Van de Alkmaarsche Sportvelden Maandag 25 Februari 1935. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9666 D.T.S.=Schagen. 2=1. DIVERSEN. SPORT VAN ZONDAG schieten der Niedorper voorhoede, worden er weinig doelpunten gescoord. Nadat grootendeels de strijd voor het Vrone-doel wordt gestreden, gelukt het echter alleen Kaaij den Vrone doelman te passee- ren, daarmee den stand op 20 brengende. Voor de rust blijft deze stand ongewijzigd. Direct na de rust een vlugge open aanval van Vrone, besloten met een goed doelpunt, 21. N. Niedorp pakte nu wat beter aan, ziende dat het zoo niet ging. De strijd is nu wel meer het aankijken waard, als voor de rust. Een geweldig offensief wordt ingezet, het was Sepers die met een schitterend onhoudbaar schot tegen den bin nenkant der paal, deze meerderheid in een doelpunt omzette, 3— 1. Faus doet niet veel goeds, op buiten spel staan heeft hij weinig kijk, veel maakt hij ech ter weer goed door op fraaie wijze het vierde doel punt te scoren, 41; van de lijn af had hij den bal meegenomen en onhoudbaar voor Modder verdween de bal in het net. N.V.V. is overwegend sterker, maar vindt het blijkbaar welletjes, of spaarde men zich voor den grooten strijd? In den stand komt geen wijziging meer, en was Vrone er niet in geslaagd haar eerste overwinning te behalen. Moeilijk' is het op dezen wedstrijd peil te trekken, over de kans van de volgende week, We zijn er zeker van dat Nieuwe Niedorp tegen Succes zich weer voor de volle 100 zal geven. Het tweede elftal moest in Oudendijk I haar meer dere erkennen, een 31 nederlaag tegen de a.s. kam pioenen is echter zeer eer- en hoopvol. We hopen ter gelegener tijd dit elftal nog eens aan een nadere beschouwing te onderwerpen, als M.F.C. II op bedoek komt. De adsp. deden prachtig werk door de Alcm. Vic- trix C adsp. met 1—0 te overwinnen. Max Rootjes wist de eenige goal van den wedstrijd te maken, de verdediging, met den geweldenaar Jes aan het hoofd wist fra&i de N.V.V.-goal blank te houden. BERGEN. B.S.V. II—AKERSLOOT I (2—3). De Bergensche reserves spelen een slech ten wedstrijd en laten zich de overwin ning afsnoepen. Afgaande op de laatste verrichtingen hadden we van B.S.V. 2 meer verwacht. Het lijkt wel of de hee- ren hun goede spel voor de uitwedstrijden bewaren. Want na hetgeen we er gistermiddag van zagen was daar allerminst een ploeg aan het werk, welke een zoo eervolle plaats inneemt op de ranglijst in de derde klasse. Het begin was inderdaad hoopvol. Met den straf fen wind tegen toch werd gedurende het eerste kwartier een aardig combinatiespel gedemonstreerd, er zat verband in de ploeg en Akersloot moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Al ras bleek, dat de gasten over een paar goed trappende achterspelers beschikten ,die zich behoorlijk opstel den ook, terwijl de middenlinie van opruimen wist. Intusschen stuwde de B.S.V.-spil ten Herkei Sr zijn voorhoede onophoudelijk ten aanval, maar toen het niet dadelijk vlotten wilde, daalde het spelpeil ook bedenkelijk. Er werd toen te veel lukraak getrapt en de voor-1' hoede "schoot daarbij nog in tempo tekort, zoodat de harde trappen van de B.S.V. achterhoede een willi ge prooi werden van de verdediging der gasten. In dien nu de beide backs van de thuisclub de buiten spelmethode maar consequent hadden doorgevoerd, dan zou vermoedelijk het eerste doelpunt door Aker sloot zijn gescoord zijn. Maar Wolf trok zich steeds weer op doel terug, als aanvoerder de Beurs listig den buitenspelval open zette, waarin de voorwaart- sen van Akersloot zéker niet ongenegen waren zich te laten vangen. Nadat van beide zijden eenige fraaie kansen wa ren gemist, ki-eeg de linksbinnen van Akersloot in vooruitgeschoven positie den bal, nadat Wolf was teruggeloopen. Hij loste een ver schot, dat Hans ter Herkei, die het B.S.V.-doel verdedigde, door z'n han den liet glippen. De bal welke reeds naar den doel- mond rolde, kreeg nog een duwtje van den midden voor en het was 10 voor de bezoekers. Ofschoon B.S.V. den moed niet opgaf, werd het spel er niet beter op. Er werd met te weinig over leg gespeeld, waardoor sericuse kansen uitbleven. De beide B.S.V.-verdedigers Jaap do Beurs en Wolf trapten het. leer wel weg, maar ze plaatsten niet en toen nu ook de voorhoede aan dezelfde fout ginjf laboreeren, bleef Akersloot den toon aangeven. Gelukkig voor de thuisclub intusschen, dat ook de gasten weinig fraais te zien gaven en evenmin sco ringskansen kregen. Zpo bleef het tot de rust. Na de thee kreeg B.S.V. den wind schuin in den rug en het leek er al dadelijk op,dat de thuisclub den kleinen achterstand zou inhalen. Maar het vooi- hoedespel werd toen te peuterig, waardoor de stoere achterhoede van Akersloot zich steeds opnieuw kon herstellen. Waarom werd in deze periode, toen de kans voor 't grijpen lag, het spel niet open gegooid? Evienals in het begin van den strijd, duurde ook na de hervatting in de tweede helft, het overwicht niet lang en toen het. door een fout van de achter hoede van B.S.V. zelfs 20 werd voor Akersloot, zakte de ploeg van de thuisclub ineen. Een gelukkige greep bleek het intusschen, Hans ten Berkel, die als keeper geen gelukkige dag had, in de' voorhoede te plaatsen en van Vliet zijn plaats te doen innemen. In den aanval bracht de jonge, onstuimige ten Herkei weer leven en kleur. Een fel schot van zijn voet val kon de keeper der gasten maar net stoppen. Toen een der Akersloot-verdedi gers frce-kick maakte binnen de beruchte lijnen, maakte de Haan uit den toegestanen strafschop, welke zeker niet onhoudbaar was, er 12 van en zoowaar niet lang daarna was het 22 uit een vrijen schop van verren afstand. Die afstand bleek intusschen voor Hans ter Herkei geen bezwaar te zijn, om met een prachtig en keihard schot den keeper geen schijn van kans te geven (2—2). Jammer, dat de Bergenaren zich in het laatste gedeelte van den strijd toch nog de overwinning lieten afsnoepen. Iets, wat niet had gehoefd.Een weinig doordacht spel in de B.S.V.-achterhoede was oor-zaak, dat Akersloot een geboden kans met graag te greep en daarmede de overwinning mee naar huis nam (23). B.S.V. speelde in de volgende opstelling: H. ten Herkei; J. de Beurs, Wolf; v. d Berg, A. ten HerkeR, N. Bakker; Kroon, v. Vliet, de Haan, C. Bakker, J. Kortenschijl. BREEZAND. C.J.M.V.A.D.O. A.D.O. speelde in Enkhuizen den laatsten wedstrijd van deze wintercompetitie tegen C.J.M.V. Nog nooit had A.D.O. in Enkhuizen overwonnen en men trok dan ook niet erg hoopvol gestemd heen. Maar 't zou meevallen. C.J.M.V. speelde eerst voor den wind, maar toch nam A.D.O. reeds spoedig na een doelworsteling de Ifeiding, C.J.M.V.," dat'begreep dat A.D.O; er alles op zou zetten om te winnen, daar dit eèn plaats op* de ranglijst zou schfeleri, werkte hard. maar kon niet- verhinderen, dat A.D.O. met een ver schot van links den voorsprong vergrootte. C.J.M.V. kreeg toenf een penalty töegèwezen, doch deze werd schitterend door Schipper gehouden. Daarna hebben de Enkhuizers echter na een mooien aanval succes (1—2), maar met de rust is de stand al weer 13. Na de rust, toen A.D.O. het windvoordeel had, werden, er nog twee doelpunten door haar aan toe gevoegd en met een 51 overwinning keerde men verheugd huiswaarts. Een saaie wedstrijd met slecht spel. Voor dezen wedstrijd bestond vrij veel belangstel ling. Als scheidsrechter fungeerde de heer Khune uit Amsterdam. Om vijf minuten over twee laat de arbiter tossen. Schagen wint den toss en verkiest voor den schuin over het veld staanden wind te spelen. Na ongeveer tien minuten spclens neemt .Schagen door middel van Boontjes de leiding. 01. Kort daarop tipt keeper Kroon op fenomenale wijze een hard schot uit het. hoekje. De D.T.S.crs werken zich thans los en maken het Arnoldus danig lastig. Steeds weer wacht Arnol- dus met wegwerken der gestopte ballen zoolang, dat eenige D.T.S. voorwaartsen hem het uitschieten kun nen belemmeren. Het weggooien der ballen in tijd van nood, verdient aanbeveling. Eenige malen ach tereen ontkomt, het Schagen doel aan een doorbo ring, als de D.T.S. voorhoede mooie kansen door slecht schieten laat voorbij gaan. Na weer een der gelijke mislukte D.T.S. aanval, ontvangt Rus den bal vrij op den rechtervleugel, een schuin hard schot gaat vlak langs den paal. Het spel van D.T.S. wordt steeds forscher, waartegenover het algemeen door ar biter Khune niet voldoende werd opgetreden. Voor al het Schagen binnentrio, bestaande uit Peetoom, Boontjes en de Vries, moest, het afleggen tegen het spel van D.T.S., wat in hoofdzaak was gebaseerd op „man'werk. We zien dan Kuiper, Schrieken, achter eenvolgens mooie scooringskansen omzeep brengen. Harry Kuiper had gistermiddag bepaalt z'n dag niet, want menige voorzet belandde in het zijnet. Zonder eenige verandering in den stand, breekt de rust aan. Na de rust heeft D.T.S. het wind- en zon-voordeel, wat echter Schagen niet belet om eenige gevaarlijke aanvallen te ondernemen. Het duurde echter niet lang of dit zeer korte Schagen overwicht wordt gevolgd door een waar D.T.S. offensief, waarin ze door een misver stand in de Schagen achterhoede, gelijk maken. 11. Het spel wordt er niet, mooier op. Aan beide zijden wordt, over het algemeen vrij slecht geplaatst. Als Bus in of nabij het strafschopgebied wat hardhandig tegen moeder aarde wordt gewerkt, kent scheids rechter Khune een penalty toe, die echter recht in keeper Kroon's handen wordt geschoten. 10 minuten voor het einde scoort de D.T.S. linksbuiten uit zui ver buitenspel-positie. 21. Het publiek brult dan en ontziet zich niet eigen spelers en bezoekers met min der aangename woorden aan te moedigen. Als dit tenminste nog aanmoediging mag heeten. Een en ander is sterk af te keuren. Door dergelijke aanmoe digingen raken meestal de gemoederen binnen de lijnen wat verhit. Dit. kwam ook thans tot uiting. Schagen's rechtshalf komt in botsing met een D.T.S.er. Wat de Schagen speler deed hebben wij van onze plaats niet. kunen waarnemen, doch vast staand is dat de D.T.S.er de Schagenaar opzettelijk en zonder eenige noodzaak een trap tegen het lichaam gaf. De arbiter greep hier ook al weer niet in. Het spel wordt thans bijna ruw. De oorzaak is hier wel te zoeken bij het publiek en den arbiter, die niet voldoende op trad. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen klinkt voor het laatst het fluitje des heeren Khune en heeft D.T.S. een zWaar bevochte zege op Schagen be haald, meteen revanche nemende voor haar in Scha gen 6—1 geleden nederlaag. Schagen heeft thans nog geen enkele „uit"-wedstrijd kunnen winnen. Thans rest haar alleen Succes nog in Wieringen te be kampen. We gelooven niet dat Schagen het daar tot een overwinning weet. te brengen. SCHAGEN 3—B.K.C. 3, 1—3. Na eenige maanden welverdiende rust (wat een verdeeling van wedstrijden door den N.H.V.B.) trad Schagen 3 weer eens in het veld. B.K.C. 3 was hier de gast. üe rust ging in met een 21 voorsprong voor B.K.C.. Na de rust wisten de B.K.C.'ers slechts eenmaal het Schagen heiligdom te treffen, welks oorzaak schuilt in het keurige keepwerk van den nieuwen aanwinst Everts. SCHAKELS—HOORN, 3—2. Schakel aan den kop. Voor den N A.S B. speelde te Anna Paulówna Scha kels uit Schagen tegen Hoorn voor de competitie. Beide vereenigingen hadden voor den aanvang van den wedstrijd nog geen enkel verliespunt. Hoorn pronkte op de bovenste plaats op den voet gevolgd door het Schager Schakels. Dat het spannen ging was te begrijpen. Schouten scoort voor Schakels het eerst, maar lan.g duurde het niet of Bijlsma werd door den wind verrast en moest met leede oogen zien hoe de bal door den wind opgenomen werd en in z'n net terecht kwam, 11. K. Rempt w.eet dan uit een penalty weer Schakels de leiding te bezorgen. 2—1. Na de rust ziet het er voor Schakels niet flo- risant uit. Want met slechts een 21 voorsprong en dan nog 3 kwartier tegen een halven storm te tor nen dat valt niet mee. Het was Hoorn dat dan ook spoedig den stand gelijk maakte. Wat dan echter niemand verwacht had geschiedde. De ver opgedron gen Hoorn backs laten G. Rempt een moment vrij, waardoor deze binnen het strafschopgebied komt. Hoorn's keeper, het gevaar ziende, loopt uit, doch te laat, met een mooi boogballetje legt Rempt de bal in het net, 32. Door het zeer goede spel, der heide achterhoede's blijft de stand 3—2 voor Scha kels, waardoor deze de bovenste plaats hebben in genomen. Nu daar handhaven! Voor Zondag is reeds de revanche vastgesteld in Hoorn. We voorspellen een gelijk spel. NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp—Vrone, 4—1. Oudendijk I—N. Niedorp II 3i Alcm. Victrix ads. CN. Nied. ads. 01 Een zeer matige match. In een van beide kanten slordig gespeelden wed strijd is N. Niedorp zoo wijs geweest, van Vrone te winnen, dit komt den strijd van as. Zondag tegen het geduchte Succes goed van pas. De ploeg uit St. Pancras is dit jaar wel bijzonder slecht, we verna men, dat er steeds met veel invallers moest worden gespeeld, 't Is voor Vrone te hopen, dat het volgen de jaar betere resultaten worden bereikt, Toch steeds te moeten verliezen, werkt op den duur zéér op de stemming in de gelede-en der club Vrone won den toss, voordeel gaf haar dit echter weinig. Direct is N. Niedorp in den aanval en het is wel al spoedig te zien, dat het Niedorper elftal het sterkste is.Na een kwartier spelens heeft Sepers rnet, een goed geplaatst schot succes, 1—0. De meer derheid van N.V.V. in het veld is sprekend, maar door het stevige tegenspel van Vrone en het slechte Alcmaria speelt vriendschappelijk tetjen Sneek I en slaat de Noordelijke eerste klassers met 4—2. Het heette een vriendschappelijke wedstrijd en het was het ook. En dus was hij in de oogen van het publiek, dat blijkbaar alleen maar werkelijk kan -warmloopen wanneer het woord „competitie" er aan te pas komt. niet zeer belangrijk. Toch hebben we over den gang naar het sport park geen oogenblik berouw gehad, want we heb ben een kamp aansqhouwd, waarin vooral voor zoo ver Alcmaria betrof, het spel op hoog peil stond. De Sneekers vormden een fraaie tegenpartij, die zich kenmerkte door onvermoeid hard werken en dat onze withemden, die voor deze gelegenheid in het vuurrood verschenen, hun de degenpuntjes van harte gunden, bleek uit het applaudisseeren van somigen der gastheeren in het veld zelf bij het ma ken daarvan. Interessant natuurlijk was de wed strijd uit een oogpunt van spel-vergelijking van de Noordelijke eerste-klasser met de Westelijke twee de. die onze Alcmarianen maar niet schijnen te kunnen ontworstelen oZoals de uitslag reeds doet zien, konden de Sneekers het niet bolwerken Wal meer zegt evenwel is, dat deze cijfers eerder voor Sneek als voor Alcmaria als geflatteerd zijn te be schouwen. De gastheeren waren werkelijk sterker dan de Friezen, zoodat het vaak geopperde vermoe den als zou het spelpeil van de Noordelijke eerste klasse niet boven dat van onze tweede klasse staan, vermoedelijk wel niet ver bezijden de waarheid zal zijn. In de tweede plaats echter waren we be nieuwd naar de kracht van de gewijzigde Alcmaria- voorhoede, waaruit Hamstra. vermoedelijk wel defi nitief. is verdwenen. Opgesteld waren van links naar rechte: Gerritse. de Jong, Hiemstra Keppei en Plas. En. om nu maar direct met ons oordeel voor den dag te komen: dit. dunkt ons voor Alcmaria dè voorhoede. De beide linkerspelers verstonden elkaar uitstekend. Plas was vlug en gevaarlijk als altijd. Keppei was bi^itengéwoon op dreef en voor ons, die hem nog zelden of nooit in een dei-gelijken vorm za gen. in zekeren zin een openbaring. Blijft nog -de nieuweling. Hiemstra. We zijn er van overtuigd, dat er heel wat op hem viel aan te merken. Hoeveel kansen, die onder normale omstan digheden in een goal hadden behooren te worden omgezet, door hem zijn gemist, weten we niet pre cies meer. Het waren er minstens vijf of zes. En van de vier golas werd er niet één door hem gescoord. Zijn productiviteit was dus niet bepaald overweldi gend. En toch hopen we niet. dat men hem zal ver vangen. Want er was veel in hem, wat ons goed be viel. Zelden hebben we onze voorhoede zoo open zien spelen als ditmaal het geval was. Ten deele kwam dit door hem. Daarnaast was ook de middcnlinie der Alkmaarders uitstekend, terwijl de beide terugge trokken binnenspelers, van wie we Keppei reeds noemd, en de Jong thans geheel hersteld scheen te zijn, er mocht zijn. Hiemstra geeft echter handiger door als we dar, dit jaar nog van een Alkmaarsche midden-voor heb ben gezien. En vermoedelijk is zijn falen bij het schieten voor een niet gering deel aan zooiets als plankenkoorts toe te schrijven. Zorgvuldige training echter zal het overige moeten doen. Alles bijeen ge nomen bezit Hiemstra veel. wat hem kan maken tot een voor onze withemden nuttige middenvoor. Want bij een en ander mag niet uit het oog worden verloren, dat hij zijn kansen voor een groot deel zelf schiep. Wat de Sneekers betreft, de doelman leek ons voor een eerste-klasser nogal onzeker, terwijl ook de backs vrij zwak waren. En de voorhoede zou ze ker aan productiviteit winnen, indien ze het spel niet zoo kort hield, als we dat. vaak zagen. Eenige malen bestond goede gelegenheid tot schieten, waar van geen gebruik werd gemaakt. Men vond het blijk baar beter door te blijven combineeren, wat dan zoo lang werd doorgevoerd, totdat de Alcmaria-achter- hoede den bal kon wegwerken. De wedstrijd zelf werd gespeeld in de prettigste verstandhouding, wat niet wegnam, dat het pittig toeging. Reeds dadelijk was Alcmaria in de meerderheid en na ongeveer 10 minuten spelen wist ze dit, na goed samenspel op de linkervleugel in een doelpunt uit te drukken. Na dus de- leiding te hebben geno men, bleef het spelbeeld onveranderd. In hoofdzaak was het de Sneeker helft, waarop werd gestreden. Af en toe wisten de bezoekers het spel echter te verplaatsen, waarbij Jongmans af en toe handelend moest optreden. Weer ongeveer een kwartier later wisten de Alc marianen hun voorsprong te vergrooten, weer van de linkervleugel. En zoo bleef het tot de rust. Na de hervatting scheen de geschiedenis van voor het half-time zich te zullen herhalen. Geleide lijk echter schenen de Sportparkbewoners het wat gemakkelijker op te nemen en hoewel altijd nog niet bepaald van een overwicht der Sneekers kon worden gespf^ken, wisten ze kort na elkaar den achterstand te verkleinen en de partijen op gelijken voet te bren gen, waarvoor een hartelijk applausje ook het publiek was doordrongen van het vriendschappelijke werd geincasseerd. Maar toen kwamen de gastheeren, voor 't eerst aangemoedigd door het publiek, eerst goed los. Ger ritse plaatste heel juist gezien naar den vrij- staanden Keppei, die met een kanjer van een schot het derde doelpunt voor Alcmaria produceerde. Een paar maal belandde wel is waar de bal nog in 't doel, maar beide keeren was wegens buiten spel gefloten. Tenslotte deponeerde de Jong den bal, uit een uit stekende voorzet van Plas, onhoudbaar voor den Sneeker keeper in het net. Een paar maal meenden we nog, dat Hiemstra eindelijk eens geluk zou heb ben we hadden het hem ter aanmoediging gaar ne gegund maar in den stand kwam geen veran dering meer. Alles bijeen, een prettigen wedstrijd. PROGRAMMA K.N.V.B. 3 Maart. Eerste klasse Afd. I: ADO—Overmaas; Afd. II: ZFC—Haarlem; SpartaHermes DVS. Ad. I 2A: OWO—AFC; Hercules—Alcmaria. 2 B: VeloxEDO; WFC't Gooi; Blocmendaal— Spartaan; West Frisia—Zeeburgia. 3 A: ZaandijkHelder; Meteoor—Assendelft. 4 A: N. NiedorpSucces; VroneAndijk. Op 3 Maart worden ook bekerwedstrijden gespeeld. (Sportkroniek). PROGRAMMA N.H.V.B. 3 Maart. 1 D: Succes 2Wieringerwaard; Watervogels— M.L.D.; J.V.C.Schoorl; Held. BoysHeidér 3. 2 D: ASVAlkm. Boys 2. 2 E: SportN. Niedorp 2. 2 F: Helder 5—Texel 2; Atlas 1—Sparta 2. 3 C; FlevoSchcllinkhout. 3 D: Alkm. Boys 4—Ursem 1; Bergen 2—CSV 2; Alkmaar 3—Vrone 2. 3 E: Succes 3Kolhorn. 4 E: Alkm. Boys 6Ursem 2; Oudorp—Koedijk 2; Oudorp 2ASV 2; Koedijk 3Oterleek. 4 G: Petten 2^-Sparta 3. 4 H: Atlas 3Atlas 2; Helder 6Texel 3; Oude- schild 2Tex. Boys 1; 4 J: VCL 2—Twisk 2. 4 L: Dirkshorn 2Held. Boys 3; JVC 3HRC 7; Wieringerwaard 2Watervogels 3. Adspiranten: Alkmaar aVrone a; N. Niedorp a— D.T.S. a; Alkm. Boys d—Vrone b; Uitgeest b—DTS b Alcmaria dSchoorl a; VCL aMFC a; Helder c Helder a; BKC a—HRC a; HRC b— Succes a; HRC d Succes b; Sparta 1)JVC a; HRC cHelder f; HRC eHelder d; Oucleschild aCocksdorp a. (Alg. Sportblad). Overschrijving. Verleend: P. J. Kistemaker van D.E.S. naar Nieu we Niedorp. Straf. De ver. Flevo heeft zelf haar lid M. de Geus voor drie wedstrijden geschorst wegens zijn optreden in den wedstrijd FlevoStrandvogels 2. (Alg. Sp.) De weerzinwekkende plaatselijke wedstrijd in Steenwijk, n.1. S.S.C.Steenwijk voor de derde klasse K.N.V.B., die wegens vechtpartijen gestaakt moest worden, is door de strafcominissie onder, het mes ge komen. Naast de noodige schorsingen van spelers, heeft men bepaald dat de ontmoetingen tusschen deze clubs drie jaren zonder publiek moeten worden gespeeld. (Sportkr.) Protesten. Vorige Week witetén *we dT te melden .dat. Tcxcl's protest aangaande D.T.S.—Texel was afgewezen. J - De Sprkr. vermeldt hét nu- offidetl. Tevens is toe gewezen een protest inzake de wedstrijd Alcmaria 3 W.F.C. 3, waardoor de uitslag 22 wordt. Clubbladen. De K.N.V.B. heeit de clubbladen verboden aange legenheden te behandelen, die animositeit tusschen de vereenigingen zouden kunnen verwekken. Strafrapport. De N.H.V.B. heeft besloten, aldus de officieele mc- dedeelingen n.a.v. OudendijkAartswoud op 20 Jan. j.1. gespeeld, den speler S. Breeuwsma (Ouden dijk) een berisping te geven wegens ruw spel. N.a.v. Sparta 2—Helder 5 op 20 Jan. j.1. den spe ler W. Helfensteijn (Helderte schorsen voor een wedstrijd wegens onbehoorlijk gedrag. Twee scheidsrechters. In de scheidsrechtersrubriek van het Alg. Sport blad schrijft iemand dat hij hij een hockeywedstrijd waar altijd al twee scheidsrechters geweest zijn, ieder heeft zijn terreinhelft een manlijk en een vrouwelijk scheidsrechter zag. De inzender vraagt zich af of dit bij voethal geen navolging verdiend. Bijvoorbeeld zoo dat de scheidsrechter samen met zijn vrouw of verloofde de match leid „dan hebben we tenminste geen ruzie over te laat thuis komen." De scheidsrechter, die de redactie voert, plaatste, sprekend namens alle collega's, het onderschrift: Onze v r ij e n Zondag zullen we tot het uiterste ver dedigen! Oostelijk elftal. Het Oostelijk elftal traint hard voor den wedstrijd West-DutschlandOost Nederland op 3 Maart te Dus- seldorf. Halle staat in het doel en Bakhuys... links binnen, terwijl Schuyt, eveneens van Z.A.C., mid- voor staat. In Z.A.C. zelf is men dat beschaduwen van Bakhuys al lang moede en ook in het Oostelijk elftal gaat. men nu dezelfde taktiek toepassen, om Bakhuys linksbinnen te zetten, waardoor hij meer bewegingsvrijheid heeft en dus gevaarlijker is. Die oefenwedstrijd van vorige week tegen D.F.C. (Praag) heeft nogal stof doen opwaaien. De bezoe kers speelden zoo ruw, dat de leider van de Holland- sche ploeg in de rust tegen de Tsjechen zei dat als ze niet wat zachtzinniger zouden spelen, betaling achterwege zou blijven. Merkwaardig genoeg hielp die bedreiging direct. Feijnoord-Ajax. Deze wedstrijd houdt niet zoozeer de gemoederen bezig om zijn sportieve waarde, dan wel om zijn ii- nancieelen perspectieven. Als men op Spangen speelt heeft men de grootste recette (pl.m. f 15000.schoon geld mag men rekenen) en Feijenoord heeft daar graag haar terreinvoordeel voor over. Trouwens dit terrein brengt zijn geld toch op, omdat Overmaas het vaak'huurt. Maar nu heeft de K.N.V.B. niet toegestaan dat Feijenoord door Ajax op Spangen (Sparta-stadion) te ontvangen, het gras voor de voeten van alle an deren wegmaait. Dit niet in de laatste plaats door een dringend protest van alle andere Rotterdamsche clubs gezamenlijk! Nu staat nog niet vastt wanneer FeijenoordAjax wordt gespeeld. Men dacht over Zaterdagmiddag, maar dan kunnen enkele Ajax-spelers misschien niet. Zou hier een mouw aan te passen zijn, dan wordt dus Zaterdag 9 Maart om 4 uur gespoeld. Bond van Wielerclubs. Op de vergadering te Utrecht waar 50 clubs met 7000 leden vertegenwoordigd waren, heeft men bo- vengenoemden bond opgericht. Men heeft besloten met de Ned. Wielren Unie in overleg te treden over het verkrijgen van meer zeggenschap in de gang van zaken dan tot dusverre. Men richtte zich vooral tegen het eigenmachtig optreden van den heer B. Swaab de Beer, den penningmeester en voor zitter van de inspectiecommissie van de NAV.U.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5