Raad Anna Paulowna. I U'T de OMGEVING Predikbeurten. Vergadering van den Raad op Woensdag 6 Maart 1935, des avonds half acht uur. Voorzitter de her G. J. Lovink, burgemeester, secre taris de heer C. Keizer. Afwezig is de heer Rezelman met kennisgeving van verhindering. Na opening volgt vaststelling der notulen. Voor de mededeelingen verwijzen we naar het num mer van Maandag j.1. Gelezen worden de verslagen van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1934. zoomede het verslag van het vervolgonderwijs. Ten aanzien van het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim te Breezand vermelden we, dat het verslag mededeelt, dat in het betreffende jaar o.m. de heer Raven als nieuw lid zitting zou ne men. In dezelfde bijeenkomst, waarin dit zou geschie den, moest de heer Raven zich verantwoorden we gens schoolverzuim door zijn kinderen en de com missie oordeelde het dan ook beter den heer Raven in overweging te geven als lid der commissie te be danken. Hiertoe is de lieer Raven overgegaan, zoodat er een vacature in de commissie is. De heer Dekker had verwacht, waar deze vacature reds een paar maanden bestaat, dat een voordracht ware aangeboden, teneinde de commissie aan te vul len. De Voorzitter zegt, dat de commissie nog geen voor dracht indiende, wat volgens de wet binnen 3 maan den 5noet geschieden. Wij zaten echter nog met de vraa^g of de 2 commissies zouden moeten samensmel ten of wel dat beide commissies zouden blijven be st r/an, doch de presentiegelden gehalveerd zouden wórden. Nu besloten is dat de beide commissies blij ven, zullen B. en W. met een voordracht komen. Wat (de verslagen van het vervolgonderwijs betreft, de Voorzitter dankt de leerkrachten voor het mooie werk dat zij hebben verricht. Het stofvrij maken van de wegen in werkverschaffing. Zooals onze lezers zich zullen herinneren, wat door 3het bestuur van den Anna Paulownapolder besloten om alle wegen stofvrij te maken, mits daarvoor van het Werkfonds, dan wel van het departement van Sociale Zaken een belangrijke bijdrage in de kosten zou worden verleend. Door den Voorzitter van den Raad werd thans me degedeeld, dat ingekomen was een afschrift van een schrijven door den Minister van Sociale Zaken aan den Anna Paulownapolder gericht en waarin wordt medegedeeld, dat door het Rijk voor 100 aan de loon en in werkverschaffing, ten behoeve van het be doelde werkobject, bij te dragen, en dat het loon daar bij, bij flink werken, 27 cent per uur zal zijn. De Voorzitter licht toe dat van dit plan, waarvan de kosten in totaal op f 128.000 worden geraamd, een be drag van f72.000 voor rekening van den polder zal komen (voor materiaal), terwijl het rijk dus het ar beidsloon, tot een bedrag van f 56000 voor zijn reke ning zal nemen. De polder stelt zich voor het werk dit jaar en volgend jaar te doen uitvoeren en het komt dus hier op neer, dat het Rijk een bedrag van f56000 zal doen verwerken. Spreker zegt dat wij het polderbestuur en speciaal den dijkgraaf zeer dank baar mogen zijn dat zij weer hun volle medewerking hebben verleend om dit resultaat te bereiken. Spr. stelt voor schriftelijk aan het polderbestuur en in het bijzonder aan den dijkgraaf onzen dank te betuigen. (Teekenen van instemming.) De heer Dekker zegt, dat echter aan deze zaak een bittere kant is, en wel dat de menschen voor een hon gerloon moeten werken. De Voorzitter: En toch moeten we dankbaar wezen dat het werk er komt, want anders zouden de men schen nog minder krijgen. De heer Dekker zegt dat 't door het Polderbestuur heel goed gezien is, maar het is normaal productief werk. Spr. weet echter wel dat het werk anders niet zou worden uitgevoerd. De Voorzitter: Zelfs in een rijken tijd zou het niet gebeuren. Spr. heeft zich wel eens verwonderd over den houw van groote gebouwen, maar denkt nu dat die ook wel in een slechten tijd op dezelfde wijze als nu geschiedt, gebouwd zijn. Leden Burgerlijk Armbestuur. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van 2 le den ter voorziening in de vacaturen Schilderman en J. C. Geerligs. Aanbevolen worden resp. de heeren D. J. Dekker en C. v. d. Linden en J. C. Geerligs en R. L. Waiboer. De Voorzitter zegt dat de heer Schilderman is over leden en spr. heeft aan zijn graf dank gebracht aan diens nagedachtenis en hulde gebracht voor het bui tengewoon goede werk dat hij als armvoogd heeft ge daan. Hij was niet een armvoogd, maar zelfs een ar- menvader. Zijn nagedachtenis zal bij ons in aange name herinnering voortleven. Spr. dankt voorts den heer Schilderman Jr. voor zijn bereidwilligheid om het werk van zijn vader te blijven doen tot de ver vulling van de vacature. Benoemd werden de heeren D. J. Dekker met 7 stemmen en J. C. Geerligs met algemeene stemmen, waarover de Voorzitter zijn genoegen uitspreekt, om dat er uit blijkt, dat ook de Raad den heer Geerligs een goed armvoogd acht De verzoeken om tegemoetkoming in de reiskos ten ingevolge art. 13 der L.O.-wet 1920 van J. van Drie en A. Voorthuizen worden ingew.illigd, terwijl de raad eveneens gunstig beschikt om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld. Nu Ged. Staten hebben goedgevonden dat twee commissiën tot wering van schoolverzuim blijven bestaan, doch de voorwaarde stellen dat. de kosten voor die instandhouding verminderen, wordt beslo ten de kosten voor 1935 te halveeren, door de be looning voor de secretarissen op f25 te stellen, de presentiegelden voor elke commissie op f20 en de kosten aan porti enz. voor elke commissie op f5 te stellen. Hel bodeloon van den ophaaldienst. De vereeniging van houders van Landarbeiders- plaatsies verzocht om het bodeloon van den ophaal dienst voor rekening der gemeente te nemen. B. en W. stellen voor afwiizend op het verzoek te beschikken. De Voorzitter licht toe. dat de raad des tijds heeft meegewerkt om den ophaaldienst te stichten, maar de gemeente heeft geen geld om dien ophaaldienst te bekostigen. Als de menschen de 5 centen bodeloon niet willen betalen, kunnen ze het geld ter secretarie brengen. De heer Raven stelt enkele vragen n.1. of na het instellen van den ophaaldienst de gelden beter bin nenkomen, of alle personen die een plaatsje hebben, bij de vereeniging zijn aangesloten en 3e. als dat niet het geval mocht zijn. of er bii de niet-aange- slotenen zijn die met de betaling ten achter zijn. Spr. acht den ophaaldienst in 't belang der ge meente. want als de dienst er niet was. vreest spr. dat meerdere betalingen gestaakt zullen worden. Er ziin echter menschen die de kosten niet kunnen betalen. Spr. wil nog geen voorstel doen, maar zou willen dat aan Ged. Staten gevraagd wordt of goed gevonden wordt deze kosten voor rekening der ge meente te nemen. De Voorzitter wijst er op. dat het toch geen gunst is, dat de menschen betalen. Dit waren de beste ar beiders onder de arbeiders, doch er waren er ook bij wie het niet in orde was met die f300. Zij die werkelijk hadden gespaard, zorgen ook nu 't best voor de betaling. De heer Raven erkent dat het geen gunst is, maar als het geld er niet is, hoe kan het dan betaald worden? De Voorzitter: Als ze het niet hebben, geefteen ophaaldienst ook niet. Spr. zegt de overige vragen niet direct te kunnen beantwoorden. Spr. begrijpt niet hoe de heer Raven zoo kan praten, want als de menschen. door hun werk geen tijd hebben, het geld te brengen, kunnen ze de 5 centen bodeloon wel betalen en anders kunnen ze het geld desnoods per week, brengen. De heer Dekker zal er niet veelvan zeggen, omdat hii zelf bii deze zaak is betrokken, maar spr. oor deelt. dat de ophaaldienst verbetering van betaling geeft en dus ook in het belang van de gemeente is. Spr. verzoekt B. en W. een overzicht te geven van de betalingen. De heer Kuiken gaat met het voorstel van B. en W. accoord, de menschen zijn door B. en W. en raad aan de plaatsjes geholpen, zij hebben nu wel dege lijk de plicht te betalen en het gaat niet op de kos ten van den ophaaldienst op de gemeente te schui ven. Ook t.a.v. de rentebetaling is het Rijk hun ter- wille geweest. De heer Koonen verzoekt dan het overzicht uit te breiden met een opgave van hetgeen de betrokkenen moeten betalen. De Voorzitter zegt dit toe. Waar de heer Raven geen voorstel doet. wordt het voorstel van B. en W. geacht te zijn aangenomen. Tenen het alcoholisme. De Nationale Commissie tegen het alcoholisme verzoekt om maatregelen te nemen tot verdere ver laging van het maximum aantal vergunningen en tot vaststelling van een maximum voor het aantal verloven A. B. en W. stellen voor de verzoeken voor kennis geving aan te nemen, onder mededeeling dat het maximum aantal vergunningen voor deze gemeente gesteld is op 8, doch dat er 10 zijn, terwijl er 6 ver loven zijn. Wanneer de tijden heter mochten worden, zou misschien eens een verlof er bii kunnen, wat zeker wel niet in t' nadeel van het alcoholisme zou ziin. Conform het voorstel van B. en W. wordt zon der discussie besloten. De heffing van schoolgeld. Ged. Staten hadden t.a.v. de begrooting voor 1934 opgemerkt dat het schoolgeld aanmerkelijk zal moeten worden verhoogd. Verzocht wordt te bevorderen, dat het aantal in de verordening genoemde klassen worde uitgebreid. Het verschil tusschen het minimum en het maxi mum dier klassen zal voor inkomens tot f 2600 twee honderd gulden moeten bedragen, terwijl de heffing bij een inkomen van f 800 zal moeten aanvangen, was thans f 1000. Het ontwerp dier verordening bieden B. en W. ter vaststelling aan. Kennisneming hiervan zal doen zien dat inderdaad een aanmerkelijke verhooging heeft plaats gehad. Het maximum is opgevoerd van f 1 tot f 4.90 per maand. Het maximum van het schoolgeld, verschuldigd volgens de hoogste klasse van heffingen mag het gemiddeld bedrag per leerling van de kosten van de school niet te boven gaan. Deze kosten hebben bedragen f 69.55; voor ver volgonderwijs aan de o. 1. scholen gemiddeld f 21.57 per leerling. Het maximum van het schoolgeld voor onderwijs op de dagschool is voorgesteld op f 58.80 per jaar. Het is niet aan te bevelen dit maximum hooger op te voeren, omdat te voorzien is dat door verschillen de bezuinigingsmaatregelen, de gemiddelde kosten per leerling, over volgende jaren lager zullen zijn en dan spoedig wijziging van de verordening noodig zal wezen. Voor het vervolgonderwijs is het schoolgeld ver hoogd, doch het tarief zoodanig bepaald, dat dit de ouders niet behoeft te weerhouden hun kinderen dat onderwijs te doen volgen. De Voorzitter merkt op dat de raad het schoolgeld altijd laag heeft gehouden, maar er is nu niets aan te doen. De heer Smit getuigt dat als de wijziging een ver slechtering voor de arbeiders zou beteekenen, hij toch tegen zou stemmen en zich niet bij het voor schrift van Ged. Staten zou neerleggen. De Voorzitter zegt dat het een verslechtering is, want nu moet bij f 800 inkomen betaald worden, voorheen bij f 1000. Opgemerkt wordt echter dat de arbeiders geen f 800 verdienen, en ,de heer Dekker spreekt den wensch uit dat de toestand zich weldra zoodanig zal wijzigen, dat de arbeiders inderdaad door de wijzi ging schade zouden ondervinden. De heer Smit verklaart nogmaals, maar niet te accepteeren wat Ged. Staten ons geven te slikken. De Voorzitter: Houdt U die illusie dan nog maar een poosje. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Besloten wordt tot wijziging van de verordening op de winkelsluitingswet. Het betreft hier redac- tioneele wijzigingen en waarbij de heeren Dekker en Raven hun eerder ingenomen standpunt handhaven en tegen stemmen. De heer Kuiken wijst er op dat ook een winkelier te Van Ewijcksluis zijn winkel in sigaren, koek enz. des Zondags wel eens geopend wil hebben. De heer Dekker merkt op, dat z.i. de wet soepel genoeg wordt toegepast. Hij weet er wel aan te wij zen, die des Zondags geen uur sluiten. Overeenkomstig de werkelijke toestand! B. en W. stellen voor tot intrekking van het be sluit tot wijziging van de verordening op het beheer van het Grondbedrijf en stellen voor om tot benoe ming van deskundigen voor de taxatie van de eigen dommen over te gaan. De Voorzitter licht toe, dat de gronden om de 5 jaren getaxeerd moeten worden, maar dat de raad, in verband met den abnormalen toestand besloten had, den datum 1 Januari 1935 te veranderen in 1 Januari 1936. Ged. Staten hebben bezwaar tegen dien uitstel van datum en denken dat de hoop dat de maatschappelijke toestand 1 Januari 1936 gunstiger zal zijn, wel ij del genoemd kan worden. Mocht het naderhand toch blijken het geval te zijn, dan zijn de gronden per 1 Januari 1936 opnieuw te waardee- ren. De Voorzitter zegt dat dus wel taxatie zal moeten plaats vinden en dat de gemeente dus het verlies dat er ongetwijfeld zal zijn, voor haar rekening zal moeten nemen. Maar de gemeente heeft toch geen geld. B. en W. hebben als taxateurs op 't oog de heeren A. v. d. Berg en J. Hoep, die zich daartoe bereid verklaarden. Hoewel de heer Koorn aanvankelijk eenige be denking had t.a.v. eerstgenoemd persoon, gaat de raad met dit voorstel van B. en W. accoord. De heer Smit zegt dat de gemeente dit verlies niet zal verloopen, maar als de gronden geschat wor den naar de werkelijke waarde, dan zal het mes er verschrikkelijk in moeten. Het spijt spr. dan ook dat Ged. Staten geen genoegen nemen met het uitstel. De Voorzitter zegt dat we op 't ergste zijn voorbe reid. De heer Smit zou willen dat zóó geschat werd, dat de schatters het voor het geschatte bedrag zouden willen hebben. De heer Lubbert acht dit onzin en de Voorzitter reet dat de heer Smit blijkbaar meer vertrouwen in knarioDa, hppft. dan spr. De heer Smit zegt de waarde op f 500 per bunder te taxeeren. De Voorzitter: Dat doet U nu, maar wij willen het maar aan de taxateurs overlaten. Nadat enkele leden hun ontevredenheid er over uitspreken, dat hier een bedrag wordt genoemd, wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. be sloten. Stemlokaal te Van Ewijcksluis. Het bestuur van den Anna Paulownapolder heeft bezwaar tegen het afstaan van het kantoor van den opzichter, als stemlokaal en daarom stellen B. en \V. voor als stemlokaal te Van Ewijcksluis aan te wijzen, de zaal van het Wieringer Veerhuis tegen een vergoeding van f 10 per dag. De verbinding met het café zal dan door den heer Waiboer worden afgesloten. De heer Dekker acht de tegenwoordige wijze van afsluiting niet voldoende, die kan buiten den wil van den caféhouder van binnonaf worden opgehe ven. De Voorzitter zal hierop wijzen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Verkregen gelden uit afkoop sommen van be- graafrechten tot een bedrag van f1620, zullen wor den belegd door aankoop van f 1500 4 Ned. Staats schuld. De raad vereenigt zich met het voorstel tot wijzi ging van de begrooting 1934, benevens suppletoire begrooting 1935. In verband met een ingekomen cir culaire wordt f100 uitgetrokken voor nieuwe be wapening van den veldwachter. De rondvraag. ÏBij de rondvraag bepleit de heer Dekker het aanbrengen van verlichting bij het huis van den agent der arbeidsbemiddeling en wel door het aan brengen van een buitenlamp, met vergoeding van kosten door de gemeente. Zal voor gezorgd worden. De heer Raven wijst op den onhoudbaren toe stand, die voor de huizen bij hem is ontstaan, na dat aan den overkant slootwerk is verricht en nu de sloot voor de huizen droog is en de riolen daar in uitloopen. Spr. noemt het een behoorlijke stink- zooi en oordeelt dat alleen verbetering van den toe stand mogelijk is als de sloot wordt dichtgegooid en voor rioleering wordt gezorgd. De Voorzitter zegt onderzoek toe, het dichten der sloot en rioleering zal teveel kosten. De heeren Koorn, Kuiken en Smit dringen er op aan, niet meer des avonds te vergaderen, doch weer 's middags en waar de Voorzitter er op wijst dat enkele leden het daggeld niet kunnen missen, meent de heer Kuiken, dat die leden dan maar ge holpen moeten worden, b.v. door hun fractie, want voor spr. en meerdere leden is het lastig 's avonds te vergaderen. De heer Dekker zegt, dat het weer de heer Kui ken is die direct een oplossing bij de hand heeft; we hebben aanstonds weer de dagen waarop de heer Kuiken een advertentie in de Schager Cou rant kan plaatsen. (Verkiezingspropaganda). De heer Kuiken zegt, dat de heer Dekker maar naar zijn eigen rommel moet kijken. Waar de heer Dekker onlangs oordeelde, dat de minister dan maar de beenen moest nemen, meent spr. dat als de heer Dekker dan des middags niet kan verga deren, hij dan ook maar de beenen moet nemen. De Voorzitter sluit de discussie. De heer Smit wijst echter op het feit, dat de Voor zitter vorig maal had toegezegd, dan een keertje meer te zullen vergaderen, maar van 7 Dec. tot 6 Maart is niet vergaderd. Met een agende met 9 BERGEN Bergen's schaakclub „De Pion." Dinsdagavond had ten huize van den heer J. Beeldman de oprichtingsvergadering plaats van een schaakclub, welke den naam zal dragen van „De Pion." Het bestuur werd na stemming als volgt sa mengesteld: J. Beeldman, voorzitter; C. van Vliet, secretaris en H. 'Sjoerds, derde bestuurslid. De contributie werd op 10 cents per week bepaald .en werd dus zoo laag mogelijk gesteld teneinde ook minder goed gesitueerden in de gelegenheid te stel len als lid toe te treden. Elf leden sloten zich alreeds bij de nieuwe club aan. Het ligt in de bedoeling ook hen, die nimmer of heel weinig het schaakspel hebben beoefend in deze sport te bekwamen. Hieruit volgt als vanzelf, dat het voor niemand een bezwaar behoeft te zijn, als lid van de nieuwe club toe. te treden. Zij, die zich in de eerste maand als lid opgeven, zullen waarschijnlijk 25 cent entréegeld moeten be talen, welk geld zal dienen om het benoodigde ma teriaal aan te schaffen. Zoolang dit materiaal nog niet aanwezig is, worden de leden verzocht zelf de borden en stukken op de clubavonden mede te brengen. Besloten werd voorts die clubavonden te houden in het Dokter Dekkershuis en wel eiken Dinsdag, aanvangende des avonds om acht uur. De voorzitter wekte in ziin sluitingswoord alle aan wezigen op, zooveel mogelijk nieuwe leden te wer ven en dankte voor de belangstelling. NIEUWE N 1 E DO RP Auto-ongeval. Naar men ons mededeelde reed dezer dagen de heer S. van Wieringerwaard met zijn auto langs den Langenreizer dijk alhier, met als eenigste passagiere mej. A. K., aan wien de chauffeur ongetwijfeld meer aandacht schonk, dan aan de richting van zijn auto, want zonder toch dat er iets bijzender op den weg was te bespeuren, of aan de stuurinrichting haperde, geraakte hij met den wagen van den dijk af en kwam geheel in het riet der berm terecht, echter gelukkig niet aan den kant van de ringsloot. Misschien wel meenende hier in de diepte geheel aan het menschelijk ook onttrokken te zijn, was dit toch niet het geval, want alras ontdekte het spie dend oog van den heer K. de auto in de vreemde en moeilijke positie en was spoedig met een vijftal hulpvaardige mannen ter plaatse, welke den wagen met vereende krachten weer spoedig op het rechte pad hadden, waarna de heer S. met zijn passagiere, van deze onderneming met den schrik er af geko men- zijnde, zijn weg naar rustiger oorden kon ver volgen. HEEREU GO WAARD Tot stationschef alhier werd benoemd in de plaats van den heer Vermaseren, die naar Alkmaar is ver trokken, de heer Lindeblad, thans wonende te Ber gen. De gemeente Heerhugowaard is toegetreden tot het registratuurstelsel der Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten. De werken om en nabij het sportveld ondernomen maken goeden voortgang. De sloot langs de N.W.- zijde van den Middenweg vanaf het pand bewoond door den heer J. Zijp tot aan het Raadhuis, is thans geheel gedempt. De sloot, aan de Z.O.-zijde van dien weg voor het oude sportterrein en het pand voor heen bewoond door den heer Haster, is eveneens zoo goed als dicht. De weg, die door het sportterrein zal komen, is reeds gedeeltelijk afgebakend, terwijl mede begonnen is aan den bouw van de ambtswo ning van den burgemeester, waarvan het metsel werk door den heer Borst, metselaar alhier wordt verricht. kamerstukken en 15 agendapunten zijn de zaken niet serieus te behandelen. De Voorzitter zegt, dat de heer Smit dat nu wel aan hem kan overlaten. Spr. merkt voorts op, dat ook hij liever overdag vergadert, maar spr. doet het heelemaal voor de leden. Spr. zegt toe, dat hij Z1C" volgend maal op de hoogte zal stellen of vergade ren overdag bezwaren oplevert. De her Smit bepleit het aanbrengen van verlich ting op kruising nieuwe Balgdijk en Balgweg. Uit de mededeelingen blijkt wel, dat door de directie der Zuiderzeewerken werd overwogen het aanbren gen van een verkeersstreep en een paal met reflec tors. Het aanbrengen van een verkeersstreep gaf echter practische moeilijkheden. De P.E.N.-tarieven. De heer Kuiken wil mèt Wieringen actie voeren om de stroomtarieven van het P.E.N. verlaagd te krij gen, vooral voor de straatverlichting. Spr. vreest an ders dat steeds meer menschen verplicht zullen zijn geen stroom meer te betrekken. De Voorzitter herinnert er aan, dat toen hij voor de overdracht van het G.E.B. aan het P.E.N. er op wees dat het bij het P.E.N. niet goedkooper zou we zen, de heeren antwoordden dat ze dat precies wisten. Het P.E.N. doet wat het kan, daar heeft spr. niets dan lof voor, maar wat den prijs betreft, spr. heeft het den heeren gezegd. Ook wat de toepassing van het op pervlaktetarief voor nieuwe woningen betrof, de hee ren wisten het allemaal. Maar, zegt spr.. laten we elkaar geen verwijten doen. We ziin nu echter een jaar bij het P.E.N. en spr. is er niet voor om nu aan te dringen op ver laging van tarieven, temeer daar we de tarieven kenden. De heer Koorn: U heeft toch gezegd, dat door overname de gemeente zich wel f8000 zou bevoor- deelen. De heer Kuiken zegt dat het bii de gemeente een rommel was en spr. gedacht had dat er bij het P.E. N. een beetje orde zou komen. De heer Dekker verwondert er zich over, daA de heer Kuiken deze zaak aansnijdt, terwijl hij iYz jaar lang steeds heeft herhaald, dat we naar het P.E.N. over moesten. En nu staat hij op ziin achter ste beenen dat de tarieven lager moeten. Spr. denkt dat de f8000 voordeel vrij aardig benaderd zal wor den. Wel heeft hij niet de cijfers van alle verbrui kers. maar hii heeft cijfers van enkele aangeslote nen. waaruit blijkt dat bii eenzelfde verbruik de ta rieven van het P.E.N. voordeel geven, vergeleken bii de tarieven van de gemeente. Ook bii toepassing van het oppervlaktetarief, van een arbeiderswoning bleek dat het geval te ziin. De heer Kuiken zegt dat hii den Voorzitter alleen maar heeft gevraagd of verlaging van tarieven mo gelijk zou ziin, omdat spr. anders vreest dat steeds meer menschen moeten ophouden met hert; betrek ken van electr. stroom. Spr. acht dus tariefsverla ging ook in het belang van het P.E.N. De Voorzitter zegt dat de menschen zelf zich maar tot het P.E.N. moeten wenden. De heer Kuiken bespreekt voorts de wenschelijk- heid om een huis in de Leeuwenkuil, behept met wandluizen, maar te verbranden. De Voqorzitter licht toe, dat een jaar geleden het zelfde huis is ontsmet, dat verbranden nog niet di rect een afdoende maatregel is, maar dat spr. zich tot Het Witte Kruis heeft gewend. De heer Lubbert deelt mede dat het huis in ieder geval zal worden opgeruimd. Hierna sluiting. Tusschen de panden, bewoond door den heer C. Leegwater en J. Brandsma aan den Bassenveg, zal een nieuwe woning verrijzen voor den heer Visser, electricien alhier. Met de verdieping van de poldersloot langs de Zuidzijde van den Molenweg (Voddenweg) hetwelk in werkverschaffing geschiedt, met een bijdrage van den polder in loonen, toeslagen en verzekeringsbe dragen van 25 pet. is begonnen. De uitgeworpen kleispecie zal benut worden voor de verbetering van dezen weg, die een modern bo vendek zal verkrijgen. WINKEL Door B. en W. dezer gemeente is vergunning ver leend aan de N.V. American Petroleum Company te 's-Gravenhage tot de oprichting van een onder- grondsche benzinebewaarplaats op het erf van de firma de Reus en Groenewoud. CALLANTSOOG Burgerlijke Stand over Februari 1935. Getrouwd: Johannes Jacob Johannes, 38 jaar en Piet'ernella Korver, wed. van Jacob Wendel, oud 37 iaar. Overleden: Gerrit Kater, echtgen. van Trijntj'e ten Boekei, oud 42 iaar. Loop der bevolking. Ingekomen: T. Borst en gezin van Zijpe, B 50; A. de Graaf en gezin van Medemblik, B 2; J. Bottema van Kloosterburen, Kolksluis; M. J. Schmidt van Winterswijk. A 57; I. Bouwens en gezin, van Aar denburg. Kolksluis: J. W. Landman, van Den Hel der, C 21: J. de Jong van Zijpe, B 43; Gr. Krap van Schagen. B 14: G. de Wit van Den Helder. C 43; P. Verhoef van Lexmond. C 45. ZONDAG 10 MAART. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Onderwerp! „Tempelreiniging" (Markus 11 17). Doop. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Eikema. Onder werp: „Door lijden tot verblijden" (2 Kor. 1 5). Valkkoog, voorm. 9Vji uur, Ds. Tinholt, Burgerbrug, geen dienst. St Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. ■Schagerbrug, voorm. 10 uur. Ds. Witkop. Oosterland, voorm. 10 uur. Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7*/? uur, Ds. Van Beek. Callantsoog, voorm. 10 ur, Ds. M. van Wichen. Zang. Julianadorp, nam. 7Yi uur, Ds. M. van Wichen. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Heerhugowaard, geen dienst. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Melchers. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. Van den Kieboom. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur. Ds. Van Baaien. Noordscharwoude. voorm. 10 uur. Ds. de Leeuw. Winkel, geen samenkomst. Aartswoud. voorm. 10 uur. Ds. Los. DOOPSGEZNDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur. Ds. Haars. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. Ds. Meihuizen. EVANGELISATE. Schagen, voorm. 10.30 uur. Ds. ter Linden v. A'dam. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3Y>. uur, de heer Boon. Hippolytushoef. voorm. 10 uur. de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur en nam. 7 uur, de heer A. Donker, van Zaandijk. GEREF. GEMEENTE. Bergen, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, de heer J. H. Slager, hulpprediker. E. V. „MARANATHA". Bergen (Dr. van Peltlaan 1). voorm. 10.30 uur, de heer Luther-Ramp van Oegstgeest.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7