De Brabantsche Brief van DE MOOISTE FOTO MILLIOENENDANS TE LEEUWARDEN. De uitgifte van uitpootvergunningen. Nutsspaarbank te Alkmaar. Bezuiniging bij de Spoorwegen. 1 RAMC Ulvenhout, 26 Februari 1935. Menier, Eén uur gelejen had Tc nog nie gedocht g'ad, dat 't deus week van 'n brief- ke zou zijn gekomen, ami- co! Maar 'k lee m'n eigen nouw zoo gatvergimmes ie vervelen, da 'k teugen Trui gezeed heb: „Trui, breng m'n kantoor in de bedstee." Nouw weet ge meteen, da'k ook weer in den stoet meeloop van de jaarlij k- sche Spaansche griep, die tcugeswoorig even trouw overkomt, as Sinterklaas. Van den mergen om 'n uur of acht, toen zee ik teugen Trui: „Ochirrekes, Trui, 'k gong net zoo lief dood." „As ge da nog 's zegt", waarschouwde zij: „dan laat ik oew alleenig leggen, horre!" Om 9 uren omtrent, wier ik wakker gemaakt deur *nen vent mee 'n valieske bij 'm, die me vrindelijk toeknikte. Té vrindelijk om 'm weg te schelden en dus volstink ik met te zeggen: „vandaag nie noo- dig, kopman!" Ochèrme, amico, 'k was zoo broerd, man. In vertrouwen: hebt ge wel 's 'nen kater g'ad? Zegt maar gerust „neeë" horre! Sjuust! Nouw, en dan 10 x zoo erg, da's nouw de griep! In die bui, sting me daar dieën vent mee z'n valieske me vrindelijk toe te lachen! Afijn. Daar koom ik dalijk nog wel 't op terug, 'k Blijf bij m'n chapiter, vandaag. Aanders rij ik uit de rails, amico. Waant nog steeds wilde ik oe eerst vertellen, hoe deuzen dag verliep. Van den mergen, om 8 uren, dan, toen wou 'k ge ren doodgaan. Om negen uur heb ik den „genees heer" ('t valieske was geneesheer) den erft opge- T Om tien uur kreeg ik trek in *n uitgeperst apple- sientje. En om twaalf uur heb ik veur 't eerst na 'n etmaal weer 's gegeten en ben *k begonnen mee veertien (14) botrammen en twee kommen melk. Zooda 'k maar zeggen wil: de ziekte gaat den goeien kaant op...! 't Verschil bij van den mergen 8 uur, ollee, da's werendig 'n plazierig, 'n zonnig verschil, amico! 'n Pepke... vernolle, da gaat nog nie, jonk! 'k Heb 't geperbeerd, maar, neeë! Neeë, Trui is 't weer vergeten, dus, 'k zal 't zoo maar laten. Waant deus briefke mot zij in den en velop steken, as ik klaar ben en dus... Volgende week ben 'k weer „vrij" man motte gij maar denken, amico. Zoo denk ik er ok over. Maar genogt, ik lee dan m'n veertien botrammen mee spek nog 's in den geest op te eten; d.w.z. 'k lag m'n eigen te plazieren in m'n beterschap, as ik daar, laanks de gordijn van m'n bedstee, naar buiten keek, tegen 'n blaauwe lentelocht aan, ollee, zoo schoon van blauwte, om alle reclameschilders van den' Golf van Napels de smoor in te jagen. Waant zoo schoon, grijgen ze 't op gin enkele aanzichts- kaart veur malkaar, amico. Mee, da'k m'n eigen te verbijten lag aan da schoo- ne veurjaarsblaauw, kwam er 'nen wolk van goud gedreven, boven den regel van m'n raam, neeë, da's nie te zeggen, hoe schoon. De zon, die veur 'n uur baas was in de schepping, tooverde 't goud en 't azuur veur den dag, op 'n ma nier, om 'nen grieplijer die sjuust z'n 14 boterham- mekes mee beleid geconsumeerd hee, om zo'nen zie ke den lesten druppel bloed uit te persen. Wa-d-'nen dag. wa-d-'nen wonderschoonen veurjaarsdag ging daar veurbij, zonder da'k er bij was. Ik keek, keek, op 't lest hing ik haalverlings over de bedsteeplaank, buiten boord, zoo tooverde, zoo goochelde da zonneke z'n gouwen licht teugen 't wolkenspul, dat daar over m'n velden dreef over m'n akkers... en ik in de bedstee? Sodejuu! Vraagt de rest maar aan Trui. 't. Was toen da ze me seerjeus aanpakte! Onder ons gezeed, dat had ze al veul eerder mot ten doen, maar hoe gaat da, ee? Meelijen mee 'nen zieken mensch...! En 'nen zieken mensch, die z'n eigen lekker lot verwennen, suust zoolaank, tot 't. kruikske barst. Wa viel ze uit, m'nen ouwen toeteloeris! „Vrekten flapdrol", zoo begon heuren liltanie. „As ge nouw toch oewen kop nie houdt! Sjuust hedde nog gegeten teugen 'nen gezonden mensch op en nouw weer kankeren omda ge nie naar buiten kunt...! Kankeren, omda ge stikt in oew pepke. Kan keren as ik netjes 'nen dokter veur oew kokkerd zet. Kankeren, kankeren, kankeren...!" „Stop!" riep ik. 'Ie Riep 't werendig zóó hard, da ze stopte. „Hedde gij de griep of heb ik 'm?" „Gij!" zee ze. „Dan zal ik ok kaankeren. verstaan?" Toen kwam ze naai" de bedstee. Douwde me ach terover, dekte me toe en 6chold me uit zooas alleen 'n goei wijf da veul van oew houdt, schelden kan! Neeë. amico. da's seerjeus bedoeld man! As ze niks mee oe óp hebben, de wefkens, dan schelden ze nie! En as ze altij lief ziin..., hou ze dan ok in de gaten. man. Zulken zijn op 't lest te duur in 't gebruik...! Maar 't soort, dat oe op tijd oew portie durft te geven, da's 't goeie! Die knoeien nie! Die schèrelen nie. Maar genogt. Ze pakte me vast in 'nen greep van dekens en kussens, da'k niks meer te zeggen had en onder- tusschen zee ze me de „waarheid". Zelfs wel 'n bietje meer, dan alleen de waarheid! Maar 't was dan toch zóó, da'k 'n uur later m'n „kantoor" heb laten brengen. M'n vellekes pampier en m'n' potlood. Waant ze had me verweten, da 'k 'n schandalig stuk ongeduld was. Da'k nie wist, wa ziek-zijn is.t Da'k mee m'n prutske rimmeltiek in 't naiaar en' m'n „snot" in 't veurjaar, niks te murmereeren mocht hebben. Da'k 'n veurbeeld nemen moest aan de lezers en lezereskes van m'n brieven, die ziek zijnde, geregeld schrijven, om te bedaanken. da ze mee m'n brieven toch nog blijven meeleven in de schoone natuur en in 't plazier van 't heele be staan... Toen ging ze weg. Schommelde ze 't achterhuis in en op heuren rug stond geschreven: ..ge hoeft me 't eersto uur nie lastig meer te vallen. Maar toen hè'k m'n „kantoor" toch laten brengen en ben aan den gaank getrokken. Eerlijk is eerlijk: da's nou Trui d'r schuld. Toen die daarstraks be gon over de zieke menschen, de échte zieken (zij is heelemaal nie van plan miin bij de echte te re kenen, al wouw 'k 't van den mergen om 8 uren. gèren afgegeven hebben) maar as Trui daar over beeon. dan versprong er van binnen 'n dingske in m'n zielement en da knipke, kan 'k maar nie meer dicht krijgen. 'k Mot eerst m'n brief afhebben. M'nen brief, waar zieken op wochten. Nou ze hebben deuze week den troost: „den Dré lee ok in de krullen." De druppen tuimelen laanks m'n ooren. schieten over m'n wan gen, tippelen over m'n ermen, of ik aan 't hooien ben. Maar da knipke, ziet ge. Da knipke, daarbinnen in, mot weer op z'n plek. En daarom deus briefke. Waant eerlijk is eerlijk: Trui hee gelijk. Net as vandenmergen, mee da valieske b.v. neeë, da was nou effetief gin soort van 'n werk van me. De vent maakte me wakker. Dat had ie nie motten doen. natuurlijk. Maar aan den aanderen kant... Ollee. dan was Trui weer nie tevrejen gewist. Die had dan later leggen te vitten op dio visite as ze op rekening had gestaan...! Dieën mensch nam dus 't zekere veur 't onzekere en „knoeide" me wakker. „Ik ben gin koopman," zee-t-ie: „ik ben de dokter, Dré." Van hum keek ik naar Trui, van Trui naar hum en eindelijk zee ik, mee m'n geborsten stem: da's jouw werk." „Tuurlijk," zee Trui. „Zurgt dan ok da-d-et uit de voeten komt!" En meteen draaide-n-ik m'n eigen om. Gloeiend! „Zeg! Dré!" riep ie nog. maar ik gaf gin asem meer. „As ie ziek is is er gin laand mee die broerling te bezeilen," zee Trui. „Dan eens kijken, wie hier de baas is, de zieke of de gezonde" zee da dokterke fier. Toon begost ie aan me te trekken. Net zoolaank tot 't me verveelde. Ik draaide me mee 'nen ruk om, gooide hum de dekens over zijnen kop, richtte me- zeivers op, boven op hum en liet 'm „genade" vra gen. „Genade", zee-t-ie eindelijk. .En zulde beslist weggaan en nie meer terugkomen veur ik beter ben? „Ja. Dré." „Trui, borstelt 'm af" zee ik en ik gonk weer leg gen. Kek: amico. da's gin werk. Daarom heb Tc toch maar m'nen brief geschreven- deus week, hoe lastig 't ok viel. 'k Hoop, da ge 'm lezen kunt. En wat da dokterke betreft...?? Hij wit evengoed as ik. dat ie me toch nie hel pen kan. Gin minuutje eerder kunnen ze oe genezen. En daarom, straks, as 'k weer beter ben. dan zul len me 't samen wel *s afdrinken. In de Gouwen, As 't. leutig is, heurde 'r van. is 't nie leutig, dan houw ik 't veur m'n eigen, want dan is 't zund van 't pampier. Ollee, ik schei er af. Veul groeten van Trui en as altij gin horke min der van oewen toet a voe DRé. INDIGESTIE VERDWEEN toen Kruschen verscheen. Hier is een eenvoudig, maar waar getuigenis, dat velen zal overhalen ook eens Kruschen Salts te pro- beeren. „Jarenlang heb ik erg aan indigestie geleden. Talloozo middeltjes heb ik geprobeerd, maar zonder resultaat. Ik nam een kleine flacon Kruschen Salts en dit schpen me wel goed te doen, flus ging ik er mee door. Nu heb ik 4 groote flacons Kruschen ge had en ik voel me weer uitstekend. Ik heb ook geen last meer van opgeblazenheid, wanneer ik iets ge geten heb, dus nu gebruik ik iederen morgen Kru schen Salts." Mevr. E. C. D. te L. Indigestie wordt veroorzaakt door een storing m het inwendige organisme. Uw voedsel", in pTaats van in Uw lichaam te worden opgenomen, hoopt zich op en gaat gisten, waardoor schadelijke gassen en zu ren ontstaan., wat pijnen en opgeblazenheid kan ver oorzaken. De werking van de 6 zouten in Kruschen Salts is zoodanig, dat de spijsverteringsorganen tot regelmatig werken worden aangezet. En dat betee- kent een gezegend einde aan indigestie en een ver nieuwde eetlust, zonder de minste vrees voor pijnen of opgeblazenheid naderhand. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het étiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntrec Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat DEN HELDER Om de nalatenschap, groot 90 millioen, van Oene van Teyen. Was de erflater abnormaal? Donderdag is bij de rechtbank te Leeuwarden aan gebracht de zaak tegen de nakomelingen van dr. J. Lunsingh Tonckens, indertijd geneesheer te Beetster- zwaag, die bij testament, door den erflater Oene van Teyen tot eenig en universeel erfgenaar werd be noemd en daardoor in het bezit zou zijn gekomen van een millioenenerfenis.- Het is de tweede keer, dat deze erfeniskwestie wordt opgerakeld. Vele jaren geleden is deze zaak behandeld door de rechtbank te Hecrenveen, waarbij uit het getuigenverhoor niet is komen vast te staan, dat Oene van Teyen ten tijde van het opmaken van het testament niet dé beschikking zou hebben ge had over zijn verstandelijke vermogens en niet in een geestestoestand verkeerde, dat hij in staat was te be seffen wat hij deed. Langen tijd hebben de nakomelingen van Oene van Teyen reeds beraadslaagd en gecontribueerd om deze procedure te voeren. Thans wordt zij aanhan gig gemaakt door F. Rozema-Kaspers te Heerlerheide. In de dagvaarding lezen we: Aangezien op 12 Maart 1859 te Bcetsterzwaag ten overstaan van notaris A. Keuning is verleden een testament door den erflater Oene van Teyen aldaar; aangezien genoemde Oene van Teyen is overleden op 3 December 1866; aangezien bij genoemd testament tot eenig en uni verseel erfgenaam is benoemd dr. Joachims Lun singh Tonckens en diens cchtgenoote Helena Aletta Koumans Smeding te Beetsterzwaag of hun kinde ren; aangezien genoemde erflater ten tijde van het op maken van dit testament niet de beschikking had over zijn verstandelijke vermogens en niet in een geestestoestand verkeerde, dat hij in staat was te beseffen wat hij deed; aangezien dit onder meer tot uiting kwam in de volgende feiten: aangezien hij immers jarenlang, ook in 1859, uiterst schuw was en zich in het openbaar alleen vertoonde in gezelschap van 2 oppassers, die hem streng be waakten; aangezien hij bij verscheidene gelegenheden zich in het kippenhok verborg, zelfs op den dag, dat het testament verleden werd, waar men hem met moeite uitkreeg; aangezien hij zich bij herhaling bevuilde en soms met goudgeld strooide^ aangezien het publiek hem voor gek verklaarde en hij bang was voor den hond, die hij aanwezig dacht te zijn in lokalen waar geen hond te bekennen was; aangezien uit dit alles vaststaat, hetgeen in het 4e „aangezien" is gesteld; aangezien voormelde arts en erfgenaam behande lend geneesheer was van Oene van Teyen, zoowel tijdens het maken van het testament als bij zijn dood: aangezien op deze gronden het bedoelde testament moet worden verklaard nietig, althans vernietigd; mitsdien te hooren verklaren door de rechtbank, dat het hierboven genoemde testament is nietig, al thans dat het. door de rechtbank worde vernietigd met veróordèéllng van gedaagden om aatr eischers af te geven én hén in het. bezit te stellen van al daU gene, dat gedaagden uit bedoelde nalatenschap on der zich mochten hebben, zulks uitvoerbaar bij voor raad en met veroordeeling van gedaagden in de kosten. Mr. C. H. Beckhuys Jr. stelt zich procureur voor de twee gedaagden. Tegen de niet. verschenen ge daagden wordt verstek verleend. Zij zullen worden opgeroepen om met de overige gedaagden wederom te verschijnen. Mr. Vis deelt mede, dat de vordering tegen de niet verschenen gedaagden hoogstwaarschijnlijk geroyeerd zal worden. In dit goval zal de zaak heden over acht dagen wederom worden afgeroepen. LANDBOUW De Landbouw-Crisis-organisatie schrijft ons het volgende: Betreffende de uitgifte van uitpootvergunningen voor consumptie-aardappelen kan nog wonlen me degedeeld, dat voor diegenen, aan wier vercoek om een uitpootvergunning voor fabrieksaardappelen niet kon worden voldaan, tot 10 Maart 1935 gele genheid bestaat alsnog bij de Gewestelijke Land- bouw-Crisis-Organisatie, waarbij ze als georgani- seerden zijn ingeschreven, een uitpootvergunning voor consumptie-aardappelen aan te vragen. Ook zij, aan wie een naar hun oordeel te gering oppervlak fabrieksaardappelen is toegewezen, kun nen zich tot 10 Maart a.s. onder terugzending van de door hen niet gewenschte vergunning voor far brieksaardappelen tot hun Gewestelijke Crisis-orga nisatie wenden voor het verkrijgen van een vergun ning voor consumptie-aardappelen. Zij doen daarmede dan afstand van hun recht om fabrieksaardappelen voor oogst 1935 te telen. MAANDBERICHT FEBRUARI 1935, j In den loop der maand Februari werd op de spaarbankboekjes ingelegd f201.501.14 en terugbe taald f149.605.07. Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal be draagt thans f 4.044.591.87. Het aantal in den loop van Februari nieuw uit* gegeven boekjes bedraagt 113. Ingetrokken werden 68 boekjes. Het, aantal in omloop zijnde boekjes be draagt thans 11475. Van dit aantal behooren 7949 aan personen of in stellingen te Alkmaar gevestigd; 2010 aan personen elders woonachtig en 1516 aan schoolspaarders. Onder de in Februari uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 11 boekies voor jonggeborenen (op deze boekies plaatst de Spaarbank een eersten in leg van f 1.—) De lediging in den loop der maand Februari van 341 spaarbusjes leverde een bedrag van f 4475.48 aan kleine besparingen op. De inspecties Alkmaar en Amersfoort opgeheven. Onlangs werd bericht dat de inspectie 'Alkmaar van den dienst van het vervoer, zou worden opge heven wegens bezuiniging. Deze opheffing is thans bepaald op 1 Mei a.s, terwijl tevens is besloten nog verder te gaan en ook de inspectie .Amersfoort op te heffen, zodclat er van de tien inspecties nog acht zullen overblijven, t.w. Amsterdam, Breda, Gronin gen, Hengelo, Maastricht, Nijmegen, Rotterdam en Utrecht. Het gevolg hiervan zal zijn een reorganisa tie van deze inspecties, waarin de lijnen van de opgeheven inspecties moeten worden opgenomen. Verschillende verplaatsingen zullen hiervan het gevolg zijn. Verder is bepaald, dat ingaande 11 Maart a.s. eenige stations rondom Hoorn voor het stukgoederenvervoer zullen worden gesloten, waar na dit vervoer aan van G. en L. zal worden over gegeven. UTOPIA, HET LAND VAN HET GLAS MELK MET EEN EL Maakt de Amerikaansche minister van Landbouw reclame? Indien iedereen in de Vereenigde Staten evenveel zou eten als gemiddeld degenen, die een inkomen hebben van 5000 per jaar, zouden de Vereenigde Staten plotseling een glorieus Utopia worden. Wal- lace, de minister van Landbouw, deed deze mede- deeling, nadat hij een ontbijt had gebruikt, dat be stond uit een zacht eitje en een glas melk. ZATERDAG 2 MAART. HILVERSUM (1875 M.) VARAruitzending. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgen wijding V.P.R.O.; 10.15 Voor Arb. in de Continube drijven: Strijkorkest olv. E. Walis „Schalmei" olv. P. Renes, X.X.-ensemble olv. Cor Steijn, m.m.v. Gaby Ehrhardt (zang): 12.00 Gram.pl.; 12.30 De Fliere fluiters olv E. Walis; 1. 00 N. de Kliin (viool) en R. Schoute (piano); 1.15—1.45 Orvitropia olv. Jan van der Horst; 2.00 „Hoe de Toonkunst, groeide"; 2.20 De Zonnekloppers olv. Cor Steijn; 3.00 Filmpraatje door M. Sluvser; 3.15 Orgelspel J. Jong; 3.454,00 Gram.pl.; 4.10 Declamatie W. v. Cappellen: 4.30 Loc Cohen en zijn orkest;. 5.30 Literaire causerie A. M. de Jong; 5.50 Vervolg orkestconcert; 6.30 Espe- ranto-uitzending; 6.50 Gram.pl.; 7.00 V.R.O.; 8.00 Herhaline S.O.S.-berichten; 8.03 Gram.pl; 8,30 Uitz. uit Dordrecht: VARA-Orkest olv. Hugo de Groot, E. Walis en zijn orkest. De Flierefluiters olv E. Walis, X.X.-ensemble olv. Cor Steijn en A. de Booy (zang); 9.00 Optreden van Tummers: 9.30 Vervolg uitz. uit Dordrecht; 10.00 „Antie Kolensnuit's vreemde avon tuur". m.m.v. VARA-tooneel olv. W. van Cappellen; 10.20 Vervolg Uitz. uit Dordrecht; 10.50 Vaz Dias; VARA-Varia; 11.05 Vervolg uitz. uit Dordrecht; 11.35 12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (301 M.) K.R.O.-programma; 8.009.15 en 10.00 Gram pl.; 11.30 —12.00 Godsd. halfuur: 12.15 Schlagermuziek en gra- mofoonpl.; 2.00 Voor de jeugd; 2.30 Sport.praatje; 3.00 Kinderuur: 4 00 H.Ï.R.O.: 5.00 Orkestconcert; 6.20 Causerie: 6.45 Gram.pl.: 7.15 Lezing: 7.35 Gram. pl.: 8.00 Vaz Dias; 8.05 Orkestconcert: 8.35 Causerie; 9.05 Vervolg concert; 9.50 Voordracht; 10.05 Schla germuziek: 10.30 Vaz Dias en Gram.pl.: 10.45 Schla germuziek; 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.20 Gram.pl.; 12.05 B.B.C.-Northern-orkest olv. Morrison, m.m.v. piano duo; 1.20 Commodore Grand-orkest olv. Davidson; 2.20 Western Studio-orkest olv Thomas: 3.10 Ver slag Rughymafch Eng. MarineEng. leger; 4.50 Gr.- pl.; 5.05 Amerikaansche relais; 5.35 Ambrose en ziin Band: 6.20 Berichten; 6.50 Sportpraalje: 7.05 Welseh intermezzo; 7.20 Interviews; 7.50 Rlaasconcert uit Leicester olv. C. A. And^rson: 8.50 Variété-program ma; 9.50 Berichten: 10.20 B.B.C.-orkest olv. Lewis mrav. C. Bryngwyn (bariton); 11.20—12.20 Dans- orkest olv. Henry Hall, m.m.v. solisten. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.: 12.20 Svmnhonieconcert olv. Letombe; 8.05 „Das Liebesverbot", opera van Wng- ner (uit Weenen). In de pauzes: Berichten: 9.50 „La serva pndrona". van Pergolesi. M.m.v. solisten en orkest olv Bigot; 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.201.30 Concert, uit rest. „Ritz": 2.204.20 Om roeporkest olv. Mahler; 7.50—11.20 Dansmuziek voor de oudere generatie olv. Gröndahl. KEULEN (456 M.) 5.20 Grom.pl.: 6.35 Orkestconcert; 11.20 Uit Breslau: Omroepkleinorkcst olv. Rischka; 12.45 Uit Mün- chen: Omroepkleinorkest olv. Kloss; 1.35 Gram.pl.; 3.20 Vroolijk programma m.m.v. orkest. Srhrammel- ensemble en solisten. Leiding: G. Kneip; 6.20 Gra- mofoonpl.; 7.30 Carnavalsprogramma: 9.4012.20 Dansmuziek door bet Bcrlïinsch Omroepkleinorkcst olv. W. Steiner en Leo Eysoldt en zijn orkest ROME (421 M.) 8.05 Opera-uitzending. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 L. Langlois' orkest: 1.30—2.20 Dito; 5.20 Jeugduur; 6.35 Gram.pl.; 8,20 Salonorkest olv. Douliez: 10.30—12.20 Dansmuziek; 484 M.: 12.20 Gr. pl.; 12.50 Salonorkest olv Douliez; 1.502.20 Gram. pl.^5.20 Dansmuziek; 6.20 Hoorspel: 6.50 Piano recital; 7.15 Gram.pl.: 8.20 Svmnhonieconcert: 9.20 Hoorspel; 9.40 Vervolg concert; 10.30 Gram.pl.; 11.2012.50 Camavalsprogramma. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 „Humor. Klamauk nnd Frohsinn", carnavals programma: 0.20 en 10.05 Berichten: 10.20—12.15 Dansmuziek door Hans Bund en ziin orkest. ZONDAG 3 MAART. HILVERSUM (1875 M.) 8.55 VARA.. 10.00 VPRO.. 12.00 AVRO.. 5.00 VARA., 8.00 AVRO. 8.55 Gram.pl.; 900 Voetbalnieuws; 905 Tuinbonwpraatje S. S. Lantingn: 9.30 Orgel spel J. Jong; 9.45 A. Plevsier: Van Staat en Maat schappij; 10.00 Kerkdienst uit de Ned. Hen'. Kerk te Enkhuizen. Snr.: Ds. J. J. Mever; 12.00 Klok kenspel en uurslag van den Wiinhuistoren te Zut- phen; 12.01 Filmpraat je L. J. .Tordaan; 12.30 Om roeporkest olv. Nico Treep; 1.00 Concert door het Lvra-trio; 2.00 Boekbespreking Dr. P. H. Bitter Jr.; 2.30 Concertgebouw-Kamerorkest olv. A. van Raalte; 4.00 Pauze; 4.05 Gramofoonpl. (Om 4.45: Vaz D'as); 5.00 Orgelspel C. Steijn: 5.20 Brid gepraat je S. Lan- dau: 5.10 „The Three Harrisons" (accordeon); 6.00 Voetbalprnatje; 6.15 Sportnieuws; 6.20 Bont pro gramma m.m.v. orkesten en solisten: 7.00 Renortage v. d. Zesdangsche te Antwerpen: 7.20 Vervolg bont nrogrnmma: 8.00 Vaz Dias: 8.15 Omroenorkest olv. Nico Treep en gram.pl.: 8 50 Concert uit Leipzig olv. Hans Weisbaëh; 9.20 „Hoe zij loog tegen baar man", spel Van G. B. Shaw. Vert.: Pine Beider. Regie: Kommer Kleyn: 9.50 Concert door de ..Palladians"; 10.15 Radio-Journaal: 10.30 Grom.pl.: 11.00 Vaz Dias; 11.1012.00 Omroeporkest olv. Nico Treep. HTU7PM f301 M.) 8.30 KRO.. 9.30 NCRV.. 12.15 KRO.. 5 00 NCRV.. 7.45- 11.00 KRO. 8,30 Morgenwijding: 0.30 Gewijde mu ziek; 10.20 Jeugddienst uit de N. H. Kerk (Buur kerk) te Utrecht. Voorg.: Dr. G. W. Oberman. Orgel: D. V. van Eek; 11.45 Gewijde muizek; 12.15 Orkest concert en lezing; 2.00 Gram.pl.2.10 Kath. R.V.U.J 2.30 Kamermuziek en gram.pl.; 4.00 Voor de zieken; 5.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Eindhoven. Spr.: Ds. A. J. Fanoy; 6.50 Gewijde muziek; 7.45 Sportnieuws: 7.50 Causerie; 8.10 Vaz Dias; 8.15 Po pulair concert; 9.15 Orkestconcert m.m.v. vioolsolist; 10.30 Vaz Dias. Grampl.; 10.40—11.00 Epiloog. DROITWICH f1500 M.). 1150—12.35 Kerkdienst; 12.50 Vioolrecital; 1.20 Schot- sche Studio-orkest m.m.v. A. Dewar (tenor): 2.05 B.B.C.-Northern Orkest olv. Morrison; 3 05 Gram.pl.; 3.35 Alfredo Campoli en zijn orkest; 4.20 Orgelcon cert G. D. Cunningham; 4.50 Voor de kinderen; 5.10 en 5.35 Lezing;_ 5.50 Lener Strijkkwartet; 7.05 Le zing; 7.35 A. Kipnis (bas) en I. Scharrer (piano); 8.20 Korte dienst; 8.35 Religieuze causerie: 9.05 Licf- dadigheidsoproep; 9.10 Berichten; 9.20 Albert Sand- ler en zijn orkest,, m.m.v. W. Glvnne (tenor); 10.20 Radio-Militair-orkest, oiv. B, W. O'Donnell, m.m.v. K. Winter (sopraan); 11.05 Epiloog. I RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 11.35 Orgelconcert; 12.25 Gram. pl.; 12.35 Gevar. concert olv. Locatelli: 2.35 Zang en radiotooneel; 4.20 „Paul et Virginie", spel van B. de St. Pierre; 5.20 Parijsch Svmphonie-orkest olv. H. Scherchen; 8.20 Music-Hall-programma olv. M. An- dré; 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.20—12.50 M. Hansen's orkest; 1.50—2.15 Gram.pl.; 2.454.20 Fragm. uit Lehar's „Lustige Wit we" m.m. v. solisten, koor en orkest olv. Reesen; 7.20 Hoor spel: 7.35 Omroeporkest; 9.55 Trioconcert; 10.20— 11.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 5.55 Havenconcert: 7.35 Gram.pl.; 8.50 Concert; 10.20 Gevar. concert; 11.20 Omroeporkest olv. Ktihn: 12.20 Caranavalsprogramma: 3.20 en 5,50 Concert; 6.20 Pianorecital: 7.20 Gevar. programma; 9.35 Dans muziek; 10.2012.15 Zie Deutschlandscnder. 8.05 Operette-uitzending; ROME (421 M.) BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 10.20 Gram.pl.; 11.20 Omroeporkest; 12.20 J. Rutten's orkest; 1.30—2.20 Gram.pl.: 5.20 Dansmu ziek; 6.20 Gram.pl.; 6.50 Kamermuziek: 7.35 Gram. pl.; 8.20 Symphonieconcert; 10.30 Gram.nl.; 10.50 12.20 Max Alexvs' orkest. 484 M.: 10.20 Concert uit Gent: 11 „50 J. Rutten's orkest: 12.20 Omroepor kest; 1.30 Orgelconcert: 2.00—2.20 Gram.n.: 5.20 Sa lonorkest: 6.20 Pianorecital: 6.50 Zang :7.05 Gram.pl.t 7.35 Zang; 8.20 Gram.pl.: 9.20 Interview: 10.05 en 10.30 Gram.pl.; 10.5012.20 Max Alexys' orkest. DEUTCCHLANDSENDUR (1571 M.) 7.20 „Daa Narrenschlff". gevar. programma m.m.v. sob'stpn en orkest. Leiding: G. O. Stoffregen: 9.20 en 10.05 Berichten: 10.20—12.15 Dansmuziek door Hans Bund en de „Goldene Sieben".

Schager Courant | 1935 | | pagina 14