Gew. Tarwe-örganisatie voor Ni Zijpe geen honden The Funny Soys Texelsche Zaaizaden, een Meid-Huishoudster Nette Dienstbode, D« tertiaire wegen. District I. Advertentiën. zullen mogen losloopen SlMMIIMMIMIi Zondag 3 Maart a.s. Burgerbrug, Iisiiiict te OUDESLUIS op VRIJDAG 1 MAART Brandstoffen-Vereeniging „0.8." te OUDESLUIS A. Hoornsman W I E R 1 N O E N Hollandsere Maatschappij van Landbouw, aid. Wieringen. Te ongeveer 8 uur opent de voorzitter, de heer O. J. Bosker, deze eerste algemeene vergadering in 1935 en heet allen welkom, en in het bijzonder Dr. Hoede- maker. In zijn openingsrede deelt voorzitter mede, wat de Minister van Economische Zaken als zijn meening heeft te kennen gegeven in de groote dagbladen en hieruit blijkt wei, dat de toekomst nog verre van rooskleurig is te noemen. De verschillende crisis-bureaux werken niet geheel en al homogeen, hetgeen niet bevorderlijk is voor den goeden gang van zaken. Nadat de notulen gelezen en goedgekeurd zijn, ko men de ingekomen stukken aan de orde. Het hoofdbestuur stelt subsidie van f50.be schikbaar voor een cursus „Eerste hulp bij ongeluk ken", indien daar animo voor bestaat. Dan zijn er van diverse zijden subsidies aangebo den voor de verbetering van het melken. Voorzitter leest een uitgebreid schrijven daarom trent voor. Er bestaat gelegenheid zich hiervoor op te geven, doch uit de vergadering komen geen liefheb bers, voort. Vervolgens bespreekt voorzitter den aankoop van landbouwwerktuigen, dat via het Centraal Comité goedkooper zal kunnen geschieden. Middels den af- deelingssecretaris kunnen bestellingen geschieden. Gevraagd wordt of dit niet kan middels de be staande aankoopvereeniging van kunstmeststoffen etc.. Niemand er tegen zijnde, wordt de desbetref fende circulaire aangenomen en bestaat derhalve ge legenheid bij den secretaris bestellingen op te geven. De heer P. Veerdig stelt een vraag betreffende de betaling-risico's, welke naar genoegen wordt beant woord. Bestuursverkiezing. De heeren D. Jac. Mulder en N. Mulder Dzn., wor den beiden herkozen. Rekening en verantwoording. Ontvangsten f608.86, uitgaven f476.08, batig saldo 1132.78. De rekening is gecontroleerd en in orde bevonden. Lezing Dr. Hoedemaker. Voorzitter geeft het woord aan Dr. Hoedemaker, welke een lezing houdt over het onderwerp: „Drach tigheid en geboorte bij onze huisdieren". Spreker verduidelijkt dit belangrijke onderwerp met schema's. Zéér vele interessante wetenswaardig heden worden ter sprake gebracht en Dr. H. heeft hierbij een aandachtig gehoor. Voorzitter dankt hem voor de leerrijke en inte ressante lezing en hoopt, dat Dr. Hoedemaker nog eens met een dergelijk belangrijk onderwerp zal aankomen. Rondvraag. Dr. Hoedemaker vraagt, of er een spreker komt voor het inkuilen van gras. De heer Jan Kort vraagt iets over ruilverkaveling. De Regeering heeft alle subsidies daarvoor in getrokken, zoodat de praktische uitvoerbaarheid onmogelijk wordt. De heer S. Lont heeft het over de denaturalisatie van rogge. Hoe kan dit het best gebeuren? Ir. Huisman zou na de laatste bijeenkomst maat regelen treffen, echter nog geen resultaat. Alsnog zal het Bestuur hierop reageeren en trachten zoo spoedig mogelijk uitsluitsel te krijgen. De heer M. Lont praat over de weegbrug. Er is nog niets geantwoord op het ingediende verzoek. Dan komt de Vleeschkeuringsdienst ter sprake. De keurmeester uit Den Helder heeft een speciale auto om cadavers en dergelijke in mee te nemen. Deze manier is echter ten sterkste af te keuren Door den grooten afstand duurt alles nog veel te lang. Vele stemmen uiten zich over dit onderwerp, waar- MEMORIE VAN ANTWOORD. Aan de Memorie van Antwoord inzake de begroo ting van het Verkeersfonds voor 1935, ontleenen wij het volgende: De Minister verklaart nog niet in staat te zijn reeds nu inlichtingen te verschaffen over de coördinatie van het verkeer, daar het vraagstuk daarvoor te ge- «ompliceerd is en het wenschelijk moet worden ge acht, dat eerst een definitieve beslissing zal zijn ge vallen. De spoorwegtekorten zijn te betreuren, maar zij zijn een gevolg van tal van ongunstige omstandig heden. Er wordt alles aan gedaan wat mogelijk is. Opvallend is de mededeeling van den Minister, dat het vervoer te water, de spoorweg-exploitatie zoo on gunstig beinvloed, zóó sterk zelfs, dat, ware de ver houding tusschen passagiers- en goederenvervoer in ons land dezelfde als in andere landen, van een slui tende begrooting zou kunnen worden gesproken. In de tramwegen tracht men door fusie tot een oplossing te komen, terwijl de Minister meent, dat onze wegen gerust de vergelijking met de Duitsche kunnen doorstaan. Ten aanzien van het vraagstuk van de ver betering van de tertiaire wegen, zegt de Mi nister, dat een algemeene regeling in bewer king is. Het rapport van de Ver. Het Ne- derlandsche Wegencongres over deze aange legenheid, biedt vermoedelijk een goeden grondslag voor een wettelijke regeling van de jaarlijks beschikbare fondsen over de pri maire, secundaire en tertiaire wegen. Het aanboren van de nieuwe geldbronnen ten be hoeve van de tertiaire wegen door verhooging van de motorrijtuigenbelasting met 10 pet., schijnt na de laatste wijziging van de wegen belastingwet, waarvan de gevolgen nog niet konden blijken, niet geraden. Wel kan wor den overwogen voor deze wegenverbetering, evenals dat voor elk nader werk van produc tief nut geschiedt, de uitvoering te bespoedi gen, met behulp van door het Werkfonds te verstrekken middelen, mits de beheerder ren te, aflossing en onderhoud kan betalen. Met aanleg van geheel vrijliggende wegen voor autoverkeer is reeds begonnen. Zoo is een gedeelte van den nieuwen weg RotterdamDordrecht, welke in Augustus jl. voor het verkeer is opengesteld, als vrije autoweg aangelegd. De voorbereiding van den aanleg van de twee ontbrekende schakels AfsluitdijkHarkezijl en SneekJoure van weg no. 43 van het Rijkswegen plan 1932 is thans zoover gevorderd, dat, naar het zich laat aanzien, in het volgend voorjaar met de uitvoering begonnen zal kunnen worden, indien uit het Werkfonds voldoende gelden beschikbaar kun- hen worden gesteld uit blijkt, dat hier hoog noodig een eigen keurings dienst moet komen. Dr. Hoedemaker licht deze kwestie nader toé, Vele feiten worden hieromtrent genoemd. Het bestuur zal zijn volle aandacht hieraan wijden. De heer W. Mostert vraagt een lezing over crisis zaken. De heer Jb. Klein begint nog eens over de land bouwwerktuigenaankoop en wel over de reparaties. Het is wel raadzaam in contact te blijven met de smeden. De heer P. Veerdig spreekt over de pachtverschil- Ien in den W'meerpolder. Er zal een collectief re- quest van belanghebbenden bij de vroegere wierbe- (lrijven worden opgemaakt om zoodoende in den vorm van minder pacht een vergoeding voor de wier-verdwijning te ontvangen. De pachten in de W'meer voor de Wieringers moe ten in evenredigheid gebracht worden tot de bedra gen, die men als huurboer aldaar betaalt. Er volgt nog wat heen en weer gepraat, waarna voorzitter met recht te „elfder ure" de vergaedring sluit. ZIJ PE ZIJPE. Door B. en W. dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan mevr. Vrijburg tot het vernieuwen van een schuur te Schagerbrug; aan W. Groefsema te St. Maartensbrug tot het bou wen van een woonhuis aldaar; aan J. Keetman te St. Maarten tot het bouwen van een woonhuis te St. Maartensbrug. PETTEN. Naar men ons mededeelt, heeft Mevr. G. J. Wie- seVader eervol ontslag gevraagd als onderwijze res aan de O. L. School alhier. De Gew. Tarwe-Organisatie voor N.H. District I vergadei'de Dinsdag in het café van den heer C. Boontjes te Schagen. De voorzitter, de heer C. D. Rezelman heette, be halve de 69 aanwezige leden, in 't bijzonder welkom den voorzitter en secretaris van district II, den heer Kortleve, onderdirecteur der G.T.O., den fteer Lie- nesch, landbouwconsulent, en den heer G. C. van Balen Blanken, wier belangstelling hij zeer op prijs stelde. Spr. herdacht voorts in z'n openingswoord den overleden voorzitter van district II, den heer Kostelijk. Mededeelingen. Het district mag nu, daar de hoeveelheid tarwe grooter was, 7 in plaats van 4 stemmen op de alge meene vergadering uitbrengen. Het dagelijksch be stuur en de heer P. Dros Bz. van Texel zullen er heen gaan. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, bevattende het jaarverslag, rekening en balans en het verslag van de financieele commissie gaf geen aanleiding tot bespreking. G.T.O. en L.C.O. De heer C. D. Rezelman hield eèn inleiding over de Gewestelijke Tarwe Organisatie en de Landbouw crisis Organisatie. Als uitvloeisel van de Landbouwcrisiswet van 1933 is de landbouwcrisisorganisatie gesticht, die tot taak heeft den steun van alle producten te regelen. Alles is nu in één lichaam vereenigd om zoodoende gemakkelijk en uniform den steun uit het landbouw crisisfonds te verdeelen. Zooals het tot heden ging, dat de tarwe afzonderlijk werd gehouden, ging het goed. Ook de uitvoering van het werk voor de aard appels ging gemakkelijk. Men had geen behoefte aan centralisatie, is dan ook niet enthousiast over de verandering en evenmin over de wijze, waarop de L.C.O. tegenwoordig werkt. Misschien is het voor het geheele land wel noodig. Noord- en Zuid-Holland werkten vroeger samen en nu komt Noord-Holland afzonderlijk te staan. Er is niet alleen een andere districtsvorming, maar er zijn ook verscheidene an dere vertrouwensmannen (uit tuinbouw, veeteelt, zuivelbedrijf.) Het groote verschil tusschen beide organisaties is, dat eerst alles in handen was van de belanghebbenden en de landbouworganisaties, ter wijl deze nu minder invloed krijgen en de controle dienst hun geheel uit handen is genomen. Misschien zijn er wel eens onregelmatigheden gepleegd, maar in dit district, waren het dan toch maar heel kleine overtredingen; fraude kwam haast niet voor. Bij den nieuwen controledienst, waarvan de menschen soms niet deskundig zijn wordt wel eens geen reke ning gehouden met de praktijk. Daardoor regent het klachten over het systeem. Ondanks die strubbeling zullen we echter, zegt spr., zooveel mogelijk mede werking blijven geven. Monsterkeuring. De heer P. Kistemaker hield een inleiding over monsterkeuring, waartoe zijns inziens reden was, omdat nog al geklaagd wordt, over de taxatie. Door de regeering was de prijs op 11 gulden ge steld voor de gemiddelde kwaliteit van alle Neder- landsche tarwe, dus voor de B kwaliteit. Het vast stellen van die gemiddelde kwaliteit door de graan- centrale vordert heel wat tijd, omdat men eerst weten moet hoe de oogst zoowat is. Daarom wordt er de eerste maanden op voorloopige standaard monsters getaxeerd en daarom werd de uitslag van de taxatie niet bekend gemaakt. Na het vaststellen der standaardmonsters bleek, dat de B iets lager was en ook de C. Toen is geprobeerd om een alge meene lijn te vinden om alles te verhoogen. doch dit bleek practisch niet mogelijk. Daarom is door de gewestelijke organisaties voor de geleverde partijen een nieuwe betalingsregeling gemaakt.. Voor de te leveren tanve werden de partijen aan de schuit getaxeerd en de pakhuispartijen allen over getaxeerd. De taxatie geschiedt altijd naar de standaardmonsters, nooit naar de partijen onder ling. zoodat de eene partij nooit invloed uit kan oefenen op de andere. Bij taxatie wordt gelet op kleur (dit is de gezondheid), op de volheid van kor rel, de grofheid en het vochtgehalte. Dit jaar waren er veel stijve (vochtige) partijen. Oprnerkelitk is, dat de telers het zelf zoo slecht kunnen constatee- ren. Doordat er geen tarwe aan de markt komt. is er ook geen gelegenheid om te vergelijken. De boer móet zorgen voor een goed gemiddeld monster van de geheeie partij: vaak verschillen de zakken onder ling heel veel. Het is ook gewenscht de partijen zoo veel mogelijk uit elkaar te houden. Spr. gaf een be rekening, hoe de taxatie geschiedt van de partijen, die minder dan C- zijn. Voor elk procent, dat er uit zou moeten om leverbare tarwe te krijgen wordt een korting van vijf cent gerekend. Tenslotte gaf hij nog eenige cijfers. Aangeboden werden 2500 mon sters, waarvan 2000 werden geodgekeurd; hiervan waren 500 stijf (vochtig). Van de afgekeurde 500 moest men 400 overschoonen, 73 drogen, 9 poetsen, 4 hadden brand, 5 waren er met reuk en 6 niet le verbaar. Van de C- waren er 260 partiien. Kwaliteit en Variëteit der tarwe, j^fl Na een vraag over de samenstelling der stan daardmonsters in verband met de grootte der tarwe- districten door den heer Lienesch, die later beant woord werd, volgde de inleiding van den heer P Visser over de kwaliteit en variëteit. Aan de hand van een grafiek gaf hij een overzicht van de kwa liteiten van de 5 districten overd e laatste 2 iaar. De dist rieten I (dit district). 2 en 5 hadden meest B en C kwaliteit, de districten S en 4 meer A en B kwaliteit. Een tweede grafiek gaf een beeld van de groote kwaliteitsverschillen tusschen Texel de bes te), Anna Paulowna (veel minder), en Waard en Groet (de slechtste), over de laatste 3 jaren. In een derde grafiek werden, nu niet alleen naar de mon sters, maar ook naar de partijen, de drie bouw- streken vergeleken, en weer was het resultaat het zelfde, kwamen de verschillen zelfs nog sterker tot uiting. Een grafiek van de verschillende variëteiten, ook ove» 3 iaar, liet duidelijk zien .dat de Wilhel- minatarwe steeds meer verdrongen wordt door de Juliana en de Robusta (de laatste vooral in den Wieringermeer. Het gebruik van de overige rassen is betrekkelijk gering. Toch is het verschil op de proefvelden miniem. Verdere proefnemingen zullen nog nadere aanwijzingen moeten geven. Op een vraag van den heer Van Breugel werd door den heer Lienesch het volgende geantwoord: Robusta heeft zelden een volgroeide korrel, is laat rijp en goed wintervast en heeft stiif stroo. Mis schien is voor de bedoelde streek Carstens V (rood) of Vilmozin 27 te gebruiken. (Die is misschien niet zoo wintervast en heeft een geel-roode korrel). Mis schien ook Imperial (heeft goede opbrengst., goede korrel, ook stijf stroo). De heer P. Visser merkte nog op, dat Robusta de meeste jaren in opbrengst achter komt en veel last van roest heeft. Hij waar schuwde tegen roode tarwe, waarvan de prijs, om dat ze minder gevraagd wordt, waarschijnlijk ver laagd zal worden. Levering, opslag, prijs en betaling. De volgende inleider, de heer Rus, liet in een gra fiek zien, welk gedeelte der tarwe is afgenomen, hoeveel als zaaizaad is verkocht, hoeveel opgeslagen en wat nog op het bedrijf aanwezig is (buiten de Wieringermeer), n.1. 20 pet. en voegde er de opmer king aan toe, dat van de telers alleen partijen kun nen worden overgenomen, die geschikt zijn. Verder gaf hij een uiteenzetting van de T.C.-regeling. In '31 toen het maalpercentage 22% pet. was, ging de heele oogst, 150.000 ton, in het brood. Hierna werd het maalpercentage 35 pet. en ging er 250.000 ton in het brood, zoodat er van de oogsten van 1932, '33 en '34, die resp. 350.000 ton, 400.000 ton en 450.000 ton (naar schatting) waren, resten overbleven van 100.000, 150.000 en 200.000 ton. De boeren krijgen den vastgestelden prijs, maar het overschot wordt ver kocht voor wereldmarktprijs, dus voor ongeveer f 5 minder. De fabrieken (V.I.T.A.) betalen f 3.50 boven den prijs, dien de boeren ontvangen. Dat is niet vol doende om het tekort te dekken en er moet dus bij gepast worden uit het landbouwcrisisfonds. Men zou het tekort kunnen verminderen door: le hooger maalpercentage, 2e hooger vitaprijs (beiden zouden den broodprijs verhoogen); 3e de beperking van een derde op eenkwart te brengen; 4e door een ongeli miteerd beroep op het landbouwcrisisfonds; 5e door verlaging van den tarweprijs. Zoek zelf maar uit. De verlaging van den tarweprijs is er al, die is nu 10 gulden. Verder behandelde inleider de zoogenaamde B-re geling. De fabrieken betalen alleen naar den B-prijs, dus bij een goed gemiddelde moet er evenveel A als C zijn. Dat zou gemakkelijk vast te stellen zijn na den oogst, maar de B-monsters moeten vooruit wor den vastgesteld. Blijkt er nu b.v. te veel A te zijn, dan wordt die aan de fabrieken voor B geleverd en voor wat daardoor te veel aan de boeren voor A- tarwe betaald moet worden, heft de T.C. een omslag over alle tarwe. Als dus de standaardmonsters ver laagd worden, moeten de hoeren het teveel aan A, dat daardoor ontstaat, toch zelf betalen omdat in doorsnee niet meer dan 11 gulden betaald wordt. Dus heeft de teler geen belang bij verlaging van de standaardmonsters. Bij de bespreking merkte de heer D. Rezelman op, dat bij een slechten oogst dus de elf gulden prijs ge handhaafd zal kunnen worden. De heer Rus antwoordde: Het restant blijft beschik baar voor het fonds. De minister heeft nu reeds den prijs vastgesteld, mogelijk dat de organisaties in deze wat kunnen probeeren. Administratie enz. De secretaris, de heer N. Raap, sloot de rij der in leiders. Hij gaf eerst eenige toelichting bij een gra fiek van de graangewassen in de verschillende pro vincies. Daarna wees hij met voorbeelden aan, hoe de la bels in de monsterzakjes moeten worden ingevuld, wees verder op de noodzakelijkheid van het invul len van verkoopvergunningen voor de telers, die zaaizaad verkoopen, en gaf aan, hoe de telers met het uitdraaisel moeten handelen: bij vervoer naar de markt of den molenaar eerst renatureeren. waar voor de kleurstof gratis verkrijgbaar is. en als hij zulke tarwe voor voer wil koopen. kan dat alleen bij erkende handelaars en dan vermengd met gerst Verder deelt hij mede, dat men algemeen het hou den van een districtsvergadering overbodig acht, omdat de telers toch alles al weten en vroeg wie in deze gelijk heeft, de „men" of_ het dagelijksch bestuur, dat meende, dat het nuttig was te bespre ken, wat op deze vergadering behandeld ii». Ten slotte wees hij op de goede uitvoering van de tarwewet in dit district en meende de oorzaak daarvan te mogen zoeken in de kwaliteit der ver trouwensmannen, (het dagelijksch bestuur scha kelde hij bescheidenheidshalve uit), maar vooral in de goede praktische regeling, grootendeels het werk van den waarn. directeur, de heer Kortleve. en boven al in de persoonlijkheid van den controleur, den heer Rus. De heer Van Breugel meende, dat ook de.secretaris genoemd moest worden. De heer Kortleve zette uiteen, hoe de standaard monsters werden vastgesteld door de T.C., naar de noodige opgaven en monsters van de verschillende gewesten. Dit .ter beantwoording van de vraag van den heer Lienesch. Rondvraag. Bij de rondvraag spraken de heer Lienesch, Van Balen Blanken en Kortleve hun dank uit voor de ontvangen uitnoodiging voor deze vergadering, voor de waardeering van de gewestelijke tarwe-organisa- tie en voor het werk, door het dag. bestuur, den heer Rus en den heer Raap gedaan. De heer Kortleve noemde den laatste, de ziel van het district. Er is hier zoo goed gewerkt, zei hij voorts, dat men in andere gewesten jaloersch is. De tarweorganisatio is kerngezond, beschikt over f250.000 en spr. be treurde het, dat nu alles in andere handen overgaat en vreesde, dat de geest er niet beter op zal worden. Er is goed gewerkt, met medewerking Van alle be trokkenen èn dat werk geschiedde onbaatzuchtig. Spr. hoopte, dat men ook in den vervolge op aller medewerking mocht rekenen. Sluiting. De heer Rezelman sprak tenslotte het sluitings woord, waarin hij de sprekers dankte voor hun inlel ding en den heer Raap voor het vele werk door hem verricht. GESLAAGD. Voor het door de Modevakscholen E.N.S.A.I.D. te Utrecht in Den Haag gehouden examen, slaagden mej. W. van Schaik te Burgerbrug als leerares cou peuse en mej. N. van Eeten te Wieringerwaard als coupeuse. Beide waren leerlingen van mej. C. Mul alhier. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Februari 1935. 3000 Kg. uien f 1.90—2.20, driel. f 0.70—1, grove f 2.20—2.60, nep f 1.70, 6000 Kg. bieten f 0.40—1.10, 25000 Kg. roode kool f 3.9—7.020, ds. f 3.40—5.90, 105000 Kg. gele kool f 1-1.60, ds. f 1—1.20, 68000 Kg. D. witte kool f 0.700.90. NOORDSCHARWOUDE. 27 Februari 1935. 6500 Kg. uien f 2.20—2.60, kleine f 2.60—2.70, dricl. f 0.90, 4000 Kg. peen f 0.90—1, kl. peen f 0.60. Kroten f 0.601.70, roode kool f 1.208, ds. f 3.50— 6.S0, gel e kool f 1—1.50, ds. f 1—1.10, D. witte kool f 0.70 tot f 0.80. PURMEREND, 26 Februari 1935. Gemeentelijke Kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen, wegende 26.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 15.50. 3 stapels kleine boerenkaas f 16, volvette kaas f 17 per 100 Kg.. 530 Kg. boter f 1.50—1.60, weiboter f 1.30—1.50 per Kg., Runderen totaal 398 stuks: 170 vette koeien 52—60 ct, per Kg., handel stug;_98 gel- dekoeien f80140 per stuk. handel stug; 125 melk koeien f 119—185 per stuk, handel stug; 25 stieren 32—46 ct. per Kg., handel matig;; 25 paarden f60— 130 per stuk, handel matig; 57 vette kalveren f30— 50 per stuk, handel stuk; 951 nucht. kalv. v. d. slacht f 28 per stuk, handel vlug; voor de fok fS12 per stuk, handel vlug; 239 vette varkens v. d. slacht 3537 ct. per Kg., handel matig; 76 magere varkens f 20—35 per stuk, handel matig; 240 biggen f 1216 per stuk, handel matig; 799 schapen f718 per stuk. handel stug; 12 bokken f 412 per stuk, handel matig; Kipeieren f 2.402.90, eendeieren f2 per 100 stuks; piepkuikens f 0.650.72% per Kg., oude kippen en hanen 2542% ct. per Kg., konij nen f 0.30—1.75, eenden 30—70 ct per stuk: duiven 40 ct. per paar; 80 schouweïeren f 1.10, 195 eend eieren A f 2.— per 100 stuks, 2251 kipeieren A f 2.50 —2.80 per 100 stuks. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer: 100.000 eendeiren f2.152.25 per 100 st 90.000 kipeieren: 70—80 Kg. 3.50-5, 65-66 Kg. 3.10 63—64 Kg. 2.70-2.80, 60-62 Kg. 2.50—2.70, 58—59 Kg. 2.50—2.60, 56—57 Kg. 2.40—2.50. 53—55 Kg. 2.30—2.40, 50—52 Kg. 2.10—2.30. alles per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 26 Febr. 1935. Roode kool, le kw. f3.607.40, 2e kw. f3.206.20, gele kool, le kw. f 1.20—1.40, 2e kw. f 1—1.20, D. witte kool. le kw. f 0.70—0.90, 2e kw. f0.80. Drielingen f 0.80—0.90, uien f2.10—2.40, grove uien f2.60—2.70, peen f0.90. Aanvoer: 41200 Kg. roode kool, 18700 Kg. gele kool, 33300 Kg. D. witte kool, 4000 Kg. uien, 425 Kg. peen. Het Gemeentebestuur van brengt ter algemeene kennis, dat vanaf heden tot 1 Mei aanstaande zonder voorzien te zijn van een koperen of ijzeren muil korf. Zijpe, 25 Febr. 1935. Het Gemeentebestuur voornoemd. een gezellige avond te in de zaal LANGEDIJK. Medewerking: The Funny Girls: Ter afwisseling Cabaret GROOTE op het terrein bij de sluis, 10 uur, van best Werk- en Timmer hout. Zegt het voort! Zij die lid wenschen te worden, uit den omtrek van Oudesluis, kun nen zich voor 1 Mei opgeven bij het Bestuur. D. VRIESMAN. Secr. Dit is Goedkoop 4 pond Paaardenlappen 2% pond Biefstuk 3 pond Koelappen 2% pond Varkenslappen 2'/2 pond Karbonade 4 pond Kalfsgehakt 5 pond Kalfskluiven Leverworst Bloedworst Metworst Aanbev. S. f 1.04 f 1.04 f 1.04 f 1.04 f 1.04 f 1.04 f 1.04 per pond f 0.25 per pond f 0.25 per pond f 0.25 HOUTKOOPER. JULIANADORP, heeft af te geven tegen concurree- rende prijzen, prima Goudgeist, Abed-kenla Gerst, Prin- cesse Gerst. Zegehaver, Adelaar haver, Gras. en Klaverzaden en Voerbietenzaad. ,u Beleefd aanbevelend, TE KOOP: Riool, en Draineerbuizen i tevens alle voorkomende BOUWMATERIALEN. Groote omzet kleine winst, bij 1VI. SCHOEN LOET E 156, SCHAGEN. Gevraagd, ongev. half April, op boerderij, bij gezin, man en vrouw, genegen als het noodig is do ge heele huishouding op zich te ne men (liefst uit boerenstand, 35-45 jaar, P.G.). Volledige inlichtingen aan P. KOK Jz., Hoogeberg, Texel. Gevraagd: voor dag en nacht. Mevr. STIK-» KEL, Kanaalkade 2, Alkmaar. Laat Uw ZAKKEN MACHINAAL STOPPEN bij J. J. BUSCHMAN, Schorweg 23, Breezand. Te koop: o.g. 2000 Aardbeienplanten, I Schager Roosjes Te koop: 2 nieuwe troggen, en een lerpomp als nieuw, klein 4 m, A. SCHOORL, Noord, Schagen. Te koop: V3 tons Ford Auto te bevragen bij j. KRUL, Zuid-Schar- woude Huis te Huur f 4.— per week met inbegrip van waterleiding, te bevragen bij M. Broers, Breezand. Verzocht: plaatsing voor 'tl Meisje van 16 k 17 jaar, on verschillig vaar en hoog loon geen vereischte. Brieven Bureau van dit blad onder letter M N.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3