De Langendijker Groentenveilingen. ÖT DE OMGEVING WIE RIN6EW De schrik zit er blijkbaar nog niet in. Reeds enkele malen maakten wij van deze plaats melding dat door den rijks veld wacht alhier proces- verhaal werd opgemaakt terzake van overtreding der Winkelsluitingswet. Enkele winkeliers schijnen het nooit te leeren. J.l. Zondag vielen er weer slachtof fers en wel D. T., C. S. en S. L. Men zij dus gewaar schuwd, daar de politie geen gratie gebruikt en on middellijk proces-verbaal opmaakt. De storm aan Den Oever. Do storm van j.l. Zaterdag heeft hier gelukkig wei nig schade van beteekenis berokkend. In de Zwin straat moesten de dakpannen van enkele huizen het ontgelden, terwijl aan den Molgerdijk de schutting van de tennisbaan, eigendom van den heer K., tegen de vlakte woei. Het gebouwtje van de tennisbaan werd gedeponeerd in den tuin van den heer H. Al hoewel men ook eenigszins bezorgd was voor de vele vischkamers en kommen die in zee stonden, is de schade toch nog al meegevallen. Wel waren hier en daar enkele palen verdwenen en het want losgeraakt, doch veel had dit niet te beteekenen. Rundveefokvereen. Oost- en West-Wieringen. Algeraeene vergadering van de Rundveefokvereeni- ging Oost- en West-Wieringen, op j.l. Maandagmorgen in Ilotel Centraal te Hippolytushoef. De heer M. Bakker opent als voorzitter de verga dering en heet de aanwezigen welkom. Hierna wor den de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna volgde het jaarverslag van den controleur- stamboekhouder. Uit dit verslag vermelden we de vol gende bijzonderheden: In het melkjaar 19331934 werden van 230 dieren een volledige melkstaat berekend, waaronder 67 vaarzen, 51 twenters, 44 derd-kalvers en 66 oudere koeien. Do gemiddelden van erkende afstamming waren: Vaarzen 3325 114 3.43 292; twenters: 4047 140 3,46 300; derdkalvers: 4557 148 3,25 291; oudere koeien: 4880 165 3,38 291. Het gemiddelde van alle groepen was: 4180 140 3,ai 294. Als beste productiedieren worden vermeld: Vaarzen. Nel 12, eig. N. Bakker: 5219 175 3,35 in 328 m.dg.; Jannie 24, eig. W. Mostert Czn.: 4530 169 3,73 in 280 m.dg.; Dora, eig. wed. D. N. Mulder: 3878 151 3,89 2S0; Johanna 10, eig. M. Heijblok: 4445 145 3,26 280; Pietje 5, eig. M. Bakker Szn.: 3795 143 3,77 316. Twenters. Horst 15, eig. M. Bakker Szn.: 4760 190 3,99 324; De Bonte 3, wed. D. N. Mulder: 5157 172 3,33 324; Reina 22, eig. N. Bakker: 3941 169 4,29 280; Dirk je 5, eig. C. J. Koorn: 4327 169 3,91 328; Pietje 5, eig. Jb. P. Dekker: 4615 169 3.66 280. Derdkalvers. Dieuw eig. wed. D. N. Mulder: 5209 195 3,74 280; Anna, eig. S. Lont (Vet): 5674 194 3,42 2S0; Guurtje 4, eig. P. Hellingman: 6104 193 3,16 280; Trien 7, eig. M. Bakker: 5782 189 3,27 280; Pietje, eig. N. Metselaar: 4970 183 3,72 314. Oudere koeien. Leip 2, eig. wed. D. N. Mulder: 6604 243 3,68 280; Marie, P. R. Smid: 6365 238 3,74 329; Mook 5, eig. wed. D. N. Mulder: 6409 221 3,45 296; Pietje 9, A. S. Klein: 6409 211 3,29 280; Reina 11, N. Bakker: 5284 208 3,94 280 m.d.g. Hierna volgden nog eenige mededeelingen over de stambockhouding 1934. Verslag penningmeester. Tot nazien der reke ning werden gekozen de heeren D. Blaauboer en W. S. Mostert, die na inzage alles in orde bevonden. Bij de bestuurverkiezing werd de heer P. R. Smid gekozen, in de plaats van den heer N. Kool, die re glementair niet herkiesbaar was. Verder werden de ingekomen stukken behandeld en werd medegedeeld, dat twee leden als lid bedank ten. De controleur deed nog de mededeeling dat hij zich weder beschikbaar had gesteld als bemiddelaar voor het inscharcn van jongvee in den Wieringermeer- polder. Hierna sluiting. J.l. Zondag gaf de muziekver. „Harmonie" in Con- cordia haar 2e uitvoering voor ongehuwde kunstlie vende leden. De zaal was bijna geheel gevuld met een zeer aandachtig publiek. Dn voorzitter de heer C. J. Bosker sprak een leuke welkomstgroet tot de aanwezigen, waarna het muzi kale gedeelte onder leiding van den directeur den heer P. Kreijger werd afgewerkt. Hier kwam weer eens goed aan het licht, wat serieuse studie vermag, en gaf „Harmonie" weer eens een duidelijke blijk van kunnen. Het overbekende Indische drama „Dolle Hans" werd vol spanning gevolgd, in de tragische momenten zagen wij verscheidene jongelui een weer barstige traan even tersluiks wegpinken, bewijs dat dezen meevoelden en medeleefden met Hans en Jolante. Deze twee rollen werden vertolkt door Mej. Gr. Bosker en den heer C. J. Bosker. De goedgegrimeer- de stijfkoppige majoor bleef uitstekend in zijn rol, evenals de kalme resident en luitenant Witte. De andere minder op den voorgrond tredende rol len kwamen goed tot hun recht. HE ERHU GOW 'AARD BurgerL Stand over de maand Jan. Geboren: Theodorus Petrus, zoon van 0- B. Mees ter en C. Pankras; Nicolaas Willibrordus, zoon van D. Dudink en H. v. Schagen; Petrus, zoon van J. Beers en A. Tamis; Anna, dochter van J. Kieft en J. Beers; Johanncs, zoon van C. J. de Vries en E. J. Groot; Maria Anna. dochter van J. v. Schagen en A. G. Schuijt; Catharina Maria, dochter van H. S. Koopman en G. Bos; Theodorus, zoon van Th. Ot- tenbros en M. J. Schilder; Johannes. zoon van Th. Tamis en A. C. de Wit; Cor. zoon van F. van Leijen en G. Zuidgeest; Alida Comelia, dochter van J. Ko men en B. Stet; Elisabeth, dochter van Th. L. van Wcll en E. Nolten; Wilbertus Nicolaas, zoon van J. v.d. Berg en M. E Jonker; Anna Maria, zoon van S. v. Langen en van C. J. M. Roozendaal; Johanna Cornelia, dochter van A. Tesselaar en A. Huiberts; Anna Huberta, dochter van W. Beers en C. v. d. Stoop. Ondertrouwd: Cornelis Mak', 38 jaar, te Wormer en Aafje Groen, 35 jaar; Barend Mastenbroek, 26 Jaar. te Lisse en Maart je Jannetje Brouwer, 23 laar: Johannes Gerardus Keuss. 25 jaar en Johanna Frie- derieke Wilhelmina Schagen, 25 jaar, te Alkmaar. Gehuwd: Geene. Overleden: Aart Goed, 81 jaar, echtg. van A. Peere boom: .Tan Smit, 82 jaar, wednr, van A. Fraijman; Petrus Martinus Groot, zoon van A. Groot en M. Groothuizen, overleden te Alkmaar. Een aangifte levenloozc geboorte. Inschrijving van een echtscheiding. Een gerechtelijke inschrijving van een in het vo rig jaar geborene, OE nn'4 s JULIANADORP. Storm. Door den storm zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag, langs de Langevliet, over een tamelijken af stand, de telefoonpalen afgebroken, met in hun val de draden vernielende, zoodat de diverse abonné's zonder telefonische verbinding waren. WINKEL Behalve voor diploma coupeuse slaagde Mej. M. Keetman tevens voor directrice en leerares. Ook deze successen had Mej. K te danken aan haar studie aan de Mode-academie „Wohryzek" te Amsterdam. Zondagavond gaf de Arbeiders Zangvereeniging „Pieter Jelles" met medewerking van haar kinder koor, een openbare Zanguitvoering, onder leiding van haar directeur, den heer J. Kos, in de tooneel- zaal van D. A. de Bruijn alhier. Het bezoek was matig. Bij het begin van de uitvoering werd door den Voorzitter medegedeeld, dat verschillende leden ten gevolge van ziekte verhinderd waren, waardoor een geheel onvolkomen bezetting was veroorzaakt. Om nu toch de uitvoering te doen doorgaan, had men de medewerking weten te verkrijgen van een deel der leden van de zustervereeniging te Kolhorn. Sa men te repeteeren is niet mogelijk geweest, zoodat eenige clementie wordt ingeroepen. Ten opzichte van de door het groote koor gezongen liederen, en met inachtneming van eenige clementie moet gezegd worden, dat, hoewel het gezelschap niet groot was, het vol moed zijn liederen ten gchoore bracht. Een zeer dankbare afwisseling was de medewer king van het kinderkoor. Het zangspel Lentebloemen en „De geleende koe kenpan" (kluchtspel), werd aardig voorgedragen, en was goed verzorgd in aenkleeding zoowel als in grimage. Door een paar meisjesleden werden nog enkele voordrachten gegeven, en hoewel de belangstelling niet zoo groot was, het gehoor was dankbaar en belangstellend. SINT MAARTEN EENIGENBURG. Zondagavond gaf de zangvereen. „Zang en Vriend schap" alhier een openbare uitvoering in café „de Burcht", directeur de heer J. Vlam van Warmen- huizen. Jammer, dat er zoo weinig belangstelling voor de ze uitvoering bestond, daar dit kleine koortje heusch aller belangstelling verdient. De 9-tal liederen door hen ten gehoore gebracht getuigden allen van studie en ernstig willen. Met voldoening kan door de aan wezigen dan ook aan dezen avond teruggedacht worden. Ter afwisseling werd opgevoerd het tooneelstukje in 2 bedrijven door Jac. Braun, getiteld „Henkie". Dit bleek een heel geschikt stukje voor dezen avond te zijn, waarbij de aanwezigen konden lachen. De opvoering was dan ook goed te noemen en de grimage van den heer Swiers heeft er het zijne toe bijgedragen dat het geheel zoo goed is geslaagd. Zaterdag geraakte, door den storm de vrouw van den heer A. E. van het Rijpje, welke per fiets vanaf den Westfrieschen dijk de kluft opging naar Eeni- genburg, en als passagier haar 4-jarig dochtertje achterop meevoerde, in de wegsloot. Gelukkig was 'n nat en bemodderd pakje het eenigste nadeel dat zij hierbij opliep. ANNA P AULOWNA Werkverschaffingsloon weer <?p 27 cent. Moesten we onlangs bij eenige onaangename be richten voor de werkloozen o.a. vermelden, dat het uurloon in werkverschaffing was verlaagd van 27 op 25 cent, nu hebben we gelukkig betere tijding. Op verzoek n.1. van het gemeentebestuur, krachtig ge steund door een persoonlijk bezoek van burgemees ter Lovink aan het departement in Den Haag, heeft de Minister het uurloon weer van 25 op 27 ct. ge bracht. BREEZAND. Bloembollen-ziekten en de bestrijding. Op initiatief van de vereen. Bloembollencultuur geeft de heer Van Herwijnen op eenige achtereen volgende Donderdagavonden een cursus in de r.k. school, die door belangstellenden kosteloos gevolgd kan worden en waarin behandeld wordt: bloembol- ienziekten en deb estrijdingsmiddelen. Overplaatsing. De rijksveldwachter brig.tit., C. Kwantes wordt 1 Maart overgeplaatst naar Uithoorn. R.K. TooneeL De meisjes tooneelclub van de Mariacongregatie van de kerk in de Spoorbuurt, gaf ten bate van de armen te Breezand een opvoering van „De sombere molen". De zaal van den heer Borst was heel goed bezet, toen Pastoor Van der Eem z'n geestige ope ningsspeech hield. In het drama in vier bedrijven, dat veertien dagen te voren ook in de Spoorbuurt is opgevoerd, speelde Slechte tijden. - De Langendijker tuinbouw aan den rand van den ondergang. - Alleen roode kool brengt bevredigenden prijs op. - Voorraden zijn echter gering. - Gele kool voor een deel onverkoop baar. - Geen vraag uit het buiten land, veel te weinig voor de bin- nenlandsche markt Nog slech ter voor Deensche witte kool door dezelfde factoren. - Buitengewoon lage prijzen. - Veeboeren koopen ze op. - Aanvoer aardappels. - Uienprijzen nog lager. - Ook voor peen maar matige belangstelling. - Idem bieten. Waarheen het met den Langendijker tuinbouw gaat, is voor velen een raadsel. Vast staat echter, dat, wordt de toestand in afzienbaren tijd niet aan merkelijk beter of worden geen maatregelen getrof fen voor meer afdoenden steun, dan zal het niet lang meer duren, of met deze eens welvarende streek is het als tuinbouwcentrum gedaan. Een belangrijk per centage der tuinders zal het spoedig aan de noodige middelen ontbreken om weer opnieuw te beginnen, terwijl het voor het andere deel slechts een kwestie van tijd is. De tuinders wachten op een daad van de christelijke partijen. Als men de roode kool uitzondert, waren de prij zen der aan de veilingen aangevoerde producten weer uiterst laag. De roode kool bracht prijzen op. die er mee door konden, maar toch voor dezen tijd te laag waren. De aanvoeren werden alle verkocht. Voor eerste kwaliteit roode kool werd f5f5.40 hc- taald, voor de sorteering van ongeveer 1 kilo gewicht. Het meest 'gewild waren de aanvoeren met roode kool van ongeveer 3 pond; daarvoor werd f5.60—f6.10 betaald, voor enkele partijtjes bij uitzondering 20 a 30 cent meer. De sortcering van 4 ponds-kool bracht weer minder op: de prijzen liepen van f 4,90—f 5.60, al naar gelang van kwaliteit. De grootste kool werd voor f2.60f3.30 verkocht, doorgaans in verband met kwaliteit. Voor tweede soort weken de prijzen niet mej. G. van Kuieren een goede hoofdrol. Ook mej. M. van Kooten blonk uit en de Hongaarsche dans van mej. Ethel Blakö had weer aller bewondering. De pauze werd op prettige wijze gekort door het congregatiekoortje uit Breezand onder leiding van mej. Van Wever. Nadat Pastoor Verhoef aan het eind van de op voering z'n dank had uitgesproken voor de verleen de medewerking en samenwerking, bleef men nog geruimen tijd in gezellig samenzijn bijeen. W I E R 1 N GE RW A A RTt Toen we Zondagmorgen ons kerkgebouw binnen stapten, zagen we iets nieuws. Alle looppaden wa ren voorzien van mooie dikke loopers. Een onbe kende gever heeft aan 't Kerkbestuur laten ver zoeken, om dit voor zijn rekening te mogen aanbren gen, wat natuurlijk niet anders dan dankbaar kon worden aanvaard. Neemt men daarbij de prachtige electrische verlichting, welke deze dagen is aange legd. als een legaat van wijlen den heer D. A. Kaan, aan de kerk geschonken, dan kunnen we wel ver klaren, dat het geheel een veel mooier aanzien heeft gekregen. De inwijding van het nieuwe orgel zal op een nog nader te bepalen datum plaats hebben. CALLANTSOOG Schapenmoordenaar op 't pad. In de afgeloopen week zijn bij verschillende vee houders schapen in de weide gedood, klaarblijkelijk door een of men- honden. De heer P. Zwaan vond drie schapen gedood en 6 gewond, terwijl bij den heer J. Vries 4 schapen gewond werden. Ook bij den heer J. Baken werd vorige week een schaap doodgebeten. De politie probeert te ontdekken wie de moordenaar is; de mogelijkheid bestaat dat alle wandaden door een en denzelfden hond bedreven zijn. Van de zijde der politie vroeg men ons, het publiek te verzoeken, voorloopig geen honden meer los te laten loopen, aan welk verzoek wij gaarne voldoen. Z IJ PE ST-MAARTENSBRUG. Zaterdagavond hield de vereeniging „Nut en Ge noegen" alhier haar 2e en laatste bijeenkomst in dit seizoen. Ondanks regen en stormvlagen was een talrijk publiek in de zaal van den heer Kossen aan wezig. Te acht uur opende Voorzitter de bijeenkomst, heette de aanwezigen hartelijk welkom en sprak o.m. zijn genoegen uit-over de flinke opkomst. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het. programma. Door Loevens' Tooneelgezelschap van Alkmaar werd opgevoerd „Dokter Bavino", tooneelspel in 3 bedrijven van Henk Bakker. De heer Loevens, die de rol van Bavino vertolkte, was wel het neusje van den zalm. De uitbeelding was buitengewoon verdienstelijk en daarom brengen wij hem gaarne een woord van lof. Henny de Haan was in Prum vooral in het slotbedrijf, het onder houd tussclien de twee broers, uitstekend op z'n plaats. Peel, de veldwachter die het leven van den vroolijken kant bekijkt, vond in den heer Klinkha mer een waardig vertolker. Van de andere spelenden kunnen wij alleen zeggen, dat zij hun best deden de aan hen toebedachte rol len zoo goed mogelijk naar ■v oren te brengen. Na afloop van het 3e bedrijf klonk er een dave rend applaus door de zaal. Moge dit voor de spelenden een bewijs zijn, dat het publiek genoten heeft. Voor 12 uur sloot de Voorzitter de bijeenkomst, daarbij dank brengende aan het gezelschap Loevens, voor hetgeen zij ten beste gegeven hadden. Met een opwekking aan de aanwezigen, om zich als lid aan te melden en de vereeniging zooveel mo gelijk te steunen, werd deze bijeenkomst besloten. Onze plaatsgenoot, Jan den Hartog Wz., werd benoemd als volontair bij het Vliegkamp de Kooij. BARSINGEREQPV Zaterdag j.l. hield de vischclub „Vischlust" haar jaarvergadering in café Populair van den heer K. Dekker. Het geheele bestuur trad af, doch werd bij accla matie herkozen. Alleen in de plaats van den heer M. Middelkoop Jr., die wegens vertrek had bedankt, moest een nieuw bestuurslid worden gekozen. De heer T. J. Schenk verkreeg de meeste stemmen en nam de benoeming aan. Daar dit de eerste jaarvergadering der vereeni ging was, had het bestuur gemeend deze een eenigs- bijzonder veel af, zoodat voor kool van twee tot drie pond f4.50f 5.10 werd betaald, voor iets zwaardere f3.30—f4.30, voor de grofste f2.40f3, soms in ver band met kwaliteit f3.10f3.40. De aanvoer beliep 80 spoorwagons. Voor de gele kool was de belangstelling aanvanke lijk iets minder slecht, doch al spoedig trad weer de vroegere lustelooze stemming in, die de markt al enkele maanden lang heeft beheerscht. De vraag uit het buitenland heeft niets te beteekenen en voor de binnenlandsche markt wordt er veel te veel aange voerd. Ook daar is de gele kool onverkoopbaar. Aan de veilingen werd voor kool van ongeveer 3 pond f 1.60f 1.80 besteed, iets zwaardere bracht een paar dubbeltjes minder op, terwijl voor de grootste f 1 f 1.20 werd betaald, dit alles voor eerste kwaliteit. Tweede kwaliteit had als vanzelf sprekend nog min der belangstelling en een beduidend percentage was onverkoopbaar. Wat verkocht werd bracht niet meer op dan f 1 a f 1.20; alleen in het begin der week werd iets meer betaald. Ruim 70 spoorwagens gele kool werden aan beide veilingen verhandeld. Nog slechter was de markt gestemd voor Deen sche witte kool. Groote voorraden zijn van deze kool nog aanwezig en maar steeds blijft de vraag uit. Tij dens de korte vorstperiode was er een iets gunstiger stemming gekomen met iets betere prijzen, doch deze week was het daarmee weer finaal uit. Het allermooi ste goed van ongeveer 3 pond, dat aanvankelijk nog f 1.40 a f 1.50 opbracht, werd later voor f 1.ver kocht, grootere brachten soms nog minder op en voor tweede kwaliteit werd 70 a 90 cent betaald. Ech ter was een groot gedeelte onverkoopbaar en verhuis de naar de koeboeren, zoodat er 50 cent per 100 KG. voor terecht kwam. De totale aanvoer aan beide vei lingen bedroeg ruim 90 spoorwagons. Het schijnt wel, of de Langendijker uien minder gewild zijn dan wel placht. De prijzen zijn lager dan in Zuid-Holland en ook deze week was de markt voor dit product maar lusteloos gestemd. Werd aanvan kelijk voor grove uien nog f2.50—f2.70 betaald, later werden de meeste voor f2f2.30 verkocht. Gewone, middelgroote uien, brachten eerst nog f2.30—f2.60 op, doch zakten ook al in tot f 1.50 f2. Drielingen brach ten slechts 60 cent tot fl op en nep van f 1.60—f2. De aanvoer beliep 18 spoorwagons. Voor aardappels werd fl.SO betaald. Voor losse wortelen liep het ook niet; voor mooie, groote werd 90 cent tot f 1.30 besteed, kleine brachten 60 ii 70 cent op. De hoogste prijs voor bieten was deze week f 1.50. Veel bracht niet meer op dan 40—80 cent. BANDIETEN OVERVALLEN POLITIE. Sjanghai. Te Anting in Mandsjoekwo werd een afdeeling van 37 politietroepen, die van Fengcheng naar Anting terugkeerden met vier gevangen ban dieten, door een honderdtal bandieten overvallen. Negen politiemannen werden gedood en twaalf ge wond, terwijl de overige politie-mannen ontwapend werden. De bandieten verdwenen met hun vier be vrijde makkers in het gebergte. Een speciale politie- afdeeling achtervolgt hen. SLACHTOFFERS VAN HET GEBERGTE. Oberstdeorf: Hoewel zij gewaarschuwd waren, daalden Zaterdagmiddag twee skiloopers van de Ne- belhorn naar het dal af. Onderweg werden zij door een lawine bedolveij. Een derde skilooper, die het voorval had gezien, waarschuwde een reddingsbriga de, die er in slaagde een der skiloopers ongedeerd te bergen. De tweede was echter gistermorgen nog niet uit de sneeuwmassa bevrijd, zoodat het zeker is dat hij is omgekomen. y zins feestelijk karakter te moeten geven door mid del van verschillende attracties, als zang, voordracht tooneel enz. De clou van den avond was wel de prijsvisscherij onder electrische stroom, geinstalleerd en geleid door den heer G. Zwaan. Onbedaarlijk werd gelachen om de capriolen, die de deelnemers maakten. Voorts werd aan alle leden en controleurs een in signe uitgereikt, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Al met al was het voor deze jonge vereeniging een bijzonder gezelligen avond. KOLHORN. Met de uitbreiding van de begraafplaats te Kol- honr in werkverschaffing is deze dagen een aan vang gemaakt. Een tiental werkloozen uit deze ge meente zijn daarbij onder leiding van den gemeente opzichter te werk gesteld. De Harmonie „De Eendracht" geeft Zondag 24 Fe» bruari een uitvoering. Als bijzondere attractie is het bestuur der Harmonie erin geslaagd, enkele leden van de Wielerclub „Ons Genoegen" te Noordschap woude bereid te vinden, dezen avond op te luisteren door het geven van wielerwedstrijden op een Home- Trainer. Het belooft dus een prachtavond te wor den, die niemand mag laten voorbijgaan. IA N GEN DU K Gekozen. Tot voorzitter van den Ring van Boerenleenban ken is in plaats van den heer W. van Slooten te Heerhugowaard benoemd de heer G. Barten te Nd.- Scharwoude. Bedankt. Men deelt ons mee, dat de heer A. de Geus be dankt heeft als secretaris van den Kring Langen- dijk en omstreken van den Nederl. Tuindersbond. NOORDSCHARWOUDE. Wandelsport Door de gymnastiekvereen. „Hercules" en „Hygiea" is besloten om de derde wandeltocht a.s. Zondag te houden. De afstand is nu 30 K.M. en is de route als volgt vastgesteld; NoordscharwoudeOudkarspel KalverdijkWarmenhuizenSchoorldamSchoorl BengenKoedijk via den nieuwen weg terug naar Noordscharwoude. Aan hen, die alle drie tochten hebben meegeloopen en tot een goed einde gebracht, wordt een herinneringsspeldje uitgereikt. Verpachting „Concordia". Bij de gehouden verpachting van het café-restau rant „Concordia" is dit gegund aan den heer L. Hop, die deze zaak reeds verscheidene jaren beheerde, vóór den tegenwoordigen gerant K. Langedijk. De overdracht zal op 1 Mei plaats vinden. SCHOORL —SCHOORLDAM. De dilettantenclub „Ons Genoegen" alhier, lid van de provincialen bond van dilettantenvereenigingen, voerde Zondagavond ten tooneele, de klucht in drie bedrijven: „De Drieling". De zaal van den heer P. Mantel was goed bezet, en het moet gezegd dat de aanwezigen hebben kun nen genieten van het bekende vlotte spel van de leden van de club. „De Drieling" is met recht een klucht, vroolijke frissche tooneelen waren te aanschouwen en menig tafereeltje wekte de lachtlust uitermate op. De avond is goed geslaagd. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Algemeene vergadering van de Pluimveevereeni- ging „Ons Belang" te Dirkshorn, gehouden op Vrij dag 15 Februari 1935, te half acht, bij den heer D. Swager. De Voorzitter opent de vergadering en zegt. wel verwacht te hebben, dat de opkomst, gezien het' stormweer, niet groot is; spr. heet de aanwezigen welkom en verzoekt den secretaris de notulen te lezen, die worden goedgekeurd. Ingekomen is een bericht van den heer G. Kuiper, dat hij niet voor een herbenoeming als bestuurslid in aanmerking wenscht te komen. Voorts een schrij ven van den heer Kwant, die verklaarde adressen te weten voor don verkoop van broedeieren. De Voorzitter leest daarna een verslag voor van de algem. vergadering van den Noord-Holl. Pluim- veebond. Deze verslagen worden thans in druk aan de vereenigingen toegezonden. Thans wordt door den secretaris hot jaarverslag voorgelezen, waaruit blijkt dat door ,de vereeniging 3 ledenvergaderingen en 3 algemeene vergaderingen zijn gehouden; dat het ledental iets is teruggeloo- pen en thans 56 bedraagt. Dat voorts de Pluimvee- dag over 1934 te Den Helder is gehouden en die van hieruit is bezocht door 3 dames en 7 heeren. Alsnu werd rekening gedaan door den penning^ meester. Het saldo vorig jaar bedroeg f45.01, totaal1 ontvangsten f99.46, uitgaven f64.01, saldo f35.45. De heer D. Swager, die de rekening had gecontroleerd, verklaarde dat alles in orde was bevonden. Bestuursverkiezing volgt nu. Aftredend waren alle leden. Daar geen stemming door de aanwezigen werd verlangd, werden zij bij acclamatie herbe noemd en de benoeming door hen weder aangeno men. In de plaats van den heer G. Kuiper, die recda had bedankt, werd gekozen de heer L. Groot Pz.. die verklaarde deze benoeming aan te nemen. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden aangewezen de heeren D. Brouwer en J. Rentenaar, plaatsvervanger de heer L. Groot. Volgt nog bespreking: het sexen der kuiken». Men kwam overeen, den heer Kwant hieromtrent in lichtingen te vragen. Bij de rondvraag stelt de heer Rentenaar voor om de contributie iets te verlagen, doch door Voorzitter werd dit ontraden, zoodat men hier niet op inging. Hierna volgt sluiting. F Bij de op Donderdag j.l. gehouden verkooping van een huis, koolboet, schuur en erf, eigendom van den heer P. Karsten te Kalverdijk, gem. Harenkartpcl, ten overstaa^ van Notaris Pinxter, werd dit perceol gekocht door den heer P. J. van der Meijden fa Schoorldam voor de som van f2500.—.

Schager Courant | 1935 | | pagina 8