Treinramp in Frankrijk De opstand in Griekenland DE IN DE PIJ.P. Begrooting van Economische Zaken aangenomen Donderdag 7 Maart 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9674 TWEE GRANATEN GEVONDEN. „Pelikaan" vliegt over het opstandige gebied. Ruim 22 millioen ondersteunden in Amerika. Notaris De Boer van Hoogwoud jubileert 26£LU/ /N NOOD..1 Minister Steenberghe, die er zich bij de debatten in de Tweede Kamer over de verordèningswétten wel wat vluchtig afmaakte, heeft gisteren revanche genomen door in een uitvoerige en glasheldere rede zijn beleid te verdedigen. Nadat een zevental sprekers het woord hadden gevoerd, kwam de Minister om twee uur aan het woord. Van die sprekers drongen de heeren Ruyter en Otten op betere landbouwsteun aan, terwijl Mr. Knottenbelt het voor de zeescheepvaart en de hee ren Rugge en Smeenge voor de binnenschipperij op namen. Toen de Minister aan het woord kwam, bleek al zeer spoedig dat hij in zijn verdediging de critici in de Kamer zelfs zeer genadig behandelde, doch daarentegen zijn bestrijders buiten de Senaat op gevoelige manier op de vingers ging tikken. Hij fulmineerde heftig tegen de z.i. ongemotiveer de critiek die op de contingenteerings- en clearing- maatregelen door een deel der handel en de pers is uitgeoefend. Het is uit 's Ministers rede wel duidelijk gebleken, dat ook deze bewindsman aan de gedifferentieerde contingenteering de voorkeur geeft boven abnormaal hooge vechttarieven. Vooral het argument, dat contingenteering gemak kelijker is op te heffen, dan eenmaal vastgestelde invoerrechten is van bijzonder belang. Op bijzonder correcte wijze ging de minister, den heer Blomjous te lijf, die regelrecht op autarkie wil aansturen en Zijn Excellentie toonde aan, dat, hoe zeer men ook trachtte te beperken toch altijd nog een noodzakelijke invoer ter waarde van 457 milli oen overblijft. Die zullen wij toch uit onze exporten moeten betalen! Over de landbouw is door den minister weinig ge sproken, hetgeen begrijpelijk is omdat de begrooting van het landbouwcrisisfonds de volgende week in de Tweede Kamer ter sprake komt. Wel toonde de Minister zich een tegenstander van Wibaut's wensch tot inperking van het tarwe-are- aal en bleek uit 's Ministers woorden zeer duidelijk, dat hii nog lang niet het einde zag v de steun maatregelen op het terrein, van land nbouw. Hoewel ieder deze steun zal toeiuir omdat ze althans onze boerenstand voor algeheelc dergang behoedt, is het toch weinig bemoedigen dat onze bewindsman nog geen perspectieven k«' openen, die zouden kunnen leiden tot opheffing van het in gewikkelde en impopulaire crisisstelsel. Voor kunstmatige industrialisatie, af of niet met behulp van industriebanken is de Minister zeer be ducht. Hij acht het veel beter eerst in het leven te houden wat wij hier al honderd iaar en langer be zaten en dacht daarbij blijkbaar aan de Twentsche industrie. Heelemaal ongelijk had de Minister hiermede niet Het vestigen van industrieën laat zich niet dwingen- en niet ten onrechte worden de Industriebanken, waarvan velen heil verwachten, stroppen-banken genoemd. D=trein ontspoord 5 dooden Vaz Dias meldt uit Parijs: Gisteravond omstreeks 10 uur is on de lijn Bordeau—Libourne tusschen de stations Am- bes—Saint Loubes de D-trein van Angovlème naar Bordeaux ontspoord. Een 3e klas wagen vie lom en de volgende wa gens schoven in elkaar. 5 Personen zijn om het leven gekomen 12 werden gewond, waarvan 2 ernstig. De trein was gelukkig niet druk bezet. In totaal reisden slechts 62 passagiers met dezen trein. (Ongecorrigeerd). IN DE WIERINGERMEER NABIJ MEDEMBLIK. In den bodem van de Wieringermeer nabij Medemblik heêft men 2 granaten gevonden. Gisteravond om 5 uur zijn ze door twee offi cieren uit Den Helder onschadelijk gemakt. Men heeft ze laten springen. Een onderhoud met Sillevis. Het vliegtuig uit Indië, de Pelikaan, is gistermid dag, een dag vroeger dan volgens de dienstregeling op Schiphol aangekomen. Deze verhaasting van de reis was veroorzaakt doordat het gewone oponthoud te Athene ditmaal in verband met den toestand in Griekenland' slechts tot 20 minuten beperkt kon worden, voor het laden van benzine. Vandaar is de Pelikaan dus Dinsdag onmiddellijk verder gevlogen naar Rome. De bestuurder, Sillevis, vertelde na de aankomst op Schiphol, dat hij reeds te Cairo vernomen had, dat overnachten te Athene onmogelijk was. We zijn daarom zoo vroeg mogelijk uit de Egyp tische hoofdstad vertrokken, teneinde nog denzelfden dag te kunnen doorvliegen naar Rome. Om 4.10 uur, twee uur vóór zonsopgang, vertrok ken, arriveerden we zes uur later te Athene. We hadden opdracht om het eiland Kreta, dat in normale omstandigheden wordt gepasseerd, links te laten liggen. Van den opstand hebben we eigenlijk in het geheel niets bemerkt, vertelde Sillevis verder. Alleen zagen we nabij Santorin een torpedojager varen. Dat is alles. Op het vliegveld van Athene was ook weinig van bijzondere maatregelen te bespeuren. De benzinetanks werden door militairen bewaakt en op het veld stond een aantal militaire vliegtuigen gereed De Pelikaan is maar twintig minuten te Athene gebleven. Niemand mocht het terrein verlaten. Aan gezien men geen passagiers voor Athene aan boord had en er ook geen reizigers moesten worden mede genomen, leverde dit geen moeilijkheden op. De K.L.M.-agent ter plaatse deelde mede, dat het aantal opstandelingen slechts drie duizend zou bedragen. Met de Pelikaan is nu het laatste buitenlandsche toestel uit Athene vertrokken. Ook de Engelschen hebben den dienst via Athene gestaakt, evenals de Franschen, die de route over Tunis hebben verlegd. De gezagvoerders vertelde ons ton slotte nog bij wijze van anecdote, dat de soldaat, die met ge schouderd geweer op wacht stond bij het toestel, van den schrik omviel toen de motoren werden aan geslagen. „Als er nu eens geschoten werd!' lachte Sillevis. Na het vertrek van de P.H.A.I.P. is het landings verbod uitgevaardigd. Het toestel heeft het dus juist op tijd gehaald. De nieuwe route, welke iets korter is dan die via Athene, zal worden gevolgd, tot de toestand m Griekenland weer normaal is. CANDIDATENLIJST voor de Provinciale Staten verkiezingen in Noordholland der N.S.B. De Nationaal Socialistische Beweging (leider Mus- sert) zal bij de a.s. verkiezingen voor Prov. Staten in Noord-Holland de volgende personen candidaat stellen: G. F. Vlekke, Haarlem; K. van Slooten, Velsen; j. Saai, Barsingerhorn; W. de Rijke, Haarlem; J. F. Stahle, Amsterdam; G. W. J. de Bruin, Nieuwer Amstel; J. P. van Kampen, Amsterdam; A. B. v. d. jEsch, «Naardenj. T. Pruisen, Haarlemmermeer; K. -Wilhelmus, Nieuwer 'Amstel; L. E. v. Leeuwen-Boom kamp, Amsterdam, N. J. van Leeuwen^ Alkmaar; J. Prins Èz., Velsen; W. J. G. Paardekooper, Amster dam; T. H. Buitenhuis, Hilversum; B. A. F. H. van Tol, Amsterdam; J. Boon, Velsen; W. I. D. Sloos, Haarlem; T. v. d. Weide, BloemendaaL Ongetwijfeld een zeldzaamheid in Notariskringen is, dat notaris H. de Boer te Hoogwoud heden den dag herdenkt, waarop hij voor 40 jaar terug tot no taris aldaar werd benoemd. De jubilaris volgde daar zijn broer op, die om gezondheidsredenen ontslag had genomen. Van hem ook had hij zijn opleiding genoten, welke drie jaar duurde, en waarna hij op 22-jarigen leeftijd zijn candidaat-cxamen deed. De thans 70-jarige is in 1865 te Memblik geboren, waar zijn vader ontvanger was. Tot zijn 16den jaar bezocht hij de Muloschool, om vervolgens tot zijn 19den jaar op het kantoor werkzaam te zijn, waarna zijn opleiding voor het notariaat begon. In 1895 volgde dan de benoeming tot notar.is te Hoogwoud, waar hij thans reeds 40 jaar lang de be langen van menige familie heeft behartigd en daar bij terecht het vertrouwen van de bevolking.in heel de streek, waarin notaris De Boer werkt, heeft ver worven. En gezien de lust, waarmee hij zijn taak vervult} lijdt het geen twijfel, of notaris De Boer zal er als nog niet aan denken zijn praktijk neer te leggen. Vermelden we nog, dat Notaris De Boer mede-op richter was van de Boerenleenbank te Hoogwoud en daarvan 25 jaar directeur is geweest. Ook aan andere dingen schonk hij steeds zijn groote belangstelling. Zoo is hij een reeks van ja ren voorzitter geweest van de afdeeling van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen. SCHAGEN, 7 Maart. 12 Paarden f 150—300, 13 gelde koeien (magere) f 80—120, 21 idem (vette) f 160—222.50, 10 kalfkoeicn f 120—170, 4 pinken f 50—70, 465 nuchtere kalveren f 38, 40 vette schapen f 14—19.50, 276 overhouders f 9-14, 3 Bokken en geiten f35. 38 idem vette per Kg. 3638 et., 155 biggen f 1117. 12 konijnen f 0.60—1.25, 10 kippen 4080 ct. EIERVEILING SCHAGEN, 7 Maart. Aanvoer: 85 part. 73.000 kipeieren, 15 part. 3000 eendeieren. Prijzen, kipeieren f 2.102.20, eendeieren f 1.80—1.90. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het nr. van a.s. Zaterdag. Kosten van staat dagelijks 5 millioen dollar. Washington: De leiding van het ondersteu ningsbureau schat het aantal van staatswege onder steunden op 5.400.000 families, met in totaal 21.600.000 familieleden. Hierbij komen nog 775.000 alleenstaande menschen. Alleen al de ondersteuningen, uitgekeerd door de bondsregeering, kosten de staat 5 millioen dollar per dag. GEMEENTE SCHAGEN. Geból-cn: CorheTis, zoonvan Biilsma, Dirk. en Aan Groenveld, Pietertje. POLITIE. Gevonden: een ceintuur. Verloren: een paar wanten. Douwe Egbertt Echt* Triesche Heeren- Baai en Baai-Tabak. Nederlands geurigste pyptabak. Een kleinzoon van den jubilaris was de eerste, dié grootvader kwam feliciteeren. maar....' ~<r-"27 Arrestatie der opstandelingen te Athene. De muitende Grieksche oorlogsschepen verlaten de haven van Piraens.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5