De „wandelende jood". Het stratosfeer-onderzoek Smokkelarij. Plaatselijk Nieuws. „In Eigen Kring". Demonstratie van de tuinders. De nood van den middenstand en zij die daarvan profiteeren. SPORT. AF.??.* -TD VAN PENSIOEN VOOR LIEF DADIG DOEL. Wij vernamen dat bij de instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon te Purmerend onlangs van het Kamerlid Kooiman de mededeeling is ingekomen dat hij zijn vergrooting van inkomsten wegens ver kiezing tot Kamerlid en pensionneering als lid van Ged. Staten, wenscht af te staan aan de instellingen voor Maatschappelijk Hulpbetoon in een drietal ge meenten, waar hij vele jaren heeft gewoond of ge werkt, met verzoek daarvoor extra uitkeering van levensmiddelen te doen aan de ondersteunden, van de instellingen van Maatschappelijk Hulpbetoon in deze gemeenten. Deze afstand van pensioen zal gelden totdat een wettelijke regeling zal zijn tot stand gekomen! Een merkwaardig persoon In Australië. Uit Auokland (N.-Zeeland) wordt gemeld: Alhier is zoo juist een man aangekomen, die in heel Australië bekend staat als de „Wandelende Jood", en die reeds 39 jaar lang de meest afgelegen deelen van dit werelddeel woorkruist, om overal waar hij gehoor vindt, zijn preeken tot de menigte te richten. Hij heeft op deze wijze reeds bijna 420.000 K.M. af gelegd, waarvan volgens zijn schatting ongeveer 117.000 K.M. te voet. Hij verbruikt thans zijn 91ste paar schoenen, se dert hij zijn zwerftochten aanving. Hij bestaat van het geld, dat hij ontvangt van men- schen, die hem in staat willen stellen zijn missie voort te zetten. Speciale raketten in plaats van ballons. Een aantal Russische geleerden en technici hebben tijdens een te Moskou gehouden conferentie, het plan gevormd, voor het stratosfeer-onderzoek speciale ra ketten te bouwen. Men acht de tot dusver gebezigde ballons „uit' den tijd en te kostbaar. Zij kunnen geen grootere hoogten bereiken dan 4S.000 meter, terwijl zij niet bijster vei lig zijn.". De ontworpen raketten zullen door vloeibare zuur stof worden voortbewogen en voorzien zijn van auto matisch registreerende instrumenten, alsmede van automatische parachutes, teneinde veilige daling van het toestel te waarborgen. De eerste raket zal aan het eind dezer maand ge reed zijn en in April worden afgeschoten. Een groote partij sigarettenpapier te Roo sendaal in beslag genomen. Men meldt uit Roosendaal: De gemeentepolitie te Roosendaal heeft een auto in beslag genomen, die 5000 pakjes sigarettenpapier bleek te bevatten, welke frauduleus uit België waren ingevoerd. Tegen de twee vervoerders, die uit Rot terdam afkomstig bleken te zijn, werd proces-verbaal opgemaakt. Zij zijn na verhoor weer vrij gelaten. Het smokkelen van sigarettenpapier schijnt een lucratief bedrijf te wezen, want in enkele weken tijd zijn nu reeds te Roosendaal en omstreken door politie en rijksambtenaren enkele tienduizenden pakjes in beslag genomen. Ook biggen en paarden komen den laatsten tijd in grooten getale frauduleus ons land binnen. In België schijnen de biggen van valsche oor merken te worden voorzien. De Belgische paarden vinden hier gemakkelijker koopers dan de Ncderland- scho, om welke reden daarin een levendige smokkel handel wordt gedreven. CORRESPONDENTIE: De inzender van advertentie onder letters A.K., waarin naaimachine, auto, enz., te koop wordt aan geboden, gelieve zijn adres aan ons Bureau op te teven. „DE SPAAK IN T WIEL." Zulke volle zalen als „In Eigen Kring" jaren heeft gehad, vinden wij do laatste uitvoeringen niet meer 't Is ook hier als mot alles, de slechte tijd en wellicht dat ook de oprichting van den Kunstkring in Scha gen in deze haar invloed doet gelden, 't Is eigen lijk wel jammer, want op deze wijze, hoog als de kosten van zulke uitvoeringen zijn, kunnen de touw tjes, wat het finantieele deel betreft, niet meer aan elkander geknoopt worden. En toch zouden wij het be treuren als het liefhebberij-tooneel in Schagen geen, of geen voldoende beoefening jneer kreeg; prettige en aangename avonden als ons al jaren lang geboden zijn. Zondagavond echter was niet de beste uitvoering van in Eigen Kring, teveel als 't rammelde bij de weergave van: De Spaak in 't Wiel van Jo van Am- mers-Küller. Ons lijkt trouwens ook deze comedie niet sterk genoeg in zijn opbouw en samenstelling, om veel kans tot succes te geven voor een tooneel- verecniging met krachten die niet in alle opzichten geschikt zijn om de karakters uit te beelden die de schrijfster zich heeft gedacht. Mooie gedachten bren gen niet altijd mooie tooneelen en aangrijpende scènes, daarvoor zijn speel- en spelkwaliteiten noo- dier, die Zondagavond niet aanwezig bleken te zijn. Wel wist men stuk voor stuk de al te grove fou ten te omzeilen, gelukte het wel acceptabel spel te ge ven, maar een mooi en pakkend geheel kwam er niet. Men raakte elkaar niet, speelde te veel langs elkaar heen, om genoeg contact te krijgen met de zaal en de bezoekers te doen meeleven met wat mevr. Am- mers-Ktillcr te zeggen had. Voor dit stuk is een be hoorlijk genuanceerd weergeven van een rol niet vol doende, diepe gevoelens, hooge levensopvatting, moeten in allen eenvoud, maar daardoor juist zoo raak mogelijk, in de karakteruitbeelding worden vast gelegd, wil deze comedie het doen en daarin schoot In Eigen Kring te kort. Werkelijk, men had in deze te hoog gegrepen en daardoor misgetast. Natuurlijk hebben wij ook goede dingen gezien, loffelijk spel te aanschouwen gekregen, waarvoor wij gaarne hulde brengen, maar als geheel was 't toch niet in orde. Mogen wij voor ditmaal met deze korte weergave van onze indrukken volstaan, na nog even te hebben gewaarschuwd voor de te sterk geprononceerde gri me, denk er om dat het niet al te mal wordt. u,t de ÓM GEVING Z IJ PE ST.-MAARTENS VLOTBRUG. Zondagavond had in café Homan alhier het aan gekondigde gemaskerd bal plaats, waaraan door 48 nummers werd deelgenomen. Fraaie costumes kon den door 't zeer talrijk opgekomen publiek worden bewonderd. De jury. bestaande uit de dames G. Veu- ger—Delver, S. Veuger— Speets, I. Mosk—Wijnja en de heeren A. v. d. Sluiis en A. Jongejan, had dan ook geen gemakkelijke taak om de prijzen, welke bestonden uit luxe voorwerpen, toe te kennen. Om streeks half tien was de jury met haar arbeid ge reed, waarna de uitslag, bij monde van den heer A. v. d. Sluiis, als volgt werd medegedeeld: Voor 't mooiste costuum in de rubriek enkelingen: le prijs Mei. D. Brak met Thee voor Twee; 2e prijs Mej. S. v. d. SluiisStins met Theemuts; 3e prijs Mej. G. Jansen met Gretchen uit Faust; 4e prijs de heer J. Volten met Aviateur: 5e prijs Mej. G. Swan met oud-Hollandsche kleedii; 6e prijs Giinof met Don-Kozak. Voor 't origineelste costuur in de ru briek enkelingen: le prijs Mej. J. Jansen met Ned. Fabrikaat; 2e prijs Mei. G. DelverHoudewind met Fluitketel; 3e prijs de heer J. Schouten met Belas- lingduivcl: 4e prijs Mej. J. Zijdewind—Doorn met Moderne architectuur; 5e prijs Mej. A. de Wit met Wcldon's Journal en 6e prijs de heer S. de Beurs met Onbewaakte overweg. Voor 't mooiste costuum van de rubriek Paren: le prijs Dames J. en A. Necfkes met Revue-girls; 2e prijs de heer II. Kooij en Mei. T. Vries met Volen- dammer paar... 3e prijs de heer H. van Piekeren en Mej. Tr. Oost wou der met Antiek en Modern. Voor 't origineelste costuum, rubriek Paren: le pr. Annv. en Jacob Smit mèt De kleine Kaasdragers; 2e prijs Dames S. en M. Muijl met De Kaasdragers. Voor 't mooiste costuum. rubriek Groepen: le pr. Dames B. Delver, K. Appel en G. Blaauboer met: Geloof. Hoop en Liefde; 2e prijs Dames G. Jongsma, M. Kamp, T. v d Oord en W. Woudstra met Ballet- Meisies. Voor 't origineelste costuum, rubriek Groepen: le prijs Mej. A. Jongejan—Suzle, Mei. A J Brouwer- Molenaar en jongeh. A .Jongejan. met „Woonwagen bewoners"; 2e prijs de heeren J. Goed, J. van Eeke ren en I. Woudstra, met „Pa en Ma". De pittige muziek van de band „de vroolijke broe ders" uit Den Helder, wist den ganschen avond de goede stemming er in te houden. De organisatoren van dezen avond kunnen met groote voldoening op hun werk terug zien. Aan de jury komt een woord van dank toe voor de serieuze wijze waarop de be oordeeling plaats vond. Een gezellig bal was 't slot van dezen uitstekend geslaagden avond. SINT MAARTEN STROET. Zaterdagavond had in café Wit de tweede Nuts- avond plaats. Voor een geheel volle zaal werd het uitgebreide programma afgewerkt, hetgeen vlot van stapel liep en beantwoord werd met een hartelijk applaus. Vooral ook de eigen gemaakte liedjes, welke sloegen op het voorgevallene in ons dorpje, vielen zeer in den smaak. Het was dan ook voor de bezóékers weer een echte Stroeter avond, vol ge zelligheid, welke met een vroolijk dansje werd be sloten. TOBIAS KOORDES f Gistermorgen bereikte ons het treurige bericht, dat onze plaatsgenoot, de heer Tobias Koordes bij een aanrijding door een auto het leven verloor. Kan men tegenwoordig in elke courant soortge lijke ongevallen lezen, dan zegt ons dat niet zooveel als wanneer het een plaatsgenoot betreft. Als geboren Stroeter was Toob bij groot en klein bekend en tevens bemind. Hij toch was de man op wiens bereidwilligheid als musicus ten allen tijde staat kon worden ge maakt. Was er 'n feestje, hetzij bruiloft, gvmnastiek- uitvoering of een nutsavond in 't uitzicht, 't was steeds bij Toob dat er gerepeteerd werd voor de te leeren kamer- of tooneclvoordrachten en stukjes en dit alles ging uit liefde. Voorts stond hij bekend als een bezadigd en bezonnen mensch met wien steeds aangenaam was om te gaan. Voor het ver- eenigingsleven zal het een groot gemis zijn. Hij ruste in vrede. W IE Rï NGE N Zondagavond werd in het „Eigen Gebouw" te Hip- polytushoef opgevoerd de film: „Als wij levenden sterven." De zaal was tamelijk bezet. Voor deze film werd gedraaid, werd eerst een cultureele film ge draaid, genaamd: „Krakctau". De geweldige eruptie, die deze vulcaan uitstoot, is de moeite waard te zien. Daarna hield de heer Klaver een inleiding over de film: „Als wij levenden sterven". De vertooning de zer film is op dit gebied prachtig te noemen. De oude begraafmethode en de crematie werd op de film op keurige wijze weergegeven, tevens werd de situatie vertoond hoe geheele stadsgedeelten, te midden van begraafplaatsen komen te liggen. Een en ander vond onder de aanwezigen groote belangstelling. Een opwekkend woord werd aan het slot gesproken namens het hoofdbestuur, om zich te laten inschrij ven bij de organisatie voor Arbeiders-lijkverbranding. Zaterdagavond spralc in het Eigen Gebouw de heer Van Looi, gewézen correspondent van de Ar beiderspers te Berlijn over Hitier Duitschland. Een boeiende rede met vele fragmenten wat deze heer in Duitschland heeft meegemaakt, deelde hij op onder houdende wijze mede. Wij zullen hierover maar niet verder uitwijden, doch als de N.S.B. in ons land der gelijke methode's gaat volgen, ziet het voor ons Ne derlanders niet best uit. Een rijke buit. Door de belastingkommiezen zijn, in samenwerking met de rijksveldwacht te Den Oever en Oosterland. j.1. Zondag te Wieringen niet minder dan 13 proces- senverbaal opgemaakt wegens overtreding van de motor- en rijwielwet. In 12 gevallen betrof het hier personen die hun rijwielplaatje niet op de voorge schreven plaats op het rijwiel hadden bevestigd, dan wel zonder belastingplaatje voortpeddelden. Men zij derhalve gewaarschuwd. Loop der bevolking. Ingekomen personen (11 m. en 13 vr.): P. Reisma uit Workum; St. v. d. Velde uit Medemblik; Mw. T. do VriesKooijman uit Enkhuizen; Mw. A. Boerdijk uit Harenkarspel; S. de Vries uit Rotterdam; Mw. M. Stigter geb. Jaarsveld uit Jaarsveld; Mw. G. Akker man geb. de Jonge uit Weststellingwerf; Mw. H. Moermond uit Alkmaar; Jac. Steenbergen uit Meppel; J. Bouma uit Zwolle; A. Vellinga en gezin uit Leeu- warderadeel; A. Prins en gezin uit Harlingen. Vertrokken personen (22 m. en 26 vr.): C. Verfaille naar Vreeswijk; P. Mosk naar Den Helder; P. Laros en gezin naar Vianen; C. Visser en gezin naar Den Helder; A. Ingelse en echtgen. naar Velsen; G. Brandsma en gezin naar Medemblik; C. Hoogvorst en gezin naar Wijk aan Zee en Duin; A. Stigter en ge zin naar Ouder-Amstel; D. ter Horst en gezin naar Groningen; G. Boer en gezin naar Medemblik; R. Ka- dijk en gezin naar Medemblik; H. v. d. Velde naar Heiloo; Mw. H. Kuiper naar Wildervank; Mw. H. Vledder naar Ooststellingwerf; KI. Bakker naar Em- men; H. v. d. Schaaf naar Medemblik. Vanwege de plaatselijke Rijkspolitie is proces-ver- baal opgemaakt tegen een huiseigenaar te De Haukes. die nalatig was om de hem toebehoorende woning bij de waterleiding aan te sluiten. Herhalingsoefeningen. Willem Tuin op 12 September a.s. te Groningen bij het 12e Regt. Infanterie voor 17 dagen; Hendrik de Groote op 12 September a.s. te Ede bij het 10e Regt. Infanterie voor 17 dagen; H. Kroon op 12 September a.s. te Doesburg bij het 19e Regiment Infanterie voor 17 dagen. Den dienstplichtige P. Cornielje van de Zeemacht, de op 7 Juni a.s. te Amsterdam voor herhalingsoefe ningen moest opkomen (34 dagen) is uitstel verleend tot een nader te bepalen datum in 1936. R-K. qoni. Tooneelvereen. „S. Hippolytus. J.1. Zondagavoft gaf bovengenoemde vereeniging voor een volle zaal een uitvoering in de bovenzaal van den heer S. A. Veerdig. Te 8 uur opende de Zeereerw. Heer A. de Wilde, pastoor, de uitvoering, allen een hartelijk welkom toe roepend, en den wensch uitsprekende dat dit een genotvollen avond zou worden. Hierna had de opvoering plaats van het tooneel- stuk getiteld: „De gerechtigheid Gods", oorspronke lijk drama in drie bedrijven, door Pater Servatius. Het stuk werd mooi voor het voetlicht gebracht. Alle rollen waren zonder uitzondering in goed han den. Vooral de rol van kapelaan Ter Vuren, de heer J. Mol, werd door deze schitterend vertolkt. Na de opvoering hiervan werd de avond gesloten door den heer Pastoor, de tooneelvereeniging dankend voor het genotene. Het geheel werd door strijkmuziek opgeluisterd. Men bleef hierna nog een poos gezellig bijeen. Toen de klok 12 uur sloeg had een algemeene fe licitatie plaats van den heer S. A. Veerdig en diens echtgenoote, daar toen de dag van hun 35-jarig hu welijksfeest een aanvang nam. Zondag hield de dansclub T.O.P. een bal- masqué in Concordia, waaraan zeer mooie prijzen voor de origineelste costuums waren verbonden. De jur bestond uit de dames mevr. Bergsma, mej. G. Bosker, de heeren C. C. Bakker, C. Duijnker en Jb. Bakker. De zaal was overvol met kijkers en danslustigen. Zeer veel gemaskerden hadden zich aangemeld en buitengewoon keurige costuums kwamen er te zien. 24 Enkelingen, 8 paren en 2 groepen kwamen zich voor de jury persenteeren. De le prijs werd behaald door Radio-Telegrafist, bestaande in een schilderij; 2e prijs Indisch meisje, koektoestel; 3e prijs Bette Boop, schuiergarnituur; 4e prijs Holl. Molen, tafelschuier; 5e prijs Vliegmachine, beschuitbus; 6e prijs Holl. Boerin, presenteerblaadje; 7e prijs Zeeuwsche Boerin, een vaas; 8e prijs Kaart spel, cactuspot; 9e prijs Bloemenmeisje, jampot; 10e prijs Appelbloesem, een schemerlamp; 11e prijs Ja- kertje, vork en lepel. Van de paren verkreeg Volendammertjes (twee heele kleine kleuters) de le prijs, 2 vaasjes; 2e prijs een Zeeuwsch paar, likeurstel; 3e prijs Bettie en Daantje (meisje met de blauwe hoed), een wandbord; en voor de beste groep: Theatre T.O.P., een dagblad- hanger. De „Concordia-Band" zorgde voor dansmuziek, waarvan genoten werd door de danslustigen. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Donderdag a.s. zal, ingevolge het besluit van de verleden week gehouden vergadering van den Ned. Tuinbouwbond, een demonstratie in deze gemeente worden gehouden, waarbij eenige wenschen aan het gemeentebestuur kenbaar zullen worden gemaakt. De organisatoren deelden ons mede dat 's mid dags te half 2 van beide einden van het dorp naar het gemeentehuis zal worden gedemonstreerd, ter wijl het onderhoud met B. en W. te pl.m. drie uur op het raadhuis zal plaats vinden. Na dit onder houd zal de burgemeester het woord voeren, waarna de voorzitter van de afd. N.T.B. de demonstratie zal ontbinden. Van de zijde van B. en W. heeft men de meest mogelijke tegemoetkoming. Er zullen echter geen leuzen mogen worden meegedragen, terwijl col portage, met welke lectuur ook, verboden zal zijn. Geen borden mogen worden meegedragen. Er wordt op gerekend, dat allen, die indirect met den tuin bouw te doen hebben, zooals middenstanders en ook de landverhuurders, mee zullen demonstreeren en op ernstige wijze den nood in den tuinbouw zullen demonstreeren. De wenschen van de afdeeling lui den als volgt: 1. Uitbetaling der matig berekende richtprijzen tot 100 pet. over de jaren 1932, 1933 en 1934; 2e. uitbeta ling tot 100 pet. voor 1935 en directe verrekening over elke periode, die voor steunverleening in aan merking komt; 3e. Machtiging aan betrokken gemeentebesturen tot het verstrekken van voorschotten op te verwachten steungelden, als dit voor de bedrijven om door te gaan, noodig is. 4e. Verlaging der vaste lasten, welke drukken op bedrijf en productie. 5e. De tuinders als gesteunde groep, dezelfde rech ten te geven als die categorie, welke door de over heid geacht wordt, in verband met geringe inkom sten, behoefte hebben aan verstrekking van goedkoo- pe levensmiddelen en anderszins. Kolfclub Volharding. In de gehouden algemeene vergadering van de kolfclub Volharding, werd in de plaats van den heer S. Ton, de heer K. Dekker in het bestuur gekozen. De heer P. Langedijk Cz. werd vice-voorzitter. NOORDSCHARWOUDE. Ned. Tuindersbond. De afd. Noordscharwoude van den N.T.B. verga derde Maandagavond ten lokale van den heer K. Langedijk, alhier. De heer G. Bakker Oz. opende met woorden van welkom, waarna vaststelling der notulen volgde. Aan de orde was de behandeling van de agenda der Prov. vergadering, welke Zaterdag a.s. te Alk maar wordt gehouden. De afd. is voor definitieve aansluiting bij den Ned. Tuindersbond. Het voorstel-Hoogkarspel inzake de aardappel soort Bintje; om deze ook voor 1 Augustus te laten rooien, vond geen genade in de oogen van de ver gadering. Wel was men voor het voorstel om de proef die hier aan den Langendijk wordt toegepast met plaatsing van werklooze tuinbouwarbeiders in het vrije bedrijf door geheel Noord-Holland te doen toepassen. De heer Abr. de Geus, die juist een vergadering van bestuursleden van Ned. Tuindersbond en L.T.B. had bijgewoond, bracht hiervan verslag uit. Deze vergadering was belegd geworden naar aanleiding van de in Koedijk gevoerde actie, om tot een uitkee ring van 100 der richtprijzen te komen over 1932 tot en met 19&I en directe uitbetaling van den steun 1935. De L.T.B. kan met den wensch van den N.T.B. meegaan, doch met de demonstratie konden zij zich niet vereenigen. Tenslotte was men tot deze slotsom gekomen, dat men kon samenwerken met den L.T B. zonder de monstratie of niet samenwerken met den L.T.B. en wel demonstreeren. De beslissing werd hiervan aan de leden der afd. gelaten. In deze vergadering werd nog medegedeeld, dat de gemeenten aan de regeering zouden kunnen vra gen of ze de gelden voor armenzor g mochten ver- hoogen om daarvan de tuinders voorschotten te geven, voor den nieuwen oogst. Aan een andere gemeente is dit toegestaan. Woensdag zullen de standsorganisaties bij den regeeringscommissaris aandringen op verhooging van den steun enz. Men besprak deze kwestie uitvoerig en besloot ten- Onze nijvere ïusschenklasse maakt zwafre, moei lijke tijden door. Velen zien hun kleine welvaart versmelten als sneeuw voor de zon en weten niet goed hoe zij hun schulden moeten betalen. Dat daarvan allerlei elementen trachten te profi teeren is ieder bekend, maar omdat het aantal licht» geloovigen steeds afneemt, gaan dit soort parasiet* ten tot bijzonder listige en brutale streken over. Zoo ontvingen wii onder den naam „Middenstands Belangen, Rotterdam" een opdracht tot het plaat- hen van advertenties, waarin tegen lage rentevoet geld werd aangeboden. Natuurlijk vroegen wij om referenties en per om gaand werd ons de naam van een der eerste en grootste bankinstellingen opgegeven, waarmede Mid denstands Belangen in relatie zou staan. Hieraan was de vraag toegevoegd om de eerste advertentie maar alvast te plaatsen. De zaak maakte werkelijk een eerste klas indrulc. En wat bleek bij nadere informatie? Middenstands Belangen stond in het geheel nie'f met de opgegeven Bankinstelling in relatie, terwijl uit particuliere informaties kwam vast te staan, dat eenigerlei relatie ten strengste moet worden ont raden. Men zij intusschen op zijn hoede! Velen zijn er op uit de ellende, waaronder tallooze gebukt gaan nog te vergrooten. AARTSWOUD. Zondagmiddag kwam D.E.S. van Sijbekarspel hiey een vricndschappelijken wedstrijd spelen. Van beide kanten werd goed werk geleverd, doch de strijd bleef onbeslist, daar het einde kwam met 11. A.s. Zondag komt de a.s. kampioen Hoogkarspeï voor de competitie op bezoek. Jongens kom dan voF ledig op en toon je kunnen, dat ze ook daar spre ken van het herboren Aartswoud evenals in Hem, WAARLAND. Con Zelo 1 speelde gelijk 00 tegen Rood Wit Con Zelo 2 speelde gelijk tegen S.V.W. 2, 33. T VELD. Zondag j.1. speelde Rood-Wit 1 een uitwedstrijd tegen H.V.S. van Heiloo. Rood-Wit won dezen we<$ strijd met 2—1. T ZAND. Geel Zwart I speelde fï. Zondag een uitwedstrijd tegen Oudorp I en verloor met 3—4. Oudorp I werd hierdoor kampioen in de eerste afd, R.K. voetbal. Zaterdagavond speelde het 2e vijftal van de Biljartclub „De Carambole" tegen dat van T.O.P., bij den heer Boon te Schagen een nedei'laagwedstrijcty De uitslag was T.O.P. in totaal 469 pnt. in 151 brt» terwijl D, Carambole 375 p. in 152 brt. wist te beha/» len, waardoor T.O.P. dus verdiend won. slotte, niet te demonstreeren, doch met den L.T.B, samen te werken. Vervolgens werd de agenda voor de alg, vergade ring te Amsterdam behandeld. Men was voor het voorstel Koedijk om steun voor misgewas. Voor beide alg. vergaderingen werd aangewezen de heer G. Bakker Oz., plaatsvervanger de heer P, de Geus. De kosten voor die vergadering te Amsterdam zijn voor rekening der afdeeling, die voor Alkmaar voor de leden. Hierna sluiting. OUDE NIEDORP POLITIE. Aan komen loop: een konijn. Inl. tec secretarie. BARS INGE RH O RN KOLHORN. Damwedstrijden De damclub Kolhorn mag zich in een gestadige groei verheugen. In de 2 maanden van haar bestaan is zij reeds gegroeid van 12 tot 24 leden. Op Donderdag 7 Maart a.s. zal des avonds om 7.30i in de zaal van F. Groet een wedstrijd worden ge speeld tegen de damclub van Winkel. Het belooft een gezelligen avond te worden, waar belangstellen den ook van harte welkom zijn. Vernieuwing O. L. schooL Maandag is het derde geheel vernieuwde schoollo kaal in gebruik genomen. Al vroeg was de ijverige schoolschoonmaker van E. in de weer om het laat ste stof af te nemen en de ruiten nog eens op te wrijven. En zoo nam om 9 uur een blijde kinder schaar z'n nieuwe klas in bezit. De vroolijke, lichte kleuren, de glanzende ruiten, al het nieuwe van kasten en borden, enz., wat was het prachtig om naar te kijken. Ze vergaten er hun taal en rekenen wel eens door. Dat nieuwe is er wel gauw af, maar er blijft de zonnige sfeer, waarin het voor de kinderen en personeel een lust is om te werken. Het is nu maar te hopen, dat binnen niet al te langen tijd ook de andere voorgenomen verbeterin gen tot stand kunnen worden gebracht. Non-stop-avond „Morgenrood." Zondagavond gaf de Arbeiderszangver. „Morgen rood" een uitvoering, die voor het eerst een ander karakter droeg dan de vorige. De voorzitter de heer Pool sprak den wensch uit, dat het non-stop-programma bij de aanwezigen in dé smaak zou vallen en daarna ving-de „omroeper" de heer A. Kooger zijn taak aan. De zangvereeniging onder leiding van den heer Kos zette een strijdlied in, gevolgd door een stem» mingvol nummer. Afgewisseld door declamatie, voor drachten, en twee kleine tooneelstukjes, werd de avond gevuld. Vóór de pauze haperde het program ma wel eens even of vertoonde een inzinking, maar na de pauze toonde men zich op zijn best. Ten slotte sprak de secr. de heer A. Kooger nog eenige woorden in socialistischen geest. Hij wekte allen op, om juist in dezen ellendigen tijd niet te verslappen en niet den moed te laten zakken. Hij spoorde de aanwezigen aan om toe te treden als lid van de vereeniging, niet alleen om de zang zelf, maar vooral om den geest van kameraadschap, die op deze avonden voor de menschen een groolen steun is. Met een strijdlied werd de avond besloten. Nat. Soc. Beweging. Alg. leider Ir. A. A. Mussert. Steeds meer breidt de beweging der Nationaal So cialisten zich over Hollands Noorderkwartier uit; Heden bereikte ons het bericht, dat in Kolhorn een groote vergadering zal plaats hebben. Do N.S.B., die door haar optreden in Nederland steeds meer van zich doet hooren, verwacht dat velen op zullen trek ken naar ons dorp, dat de laatste jaren zoo bekend is geworden als middelpunt der Zuiderzee- en andere werken. (Zie verdere bijzonderheden in het num mer van Donderdag 7 Maart a.s.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2