Gemeenteraad Bergen. Gistermiddag om drie uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Voorzitter: de heer J. Apeldoorn, loco-burgemeester. Afwezig is mevr. Dekker (V.D.), wegens verblijf in het buitenland. Notulen. 1. Vaststelling der notulen van de openbare verga dering van 29 Januari j.1. Worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Ingekomen stukken. 2. Van de aan den Raad gerichte stukken vermel den wij: a .Beschikking van Ged. Staten, houdende verda ging van de beslissing op het raadsbesluit strekken de tot aankoop van grond van de N.V. Pluimveevoeder Maatschappij „Bergen". Voor kennisgeving aangenomen. b. Verzoekschrift van N. Kleverlaan, houdende verzoek om gedeeltelijke ontheffing van huur van een opslagplaats aan de Schermersloot. B. en W. stellen voor, het verzoek aan te houden tot bij de behandeling der gemeentebegrooting. Conform besloten. c. Aanvragen der Bijzondere Schoolbesturen om de gemeentelijke vergoeding, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, ten behoeve van de onder hun bestuur staande scholen voor gewoon lager- en uitgebreid onderwijs over het dienstjaar 1934, alsme de om een voorschot op die gemeentelijke vergoedin gen voor het dienstjaar 1935. B. en W. stellen voor de beschikking op de aan vragen om de gemeentelijke vergoeding over 1934 aan te houden, totdat de gemeente-rekening over het dienstjaar 1934 door Ged. Staten is vastgesteld en de aanvragen om voorschot voor 1935 om advies in hun handen te stellen. Conform besloten. Commissie tot Wering van Schoolverzuim. 3. Benoeming van twee leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim, wegens periodieke aftre ding van de heeren J. Smit en W. Rampen. De Commissie beveelt ter benoeming aan: Vacature J. Smit: No. 1 J. Smit; No. 2 C. Zwak- man Dzn.; Vacature W. Rampen No. 1 P. Vrije; No. 2 P. Elders. De heer Rampen wordt niet ter benoeming aanbe volen, omdat hij niet meer voldoet aan het bepaalde hij art. 21, 5e alinea der Leerplichtwet. B. en W. kunnen zich met deze aanbeveling ver eenigen. Gekozen worden de heeren J. Smit en P. Vrije. De Berger Schoolvereeniging. 2. Aanvraag van het Bestuur der Berger School vereeniging, om gelden uit de gemeentekas ingevolge de- L. O. wet 1920, voor aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen, ten behoeve van zijn school voor U.L.O. De kosten zijn begroot op f627.69. B. en W. stellen voor, de vereischte medewerking te verleenen. De heer Voute (B. Bel.) zegt, dat deze aanvrage hem onaangenaam aandoet. Immers, oorspronkelijk werd gezegd, dat deze meisjesschool geen extra-kosten zou met zich brengen. Leermiddelen zouden in vol doende mate aanwezig zijn. daar de kinderen zelf de boeken enz. moesten aanschaffen. Nu komt er een aanvrage, waarbij niet eens de zoo noodige zuinig heid is betracht; laat dit bestuur zich eens spiegelen aan de R.K. school, welke de uiterste soberheid be tracht. De Voorzitter antwoordt, dat ondanks alles de bij de wet vastgestelde regeling blijft gelden voor de Berger Schoolvereeniging en daarom moeten B. en W. wel adviseeren de gelden toe te staan. Wethouder Macdonald (B.Bel.) merkt op, dat het bestuur niet officieel deze toezegging heeft gedaan. De heer Voute (B.Bel.): Maar het is toch gezegd, idat er geen geld noodig zou zijn. Het voorstel wordt in stemming gebracht en met op één na algemeene stemmen aangenomen. Alleen de heer Voute stemde tegen. Repetitielokaal voor Bergen's Harmonie. 5. Voorstel van B. en W. om met intrekking van het Raadsbesluit d.d. 18 December 1934 strekkende tot uitgifte in erfpacht aan „Bergen's Harmonie" van grond ten behoeve van den bouw van een repetitie lokaal, aan de heeren C. Bogtman Jczn. en P. Blan- kendaal, onderhands te verkoopen een gedeelte van het in eigendom der gemeente toebehoorend perceel tusschen de spoorlaan en aan de Karei de Groote laan gelegen woningen ter grootte van ca. 418 M2. voor den prijs van f0.50 per M2. B. en W. merken op, dat deze verkoop noodig is, omdat „Bergen's Harmonie" geen rechtspersoonlijk heid heeft en daarom hebben èn B. en W. èn degenen, die bij het te bouwen repetitielokaal direct finan cieel betrokken zijn, tegen de uitgifte in erfpacht be zwaar. De heer Voute (B.Bel.) vraagt, of het niet wensche- lijk zou zijn, dat de Harmonie rechtspersoonlijkheid aanvroeg? De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. hierop al reeds hebben aangedrongen, doch de kosten kon de vereeniging niet dragen. De heer Zeiler (B. Bel.) meent, dat die kosten zoo groot toch niet zijn. Spr. vindt, dat er voor de beide betrokken personen groot finantieel risico aan deze transactie is verbonden. Wethouder Macdonald (B. Bel.) zegt, dat bij uitgif te in erfpacht die risico veel grooter is. De heer Dingerdis (R.K. Arb.) vindt het niet goed dit zoo maar aan te nemen. De Voorzitter is van oordeel, dat de beide heeren zelf de verantwoordelijkheid dragen. De heer Den Das (S.D.A.P.) vraagt of er eenige waarborg is, dat vereenigingen die van het ge bouwtje gebruik willen maken, niet een te hooge huur zullen betalen. De Voorzitter: Neen, die waarborg is er niet. Er zijn al vereenigingen, welke een huurcontract je hebben gesloten. De heer Den Das (S.D.A.P.): Ja, op 't oogenblik is de zaak dik in orde, maar in de toekomst kan een en ander moeilijkheden opleveren. De Voorzitter zegt dat de vereenigingen zelve moeten beoordeelen of de huur niet te hoog is. Het voorstel wordt dan z. h. s. aangenomen. Belasting op de honden. 6. Opnieuw vaststelling der verordening op de heffing van een belasting op de honden, alsmede van die op de invordering. Deze verordening wordt zonder discussie vas'tge- steld. Verlagen aantal Verloven A. 7. Verzoekschrift van de Nationale Commissie te gen het Alcoholisme, houdende verzoek om aan de Kroon te verzoeken, het maximum aantal verloven A voor deze gemeente te yerlagen. B. en W. merken op, dat het aantal verloven A thans 18 bedraagt, terwijl het maximum bij de wet gesteld 1 verlof op de 250 inwoners, of 25 is. B. en W. achten geen aanleiding aanwezig om een voorstel te doen, tot verlaging van het aantal verloven A. Indien de meerderheid van den raad daartoe wenscht te besluiten, zouden B. en W. het maximum aantal gesteld willen zien op 1 verlof op 300 inwoners, hetgeen zou neerkomen op een maxi mum van 21, De heer Den Das (S.D.A.P.) meent, dat de raad met het verleenen van vergunningen wat zuini ger dient te zijn. De Voorzitter: Het gaat hier niet om de vergun ningen, maar om de verloven. Wat het aantal ver gunningen betreft, we staan hier op het maximum. De heer Den Das (S.D.A.P.): Daar spreken we dan nog wel eens over. Spr. constateert, dat er hier in de gemeente nog al eens beschonken menschen langs den weg loo- pen en heeft daarover reeds een klacht ingediend bij de politie. Doch deze schijnt er niets voor te voe len, daarom wil hier spr. zijn klacht in het open baar uiten. Het is de plicht van het hoofd der politie aan een en ander paal en perk te stellen. Het is noodzakelijk, dat de caféhouders er zich bewust van worden, dat het algemeen welzijn er niet mede is gediend, als er lieden uit een café komen, die niet meer recht langs den weg kunnen gaan. Spr. voeit alles voor het minimum aantal verloven door de wet vastgesteld. De Voorzitter antwoordt, dat hem nooit iets ter oore is gekomen van overmatig alcoholgebruik. Al thans niet in den tijd, dat hij loco-burgemeester is. Het vaststellen van het minimum aantal verloven kan moeilijkheden geven, omdat op een bepaald punt een verlof wel eens noodzakelijk kan zijn. De heer Zeiler (B. Bel.) meent, dat de tijd voorbij was, dat er dronken menschen in de gemeente over de straat liepen. Spr. zegt, dat mocht dit wel het geval zijn, tegen misbruik maken streng kan wor den opgetreden. Wat de verloven betreft, gelooft spr. dat er geen menschen die dronken zijn, uit verlofszaken komen. Uit het oog mag niet worden verloren, dat Bergen op het vreemdelingenverkeer is aangewezen en daarom deelt spr. ten volle de meening van B. en W. De heer Den Das (S.D.A.P.) dringt er toch bij B. en W. op aan, zuinig te zijn met het aantal te ver leenen verloven. De Voorzitter: Maar we zijn nog ver onder het maximum. De heer Den Das (S.D.A.P.): Ik mag toch B. en W. wel een ruggesteuntje geven! De heer Miltenburg (R.K.) meent ook dat met het aantal verloven" zuinig moet worden omgesprongen. Wethouder Macdonald (B. Bel.) is van oordeel, dat er geen voldoende onderscheid wordt gemaakt tusschen het verleenen van vergunningen en verlo ven. Een lunchroom zonder verlof heeft geen reden van bestaan, meent spr. De heer Zeiler (B. Bel.)Ik ben er ook niet voor, dat er maar met verloven wordt gestrooid. De heer den Das (S.D.A.P.) stelt voor, één verlof te verleenen op de 300 inwoners. De heer Hemelrijk (S.D.A.P.). Dus dan zou dat be- teekenen, dat er maximum 21 verloven zouden mogen zijn. Spr. acht het gevaar voor verloven aan lunch rooms niet aanwezig. Het. aantal van 25 is derhalve geen gevaar voor de openbare orde. De heer Miltenburg (R.K.): Waneer het aantal verloven grooter wordt, dan wordt de bestaansmo gelijkheid voor houders van verlofzaken moeilijker. Het voorstel van den heer den Das (1 verlof op 300 inwoners) wordt in stemming gebracht en ver worpen met 2 stemmen voor en 8 tegen. Vóór stem den alleen de heeren den Das (S.D.A.P.) en Milten burg (R.K.) Het voorstel van B. en W. wordt dan aangenomen. Een verbod op aanplakken, enz. S. Vóbrstef van B. en W. tot* vaststelling van een verordening tot aanvulling van de Algemeene Poli tieverordening, inzake het schilderen en plakken op wegen, muren, enz. Deze aanvulling zou als volgt, dienen te luiden: 1, Het is verboden op eenige wijze letters, af beeldingen, cijfers of teekens aan te brengen: a. op een weg, zonder vergunning van B. en W.; b. op voorwerpen, welke zich op of aan een weg bevinden, zooals muren, deuren, schuttingen, boomen, palen, enz. zonder toestemming van den eigenaar- of gebruiker dier voorwerpen. 2. Het is verboden tusschen 10 uur des namiddags en 6 uur des voormidags op een weg te vervoeren of bij zich te hebben eenig aanplakbiljet, eenig plak middel of plakgereedschap. teer, krijt, kalk of eeni ge andere kleur- of verfstof, tenzij kan worden aan getoond, dat deze voorwerpen of stoffen niet zijn ge bezigd, noch bestemd zijn voor handelingen als be doeld in het. eerste lid van dit artikel. De heer Voüte (B. Bel.): De bedoeling is dus, dat er op de straten en wegen geen leuzen worden ge schilderd? De Voorzitter: Juist! De heer Voüte: En op schuttingen dan? De Voorzitter: Als de eigenaar daar niets op tegen heeft, mag dat natuurlijk. De heer Den Das (S.D.A.P.) merkt op. dat er een tijd is geweest, dat de sociaal-democraten het roman tisch vonden op de straat te schilderen. Wethouder Macdonald (B. Bel.): De Miranda! De heer den Das (S.D.A.P.): Goed. De Miranda. Spr. vindt propaganda voor de verkiezingen nood zakelijk. reclame moet mogelijk blijven. Het. ge meentebestuur kan nu op verschillende punten tijde lijk borden doen plaatsen, waarop gratis biljetten kunnen worden geplakt. Snr. zou met deze tijdelijke borden niet al te schraal willen zijn. Spr. vindt artikel 2 overbodig; we krijgen daar door maar een draaierij van je welste. Zoo'n artikel geeft niets! De Voorzitter meent, dat artikel 2 niet overbodig is. Wat de kwestie van tijdelijke borden betreft, daar voelt spr. alles voor. De heer Miltenburg (R.K) wil. dat de gemeente zelf de biljetten plakt, anders gaan de menschen zelf plakken en slaan ze elkaar met de stijfselkwast om de ooren. (Gelach). De heer Zeiler (B. Bel.) is er tegen, dat de ge meente geld uitgeeft voor borden. Laten de 53 politie ke partijen gezamenlijk een bord aanschaffen, meent spr. (Gelach). De heer Dingerdis (R. K. Arb.) vraagt, wie ten slotte de biljetten er weer af moet halen? Hier geeft U permissie muren en schuttingen vol te plakken. De Voorzitter antwoordt, dat gezocht zal worden of er hierover ook iets voorkomt in de gemeentever ordening. De verordening wordt daarna in stemming ge bracht en aangenomen met de stem van den heer Dingerdis (R. K. Arb.) tegen. Verhuring van het Postkanto.or 9. Voorstel van B. en W. om het Post-. Teleeraaf- en Telefoonkantoor aan het Rijk voor den tijd van 5 jaren ingaande 1 Maart 1935 wederona op dezelfde voorwaarden te verhuren tegen een faarlijkschen huurnriis van f 1206.60 (vorige 5-jarige periode f 1406.60). De uitgaven worden geraamd op rente f340 (1935). aflossing f 500, onderhoudskosten enz. f 364.50 (ge middelde over de jaren 1930 t.m. 1934). Totaal f 1204,50. Conform besloten. Het voetpad langs de Breelaan. 10. Voorstel van B. en W. tot onderhandschen aankoop van den heer Th. Sluijter van een strook grond aan de Breelaan, lang c.a. 37^ M., breed c.a. 2 M., groot c.a. 75 M2., voor het doortrekken van het langs de Breelaan gelegen voetpad, tegen den prijs van totaal f 150, met bepaling, dat de afscheiding van den eigendom van verkooper door en voor reke ning der gemeente wordt verplaatst en de kosten van verdracht voor rekening der gemeente worden ge nomen. De heer Zeiler (B. Bel.) complimenteert B. en W. met het behaalde succes. De Voorzitter: We zullen dit compliment dank baar aanvaarden. Conform wordt dan besloten. Onderhaudsche verpachting. 11. Voorstel van B. en W. om eenige perceelen, eigendom der gemeente, waarvoor bij de op 30 Jan. j.1. gehouden openbare verhuring geen gegadigden waren, voor 1935 onderhands te verpachten, en voorts hun te machtigen een drietal aan de Voert gelegen perceelen (Ganzewater, Renkenhorn en Burenakker) indien zich hiervoor gegadigden mochten aanmelden, alsnog voor 1935 te verhuren. Conform besloten. Overneming van grond. 12. Voorstel van B. en W. om van de Vereeniging 's-Gravenhaagsche Diaconessen inrichting „Bronovo" om niet in eigendom en onderhoud over te nemen een strook grond gelegen langs Breelaan en Notweg, ter grootte van c.a. 320 M2. met bepaling, dat langs de grensscheiding van deze over te nemen grond door en voor rekening der gemeente zal worden ge plaatst een nieuw hek, waarvan de kosten zullen bedragen c.a. f 175, dat indien te eeniger tijd mocht worden overgegaan tot aanleg van een nieuwen weg ten Noord-Oosten van den Notweg, zooals op het uitbreidingsplan is vastgelegd, en voorzoover de ge meente eigenaresse wordt van den tusschen den eigendom van „Bronovo" en den geprojecteerden weg gelegen grond, de gemeente den ter plaatse vrijko menden grond, groot c.a. 600 M2. waarvan c.a. 300 M2. in eigendom ged. Oude Notweg) aan genoemde Vereeniging in eigendom zal afstaan tegen terugbe taling aan de gemeente van de kosten van het thans door de gemeente te plaatsen hek. Voorts dat van de gemeente gratis ter beschikking wordt gesteld het zomerhuisje, staande op den thans over te nemen grond aan den Notweg, onder gehou denheid dit te sloopen, terwijl de kosten van over dracht van den grond voor rekening der gemeente worden genomen. Conform besloten. Samenstelling stembureaus. 13. Be noeming van voorzitters en leden van 4 stembureaux voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal; de Prov. Staten en den Gemeenteraad, alsmede van die van het Hoofdstem bureau (tevens Centraal Stembureau.) Benoemd worden: Stembureau I (Raadhuis). Voorzitter: de burge meester. Leden: J. Miltenburg en G. Taapken. Plaats- verv. leden: C. de Wit en J. Brugman. Stembureau II (Openbare lagere school). Voorzit ter: Wethouder J. W. Macdonald. Leden: Blank en Vijn. Plaatsv. leden: C. de Wit en J. Brugman. Stembureau III (St. Ursulusschool). Voorzitter: Wethouder J. Apeldoorn. Leden: L. don Das en N. J. Punt Plaatsv. leden: C. de Wit en J. Brugman. Stembureau IV (Christ. school). Voorzitter: J. F. Zeiler. Leden: J. Swaag en A. Dingerdis. Plaatsv. leden: C. de Wit en J. Brugman. Centraal stembureau: Voorzitter: de Burgemeester Leden: J .Apeldoorn, Macdonald, G. Taapken en J. Swaag. Plaatsv. leden: Vijn en den Das. Brandstoffentoeslag aan werkloozcn. Naar aanleiding van de in de laatstgehouden Raadsvergadering besproken kwestie inzake het ver strekken van brandstoffentoeslag aan georganiseer de arbeiders die uit hun werkloozenkas minder ont vangen dan hetgeen zij in werkverschaffing zouden verdienen, deden B. en W. den raad toekomen af schrift van de hierover gevoerde correspondentie met den Rijksinspecteur der Werkverschaffing. In verband met het bovenstaande deelen B. en W. mede, dat het aantal tewerkgestelde georganiseerde arbeiders, dat sinds 1 Januari 1935 uit de werkloo zenkas uitkeering heeft ontvangen, bedraagt c.a. 25. De kosten van den brandstoffentoeslag, aan deze werkloozen zouden c.a. f 150 per jaar bedragen. Indien alle voor uitkeering in aanmerking komen de georganiseerden, die niet doorloopend voor plaat sing in de werkverschaffing in aanmerking komen, (geschat op c.a. 40) brandstoffentoeslag zouden ont vangen, zou dit aan de gemeente kosten c.a. f 240 per jaar. B. en W. achten deze uitgaven voor de gemeente niet onoverkomelijk, in verhand waarmede zij den raad voorstellen het in de laatstgehouden Raadsvei'- gadering door de heeren Den Das en Dingerdis ge daan voorstel aan te nemen, doch met dien verstan de, dat de brandstoffentoeslag, berekend naar f 1 per week, uitsluitend zal worden uitbetaald aan die georganiseerde arbeiders, die bij trekken uit hun werkloozenkas minder ontvangen dan hetgeen zij aan loon plus brandstoffentoeslag, in werkverschaf fing zouden ontvangen. De heer Voüte (B. Bel.) vraagt, waarom de onge organiseerden hiervoor niet in aanmerking komen. De heer Hemelrijk (S.D.A.P.): Die krijgen die gul den toeslag al. Het is de bedoeling eenige vergoeding te geven aan hen, die zich verzekerd hebben. Do heer Dingerdis (R.K. Arb.): De ongeorganiseer de is veel beter af dan de georganiseerde! Het voorstel wordt dan z.h.s. aangenomen. De heer Den Das (S.D.A.P.) is het college van B. en W. dankbaar voor de wijze waarop het deze zaak' behandeld heeft. Rondvraag. De heer Voüte (B. Bel.) vraagt, of het uitbagge ren van de Bergervaart in werkverschaffing kan worden uitgevoerd en of daaraan begonnen wordt, voordat de Heerenweg wordt onderhanden genomen. De Voorzitter antwoordt.dat dit voorjaar met uit baggeren niet meer zal worden begonnen, omdat de boeren daarvan te veel nadeel zouden ondervinden. De Heerenweg heeft thans de volle aandacht van B. en W. De heer Voüte (B. Bel.) wil een richtingbord ge plaatst zien op den hoek Oosterweg en Bergerweg. De Voorzitter zegt toe, dat hij deze kwestie onder de oogen zal zien. Daarna sluiting om vijf uur precies. u,t de OMGEVING WINKET De door Burgemeester en Wethouders vastgestelde Kiezerslijst bevat de namen van 1079 kiezers voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, 1074 kiezers voor de Provinciale Staten, en 1016 kiezers voor den ge meenteraad. OUDE N I E DO li P Naar wij vernemen, heeft de heer P. Boersen zijne benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aangenomen. LANGEND IJK Alhier heeft zich een Comité gevormd, bestaande uit de heeren P. Boon, P. de Geus en W. C. Bou- man te Zuidscharwoude en K. G. Reinders en L. Mallekote voor Noordscharwoude, om de belangen der blinden te behartigen. Met dat doel zal in de Ned. Herv. Kerk te Zuidscharwoude een Kunst- en Filmavond worden gehouden, waarin vooral de op voeding en het onderwijs van het blinde kind zullen worden belicht. ZUIDSCHARWOUDE. Dam wedstrijd Damlust—W.D.O. De uitslag van den vriendschappelijken damwed- strijd tusschen W.D.O. te Alkmaar en Damlust te Zuidscharwoude was 31—23 in het voordeel van Dam lust. ST. PANCRAS. Ds. R. Bakker, predikant bij de Geref. Kerk alhier, heeft het beroep aangenomen naar Rotterdam als derde miss. predikant bij de Zending onder de Jo den. SINT MAARTEN VALKKOOG. Zaterdagavond hield de vereeniging „Nut en Ge noegen" alhier haar tweede genoegelijk avondje ten huize van den heer M. Kuiper. Toen voorz. te 8 uur de bijeenkomst opende, sprak deze zijn groot ge noegen uit over de groot e opkomst. Door de groote verscheidenheid van stukjes enz., meende voorz. goed te doen, de lezing uit te schakelen Hierna werd de avond ingezet met een 3-tal zangnummertjes, welke werden gevolgd door een tooneelstukje en voordrachten, welke op vlotte wijze werden ten ge- hoore gebracht en het applaus der aanwezigen ten volle verdienden. Toen dan ook voorz. aan het einde dank bracht aan de werkende leden, was hij in deze wel de tolk der aanwezigen, die dan ook allen zeer voldaan huiswaarts gingen. H E E H D V GO W A A R D Maandagavond hield de afd. Heerhugowaard van de N.H. Vereen. Het Witte Kruis een ledenvergade ring in het lokaal van den heer Rus. Voorzitter de heer v. d. Meer. De notulen worden goedgekeurd. Dan deelt de voorzitter mee, dat het bestuur heeft afgezien van het plan om het huis, dat bewoond werd door den heer Haster aan te koopen en dit in te richten als magazijn, omdat het financieele offer te groot is. Ingekomen was een schrijven, waarin gevraagd werd, waarom de afd. niet mee werkte aan de ver koop van het Emmabloempje. Het bestuur was van meening, dat onze gemeente hiervoor niet geschikt is. De heer Porte drong er op aan, met de bloempjes langs de huizen te gaan; spr. gelooft dat op die ma nier nog wel iets bereikt kan worden. Het bestuur zal deze zaak nader onder het oog zien. Volgt het jaarverslag. Gedurende het jaar 1934 werden verscheidene le den van de ledenlijst afgevoerd, doordat de contri butie niet meer kon worden betaald. Nieuwe leden werden gezocht, zoodat per 31 December 1934 in to taal 729 personen als lid stonden geboekt, een ver mindering van 3 leden. Aan de goederen van het magazijn werden de noo dige aanvullingen en herstellingen aangebracht; er werd van deze materialen 387 maal gebruik ge maakt. Door de wijkverpleegster-huisbezoekster werden in totaal 1498 bezoeken afgelegd, waarvan 344 voog de afdeeling t.b.c. Op 1 Januari 1934 stonden voor laatstgenoemde af deeling ingeschreven 29 gezinnen met 36 personen en per 1 Januari 1935 30 gezinnen met 31 personen. In het afgeloopen jaar werden 4 patiënten in een sanatorium verpleegd. Gedurende het afgeloopen jaar werd het consulta tie-bureau voor zuigelingen 22 maal voor kinderen open gesteld en werd aan 205 personen consult ver leend. Ingeschreven werden 82 kinderen en afgevoerd 40. Het aantal afgelegde huisbezoeken bij ingeschre venen bij het consultatiebureau bedroeg 240. Bij 4 kinderen werd gedurende 3 maanden 2 maal per week behandeling met hoogtezon toegepast Ook dit jaar werd van het badhuis der vereeniging zeer weinig gebruik gemaakt. Bij de afd. Witte Kruis heeft men een totale ont vangsten van f 3601.46, uitgaven f 2202.39, dus een batig slot van f 1399.07. Bij de afd. wijkverpleging totaal ontvangsten f 1667.39, uitgaven f 1995.27, dus een nadeelig saldo van f 327.85. Bij de afd. t.b.c.-be- strijding een totaal aan ontvangsten van f 2276.68, uitgaven f 3069.37, aldus een nadeelig slot van f 792.69. Bij de 3 afdeelingen samen hebben we dus een batig slot van f 278.53. Bijzondere vermelding verdient hierbij dat aan het badhuis f 54.93 is uitgegeven, terwijl de ont vangsten slechts f 10.90 bedragen. In verband hier mede werd besloten de prijs per bad voor volwasse nen weer op f 0.25 te brengen en het voor kinderen f 0.10 te laten. Op voorstel van het bestuur werd besloten het voordeelig slot van 1934 te reserveeren voor een bouwfonds. In verband met den toestand, waarin de materialen van de afd. vaak teruggebracht worden en den langen tijd die verloopt voor het terug brengen, wordt besloten de materialen alleen aan leden uit te leenen. De materialen moeten als ze niet meer gebruikt worden, onmiddellijk in onge schonden en zindelijken toestand worden terug ge bracht, Al sjnaterialen 1 maand in gebruik zijn, wordt een nieuwe verklaring van geneesheer, ver pleegster of verloskundige geëischt. Deze bepaling zal niet gelden voor ligtenten en ledikanten. Het uit- leenen aan derden is verboden. Bij beschadiging moet een door het bestuur te bepalen vergoeding worden betaald. Als deze bepalingen niet worden opgevolgd wordt tot royement, overgegaan. t Hierna rondvraag en sluiting. DERGEN Samenstelling van een sub-comité. Maandagavond had ten Raadhuize een bijeen komst plaats van afgevaardigden van door den lo co-Burgemeester, den heer Apeldoorn hiertoe uitge nood igde plaatselijke vereenigingen en personen, die zich op sociaal gebied bewegen, ten einde te komen tot oprichting van een Plaatselijk Comité tot stichting van een Nationaal Koningin-Moeder Herdenkingsfonds, een stichting tot steun van on- en minvermogende tuberculose-lijders. Een Comité van aanbeveling werd als volgt sa mengesteld: J. Apeldoorn, Loco-Burgemeester; P. Baretta, voorzitter van de Afd. Bergen, van den Volksbond tegen Drankmisbruik; P. Besse, voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur; J. A. Blok, secretaris der Vereeniging „Helpt Elkander"; A. ten Bruggencate, Provinciaal Kinderarts; M. C. Dingerdis, voorzitter van de Afd. Bergen van den R.K. Volksbond; A. H. van Gelder, voorzitter van de Vereeniging voor Huis- en Kraamverzorging; Ds F. W. J. van den Kieboom; Pastoor D Zurlohe; J. N. de Koning, voor zitter van het R.K. Armbestuur; L. de Liefde, vice- voorzitter der Evangelisatie „Maranatha"; J. \V. Macdonald, Wethouder; G. Pieters, voorzitter van do St. Vincentius Vereeniging; H. W. J. M. Poot, voor zitter van de Afd Bergen van het Wit-Gele Kruis; J. van Reenen, voorzitter van de Vereeniging „Hulp in Nood"; G. Sikma, voorzitter der Gereformeerde Diaconie; C. Smit, voorzitter van het Plaatselijk Comité „Herwonnen Levenskracht"; J. Smit, be stuurslid van de Ned. Herv. Diaconie; G. Taapken, voorzitter der Afd. Bergen van Het Witte Kruis. Door de vergadering werden in het Comité van Uitvoering gekozen de heeren J. Apeldoorn als voorzitter; G. Taapken, secretaris; L. de Liefde, pen ningmeester, en als leden J. N de Koning en J. Smit.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7