C. ROGGEVEEN Cz„ Raad Noordscharwoude Uitbreiding van „Huize Avondrust" Recht door zee. Theater Royal. Compleet Eiken Huis* kamer Ameublement f 80.00. De nood van den tuinbouw. Cipier liet zich door de gevangenen Wiley Post's mislukte recordvlucht RADIO-VOORSCHRIFTEN Plan tot ontvoering van Lindbergh's kind. Fraude bij Armbestuur te Naarden. Het is nog maar enkele laren geleden, dat Huize „Avondrust" een zeer belangrijke uitbreiding en vernieuwing heeft ondergaan, en toen een instel üng werd verkregen, waar vele ouden van dagen een uitstekende verzorging en huisvesting konden verkrijgen. Meerdere malen hebben wij den goeden zorg aan on ze oudjes, verpleegden zoowel als andere inwonen- den hocjren roemen en het is zeer zeker 't gevolg van dien goeden naam, dat de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente het nuttig en noodig oordeelt opnieuw een uitbreiding aan „Huize Avondrust" te geven. Bereidwillig als steeds, heeft de heer Bos. de va der van „Avondrust" ons mededeeling van de plan nen gedaan, opdat wij op onze beurt weer in de ge legenheid zouden zijn, de gemeenschap hiervan me dedeeling te doen. De belangrijkste veranderingen laten we hier vol gen: Aan don zuidkant zal de kap worden doorgetrok ken, tot over het huidige „plat", daar zullen dan wor den gemaakt aan de voorzijde, westkant, twee ka mers, de gang in het bestaande gebouw zal worden doorgetrokken, terwijl dan aan den achterkant een W.C. zal worden gebouwd, terwijl de dan nog over blijvende ruimte nog zal worden benut tot het ma ken van een groote kamer aan den oostkant. Aan de tegenwoordige ziekenzaal voor de vrouwen zullen aan het zuideinde 2 vrouwenziekenka- mers worden gebouwd, terwijl het binnenplein ge deeltelijk wordt opgeofferd, n.1. voor den bouw van oen mangelkamer, en 2 verpleegsterskamers. Ook zal hipr een personeclkamer en een isoleerkamer komen. Boven, aan de beide einden van de gang, dus aan den Noordkant, zoowel als aan den Zuid kant van het hoofdgebouw, zal een ijzeren brandtrap met bordes, voor meerdere veiligheid van de bewo ners zorgdragen. Ook de mannenziekenzaal zal een nooduitgang krijgen, terwijl door verwijdering van een W.C. en de huidige mangelkamer een betere doorgang zal worden verkregen. Ook de eetzaal zal worden vergroot, wat mogelijk wordt gemaakt door dat, zooals we mededeelden, elders de personeelka- mer komt. Al deze verbeteringen en utibreiding zullen wor den gemaakt naar de plannen van den architect, den heer Chr. Dekker en zullen ongetwijfeld een belang rijke verbetering van dit tehuis beteekenen. Een handelaar in groenten en fruit, de heer W. v. <1. W. van Langendijlc, reed Donderdagmiddag met zijn volgeladen motorbakfiets door de Heerenbosch- straat (richting Laari). Aan het einde van deze straat zou met een sierlijke zwenking de hoek genomen worden. De bedoeling was goed, maar het resultaat daar mee niet in overeenstemming. De bakfiets vertikte het naar zijn stuur te luisteren en reed recht op de 1,aansloot af. Nog één moment bedacht de heer v. d. W. zich. Zou hij precies als de kapitein van een schipbreuklijdend schip, tot het einde op zijn post blijven om straks met Laanslootkroos bedekt den wal op te klauteren of Neen, hij koos den minder heldhaftigen weg en sprong" van zijn Onwillige bakfiets, die niet van haa.r rechte pad was af te brengen én gretig werd opge slokt door de donkere golven van de Laansloot. De reddingsbrigade van garage Plevier schoot on middellijk toe, zette met veel machtsvertoon de dren keling weer op straat. Het bleek, dat de heer W. bij zijn laatste stilstaan de bak had vastgezet, zooals bij dit soort vervoer middel gebruikelijk is. Naar hij ons echter verzeker de, zal hij in 't vervolg de bak los zetten, een maat regel, die het op relletjes beluste publiek zeker niet ten volle zal kunnen apprecieeren. PSYCHOMETRISCHE AVOND. In aansluiting op voorgaande bijeenkomsten, zal Mevrouw Poot uit Den Haag haar laatste lezing van dit seizoen in de zaal Igesz houden en zal dus aan de spiritistische beginselen in Schagen en omgeving meerdere bekendheid geven. Gezien de zoo goed ge slaagde vorige bijeenkomsten, zal ook nu door velen gebruik worden gemaakt om deze bijeenkomst te bezoeken. BENOEMD. Tot lid van de Bioscoop-commissie, vacature mevr. N. Kerkmeer—Nieman, is benoemd mej. C. H. Kind alhier. AUTO TE WATER. Geen persoonlijke ongelukken. Donderdagmiddag begaf zich een handelsreiziger met zijn auto in de richting Alkmaar. Bij Zijdewind gekomen, verkoos zijn auto echter van het goede pad af te dwalen en dook in den langs den weg gelegen sloot. De firma Blaauboer en Kossen werd met dit geval in kennis gesteld, welke daarop met haar red dingswagen uitrukte. Spoedig stond het onwillige mo torrijtuig weer op den weg en werd naar de garage te Schagcn medegenomen ter reparatie. Later is de auto echter naar Alkmaar vervoerd. AUTO-ONGELUK. Vrijdagmiddag zou de heer R., bestuurder van den gemeente-auto, waarvan het stuurrad op zijde van dep wagen zit, z'n auto op den hoek van de Regen tenstraat draaien. Bij deze manoeuvre werd vermoe delijk niet gelet op het midden in die straat staande bordje „afgesloten rijweg". De heer R. reed met den auto dit bordje om, waarna deze van den auto sprong, vallende over het nog in den grond staande afgebro ken eind paal. De heer R. sloeg achterover, met het hoofd op de straat. Een der wielen van den auto ging rakeling langs zijn hoofd. Bloedend aan hoofd en han den is de heer R. naar huis gebracht, waar Dr. v. d. Sluis medische hulp verleende. De auto reed achter uit door en ternauwernood heeft men kunnen voorko men (lat deze door het winkelruit bij den heer Del- v zou rijden. Sylvia Bruce is leerares op de voorname Briarcroft- Schóol voor jonge dames, niet omdat zij er zoo van houdt om les te geven in Fransch en aesthetisch dan sen, rflaar omdat zij daarmede haar brood verdient. Kr heerscht op de school geen vroolijkheid, geen lief de, geen lachen. Sylvia heeft een radiotoestel in haar kamer gesmokkeld, dat feitelijk tegen de regels van de school is. De zanger Bill Williams is haar lieve lingszanger, en op een avond, als zij naar hem luistert, beseft zij, dat zij lang genoeg zonder oenig lachen en liefde is gebleven en besluit te ver trekken. Zij verlaat dan Briarcroft voorgoed. Aldus de geschiedenis van do „Filmster" die deze week in Theater Royal draait. Sylvia wil nu Bill Williams, voor haar volkomen vreemde, gaan bedanken, omdat hij haar „vrij" heeft gemaakt. Zij bezoekt hem in zijn New Yorksche ho telkamer, juist wanneer hij op het punt staat om den trein naar Hollywood te nemen, om de hoofdrol te gaan spelen in zijn eerste film met de Parijsche actrice Lili Yvonne. Sylvia wordt verliefd op den zanger, niet wetende, dat deze reeds krankzinnig ver- Wij verkoopen tegen lage prijzen en toch goede uitvoering en kwaliteiten. bestaande uit: Modern Dressoir, bladmaat 125 c.M. Eiken Tafel, 120 X 80 c.M. 4 eiken Stoelen. 2 eiken Fantenlls, met sprlngveeren en bekleed met prima Velours, voor den prijs van Levering geschiedt franco. Aanbevelend, MEUBELMAGAZIJN - SCHAGEN. Telef. 73. liefd is op de grillige Lili. Lili heeft juist een Fransch- sprekend kamermeisje noodig en om in de nabij heid van Bill te kunnen blijven, neemt Sylvia dit baantje. Onderweg naar Hollywood heeft Sylvia ge legenheid om het jaloersche en haatdragende karak ter van Lili te bestudeeren, en ook maakt zij ken nis met Ernest, een kunstzinnige millionnair, die de bedoelde film zal ondersteunen. Van Bill Williams krijgt zij geen enkele aanmoediging. Zij bedenkt aller lei listen om in Bill's studio te komen, en krijgt een baantje tezamen met een gehuurd negertje, in een scène: moeder en kind. Wanneer Bill dit ontdekt, heeft hij daar plezier van; de Fransche actrice daar entegen is woedend. Ten slotte geeft Ernest Sylvia een extra rol in de film. Wanneer Lili, in een van haar ruzie-buien, de pro ductie van de film ophoudt, draagt Conroy Sylvia, die Lili goed kan imiteeren, op, haar plaats in te nemen. Zij doet dit goed, en Lili geeft Bill de schuld. Deze vraagt Sylvia ten huwelijk, wat haar nog gelukki ger maakt dan haar succes. Toch is zij niet voldaan; de liefde, die Bill haar wil geven, is niet echt. Zij verbreekt dan ook, na één gelukkigen avond, de band en zij werken alleen nog maar samen. Nu pas be grijpt Bill, dat hij gek is geweest, en hij gaat aan den drank. Zijn werk lijdt er onder. Lili tracht nu van de gelegenheid gebruik te maken om Bill mee naar Parijs te krijgen, om zoodoende een nieuwe film samen met Sylvia te verhinderen, maar Sylvia komt net bijtijds op de hoogte, en komt Bill in een kroegje op het spoor. Hoewel zij hem tracht te be praten, heeft zij geen resultaat. Zij gaat terug naar het studio, maar juist wanneer met het filmen be gonnen zal worden, verschijnt Bill, en zingt met Sylvia zijn rol: „Onze groote liefdesscène", en maakt dit lied tot een beroemdheid. Een veelzeggend voorbeeld. De geldelijke uitkomsten in het tuinbouwbedrijf zijn in 1934 over het algemeen niet best geweest. Veelal gingen de producten van de hand tegen prij zen, die ver beneden het loonende lagen. Om een voorbeeld te geven, hoeveel producten er aan sommige veilingen onverkocht bleven, moge het volgende dienen: Aan de Veilingvereeniging „Wes- terlee" te De Lier, één der grootste veilingen van het Westland, bleven in 1934 de volgende producten die aan de gestelde eischen van kwaliteit voldeden, onverkocht: 426.287 Kg. tomaten; 437.165 kroppen sla; 37.316 Kg. spinazie; 18.636 Kg. tuinboonen; 27.300 struik andijvie; 42.153 stuks bloemkool; 8.438 Kg. dubbele princesseboonen; 6.679 stuks komkommers; 7.786 bos peen; 2.847 Kga postelein; 13.915 Kg. schor- seneeren; 4.440 hos selderie; 6.886 stuks knolselderie 4.316 Kg. spruiten. Gevangeniscorruptie in Tsjecho Slowa kije ontdekt. Praag. De autoriteiten hebben Michal Klzak, cipier van de gevangenis te Samocin in Tsjecho- Slowakije gearresteerd wegens het feit, dat hij zich door de gevangenen liet omkoopen. Niet alleen, dat hij tegen, bepaald tarief, al lerlei gevangenismaatregelen door de vingers zag, maar zelfs veroorloofde hij den gevangenen allerlei inrichtingen van vermaak te bezoeken. Dit laatste echter tegen behoorlijke vergoeding. Een bakkers knecht kreeg eiken nacht vrij om zijn baas te hel pen, terwijl de bakkerij toebehoorde aan vrienden van Klzak, die hem voor dezen dienst eveneens be taalden. Vele gevangenen mochten ook thuis sla pen en één werd een week vóór het einde van zijn straftijd ontslagen. Klzak zal nu twee maanden in zijn eigen gevan genis moeten doorbrengen, maar onder minder pret tige omstandigheden. Een poging tot sabotage? Eigenaar dige substantie in den motor gevonden. Los Angeles. Bij het nazien van den motor van Wiley Post's vliegtuig „Winnie Mae", waarmede hij verleden week een recordvlucht over de Ver- eenigde Staten wilde maken, doch deze ten gevolde van een motordefect moest opgeven, heeft men in den motor een eigenaardige substantie gevonden, die de verdenking heeft gewekt, dat Wiley Post het slachtoffer is geworden van een poging tot sabotage. Vooral Wiley Post zelf is van meening, dat er iets met zijn motor gedaan is en dat een concurreerende vlieger iets in zijn motor heeft laten gooien. Op doorreis te Kansas City verklaarde hij, dat hij waarschijnlijk instelling van een commissie van on derzoek zal aanvragen, doch weigerde hij een naam te noemen van personen, die hij verdacht. Inmiddels wordt de gevonden substantie schei kundig onderzocht en is de mogelijkheid niet uit gesloten, dat het gewone woestijnzand is, die in den motor is gewaaid en daar met olie vermengd is ge raakt. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond ten raadhuize. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spengler; Secre taris de heer K. G. Reinders. Allen waren aanwezig. Voorzitter dankte naar aanleiding van de notu len nogmaals voor de hem 5 Januari bewezen hulde, daarbij den wensch uitsprekende dat het de raads leden met hunne gezinnen in 1935 goed moge gaan. Ook de gemeentenaren wenscht Voorzitter toe, dat het hen beter mag gaan. Diverse besluiten werden door Ged. Staten goedge keurd. De baggerregeling is verlengd tot en met 27 April a.s. Enkele ingekomen verslagen werden voor ken nisgeving aangenomen. Het aandeel in het onderhoud van den Twuijver-* weg bedraagt f 88.22. Aan het verzoek van den gemeenteontvanger om wijziging te brengen in zijn borgstelling werd vol daan. De winkelsluitingswet werd opnieuw vastgesteld. Adres beurtbevrachting. De schippersvereen. Beurtbevrachting verzocht, in verband met de slechte tijdsomstandigheden de me dewerking van het gemeentebestuur voor het ver krijgen van bevrachting van materialen voor de in deze omgeving uitgevoerde werkzaamheden, zooals kanalen- en wegenbouw. Het adres werd afgewezen, omdat het niet bij den raad behoort. Kwestie over benoemingen. De schoolschoonmaalcster, mej. M. de LeeuwSmit verzocht, in verband met het pensioensverhaal een opslag van 10 pet. B. en W. stelden voor het salaris met f 25 te ver- hoogen. daar bij de aanneming der benoeming: niet bekend was, dat pensioenverhaal zou.worden toe gepast. De heer Kwadijk meende, dat de schoolschoon- maakster nog nooit was benoemd. Het is toch aan den raad, dat personeel wordt aangenomen voor de gemeente? Spr, wil zioh er kend zien als raadslid, al gaat het om kleine zaken. De Voorzitter vroeg of de heer Kwadijk zich met do verhooging kon vereenigen, afgezien van de persoon. De heer Kwadijk kon daar niet op ingaan, daal de benoeming nog niet heeft plaats gehad. De heer Schrijver kon zich er ook niet mee ver eenigen, daar het voorstel wordt gedaan naar aan leiding van een ontvangen schrijven van de school- schoonmaakster. Tenslotte werd het voorstel aangenomen. In verband met de opmerking van de heeren Kwadijk en Schrijver merkte Voorzitter op. dat de benoemingen van dergelijke personen aan B. en W. was overgelaten. De raad heeft zich nooit uitge sproken, dat de raad deze benoemingen wenscht te doen. De schoolschoonmaakster was eerst tijdelijk benoemd, per 1 Januari pas definitief. Tenzij door den raad wordt gezegd, dat men zelf wil benoemen, gaat men op den ouden voet door. De heer Kopij sloot zich bij de heeren Kwadijk en Schrijver aan. evenals de heer Duijves. De heer Schrijver meende, dat de Voorzitter het verkeerd stelde. De bevoegdheid van benoeming be rust bij den raad en is niet overgedragen aan B. en W. De heer Kansen vond het kleinzielig, dat steeds op dergelijke onbenullige dingen wordt teruggeko men. Spr. had vertrouwen in B. en W. De heer Kwadijk merkte op, dat men al genoeg aan banden wordt gelegd. Spr. stond op z'n recht als raadslid. Voorzitter dacht dat de raad wel belangrijker din gen te behandelen krijgt. Het is geen machtswel lust van B. en W., maar het is reeds voor spr.'s bur gemeesterschap aan B. en W. overgedragen. De heer Kwadijk vroeg hoeveel sollicitanten er Waren. Voorzitter antwoordde dat er geen sollicitanten waren. Er was geen oproeping gedaan. De tijdelijke voldeed. Het voorstel-Kwadijk werd hierna aangenomen, zoodat in 't vervolg de benoemingen aan den raad zijn. Reductie op pachten. De heer C. Pranger Pz. verzocht reductie op de pacht van het weiland aan de Trijntjessloot. Ver leden jaar bedroeg de reductie 30 pet. Het gaat hier om bedragen van f27 voor den heer De Vet en f 27 voor den heer Pranger. De reductie werd toegestaan. Voorzitter deelde nog mede, dat de huurders, die weer wilden inhuren na onderzoek in de gelegen heid werden gesteld. De heer Schrijver informeerde naar een adres van de gymnastiekvereen. D.V.V. Dit was echter aan B. en W. gericht en zal wor den geretourneerd. Benoemingen. Vastgesteld werden de stembureaux. De heer D. Kansen werd herbenoemd als lid van het Burg. Armbestuur. Voorzitter dankte hem voor hetgeen hij voor het B. A. en de menschen, die daar verschijnen moeten, heeft gedaan. Als leden van de plaatselijke schoolcommissie, in de plaats van de aftredende leden de heeren K. de Vries en H. Swager, werden gekozen de heer J. Keizer en K. Barten. Gemeentebegrooting aangeboden. Aangeboden werd de gemeentebegrooting, die van het Burg. Armbestuur en der lichtbedrijven. Deze zul len worden onderzocht door de heeren Kopij, Koedijk en Schrijver. Ged. Staten hadden zich na summier onderzoek grootendeels met de begrooting kunnen vereenigen. Medegedeeld werd dat de gemiddelde kosten van het L. Onderwijs f8,3534 per leerling heeft bedragen. Vastgesteld werden de vergoedingen voor de bij zondere scholen. Rondvraag. De heer Kansen zeide, dat men zulke mooie borden heeft gekregen met een maximum snelheid van 20 K.M. Wordt er de hand aan gehouden? Voorzitter antwoordde dat de borden aan de eischen voldoen. Men heeft de automobilisten echter niet aan een touwtje. Er wordt aandacht aan be steed. De heer Kooij zou wel willen aandringen dat bij het kanaïenplan en het wegenplan meer menschen worden aangesteld in plaats van machines. De voorzitter antwoordde dat hierin geen mede zeggenschap der gemeente bestaat. De heer Kopij wilde deze werken in werkverschaf fing doen uitvoeren. Opgemerkt werd, dat de lcanaalwerken in werkver schaffing worden uitgevoerd, behalve de kunstwer- lcen. De heer Kwadijk meende, <Tat in het contract staat, dat een zeker percentage uit deze gemeente moet wor den geplaatst. De Secretaris antwoordde, dat 25 uit Noordschar woude, Oudkarspel en Heerhugowaard moet komen. Noordscharwoude mag er 6 van leveren. Na nog eenige opmerkingen volgde sluiting. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uu; 755 m.M. Wind: Zuidoost-Oost. Temperatuur: 3 gr. C. is 37 gr. F. Vooruitzichten: Goed weer, behoudens kans op regen Denkt U aan onze tijdelijke korting van 20 op Brillen - Breukbanden - Buikbanden - Barometers - Thermometers - Foto-toestel len, enz.III Firma GEBR. ROTGANS Gedipl. Drogist. SCHAGEN. Wijziging van het radio-reglement. - Ko ninklijke en ministerieele redevoeringen buiten de radio-controle geplaatst en voorts aan geen enkele norm, wat inhoud betreft, ge bonden. Bij Kon. Besluit van 20 Februari 1935 (Staatsbl. no. 61 uitgeg. op 1 Maart) zijn wijzigingen gebracht in het radioreglement. De voornaamste betreft de be schikbaarstelling van zendtijd, indien de Koningin of de ministers van den Nederlandschen omroep ge bruik wenschen te maken. Na het zevende lid van artikel 2 van het radio-re glement 1930 werden aan dat artikel bepalingen toe gevoegd, in hoofdzaak neerkomende op het volgen de: In de gevallen, dat de regeering van den Nederland schen omroep wenscht gebruik te maken, is de daar voor noodige zendtijd op de bij dien omroep in ge bruik zijnde zendinrichtingen te allen tijde te harer beschikking. Zendtijd wordt eveneens te allen tijde beschikbaar gesteld, indien de ministers, hoofden van ministe rieele departementen, in hunne hoedanigheid van regeeringspersoon, mededeelingen aan het Neder- landsche volk hebben te doen. Van het voornemen tot het doen van deze mededeelingen wordt kennis gegeven aan den minister, die belast is met de zorg, dat van den zendtijd, zoowel in dit als in het vorige lid bedoeld, gebruik kan worden gemaakt. De bepalingen ten aanzien van de controle op de uitzendingen van den radio-omroep, alsmede de be palingen van dit artikel met betrekking tot den in houd van hetgeen wordt uitgezonden, zijn niet van toepassing op de bovenbedoelde mededeelingen. De overige wijzigingen betr. o.m 't gebruik van do radio-distributies, ontvanginrichtingen, waarvan de antenne hinderlijke straling kan veroorzaken, het examen voor de bediening van een zendinrichting. Deze wijziging van het radio-reglement vindt, voor zoover zij op ministerieele redevoeringen be trekking heeft, ongetwijfeld haar oorzaak in de kri tiek, die in het parlement is geoefend op sommige ministerieele redevoeringen, die verder gingen dan een stellige uiteenzetting of toelichting van politie ke beginselen. Deze waren, zooals gebleken is, niet vooraf aan het oordeel van de radio-controle-com missie onderworpen, hoewel bij de tot dusver gefc dende tekst van het radio-reglement de verplichting daartoe wel bestond. Velen,, die de politiek geheel uit de radio willen bannen, hebben zich aan den inhoud van sommige ministerieele redevoeringen gestooten. Het hiff aangekondigde besluit neemt den steen des aMfr stoots niet weg, doch plaatst hem op een wettelijl voetstuk. Zoo'n half gevoel ziek en niet ziek Neem'n KROONTJE JKROONCACHETS) en qe zijt zoo weer fit. Per stuk 5 ct. Doos 12 kroontjes 50ct Wat TTlijnhcLcdt maakt ïa g&ed' Te Boston zou nieuw complot zijn ontdekt. New York: De „Boston Post" zegt van den Duit- schen consul-generaal een mededeeling te hebben ont vangen, volgens welke men in een hotel te Boston een complot tot ontvoering van het kind van Lindberg op het spoor zou zijn gekomen. Er zouden vier personen bij betrokken zijn. In antwoord op een desbetreffende vraag zeide de consul, dat de zaak te delicaat was om er over te spreken. BRANDKAST VAN STADHUIS OPGEBLAZEN. Inbrekers drongen Donderdagnacht het stadhuis binnen van Taunton in den Amerikaaschen staat Massachussetts en bliezen de brandkast op. Zij wis ten te ontkomen met een bedrag van 3.000 dollar aan baar geld en effecten. Men neemt aan dat een dei- inbrekers zich verwond heeft, aangezien men bloed vlekken op den grond heeft gevonden. Dubbele boekingen verricht. Naar het Hdbld. verneemt, is fraude ontdekt in de administratie van het Burgerlijk Armbestuur te Naarden. Bij een onderzoek van de boeken door den gemeentesecretaris en den ontvanger is aan het licht gekomen, dat de administrateur-penningmeester van het B. A., iemand die sinds een paar jaar deze func tie bekleed, valschheid in geschrifte heeft gepleegd en dubbele boekingen verricht. Het verduisterde be drag zou ongeveer f7000 bedragen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 10