Het aftreden van den Koning ran Siam. Ce Joden in CuitscUand. Het merkwaardige vliegongeluk in Zuid-Afrika. De nieuwe epidemie. Doodelijk vliegongeval in Californië. föADiC. s de omgeving BERGEN BERGEN5CHE OPERETTECLUB. Bal-Masqué op Zaterdag 31 Maart. De Bcrgensche operetteclub waarvan de oprich ting plaats had op Zondag 27 Januari zal Donder dag 14 dezer, des avonds 8 uur in de Rustende Jager in algemeene vergadering bijeenkomen, ter bespre king van haar verdere plannen. Lag het aanvankelijk in de bedoeling in dit win terseizoen nog een kleine operette ten tooneele te voeren, het bestuur is thans van oordeel, dat het beter is dit niet te doen, aangezien de tijd van voor bereiding daartoe te kort wordt geacht. Wel zal het bestuur der algemeene vergadering voorstellen op Zaterdag 30 Maart a.s. een bal-masqué te doen hou den in de zalen van de Rustende Jager. Na dit bal-masqué zal de vereeniging dadelijk een groote operette in studie nemen, onder leiding van haar directeur, den heer Jac. Jansen. I-Iet ligt in de bedoeling met die operette dan het komende speelseizoen te openen. ARBEIDERSTOONEELVEREEN. „BERGEN." Op Hoop van Zegen, spel van de zee, in vier bedrijven door Herman Heijermans in de Rustende Jager. Ik had laat ik eerlijk zijn van deze opvoe ring niet de minste verwachtingen. Men bedenke, dat ik do Arbciderstooneelver. „Bergen" alleen nog maar kende van haar werk op Zondag 9 Dec. en dat werk kon toen moeilijk au serieux worden ge nomen. Men sla er mijn critiek maar op na in het blad van 11 Dec. van het vorige jaar. En dan na dit minder gelukkige debuut als tweede officicele kennismaking Heijermans' ontroe rende spel van de zee Op Hoop van Zegen! Is het wonder, dat ik tegenover dit tooneel-gebeu- ren niet direct optimistisch gestemd kon zijn? Maar kijk eens aan! De vereen, heeft door toetre ding van cenige nieuwe krachten belangrijk aan materiaal gewonnen en vooral ook het feit, dat de beer B. C. Loevens uit Alkmaar de regie heeft op zich willen nemen, stempelt haar werk tot iets goeds. En zoo kon het dan gebeuren, dat ik Zondagavond spel heb gezien van diezelfde vereen., wat me ont roerde, wat me U weet wel zoo nu en dan een stippellijntje over m'n rug bezorgde. En zegt dit niet alles? Is niet de overgang van het drama tische tot het ridicule slechts een stap, welke van den beganen grond naar den afgrond leidt? Het vertoonde stemt dan ook in hoogc mate tot verheugenis, omdat daaruit is gebleken het resul taat van ernstige studie onder bekwame, toegewijde leiding. Do regie had het lang niet gemakkelijk gehad. In de eerste plaats moet het groote aantal personen den heer Loevens ongetwijfeld hoofdbrekens heb ben gekost, in de tweede plaats zal het hem niet ge makkelijk gevallen zijn de speelsters en spelers te doen kruipen in de huid van de door Heijermans met forschen streek zoo in-waar geschetste typen. Maar de regisseur heeft een goeden greep gedaan, heeft inderdaad do meest talentvolle krachten de hoofdrollen doen vervullen en de minder geschool den bescheiden op den achtergrond gehouden. Over het stuk zelve behoef ik niets te zeggen, daar ik den inhoud bekend veronderstel, doch over speelsters en spelers een enkel woord. Een welgemeend compliment dan in de eerste plaats aan den stoeren visscher Geertde heer J. v. Vliet), die Hcijerman's gegeven op den voet volg de en zijn bedoeling zuiver en oprecht aanvoelde. ÏTet beste vond ik hem wel in I hij z'n terugkeer uit de gevangenis en ik bedoel dan in het bijzonder z'n stille spel. Maar zeer goed was Geert ook in z'n aanklacht tegen den reeder Bos (de heer M. Corne- lisse). Fel gekleurd en sterk impressionistisch. Jam mer, dat de heer Cornelisse niet bij machte was het zelfde sterke tegenspel te geven. Hij sprak te vlug en was daardoor dikwijls moeilijk te volgen. Bovendien legde hij te weinig gloed in z'n spel en accent op het gebeuren. Dit kwam temeer uit in de slotacte. toen een krachtige figuur als Geert on het tooneel ontbrak en de reeder z'n volle persoonlijkheid moest laten gel den. Hij was daartoe helaas niet. in staat, waardoor deze slotacte niet werd tot het hoogtepunt van de opvoering. De rol van Barend, den Tongen matroos, was op het laatste oogenblik in handen gevallen van den heer de Haan. Iemand dus. die z'n sporen on de planken al reeds verdiend heeft. Ofschoon wij liever een ietwat jongeren Barend hadden gezien, deden ons de voortreffelijke grime en het goede spel dit gemis ten volle vergoeden. Prachtig was Barend in de scène met z'n moeder voor het gedwongen vertrek naar zee. De heer de Haan gaf zich toen ten volle en leefde z'n rol uit in al haar grootheid. Bii z'n plotseling terugzien van Geert had hij naar mijne meening wel wat meer ontstellende verwondering aan den dag mo gen loggen. De heer H. Poldervaart gaf een kostelijke creatie van Kobus, het diakenhuismannetje en vooral in II heb ik hem bewonderd, om z'n rustig, ingetogen spel. zonder ecnige charge. Jo. de nicht van Kniertje (mevr. G. v. d. Aarde), speelde zeer verdienstelijk, maar hoede zich vooral voor te snelle overgangen, waardoor ze in III het effect miste. Mevr. v. d. .Aarde is intusschen onge looflijk snel vooruitgegaan! De heer K. Kesselaar had van S'mon, den dron ken schcepmakersknecht, een prachtig tvpe ge maakt en gaf zich ten volle. Het. best vond ik hem wel in IV, toen hij z'n felle haat den reder in het gezicht, slingerde. Een apart woord van warme waardeering wil ik richten tot Truns. een visschersvrouw (mrj. M. Nieuwenhuis). die in III een zoo ontroerend spel gaf. dat ik me over deze sobere rol-uitbeelding hoo- geh'jk heb verwonderd. Bravo! Tenslotte Kniertie (mevr. BergmanKwam). Zij heeft zich ongetwijfeld on zeer verdienstelijke wijze door deze uiterst moeilijke rol heengeslagen en daarvoor wil ik gaarne dank en hulde brengen. Het ecnige wat ik zou willen zeggen is. dat haar gebeele snel misschien nog wel wat meer overtuigend had kunnen ziin. Maar ik weet al te goed. dat uitbeel ding van felle smart een wel zéér zware ongave is. Mijn compliment intusschen aan mevr. Bergman voor haar zéér verdienstelijk spel: zij is er volko men in geslaagd het stuk te dragen en goed te dra gen ook. Kan ik meer zeggen? De overigen sloten zich de een wat meer. de ander wat minder goed bii de hoofdpersonen aan en verstoorden geen oogenblik de vereischte stem ming. Tooneelaankleeding, grime en costuums. het was alles prachtig in orde. Een goed verzorgde opvoe ring. ook in kleinigheden! Ik wiis alleen maar op de rangschikking npn tafel in III en het arrange ment der kleine dingen. Waarom echter zette Kniertie in I de kruik, welke Geert zeer terecht op zii schoof, omdat deze z'n ge zichtsveld verkleinde, dadelijk weer terug midden op tafel? Tn TT had de vcriaardag nog wel met wat meer vreugde gevierd mogen worden, het tempo kon nog hooger! Het publick" was zéér enthousiast, bezorgde Geert in de tweede acte tot tweemaal toe zelfs een open doekje, toen. hij in feilen aanklacht het kapitalisme uitpseelde tegen het proletariaat. Aan het slot der voorstelling nam het enthousias me den vorm van een ovatie aan. In die hulde deel de ongetwijfeld ook de regisseur, die zich beschei- denlijk verborgen hield. De Sonny-Band zorgde voor muziek in do entre- actes en op het traditioneele bal na. HARENKARSPEL Bij enkele candidaatstelling is tot bestuurslid van den polder Schagerwaard, in de vacature, door het overlijden van den heer D. Hoogland, benoemd de heer W. Kuiper Gz. aldaar. DIRKSHORN. DIRKSHORN H—HELD. BOYS IV. De Held. Boys schijnen het oog er niet erg in te hebben, want de eene flinke nederlaag volgt op de andere. Zoo moesten ze tegen Dirkshorn het onder spit weer delven met 101. Dit resultaat bij dat van vorige week geeft hun een aardig rijtje doelpunten tegen. En toch gelooven we, dat de Helderschen wel beter resultaat bevechten kunnen, want de spelers doen, wat individueel spel en samenspel aangaat, niet voor Dirkshorn onder, eerder zijn ze beter. Maar een elftal dat met 9 man opkomt en na rust zelfs een heele tijd met 8 man moest schutteren is een prooi voor iederen tegenstander. Het was ten slotte een eenzijdige vertooning: Helder ingesloten en dan maar doelschieten. Was het spel voor rust nog wat enthousiaster geweest, bii D. en waren de schoten na rust wat beter gericht geweest, dan was 151 ook niet onmogelijk geweest. Waar Helderscho Bovs zoo weinig tegenstand bood. was het toch nog opvallend, zooveel kansen tot scoren om zeep gebracht werden in de D.-voor- hoede. De achterhoede speelde een goede wedstrijd, vooral de linksback wist van opruimen. Al met al een weinig spannende wedstrijd, die on danks de groote overwinning onbevredigend was. Zondag voerde de Kinderzangklasse alhier onder leiding van Mej. J. Sluis te Schagen ten huize van den heer Pijper op het Zangspel .Goudmuiltje", in 2 bedrijven door M. A. Brandts Buis. Door goeden zang. keurige toiletjes en kapsels met fraaie bloemkransen van de Elfen, gepaste kleeding en uitrusting der Heksen, omgeven door een fraai bosch-tooneel van Nieuw Leven, maakte het geheel een schoonen indruk. De hoofdrollen van Goudmuiltje. Prins. Elfen- en Heksenkoningin werden goed vertolkt, terwijl het overige kleine grut, zoowel als de slanke Heksen met ambitie en vol vuur acteerden. Het bosch bii nacht maakte met de verdwaalde Elfen en gillende Heksen en fantastisch effect. Het vrij talrijk publiek betoonde zich, als gewoon lijk bii kindervoorstellingen, door herhaald krachtig applaus zeer voldaan. Aan het slot moest zelfs ge haald worden. Mej. Suis kan met voldoening op haar eerste uitvoering alhier terugzien. We veroorloven ons slechts de opmerking, dat de plaatsing der piano op den voorgrond niet bevor- dcrlijk was voor het goed doorkomen der kinder stemmen. Zeer geanimeerd bal na. WARMENHUIZEN De gymnastïekvereèniging „D.A.S.K.O. onder lei ding van den heer G. de Rie, uit Alkmaar gaf Zater dagavond een uitvoering in de zaal van den heer Slikker. De vereen, herdacht tevens haar 10-jarig bestaan en om dit niet ongemerkt te willen laten voorbijgaan had het bestuur gemeend dezen avond toch een eenigszins bijzonder karakter te geven. Hier voor hadden zij uitgenoodigd de wielerclub „Onder ling Genoegen" van Noordscharwoude, die een wed strijd zou houden op home-trainers over 1 en 3 K.M. Deze nieuwe attractie heeft veler belangstel ling getrokken en was de opkomst buitengewoon goed te noemen. Het programma werd geopend met: opmarsch der turners. Een aardig gezicht alle turners van de grootste tot de kleinste in marsch-tempo te zien. De oefeningen, uitgevoerd door de dames werden heel goed uitgevoerd, correct en netjes. De meisjes B, ook deze afdeeling .heeft heel goed werk geleverd en kan deze afdeeling in de toekomst promotie maken. De heerenafdeeling is klein maar rein. Aan het hoogrek hebben zij keurig werk geleverd en ook de vrije oefeningen waren onberispelijk. Jammer dat deze ploeg niet wat grootcr is, er zijn toch hier ter plaatse nog genoeg van die hoeren. Blijkbaar zien zij het nut van deze sport niet in. Nu nog de afdeeling jongens A. Met een gerust geweten kunnen wij van hen zeggen dat zij hun uiterste best hebben gedaan, evenals de afdeeling meisjes A. Goed opletten, dan komen zij er ook wel Vervolgens een paar één-acters, getiteld „Altijd netjes" en ,;Bij de fotograaf". De dames en heeren hebben gegeven wat zij konden. Hierna kregen we den wedstrijd op de „Home trainers. De heeren wielrenners waren niet fortuinig en werden dezen avond wel door de pechduivel achter volgd. Het eerste rit verliep goed; bij het tweede rit sprong een stuk hout uit een der rollen. Spoedig is dit euvel door den timmerman hersteld en kon ver volgd worden. Later nog een paar maal de riem stuk en nog een keer haperde er iets aan het mecha niek Jammer voor de jongens, want zij hebben zich terdege ingespand. De uitslag was als volgt over 1—3 K.M.: 1. Strij- bis 3 min. 9.2 sec.; 2. Renaud 3 min. 11 sec.; 3. Rid derbos 3 min. 13.4 sec; 4. H. Quant 3 min. 27.1 sec. Met een toepasselijk woord werden de prijzen (medailles) door den heer de Rie aan de renners uitgereikt en in het sluitingswoord dankte spreker allen, die tot het welslagen van dezen avond heb ben meegewerkt. Dat de vereeniging een kwijnende tijd achter den rug heeft, maar zich thans weer in stijgende lijn begeeft. Een gezellig bal tot slot. Z IJ PE 'T ZAND. Jaarvergadering van de afd. 't Zand van het Cen traal Genootschap voor Kindeiherstellings- en vacan- tinkoloriies bij den heer Schrieken alhier. De Voorzitter, Dr. Oterdoom, opent met woorden van welkom tot de aanwezige leden en de pers. Hoe wel een paar leden meer aanwezig zijn dan vorig jaar, moet toch van geringe belangstelling worden gesproken. Spr. memoreert hierna nog even het pi onierswerk van wijlen den heer A. C. Bos. De secretaris, de heer Elzer, leest hierna de notulen van de op 7 Maart 1934 gehouden jaarvergadering, welkecjnveranderd worden goedgekeurd. Van den grooten stapel ingekomen stukken noe men we slechts de voornaamste, n.1. rapport van de uitzending van Grietje Luik, welke van 28 Sep tember 1934 tot 30 Januari 1935 in een koloniehuis werd verpleegd. Tevens een schrijven over het stich ten van een A. C. Bos-fonds. Het bestuursvoorstel om daarvoor iaarlijksch f2.50 te betalen, wordt algemeen goedgevonden. Na bespreking van een circulaire van het Genoot schap betreffende vlaggetjesverkoop ten bate der Afd.- kas, wordt besloten 1000 ex. te bestellen en bij het publiek op daarvoor in aanmerking komende dagen, ten verkoop aan te bieden,eensdeels om de kas te stijven, doch toch in hoofdzaak om de propagandisti sche waarde, welke ervan uitgaat. Een schriiven van het Prohvlaxe fonds kwam in. dat een bedrag van f65000,disponibel was voor tegemoetkoming in de kosten van uitzending. Van het Gcmeentebesluur van Zijpe was bericht ontvan gen dat de max. subsidie was gebracht van f200, op f 100.— voor deze afd., terwijl de afd. Oudesluls nu ook f100.kan bekomen. Volgt punt 3 van de agenda: Jaarverslag. Dit nu is evenals vorig jaar niet opgemaakt, daar zoowel uit de notulen als uit de rekening '34 de werkzaamhe den over dat jaar voldoende kunnen blijken. De rek. over 't afgel. jaar wordt nagezien door de h.h. K. de Best en H. Schrieken. Daarbij blijkt dat de ontvang sten de volgende waren: aan contributie van 46 leden f 64.subsidie f 47.50, rente en toeslag uit het Pro- phylaxe fonds f 6.31, totaal f 126.92. De uitgaven bedroegen voor uitzending betaalt f59.25, andere uitgaven f28,63, totaal f87.88, zoodat een voordeelig saldo van f39.04 werd geboekt. Alles werd overigens goed in orde bevonden en de beheer der onder dank voor het afgeloopen jaar gedechar- Hiema bestuursverkiezing. Aftredend zijn mej. Bult-Sweerts en de heer Elzer. Beiden worden bij ac clamatie herbenoemd. Dokter sluit hierna de vergadering, onder woorden van dank tot Zr. Meurs welke de uit te zenden kin deren zoo goed was weg te brengen en later weer terug te halen. Een verklaring van Prajatlh'.pok. Londen. Het aftreden van den Koning van Siam is Zondag op eenvoudige wijze pu bliek gemaakt. Op zijn landgoed in Surrey ontving de particuliere secretaris van den Koning drie persvertegenwoordigers en deel de hen mede, dat de Koning zijn besluit tot aftreden Zaterdagmiddag te 13.45 had onder teekend. Hij zal den titel Prins van Soekho- daya aannemen. De Koning heeft in een uit voerige verklaring zijn besluit toegelicht. In deze verklaring beschrijft Prajadhipok de ont wikkeling van den politieken toestand sedert 1932 en verklaart hij hoe zijn eisch tot grondwetsherziening in een werkelijken democratischen geest door de re geering en door de regeeringspartij is verworpen. Bovendien had de regeering een wet op politieke misdrijven uitgevaardigd, die in strijd was met de algemeen geldende rechtsnormen. Deze wet had geen mogelijkheid geboden dergelijke vergrijpen voor het gerecht te brengen, aangezien zij voorzag in geheime behandeling van het delict door een speciale com missie, een procedure, die de Koning als absoluut heerscher kon gelasten, doch nooit had toegepast, Prajadhipok was van meening dat de regeering en haar partij het land bestuurde met mehoden, die on- vereenigbaar waren met de persoonlijke vrijheid van het individu en met de grondslagen der billijkheid. Hij was bereid zijn vroegere machtsbevoegdheden ten gunste van het volk over te dragen, doch niet aan een bepaald persoon of aan een partij, die besloten had op autocratische wijze van de macht gebruik te maken. Aangezien hij inzag, dat hij geen mogelijkheid meer had om in de toekomst voor de bescherming van zijn volk te zorgen, had de Koning afstand ge daan van zijn rechten. Hij wenschte geen gebruik te maken van zijn recht, een opvolger te benoemen. Evenmin wenschte hij dat iemand in Siam in zijn naam onlusten zou veroorzaken. Omtrent zijn toekomstige plannen verklaarde de Koning, dat hij tot het einde van Juni op zijn land goed zou blijven en dan misschien een reis naar het Europeesche vasteland zou maken. Overigens had hij nog geen bepaalde plannen. De toestand in Siam. Strenge cen suur ingesteld. Londen, 4 Maart. Uit Singapore wordt gemeld, dat sedert het aftreden van den Koning in Siam een strenge censuur is ingesteld. Alle telefoonverbindin gen zijn verbroken, doch men gelooft dat de toestand in Bangkok geen reden tot ongerustheid geeft. De vermoedelijke opvolger van Koning Prajadhipok, De 11-jarige Prins Ananda Parijs. Naar verluidt heeft de Siameesche ge zant te Parijs in een telefoongesprek met Prinses Songkla haar 11-jarigen zoon Prins Ananda, een neef van Koning Prajadhipok en vermoedelijk zijn erfgenaam, den troon van Siam aangeboden. Naar verluidt had de Prinses geen bezwaar en was de 11-jarige Prins bereid de verantwoordelijkheden, verbonden aan het aanvaarden van den troon, op zich te nemen. 40C00 hunner uit het land vertrokken. Berlijn. Omtrent het gevolg der Ariër-wetge ving deelt het Rassenpolitiekbureau der N.S.D.A.P. mede, dat ongeveer 40.000 Joden uit het Duitsche rijk zijn geëmigreerd of in verband met de daling van het Joodsche geboortecijfer nog geeo tien pro cent der in Duitschland gevestigde Joden. Het bu reau herinnert aan de woorden van den Rijksminis ter van binnenlandsche zaken Dr. Frick, dat de niet- Arische ambtenaren niet eenvoudig uitgestooten, doch eervol gepensionneerd worden en dat het ge bied der vrije bedrijven onaangetast blijft. Bij de noodzakelijke zuivering van het openbare leven van vreemde invloeden, was dus geen sprake van fatale vervolgingen, dóch is men zeer lankmoedig opge treden. Het Rijksbureau voor de statistiek publiceert bin nen het kader van een statistiek over de godsdien stige gezindheid der Rijksbevolking volgens de laat ste volkstelling, een onderzoek naar de ontwikkeling van het aantal Joden en hun verspreiding in de laar.- ste honderd jaar in Duitschland. .'Bij de laatste volkstelling van 1933 bleken in het Rijk zonder het Saargcbied ongeveer 500.000 personen volgens hun opgave van godsdienstige gezindheid Joden te zijn. Tegenover de vorige telling van 1925 is dat een da ling met ongeveer 65.000 personen. Voor de eerste rnaal sedert hun emancipatie ongeveer 120 jaar ge leden, is in deze periode hun aantal gedaald. In 1816 woonden in het rijksgebied, het Saargebied inbegre pen, 214.000 Joden. Tot 1925 is hun aantal ononder broken toegenomen. De daling sedert dien werd veroorzaakt door een sterfteoverschot en het uittre den uit de Joodsche geloofsgemeenschap. De helft van het totaal aantal Joden in Duitschland woont geconcentreerd in zes groote steden en wel in Berlijn, Frankfurt ara Mam, Breslau, Hamburg, Keulen en Leipzig. Verhoudingsgewijs zijn zij het sterkst in Frankfurt am Main, waar zij met 10.000 zielen 4,7 der totale bevolking uitmaken. GITTEN VAN DE KONINGIN EN DE PRINSES. Amsterdam: Het bestuur van den Centraalbond voor Inwendige Zending en Christelijke Philantropi- sche Inrichtingen, heeft voor zijn arbeid belangrijke giften van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana ontvangen. Lady Young nog steeds niet gevonden, Kaapstad: Sedert de echtgenoote van den gou verneur van Noord-Rhodesia Donderdag per vliegtuig uit Livingstone vertrok, heeft men nog steeds geen spoor van het toestel gevonden. Uit Bulawaye_ wordt gemeld, dat twaalf vliegtuigen en honderden inlanci- sche politieagenten, burgers en spoorwegpersoneel, gisteren den geheelen dag gezocht hebben zondes eenige aanwijzing omtrent de vermisten te vinden. Men vreest thans dat het vliegtuig verongelukt is, boven de moerassen van Kafoe-rivier of in de riviep zelf terecht is gekomen, in welk geval cle wrakstuk ken over zeer grooten afstand met den stroom zoucleU kunnen meedrijven, voordat zij ontdekt werden. Weer Iemand uit een vliegtuig gesprongen, Toronto (Canada): Een 23-jarig jongmensch, J« C. Grant, nam gisteren passage voor een verkeers vliegtuig op een der korte trajecten. Toen het toestel een hoogte van ongeveer 500 meter bereikt had, over* handigde de jonge man den piloot een brief en sprong vervolgens uit het toestel. In den brief stond, dat de ongelukkige zijn positie had verloren en daai'om eeii eind aan zijn leven maakte. DE RECORDPOGINGEN VAN SIR MALCOLM CAMPBELL. Daytona Beach: Sir Malcolm Campbell is er niet in geslaagd zijn snelheidsrecord van meer dan 272 mijl per uur bij de twee pogingen, die hij Zaterdag en Zondag heeft gedaan, te verbeteren. Zaterdag had hij een defect aan een koeler, en Zondag was hei strand zoo onregelmatig en oneffen, dat hij de uitgev meten mijl met een snelheid van „slechts" 270.473 mijl per uur aflegde en zijn poging, na de mijl in een rich ting te hebben gereden, opgaf. Zoodra het strand in betere conditie verkeert, zal hij een nieuwe poging doen. In de hoofdstraat van een stad neerge* stort. Los Angeles: Een vliegtuig dat reclaimebiljetteiï uitwierp boven de stad Lamar in den staat Mexico, is in de hoofdstraat der stad nabij het voornaamste plein gisteren neergestort. Het publiek wist tijdig te vluchten, doch de beide passagiers werden gedood en de piloot ernstig gewond. WOENSDAG 6 MAART. HILVERSUM (1875 M.) VAR A-Uitzending. 8.00 Gram.pl.; 9.30 P. J. Kers; Onze Keuken; 10.00 Morgenwijding V.P.R.O.; 10.15 Voor arbeiders in de continubedrijven: Lezing, so listenconcert en voordracht; 12.00 Gram.pl.; 12.15 „Órvitropia" oiv. Jan van der Horst en gram.pl.; 1.45 Zenderverzorging; 2.00 Voor de vrouw; 2.15 Kniples; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Masaryk-herdenking (le zing en gram.pl.); 6.30 R.V.U.: Dr. Th. van Schel ven: Moeilijkheden met menschen; 7.00 Sportuitzen- ding; 7.15 W. v. Dok: Voor het Platteland; 7.35 Or kest olv. Hugo de Groot; 8.00 Herhaling S.O.S.-be- richten; 8.03 „Schandaal om Tannhauser", spel meti muziek van Lustig en Weisz, m m.v. het VARA-too- neel olv. W. van Cappellen: 9.30 Reportage van de Zesdaagsche te Antwerpen; 9.50 Uit Londen: Sym- phonie-orkest olv. Sir Hamilton Harty m.m.v. W. Backhaus (piano); 11.00 Vaz Dias en Varia; 11.10 Orgelspel C. Steijn; 11.20 Vervolg reportage; 11.35 Orgelspel J. Jong. HUIZEN (301 M.) N.C.R.V.-uitzending. 8,00 Schriftlezing en medita tie; 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Ensemble v. d. Horst en gram.pl.; 1.15 Gram.pl.; 2.00 Orgelspel G. Snijders; 3.00 Chr. lectuur; 3.303.45 Gram.pl.; 4.00 Kamermuziek door E. Nolthenius (pi ano) en J. v. Helden (viool); 5.00 Kinderuur; 6.00 Landbouwhalfuur; 6.30 Afgestaan; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Gram.pl.; 7,30 Technische causerie! 8.00 Vaz Dias; 8.05 Orgelconcert M. E. Bouwmees ter; 9.00 H. G. W. Munnik: De Chineezenkolonie te Katendrecht; 9.30 Handelconcert door de Holland- sche Kamermuziekvereeniging (Om ca. 10.10 Vaz Dias; 11.0012.00 Gram.pl. DROITWICH f1500 M.V 10.3510.50 Morgenwijding; 11.20 Gram.pl.; 11.50 Voor de scholen: 12.05 Orgelspel 0. Maclean; 12.50 Ch. Manning en zijn orkest; 1.50 Orgelconcert H. Rho; des; 2.25 Voor de scholen; 3.10 Causerie; 3.35 Sted. Orkest van Bournemouth olv. R. Austitl, mmv. J. Smeterlin (piano); 5.05 MacArthur-kwintct; 5.35 Dansorkest olv. H. Hall; 6.20 Berichten: 6.50 en 7.05 Lezing; 7.25 Handelconcert; 7.50 Concert olv Kneale Kelly mmv. Ch. Smart (orgel); 8.35 Concert-inlei ding; 8.50 Symphonie-orkest. koor en W. Backhaus (piano) olv. Sir Hamilton Harty; 10.5512.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkest concei-t; 8.20 Ka mermuziek, zang en declamatie; 10.50 Dansmuziek. I KALUNDBORG (1261 M.) 11.201.20 Concert olv H. Andersen; 2.20 Gram.pl.? 2.504.50 C. Rydahl's orkest: 7.20 Wecnsche Ope rettemuziek olv. F. Mahler; S.35 Tsjechische muziek door het Omroeporkest: 9.35 Strijkorkest olv. Mahler? 10.2011.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 5.20 Gram.pl.; 6.35 Ruhrland-orkest; 11.20 Gram.nl.? 12.35 Schrammelconcert; 1.35 Accordeonduetten; 3.20 Omroepkleinorkest olv. Evsoldt: 5.10 Concert: 6.20 Omroeporkest, en -koor en solisten; 8.05 Pianorecital 8.35 Koorconcert; 10.00 Gramofoonpl.; 10.20—11.20 Omroeporkest olv. Weber, en solisten. ROME (421 M.) 8.05 Gram.pl.; 8.20 Opera-uitzending. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 en 1.302.20 L. Langlois' orkest: 5.20 Zang en piano; 5.50 Gram.nl.; 6.20 Kamermuziek? 7.10, 7.35 en 8.20 Gram.pl.; 8.50 Hedendaagsche mu ziek olv. F. And ré; Hierna tot 11.20 Gram.pl.: 484 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Omroeporkest: 1.50— 2.20 Gram.pl.; 5.20 Omroeporkest; 6.20 en 6.50 Gram- pi.: 7.35 Zangvoordracht; 8.20 Koorconcert: 9.20 Re portage; 9.40 Omroeporkest; 10.30 Dansmuziek. DEUTSCHLAND^ENDl !R (1571 M.) 7.35 Stunde der Hingen Nation: Der Kampf als Le- bensgesetz; 8.05 Blaasmuziek olv. R. SchulzDom burg; 9.20 en 10.05 Berichten; 10.20—11.50 Dansmu ziek olv. Hans Bund.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6