Arrondissements-Reditbank DE V door Phillips Oppenheim te Alkmaar. Vergadering van den Raad op Maandag 4 Maart 1935, des namiddags 4 uur. Voorzitter de heer C. G. M. van Baar, burgemees ter, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ged. Staten hebben goedgekeurd: raadsbesluit tot verpachting der gemeent.elanderijen, zoomede de al- gemeene voorwaarden dier verpachting, terwijl zij mededeeling doen van de Kon. besluiten waarbij wer den goedgekeurd, de verordeningen inzake wijziging tarief personeel belasting, opcenten op die belasting en verordening op de personeele belasting; idem verordening op de heffing van keurloon voor vee en vleesch. De heer P. Broersen berichtte, dat hij zijn benoe ming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur heeft aangenomen; mej. W. H. Schneiders haar benoe ming tot lid der commissie tot wering van school verzuim. Ingekomen stnkken. Het Nationale Comité tegen Alcoholisme verzocht gebruik te maken van de bevoegdheid, tot aanvrage aan de Kroon tot verlaging van het maximum-aan tal verloven. B. en W. stellen voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen, omdat het aantal verloven er nog maar één is. Aldus wordt besloten. De Raad van State deelt mede, dat het beroep ingesteld door het bestuur der vereeniging tot stichting enz. van een school aan de Langereis,'ver moedelijk zal worden behandeld op 27 Maart a.s. B. en W. stellen voor, dit schrijven in nunne han den te stellen ter afdoening. Wordt goedgevonden. Georganiseerde en ongeorganiseerde werkloozen. Van de afdeeling Oude Niedorp van den Moder nen Landarbeidersbond was een verzoek ingekomen om maatregelen te willen treffen, opdat georgani seerde en ongeorganiseerde werkloozen niet gelijk worden gesteld Als geen maatregelen worden ge nomen, dan zal het zoo worden dat steeds meen ge- organiseerden voor het lidmaatschap der organisa tie zullen bedanken. De Voorzitter wijst er op, dat het moeilijk gaat, om gezien het lage peil. waarop de loonen in de werk verschaffing reeds staan, voor enkele menschen het loon nog lager te bepalen Wel is er wat voor te zeggen, dat de menschen lid van de organisatie worden, althans blijven, als ze reeds zijn. De vraag is echter, of de raad maatregelen zou kunnen tref fen. De gemeente zou kunnen vragen de menschen die niet georganiseerd zijn, een dag later te werk te stellen of een week langer te laten wachten, maar dat zijn bittere maatregelen. Spr gelooft dat een gedeelte der niet georganiseerden het organiseeren nalaten met het oog op het betalen der hooge con tributie. De gemeente heeft er geen finantieel be lang bij, of de menschen zich al of niet organiseeren, ja de gemeente heeft er eigenlijk meer belang bij dat zij zich niet organiseeren. Doch daar mag de gemeente zich niet door laten leiden. Do heer De Heer vraagt, of het niet is te pro- beeren, dat de georganiseerden 1 cent per uur meer uitbetaald krijgen, opdat zij op deze wijze tenminste de contributie terug krijgen. De Voorzitter vind dat tenminste beter, dan de ongeorganiseerden minder te betalen. Het is wel goed. dat deze kwestie onder de aandacht van het de partement van Sociale Zaken wordt gebracht, want het schijnt dat er georganiseerden voor hunne or ganisatie bedanken. De heer Waiboer vraagt, of als de gemeente niet het recht heeft maatregelen te treffen het niet beter is, dat de menschen zich dan tot de directie van de Wieringermeer wenden. De Voorzitter deelt mede, dat de directie van de Wieringermeer er zich niet mee bemoeit; de rege ling wordt door het departement van Sociale Zaken vastgesteld. De heer Waiboer kan zich dan best met het idéé van den heer De Heer vereenigen. De heer Kolkman hoort opmerken, dat de con tributie 70 cent per week bedraagt en acht het dan gewenscht dat het loon voor georganiseerden met 2 cent wordt verhoogd, omdat ze er anders nog na deel van ondervinden". De Voorzitter acht dat ook wel goed, het betreft hier immers een principieele zaak. De heer Van Zoonen herinnert er aan, dat de raad vorig jaar een dergelijk besluit heeft genomen en zich tot de directie van de Wieringermeer heeft gewend, doch tot antwoord kreeg, dat zij zich er niet mee bemoeide. Spr. is er zeer sterk voor dat het nu geprobeerd wordt met „Sociale Zaken", maar vreest, dat het resultaat niet groot zal zijn. Spr. meent echter, dat er nog wel andere middelen zijn, om de menschen aan te sporen zich te verzekeren. Als weer een stuk weg wordt aanbesteed, zou de ge meente voor de tewerk te stellen werkloozen een lijst kunnen samenstellen en daarbij aan de geor ganiseerden voorkeur geven. Het schijnt spr. toe, dat dit een prikkel voor de menschen zou zijn om zich te verzekeren. De heer Bakker vindt dit laatste een gevaarlijk object, want inen kan er iemand door treffen, die het niet kan lijden. Bovendien merkt spr. op. dat het adres een beetje vaag is, het is niet onderteekend en het is ook niet van beide organisaties. Eigenlijk is het adres niet om er mee in zee te gaan. De Voorzitter deelt mede, dat de voorzitter van de afdeeling van den modernen bond er met spr. over gesproken heeft en spr. toen heeft aangeraden een schriftelijk verzoek in te dienen. Spr gelooft wel dat ook de andere arbeidersorganisatie met het adres accoord gaat. is er tenminste in denzelfden geest met spr. over gesproken, Spr. heeft geen bezwaar het gevoelen der andere organisatie te vragen. Wat het voorstel van den heer Van Zoonen betreft, spr. vindt het wel een goede maatregel, als den menschen niet op andere wijze het belang van organisatie kan worden duidelijk gemaakt. Het is wel goed, dat de menschen zich wat idealen betreft, op wat hoo- ger standpunt plaatsen Bij de menschen moet de gedachte zijn, zich zoolang en zooveel mogelijk te willen redden. In den tegenwoordigen tijd zijn de werkloozenkassen wel eenigermate tot een fiasco ge worden, maar in meer normale tijden zijn de werk loozenkassen er voor om in tijden van werkloosheid te helpen en dienen er geen steunregelingen e.d. in 't leven geroepen moeten woi-den. De heer Kolkman gevoelt wel iets voor het idéé van den heer Van Zoonen, maar is het toch ook met den heer Bakker eens, dat er gevallen kunnen zijn, waarbij de ongeorganiseerde niet uitgesloten mag worden. Spr. zou daarom willen, dat bepaald wordt, dat zooveel mogelijk de georganiseerden voorrang wordt gegeven. De Voorzitter meent, dat dit een kwestie van uit voering is, die toch aan B. en W. is e n zij zullen zeker wel met dergelijke gevallen rekening houden. Besloten wordt, te verzoeken het loon van de geor ganiseerden met 2 cent te verhoogen en voorts te handelen zooals door den heer Van Zoonen voor gesteld. B. en W. stellen voor, tot vaststelling van eene verordening op de heffing van 100 opcenten op de gemeentefondsbelasting voor het belastingjaar 1934- 1935, alsmede eener verordening op de invordering dier belasting. Waar zij Kon. Besluit van 20 Juni 1933 de be staande verordening slechts was goedgekeurd tot 1 Mei 1934, had deze verordening reeds in April 1934 moeten zijn vastgesteld en dient deze vast stelling alsnog te geschieden. Goedgevonden. Voorts stellen B. en W. voor, tot vaststelling van eene verordening op de heffing van 75 opcenten op vorenbedoelde belasting voor 1935'36 en volgende jaren en van eene verordenng tot invordering dezer belasting. De Voorzitter merkt nog op, dat de belastingbe talers er geen voordeelvan z jllen hebben dat nu, in verband met het werklooshaidsfonds door de ge meente niet meer dan 75 opcenten mogen worden geheven, want de andere 25 opcenten worden door het rijk geheven. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. B. en W. stellen mede voor, tot vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van 40 opcenten op de vermogensbelasting voor 19Ö5 1936 en volgende jaren. Aldus wordt besloten. Het R.K. Parochial schoolbestuur St. Martinus te 't Veld verzoekt om de gem. vergoeding bedoeld in art. 101 der L. O. Wet 1920 over het dienstjaar 1934 en van het voorschot op die vergoeding voor 1935. B. en W. stellen voor, het voorschot over 1935 vast te stellen op f 2723. Aldus wordt besloten. B. en W. stellen voor, tot vaststelling van eene verordening op de winkelsluitingswet, ingevolge de gewijzigde winkelsluitingswet. Conform dit voorstel wordt besloten. Conform het verzoek van Ged. Staten van Noord- Holland van 13 Febr. 1935 stellen B. en W. voor de rekening over 1933 te wijzigen en opnieuw voorloo- pig vast te stellen. In hoofdzaak betreft het opmerkingen van admini stratieven aard Na de wijziging zal de rekening sluiten met een nadeelig saldo van f 19.355,25. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag merkt de heer Waiboer op, ge zien te hebben dat bij de wegbochten paaltjes zul len worden geplaatst. Spr. geeft in overweging zich tot de Provincie te wenden met het verzoek om de wegbochten te verbreeden Want b-v. de bochten die vanaf den primairen weg toegang geven tot Moer- beekerweg en tot den weg naar Schagerwaard, zijn zoo smal, dat automobilisten die bochten niet kun nen nemen, zonder de regelen van den weg te over treden. De Voorzitter zegt toe, dat het verzoek zal worden gedaan. i. Hierna sluiting. 1 VOOR DEN POLITIERECHTER. ZITTING VAN MAANDAG i MAART. Den Helder. HIJ WOU NIET BESPIONNEERD WORDEN. De niet ter audiëntie verschenen heer Roeland Z., te Den Helder, had in den nacht van 29 op 30 De cember een spionnetje, bevestigd aan de woning van den heer Schreuder aan de Kerkgracht afgerukt en tegen de keien geslingerd. De schade was niet ver goed en werd deze vandaal veroordeeld tot f20 boe te of 20 dagen. Abbekerk. EEN TEGENSTANDER VAN DE GLADDE KNOOPEN. Een „heer" uit Abbekerk, Piet B., uit Wognum, die zich echter in den nacht van 8 Januari niet als „heer" gedroeg en den gem.-veldwachter Stam, die slechts zijn plicht deed door een vriend te bekeuren, omdat die zonder licht reed. 'n „gluiper" had ge noemd, stond vervolgens terecht. Verdachte zag thans gelukkig zelf de domheid van zijn optreden in. Eisch 14 dagen gev. in het instituut voor domheidsgenezing. Uitspraak f 12 boete of 10 dagen. Den.Helder. EEN BENZINENOODLIJDER. Adriaan W., 'n ontslagen chauffeur van den hr. H. v. d. Wijst, taxi-ondernemer te Helder, nam bij zijn vertrek bij wijze van souvenir twee bussen benzine mede, om, zoo thans de Politierechter Arachtte te suggereeren, zijn Zondagsche pak schoon te maken. De. wederrechtelijke toeëigening van deze benzine werd echter beschouwd als diefstal en de zindelijke Adriaan veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Hoorn. EEN HOORNSCH RUURTRELLETJE. Onlangs stond de heer Petr. Joh. V. te Hoorn te recht omdat hij op 15 Juni zekere juffrouw Kaldcn- bach 'n stomp in het gelaat had gegeven ter gele genheid van een uitgebroken felle burenruzie in de Peperstraat. Het bleek toen noodig alsnog een in structie in te stellen, welk onderzoek thans geëindigd was. De Officier bleek nu voldoende ingelicht en vorderde f20 boete of 10 dagen. Vonnis conform. St. Maarten. TEERSNOEPERS. Twee verdachten, die achter elkander^ meï udtr schakeling van alle decorum, de een sjouwde met een brandende peuk sigaar, de ander had de har*, den diep in de zakken begraven, de rechtszaal kwamen binnenslungelen, bleken te zijn de land- houwer B. A. en zijn knecht Romme v. d. B., 'n arbeider uit Kolhorn. Zij stonden terecht wegens diefstal van een ijzeren vat met teer, dat in een. sloot lag. Ze hadden later deze teer z.g. willen smel ten boven het fornuis, met het resultaat dat het heele huis in de brand vloog. Een buiten dienst ge stelde melkbus met teer gevuld was als s. v. o. (stuk van overtuiging) op de zitting. Bedoelde teer was eigendom van het Hoogheem raadschap en verontreinigde de sloot. Volgens den heer Nicolai, technisch ambtenaar, was deze teer z.g. Shellspra, 'n afval product. Gevorderd werd ter zake deze kruimeldiefstal te gen de manus ministra B. f 10 boete of 5 dagen en tegen Romme f6 boete of 3 dagen. Uitspraak: le. f5 boete of 3 dagen; 2e. f2 boete of 1 dag. Z w a a g. DE LOSLIPPIGE BELG. De 65-jarige heer Klaas Eggeho te Zwaag gevoel de zich op 17 December ten zeer^ o „gebelgd" over 'n paar inderdaad niet zeer vleiende kwalificaties, hem draadloos toegezonden door den manken Bel gischen koopman Franciscus B„ gedurende een ru zie, ontstaan over de waterloozing van den polder. De oude heer diende een klacht in en smaakte thans de voldoening dat ziin beleediger werd veroordeeld tot f7 boete of 5 dagen. Beemster. EEN RECALCITRANTE WIERI.TDER. De 20-jarige slager Jan C. W. uit Midden-Beemster had op 18 December te Heerhugowaard niet voldaan aan de vordering van een belastingambtenaar en brigadier-titulair Visser om van ziin rijwiel af te stappen, ten einde de rijwielbelasting-controle te ondergaan. Een dergelijke wederspannigheid is ech ter een duur granie en werd Jan nog zeer genadig veroordeeld tot f20 boete of 10 dagen. Het slagers- iog betuigde zijn dankbaarheid. Alkmaar. VAN KWAAD TOT ERGER. De 28-jarige Dirk O., 'n houtbewerker te Alkmaar, die op 1 Februari in kenneliiken staat op een rij wiel zat en door den agent de Vries werd aange-< houden, ten einde ook den bestuurder te bekeuren, maakte de zaak nog erger, door den agent te lijf te gaan en hem een opstopper toe te dienen. Deze voor stelling werd gegeven op het, Varnebroek en de slotscène snoeide in de rechtszaal. Volgens de politie-ambtenaren was de heer Dirk O. van den bagagedrager afgevallen. Hij had het geval met den agent willen uitknokken en had zich be reids daarop voorbereid door ziin mouwen op te slaan. Het conflict nam dusdanigen omvang aan, dat slager Boezemkool naar het bureau om assis tentie telefoneerde. De danpere Dirk, thans terecht staande, gaf thans zelf zoo'n beetje toe, zich onverstandig gedragen te hebben rui schoof de schuld op zijn dronkenschap. De Officier vond ziin ontreden schandeliik en ro; guireerde niet minder dan 2 maanden gev. Uitspraak' ook niet malsch: 6 weken gevangenisstraf. Dirk nam met dit vonnis genbegen. Alkmaar. EEN HEER MET TWIJFELACHTIGE EERLIJKHEIDSBEGINSELEN. De 27-jarige landarbeider Fred. St. uit Nieuwe Niedorp, momenteel gedetineerd als verdacht van 'n anderen diefstal, had reeds te voren proeven van bekwaamheid gegeven door het polshorloge, toebe- hoorende aan de zuster van ziin verloofde, te Alk maar. Heintje Vogelpoel, te gap.nen. Hij gaf dit ge stolen klokje later cadeau aan ziin eigen moeder. Mr. Ledeboer trachttp heden vergeefs „contact" te kriigen met. den tamelijk anafhischen verdachte. Het. bleek nader, dat Frederik nog in een reclassee- ringsperiode verkeerde, wegens fietsdiefstal en werd thans voorgedragen voör 3 maanden gev. Drie maanden voorw. hangen hem nu nog hoven het schuldige hoofd, en a.s. week moet hii opnieuw terecht staan. Hii „staat" er dus goed voor en f^erd thans alvast tot 2 maanden gev. veroordeeld. Den Helder. ZICH ZELF EEN „JASJE" AANGEMETEN. De niet verschenen, maar overbekende heer Gijs- bert B. uit Den Helder had zich wederrechtelijk toe geëigend een overjas van den volkslogementknecht Jan v. d. Vlies. De jas was het eigendom van zeke ren heer Dijkstra, doch aan v. d. Vlies toevertrouwd. Meneer Gijsbert wist er echter raad mee en verkocht de jas in Amsterdam. De meermalen veroordeelde heer B. kon zijn onderscheidingen nu dienaangaan de verrijken met 3 maanden gev. OJi^ zes voet zeer krachtige mannelijkheid.. Zijn ziek te had geen sporen achter gelaten, behalve een paar diepere lijnen om zijn mond en bij de ooghoeken. „Mag ik u mijn cliënt voorstellen?" zei Dravton, zijn hand op Havens schouder leggend. ..Mr. Wil- fred Haven madame Oliastranskv. prinses Ostre- koff. kolonel Oliastranskv." 39. HOOFDSTUK V. Mario geleidde Felix Drayton de zaal door. De oudere man stond op en schudde hem gretig de hand. De dame boog .Het meisje glimlachte betoo- verend. „We hadden van morgen het ongeluk u mis te loopen," zei de oude heer. „Mag ik u aan mijn vrouw, madame Oliastranskv en aan de jonge dame, die al eenige jaren onze pupil is. prinses Ostrekoff. voorstellen? Ik ben kolonel Oliastranskv. vroeger van de Keizerlijke Garde." Het geschiedde alles volkomen in den vorm. Felix Drayton, die lang genoeg op het vasteland gewoond had om de gewoonten daaryan over te nemen, bracht de vingers der dames aan ziin lippen. „Ik geloof, dat u eigenlijk eerder kennis moest maken met mijn cliënt." zei hij. „Ik treed op voor mijn jongen vriend mr. Wilfred Haven, die hier met me luncht." „Wilt u hem dan ook voorstellen?" verzocht ma dame Oliastranskv. Felix Drayton draaide zich om en gaf Haven een wenk, die terstond op stond en de zaal door kwam Haven boog. Het kwam hem voor of Elisaveta van dichtbij nog mooier was dan uit de verte. De kleur van haar haar was overweldigend en het leek op fijn gesnonnen zijde. Ze glimlachte met bekoorlijke verlegenheid. „Ik heb iets gehoord van uw wonderlijke reis uit Rusland." zei ze. „Niet heel veel ik hoon dat u me spoedig de heele geschiedenis zult vertellen." Hii kreunde inwendig en begon gauw over wat anders. „Uw vader en moeder zijn heel vriendelijk voor me geweest, in Petrograd." zei hii ..Het was mijn eerste diplomatieke nost en uw vader heeft het me zeen gemakkelijk gemaakt." „Hii was altijd heel aardig voor iedereen, die hij graag mocht." zei ze. „Uw gelijkenis met uw moeder is opvallend," ging hij voort. „Ik dacht Altijd, dat niemand anders ter wereld zulk prachtig haar en zulke oogen kon heb ben, maar ik zie nu dat ik me vergiste." Ze bloosde bekoorlijk en wendde zich tot haar meigezellin. „Madame is de laatste jaren bijna een moeder voor me geweest." deelde ze mede. „Ts het lang geleden dat u in Petrograd was?" „Ik ben niet meer in Rusland geweest sedert ik een kind was" antwoordde ze. „Het klimaat be kwam me niet en later wilde mijn vader niet. dat ik terug kwam zoolang de. toestanden daar zoo on zeker waren. Ze waren aldoor van plan naar het vasteland te komen, maar mijn vaders positie met betrekking tot den czaar maakte dat moeilijk. Ni- colaas wilde niet dat zijn oude vrienden hem ver lieten." „Ik vrees, dat we u storen in uw lunch," zei Felix Drayton. „Laten we straks samen koffie drinken." stelde de kolonel voor. met ziin oogen op den scholel die juist werd gebracht, „of zullen wc na de lunch naar uw kantoor komen. mr. Dravton?" „Mag ik dan mijn kanfoor voorstellen?" vroeg deze. „Het betreft lner een zeer intieme aangelegen heid en de zaken die we moeten behandelen zijn van veel belang." „Zooals u wilt." zei madame beleefd. „Over een uur dan?" „We zullen er zijn." Elisaveta pakte Havens nols en trok hem naar zich toe. Haar oogen tintelden van verlangen. „Wanneer zal ik mijn iuweelen zien?" fluisterde ze. Haven kermde inwendig, doch het was onmoge lijk haar aan te kijken zonder terug te glimlachen. „Het zal niet lang meer duren." beloofde hii. De beide mannen keerden naar hun tafel terug. Haven leunde met de handen in de zakken achter over en keek wanhopig voor zich uit. „Dravton," bromde hij. „wat zit ik in de penarie. Weet ie zeker dat ie mannetje Anna Kastellane in de gaten zal houden?" „Absoluut zeker." verzekerde Dravton. „Tk ben ge neigd het met ie eens te ziin. ik denk ook dat we haar zullen moeten aanspreken Maar de kwestie is niet zoo makkelijk als ie denkt." „Waarom niet?" vroeg Haven scherp. „Ze nam de iuweelen weg toen ik bewusteloos was. Ze wist heel goed. dat ze van mij waren, of liever aan mijn zorgen toevertrouwd. Ik vind het lam om het te moeten zeggen, maar het was regelrecht diefstal." „Juist. Maar excuseer me een oogcnblik. vriend. We hebben licht geluncht, wat zou ie zeggen van wat kaas? Uitstekend. Je moet nog wat bijspijkeren na zoo'n ernstige ziekte als iii hebt gehad. Uitste kend voedsel kaas. Jammer dat het te vroeg is voor celerie." „Ik denk niet. dat ie erg veel op gehad zoudt hebben met ons voedsel in de vliegmachine," zei Haven grinnikend. „Haringsoep met kool en stuk jes rauw .vleesch er in." „Haringsoep is iets nieuws voor me," zei Drayton „en ik moet bekennen dat kool een groente is, waar ik niet van houd. Wat denk ie van onze vrienden?" „De kolonel en zijn vrouw schijnen van het ge wone type," zei Haven. „Het meisje is zoowat het mooiste schepseltje dat ik ooit gezien heb." „En le zegt dat ze op haar moeder lijkt?" vroeg Felix Dravton. „Opvallend. Precies dezelfde oogen en het haar van haar moeder moet dezelfde kleur hebben ge had. toen die jong was." „Elisaveta Ostrekoff." herhaalde Felix Dravton peinzend. „Prinses Elisaveta Ostrekoff. Klinkt goed! We hebben dus niet lang behoeven te zoeken," ging hii voort. „Het is merkwaardig hoe gauw je iemand ontdekt als ie een groot fortuin hebt aan te bieden. Als het andersom was geweest zouden mijn agenten niet geslaagd zijn." „Ik verwachtte niet. dat het moeilijk zou zijn," merkle Haven op. „Ze vertelden me in Petrograd, dat de laatste brief dien ze ontvangen hadden uit Florence was gekomen." „Een mooie stad Florence," zei Dravton, ,ik wou dat ik er vaker heen kon gaan, maar het ligt nogal uit de buurt... Een echt militair uiterlijk die kolo nel, hè? Een goed figuur, een echte cavalerie-offi- cier. Zou ziin vrouw Russisch of Fransch ziin?" Het viel Haven op dat ziin metgezel maar een beetje raak praatte en hij draaide zich geheel naar hem om. „Luister eens, we hebben niet veel tijd voor ik met die menschen moet praten. Wat moet ik van die iuweelen zeggen! Vergeet, niet dat jij gedeeltelijk mede verantwoordelijk bent. Als iii er niet geweest was, zou ik naar Anna Kastellane toe zijn gegaan, haar bij de schouders hebben gepakt en een agent hebben laten halen. Wat moet ik die jeugdige godin Elisaveta over de iuweelen vertellen?" „Dat is een lastige vraag." gaf Drayton toe, „maar toch geloof ik. dat als je in den har zoo op getreden was. ie jonge vriendin ie uitgelachen zou hebben. Ze zou hebben vol gehouden, dat de iuwee len uit Rusland kwamen en het eigendom van den staat waren verklaard en haar heide revolution- naire vrienden zouden haar ziin bijgevallen." „Wat stel iij dan voor?" vroeg Haven. „Ik kan Elisaveta toch niet vertellen, dat ik heb toegelaten, dat de iuweelen die haar vader en moeder me had den toevertrouwd, zonder een woord van protest van mijn kant. door een ander meisje zijn gestolen?" De oudere man duwde zijn bord weg en bestelde koffie en de rekening. „Ik geloof, dat ie heter doet met het meeste pra ten aan mij over te laten. Morgen zal ik meer weten van je vriendin Anna Kastellane en zelfs ben ik er dan nog niet achter waar de iuweelen zijn, dan zal ik toch ontdekt hébben hoe haar het beste te nade ren." De koffie en twee rekeningen werden gebracht. Met. een gemompeld, excuus en een blik door de zaal legde de kellner de zaak uit. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6