BAL TARZAN's De /eis ven Hl. de Koningin Rekeningen INDISCHE BEGROOTING. Postbegrooting aangenomen. A. HOSSEN Marktberichten. Tegen een muur gereden. Uit het Parlement. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 20 Februari. Allereerst kwamen gisteren de drie moties Roe- slam Effendi in behandeling, luidende: le. dat Nederland in dit. jaar ten minste 100 mil- lioen aan Indonesia ter tegemoetkoming dient te 'geven; 2e. dat het interneeringskamp in de Boven-Digoel dient te worden opgeheven; en 3e. dat het niet de bedoeling is van het exorbi tante recht te interneeren personen preventief ge vangen te zetten. Zooals te verwachten was zijn alle drie moties verworpen, hoewel de sociaal-democraten zich voor de tweede motie verklaarden. Zoowel de heer Cramer (s.d.) als Feber (r.k.) cri- tiseerden de bezuiniging op het Kantoor van Arbeid, dat in Indië de functie vervult der arbeidsinspectie en als een voorlooper kan worden beschouwd van de sociale wetgeving. Men betoogde, dat de arbeidstoestanden zeer slecht zijn en dat speciaal ten aanzien van den wekelijk- schen rustdag tal van overtredingen plaats vinden, die door de groote bezuinigingen op het Kantoor "V/fin Arbeid niet kunnen worden achterhaald. De heer van der Zaal (a.r.1 vroeg dringend om de zedenlooze doodenfeesten in Midden-Celebes te ver bieden, terwijl de heer Van Boetzelaer van Dubbel dam (c.h.) daartegen sterk waarschuwde, omdat juist de religieuze overtuiging der bevolking bij de begrafenissen tot uiting kwam en een te sterk in grijpen tot moeilijkheden zou leiden. De heer Feber dient daarna een motie in, waarin de Kamer uitspreekt dat de zeer sterke inkrimping van het kantoor van arbeid noodzakelijkerwijze er toe moet leiden, dat deze instelling niet meer haar taak zal kunnen vervullen, en de regeering uitnoo- digt, aan het kantoor van arbeid een zoodanigen vorm te geven, dat het aan redelijke eischen zal voldoen. De heer Roestam Effendi diende eveneens een motie in, die beoogt vrijlaten uit het Boven-Djigoel kamp van don tot Kamerlid gekozen Sardjono. Deze motie wordt echter niet voldoende onder steund om in behandeling te komen. Breedvoerige beschouwingen volgden hierna over de Indische werkloozen. De heer Kupers (s.-d.) keurt af, dat de werkloozen- steun in Indië aan het particuliere initiatief wordt overgelaten. De heer Van Kempen (lib.) verzoekt der regeering liefdadige instellingen te helpen door haar toe te staan, loterijen te houden. Inzake excessen bij adatgebruiken sluit spr. zich aan bij den heer Van Boetzelaer Als men den men- schen religieuze gewoonten afneemt, geve men hun wat anders ervoor in de p'aats. Daarom is het werk van missie en zending zoo goed. De heer Joekes (v d.) steunt den aandrang om het kantoor van arbeid minder te besnoeien. In 1931 was er f960.000 voor uitgetrokken, thans f320.000. Bij de thans beschikbare middelen zal er geen toezicht meer kunnen zijn op de werving van contract-koe lies op Java en op hun afmonstering te Medan. Dit toezicht echter is van veel belang. De heer Rutgers (a.r.) is diep overtuigd van den nood van de Indische schatkist en stemt alleen voor een amendement tot verhooging van uitgaven, als het onvermijdelijk is. Daarom is spr. tégen het amen- dement-Cramer. Daarna nam Minister Colijn het woord, die zegt over het huwelijksrecht een gedachtenwisseling met de Indische regeering te hebben gevoerd. Spr. heeft aan de Indische regeering gevraagd, om, als een algemeene regeling te veel tijd zou vergen, spe ciaal dit vraagstuk in overweging te nemen. Met klem keurt spr. af het optreden van Euro peanen tegen Inheemschen, waaruit blijkt dat de eersten niet begrijpen hoe de verhouding behoort te zijn. Maar de rechter straft streng, getuige de von: nissen tegen de jeugdige Europeanen, die 1 1 jaar kregen. De Zondagsrustkwestie is in Indië niet zoo een voudig als hier, omdat zeer velen in Indië geen Christelijken Zondag toegedaan zijn. Voor zooveel het van spr. afhangt, zal de Zondagsrust zooveel mogelijk worden betracht. Het kantoor van arbeid bewerkt een algemeene arbeidsregeling voor de par ticuliere bedrijven, waarin ook de Zondagsrust ge regeld wordt. Wat gewoonten bij doodenfeesten betreft, er zijn er, die onze westersche maatschappij verderfelijk acht, b.v. als een paar honderd runderen moeten worden geslacht, zal iemand met fatsoen ter aarde besteld kunnen worden. Maar met ruwe hand in grijpen is uiterst gevaarlijk. Men wil een dobbel verbod. Toen spr. eens militair commandant in Indië was, verbood hij een keer als straf het dobbelen. Hij ging midden in den nacht naar de kazerne om te zien, of men zich aan het verbod hield. Toen hadden Inlandsche soldaten een kring van suiker gestrooid en zij wedden, op welken suikerkorrel het eerst een vlieg zou neerstrijken. Zoo ziet men, dat ook deze zaak niet zoo eenvoudig is. (Vroolijkheid). De minister over het kantoor van arbeid. Spr. vestigt de aandacht op de inkrimping van de taak van het kantoor van arbeid als gevolg der omstandigheden, door den heer Rutgers genoemd. Vergeleken bij 1929, is er op het kantoor van arbeid 48 pet. bezuinigd. Spr. erkent, dat dit hooger is dan het gemiddelde cijfer- der bezuiniging, maar men neme de inkrimping van de taak in acht. Spr. ontraadt het amendement-Cramer. Dringt de Kamer aan de regeering geld op, dan sorteert dit geen effect. Wat de motie-Feber aangaat, de Indische regee ring zegt, dat het kantoor van arbeid zijn taak ver vullen kan. Moet nu de Kamer in Nederland het beter weten en zeggen: „het kan niet"? Werkloozensteun. De hoeren Cramer en Kupers zeiden, dat de werk loozen in Indië geen steun hebben en hier wel. Maar hier sluit de bcgrooting met werkloozensteun en in Indië sluit hij niet, zonder werkloozensteun. De toestand in Indië is onbevredigend, maar er zijn geen middelen om de onbevredigheid weg te nemen. Men spreekt over werklooze suikeremployé's. Maar hoe wil men dat anders doen, als van 18Ó suikerfa brieken er misschien 90 blijven werken? De Kamer keurt de wetsontwerpen betreffende het departement van justitie goed. met aanteekening dat de communisten tegen zijn. Departement van financien. Bij het wetsontwerp betreffende het departement van financiën voert do heer Cramer (s.d.) het woord. Hij bepleit maatregelen tot verlaging van de land rente. Voorts bespreekt hij onregelmatigheden bij de mi litaire pensioenfondsen. Spr. citeert een artikel in de N.R.C. van 31 Augustus. Niet alleen zijn gelden licht vaardig belegd, maar ook schijnt er bevoorrechting te hebhen plaats gevonden. De heer Wijnkoop (c.p.) bepleit opheffing van landrente en zoutaccijns. Do suikercultuur is er slecht aan toe, zegt men, maar de Inheemsche bevolking zou veel meer sui ker kunnen gebruiken, als zij in staat werd gesteld, dit te doen. Spr. bestrijdt den heer Van Kempen, wien het slechts te doen is om verlichting van lasten voor de groote concerns. Antwoord van minister Colijn. Minister Colijn erkent, dat er een ongelijkheid is voor ambtenaren, die een vrije dienstwoning hebben, maar zij bestond ook al, toen de salarissen procentu eel verhoogd werden. Al die salaris-wijzigingen ver oorzaken ook verschil in pensioen. Spr. zal de Indische regeering in overweging geven, de kwestie der vrije dienstwoning te betrekken bij de norma lisatie. De heer Cramer wil verlichting van belasting en vermeerdering van uitgaven. Spr. heeft een ziels verlangen. hem achter de regeeringstafel te zien staan. (Gelach). De onregelmatigheden bij de militaire pensioen fondsen zijn voor 99% pet. het gevolg van ondeskun dig beheer. Het vermoeden dat er iets op andere wij ze niet in orde is geweest, beperkt zich tot een enkel geval. Spr. heeft geen aanleiding hierover met de Indische regeering in overleg te treden. De Kamer keurt het wetsontwerp nopens Finan ciën goed en, zonder stemming en debat, verschei dene andere ontwerpen. Departement van binnenlandsch bestuur. Bij de wetsontwerpen betreffende het departement van Binnenlandsch Bestuur spreekt de heer Cramer (s.d.), grootere deelneming van het Inheemsche ele ment aan het bestuur bepleitende. De heer Roestam Effendi (c.p.) klaagt, dat de be zuiniging op het Inheemsche bestuur pijnlijker is, dan die op het Europeesche. De Inheemsche amb tenaren worden veel lager gesalarieerd dan de Eu ropeesche. De heer Van Kempen (lib.) zegt, dat Indië als deel van het Koninkrijk in Nederlandschen zin ge leid behoort te worden, al kan daarbij met den eigen aard der bevolking rekening worden gehouden. De heer Westerman (c.h.) begrijpt, dat men met kolonisatie naar Nieuw Guinea heel voorzichtig moet zijn, maar merkt op, dat de regeering de kolo nisatiegedachte niet zonder onderzoek moet ver werpen, daar Nederland een overbevolking heeft. De minister aan het woord. Minister Colijn zegt, dat in 1904 er een transmi gratie plaats vond van Javanen naar de Lampongs. Transmigratie naar Nieuw-Guinea zou vier maal zoo veel kosten als naar de Lampongs. Spr. is overtuigd,, dat een kolonisatie van Holland- sche boeren naar Nieuw-Guinea een groote misluk king zou worden. Iets anders is een vestiging van Indo-Europeanen, van Indische Nederlanders in Nieuw-Guinea. Hierover is met de Indische regee ring een overleg gaande. Op het Europeesche bestuur is 26, op het Inheem sche 11 pet. bezuinigd. De Kamer neemt de wetsontwerpen nopens Bin nenlandsch Bestuur aan, waarna de vergadering om half zeven wordt verdaagd tot Donderdagmiddag 1 uur. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Pauwlina en Woltje Dochters van J. ROL-de Nooyer K. ROL Wieringerwaard, 20 Febr. 1935 EERSTE KAMER. Gemeente en Kerk St. Maar ten uitbetaling Maandag 25 Febr. a.s., 's morgens van 1012 ure. (Vergadering van Woensdag 20 Februari 1935.) Zoowel de heer ter Haar (c.h.) als de Zeeuw (s.d.) waarschuwen tegen naasting van de gemeentelijke telefoonnetten van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, omdat daardoor de finantieele positie der ge meenten belangrijk zou worden geschaad. Zij achten ook zonder annexatie oplossing der moeilijkheden mogelijk. De heer de Zeeuw wijst er nog op, dat hot postper- soneel langer dan 48 uur werkt. Hij schatte dat bij handhaving der 48-urige werkweek circa 600 men- schen meer bij de posterijen emplooi zouden vinden. Deze spreker brengt dank aan den Minister voor de rust die hij in de radio-wereld heeft gebracht Hij bepleit het recht der radiobladen tot het opne men van advertenties en het recht van reportage der radiovereenigingen. Vervolgens hekelt de heer de Zeeuw het optreden van Minister Marchant voor de radio. Persoonlijk is hij daar niet tegen, maar deze bewindsman is scherp en krenkend en zeker zou een dergelijk optreden aan anderen worden verboden. Er wordt met twee maten gemeten tusschen een minister en een gewoon burger. De controle is vaak onjuist. Er wordt veel ge schrapt, waarvoor geen enkele grond is. Spr. noemt daarvan eenige voorbeelden. Minister De Wilde: Ik heb de V.A.R.A. gered! De heer De Zeeuw begrijpt die interruptie niet. Hij heeft het niet over een redding, maar over de con trole, die hij onjuist acht. De minister antwoordt. De Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer De Wilde, zegt met betrekking tot de opmerking van den heer Smeenge dat 't hier een moeilijke kwestie is. Op het platteiand is niet altijd personeel aanwe zig. Alles wordt in het werk gesteld om het platteland te bevredigen. De automatiséering van de telefoon is van zeer veel belang voor het platteland. Wat de annexatie betreft merkt spr. op, dat de steden nooit hebben mogen exploiteeren dan uit hoofde van een concessie. Intusschen is annexatie zonder meer niet mogelijk. Er moet voor gezorgd worden, dat een be hoorlijke financieele regeling tot stand komt. De automatiseering kan eenige vergrooting der werkloosheid tengevolge hebben. Het bedrijf zal er echter zooveel mogelijk voor waken dat er perso neel ontslagen wordt. In de radiowereld is inderdaad wat meer rust ge komen. Dat komt omdat de zaak wat ingeklonken ïs. Het zendervraagstuk nadert zijn oplossing. De be trekkingen van de radio en de pers hebben aanleiding gegeven tot wrijvingen. Hij voelt dus.de moeilijkheid. De omroepvereenigingen hebben een monopolistische positie. Wat den radio-controledienst betreft, merkt spr. op, dat spr. de V.A.R.A. heeft helpen redden. Toen spr. optrad als minister, regende het klachten over die omroepvereeniging. Hij heeft allerlei steenen des aan stoots weggenomen. Had hij de V.A.R.A. weg willen hebben, dan had hij haar juist haar gang laten gaan. Er zijn personen die niet gecontroleerd behoeven te worden. Sprekers standpunt is, dat een minister, als hij tot het Nederlandsche volk wil spreken, vrij moet zijn. Ook de minister van financiën heeft eenige keeren door de radio gesproken tot groot genoegen van het Nederlandsche volk (Gelach.) De begrooting wordt goedgekeurd. Daarna komt aan de orde het wetsontwerp tot wij ziging van de wet tot regeling der Staatsloterij. De heer Knottenbelt (lib.) vraagt of de collecteurs de bescherming noodig hebben, die de regeering hun wil bieden. Spr. wil het aannemen, al herinnert hij aan de groote liefhebberij, die er voor deze functie is. De heer Hermans (sédé) sluit zich aan de bezwa ren van den heer Knottenbelt. Wanneer er gelegen heid gegeven moet worden tot het spelen in loterijen, dan dient dit feiteik alleen te geschieden door de overheid. Die geeft den besten waarborg. Maar dan moet aan de behoefte om te spelen ook voldaan wor den. In zijn antwoord ontkent Minister Oud, dat door de reorganisatie menschen werkloos zullen worden. De particuliere loterijen kunnen niet meer op de Staatsorganisatie leunen. Is dit onbillijk? vraagt de Minister. Na eenig re- en dupliek wordt ook deze begrooting goedgekeurd. Daarna werd het Werkloosheidssubsidiefonds be sproken. De heer Jansen juichte toe, dat de werkloosheids- zorg thans door de gehecle gemeenschap zou worden gedragen, doch vreesde voor de gevolgen voor de ge- meefitcfinancien. welke vrees door den heer De Gij- selaar (c.h.) werd gedeeld. De vergadering wordt daarna verdaagd. Zor.dag 24 Februari 1935 te Julianadorp. Café „Prins Hendrik" Beleefd aanbevelend, CINEMA „DE HAAN". Wieringen, tel.7 Vrijdag", Zaterdag en Zondag 8 uur Het grootsche Wildernis filmwerk VERDERE AVONTUREN Een machtig- drama, dat wederom adembene- mende spanning opwekt. De meest sensationeele Oerwoud-film ooit vervaardigd. GROOT AMUSANT VOORPROGRAMMA ZONDAGAVOND NA AFLOOP BAL Gevraagd: 2500 W.L. Broedeieren van fokker of vermeerderaar. Te leve ren 20 Maart. Prijsopgaaf aan W. KOORN, Haukes, Tel. 11, Wieringen. Te koop aangeboden: een boekenkast, 2 M. hoog en 1.30 M. breed. Adres: G. DAALDER, Middenw.63, Breezand (N.H.). Te koop: Een beste zwarte Geit 2 Maart oonen, te bevragen Kortevliet 36, Julianadorp Te koop: Door N.A.K. ijj klasse A en B goedgekeurde Eigenheimer poters, bij JAN K1STEMAKER, Waardpolder, Kolhorn. WINKEL Dezer dagen vergaderde de afdeeling Winkel der Noord-Holl, Vereen. „Het Witte Kruis", te Lutje winkel. ten huize van den heer K. Zeeman Pz. De Voorzitter, de heer G. Kamp, kon wegens ziek te niet aanwezig zijn en wordt het voorzitterschap waargenomen door den heer D. Brugman Jz. Ingekomen zijn verschillende stukken inzake pe riodieke subsidie-aanvragen, vragenlijsten, uittreksel jaarverslag, enz. Algemeen wordt goedgevonden om in Februari geen Witte Kruis speldjesdag te hou den. De financiën zijn nog zoo, dat het nu nog niet noodig is. Om gelden in te zamelen voor het Natio naal Koningin Moeder Herdenkingsfonds voor on- en minvermogenden, wordt gezien de tijden nog geen beslissing genomen en aangehouden. Van het Hoofdbestuur is bericht ingekomen, dat de heer D. Schoenmaker wegens voortdurende on gesteldheid bedankt heeft als lid van het H.B. Al gemeen werd goedgevonden de candidatuur Mevr. TeekensKunst van Venhuizen te steunen. Jaarvei>'ag. Hieruit blijkt dat de financieele positie van de afd. voor dezen tijd goed is. In het Bestuur kwam geen verandering. Het ledental ging iets achteruit en daalde van 390 tot 383. In het afge- loopen jaar werden 296 voorwerpen uitgeleend. De ligtent was gedurende ongeveer 7 maanden in ge bruik. Naar een consultatiebureau gingen op kosten van het Witte Kruis 11 patiënten. In een sanatori um opgenomen 1 patiënt en in een ziekenhuis 1 pa tiënt. Voor de T.B.C.-bestrijding werden 22 artikelen uitgeleend in 4 gezinnen bii 5 patiënten. Bij het be ëindigen van den cursus E.H.B.O. kon aan 30 cursis ten het diploma worden uhgereikt. De heer G. J. van Leersum, candidaat gesteld voor het H.B., werd gekozen met ongeveer 70 pet. van de uitgebrachte stemmen. Door den heer Van Leersum wordt verslag uit gebracht van de in 1934 gehouden alg. vergadering. Ook de rekening van den penningmeester krijgt al- gemeente goedkeuring. De rek.-commissie: Hiervoor deelt de heer Rogge veen mede, dat alles in de beste orde is bevonden en wordt alles goedgekeurd. Nog wordt een Commissie benoemd om de moge lijkheid te onderzoeken om te komen tot een onder- afdeeling van het Witte Kruis voor Huisverzorging. Behoefte daarin is al lang gevoeld. Nadere bespre king op de volgende vergadering. Na beantwoording van eenige vragenstellers over verkoop Emmabloem. bekendmaking van de verga deringen, stemrecht van de vrouw, enz. volgt slui- A N N A PAÜLOWNA Bij de stemming voor de officieele samenstelling van de candidatenlijst voor de verkiezing van de Prov. Staten werden in de afd. A. P. van de R.K. Staatspartij 78 geldige stemmen uitgebracht, die als volgt waren verdeeld: Politiek advies 32, H. van Nuland 26, A. v. d. Berg 15, Jb. Groen 4 en Kolster 1. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden bouwvergunningen aan H. Crum, voor een woonhuis aan de Molenvaart; aan C. van Genderen voor een dubbel woonhuis aan den Stoomweg; aan J. O. Schilderma<i voor een woon- hlis aan den Nieuwenweg; aan W. Kossen voor den aanbouw van een cabine, garderobe, toiletten, enz. en verleenden vergunning aan de N.V. Bat. Insp. Mij. tot het plaatsen van een benzine laadstation aan de Molenvaart. De V.C.J.B. bestaat tien jaar. De afd. van den Vrijz. Chr. Jongeren Bond viert haar 10-jarig bestaan in bijeenkomsten in de zaal van den heer Slikker. Zaterdagavond wordt o.a. door leden van de afd. een leekenspel opgevoerd en Zon dagmiddag houdt ds. Enklaar uit Den Helder een lezing. Zie verder adv. in dit blad. BREEZAND. Uitvoering Concordia. De muziekvereeniging Concordia geeft Zaterdag avond een uitvoering, waarbij ter afwisseling de be kende humorist Aug. de Laat zal optreden. Voor bij zonderheden zie men adv. in dit nummer. BAR87NGERH071N KOLHORN. Storing P.E.N. De brand in den Waardpolder heeft nog geleid tot een ernstige storing bij do P.E.N. Enkele losge raakte draden zijn op het boevengrondsche net te rechtgekomen. Daardoor werd een transformator, ge durende een groot deel van den dag overbelast en is totaal vernield. De schade bedraagt ongev. f 700. Als het personeel van de P.E.N. tijdig gewaar schuwd was, had dit voorkomen kunnen worden. Het lijkt wel gewenscht dat het P.E.N. samenwerkt met het gemeentebestuur om een regeling te treffen, opdat bij een ernstige brand ook het P.E.N. daarvan tijdig op de hoogte is en zijn maatregelen kan nemen. AMSTERDAM, 20 Febr. Zeeuwsche bonten f 2.903.50, id. blauwen f 3.50 —3.70, id. roodstar f 2.80—2.90, id. eigenheimers f 2.10 2.40, id. blauwe poters f 2.602.70, id. bonte po ters f 2.602.70, id. Bevelanders f 2.252.50, IJpolder Bevelanders f 2.40—2.50, Andijker blauwen f 2.40— 2.50. Anna Paulowna zandaardappelen f2.803.50: Hillegommer zandaardappelen f 2.803.50, per 70 Kg., Drentsche eigenheimers f 3.204.60, per 100 Kg., Flakkeesche eigenheimers f 2—2.10, id. roodstar po ters f 2.502.60, Spuische eigenheimers f 22.10, Friesche borgers f 2.50—2,80, id. redstar f 2.80—2.90, Limburgsche Industrie f 2—2.10 per 70 Kg. er» H.K.H. Prinses Juliana. Hedenochtend te Bazel aangekomen. H.M. de Koningin en H.K H. Prinses Juliana zijn hedenochtend op hun reis naar Zwitserland Bazel gepasseerd. De Koninklijke bezoeksters hebben ge durende de geheele reis over Duitsch grondgebied in de slaapkamer van den slaapwagen vertoetd. Te 6.20 hedenochtend arriveerde de trein aan het hoofdstation te Bazel De Koningin en de Prinses verlieten hier met hun gevolg den trein en bega ven zich naar de Koninklijke wachtkamer van het stationsrestaurant, waar het ontbijt gebruikt werd. De beide koninkl. reizigsters zagen er zeer goed uit. Te 7.05, een kwartier later dan de vastgestelde dienst regeling, werd de reis met den sneltrein naar Bern voortgezet. De Directie van de Zwitsersche Bondsspoorwegen heeft voor de Koninklijke bezoeksters een nieuwe salonwagen ter beschikking gesteld. Jongen docdelijk gewond. Gistermiddag is de 16-jarige A. van Spronsen te Ter Heide met zijn fiets met groote vaart tegen een muur gereden. De jongen bleef bewusteloos liggen cn. kwam na eenigen tijd bij, waarna hij zich naar huis begaf. Een ontboden geneesheer constateerde, dat de jongen een zware hersenschudding had bekomen. Na enkele uren is hij overleden. ONDER LAWINE BEDOLVEN EN GEDOOD. Andermatt. Bij Zumdorf tusschen Reabl en Hostenthal kwam Woensdag een lawine naar bene den, waaronder de 25-jarige Joseph Gwerder uit Reabl, die met behulp van twee jachthonden den wildstand controleerde, werd bedolven. Na langdurige inspanning werd het lijk van Gwer der onder de sneeuwmassa's gevonden. GEMEENTE SC3AGEN. Getrouwd: Simon Breebaart en Catharina Johan- na Agatha Nonnekes. POLITIE. Gevonden: een petroleummaat. Verloren: een armbandhorloge. ZONDAG 24 FEBRUARL NED. HERV. GEMEENTE. Slootdorp, voorin. 10 uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2 uur. Ds. Van Beek THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer Sevensma. SCHAGEN, 21 Febr. 15 stuks paarden f 150350, 9 gelde koeien (magere) f 80120, 20 idem (vette) f 160215, 6 kalfkoeien f 120—165, 4 vaarzen f 100130, 286 nuchtere kalve ren f 28, 49 vette oude schapen f 1321, 56 ovcr- houders f 810, 18 varkens (magere) f 1626, 20 id. (vette) per Kg. f 0.38, 59 biggen f 10—15, 10 konijnen f 0.50—1.25, 20 kippen f 0.501. EÏERVEILING SCHAGEN, 21 Febr. 80 Part. 65000 kipeieren, 3 part. 800 eendeieren. Prijzen: kipeieren f 2,302.50, eendeieren f 2—2.10. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het nr. van a.s. Zaterdag. WARMENHUIZEN, 20. Febr. Aanvoer: 10.000 Kg. roode kool le kw. f 3.805.80, 2e kw. f 2.804.80, 200 Kg. gele kool 2e kw. f 1.20, 5450 Kg. D. witte kool le kw. f 0.70, 2e kw. f 0.70, 1025 Kg. uien f 2, 450 Kg. peen f 1.20. AMSTERDAM, 20 Februari 1935. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 240 vette kalveren: le kw. 4854 ct., 2e kw. 40 47 ct., 3e kw. 30—38 ct. per Kg. levend gewicht: 90 nuchtere kalveren f2.50 per stuk: 402 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 4142 ct., zware varkens 3940 ct., vette varkens 3839 ct. p. Kg. slachtgewicbt. l! Marktoverzicht: vette kalveren, aanvoer iets min der dan vorige week Woensdag, handel zeer stil, dalende priizen, eenige zeer beste kalveren iets boo gere noteering. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel traag, constante nrijzen. Varkens aanvoer re delijk, handel stil, aan het eind der markt slecht. Priizen lager. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Februari 1935. 5000 Kg. uien f 1.80—1.90. driel. f f 0.80—1.10. grove f 2.20, 4500 Kg. peen f 0.60—1.30, 2500 Kg. bieten f 0.60-0.70, Roode kool 3.406.80. ds. 2,706.10. gele kooï 11.70, ds. 11.40, D. witte kool 7090 ct NOORDSCHARWOUDE. 21 Februari 1935. Uien f 1.50—1.70, driel. f 0.70—0.80, grove f 2.10— 2.40, nep f 1.60. peen f 0.600.80, kroten f 11.30. Roode kool 3.30—6.60. ds. 35.30, gele kool 1 1.50, ds. 1—1.20, D. witte kool 0.70-fll, ds. 70-80 ct.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3