Phillips Oppenheim Kantongerecht te Minnaar. door Zuidscharwoude, 6 Maart 1935. Aan de Redactie der Schaker Courant. Verzoeke beleefd onderstaand schrijven in Uw blad van Zaterdag a.s od te nemen. Rij voorbaat onzen dank. In een ingezonden stuk in Uw blad van Zaterdag 2 Maart, onderteekend door mijnbeer .T. du Burck, kwam een stukje voor van de S.D.A.P. en den Mo dernen Landarbeidersbond te Zuidscharwoude. be treffende het samenstel len eener alphabefische groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Dat deze op een totale mislukking is uitgeloopen. dat is een gegronde leugen. Wij begrijpen niet hoe Mijn heer du Burck hieraan komt. Mocht bij evenwel blijven volhouden, dan verzoeken wij hem beleefd de persoon die dit gezegd beeft, aan ons openbaar te maken. Ons bestuur heeft niet. zooals Mijnheer du Burck schrijft, samenwerking, maar volle mede werking verleend aan de alphabétische groslijst der S.D.A.P. Daar on de gecombineerde vergadering met S.D.A.P. en Bestuur der Landarbeiders volkomen overeenstemming is bereikt. Wat bliift er nu van de mislukking over. Mijnbeer du Burck? On de a.s. ledenvergadering van clcn Landarbei dersbond. zal dan de officieele groslijst aan de le den worden voorgelegd, en hun medewerking zal worden gevraagd. De leden zullen vrijblijvend zijn. Mijnheer du Burck. maak u niet bang. Het Bestuur der afd. Landarbeiders, Zuidscharwoude. Mijnheer de Red., Gaarne had ik onderstaande opgenomen in Uw veelgelezen blad, waarvoor ik U bij voorbaat dank. Het is naar aanleiding van het hengelverbod van 't Amstelmeer, opgenomen In uw blad van Zaterdag 2 Maart. Ik vind het eenigszins verplicht om voor diegene welke met een cn ander minder goed met den plaat- selijlten toestand op de hoogte zijn, onderstaande on der hun aandacht te brengen. Doordat door den nieuwen verbindingsweg naar Wieringen, de Van Ewijcksluis als 't ware terzijde is geschoven, had ik verleden jaar do hoop gekoesterd mijn zaak weer rendabel te kunnen maken door aan schaffing van roeibootjes, welke gebruikt worden voor de hengelaars, welke hier in zeer groote ge tale het anders zoo stille en afgestorven Van Ewijck sluis bezochten, om een dag en ook wel twee dagen van de zoo onschuldige hengelsport te kunnen ge nieten. Zooals echter in uw blad van 2 Maart 1.1. is geble ken, is er een spaak in 't wiel gestoken, waardoor voorloopig dat. wiel tot stilstand is gebracht. Dat Zijne Excellentie de Min. van Economische Zaken tot dit besluit is overgegaan, is voor mij, en vélen met mij een raadsel, en er zal dan ook door verschillende lichamen tegen geageerd moeten wor den. Hoeveel middenstanders zijn door dit besluit niet getroffen in Anna Paulowna en Wicringcn, om nog maar niet te spreken over andere plaatsen. Het moge hier even gereleveerd worden wat Het Volk van 5 dezer over een onderhoud met deu heer Do Vries, voorzitter van de Amstcrdamsche Henge- laarsverecniging schreef: „Het is vooral do „Heldersche Courant", die hierin vooraan heeft gestaan en geen middel on beproefd heeft gelaten een verbod uit te lokken. In het blad van 31 December 1934 staat een overzicht van de uitkomsten der visscherij over 1934 die gunstiger bleken te ziin dan in '33. Des ondanks schrijft het blad: „Is er voor de vis- schers in het Amstelmeer nog wat zoetwatervis- scherij uit te oefenen? Deze vraag zou met ja be antwoord moeten worden, indien de sportvissche- rij in dit opzicht niet een spaak in het wiel had gestoken, door mot honderden bij honderden da gelijks de baars weg tc vangen." Hoe mislijdend gaat deze redactie te werk, of spreekt over aangelegenheden waarvan zij niets afweet. Baars is waardeloos. Het is algemeen bekend, dat de baars van het Amstelmeer en de verwante wateren niet de minste marktwaarde heeft en bovendien niet ge wild is bij het publick, doordat zij te veel afwijkt van de baars in alle overige wateren. Zij is veel slapper, niet geschikt om overgeplant te worden en op de markt te koop voor 4 a 5 cent por pond. Het nu laten voorkomen alsof de sport de vis- scliers het brood uit den mond heeft genomen, is onjuist en onwaar, omdat er niet in 't minst brood is te verdienen, nu niet, en in de toekomst niet". De heer Plekenpol, voorzitter van den Nederl. Bond voor de Hengelsport zeide nog aan 't Volk: Inmiddels wordt ook in de omgeving van het Amstelmeer, o.m. door de Ver. voor Vreemdelin gen-Verkeer, de middenstand en de Ned. Bond van Café-, restaurant en koffiehuishouders, afd. Schagen, alles in het werk gesteld om het be sluis ingetrokken te krijgen. Want de minister moge dan al van meening ziin. dat de beroeps- visschers door de sport hengelaars benadeeld wor den (hetgeen nog zeer te betwijfelen valt!), hij heeft er zeker onvoldoende rekening mede ge houden, dat tal van neringdoenden, o.a. bootjes- verhuurders, leveranciers van hengelsport-artike len en van krabben, caféhouders en nog tal van anderen, veel ernstiger door dit verbod gedupeerd worden. Tenslotte zou ik nog de bescheiden vraag willen stellen of de baten die de middenstand te Anna Pau- louwna en Wieringen toevloeien tengevolge van het hcngelaarsbezoek de broodvisschers zelf constateer den er op sommige dagen 500 niet grooter zijn dan de schade die ondervonden wordt door de bcroeps- visschers. Nogmaals dank voor de plaatsing. Van Ewijcksluis. W. WAIBOER, Hotelhouder. Zittinq van Vrijdag 8 Maart. VONISSEN BETREFFENDE VORIGE ZITTING. Arie B., Schoorl, overtr. Motor- en Rijwielwet f7.50 boete of 5 dagen. J. H. Sm., Schoorl, idem, f 15 boete of 15 dagen. Dirk W., Castricum, overtreding Vogelwet, f5 boete of 5 dagen. HIJ KREEG DE PARTIJ AAN Z'N BROEK. De jeugdige, met de zuigkracht van een octopus begiftigde pluimveefokker L. V. uit Heerhugowaard, kwam nu al voor de derde maai met zijn aanrijding voor de heeren. Thans werd nog gehoord de paling handelaar Wijbrand lvroonenburg van de Karne- rnelksbuurt, die de weegschaal moest doen ovez*- slaan. Nu, dit deed Wijbrand dan ook direct, want onder de neutraliteits verklaring, dat hij met geen enkel persoon in deze zaak ook maar 'n sier an ze pet bad, toonde hij met korte woorden aan, dat de pluimgraaf de schuld was van de aanrijding en werd deze heer veroordeeld tot f 12 boete of 12 dagen. Alkmaar. De Alkmaarsche taxichauffeur Hendr. G., was ge dwongen in de Brouwerstraat achteruit te rijden en gaf toen de inelkbakfiets van den melkhandelaar Hoek n oplawaui, waardoor bedrijfsstagnatie en ma- terieele schade werd aangericht ten bedrage van f 14.75. Gevorderd werd f10 boete of 10 dagen en toe wijziging der vordering. A.s. week vonnis. ASJEBLIEFT GEEN DIENDERS IN DE SOEP! De buschauffeur Cornelis F. was heden niet ver schenen, toen de rijksveldwachter Minnee werd ge hoord, doch zijn ooren zullen we getuit hebben, want het was niet veel moois wat Minnee vertelde. Hij was met zijn collega Kramer achter elkander gaan rijden, toen de bus hen achterop reed, doch de chauffeur was zoo dicht langs hen voorbij gejakkerd, dat Kramer 'n zucht van verlichting, die uit zijn tee- nen scheen te komen, had geslaakt toen de bus was gepasseerd en hij bemerkte nog compleet te zijn. De kantonrechter was dan ook nog tamelijk clement, toen hij f 10 boete of 10 tiagen oplegde. Alkmaar. 'N NIET TE ONDERSCHATTEN GEVAAR VOOR DEN RIJWEG. De rijksveldwachtders Wiegman en Brouwer van de Rijksverkeerspolilie te Amsterdam, bielden op 7 Februari te Alkmaar nabij 't veilingsterrein 'n aan den koopman KI. de B. te Bergen toebehoorenden en door hem bestuurden tractor met aanhangwa gen, beladen met gele kool, aan, ter controle en kwamen alstoen tot de wetenschap dat deze wagen in een veregaanden staat van verwaarloozing ver keerde. Zoowel remmen als diverse andere vitale onderdeelen werkten absolut onvoldoende en zelfs moest 'n touw dienst doen om de remkracht op te wekken. De rijksveldwachters, technisch goed onder legd, stelden een minutieus onderzoek in, dat niet alleen in proces-verhaal, doch ook in teekening werd gebracht. Bovendien werd mr. Tack, de amb tenaar, met het ergerlijke geyal in kennis gesteld en aarzelde de ambtenaar niet onmiddellijk per soonlijk ook 'n onderzoek in te stellen. Het resul taat was zoo bedroevend, dat de tractor met aan hangsel in beslag werd genomen en buiten dienst gesteld. De eigenaar en bestuurder stond heden terecht en maakte overigens geen onsympathieken indruk. Hij gaf toe, dat de toestand niet in orde was, doch hij had alle mogelijke pogingen in 't werk gesteld om de gebreken hersteld te krijgen, maar dit had hem niet mogen gelukken. Niettemin gaf hij de toezegging dat hij den wagen op afdoende wijze wilde doen repa- reeren en daarna ter keuring aanbieden. Hij moest er mede zijn brood verdienen. De ambtenaar wilde daar niet van hooren, naar zijn meening betrof het hier een zoo ernstig geval van schromelijke verwaarloozing, dat vernietiging van het vehikel, waarmede de bestuurder nota bene nog wel met een zware lading kool naar Brussel had willen rijden, moest worden uitgesproken. Hulde bracht spreker voorts aan het voortreffelijk onder zoek van de rijksveldwachters en de attentie hem in de gelegenheid te hebben gesteld, de auto zelf te kunnen onderzoeken. Ten slotte werd gevorderd DE BROEKER DORPSSTRAAT IS DE PLACE tor en aanhangwagen. A.s. week vonnis. Broek op Langendijk. DE BROEKER DORPSSTRAAT IS DE PLACE DE LA CONCORDE NIET! De Hoorrische koopman U. P., reed op 24 Januari met zijn wagen door de nauwe en tamelijk bochtige dorpsstraat te Broek op Langendijk met een aan die benauwde situatie onverantwoordelijke snelheid en stond nu terecht omdat hij de vrijheid eu veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht. Hij be weerde thans, dat het geheele verkeer bestond uit twee fietsers, 'n spelend knaapje en 'n juffrouw, maar als men bedenkt, dat één fietser van schrik tegen een hek opreed, de ander zich in veiligheid trachtte te stellen en daarbij het spelend jongetje overreed waarop het kind 'n keel opzette van ge weld en van de weeromstuit ook de juffrouw begon te gillen, dan kan men zich voorstellen, welk een consternatie deze automobilist veroorzaakte en zal het niemand verbazen, dat, voor al dat spectakel hij tot f10 boete of 10 dagen werd veroordeeld. H e i 1 o o. HIJ MOEST MEER RUIMTE HEBBEN. De Amsterdamsche chauffeur Piet V., zag 1 Febr te Heiloo geen kans zijn vrachtwagen tusschen 'n stoppende autobus en twee stilstaande auto's door te wringen en veroorzaakte een aanrijding. De schade werd door de verzekering geregeld. Vonnis: f4 boete of 4 dagen. Zijpe. - Stolpervlotbrug. FLAUWE POTSENMAKERS. 'n Paar brooddronken werkelooze opgeschoten jongens, we hadden er eigenlijk 'n krachtiger uit- drukikng voor klaar, Willem de B. en de nog geen 13 jaar oud zijnde. Dirk de B. amuseerde zich op 14 Januari bij de Stolpervlotbrug met steenen over het N.H. Kanaal te gooien. De metselaar Jan Schoen, die zich aan die overzijde ophield, maakte zich niet druk, zoolang hij niet werd geraakt, maar toen een ruit in zijn woning sneuvelde, begon hij ook warm te loopeii en deed hij, toen de heeren niet geneigd waren de schade te vergoeden, aangifte bij de politie met het resultaat, dat de kantonrechter hen deze straatschenderij inpeperde door aan ieder der jeug dige vendalen f 12 boete, te vervangen respect, door 12 dagen hechtenis,, of 1 week tuchtschool op te Ie-g- Alkmaar. NOG ALTIJD NIET WEGWIJS! Soms heb je heele volksstammen, die het nooit lee- ren en er schijnt 'n zekere categorie fietsers te zijn die evenmin begrijpt, dat de wet thans ook van den wielrijder verlangt dat hij bij het veranderen van richting 'n teeken geeft. Hoewel dit door publicaties en ook in onze rechtsverslagen, bij herhaling gepre dikt is. Ook heden waren weer 'n paar van die achteraan sloffers present, in de eerste plaats de heer Arie W.. 'n maar steeds op de vaart vruchteloos wachtend schipper uit de Landstraat, die vanuit de Pastoor steeg de Langestraat inrijdend, het vereischte ge baar had nagelaten. Voor hem gold echter 'n excuus dat juist op het critieke moment 'n roekelooze oude vrouw pardoes van het trottoir afstapte ende schipper oan 'n ongewenschte carambole met dit oude menscli te gaan, om haar heen zwenkte en toen het teeken der straffeloosheid vergat. Hij kwam er dan ook af met f 1 boete of 1 dag. 'n Zekere mijnheer Machael B., 'n hotelhouder uit Egmond aan Zee, die uiterlijk niet veel overeen komst vertoonde met den directeur van het American Hotel, had op de Laat—HoekRitsevoort te weinig ac tie betoond, doch heden beweerde hij beslist dit tee ken wel te hebben gegeven, doch de agenten de Reus en Hooyer hadden dit niet opgemerkt. De kantonrech ter wilde aannemen dat de heer Michael ter goeder trouw was en maakte er ook maar 1 pop of 1 dag van. Alkmaar. 'N MALLE SITUATIE. 'n Soort mysterie voor automobilisten en wielrijders is wel het kruispunt Heldersche wegKanaalkade— PaternosterstraatMolenbuurt en de proces-ver baal over het niet behoorlijk aanwijzen van 'n rich tingverandering bij 'n rijweg, die feitelijk niet van richting verandert, blijven niet uit. Heden waren twee delinquenten, de heer Coen H., schilder uit Bergen en J. M. O., 'n electriciën uit die plaats, die van uit de Paternosterstraat in de richting Heldersche weg hadden gereden en het niet noodig hadden ge oordeeld weer het vereischte verkeersteeken te ge ven. De ambtenaar stond dan ook sceptisch en sloeg het nieuwe artikel er op na, om tot de conclusie te komen, dat hier de weg slechts 'n flauwe bocht maak te, waardoor bedoeld teeken overbodig is en verwar ring kan stichten, zoodat voor beide gevallen vrij spraak werd gevraagd en verkregen. 'n Ander geval is het echter, wanneer wordt gere-- den vanuit de richting Heldersche weg, waarheen ook de Kanaal kade voert, dan is de motor—wielrijder of chauffeur bij het inrijden van Molenbuurt of Pater nosterstraat gehouden bedoeld teeken te geven voor het inrijden van de Molenbuurt onmiddellijk en; van de Paternosterstraat na de Molenbuurt te zijn voorbij gereden. Althans dit is de opvatting van den ambtenaar, die echter ook were aangevochten kan worden. Alkmaar. NA DRUPPEL BUITEN DE FILM. 'n Gebrilde juffrouw, de huishoudster A. Th. die kennelijk haar eerste bloeitijd al 'n paar seizoens voorbij is, was op 14 Januari in een volkscafétje aan getroffen in een stadium dat gewoonlijk als „verkee- rende in kennelijken staat" wordt aangeduid. Tame lijk zenuwachtig en met betraande oogen stond het vrouwtje thans terecht en mompelde dat haar abnor male toestand het gevolg was van een heugelijk feestje. De kantonrechter hoopte de kennismaking niet te hernieuwen en bepaalde het straflimiet op 4 gulden boete of 4 dagen. Fgmond a. Zee. ARIE GEPROMOVEERD VAN DELVER TOT COMMISSIONAIR. Onze vriend Arie K. Lz., 'n populaire figuur op da zitting, had het genoegen zich thans te kunnen voor stellen als commissionair in gestroopte konijnen, 'n positie, die volgens de wet geen aanleiding geeft tot bedenkingen. Met ingenomenheid werd deze pro motie van strafbaar konijnendelver tot eerbaar han- Qplsman door den ambtenaar begroet en de kanton rechter uitte eveneens zijn vreugde, door Arie, die nog 'n klein delversklusje had uit te knobbelen, tot slechts 3 dagen te veroordeelen. Arie, altijd correct en hoffeiijk, dankte voor de coulante behandeling en hoopte niet het in hem gestelde vertrouwen te moeten beschamen. Natuurlijk zal dit wel van de le vendigheid van den handel afhangen. Winkel. DE WET KENT GEEN ACHTERDEURTJES. De heer Piet van Z., 'n nijvere slager uit Winkel, had zich het ongenoegen van den crisis-spijsvetwet- arabtenaren op het hoofd gehaald en was geverba liseerd, omdat hij in zijn winkel 2 pakjes van 3/4 kilogram spijsvet aanwezig had gehad, die niet vol deden aan de voorschriften der wet. Weliswaar was van dit vet belasting betaald, en waren de pakjes behoorlijk voorzien van de vereischte banderolles, rnar de slager had van dit vet een gedeelte ver kocht en de pakjes doorgesneden. Dat staat de wet nu eenmaal niet toe, de pakjes moeten in onge schonden testand worden verhandeld. De Winkeler slager scheen te voren een meer ernstig conflict te hebben gehad met controleur en rijksveldwachter ea wijdde hierover nog tamelijk uit, doch deze aange legenheid kon hier niet aan de orde worden ge steld en volgde veroordeeling tot f2 boete of 2 da gen. 32. Anna Knstcllane leunde achterover in haar stoel en lachte. Met half gesloten oogen, doch open mond, lachte ze, als iemand die de grootste pret heeft. I-Iij keek haar eerst toegevend, loen geërgerd aan. „Je bent werkelijk ontzettend grappig", zei ze eindelijk, „Ik werkte hcelemaal niet voor je toen ik van dat lieve schaap van een Amerikaan gebruik maakte om uit Warschauw te komen. Ik heb mis schien voor jc gewerkt vroeger maar ik ben je slavin niet cn evenmin die van de regeering. Ik heb die juweclcn op eigen houtje gestolen en ik denk dat ik ze behouden zal." Nu kwam een heel andere Boris Roussky te voor schijn. Zijn moncl was samen geknepen tot de hoe ken een scherpe lijn vormden. Een diepe rimpel kwam in zijn voorhoofd, zijn oogen blonken als staal „Als je zoo praat, Anna Kastellane, zul je je bin nenkort in groot gevaar bevinden," waarschuwde hij, „gevaar, waar geen macht ter aarde je tegen zal kunnen beschermen. Je, bent een dienares van de Sovjet, een feit dat je niet mag vergeten." „En eischt de Sovjet van mij de Ostrckoff-juwee- 'len?" „Ja, en ze zal ze hebben ook." „En zou jij me graag tot privé-secretaresse heb ben?" „Het zou een geschikt baantje voor je zijn en een dat ik vind, dat je verdient." Ze begon weer te lachen. Hij keek haar woedend aan. „Misschien heb je gelijk," gaf ze toe, haar oogen afwissend. „Misschien verdien ik om je secretaresse te worden als boetedoening, dat ik me ooit met een van jullie heb ingelaten. Maar ik zal mezelf niet zoo streng straffen. Ik zal de juweelcn nog liever teruggeven aan den jongen man van wien ik ze heb afgenomen, dan ze aan jullie af te staan." „Je praat als een gek, Anna Kastellane", riep hij woedend. „Jo hebt nooit anders gepraat", antwoordde ze prompt. „Je praat als een automaat, niet! als een menschclijk wezen. Denk je dat, ik onder den indruk kom van zoo'n onzin? Je wilt drie millioen pond van me af nemen en onder jullie verdeelen om uit te geven aan jullie kleeren en auto's en mai- tressen. Ik voel zelf ook wel voor de prettige dingen van het leven, Boris Roussky." Hij opende zijn lippen en sloot ze weer. Hij dacht even na. Het meisje was ten slotte niet zoo dom als hij gedacht had. Waarom zou ze haar deel niet hebben? Hij zou waarschijnlijk later wel weer in de gelegenheid zijn het haar af te nemen. „Laten we eens nagaan of we niet tot een over eenstemming kunnen komen", zei hij. „Ik vind wel dat jou iets toekomt voor je moed. Doe eens een voorstel. Ik ben je vriend. Ik zal er clan vanavond met het departement over spreken." Ze hoog zich voorover en drukte op de bel. „Het spijt me dat ik je weg moet zenden" zei ze verontschuldigend. „Ik verwacht ander bezoek cn ik geloof dat ik de lift hoor. Je kunt er gerust met je departement over praten, Boris Roussky, maar het is heter dat het voorstel van jou uitgaat." Een keurig dienstmeisje verscheen. Er zat voor Boris Roussky niets anders op dan heen te gaan. Hij hoog hoffelijk over Anne's vingers, doch het be zoek had hoegenaamd niet aan zijn verwachtingen beantwoord. Hij bleef buiten staan en keek de straat door of hij een taxi zag. Zijn aandacht werd bijna onmiddellijk getrokken door een man die aan den overkant op het trottoir stond en peinzend naar boven keek. Ondanks zijn vele zwakheden was Boris Roussky lang geen domme kerel en hij herkende in den man terstond den detective. Die man was van do politie de Engelscho of de buitenlandsche hij kon ook wel een agent zijn van een particulier bureau of eigen houtje werken. Eén ding was echter zeker, hij observeerde nu het blok flats waarin Anna Kastel lane woonde. Boris Roussky draaide zich op de hie len om, stapte de automatische lift binnen, ging naar de derde verdieping en liet zich opnieuw bij haar aandienen. Ze keek hem verbaasd aan. „Weer terug?" vroeg zij koeltjes. „Ja, om te waarschuwen," zei hij. „Ik geloof niet, dat je beseft, in welk een gevaarlijke positie je ver- koert door die juweelcn to behouden. Op het oogen- blik wordt je flat bijvoorbeeld bewaakt door een detective." „Als het iemand van de politie is, is hij daar waarschijnlijk om me te beschermen," merkte Anna op. „Het is waarschijnlijker, dat hij* je zal arrestee ren", zei de Rus kortaf. „Ik heb je gewaarschuwd, Anna Kastellane, je kunt die juweelen niet behou den. Gezien van het standpunt der wetten van dit land ben je niet meer of minder dan een dievegge. Of de autoriteiten zullen je de juweelen met geweld afnemen, of de een of ander privé persoon zal ze je ontstelen. In het laatste geval kunnen ze je je leven kosten. Je doet verstandiger met ze aan ons in be waring te geven dan zullen wij een royale overeen komst met je sluiten." Ze belde opnieuw. „Ik zal er eens over denken," beloofde ze. HOOFDSTUK VII. Kolonel Oliastransky, zijn vrouw en zijn pupil, prinses Elisaveta Ostrekoff, lunchten den volgenden dag in volle statie. Het had den kolonel met zijn slank, militair figuur geen moeite gekost om klee ren te koopen. Zijn zwart jacquet en donker grijze broek, lakschoenen, slobkousen en hooge hoed, ston den hem uitstekend en verhoogden zijn waardig en aristocratisch voorkomen. De confectiemagazijnen waren niet zoo gelukkig geweest met zijn vrouw, doch ook zij was een ander mensch geworden. Eli saveta had bij de beroemde Fransche modiste een donkerbruin costuum gevonden, waarin ze er mooier dan ooit uit zag. Ze stapten uit de gehuurde auto voor het Gouden Kalf-rcstaurant in de buurt van Oxford Street en Monsieur Cochot, de eigenaar, haast te zich, een en al glimlachjes, naar hen toe. „Monsieur le colonel!" riep hij .„Madame! Madei moiselle! Er is iets gebeurd! Het groote geluk, hét is gekomen, ja?" „Het is gekomen", zei de kolonel plechtig. „Made- moiselle is niet langer mademoiselle, monsieur Co chot. Mijn pupil heeft het fortuin dat haar lang ge leden door haar ouders in Petrograd beloofd was, gekregen. Daarmede herneemt ze ook haar titel. Zie hier, monsieur Cochot, prinses Elisaveta Ostrekoff!" Monsieur boog en boog nog eens. Hij wenkte ma dame van achter het kleine buffet vandaan waar ze wijnen en apéritifs inschonk. Ze praatten alle maal tegelijk, tot de kolonel hen in de rede viel. „Het is genoeg", zei hij. „Nu willen we lunchen, het beste wat u te eten en te drinken heeft, mon sieur Cochot, en dan moet u ons de rekening geven van alles wat we, dank zij uw vriendelijkheid, nog aan u schuldig zijn." Monsieur Cochot wischte een traan uit zijn oog met een hoek van het servet, dat hij nog in de hand hield, niets kon hem meer welkom zijn dan zoo'n huitenkansje. Hij bracht zijn klanten naar het beste tafeltje in het restaurant en madame maakte met eigen handen de apéritifs gereed en nam er welwil lend zelf een van. Ze waren buitengewoon opgewekt. „Ik ben benieuwd wat er vandaag gebeuren zal",, zei de kolonel, „of mr. Haven de juweelcn zal mee brengen of nog meer van deze bijzonder aantrekke lijke bankbiljetten." Het meisje lachte gelükkig. „Het kan me niet veel schelen," bekende ze. „Ik zal natuurlijk met mr. Haven trouwen. Hij verdient het wel, omdat hij me dit groote fortuin gebracht heeft. En ik vind hem heel aardig bovendien." „Elisaveta heeft gelijk" verklaarde madame Olis» transky. „De jonge man bevalt mij ook heel goed. Hij is knap en, volgens wat die advocaat zei, heel rijk ook." „Ik ben blij, dat hij rijk is", peinsde het meisje, een haarlok uit haar voorhoofd strijkend. „Ik vind het heerlijk dat we ons heele leven rijk zullen zijn Als we arm waren, geloof ik, dat ik hem toch op dezelfde manier zou beloonen ik zou toch met hem trouwen ik heb zoo genoeg van ons leven." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2