Van Je Alkmaarscha Sportvelden Nieuwe Niedorp—Succes. 2—3. DIVERSEN. SPORT VAN ZONDAG H.R.C. SLAAT DE ALKMAARSCHE BOTS, (3—2. Het is zoo'n beetje traditie, dat de Alkmaarsche rood-witten eerst een achterstand tegen zich zien ontstaan. Soms wordt die dan ingehaald, maar soms ook niet. Vandaag was het laatste het geval en dus gingen de Helderschen met de overwinning in de zak huiswaarts. Meer dan in andere wedstrijden was de verdedi ging ditmaal, vooral in de eerste speelhelft, van de kook. Schakelen we de voorhoede van de Boys uit, dan was van de overblijvenden alleen Licht goed op dreef. Ook Keesen kon qr bij door, doch de rest was zwak. Teix deele kwam dit, wijl v. d. Hilst nog lang niet dezelfde is van vroeger. Dat hij na het on geluk, dat hem indertijd is overkomen, wat bang is geworden, behoeft niemand te verwonderen. Ook sc&een hij geblesseerd, zoodat hij na de rust werd varvangen door Smeets .wet werkelijk een verbete ring was. De voorhoede der gastheeren bleef intusschen ook beneden den vorm, waarin we deze wel eens heb ben gezien. Hieraan zal de uitstekend werkende achterhoede wel niet onschuldig zijn geweest. De aanval der bezoekers kon ons wel bevallen, maar we betwijfelen toch of ze tegen een krachtiger backstel opgewassen zou zijn geweest. De drie gemaakte doel punten waren opgelegde kansen, die feitelijk niet konden worden gemist, hetgeen dan trouwens ook niet werd gedaaix. Het aantal malen, dat kon wor den geschoten, zonder dat dit geschiedde, was vrij groot. Meestal werd verder gecombineex-d, waardoor do gelegenheid voox*bij ging. Wellicht was hieraan echter mede schuld het bijzonder zware terrein voor de goals. Alles bijeen genomen kon het spel van de Helder- sche Racing ons het meest bekoren, zoodat de over winning verdiend was exi gezien het feit, dat de Alkmaarders na de rust heel wat beter op dreef raakten, geeft de stand de verhouding vrij goed weer. De wedstrijd. Na eenig aanvoelen van weerszijden, kwam H.R.C. meer en meer opzetten. Wel werd het spel af en toe verplaatst naar de helft der bezoekers, maar de voorhoede der Boys werd over 't algemeen te slecht gesteund en gevoed, zoodat het bij losse uitvallen bleef. De Alkmaarsche voorhoede had zoodoende weinig 'gelegenheid er in te komen, wat niet weg nam. dat stellig evenveel en even goed werd gescho ten als door de H.R.C.'ers. De Heldei'sche doelman bewees echter van uitstekende kwaliteit te zijn, die de kunst evrstond zijn heiligdom schoon te houden. Na ongeveer 8 minuten zagen we H.R.C. de eerste kans niet waarnemen. Wel verplaatste het spel zich onmiddellijk daarna weer, maar het was uitstel van executie. Na ongeveer een kwartier stopte Keesen onvoldoende; een moment later lag de bal beweging loos in het doelgebied, één der H.R.C.-voorwaartsen was er het eerste bij en plaatste het leer onhoud baar voor Keesen in het net, 01. Het spelbeeld bleef onveranderd. Vooral het keurig samenspel van H.R.C. tusschen backs en halfs, half en voorhoede, frappeerde ons in deze periode. De Helderschen waren inderdaad sterker, doch één van hun backs sloeg in het beruchte gebied den bal met de hand weg: penalty! We rekenden den gelijk maker te zien scoren. Een oogenblik doodsche stilte en toen vloog de bal meters naast het doel in het publiek. Na juist een half uur spelen miste H.R.C. een mooie kans, nog geen minuut later deden de gast heeren hetzelfde, doch forceerden een corner, die echter niets opleverde. Onmiddellijk daarop ging de bal weer naar de andere helft in keurig samenspel. De verdediging der Boys wei'd onder den voet ge- loopen, naar we meenen was het de linksbinnen der gasten, die wist door te breken en die, alleen tegenover den keeper staande, met een kalm, zuiver geplaatst schot de leiding voor zijn club vergrootte, 0—2. Nog geen drie minuten later herhaalde zich dit spelletje. Weer werd goed opgebracht en weer was het met een kalm geplaatst schot, dat H.R.C. wist te doelpunten. H.R.C. leidt met 0—3. Gezien het door de gasten vertoonde spel en de behaalde voorsprong, begon het er voor de Alkmaar ders duister uit te zien. Half-time begon al te naderen, toen de Grand, die ben uitstekende partij speelde, goed opbracht en besloot met een juist geplaatste voorzet. De bal be landde bij den iets naar rechts gekomen Kwadijk, die niet talmde en met een hard schot het eerste doelpunt voor zijn vereeniging wist te maken. Voor de rust kwam in dezen stand geen verande ring meer, zoodat de Alkmaarsche rood-witten voor de zware opgave stonden - wilden ze winnen, in de tweede helft minstens 3 goals te scoren. Het leek er aanvankelijk naar, of ze van zins wa ren dit te doen ook. Want nog waren er geen 5 mi nuten gespeeld, toen Indri met een vrij ver schot van rechts den Helderschen doelman voor de twee de maal wist te passeeren. Doch daarbij zou het blijven. Wel kwamen de Boys beter op dreef, mede doordat v. d. Hilst. die voor de rust een heel zwakke plek in het elftal vorm de was vervangen. Maar de achterhoede van H.R.C. waarop het meer en meer begon aan te komen, speelde voor wat ze waard was en werd voor het overige trouw bijgestaan door vrouwe Fortuna. Ech ter ook aan de andere zijde ging het er af en toe hard tegen hard. zagen we enkele kansen onbenut blijven en was het geluk meer voor den verdediger dan voor den aanvaller. Ten slotte hielp ook de scheidsrechter, wiens beslissing voor ons vaak on begrijpelijk was, de gastheeren hier een handje mee. Verandering kwam er evenwel niet meer en zoo hebben onze Alkmaarders het dezen middag met een 2—3 nederlaag laten zitten. VOORWAARTS HS.R.C. L 1—2. Het degradatiespook verdwenen. Doordat Zondag S.R.C. een kleine overwinning op Voorwaarts II behaalde, zijn de kraaien uit do ge vaarlijke zone verdwenen. Het werd tijd ook! Als ar biter fungeerde de heer De Haan uit Hoorn. Na onge veer vijf minuten spelen geeft Berkvens op keurige wijze S.R.C. de leiding. Kort voor de rust krijgt S.R.C. een penalty te nemen, welke door Ab. Ploeger op goede wijze wordt benut. 2—0. Na de rust wordt er in de Voorvvaartsploeg beter gespeeld. Toch duurt het nog twintig minuten voordat men den achter stand kan verkleinen. 1-2. Hoe men ook verder werkt, geen van beide voorhoeden weet de respectie ve keepers meer te verschalken. ATLAS I—SCHAGEN IL 4—3. Schagen II was op bezoek bij de kampioenen. Ver wacht werd dat Schagen II een groote nederlaag te gemoet kon zien, doch het kwam anders uit. Ternau wernood is het Atlas gelukt de overwinning te be halen op een gehandicapt Schagen II. Moransart was niet aanwezig, waarvoor Franzen inviel. Aan de score kan men de spanning aflezen: 10, 20, 21, 3—1. Rust 32, 42, 4—3. A.s. Zondag ontvangt Schagen I—Texel I. Zou het naar aanleiding van bovenstaanden wedstrijd geen aanbeveling verdienen de voorhoede van Schagen I eens als proef samen te stellen: J. Franzen, Peetoom, Boontjes, de Moor en W. Rus? PETTEN II—SCHAGEN HL 5-4. Petten II verscheen met negen spelers in Het veld, waaronder nog eenige veteranen. H. Naber werd voor de rust vervangen door T. Moransart, Schagen III heeft nog geruimen tijd voorgestaan, maar moest ten slotte nog het loodje leggen. SCHAGEN bJ.V.C. a, 4— Schagen b in vorm* Schagen B's elftal, dat elke week wordt gewij zigd, verscheen nu met Van Haren als midden voor en Veenstra als rechtsbuiten. De eerste speel de 'n goed partijtje en smaakte zelfs 't genoegen met 'n ver schot aan Schagen b de leiding te geven, 1-0. Doordat men in de Schagen verdediging een aan val van J.V.C. niet voldoende afsloeg kon men ge lijk maken, 1—1. Voor rust was Schagen b het meest aanvallend, doch haar voorhoede, uitgezon derd van Haren, kon de hechte J.V.C. verdediging niet voorbij komen. Eenige J.V.C. aanvallen wor<4pn door Geerts onderbroken en in laatste instantie door keeper Slikker. Op buitengewoon fraaie wijze geeft van Haren Schagen b de leiding en smaakt even later het genoegen den stand op 31 te brengen. Na de rust was J.V.C. de domineerende partij, doch door te kort spel kwam men niet tot doelpun ten. Wanneer de J.V.C. keeper hands maakt, kogelt Veenstra tegen de lat. Kort daarop schiet v. Haren tegen de paal, waarna Veenstra de bal onberispe lijk inschiet, 41. Hoe J.V.C. ook werkt, er komt geen verandering meer in den stand. ARBEIDERSSPORT. In den Kring Hoorn wei'den de wedstrijden Hoorn IIDen Helder en Hoorn ISchagen eerst reeds omgezet in Hoorn IISchagen, doch later uitgesteld. Thans speelde slechts Rode Rakkers 2 uit Anna Paulowna tegen den Helder I. In een matig gespeel den wedstrijd is het den Helder gelukt met 4—3 de overwinning te behalen. Door deze nederlaag staat Rode Rakkers II vaster dan ooit op de onderste plaats. De stand in deze afdeeling luidt nu: Schakels (Schagen) 3 3 0 0 10—2 6 Hoorn I 7 6 0 1 34-5 12 Hoorn II 5 3 0 2 16-13 6 Den Helder I 4 2 0 2 10—11 4 Rode Rakkers I (A.P.) 8 Rode Rakkers 2 ^A.P.) 7 3 0 5 19—15 6 0 0 7 5—47 0 Zooals uit bovenstaanden stand blijkt, laat de afwikkeling van het programma nogal wat te wen- schen over. Men dient voorts rekening te houden dat bij den Arbeiderssportbond het aantal verliespunten wordt gerekend bii het opmaken van den stand. E.S.V. I—VOORWAARTS I, 2—0. In een wel wat al te forsch gespeelden wedstrijd, vooral van den kant van E.S.V. heeft de thuisclub de punten thuis gehouden. Las ik eenige weken ge leden van S.E.W., dat het spel van E.S.V. hun niet lag, thans moet ik zelf erkennen dat het spel van E.S.V., eerst de man, dan de bal, Voorwaarts ook niet beviel, al zijn de Voorwaarts-spelers toch heusch rok geen kasplantjes. Daartegenover stond, dat de scheidsrechter Bom er lang niet streng genoeg tegen optrad en mag het een wonder genoemd worden, dat deze wedstrijd zonder ongelukken geëindigd is. Zoo zagen we voor de rust, hoe de lichtgebouwde Voorvv. rechtshalf tweemaal gevloerd werd, zelfs even later een klap in 't gezicht kreeg, wat de scheidsrechter zonder bestraffen voorbij liet gaan. Ja, scheidrechter in Egmond is geen baantje en moet je wel zoo on geveer alles door de vingers zien. Dit ging toch te ver. Wat het spel betreft, speelden de bezoekers veel beter, dat zal toch niemand ontkennen, die de wed strijd gezien heeft, maar met het geweldige op den man, waren ze de Voorwaartspeiers ver uit de baas. PROGRAMMA N.H.7.B. 10 Maart. 1 A: O.S.V. 4Bergen 1. 1 D: Pettexi—J.V.C.; M.L.D.—H.R.C. 3; Succes 2— Schoorl. 2 D: Alkm. Boys 3—Alkmaar 2. 2 E: Spart—Hem; AartswoudHoogk.; N. Nie- dorp 2—M.F.C. 2. 2F: Sparta 2—H.R.C. 4. 3 D: Alkm. Boys 4—Alkmaar 3; Alcmaria 5—Ur- sem 1; Egnx. Boys 2—Bergen 2. 3 E: B.K.C. 2Succes 3. 4 E: Koedijk 3—Oudorp 2; Alkm. Boys 5Oudorp 1; Koedijk 2Oterleek 1; Ursem 2Egm. Boys 3. 4 G: Held. Boys 2—Sparta 3; Dirkshorn—Pelten 2. 4 H: Watervogels 2Atlas 3; Atlas 2Texel 3; Ou- deschild 2—Cocksdorp 1. 4 J: Hem 2—Flevo 2. 4 L: Wieringerwaard 2—Dirkshorn 2; H.R.C. 7— Callantsoog 2; Watervogels 3—J.V.C. 3. Adsp.: Egm. Boys a—C.S.V. a; N. Niedorp a—Alk maar a; Alcmaria cVrone a; Alcmaria eD.T.S. L Helder aH.R.C. b, Helder cHelder b, Helder f— Helder d, Sparta b—H.R.C. c., H.R.C. d—Helder e; Oudeschild a—Texel a. (Alg. Sportblad.) PROGRAMMA K.N.V.B. 10 Maart. Afd. I, eerste klasse: FeijenoordAjax (wordt op het terrein van Feijenoord gespoeld); XerxesV.S.V.; R.C.H.—Overmaas; A.D.O.—D.H.C.; V.U.C.—H.F.C. Afd. II, eerste klasse: ExcelsiorHaarlem; DAV.S. K.F.C.; Z.F.C.H.B.S.; StormvogelsSparta; Her mes D.V.S.—D.F.C. Afd. I 2 A: A.F.C.—Alcmaria; O.V.V.O.—O.S.V., Her cules—Kinheim; Hilversum—Blauw Wit; D.O.S.— B.F.C. 2 B: Zeeburgia—'t Gooi; T.O.G.—Z.V.V.; W.F.C.— Spartaan; Bloemendaal—E.D.O.; West Frisia—Velox 3 A: HelderAssendelft; ZaandijkK.V.V. 4 A: SpartaTexel; B.K.C.Andijlt; D.T.S.Vrone. (Sportkroniek). Over den wedstrijd nog het volgende. Even half drie laat de scheidsrechter beide aanvoerders tossen Voorwaarts is do gelukkige, zoodat E.S.V. eerst te- tegen wind moet spelen. Als er door E.S.V. is afge trapt, zijn het dadelijk de bezoekers die het spel in handen nemen. Een paar mooie kansen worden om zeep gebracht, doordat de bal hard wordt naastge- schoten. Weer is Voorw. in den aanval, de midden voor zal schieten, maar wordt letterlijk gekraakt, zoodat hij het veld verlaat. Met tien man blijft Voorw., gesteund door den wind evengoed in den aanval, maar de E.S.V.-keeper is weer in pi-acht vorm, door steeds op tijd in te grijpen. Even later komt de middenvoor weer terug, al is het dan hin kende. De uitvallen van E.S.V. zijn, al is het zelden, toch gevaarlijk. Eenmaal breekt de middenvoor door, maar zijn schot belandt in de veilige handen van den keeper. Als iedereen denkt, dat Voorwaai-ts de leiding zal nemen, gebeurt dit aan den anderen kant als de linksbuiten doorbreekt en met een scherp schot tegen den binnenkant van de paal E.S.V. de leiding geeft. Dit is het sein voor Voorw. om de za ken eens ernstig aan te pakken, maar de stoere E.S.V. achterhoede weet van geen wijken. Hoe Voor waarts ook werkt, de rust gaat in met een l—O voor sprong voor E.S.V. Na de thee is het weer Voorw. die de toon aangeeft, maar de E.S.V.'ers werken zoo op den man, dat het voor de bezoekers meest huiverig werk wordt. Even later is het de linksbin nen, die in het strafschopgebied gevloerd wordt, maar de scheidsrechter laat doorspelen. De E.S.V.- linksbuiten en een achterspeler krijgen een waar schuwing. Het geeft weinig, want E.S.V. gaat met haar eerst de man door. E.S.V. komt nu langzamerhand in de meerderheid en krijgt Voorw. achterhoede handen vol werk, maar de beide backs en keeper zijn voor hun taak berekend. Bij een algemecnen E.S.V.-aan- val, houdt de Voorwaarts back de middenvoor in zijn vaart af, zoodat beiden komen te vallen en tot ieders verwondering wijst de scheidsrechter naar de beruch te stip: penalty. Deze wordt hard ingeschoten, zoodat de thuisclub haar voorsprong heeft vergroot. 2—0. Gaandeweg komt nu Voorwaarts weer in de meer derheid. Verder dan de beide backs brengen ze het niet, want hoe het ook gaat, E.S.V. heeft den bal. De Voonvaarts rechtsbuiten, die er nog steeds goed is doorgeloopen, krijgt den bal, maar wordt in zijn vaart achterover over de lijn gesmeten en moet van verder meespelen af zien. De laatste tien minuten zijn voor E.S.V., maar tot doelpunten weten ook zij het niet te brengen. Als dan even later de scheidsrechter het einde aankondigd, heeft E.S.V. gewonnen en mogen wij nog blij zijn er nog zoo met onze spelers te zijn afgekomen. gespeeld, ten eerste mfsten ze hun midvoor, wat een groote handicap was. Niettegenstaande nam S. de leiding voor rust, alhoewel N.N. precies voor rust gelijk maakte. Na rust nam ze door Kuiper opnieuw de leiding, doch weer maakte N. N. gelijk, doch op het juiste moment leidde S. opnieuw en behield de ze. Hulde aan den Succes-aanvoerder J. Lont. die zijn mannen op de juiste wijze wist aan te voeren en zelf het grootste deel van de ovei'winning had. WIERINGEN. SUCCES 2—W.WAARD 1, 3—7. Succes II heeft het tegen W.waard niet kunnen bolwerken, alhoewel het spel niet minder was, doch de W.-voorhoede was productiever voor het S.-doel. De ruststand ging in met 1—3. Na rust wist W. waard nog 4 maal te scoren en Succes 2 maal. De heer H. Augustein leidde goed. SUCCES III—KOLHORN L 4—0. Succes III bracht het tegen Kolhorn er beter af, alhoewel ze een nederlaag verwachtte. De rust ging in met 20. Na rust speelde S. III een aardige wed strijd en wist K. geheel terug te dringen, de uitslag was volkomen verdiend. Succes I heeft in N. Niedorp een zware wedstrijd Verdiende zege na zwaren spannenden strijd. Ook sportief succes. (Van onzen sportredacteur.) In alle opzichten is de titanenkamp van de vici*- de klasse gistermiddag in Nieuwe Niedorp een succes geworden. Er was veel en enthousiast publiek, ex* was voortdurend spanning en onzekerheid over hot eindresultaat en mede dank zij de rustige en gemoe delijke leiding van scheidsrechter Beauchampct, werd er zeer sportief gestreden. Natuurlijk was er een fel en begeerig verlangen in beider harten onx te win nen en vanzelfsprekend botsten die lichamen in hoog ste actie vaak tegen elkaai*, maar er was in al dat doen en laten een eerbied voor sportieve opvattingen, die ons zeer heeft verheugd. De Wieringers beter! Ook nu is bewezen dat de Wieringers het beste voetbal spelen van de huidige vierde klasse. In al die stormvlagen van het opgezweepte enthousiasme, was er ook nii weer een weldoordachte opzet te onderken nen in Succes' spel. Haar halflinie bleef kalm en heeft als linie vooral niet weinig meegewerkt om het algemeene spelaanzien op een hoog peil te houden. De voorhoede van Succes heeft beter gespeeld dan we verwacht hadden. Men bleek het ook zonder mid voor te kunnen. Jb. Smit, de linksbuiten van vorig jaar, die men over had laten komen om voor Albeit in te vallen, kon zich bij lange na niet aanpassen aan dit tempo en in het kader van dit spel. Laat staan dat hij in een dergelijke zware kamp een behoor lijke midvoor kon zijn. Albert's gemis werd echtei* ten deele aangevuld door het geweldige spel van Jan Lont. Het moet hem een groote voldoening zijn dat hij als aanvoerder in dezen wedstrijd ook het winnende doelpunt heeft gemaakt. Onmiddellijk daarna mag Grootemaat genoemd worden, die de twee eerste goals maakte en Cor Lont, die een zeer verdienstelijke partij linksbuiten vertolkte. Dirk Kui per had zijn dag niet en had het voorts bijzonder zwaar tegen Grootes, die hem geen seconde los liet. Nu we toch aan het woord zijn over Succes, de ploeg die gister zoo verwoed voor haar nuttige zege heeft gestreden, dan kunnen we van de halfs zeggen, dat ze hun gewone spel hebben gespeeld, hetgeen een exti'a compliment inhoudt. Sjoeuwen en wegknallcn kunnen we tenslotte allemaal wel, maar in een der gelijke heete kamp zijn hersenen aan het werk te la ten blijven, dat is een kunst. Die kunst leidde tot vei*- standig en oordeelkundig plaatsen en de meest ver stokte N.V.V.'er zal moeten toegeven, dat de ballen die de Succes-voorhoede kreeg toegespeeld, niet al- alleen talrijker waren, maar ook beter aangegeven. Hein Lont zagen we dit seizoen nog niet zoo uitste kend! Achter heeft men er naar behooi'en opgezeten en feitelijk hebben we alleen aan te mei'ken dat Postu- Overschrijving. Gevraagd: W. Bakker van Blokzijl naar Alcmaria; B. Bijmolen van Upright (Groningen) naar Helder; (Sportkr.) H. Bielsma van West Frisia naar Strand vogels; D. H. Buiskool van Oudendijk naar Sport; J. Oom van H.R.C. naar Held. Boys; N. Baas van Andijk naar And. Boys. Verleend: W. Kaldenbach van Hollandia naar R.C.Z.; D. C. Nijdam van Hollandia naar Sport (Alg. Sportblad). Straffen. Voorloopig geschorst, hangende het onderzoek, naar aanleiding van SuccesB.K.C. op 10 Febr. jl., J. Huisman (B.K.C.) N.a.v. Alkm. Boys 4Bergen 2 op 3 Febr. heeft de N.H.V.B. geschorst A. v. d. Berg (Bergen) voor één wedstrijd, wegens slaan van een tegenstander. (Alg. Sportbl.) Protest. De Protestcommissie heeft het protest, aanhangig gemaakt door Z.F.C. naar aanleiding van een aan Bergen toegekend doelpunt in den wedstrijd Bergen Z.F.C. 4, afgewezen. De commissie overwoog dat de betrokken Bergen-speler den bal wel met de hand speelde toen hij het goal maakte maar dat hier geen spi'ake was van opzettelijk hands, zoodat voor dit feit niet gefloten behoefde te worden. (Alg. Sp.) Scheidsrechters. Aangesteld tot N.H.V.B.-scheidsrechter o.a. R. G. Vrieling, Drieboomlaan 149 te Hoorn en J. Rcukman, Spoorstraat, Wognum (Alg. Sp.) Adresboek. De secretaris van Flevo, de heer Th. J. van Vegten te Middenmeer is telefonisch te bereiken,onder num mer 23. Overheid en sport. In Deventer heeft men het goed bekeken! Toen Go Ahead vorige week in Enschede kampioen werd en na terugkeer een rijtoer door de stad maakte, heeft de burgemeester de spelers cn het bestuur in zijn salons ontvangen, toegesproken en de eerewijn gepresenteerd. In de huldigingszaal hebben verder twee wethouders het woord gevoerd. Men stelt het daar zeer terecht op prijs dat Go Ahead met haar kampioenswedstrijden heel wat geld in de stad brengt en een niet te versmaden som aan vermake lijkheidsbelasting. Afkeuring per radio. De K.N.V.B. maakt uitdrukkelijk bekend dat geen enkele scheidsrechter of voetballer zich kan beroe pen op een via de radio uitgesproken bericht van terreinafkeuring. Districtswedsiijden. De Sp.kr. meldt dat de loting voor deze wedstrij den, die op Zondag 14 April in Zwolle worden ge houden als volgt is verloopen. Zuid—Oost en West- Noord. Daarna eindstrijd tusschen de winnaars. De K.N.V.B. heeft besloten niet toe te staan, dat spelers van het Nederlandsch elftal worden opgesteld. Stedentournooi. Met Paschen houdt de stad Antwerpen een tour- nooi, waaraan Amsterdam, Londen, Antwerpen cn Parijs (of Keulen) zullen deelnemen. Daar Ajax zelf een Paaschtournooi houdt, zal Amsterdam weer zonder Ajaxieden uit moeten komen (Sp.kr.) Ajax-Paaschtournooi. Aan dit tournooi nemen deel: Ajax, Vienna (Wce- nen), Lierske S.K. (België) en nog een nader aan te wijzen Nederlandsche ploeg. Oefening Ned. Elftal. Op Woensdag 20 Maart a.s. speelt het Ned. elftal te Rotterdam een oefenmatch tegen de Engelschc profclub Cardiff-City, een oude tegenstander dus. De training, aldus de Sp.kr., wordt deze week her vat. Malle gevallen. De volgende staaltjes die de A'damsche correspon dent van de Sp.kr. naar de natuur weergeeft, wij zen wel uit dat de „Anti ruw-spel-actie" van den Arnst. V.B. geen overbodig ingrijpen genoemd kan worden. Bij een gehouden vergadering der Onderzoekscom missie (het betreft hier een wedstrijd tusschen twee 4e klas K.N.V.B.-clubs) wierp een der beschuldigde spelers de schuld op den voorzitter. De voorzitter kwam. „Ik ben niet de voorzitter, maar de concentratie- voorzitter." „Wat is dat?" vroeg de commissie belangstellend. „Nou ziet ik ben in mijn club, wat Karei Lotsy bij het Nederlandsch Elftal is. Ik zwiep mijn spelers en mijn grensrechter voor het begin en in de pauze op!" De voorzitter van de Commissie van onderzoek heeft den man trachten duidelijk te maken, dat Ka- rel Lotsy met zijn concentratie toch iets anders be doeld had. En dan was er een bestuurslid van een A.V.B.- club, die paf stond, dat de Bond optrad. Het bleek na een minutieus onderzoek dat een speler van de gasten na afloop eerst beide oogen waren blauw geslagen, waarna een ander hem met een mes wenschte te tatoueeren. „Nou ja," zei het bestuurslid volkomen te goeder trouw, „zoo'n klein inseedentje!" In een wedstrijd in één onzer randgemeenten, die eveneens onder den A.V.B. resorteeren, geschiedde het, dat een speler der thuisclub zóó optrad, dat de scheidsrechter hem het veld wilde uitsturen. „Dat zal lang duren", deelde de sportman in kwes tie mede. „Ik laat jullie d'r net zoo lief allemaal afsmijten. Want ik ben de eigenaar van het veld." Tableau! De terreinknecht kwam het bestuurslid waarschu wen: „Kunt U even meegaan naar de kleedkamer van de „gasten?" Het bestuurslid ging binnen cn zag een geweldige ravage. Het scheen,' dat de bezoekers die verloren hadden, elkander iets te verwijten had den. Do schade beliep elf theekoppen, die men naar elkanders hoofden geworpen had, de ruiten van do kleedkamer en de voorzitter van de gasten, wie» eenige bloedstelpende middelen uit de verbandkist verstrekt werden." Men zou om dit stomme gedoe kunnen lachen, als het niet zoo In-treurig was. De circulaire van den A.V.B. is waarlijk niet overdreven! Het Daghet in het Oosten! In Leipzig hebben, aldus de N.R.C., alle spelers uit de eerste elftallen van de voetbalclubs, op 1 Maart een scheidsrechterscxamen moeten afleggen. Slagen zij, dan hebben ze het recht om als scheids rechter op te treden, Door deze maatregel bereikt men dat de zekerheid grooter wordt dat de spelers zelf de spelregels goed kennen, hetgeen nogal eens ontbreekt.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7