Een nieuw leven. Ce automaat, die haar plicht verzaakte. Verduistering van millioenen. Eïït jTEMMACHINE MET VERRASSINGEN Heel vernuftig, maar het resultaat klopte niet Ruïnes van het „Spaansche Pompei". De ontploffing aan boord van de „General Jonnart". 3 U'T de OMGEVING Kort verhaal NACHTELIJK DRAMA IN HET STADSCENTRUM. Amsterdam. Wie vroeger 's nachts bij den weg was en honger had. was een beklagenswaardig mensch. Zelfs met een millioen op zak kon men zijn knorrende maag niet bevredigen, want de res taurants vertoonden in de uren, welke de natuur voor den slaap heeft bestemd, slechts hun doode oogen aan het publiek. Tusschen vroeger en van daag zijn er op dit terrein vrijwel geen wijzigingen tot stand gebracht, alleen vond de moderne mensch de automaat uit. Automaten voor rookgerij. voor lekkernijen en automaten, die, zij het ook op so bere wijze, de taak van den kellner overnemen en geen fooi vragen. Zulk een automaat, tot de nok «evuld met rijk belegde broodjes, trok in den afgeloopen nacht, in het centrum der stad, de aandacht van een wande laar .die slechts het gezelschap had van zijn hon gerige maag. De automaat was voor hem. wat een oase is voor een dorstende en zonder de minste aar zeling deponeerde hij dan een kwartje in de gleuf, in de stellige verwachting, dat binnen enkele se conden zijn grage tanden in een zie hoven zou den bijten. De automaat echter verzaakte haar plicht en weigerde hardnekkig om. zij het ook maar het vijftigste deel van haar inhoud af te staan en rea geerde zelfs niet. toen de in woede ontstoken hon gerende haar vóór hij haar in den steek liet, een duchte aframmeling toediende. Men zegt wel eens, dat de mensch geboren is om te lijden. Hoe men hierover moge denken de lij densweg van den bedrogen wandelaar bleek nog niet te zijn afgelegd. Want zoo de automaat haar plicht, had verwaarloosd, niet alzoo een nachtwaker, die het drama op eenige afstand had gadegeslagen, en-, wantrouwend van aard als nachtwakers nu een- eenmaal zijn, tot de conclusie was gekomen, dat de meneer om het eens zoo te zeggen in de arito- maat had willen inbreken. Was niet een ruit over de gansrhe lengte gebarsten? De nachtwaker riep de hulp in van een surveillee- renden agent en ook deze deed wat hij zijn plirht. achtte: hij leidde het slachtoffer van dit nachtelijk gebeuren naar het bureau. De arrestant stak on beteugelde drift maakt iemand wel eens onrecht vaardig zijn vernietigend oordeel over de auto maat in kwestie en over automaten in het alge meen, niet onder stoelen of banken. Hoe hij over een bepaalde categorie van zijn medemenschen dacht, hield hij wijselijk voor zich: in het hol van den leeuw is voorzichtigheid dringend geboden. Gelukkig kwam spoedig vast te staan, dat de ruit van de automaat eergisteren ook al gebarsten was. zoodat. de veel geplaagde in no time van verdachte tot vrij man was gepromoveerd. Het zou ons met dat al echter niet verbazen als hij de eerste uren den slaap niet heeft kunnen vatten. Bij Russische machinegebouw-trust. Moskou. De Staatscontrolecommissie heeft in de hoofdstad van de Armenische republiek Eri- wan bij een machinebouwtrust verduisteringen van zeer grooten omvang ontdekt. Tot nog toe zijn vijf tien personen gearresteerd. Volgens het voorloopige onderzoek beloopt het verduisterde bedrag meer dan een millioen roebel. Op bevel van de justitie is bij twee staatsbanken, die de trust financieren, een accoutantsonderzoek ingesteld, aangezien de verdenking bestaat dat ook bankbeambten zich aan de verduisteringen hebben schuldig gemaakt. De beide banken hadden de trust credieten ter hoogte van 3 millioen roebel verstrekt zondervoldoende waarborgen te eischen. Het onder zoek zal met spoed geschieden. Verschillende amb tenaren dreigt de doodstraf. MOORDENARES TERECHTGESTELD. Berlijn. Op de binnenplaats van de gevangenis te Ploetzense is gisteren wederom een vrouw te rechtgesteld, ditmaal een zekere vrouw Juchniewicz, die wegens moord ter dood was veroordeeld. ROOFMOORDENAAR TERECHTGESTELD. Gistermorgen is te Stendal de wegens roofmoord ter dood veroordeelde Adolf Luecke uit Zollchow bij Rathenow terecht gesteld. Luecke had verleden jaar een van zijn werk naar huis terugkeerenden arbei der met een hamer doodgeslagen en beroofd. Een verzoek om gratie was afgewezen aangezien Luecke bekend stond als arbeidsschuw, en reeds eerder ge straft recidivist. LANGZAAM verminderde 't boemeltreintje zijn gang en eindelijk hield 't puffend stil aan 'n miniatuur-station. Donker en onge zellig stond 't gebouwtje er in den laten avond. Dreigend staken de kale rotsen omhoog langs den slingerenden weg, die naar 't dorp leidde. Een passagier stapte uit; 'n jongeman van bene den de dertig. Met den hoed diep over de oogen ge trokken, liep hij haastig naar den uitgang, waar hij zijn kaartje aan den beambte overreikte. Deze keek hem nieuwsgierig aan. Wat moet die hier nou? vroeg hij zich af. Nooit gezien; wie gaat er nou zoo laat nog naar het dorp; t is minstens 'n half uur flink doorstappen en wat heb je er dan nog aan? De onbekende stapte stevig door over den duisteren weg; maar hij scheen iederen stap te kennen en ondanks de frissche tem peratuur liep hij zich spoedig warm. Aan 't begin van 't dorp bleef hij voor 'n bescheiden huisje staan Hij tikte tegen 't venster en bleef aan de straatdeur wachten. De familie Peters? Neen, die was al ruim twee jaar verhuisd. Naar Strath, 'n dorp veel verder naar het Noorden in de Hooglan den. Maar kom even binnen, vulde 't meisje aan; 't Is niet be paald warm, zoo aan de deur. Niettegenstaande de vriendelijke uitnood i ging, gedaan door het knappe, innemende meisje, aarzelde de onbekende even. Moeder vindt 't wel prettig, drong 't meisje aan M'n broer John komt pas over 'n uurtje thuis. U kunt best even 'n kopje thee meedrinken. De onbekende zwichtte voor de vriendelijke uitnoo- diging en trad binnen. In 't eenvoudige vertrek zat een oude vrouw aan den haard te breien. Zij noo- digde hem uit plaats te nemen aan den tafel en wendde zich tot haar dochter. Wie is daar, Dolly? vroeg zij. Meneer is ze ker niet bekend hier, Ter gelegenheid van het derde eeuwfeest van hot Zweedsche parlement is in beide Huizen een stem machine geplaatst. In den Senaat is deze machine in Januari jl. geinstalleerd. Op de lessenaar van el- ken afgevaardigde zitten knoppen. Wanneer de af gevaardigde voor iets stemt, drukt hij op de groene knopt, stemt hij tegen dan drukt hij op de roodo knop. Op twee verschillende borden achter den ze tel van den voorzitter gloeien dan lampjes aan, ter wijl het aantal tegelijkertijd geteld wordt. Tevens legt een automatisch werkende camera, die 't lam pentableau fotografeert, het resultaat van de stem ming terstond vast. Door op een knop te drukken dooft de president alle lampen en is de installatie gereed voor een nieuwe stemming. Door deze in richting, die ongeveer 70.000 kronen heeft gekost, wordt zeer veel tijd gespaard en duren stemmin gen, die anders zeer lang ophielden, nauwelijks een minuut. Dezer dagen moest echter in den Senaat gestemd worden over een voorstel inzake pensioenverlee- ning. Het voorstel werd aangenomen met slechts 4 stemmen meerderheid. 46 tegen 42 stemmen. Er ont stond rumoer in den Senaat, omdat het, gezien de partijverhoudingen en het standpunt der partijen ten aanzien van 't voorstel, zeker was, dat de meer derheid veel grooter moest zijn. Met moeite kon de president zich verstaanbaar maken en opperde hij de veronderstelling dat de stemmachine misschien niet normaal functioneerde. De stemming werd nogmaals gehouden, thans op de ouderwetsche manier van hoofdelijke afroeping der namen, waarbij bleek, dat 53 senatoren voor en 34 tegen het wetsontwerp hadden gestemd. De stem machine is aan een grondig technisch onderzoek onderworpen. Belangrijke nieuwe ontdekkingen te Itaiica. Madrid. Bij het opgravingswerk in de Romein- sche ruïnes te Itaiica in de provincie Sevilla, waar aan men den naam van „Spaansch Pompei" heeft gegeven, zijn nieuwe belangrijke ontdekkingen ge daan, waaruit men afleidt dat Itaiica eens een stad moet zijn geweest van evenveel pracht en schoon heid als Pompei zelf. Do jongste opgravingen aan de zijde, waar onge veer 150 jaar voor Christus Acipio Africanus een Romeinsche stad moet hebben gebouwd, hebben prachtige mozaieken aan het licht gebracht, meestal bestaande uit voorstellingen uit het dierenleven. De ze ontdekkingen zouden den grondslag leggen voor de grootste collectie mozaieken van Spanje. Bij vroegere opgravingen zijn reeds geheele goed geplaveide straten blootgelegd, evenals de overblijf selen van drie blokken huizen en de ruïnes van wat eens groote paleizen moeten zijn geweest. NOODLOTTIGE GEVOLGEN VAN HET WARME WEER. Rivieren in Rusland bulten haar oevers. Moskou. Tengevolge van het warme weer is een aantal rivieren in de Sovjet-Unie buiten hun oevers getreden. De Onega staat twee meter boven zijn ge wone peil en heeft verscheidene dorpen over stroomd. Artillerie laat op verschillende plaatsen de ijsmassa in de Onega in de lucht springen. Ook uit Witebsk aan de Russisch-Letlandsche grens worden overstroomingen gemeld en blazen pio niers het ijs met dynamiet op. Tot nog toe negen dooden. Parijs. Het aantal der bij de ontploffing aan boord van het stoomschip „Gouverneur-General Jonnart", in de haven van Tunis om het leven ge komen havenarbeiders is gestegen tot negen, door dat vier zwaar gewonden in het ziekenhuis aan hun verwondingen zijn overleden. Nog drie andere zwaargewonden verkeeren in ernstig levensgevaar. Alle dooden en gewonden zijn inboorlingen. Neen, luidde 't antwoord. Meneer zoekt de familie Peters, die voor ons hier gewoond heeft Daarop, tot den jongeman: Mijn moeder kan u niet zien, zij is zoo goed als blind. En de oude vrouw viel in: Peters en zijn vrouw zijn naar Strath. 't Was om hun zoon, William, die kwam in de gevangenis om dien diefstal op 't kasteel. Niet prettig voor de oude- lui; iedereen kent je in zoo'n dorp, nietwaar? Toen ze weggingen heb 'k met mijn zoon en dochter hun huisje gekocht; we verhuren 't zomers, weet u? 'n Mensch beleeft wat met zijn kinderen, meneer. 'k Kom alleen om de familie Peters, zei de on bekende. Jammer, dat er vanavond geen trein meer naar 't Noorden is. 'k Zal dus eerst terug moe ten naar de stad en morgenochtend verder reizen. Na eenig zwijgen hernam de bezoeker: Wat dien jongen Peters betreft, die heeft nooit gestolen, neem dat van mij aan. De oude vrouw was een en al belangstelling. Kende hij den jongeman dan? William was toch veroordeeld, laat 's zien, dat was wel 'n jaar of twee geleden en ze had nooit ge hoord, dat hij vrijgekomen was. Maar de bezoeker ging niet in op verdere toelich tingen van 't geval. 'k Zei al dat u 't van mij aan kunt nemen, zei hij. Binnenkort zult u er alles van lezen in de krant. 't Meisje mengde zich hier in het gesprek. Kom moeder, die dingen gaan ons niet aan. Ie dereen heeft genoeg aan zijn eigen ellende, zeggen ze wel eens. 't Is niet om kwaad te spreken, kind, zei de oude vrouw. 'k Heb altijd wel gedacht, dat die jongen 't niet gedaan kon hebben. Zijn ouders le ken me zulke fatsoenlijke menschen. De bezoeker stond op. Laat ik nu maar liever naar 't station gaan, zei hij. Beter iets te vroeg dan te laat. 't Is een heele onkosten zoo voor niets heen cn weer terug naar de stad, zei Dolly. Er is geen logement in 't dorp, maar zou meneer hier niet kunnen overnachten, moeder? We hebben toch een slaapkamer over. Mij best, kind, luidde 't antwoord. Als jij 't niet net gevraagd had zou ik 't zelf aangeboden hebben. Na eenige tegenstribbeling liet de bezoeker zich overhalen om 't vriendelijke en verleidelijke aan bod aan te nemen. Nog eer de zoon thuis kwam. ging hij naar de hem afgestane kamer om den vol genden mnrgpn in piie vroegte de reis te kunnen VERGISSING VEROORZAAKT GASONTPLOFFING. New York'. Een 60-jarig bewoner van een be nedenhuis te New York wilde zijn waterleiding, die bevroren was, ontdooien. Hij wond daarom oude kranten om de pijp en stak de kranten vervolgens in brand. Ongelukkigerwijs had hij de kranten ech ter niet om de waterleidingpijp, doch om een pijp van de gasleiding gewikkeld, met het gevolg, dat toen de kranten vlam vatten een gasontploffing volgde, waardoor de geheele benedenverdieping werd beschadigd en de man zelf met zooveel kracht te gen een muur werd geworpen, dat hij op slag dood was. HERHALINGSOEFENINGEN IN FRANKRIJK AFGELAST. Wegens de heerschende griep-epidemlo. Parijs. In verband met de griep-epidemie, die in bijna alle Fransche garnizoenen heerscht, heeft de opperbevelhebber van het IHe Legercorps te Rouaan de herhalingsoefeningen, die van 18 Fe bruari tot 24 Maart zouden, worden gehouden, afge last. DEN KAPITEIN VAN DE „MORRO CASTLE" GEZAGVOERDER-CERTIFICAAT ONTNOMEN. Washington. De Raad van Toezicht op de Ame- rikaansche Scheepvaart heeft besloten, dat den ka pitein van het door brand verongelukte stoomschip „Morro Castle", William F. Warns, wegens nalatig heid in vijf gevallen, het gezagvoerders-certificaat zal worden ontnomen. Het certificaat van den eersten en den tweeden machinist werd resp. voor den duur van 90 en van 30 dagen ingetrokken. BOTSING TUSSCHEN WERKLOOZEN EN MILITAIREN IN ALGIERS. Oran. Te Mostaganem in Algiers kwam het tij dens werkloozenbetoogingen tot hevige straatge vechten tusschen werkloozen en militaire troepen. De werklooze arbeiders vielen met hun werktuigen de soldaten aan en verscheidene ALgerijnsche fuse liers werden gewond. Pas laat in den avond konden uit Oran ontboden troepen do orde herstellen. WINKEL Maandagavond vergaderde de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging ten huize van den heer D. A. de Bruijn, alhier. Tegenwoordig waren slechts 17 leden. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onder dankzeg ging goedgekeurd. Door den secretaris, den heer J. Leijen Gz., wordt verslag uitgebracht over 1934, waaraan wij het vol gende ontleenen. Het ledental bedroeg op 1 Jan. '35 1358 tegen 1374 op 1 Januari 1934. Van deze 1358 zijn 1289 betalende leden en 69 niet-betalenden (kinderen). Deze leden vormen 451 gezinnen. De slechte economische toestand heeft zich nog niet doen gelden en men hoopt, dat dit ook nog niet komen zal. De contributie bedroeg f 0.35 per lid en per kwartaal. Het gemiddeld aantal verpleegdagen bedroeg 19, het vorige iaar 18. Aan vervoerkosten werd betaald f238.44. het vorige iaar f217.80. Het bestuur onder ging geen verandering; wel ontstond er een vaca ture. door het vertrek van den heer J. Koster. Er werden 3 bestuurs- en 2 ledenvergaderingen gehou den. In 1934 zag men zich genoodzaakt de contri butie te verhoogen met ingang van 1 Januari 1935, ten einde aan alle verplichtingen te kunnen vol doen. Een woord van dank wordt gebracht aan Zr. van Duijvenbode en haar staf. die tijdens de Flora- liafeesten een collecte ten bate der Vereeniging heeft gehouden. In 1934 werden verpleegd: 44 patiënten (33 in 1933), aantal verpleegdagen 849 (551 in 1933), verpleegkosten f2463 (f1584 in 1933). De ontvangsten hebben bedragen f2180.53lA, de uitgaven f 2985.981/». meer uitgegeven f805 45. Het te kort over 1934 bedraagt f 136.051/9. Bij monde van den heer P. Bart verklaart de rekening-commissie alles te hebben onderzocht en in orde bevonden. Ingekomen stukken. Een afwijzende beschik king van den Raad op een verzoek om steun uit de gemeentekas. Een mededeeling van don heer C. Lampers, dat hii bedankt als bestuurslid. Een verslag van de vergadering van het streek- hervatten. Nog eenigen tijd hoorde hij in de huis kamer praten en spoedig viel hij in slaap, ver moeid door de lange treinreis, die hij achter den rug had. Toen hij den volgenden ochtend in de huiskamer kwam. was Dolly daar al gereed met 't ontbijt Zij schonk hem 'n kop thee en ging aan de tafel tegen over hem zitten. Zij praatten over allerlei kleinig heden; blijkbaar deed het meisje haar best, den jongeman een vriendelijken indruk na te laten van zijn kort, onverwacht bezoek aan 't huisje, waar hij den nacht had doorgebracht. Maar, eer hij afscheid nam, trad hij op 't meisje toe en haar hand vattend, keek hij ernstig eenige oogenblikken in haar vriendelijke oogen. 'k Wil u graag zeggen, wat 'k hier kwam zoe ken en wie 'k ben, zei hij, met trillende stem. U is heel vriendelijk voor me geweest Ik ben Wil liam Peters. In dit huis ben 'k geboren en 'k dacht er m'n ouders nog te vinden. Ze hebben me nooit geschreven, dat ze verhuisd waren; zeker om me niet noodeloos verder verdriet te doen. Alle bewij zen bij dien diefstal waren tegen me en toch had 'k er niets mee te maken. De dader heeft, door berouw gedreven, eindelijk 'n bekentenis afgelegd en nu ben ik weer vrij! Eindelijk. Mijn moeder heeft nooit kunnen gelooven, dat 'k schuldig was, maar van m'n vader ben ik niet zoo zeker. 't Meisje keek hem met open blik in de oogen. 'k Wist gisterenavond al wie U was, zei ze een voudig. 'n Kennisje van me had 'n foto van U. Er zijn meer menschen die niet hebben kunnen gelooven aan Uw schuld. Wat 'n vreeselijke tijd moet dat geweest zijn! In den trein naar 't Noorden dacht de jongeman niet alleen aan 't weerzien, dat hem spoedig wacht te. Ook 't meisje dat hem zoo vriendelijk ontvan gen had, kon hij niet uit zijn gedachten bannen. En, toen hij eindelijk zijn moeder in de armen had gedrukt en juichend geroepen had: 'k Ben vrij, moeder! Walter heeft bekend, dat hij 't heeft ge daan! leek 't hem toe, of het heele, vreeselijke ver leden begraven was en een heerlijke toekomst hem toewenkte. Niet alleen de vreugde van 't weerzien van zijn zwaarbeproefde ouders, st9lde hem echter schadeloos voor 't leed, dat hij had doorgemaakt, zijn gedachten dwaalden onophoudelijk af naar hel meisje, dat hem zoo vriendelijk ontvangen had in zijn ouderhuis, wetende wie hij was en met geen enkel bewijs, dat hij niet schuldig was aan het mis drijf. dat zulk een vreeselijke schaduw op zijn le venspad geworpen had. A. KONIJNENBURG. verbond, bijgewoond door den Heer Leijen en door hem uitgebracht, wordt dankbaar aanvaard. Als afgevaardigde voor 1935 wordt weder benoemd de heer J. Leijen Gz. In de vacature-J. Koster, wordt benoemd de heer N. Bakker te Lutjewinkel. In de vacature-C. Lampers, wordt benoemd de heer P. Blom. van de Strook te Winkel. Rondvraag. De heer C. de Bakker vraagt, hoe het kan dat er gesproken wordt van verpleeggeld van 3, 2 en 1 gulden per dag. Opgemerkt wordt dat kinderen f2 en fl betalen naarmate de leeftijd is. De heer R. Dekker vraagt hoeveel leden er be dankt hebben als gevolg der contributieverhooging. Medegedeeld wordt voor zoover bekend acht. De heer A. Smak zegt het op prijs te stellen, dat de contributie in 8 keer wordt opgehaald en vraagt wat de meerdere bode-kosten bedragen. Medegedeeld wordt dat een regeling is getroffen, 6 cent per kwartaal. De verhooging bedraagt f 18. Daarna is de vergadering gesloten. Maandagavond werd ten huize van den heer D. A. de Bruijn alhier, de ouderavond voor de school te Winkel gehouden. De voorzitter, de heer B. Span opende, waarna de secretaresse, mevr. A Tijsen—Vlugter de notulen las. Aan de beurt is daarna het jaarverslag over '34. De aftredende bestuursleden, de dames A. van Zoo- nenMolenaar, A. TijsenVlugter, en de heeren J. Vethman, Th. de Pree en S. P. Vries, worden bij acclamatie herkozen. Vervolgens doet de voorzitter enkele mededeelin- gen, het onderwijs betreffende. Zoo o.a. het verlies van een derde leerkracht aan de U.L.O.-school, die men door meerdere deelname weer hoopt te herwin nen. Het vak wiskunde wordt nu door den heer C. de Wit als vakonderwijzer gegeven. Voorts deelt voorz. mede, dat het wenschelijk is tijdig aangifte te doen van nieuwe leerlingen, er re kening mee houdende dat zij die 1 Mei tot de lagere school worden toegelaten, 1 April d.a.v. 6 jaar moe ten zijn geweest. Op een vraag van den heer Becker wordt nog me degedeeld dat invoering van de spelling Marchant geen kosten met zich heeft gebracht. De heer Vethman, voorzitter der oudercommissie houdt een causerie over de schoolreisjes en stelt het nut daarvan in het licht. Immers, blijvende indruk ken worden gevestigd, en veel goeds geleerd en veel gezien, en spr. meent daarvoor in naam der ouders een woord van dank te moeten brengen aan hen, die hun groote zorgen daaraan besteden. Voortgaande, memoreert spreker het resultaat, dat op de U.L.O.-school wordt bereikt, waar o.a. van de 10 leerlingen ,die voor het examen opgingen er ne gen zijn geslaagd. Ook daarvoor brengt spr. het on derwijzend personeel een woord van hulde, en spoort de ouders aan, ze dit onderwijs te doen ge nieten, wat ter plaatse verkrijgbaar is, opdat deze school voor Winkel behouden moge blijven. In de pauze worden eenige ververschingen rond gediend en is er tevens gelegenheid zich te onder houden met het onderwijzend personeel, waarvan een ruim gebruik wordt gemaakt. Na de pauze is het de heer Wolthuis, die de aan dacht vraagt voor een drietal schetsen, betrekking hebbende op het schoolleven, en wel voornamelijk betrekking hebbende op den jeugdigen leerkracht; die aan het begin staat de taak als onderwijzer té aanvaarden. Na rondvraag volgt sluiting. SINT MA'ABT EN Zondagavond trad het revue-duo uit Schoorldara in het lokaal van den heer Zwakman op met de revue „Het is dik in orde". Zijn we gewoon om bfi uitvoeringen e.a. heel wat belangstellenden bij ..Ap en Antje" aan te treffen deze keer was het mis. daar de belangstelling op het nulpunt stond. Wat het spel van dit duo betrof, dat was goed, zou bij meer bezoek beslist heel goed geweest ziin, daar dit het spelen vergemakkelijkt. Wat de inhoud dezer revue betrof, ook deze was .als verreweg de meeste van haar soort, nietszeggend. Maandagavond vergaderde de Vrijz. Dem. Kies- vercen. ten huize van den heer Zwakman, ter be spreking der a.s. Gemeenteraadsverkiezing. De heer Glas, voorzitter, opende deze vergadering met een welkom aan leden en pers en gaf een klein overzicht van het gebeurde der laatste zittings periode, bracht tevens nog een herinnerings- en dankwoord aan het oud-bestuurslid, den heer Speets. en uitte hierbij zijn groote ontevredenheid over de opheffing onzer scholen. De notulen werden hierna gelezen en goedge keurd. De rekening wees een saldo aan van f 0.47. Bij de nu gehouden bestuursverkiezing, werd de heer Glas herkozen en voor de vacature-Speets, de heer G. Biipost. Na eenige bespreking over de a.s. verkiezing, waarbij de heer G. Bi j post voorstelde om hier. even als in Schagen, bij de laatstgehouden gemeente raadsverkiezing is geschied, aan hem die de meeste stemmen heeft verkregen, de raadszetel over te laten, kon geen genade hii de leden vinden daar dit, volgens voorzitter, verlies van stemmen, ia zelfs wellicht van een vrijz. dem. zetel kon ten gevolge hebben. Thans werd overgegaan tot verkiezing der perso nen op de a.s. groslijst. De zittende raadsleden stel den zich hiervoor wederom beschikbaar. Besloten werd 10 candidaten en 2 reserve-candidaten te ver kiezen. Gekozen werden in volgorde als volgt: J. Glas, A. Wit, A. Brak, P. Eenhoorn, Jn. Biipost. R. Biipost, G. Bijpost. M. Louw, K. Kalf. K. Wit Jz. en als reserve T. Rens Az. en L. Barten. Bij de rondvraag werd op verzoek van den pen ningmeester besloten dit iaar f 0.50 per lid contri butie te heffen. Hierna sluiting. TJ OOG W OU V AARTSWOUD. De muziekvereeniging K. n. A. gaf met medewer king van de tooneelvereeniging „de Hoop" een goed geslaagde uitvoering. De zaal van den heer Visser was uitstekend bezet. Na opening door den voor zitter, den heer Van Scheijen, volgden een viertal muzieknummers, onder de bekwame leiding van den heer B. Koolhaas, waarna de tooneelvereeniging op voerde een vroolijk spel in één bedrijf, getiteld „Arme Rijken". Dit sloeg geducht in en bracht de lachspieren vaak duchtig in beweging. Daarna we der een tweetal muzieknummers en tot slot de Sarie Marais-marsch. Muziek en tooneel stonden beiden op hoog peil. Het publiek heeft genoten van dezen mooien avond. Aan het slot dankte voorzitter het publiek voor de opkomst en in 't bijzonder de tooneelvereeniging voor de welwillende medewerking en den heer May voor zijn bekwame leiding. Na eenige weken rust ging ons voetbal-elftal naar Hem, om daar voor de competitie te spelen. Daar men er hier den laatsten tijd al aan gewend was, dat er verloren werd. zoo was het dan ook wel een verrassing, toen we vernamen, dat ze hadden gewonnen met 20. Het was dan ook voor Hem een geduchte tegenvaller. Het elftal kwam nu eens fuif* volledie op en ze hebben nu ook kunnen zien, wat men dan vermag. Voor de rust speelde A. voor den wind en wist de leiding te nemen met 1—0. Na de rust wist men, hoewel tegen wind. er nog een punt bij te krijgen. Toen \vas er geen doorkomen meef aan en toen de scheidsrechter einde floot, was wel verdiend gewonnen. Allen waren in goeden vorm en de keeper was schitterend. 'n Jong meisje deed open.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2