathis der Maler", Hindemith (gr.pl.); 7.45 Voor Transport arbeiders; 8.00 Herhaling S.Ó.S.-berichten; 8.03 Gr.pl.; 8.20 C. Steijn (accordon) en J. Vogel (piano); 8.30 „Nu slaat 't dertien", spel van Observer, vert. Nel Bakker. VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen; 9.15 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot m.m.v. W. Ra- velli (bas), 1000 Vaz Dias; VARA-Varia; 10.15 Con cert uit Parijs (gr.pl.); 10.30 Orgelspol J. Jong; 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (301 M.) N.C.R.V.-Programma: 8.00 Schriftlezing en Medi tatie; 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. P. Does; 11.0012.00 Harmoniumspel M. F. Jur- iaanz, Mevr. L. J. A. v. NeerdenOngers (sopraan); 12.15 Gram.pl.; 1.00 Orgelspel R. Parker; 2.00 Zang Greta Smit m.m.v. L. Blaauw (orgel); 3.003.45 en 4.00 Trioconcert (viool-cello-piano); 4.30 Gram.pl.; 5.00 Kinderuur; 6.30 Landbouwpraatje; 6.30 Onder wijsfonds voor de Binnenvaart; 7.00 Ned. Chr. Pers bureau; 7.15 Causerie; 7.30 Gram.nl.; 7.40 Ds. L. D. Poot: Holland op Zee; 8.00 Vaz Dias. Gam.pl.; 8.15 Arnhemsche Orkestverecniging o.l.v. J. Spaander man, m.m.v. J. Smeterlin (piano); 9.15 Causerie Ds. L. D. Poot; 9.40 Vervolg concert; 10.30 Vaz Dias; 10.35-11.30 Gram.pl. DROITWICH f1500 M.) 10.351050 Morgenwijding; 11.20 Gram.pl.; 11.50 Voor de scholen; 12.05 Orgelspel O. MacLean; 12.50 Ch. Manning en zijn orkest: 1.50 Orgelconcert M. Vinden; 2.25 Voor de scholen; 3.10 Lezing; 3.35 Sted. Orkest van Bournemouth o.l.v. R. Austin m.m.v. J. Szigeti (viool); 5.05 Het John MacArtbur kwintet; 5.35 Dans- orkest o.l.v. Henrv Hall: 6.20 Berichten; 6.50 en 7.05 Lezing; 7.25 Handel-concert; 7.50 Concert-inleiding; 8.05 Svmphome-concert o.l.v. Adr. Boult; 9.10 Berich ten; 9.25 Vervolg concert; 10.20 Lezing; 10.35 Hon- gaarsch Zigeuner-orkest o.l.v. G. Garay; 11.2012.20 Roy Fox en zijn Band. RADIO-PARIS f1648 M.) 750 en 8.20 Gram.pl.: 12.35 Goldv-orkest; "8.20 „Kite- ge", opera van Rimsky-Korsakow. KALUNDBORG f1261 M 11.201.20 Concert uit Rest. „Ritz": 2.20 Gram.pl.; 2.504.50 L. Preil's Orkest; 6.50 Strijkorkest o.l.v. Emil Reesen: 7.20 Discussie; 9.35 Omroeporkest o.l.v. Reesen; 10.20—11.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 5.20 Gram.nl.: 6.35 Omroeokwintet en solisten: 10,05 Zang; 11.20 Concert uit Berlijn; 1.35 Orgelconcert door J. Schafgans; 3.20 Werag-kamerorkest o.l.v. T-Iagestedt; 5.10 Zang en piano: 6.45 Vocaal sextet; 7.35 „Die Hohenstaüfen", spel van Chr. D. C.rabbe; 8.05 Carnavals-programma o.l.v. C. Baumgarten; 9.4011.20 Dansmuziek. ROME (421 M 8.20 Concert door de Weensche Schubert-Bund. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Salon-orkest o.l.v. Wal pot; 1.50-^-2.20 Gram.pl.; 5.20 Mortelmansconcert; 6.05 Gram.pl.; 6.35 Vioolrecital: 7.05 Gram.pl.; 8.20 Sa lonorkest o.l.v. Walpot: 9.50 Orgelconcert; 10.30 11.20 Dansmuziek: 484 M.: 12.20 L. Langlois' orkest; 1.302.20 Dito; 5.20 Salon-orkest o.l.v. Walpot: 6.20 Gram.pl.; 6.50 Weensche muziek: 8.20 Svmphonie- concert o.l.v. Defauw; 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.35 iZe Keulen; 8.05 Otto Kermbach en zijn orkest: 9.20 en 10.05 Berichten: 10.2011.20 Gevarieerd pro gramma uit Amsterdam: Wouter Denijs en Han Beuker (pianoduetten). Pierre Palla (orgel), de AVRO-Girls en Kovacs Lajos en zijn Orkest. TT EFRH TT nOWAArtT) Vrijdagavond vond in lokaal Rus een samenkomst plaats van de V.-D. Kiesvereeniging „Burgerplicht" waarvan de heer A. Kooij als vice-voorzitter de lei ding nam. Voorzitter zei bij zijn openingsrede, dat allen die aanwezig waren op dat oogenblik, evenals hij zeer zeker dachten aan den man, die er nu niet meer was, doch dien we allen nog zoo graag op den voorzittersstoel hadden gezien Spreker bracht in herinnering de stuwende kracht die door den heer Kostelijk ook in deze vereeniging was uitgeoefend, 't verband dat door zijn persoonlijkheid met de zuster vereenigingen en de andere organisatie van den V.D Bond steeds een levend verband was. Hierna deelde hij mede, dat ook de heer Biersteker jarenlang secretaris der vereeniging, den wensch had te kennen gegeven heen te gaan en dat er dus twee plaatsen zouden zijn in te nemen. Naar voren kwam de gedachte, om de vereeniging los te maken van de V.D. organisatie, doch na lang- durigo gedachtenwisseling werd hiervan afgezien, omdat men meende dat een organisatie, die zoo lang een plaats in het politieke leven der gemeente had ingenomen, niet zonder meer kon worden opge heven. Hierna volgde een bespreking over de in te nemen plaats in de actie, die men in verband met de ge meenteraadsverkiezingen van meerdere zijden ver wachtte. Door den heer Kooij werden meerdere vragen, die uit de vergadering naar voren werden gebracht, omtrent de plaats, die de ministers Marchant en Oud in het regecringsbeleïd hadden ingenomen, v.n.I. wat de onderwijskwestie betrof, beantwoord. Nadat hierdoor de gemoederen weer eenigszins tot rust waren gebracht en er weer een zekere een stemmigheid onder de aanwezigen was verkregen, werd het verslag van den penningmeester uitge- Gesprongen handen,ruwe huid DOOS30en60ct. BIJ APOTH.enDROGISTEN bracht. In kas bleek een bedrag van f 42.50, hetwelk gering werd geacht om een voldoende actie te ont plooien. Het bestuur zou echter op middelen zin nen de kas te versterken. Hierna kwam aan de orde de candidaatstelling. Besloten werd om evenals voorheen de gewoonte was geweest weder een lijst volgens het punten- stelsel door de ter vergadering aanwezigen op te ma ken en daarna een referendum onder de leden uit te schrijven. De groslijst werd als volgt samengesteld: 1. A. Kooij; 2. P. Smit; 3. C. Pool; 4. H Bruin; 5. J. D. v. d. Busse; 6. S. Dekkers; 7. P. Molenaar Kz.; 8. Jc. Kostelijk; 9. G. Dirkmaat; 10. A. Koster; 11. Jc. Kla ver. Hierna vond verkiezing plaats voor twee nieuw® leden van het bestuur. Gekozen werden de heeren P. Smit en H. Bruin (Veenhuizen.) Bij het slotwoord wees de voorzitter er op, dat al was het getal der partij niet groot, foch de gedacht® die zij belichaamde waard was onder ons volk leven dig te worden gehouden, daar zij er voor stond dia vrijheid, die ons vanouds dierbaar was hoog te hou den tegen extremiteiten, hetzij deze van linksche of rechtsche zijden mochten komen. Zondag hield de afd. Heerhugowaard van de V.A. R.A. een propaganda-avond in het lokaal van den heer Rus. Nadat de voorzitter, de heer P. Glas, de hijeen- komst met een kort woord geopend had, sprak de heer F. A. Hof een korte propagandarede uit. Spr. wees er op, dat het ledental der V.A.R.A. dert laatsten tijd iets teruggeloopen was. De V.A.R.A. on dervindt ook de crisis. Maar heel veel arbeiders blijven ondanks de omstandigheden de VARA trouw en de V.A.R.A. blijft sterk. Onze tegenstanders ver kondigen vele malen, dat wij wegens financieel® omstandigheden ons werk zullen moeten neerleg gen of inkrimpen, maar het tegenovergestelde ia het geval. Dit is mogelijk dank zij de offervaardig heid der arbeiders, die inzien, dat de V.A.R.A. strijdt voor hun belangen. De andere omroepvereenigingen doen ook aan politiek, maar allen doen ze aan ka pitalistische politiek, alleen de V.A.R.A. doet aan arbeiders-, dat is socialistische politiek. Spr. be sloot met een opwekking, om als het eenigszins mo gelijk is, lid te worden der V.A.R.A., naast den man ook de vrouw, laten wij de V.A.R.A. groot en sterk maken. Hirna was het woord aan den V.A.R.A. declama tor F. Nienhuis, die voor de pauze voordroeg „Het Ridderkruis", een anti-oorlogsstuk van Henri Bar- busse, waarmee hij veel succes had. Na de pauze gaf de heer Nienhuis eenige stukjes van Charivarius, waarmee hij de rechte stemming in het publiek bracht. Daarna sloot de voorzitter de avond. De aanwezi gen bleven nog eenige tijd bijeen tot het houden van een gezellig bal. LANGEND IJ K Gister is het uitgekomen. Jan Langedijk gaat naar Oslo, om deel te nemen aan de wedstrijden om het wereldkampioenschap schaatsenrijden. Hierdoor is dus Jan's wensch vervuld geworden. We hebben hem nog even opgezocht om te infor- meeren naar bijzonderheden, doch heel veel wist hij niet officieel te vertellen. Op Woensdag is het vertrek vastgesteld en de te rugkomst zal, als tenminste geen wijzigingen wor den aangebracht, Dinsdag 19 Februari plaats vin den. De wedstrijden zijn Zaterdag en Zondag a.s. Langedijk was zeer in z'n nopjes, dat hij naar Noorwegen zou gaan. Dan wordt de moeite van alle training toch nog zooveel mogelijk beloond, omdat dan alle kansen benut kunnen worden. We zullen hem wel niet direct als wereldkampi oen terug zien komen, maar z'n prestaties in Zwit serland laten toch de verwachting koesteren, dat hij in Oslo geen slecht figuur zal slaan, al zal Langedijk het zwaar te verantwoorden hebben. In Oslo komt hij tegenover de „mannetjes-putters", zooals hij dat zelf uitdrukte. In ieder geval wenschen we „onze Jan" een goed® reis en veel succes toe. OUDKARSPEL, Eenigen tijd geleden is een oproep gedaan om bij dragen in de kosten van de zoo noodzakelijke ver lichting van het tehuis voor Ouden van Dagen, Het resultaat hiervan is niet van dien aard geweest, dat voldoende geldmiddelen bijeengebracht zijn. Thans zullen een aantal leden van de damesclub met een bus collecteeren. NOORDSCHARWOUDE. De uitslag van de gehouden rit over den nieuwen weg (heen en terug) door de ren- en tourvereeniging O. G., was voor de B-klasse als volgt: 1. Strijbis; 2. P. van Exter; 3. H. Kuiper: 4. Kaptein; 5. H. Plomp. De beide cerstaankomenden wonnen hiermee een medaille, beschikbaar gesteld door Jo. Rcnaud. LANGENDIJK. We vernemen, dat a.s. Woensdag een drietal Hoofd bestuursleden van het District Noord-Holland van den Nederl. Tuindersbond in Den Haag een samen- spreking zullen hebben met enkele Kamerfracties, ten einde de wenschen toe te lichten, welke de laatste weken op verschillende tuindersvergaderin gen tot uiting zijn gekomen. In hoofdzaak komen ze neer op: uitbetaling van het verschil tusschen op brengst. en richtprijs der verschillende tuinbouw- nroducten, nabetaling van het niet-uitbetaalde over de laatste 3 jaren tot 80 pet. van bedoeld verschil, daar er slechts 40 50 net. is uitgekeerd en een meer spoedige uitbetaling. Men verwacht, dat oo 20 Fehr. het resultaat dier besprkingen bekend zal zijn. In afwachting van het meer of minder gunstige van die resultaten zullen al of niet maatregelen voor demon straties worden genomen. We vernamen, dat de afd. Langendijk van den r.k. Land- en tuinhouwhond aan die van den Ned. Tuindersbond heeft verzocht, besprekingen te hou den om te komen tot het houden van gezamenlijke demonstraties, waaraan dan zou worden verhonden het zenden van deputaties aan de gemeentebesturen. I ZUIDSCHARWOUDE. De afd. van de S.D.A.P. heeft besprekingen ge houden met het Bestuur van de afd. van den Bond van arbeiders in het land-, tuinbouw- en zuivelbe drijf. ten einde te komen tot samenwerking hij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Men doelt ons ech ter mee, dat de laatste daarop niet is ingegaan.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7