Dereidt Uw jus met HONIG's BOUILLONBLOKJES 6 voor 10 cent u'toe omgeving deringen gehouden ter propageering van het lid maatschap der standsorganisaties. Verscheidene kweekers hebben zich tijdens deze vergadering aan gesloten als lid van den C.B.T.B. of van den N.T.B. Ook in andere streken van het land wórden po gingen gedaan om tot een dergelijke samenwerking te komen". Het is dus, gezien den hoek. vanwaar uit deze stille opwekking komt. een kwestie van tijd, om tot een anderen organisatievorm te komen. Als men in Christelijke kringen zoo iets wil, dan ge beurt het. Eenmaal een sterke standsorganisatie ge vormd zijnde, is een afzonderlijke veilingsorganisa tie niet meer noodig ei> staat men als zoodanig ge ïsoleerd. Bij den L.T.B. is dit reeds in zijn volle con sequenties doorgevoerd. In den kring van de neu trale tuinders leeft bij een deel een sterken drang naar eenzelfde oriënteering. zoodat mag worden verwacht, dat de 6tandsorganisaties binnen afzien- baren tijd een overwegenden invloed zullen hebben in aangelegenheden, de tuinbouwcrisis betreffende. OUD KARSPEL. Men deelt ons mede, dat Jan Langedijk Zaterdag (heden) thuis komt van zijn reis naar Oslo, waar hij met zooveel succes heeft deelgenomen aan de wed strijden om het wereldkampioenschap schaatsenrij den. NOORDSCHARWOUDE. Uitgaande van de gymnastiekvereeniging „Hercules en Hygiëa", zal op Zondag 17 Maart een Kinder- Matinée gehouden worden en 's avonds een gemas kerd bal, beiden in het lokaal van den heer J. de Bakker. Voor een Matinée van deze vereeniging bestaat al tijd veel belangstelling, wat niet te verwonderen is, daar de adspiranten-afdeelingen een groot aantal jeugdige leden vertegenwoordigd, wat altijd een aar dige afwisseling geeft bij gymnastiek. En dan nog een gemaskerd bal voor de ouderen, zoodat ook nu weer het beste beentje voor wordt gezet. Zie voor verdere bijzonderheden de advertentie. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Onder leiding van den heer L. Reuvers werd ten huize van den heer P. Pijper de jaarvergadering van de afdeeling Harenkarspel van „Het Witte Kruis" ge houden. Na opening en lezing der notulen kwamen ter ta fel eenige ingekomen stukken, welke voor kennisge ving werden aangenomen. Alleen werd besloten ook dit jaar weder 500 Emmabloempjes aan te vragen. Daarna las de secretaris de jaarverslagen. Het ver slag van „Het Witte Kruis" vermeldde, dat het aan- al leden thans nog 281 bedraagt; dat de afdeeling be schikt over 6 ligliallen, die alle in gebruik zijn ge weest; dat 186 maal een voorwerp uit het magazijn in bruikleen is gegeven en dat éénmaal een ontsmetting voor scabies heeft plaats gehad Rits is in het af- geloopen jaar, waarschijnlijk door den invloed van den koelen zomer, in mindere mate verstrekt dan in 1933. Het materiaal verkeert in goeden staat. Uit het verslag van de Wijkverpleging nemen we over, dat op 1 Januari 1934 de combinatie met de gemeente St. Maarten is ingegaan. De Wijkverpleeg ster heeft in totaal afgelegd 3344 bezoeken, n.1. voor verpleging in Harenkarspel 2629, in St. Maarten 311 bezoeken; voor T.b.c.-bestrijding in Harenkarspel 274 en in St. Maarten 24 bezoeken; voor Zuigelingenbe zorg in Harenkarspel 80, in St. Maarten 20 bezoe ken. Twee patiënten zijn naar sanatoria uitgezonden; 5 maal is ontsmet voor t.b.c. en 1 maal zijn versterken de middelen verschaft. De voorzitter dankt den heer Wartenhorst voor zijn uitgebreide verslagen. Volgt rekening van den penningmeester. Vooraf ten' huize van dezen nagezien door de heeren J. Smit* P. Berkhouwer èn den voorzitter, Wordt na eenige bespreking de rekening goedgekeurd onder dankzeg-, ging'voor Tiet nauwgezet beheé'r der; fihantiën. Besloten wordt voorts bij genoegzame deelneming dit jaar weder een moedercursus te houden. Hierna komt in bespreking het 40-jarig bestaan van de afdeeling op 10 April a.s. Besloten wordt, dit op eenigszins feestelijke wijze te gedenken. De rondvraag niets opleverende, wordt de verga dering onder de gewone plichtplegingen gesloten. WAARLAND. Verloting. Door. Burgemeester en Wethouders van Haren karspel is bij besluit van 12 Februari 1935, No. 5 L., aan de commissie „Ons-Con-Gre-Bo" toestemming ver leend tot het organiseeren van een verloting, welke gehouden zal worden ten bate van vier plaatselijke vereenigingen. BARSINGERHORN De dienstplichtige der lichting 1935, N. Droog, uit deze gemeente, is opgeroepen om voor eerste oefening in werkelijken dienst te komen bij de le schoolcom- pagnie van het Regiment Kustartillerie te Den Hel der op 6 Mei 1935. HOOGWOUD Door den Heer Inspecteur der Rijkswerk verschaf fing te Beemster is goedgevonden, dat met ingang van heden een 25-tal werkloozen uit deze gemeente kun nen- wórden-tewerkgesteld bij de werkverschaffing in den Wieringermeerpolder. Woensdagavond j.1. is ten overstaan van Notaris H. de Boer alhier de opgeheven school aan de Langé- reis publiek verkocht. Kooper werd de heer Pi Blank- man alhier voor de som van f 1480. De volgende personen van de lichting 1935 zijn ter inlijving opgeroepen: Arie Benit, Cornelis Groot en Arie van Diepen, allen te Amersfoort, Willem- kazerne en Cornelis de Lange te Utrecht, Kromhout kazerne. OPMEER Hollandsche Maatschappij van Landbouw, Afd. Opmeer en Omstreken. Vergadering gehouden ten huize van den heerBaer- demaeker te Spanbroek, op Woensdag 27 Februari 1935. Voorzitter de heer Stapel, opent met het welkom uit te spreken en dankt voor de goede opkomst. De secretaris, de heer Harp, leest de uitgebreide notulen van de vorige vergadering, welke onveran- ded worden vastgesteld. Van de ingekomen stukken vermelden we, dat de Koninklijke goedkeuring voor de verloting 1935 was afgekomen. Volgt verslag finantieele commissie. Rekening tentoonstelling: Ontvangsten f4046.85, uitgaaf f4544.55, nadeelig saldo f497.70. Rekening afdeeling. Ont vangsten f755.38, uitgaaf f803.99, nadeelig saldo f48.61. Hierdoor was er een gezamenlijk nadeelig saldo van f546.31. Het kassaldo bedroeg op 1 Jan. 1934 f 1564.20 en werd nu op 1 Jan. 1935 f 1017.89. De rekening was in keurige orde bevonden en de pen ningmeester met woorden van dank gedechargeerd. Hierna trad op de weled. heer Ir. L. de Vries, rijks veeteeltconsulent, met als onderwerp: Het voederen van vee, in verband met de crisis. Deze voordracht helder en eenvoudig uitgesproken, boeide de aan wezigen ten zeerste. Wij achten het overbodig hier op verder in te gaan, daar het reeds meermalen in ons blad is vermeld. Het dankwoord door voorzit ter aan den spreker was alleszins verdient. De agenda vervolgend, werden als afgevaardigden en plaatsvervangers benoemd de heeren J. Harp en S. Grootes. Volgde sluiting met dank voor de gezellige samen werking. NIEUWE NI EDO RP Zaterdag 9 Maart treedt op te Nieuwe Niedorp in de zaal van den heer C. Kossen. de bekende voor drachtkunstenares Mej. Nelly Menagé Challa, ter eere van den feest- en propaganda-avond van de Ge- heelonthoudersvcreeniging A.N.G.O.B. Deze vereeni ging bestaat reeds 38 jaar. Mej. N. Menagé Challa is wel bekend in deze streek en er wordt dan ook op een volle zaal gere kend. W IERINGEN Aanrijding. Door de Rijksveldwacht te Oosterland en den Oever is proces-verbaal opgemaakt tegen den chauffeur der firma S. te Edam, die met zijn vischauto op den Bcursdijk alhier een aanrijding veroorzaakte met een handwagen, voortgeduwd door een zoon van den heer K. De handwagen werd hierbij geheel versplin terd. Kleine diefstallen. Het komt "de laatste weken voor dat diverse ver- bruiksgoederen van de terreinen der M.U.Z. aan de Werkhaven alhier worden ontvreemd. Waar het hier artikelen betreft, welke alleen op schepen bruikbaar zijn, was het vermoeden gewettigd dat de vreemde sleepbooten, welke tijdelijk in verband met de ha- ringkuilvangst in de Werkhaven zijn gestationneerd, zich hiermede uitrustten. Door naarstig speuren is de Rijksveldwacht er in geslaagd een anker op te sporen, toebehoorende aan de M.U.Z., en aangetroffen op de sleepboot „Anna Frater". Tegen den kapitein B. H. is procesverbaal opgemaakt. Thans is het on derzoek nog gaande naar een rol Herculesdraad er. enkele kleinere scheepsartikelen, eveneens op de ha ven ontvreemd. Burgerl. Stand van 2128 Febr. 1935. Geboren: Trijntje, dochter van E. Gorter en A. E. Keijzer. Jacoba Geertruida, dochter van C. N. Keij- zer en T. van Hoesel. Johanna, dochter van M. Braaksma en S. Eilander. Trijntje Geertje, dochter van J. C. de Vries en N. Asjes. Jan Tieme, zoon van M. K. Ensing en H. Bakema. Ondertrouwd: J. P. Bugel en J. Heres. A. A. Rus- selman en E. A. Dekker. LANGEND IJ K Aan de leden-tuinders van de Langendijker Groen- fencentrale, ongeveer 1400 in getal, is weer .een be drag aan steun uitgekeerd, dat ongeveer tweemaal zoo groot is als de laatste maal. Toen werd gemid deld ongeveer f 30 per tuinder uitgekeerd, een zoo gering bedrag, dat al zeer weinig kon bijdragen, om ook maar een deel van den nood te lenigen. Dat nu met deze uitkeering ook maar weinig zal kunnen worden gedaan door de tuinders, die de laatste we ken zoo goed als niets voor hun producten hebben ontvangen, is duidelijk. De Langendijker tuinbouwers zullen voor hun recht op steun demonstreeren. Het initiatief daar toe is genomen door afdeelingen van den Ned. Tuin- dersbond. Verwacht wordt, daar de nood bijzonder hoog is, dat ook niet bij dien bond aangesloten tuin ders mee zullen demonstreeren. Ook kan worden verwacht, dat de gemeentebesturen deze actie zul len steunen. Heroriënteering inzake organisatie der tuinders. ITet onderwerp; dat wij eenigen tijd geleden in de kolommen van deze courant hebben aangesneden, n.1. den organisatievorm der tuinders, is den laat- sten tijd wel in het brandpunt der belangstelling komen te staan. Het gaat om de vraag:standsorga- nisatie of veilingsorganisatie. Op het oogenblik zijn er drie standsorganisaties, n.1. de Chr. Boeren- en Tuindersbond, de R.K. Land en Tuinbouwbond en de Ned. Tuindersbond, die op neutralen grondslag staat. Naast deze standsorgani saties bestaan de veilingsorganisaties, waarbij ook de tuinders zijn aangesloten, die zich in standsor ganisaties organiseerden. Nu doet zich echter het feit voor, dat de heele R.K. standsorganisatie als zoodanig bij de veilingsorganisatie is aangesloten, zoodat zij, de R.K. tuinders, eigenlijk slechts één organisatie hebben, waarin zoowel de stands- als de veilingsbelangen worden besproken. Bij de neutrale tuinders is dit nrecies andersom: zij hebben een vereeniging, waarin de veilingsbelangen behartiging vinden, en een. waarin zij zich hebben georgani seerd, om uitsluitend de standsbelangen, dat zijn do soeiaal-economisphe, te behartigen. Het zii hier echter opgemerkt, dat deze scheiding wel theore tisch is getrokken, doch practisch vaak overschre den, zoowel door de eene als de andere organisatie. We hebben vergaderingen van de standsorganisatie meegemaakt, waar men lustig de vraagstukken, de veilingen betreffende, besprak en becritiseerde en we zijn ook op vergaderingen van de veilingsver- eenigingen geweest, waar men grasduinde in be spiegelingen en besprekingen over sociaal-economi sche onderwerpen. Dat is het nu juist, wat bij vele de vraag doet rijzen, of twee organisaties wel noo dig zijn: immers, er wordt nu dubbel contributie be taald, mén moet tweemaal zooveel vergaderingen meemaken, tweemaal dezelfde onderwerpen worden er aangesneden enz. Dit proces is nu bezig, zich verder te voltrekken vooral onder den invloed van een anderen, gewichtiger factor, waarvoor de tuin ders in deze tijden van crisis en malaise ooren heb ben, n.1. dat de standsorganisaties voor het belang van den tuinbouw in crisis-aangelegenheid van meer nut zijn gebleken, meer hebben genresteerd dan de veilingsvereenigingen. Van de zijde der standsorganisaties gaat men zelfs zóóver, te bewe ren, dat de actie voor lotsverbetering van de stands organisatie beho.ort uit te gaan en dat de veilings- vereeniging van dat terrein behoort weg te blijven. Zoo is er den laatsten tijd een felle strijd tus- schen deze twee richtingen ontbrand en met belang stelling wordt door velen het verloop ervan gevolgd. De actie voor de standsorganisaties als leidende functie gaat niet het minst uit van de zijde der christelijke tuinders. Zoo lazen we in „De Stan daard": „Bijzonder in de tuinbouwstreken wordt de ontwikkeling der standsorganisaties belemmerd, doordat do tuinders in hun coöp. veilingsvereeni gingen een voldoend organisatorisch verband mccncn te bezitten. Ook de christelijke Boeren- en Tuindersbond heeft door deze oorzaak in de tuin bouwgebieden niet dat ledental, dat hij behoorde te bezitten. Doordat echter de regccring het contact met den land- en tuinbouw voor de vaststelling en uitvoering der crisismaatregelen in groot e hoofd zaak via de standsorganisaties onderhoudt, begin nen thans ook de veilingsbesturen meer 't nut van bonden als de C.B.T.B. in te zien. Te Aalsmeer zijn dezer dagen in onderling overleg tusschen de b'oe- menveilingsvereen. en den Chr. B.- en T.B. en den Ned. Tuindersbond in de veilingsgebouwen verga zitten. „Nu moe ik me voorstellen dat die jonge dame, Anna Kastcllane, slim genoeg is om uit de buurt te blijven,-maar ik begrijp niet waarom mijn menschen die Elisaveta Ostrekoff nog niet hebben kunnen op sporen. Er kan geen enkele reden zijn waarom ze onder een anderen naam hier zou wonen of zooiets Russische refugées zijn gewoonlijk gemakkelijk ge noeg te vinden en Ostrekoff is een beroemde naam" „Heeft u geadverteerd?" vroeg Haven. Drayton huiverde. „Ik ben nog nooit tot een dergelijk uiterste gedre ven", verklaarde hij. „Mijn systeem is uitgebreid. L" hoeft niet ongerust te zijn. Als ze ergens in Europa vertoeft, zal ik binnen de week weten waar. Neem me de vraag niet kwalijk, wat zult u zeggen, als ze opdaagt?" „Als de juweelen niet torug gevonden zijn, zal ik de heele situatie aan haar bloot leggen," antwoord de Haven, „en haar de waarde er van vergoeden. Ze zal dan het geld moeten nemen in plaats van de juweelen." ..„God bewaar me", riep Drayton, „wat zei u ook weer dat ze waard waren?" „Drie millioen pond." „Maar mijn beste jongen", protesteerde de an der, „je hebt toch alles gedaan wat menschelijker- wijze mogelijk was." „Ik heb het al met mijn vader geregeld", zei Ha ven. „Hij is gelukkig rijk. Het wordt van mijn re kening afgeschreven als ik zijn compagnon wordt. Ze kan het misschien niet ineens uitbetaald krij gen. maar toch in den loop van de eerstvolgende ja ren." „Ik geloof niet, dat de juweelen ooit zooveel zou den hebben opgebracht," peinsde Drayton. „Vooral in oorlogstijd niet." „Waar zijn de grootste markten van de wereld? Ik bedoel, waar de menschen juwoelcn in grooto hoe veelheden koopen en verkoopen?" vroeg Haven. „Amsterdam, Londen en New-York," was het ant woord. „U heeft me gezegd geen geld te sparen, mr. Haven, ik heb een agent in Amsterdam." „Uitstekend", zei zijn bezoeker. „Al zou ik ze op nieuw moeten betalen dan zou ik toch liever de ju weelen afdragen dan het geld." De telefoon op Draytons schrijftafel rinkelde. Hij nam den hoorn van den haak en luisterde. Zijn ge zicht verried geen verbazing. „Wilt u even wachten?" verzocht hij. Drayton legde zijn hand over het mondstuk van de telefoon en keek den ander aan. „Haskell, de juwelier uit Bond Street", zei hij. „Ze bellen op om te zeggen dat een van de kleine Ostre- koff-smaragden op het moment hij hun te koop word' aangeboden. Haven sprong op. „Ga mee", riep hij. „Hoe komen we daar?" Drayton wenkte hem weer naar zijn plaats terug. „Blijf als 't u blieft waar u is",'zei hij. „We kunnen die dingen niet zóó opknappen". Hij sprak weer door de telefoon. „Zeg mr. Haskell dat ik dadelijk kom. Houd de persoon, die het juweel aanbiedt zoolang aan de praat. Is het een vrouw? Neen, laat de politie niet halen, doet dat vooral niet. en probeer haar niet te alormeeren. Zie haar ajdres te krijgen." Felix Dayton hing den hoorn op. Hij bleef een oogenblik stil staan, klaarblijkelijk probeerde hij iets uit te denken. „Ik wou dat ik het wist", mompelde hij. „Wat?" vroeg Haven een en al ongeduld. Drayton belde en nam hoed en stok die zijn butler hem aangaf. „Probeer zoo onbewogen en nuchter te blijven als u kunt", verzocht hij zijn metgezel toen ze naar Bond street wandelden ..'t Is beelemaal niet onwaarschijn lijk dat de vrouw, die de juweelen te koop aanbiedt Anna Kastellane is. Elke poging om een juweel als dat van de hand te doen zal natuurlijk langs een omweg geschieden. Hier, steek een sigaret op. Ver geet niet dat wc niet achter één kleinen smaragd aan zitten we willen de heele partij hebben. Wr gaan naar platina en gouden sigarettenkokers kij ken, laat alles aan mij over, dit is mijn afdeeling." Haven beheerschte zich en glimlachte bijna natuur lijk. Ze waren nu in Bondstreet precies tegenover den paleisachtigen winkel van den grooten juwelier „Goed, Drayton", beloofde Haven, „ga je gang, ik zal mijn mond houden." HOOFDSTUK III. iur. Raymond Haskell was onder al zijn collega's in Londen, Parijs of Rome de oudste van alle chique, juweliers. Hij was een magere, bleeke man met een elegant uiterlijk. Zijn linnengoed was onberispelijk, zijn nagels bijna te volmaakt gemanicuurd. Terwijl zijn manager met. Drayton telefoneerde zat hij in zijn privékantoor, dat iets hooger lag dan den beganen grond van zijn winkel, zijn beroemd vergrootglas in het oog en een smaragd voorzichtig tusschen zijn vingers. Na een zorgvuldig onderzoek legde hij het juweel op het kleine lapje zwart fluweel voor hem neer en keek zijn bezoekster aan. Zij was op haar manier ook ongewoon, doch zeker minder gedistin- gecrd.^Ze was in gematigden rouw gekleed, dat wil zeggen, haar geheel zwart toilet wees op een verlies waarschijnlijk dat van haar man, doch werd ge temperd door modieuse toetsjes hier en daar. Haar manieren waren rustig en ze scheen hoegenaamd geen haast te hebben. „Als u er zelf niets voor voelt om den steen te koopen, mr. Haskell", zei ze, „wilt u me misschien wel de waarde ervan opgeven voor het geval dat ik ér het geld op wil opnemen, dat mijn vriendin noo dig heeft. Ik doe zulke dingen gewoonlijk niet", ging ze voort, „maar als ik van iemand houd, wil ik altijd graag helpen". „De steen is zeker interessant", gaf mr. Haskell toe, „en kostbaar. Het is hier echter een geval waarin we den werkelijken eigenaar van den steen moeten kennen voor we hem koopen." „Uit nieuwsgierigheid?" vroeg de bezoekster. Mr Haskell glimlachto raadselachtig. „Er gebeuren soms vreemde dingen in de juwe lierswereld". „Deze steen, bij voorbeeld, is op een merkwaardige wijze geslepen. Ik zou zeggen, dat hij uit Rusland^if- komstig is." w „Best mogelijk", zei de dame. „Ik vind hem zoo mooi dat ik hem zelf zou koopen als ik het betalen kon. U zoudt er toch niets tegen hebben om hem voor me te zetten?" „Zeker niet, mevrouw", was het antwoord. „Breng hem me als uw eigendom en ik beloof u dat ik er een prachtigen hanger voor u van zal maken." ,',En de waarde van den steen?" De juwelier keek peinzend door zijn hoog raam neer in zijn elegante zaak. Zijn vriend Felix Drayton was juist binnen gekomen en stond met een jong mensch enke^ sigarettenkokers te bekijken. Hij ging kalm met he. onderhoud voort. Het was nog mogelijk dat er zaken vielen te doen ook al was het juweel gestolen. Sir William Bott was een bekend financier RUNDVEELEVERING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt be kend, dat in de week van 17 tot 23 Maart 1935 op de onderstaande plaatsen in Noordholland gelegenheid zal worden gegeven runderen in de gevraagde soor ten aan te bieden: Alkmaar, Maandag 18 Maart 1935, 810 uur v.m. bij de doorbraak. Purmerend, Dinsdag 19 Maart 1935, 810 uur v.m., op de veemarkt. Schagen, Donderdag 21 Maart 1935, 810 uur v.m., op de veemarkt. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaartcn, welke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen der Gewestelijke Landbouw- Crisis-Organisatie, waaronder de betrokken veehou ders ressorteeren. Bloembollenveilmgvereen. te Bovenkarspel. Uitslag plantgoedveiling van gladiolen: Apricot 610 11; idem 4r—6 4—5; Albatros 610 2055; 46 2042; Anmutt 610 25; America 6-10 12; 4—6 8; Bar. Jules Hulot 6-10 7—14; 4—6 36; Baron van Wijnbergen 610 35; 46 2; Crim- son Glow 46 34; 610 5; Catharina 610 7; Early Sunrise 610 1226; 4—6 11; Empress of India 6— 10 7; Edison 610 1017; Energie 4—6 15; Flaming Sword 6—10 6—7; 4—6 2—4; Golden West 6—10 10; 46 8; Halley 610 36; 4—6 25; Jac. van Beieren 610 810; 46 4—7; lTmmaculee 6—10 711; Levi athan 6-10 4—7; 4—6 5; Lilac Wonder 6—10 11; Mount Everest 6—10 8; Mevr. van Konijnenburg 6— 10 55—85; 46 4050; Master Wietse 6—10 25; Odin 610 6; 46 3—4; Pfitzers Triumph 610 65 —75; 4—6 44—50 Perle Brillant 6—10 4—11; 4—6 8; Pink Perfection 610 8; 4—6 3; Quo Vadis 6—10 2926; 4-6 11; Rubini 6—10 6-10; 4-6 2—3; Red Emperor 6—10 3; Roi Soleil 610 1013; 4—6 8—* 11; Rose Precose 610 16—28; Souvenir 46 25; Salmonea 4—6 2—3; Trudel Grotz 6—10 55; 4—6 42; Venus 6—10 4—5; Virginia 6—10 10-13; 4—6 5—8; War 610 3; 46 2; Alles in centen per 100. De maat 24 per Liter in centen: Albatros 22—36; America 10—19; Bar. J. Hulot 10—16; Bleriot 10; Crimson Glow 10; Early Sunrise 40—60; Fl. sword 10; Jac. van Beieren 1012; lTmmaculee 1415; Liebesfeuer 13; Lilac Wonder 17; Mount Everest 10; Pfitzers Triumph 200—280; Perle Brillant 17; Red Emperor 1417; Roi Soleil 18; Rose precose 34; Sou- venir 14; Trudel Grotz 120; Virginia 10—18. Kralen per Liter, min. prijs f0.50 per Liter: Alba tros 55; Ave Maria 20—250; Energie 50; Early Sun rise 50; Mevr. van Konijnenburg 125155; Mac Laren 5560; Maagd van Orleans 575675; Pfitzers Tri umph 175220; Quo Vadis 50; Trudel Grotz 70. Gehuwd: R. van Kalsbeek en T. van der Plas. K« Hille en L. Oldersma. Overleden: A. Leen, 81 jaar, wed. van C. v. Schoorl. C. Voorthuijsen, 40 jaar, echtg. van A. Minnema. Aanvrage collecte. B. en W. dezer gemeente hebben met het oog op de vele aanvragen afwijzend beschikt op het verzoek van de afd. Nederland van den Wereldbond der Ker ken om vergunning tot het houden van een collecte. Eerste oefening. De dienstplichtigen C. Koorn, S. de Jong en J. H. v. d. Schans, allen van de lichting 1935 uit deze ge meente, moeten op 6 Mei a.s. bij de schoolcompagnie van het Regiment Kust-Artillerie te Den Helder, voor eerste oefening onder de wapenen komen. OUDE NIEDORP Een slecht voorteeken. Donderdagmiddag geraakte een luxe auto bij de Weel in de sloot aan de Oude Niedorperweg. In de auto zaten een dame en een heer. Het bleek, dat de dame zich oefende in het autorijden, om deze week de rijproef af te leggen. Deze oefening had ech ter dit ongewenschte gevolgd. Gelukkig kwamen beiden met den schrik vrij. De kraanwagen van de fa. Blaauboer en Kossen uit Scha gen was zeer spoedig ter plaatse en bracht de auto vlug op het droge. ZIJ PE Burgerl. Stand van 22—28 Febr. 1935. Geboren: Hermanus Petrus, zoon van Nicolaas Fil mer en van Alida Bierman. Anna Cornelia, dochter van Gerardus Cornelis Slijkerman en van Dieuwertje Visser. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Klaas Anthonie van Gijtenbeek, oud 23 jaar, landarbeider, en Aaltje Andringa, oud 21 jaar beiden alhier. Meijert Mulder, oud 23 jaar, kruidenier te Wieringen en Alida Wijn, oud 23 jaar, alhier. Overleden: Geertje Slegt, oud 71 jaar, echtgenoote van Frans van Dijk. Klaas Winkel, oud 62 jaar, wedn. van Aafje Eilander (overleden te Alkmaar). Marga- retha Rijkers, oud 68 jaar, wed. van Jan Hoep. geweest en zijn weduwe gaf zijn geld met volle han den uit. „Dat is moeilijk te zeggen", zei hij. „Als hij me werd aangeboden met een betrouwbare lijst van af komst en als mijn expert hem goedkeurde zou ik er een vier duizend pond voor willen geven". De vrouw nam den steen op en bekeek hem lief- koozend. In haar plompe vingers leek hij opeens veel minder mooi. Doe hem in een étui als 't u blieft", verzocht ze. „Ik zal hem in mijn tasch stoppen en u wilt zeker wel zoo goed zijn om een van uw bedienden met me mee te sturen naar de auto. Het is het eigendom van een ander moet u denken. Ik ben altijd nerveus met het eigendom van anderen. Mijn eigen juweelen zijn verzekerd en daarvoor draag ik zelf het risico." Mr. Haskell wikkelde het juweel zorgvuldig in wat ten, deed het in een étui en liet dat in het taschjo van zijn cliënte vallen. Hij liep met haar den win kel door en groette zijn vriend niet. Hij stak zelf het trottoir over en hielp haar instappen. „Als u besluit om het juweel van uw vriendin te koopen, mevrouw", zei hij, „zal het ons een eer zijn het voor u te mogen zetten". „Ik zal nergens anders heen gaan',', verzekerde ze, „Sir William zei altijd, dat hij het volste vertrou wen in u stelde". De auto reed weg. Mr. Haskell voegde zich bij zijn vriend. „Je hoeft geen moeite te doen met je speurhonden voor zoover het die dame betreft, Felix", zei hij. „Ze heet LadyBott. Haar man was een Citymagnaat en hoewel hij geen millionnair was is ze toch goed voor wat ze verkiest te okopen. Ze bood het juweel aan voor een vriendin, maar ze wilde haar naam niet noemen. Ze doen dat altijd zoo. Je zult moeten zien uit te vinden waar ze kaart speelt, dan is de rest makkelijk genoeg". „Denk je dat het een van de Ostrekoff-juweelen is?" vroeg Drayton. ,In elk geval is het een Russische steen," was het voorzichtige antwoord, „en volgens de beschrijvingen die ik van de Ostrekoff-juweelen gezien heb, is het er een van". „Je hebt hem natuurlijk niet gekocht?" „Neen", antwoordde de juwelier. „Ik onderhandel alleen met eigenaars." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 18