Klanken uit Tunis. SCHAGER ROOSJES Firma GEBR. ROTGANS 1 u't de OMGEVING Marktberichten. EEN GROOT GRAF ZAL WORDEN GEOPEND. Vliegtuig in brand gevlogen. Graanloodsen in brand. Ziclizelf doodgeschoten. Advertentiën. WILLEM JAN Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 765 m.M. Wind: West. Temperatuur: 7 gr. C. is 44 gr. F. Vooruitzichten: Goed weer, behoudens kans op eenige regen. Vuilpoeders 50 ct. Spenenvaseline, per groote bus 30 ct. Gedipl. Drogist. SCHAGEN. BOUWEN. Op het Heerenbosch wordt op het open terrein naast het belastingkantoor voor rekening was mevr. wed. Jonk te Kolhorn een woonhuis gebouwd. teygctt i in i ANNA rAULOWN4 Hol. Mij. van Landbouw. Maandagmiddag vergaderde de afd. van de H. M. v. L. in Veerburg. Waarschijnlijk door het ongewone vergaderingsuur waren er minder leden aanwezig dan gewoonlijk. Ook de voorzitter was verhinderd, zoodat de vergadering ditmaal geleid werd door den heer D. Stammes, die na de opening het woord gaf aan den oud-hoofdhesiuurder, lid van de pro- paganda-commissie, den heer D. H. Jas, van Oost- voorne. Deze hield een lezing over: Wat de afdee- ling voor haar leden kan doen, en over: Aankoop van werktuigen. Spr. kwam in z'n inleiding tot de conclusie dat de regeering, na veel vergaderingen, uitgebrachte ad viezen, enz., besluiten nam die tot aanpassing moe ten leiden, die den tarweprijs, erwtenprijs enz. ver laagden, maar die bij spr. de vraag doen rijzen of het niet tijd is zichzelf te gaan helpen. Hij stelde zich de vraag, of er geen invloed is uit te oefenen op de hinnenlandsche markt. De koopkracht is ongetwij feld door werkloosheid en verlaging van loonen en salarissen gedaald. Maar, merkte spr. op, als wij 33/4 ct. voor de melk ontvangen, en deze wordi voor 10 a 12 ct. in Rotterdam verkocht, dan is er misschien wel wat voor ons te doen. Worden de menschen uit eigen kring ingeschakeld, om de pro ducten zelf aan den man te brengen, dan vermin dert dat ten plattelande de werkloosheid en kun nen, daar goedkooper geleverd wordt, zij, wier in komsten verminderd zijn, toch weer meer koopen. Spr. wilde dus, kort gezegd, den strijd aanbinden tegen de groote marge tusschen den prijs voor pro ducent en consument en tegen de tegenwoordige dure manier van distributie. Als andere maatregelen om tdt betere bedrijfsuitkomsten te geraken noem de spr. coöperatieve aankoop, opvoering van de pro ductie, door ieder persoonlijk, (waarvoor verbeterde vakkennis noodig is, dus cursussen gevolgd moeten worden, excursies gemaakt, bemestingsproeven moe ten worden genomen, enz)., en tenslotte ook, verla ging van de loonen Naast die verlaging wilde spr. dan de arbeiders weer helpen door de producten uit het bedrijf tegen kostprijs te verstrekken, gelegen heid te geven een varken te mesten, gezamenlijk pe troleum te koopen, enz: In dezen geest was er naar spr.'s meening leiding te geven door de afdelings besturen, om tot een goedkooper product te komen, terwijl daardoor tegelijkertijd de samenwerking tus schen leden en bestuur beter zou worden, de band zou versterken. Over den gezamenlijkcn aankoop van werktuigen vertelde spr., dat men daarmee begonnen is in Fries land en nu ook in N.- en Z.-Holland een werktuigen commissie is gevormd, die samenwerkt met Friesland. EEN AMERIKAANSCHE JOURNALIST VERTELT. ONRUSTIGE HOTELS EN COSMOPOLITISCHE STRAATTOONEELEN. (Bijzondere correspondentie uit Tunis.) TUNIS, Februari 1935. BRANDENDE zonnestralen vanuit een azuur blauwen hemel, zonnestralen, die neerflitsen op palmboomen, of sinaasappel- en citroen aanplantingen, waar koffiebruine inboorlin gen, slechts gekleed met een lendenschort, slaan te werken. Europeanen in witte tropenkleeding, mei openhangende overhemden en opgestroopte mouwen met wilskrachtige gezichten, die medewerken om de korte, scherpe bevelen, die zij geven, te doen uit voeren controleeren de werkzaamheden. Dat wa ren de beelden, die Morphous bij mijn placht op tc wekken, toen ik in Europa nog droomde van mijn reis naar Afrika!.... Voortdurende regenval, groote droppels of dikke stralen, een onaangename vochtige koude... Wèt was de werkelijkheid! Evenals het verwenschte Maart- en Aprilweer, of de Novemberkoude in Europa. Wat was ik blij, toen ik de dikke onderkleeding vond, die men ondanks alle beweringen van mij over 30 tot 50 gra den hitte in de schaduw, ondanks de in Europa reeds gekochte stroohoeden en de lichte tropenkleeding, tóch voor mij had ingepakt! Op z'n tijd „wintert" het zelfs in Noord-Afrika! Geen sneeuw, geen rijp, geen koude wind, waarbij de ooren langzaam afvriezen nog altijd staat de thermome ter op 10 of 20 graden boven nul! De olijf-, sinaas appel- en citroenstruiken dragen, nog altijd, groene bladeren! Zij wachten op het oogenblik, dat men hun vruchten plukken zal. Ret is thans oogsttijd, en die oogsttijd duurt naar gelang de verschillende pro ducten, die geoogst worden tot Maart. Geen dag De commissie houdt besprekingen met de besturen en het is voorts de bedoeling plaatselijke vertegen woordigers te verkrijgen. Als gevolg van het streven zijn de prijzen in den handel reeds gedaald. Het zal het beste zijn een lijst te maken van die werktuigen, die in de streek het meest gewenscht zijn, om zoo doende door één grooten aankoop voordeel te beha len. In Friesland blijft de plaatselijke smid ingescha keld. Spr. gaf den raad dat hier naar omstandigheden te regelen. Bij de besprekingen, die volgden op deze inleidin gen, werd o.a. meegedeeld, dat het de bedoeling van het bestuur is er op aan te dringen dat de propa- gandacommissie het groote publiek voorlicht en at tent maakt op allerlei dwaasheden, die in sommige bladen over het land- en veeteeltbedrijf worden ge debiteerd. Spr. vertelde nog wat over nieuwe werk tuigen en over 't gebruik van auto-onderstellen op 't land. Een oud onderstel was goed genoeg, een groote maat van banden, niet te hard opgepompt verdient voorkeur, zei spr.. die dit zelf toepassend, inplaats van 5 span, nu 3 span paarden gebruikt. De heer Stammes dankte den inleider, die de ver gadering moest verlaten, voor zijn leerzame lezing, waarna de huishoudelijke vergadering werd voort gezet. Door Landbouw en Maatschappij werd een bij drage gevraagd in het „Jan Smid-fonds". Op voorstel van het bestuur werd geen subsidie verleend. In overweging werd genomen een zwarte lijst van wanbetalers onder de handelaars aan te leggen en zich te abonneeren bij een informatiebureau, maar nog geen definitief besluit genomen. Voor een eventueel te geven melkcursus, gaf zich tot nu maar een liefhebber op, dus wacht men hier ook nog mee tot er meerdere gegadigden zijn. Nadat de heer Van Balen Blanken had aange drongen, om voor het onderzoek van voedcrartikelen het nemen van grondmonsters, enz. één bepaald per soon aan te wijzen, en dit niet door elk der leden afzonderlijk te laten doen, volgde sluiting. Uitvoering R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond gaf bij den heer Kossen een uit voering. De tooneelclub van den Volksbond voerde een Indisch tooneelstuk op, dat over het geheel zeer goed gespeeld werd en dan ook succes oogstte bij de bezoekers van deze opvoering, die, niet alleen om dat uitsluitend donateurs en leden toegang hadden, maar ook door de uitvoering in Breezand, in niet zoo'n groot aantal aanwezig waren. R.K. Voetbal. De wedstrijd Z.A.P. I—Geel Zwart II eindigde in een 8—0 overwinning van Z.A.P. De wedstrijd die Z.A.P. II in Heerhugowaard tegen S.O.S. zou spelen, werd afgelast. VERGEN EEN VLUCHTELING. Door den chef der politie werd in de gemeente een man zwervende gevonden. Nadat de heer Vermeulen tot aanhouding was overgegaan, bleek de zwerver te zijn de 23-jarige A. A. die uit het Psychopaten- gesticht te Heiloo gevlucht was. De man werd weder op transport naar Heiloo ge steld en aldaar ingesloten. Z IJ P E OUDE SLUIS. Zondagavond is in café Buisman een gemaskerd bal gehouden, dat wel buitengewoon geslaagd mag heeten. Niet mindor dan een veertigtal gemaskerd en was aanwezig, zoodat de jury voor het toekennen der prijzen geen gemakkelijke taak had. Niettemin heeft zij zich hiervan voortreffelijk gekweten en zijn een twintigtal prijzen naar beste weten toegekend. Het geheel stond onder de uitstekende leiding van den heer J. Silver, terwijl de muziek werd verzorgd door gebr. Meurs, welke hier al zeer goed bekend staan. Het wel wat druk bezochte bal hield de aanwezigen nog geruimen tijd gezellig bijeen. Tijdens het j.1. Zondagavond gehouden bal bij den heer Buisman, is van een der bezoekers zijn fiets, welke hij zonder toezicht tegen het hek langs den dijk had geplaatst, gestolen. Laat dit een waarschu wing voor vele anderen zijn, om liever iets voor stal ling te geven, dan later zijn karretje te kunnen na kijken. W 1 E R I N G E N R.K. Rijwielclub. J.1. Maandagavond 7 uur had in het lokaal van den heer S. A. Veerdig een vergadering plaats, om te komen tot de oprichting eener R.K. Rijwielclub, alhier. Aanwezig waren een 20-tal personen. De Zeereervv. heer Pastoor de Wilde opende de bijeenkomst met den Chr. groet, allen een welkom toeroepende en wel in 't bijzonder den spreker van den avond, den heer Hielen, hoofdbestuurslid van den Centralen Bond te Alkmaar, en tevens den wensch uitsprekende, dat men mocht komen tot de oprichting eener club, waarna de heer Hielen het woord verkreeg. Spreker zette in een vlotte rede het doel en streven zonder regen! Urenlang, onafgebrokenDit jaar is het al heel erg. Het is verdraaid koud, de doordrin gende vochtigheid veroorzaakt koude rillingen. In de huizen is alles vochtig-koud, de geverfde muren en de steenen vloer zuigen de laatste wammte op! Men kent hier geen groote kachels of zelfs maar gewone potkachels. Als het heel erg wordt, schaffen de beste gesitueerde burgerfamilies zich een petroleumkachel tje aan, waardoor in al die huizen een stinkende walm hangt! Slechts in de allervoornaamste hotels van Tunis, de hoofdstad van het Fransche protectoraat, heeft men centrale verwarming en koud of warm stroo- mend water. Vóór het begin van de wereldcrisis was Tunis op weg wegens het voor Afrika zeer zachte klimaat een centrum van vreemdelingenverkeer te worden. Een groote menigte hotels werd er gebouwd, maar thans is tal van die instellingen, wegens hel gebrek aan bezoekers, wederom het levenslaapje uit geblazen. Het is niet aangenaam, om als ordelievend Euro peaan langen tijd in zoo'n hotel te moeten verblijf houden. Niet alleen de sapgroene, met rood bewerkte muren werken tenslotte als een roode lap op een stier op ons gezichtsvermogen, maar ook de weinige discipline der bezoekers kan iemand tot wanhoop brengen! Tegen middernacht en soms nog veel later, wordt er op de gangen nog luid gepraat en gelachen in de kamer naast u wordt, ondanks ieder pro test, nog om 1 uur 's nachts op een schrijfmachine gerateld, of wordt men door de dunne muren heen, de onvrijwillige getuige van intieme gesprekken. Als klap op de vuurpijl draait de een of andere cabaret diva tegen het vroegste morgenuur met veel misbaar do badkraan open! Het schokken van de kraan, het ruischen van het water en het klagende gepiep van de waterstraal maken een verdere slaap totaal on mogelijk! In de schrijfzaal van het hotel zit een Ameri- kaansche journalist. Gistermiddag is hij met de boot gearriveerd vandaag heeft hij een wande ling gemaakt en alles gefotografeerd, wat zijn weg kruiste! En nu schrijft hij artikelen op den hand-zonder einde! Over het leven en de gewoonten van de inboorlingen, de Arabieren en Bedoeïnen... Dat de Arabieren altijd in de café's te vinden zijn, waterpijpen rooken en stoicijnsch voor zich uit in het Oneindige staren... Hij moet het immers weten! zullen zijn lezers denken. Na de artikelen schrijft eener club uiteen. Spr. Isgt er den nadruk op, dat men het niet moet beschouwen om plezierritten mede te maken, doch om tochten te organiseeren naar bedevaartsplaatsen e.d., b.v. naar den Stillen Omgang te Amsterdam of Runseputje nabij Heiloo., De contributie is zeer laag gesteld en bedraagt slechts 10 ct. per persoon ppr maand, hetgeen dus voor niemand een bezwaar mag zijn. Door verschillende personen werden aan spr. vra gen gesteld, welke allen naar genoegen werden be antwoord. Door den Zeereerw. heer Pastoor werd gevraagd of zij die lid wenschen te worden, zich even wilden opgeven. Staande de vergadering gaven zich een tiental personen op. Na bestuursstemming en eenige huishoudelijke besprekingen sloot de zeereerw. heer Pastoor de Wil de de vergadering, den spreker dankend voor zijn vlotte uiteenzetting, de aanwezigen voor hun op komst. tevens den wensch uitsprekende dat de R.K. Rijwielclub mag groeien en bloeien, tot heil der pa rochie. Hierna volgde nog den Chr. groet. Hiermede is dus de rij der vereenigingen weer met één vermeerderd. Wij wenschen deze jonge club dan ook veel succes. AARDAPPELMARKT AMSTERDAM, Marktbericht van Jac. Knoop. Makelaar in aardap pelen, groenten en fruit, Tel. 8141, Nassaukade 158, Amsterdam. Afgel'oopen week waren de prijzen der aardappe len hetzelfde, alleen voor Zeeuw blauwen was bete re prijs te maken, omreden de aanvoer niet groot is. Zeeuw bonten worden ook naar kwaliteit gezocht en brengen hiernaar den prijs op. Verschillende soorten poters gaat de verkoop iets luier. Klei bon ken gevraagd. Afwijkende soorten met blauw onder de schil moeilijk te verkoopen. Heden 18 Februari 1935 werden de volgende prij zen gemaakt: Zeeuw bonten f 3.303.60, id. blauwen f 3.60—3.80, blauw en bonten poters f 2.602.S0, Zeeuw eigenheimers f 2.10—2.50, id. Bevelanders f 2.40 2.60, Friesche borgers f 2.80—3, Friesche Roodstar f 2.S03, Flak. eigenheimers f 2.10—2.40, Flak. rood- starpoters f 2.50—2.60, Spuische eigenheimers f 2.10 —2.40, Hillegommer zandaardappelen f 2.803.50. Anna Paulowna zandaardappelen f 2.803.50, dito klei eigenheimers f 2.302.40, Andijker blauwen f 2.40—2.50, kleibonken f 2.40—2.50, zandbonken f 2.40 —2.50, alles per 70 Kg., Verder Drentsche en Overijs- selsche eigenheimers per 100 Kg. f 3.204.80. Inlich tingen om uw aardappelen naar Amsterdam te zen den, worden zonder eenige kosten of verbinding gegeven. AMSTERDAM, 18 Februari 1935. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken, 540 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5761 ct.. 2e kw. 48—55 ct. 3e kw. 4047 ct. per Kg. slachtgewicht; 103 melk- en kalfk&eien f 150 200 per stuk; 126 vette kalveren:. 2e kw. 42—50 ct., 3e kw. 3040 ct. per Kg. levend gewicht; 129 nuch tere kalveren f2.50—5.50 per stuk; 44 schapen f 12 f 15 per stuk; 557 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 tot 110 Kg. 4243 ct., zware varkens 4041 ct., vette varkens 39—40 ct. per Kg. slachtgewicht; 42 paarden f 80 tot f 100 per stuk. Marktoverzicht: Aanvoer slachtrunderen tamelijk ruim, handel niet vlug. prijzen aan het eind der markt dalende. Melkkoeien, tamelijke aanvoer, han del niet vlug; vette kalveren, aanvoer niet te druk, handel stug, prijzen stationnair, zoo goed als geen eerste kwaliteit. Nuchtere kalveren, ruime aanvoer, stille handel en constante prijzen. Schapen weinig aanvoer, handel stil en onveranderde prijzen. Var kens, matige aanvoer, handel stug, prijzen constant. Slachtpaarden aanvoer redelijk, met tamelijke han del. WARMENHUIZEN, 18 Febr. Aangevoerd: 500 Kg. roode kool 2e kw. f 4.805.40, 250 Kg. gele kool 2e kw. f 1, 1700 Kg. D. witte kool 2e kw. f 0.70. ALKMAAR, 18 Febr. Andijvie f 1.204.10, Bloemendaler f 3.508, boe renkool f 0.504.10, groene kool f 1.502.50, per 100 stuks, gele kool f 12.30, koolrapen f 1.803.50, roo de kool f 1.807.30, schorsenecren f 24, uien f 0.60 —2.90, wortelen winter f 1—1.90, id. was f 410, per 100 Kg., peren f 5.50, spruiten f 37, witlof I f 4.50 7.50, II f 2—3.50 per 100 pond, prei f 1.80—6.20, sel derie f 0.902.60, per 100 bos. spinazie f 0.711.35 per bak. ALKMAAR, 18 Febr. Op de veemarkt waren aanvoer en prijzen: 55 vette koeien f 110230, 6 vette kalveren f 3060, p. Kg. 50—80 ct., 205 nuchtere kalveren (slacht) f 2—10, 310 vette varkens per Kg. f 0.330.37. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Februari 1935. 12000 Kg. uien f 1.80—2, driel. f 1—1.30, grove f 2— 2.30, nep f 1.60, 7200 Kg. peen f 0.70—0.90. Roode kool f 3.906.50, ds. f 3.506.30, gele kool f 11.50, ds. f 11.20, Deensche witte kool f 0.70 1.10, doorschot f 0.70—-0.S0. NOORDSCHARWOUDE. 19 Februari 1935. 19500 Kga uien f 1.201.80, driel. f 0.601, grove f 1.80—2.20, nep f 1.50, 10200 Kg. peen f 0.70—1, Kroten 0.401.30, roode kool 3.306.50, ds. 3.10 5.20, gele kool 11.60, ds. 11.30, Da witte okol 0.70 —1.10, ds. 0.70. hij ansichtkaarten, zoo kleurig mogelijk: karavanen bij aankomst in de oase, en zoo voorts. Morgen gaat het verder round the world in tempo! Op de wegen: een internationale bevolking! Alle kleuren en alle rassen ter wereld, van de zwarte, met de dikke, omgekrulde lippen, de spleetoogige, geelhuidige Chinees, de gebaarde Arabier, de woeste Bodoeinen tot aan de Europeesche bleekgezichten, zijn hier aanwezig. Er zal nauwelijks een tweede plek ter wereld zijn, die zoo'n heksenketel van kleuren, zoo'n mengelmoes van nationaliteiten is... Schoenpoetsers belegeren de straten... Water schijnt men slechts te gebruiken, om het te drin ken, want hun gezicht, handen en beenen zijn be dekt met vuil. Als men niet energiek tegen hen op treedt, trekken zij iemand, reeds bij het aanprijzen van hun diensten, de beenen onder het lichaam van daan, om deze op hun schoenenkastje te zotten! Dan werpen zij de francs, die men hen geeft, in het stof, laten hun werktuigen onbeheerd liggen en loopen luid jammerend en klagend, soms ook scheldend, achter iemand aan, om meer los tc krijgen. En dat, terwijl de gewone prijs, het „tarief" slechts lol y2 franc bedraagt! Een kleine bengel is daar bij, een kleuter van nog geen acht jaar, gekleed in een oude jas, die als een veel te wijde kaftan achter hem aan slobbert... Hij heeft galgenhumor, de kleine aap! Als hij geen klanten vangt, of als hij ondanks alle gejammer geen hoogeren prijs weet los te krijgen, trekt hij een quasi-droefgeestig gezicht, grijnst dan even en zegt: „C'est la crise mondiale". „Dat is de wereldcrisis...!" Indiërs, met groote, ernstige oogen, die de voorbij gangers fascineerend aankijken, met hun starre, hypnotische blikken, kooperS trachten te vangen, wachten op klanten, maar prijzen niets aan; vele van hen zijn waarzeggers, die uit de hand voorspel len. Bedelaars, in lompen gekleed, zonder armen, zonder beenen of met door de svphilis-wegge vreten gezichten, bevolken de straten. Grijsaards, kinderen en Bedoeïnenmeisjcs zijn het veelal, die hen leiden; vooral de svphilisleiders komen hier heel veel voor. Het is een brutaal volkje. Wee de ongelukkige, die uit medelijden een aalmoes geeft! Hij verdwijnt in de menigte bedelaars als een kerseboom in een vlucht spreeuwen! De bende stort zich letterlijk op den schenker, en slechts met slagen, schoppen en schelden kan men zich bevrijden... Binnenkort een onderzoek in de Gresford- mijn, waarin onlangs 265 man door een ontilcfiing het leven verloren. - Zelfopoffering van vrijwil ligers. Men zal zich nog wel het verschrikkelijke ongeluk herinneren van September in de Engelsche steenko lenmijn van Gresford bij Wrexham, waarbij 265 man tengevolge van een ontploffing om het leven zijn ge komen. Dezer dagen zal Sir IIcnry Walker, de hoofd inspecteur van het mijnwezen zich naar het noorden begeven om de laatste vergadering van deskundigen bij te wonen, welke te beslissen heeft over het oogenblik van heropening van de mijn. De mijn is op het oogenblik nog met groote stalen platen afgezet. Drie weken geleden zijn vrijwilligers opgeroepen voor de eerste gevaarlijke afdaling in de mijn, die nog vol gassen moet zijn. Meer dan 50 mannen uit alle deelen van het land hebben zich daarvoor aangemeld. Daarvan zijn er 31 met groote zorg uitgezocht, die thans worden ge oefend. Men bouwt een zg. luchtsluis boven den in gang van de Martinschacht, welke grenst aan de Dennisschacht, waarin nog altijd de lijken van de omgekomenen moeten liggen. Zoodra deze lucht sluis, een reeks van luchtdichte kamers, gereed is, zullen de pantserplaten, die de schacht hebben afge dekt, worden weggenomen. Vier man met zuurstof apparaten zullen via de luchtsluis in de schacht af dalen en rapporteeren, hoe de toestand daar is. Zij zuilen eerst nagaan, of de lift weer in werking kan worden gesteld. Halverwege de schacht is een gang naar de Den nisschacht. Zoodra die bereikt is, moet men pro- beeren de elcctrische pompen weer in werking te krijgen. De mannen, die het onderzoek zullen in stellen. worden geoefend in mijngangen, die met zwaveldampen zijn gevuld en staan onder voortdu rende medische controle. Zij krijgen genoeg zuur stof mee, om twee uur op te kunnen werken. Zoo moeten zij leeren, hoe zij met de minste inspanning en het minste zuurstofgebruik kunnen werken. Men verwacht, dat de mannen in de schacht heel wat op te ruimen zullen hebben. Alle deuren, die tevens dienst doen voor de ventilatie, moeten door de drie ontploffingen vernield zijn. Er zullen gedeelten van gangen zijn ingestort. Er moet water in de rriijix staan. Ongetwijfeld zullen er kabels gebroken zijn en verder zal men stof en gas ontmoeten. De man nen wacht een zware taak. De opleiding alleen kan al noodlottige gevolgen voor hun gezondheid hebben. Veilig geland. Aan de buitengewone bekwaamheid en tegenwoor digheid van geest van den Engelschen vliegerluite nant Murison, was het gisteren te danken, dat hij zelf een twee passagiers van zijn vliegtuig het leven hebben behouden. Zijn toestel, een bommenwerper, vloog n.1. tijdens de vlucht ter hoogte van Ramsgate plotseling in brand. Murison zette de machine in den wind en volbracht een veilige landing. Niemand werd gewond. Hevige brand te Rosario, i Buenos Aires: In de graanloodsen van de Com- pania Exportadora de Cereales, welke gelegen zijn in het havengebied van Rosario, is gistermiddag een he vige brand uitgebroken, tengevolge waarvan tal van ontploffingen plaats vonden. Ongeveer 50 personen liepen brand- en andere wonden op. 26 personen zijn er vrij ernstig aan toe. De materieele schade is aan zienlijk. Merkwaardig ongeval tijdens tooneel- voorstelling. Bij een tooneelvoorstelling door een vereeniging te St. Marein in Stiermarken heeft zich een merk waardig ongeval voorgedaan. Opgevoerd werd het stuk „Andreas Hofer". Een der medewerkenden, de 26-jarige Joseph Zach, moest daarbij achter de cou lissen eenige revolverschoten lossen. Hij schoot daartoe met scherp op een dik stuk hout. Een on derdeel van et*i seconde na het weerklinken der schoten hoorden de toeschouwers een kreet. Het bleek, dat een der kogels van het hout was terug- gestuit en Zach in de borst had getroffen. Hij was op slag dood. Geboren: Zoon van j. VONK en A. VONK-Pie. julianadorp, St. Ludwinastichting. 18 Febr. 1935. Te koop: VOERBIETEN a f 4.75 per 1000 Kg, bij j. C. VETH- MAN, Waardpolder, Kolhorn. Degeen die Zondagavond 17 Febr. bij Café BUISMAN een fiets heeft meegenomen wordt vriendelijk verzocht in eigen belang die terug te bezorgen. Te koop: TARWESTR00, kafvrij, k 5 gld. per 1000 Kg., con tant. A. GEEL, Oudesluis. Gevraagd: een Werkjongen, niet ouder dan 16 jaar. DAAN KAAN, Wieringerwaard.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3