Sportberichten uit Den Helder. Maandag 11 Maart 1935. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9676 Schagen=Texel. 1=2. Turnen DIVERSEN. SPORT VAN ZONDAG Tegenspoed, arbiter Koorstra, maar voor al... eigen onmacht belette Sparta's suc ces. Dekker wordt gemist. Uiteraard geeft een nederlaag van Schagen, voor al. op eigen grond, altijd reden tot teleurstelling, maar als wij den uitslag even van ons afzetten en geheel neutraal pogen te oordeelen, moet onze mee ning toch luiden, dat 't geen grooten wedstrijd ge weest was. Ondanks het stralende zonnetje was 't goed beschouwd, geen ideeaal voetbalweer. 't Mag waar zijn, dat voetbal een wintersport is als het dl te koud is en zóó dat het ijs in de slooten ligt, dan lijkt 't alsof de spieren zich niet zoo goed voor de voetbalsport leenen, dan maken de voetballers toch altijd een bevroren indruk. Daarbij was de Noord-Ooster zóó sterk, dat de bal geen enkele maal haar beoogde doel bereikte. Aan de: technische kwaliteiten werden dus hoogere eisc'hen gesteld dan anders en het is een niet te mis kennen feit, dat techniek nog altijd niet* één van Schagens machtigste wapens is. Alles werkte dus wel in de richting van een te leurstellende prestatie van de zijde van de Sparta- plóeg. Maar ook de Texelaars zijn niet meegevallen. Zeker, ze speelden goed, maar niet al te sluitend sa menspel werd door hun vertoond; fouten die daar bij "gemaakt werden, werden echter door snelheid en geestdrift nogal eens gecompenseerd. Dat zij 't gaan deweg geheel in verdedigen gingen zoeken, was be grijpelijk en in tactisch opzicht volkomen verdedig baar, maar dat maakte den strijd er niet mooier op en; vooral in de tweede helft was het zoodoende in de buurt van 't Texêlsche strafschopgebied een ver ward, systeemloos getrap, waarbij opportuniteits- voetbal de hoofdrol speelde. Van Schagen was het toen veelal een lukraak pogen om 't doel van de Texelaars te treffen, bij dezen werd het safety-first beginsel in zijn vollen omvang gehuldigd. De wedstrijd. De eerste periode van den strijd kenmerkte zich door verre van fraai spel. Vooral bij de eerste aan vallen van Texel ging 't rommelig toe en 't beste samenspel werd aanvankelijk door de Spartanen vertoond, waarbij vooral de linkervleugel, onder aanvoering van Boontjes goed van leer trok. De Texelsche attaques leidden echter toch al tot kan sen, maar de snelle, goed ingrijpende Schagen-backs zorgden er vooralsnog voor, dat doelman Arnoldus het niet al te moeilijk kreeg. Nadat Zijdewind een paar maal door actief optreden aanvallen van Scha gen onderbroken had, kreeg op een gegeven moment Boontjes het leder geheel vrij voor den Texel-kee- per te pakken. Nog even doorloopen en o wonder... de arbiter fluit voor buitenspel. In de daarop volgen de periode namen de Texelaars de overhand. De Schagen-verdediging speelde niet geheel feilloos; vooral Slikker en Weeland begrepen elkaar niet. De halfs hielpen dappeh mee en vooral Vlottes trad in geyaarlijke; situaties reddend op, eenmaal nadat Ar noldus den bal had laten vallen. Texel leidt. Weldra kreeg Texel een hoekschop toebedeeld, de linksbuiten plaatste den bal goed voor het doel, waar Moransart de fout beging om den bal op te vangen in z'n handen. Penalty! De^e werd via Ar noldus' handen in een doelpunt omgezet, 01. Een oogenblik leek het alsof deze tegenslag Schagen tot grooter krachtsinspanning noopte; de geestdrift was voordien n.1. nog niet groot geweest. Maar Schagen werkte hun aanvallen te slordig af en enkele malen kon arbiter Koorstra 't dreigende gevaar voorkomen Zoo brak de rust aan met een achterstand, die ech ter, gezien het feit, dat Schagen er iets beter was ingekomen en bovendien nu wind mee zou krijgen, niet hopeloos leek. De eerste aanvallen in de tweede helft waren voor Texel. Slikker had bij het wegwerken een paar zwak ke momenten en de aanvallen va nde Texelaars kwamen terug. Wanneer Ran den bal vrij krijgt komt deze tusschen twee Scha gen-spelers te zitten. Hiervoor geeft Koorstra een vrije trap op den rand van het strafschopgebied Men laat het uitzicht voor keeper Arnoldus geheel vrij, doch o pech, het door Ran geloste schot vliegt over den vallenden Arnol dus in het net, 02. Maar daama is Schagen een heele poos aan het woord geweest, en geleidelijk kreeg de strijd het beeld van een enthousiast aanvallende Schagen- ploeg en een fanatiek verdedigend Texel-elftal. De meerderheid der Spartanen hielp niet veel, doordat het spel te slordig was. De middenlinie zat wel stug achter de voorhoede aan. maar muntte niet uit doo rnauwkeurige passes. Het samenspel in de voorhoede was voorts ook niet zuiver en op de be slissende momenten waren de voorspelers te lang zaam. Voor Boontjes geldt dat vanzelfsprekend niet; hij werkte als een paard en kwam eenmaal zelfs langs 3 a 4 Texelspelers heen. Men had hem echter bewaking gegeven van 4 Texelaars en om daar van af te komen, kan zelfs een internationaal niet. Toch verkleinde Schagen 8 minuten voor het einde door zijn toedoen den achterstand. De Graaf was zoo vriendelijk de kleine Boontjes finaal voor de vlakte te loopen, waarvoor arbiter Koorstra voor de eerste maal iets goeds deed en een pinalty gaf. Deze werd keihard in een doelpunt omgezet. 1—2. De tijd ging verstrijken. Menigeen dacht dat er nog een minuut 'of drie gespeeld moest worden, toen plotseling het eindsignaal klonk en Texel haar kleine kans op 't kampioenschap behouden had. Althans als 't loo- pende protest tegen B.IC.C. wordt toegewezen en Schagen van Succes zou winnen. Voorwaar een zeer klein kansje. SCHAGEN 2—H.R.C. 4. Bovengenoemde wedstrijd zou 's morgens op het Schagen-terrein plaats hebben. Om 10 uur waren beide ploegen alsook de arbiter present., doch laatst genoemde kon met het oog op de hardheid van het terrein geen aanleiding vinden den wedstrijd door gang te doen vinden. H.R.C. kon derhalve onver- richterzake naar Den Helder wederkeeren om daar hun derde elftal kampioen te zien worden in den wedstrijd tegen M.L.D. HELDERSCHE BOYS 2—SCHAGEN 3, 6—0. Weinig tegenstand. Schagen 3 met ne gen spelers. Met geen mogelijkheid kon de E.C. een compleet derde elftal naar Den Helder zenden, om aldaar Heldersche Boys 2 te bekampen. Slechts 4 spelers van Schagen 3 waren aanwezig. Goede raad was duur; dan maar bij de adspiranten aankloppen. Werkelijk gelukte het toen 9 spelers bij elkaar te scharrelen. Bang voor de kou, jongelui? Het is te begrijpen, dat een dergelijk 9-tal het van het vol ledige Heldersche Boys 2 lang niet redden kon. Met 6—0 werden de geel-zwarten geklopt. Het is thans met de vereenigingsliefde heel anders gesteld als e enjaar of 8 geleden, want wij herin neren ons dat toen 's morgens om 8 uur 11 jongens per fiets in hondenweer naar Julianadorp trokken om daar een J.V.C.-elftal te bekampen. Dat was ver eenigingsliefde, maar thans Hoe H.R.C. 2 ervoor staat. Helder stelt teleur tegen Assendelft. H.R.C. 3 kam pioen. Nu de spanning in de le klasse N.H.V.B. vrijwel ge heel geweken is ten gunste van H.R.C. 3, concentreert alle voetbal belangstelling in de Jutterstad zich op de roode reserves, die zooals men weet nog steeds de leiding bezitten in hun af deeling. Toch hebben ze in de laatste wedstrijden hun kansen zeer in ge vaar gebracht en zoo zijn ze van hun ongenaakbare positie afgedaald tot nog slechts serieus kampioen- candidaat. Deze inzinking begon met den wedstrijd tegen de reserves van de Groote Koogsche, die even als hun grootere broers er hetzelfde verdedigings systeem op na hielden, iets wat in dien wedstrijd toen zeer duidelijk naar voren kwam. De Racers wisten niet de juiste bestrijding van dit systeem te vinden en verloren met 21. Nadien is er geen enkelen wed strijd meer gewonnen. Achtereenvolgens werd tegen V.S.V. 2, V.V.A. 2 en W.M.S.2 gelijk gespeeld. Nu was het gelijke spel tegen V.S.V. 2 in Velsen voorwaar geen schande, integendeel het is toen bar meegeval len, dat ze nog 1 punt naar het Heldertje meenamen, maar om tegen de 2 laagst geplaatste ploegen zulk een resultaat te bevechten, dat was iets, wat we vol strekt niet verwacht hadden. Zoo is de toestand in hun afdeeling weer zeer verscherpt, temeer daar W.F.C. 2 onverstoorbaar doorgaat haar achterstallige wedstrijden in overwinningen om te zetten. Momen teel staan beide clubs er als volgt voor: H.R.C. 2 17 10 6 1 26 W.F.C. 2 16 12 1 3 25 Zooals men ziet staan de Wormerveerders er nu zelfs iets beter voor, ook omdat ze de Racers nog op bezoek krijgen. De andere wedstrijd spelen de Wor merveerders vandaag in Amsterdam tegen Ajax 3, een kamp die ze nog lang niet gewonnen hebben. Come on Racers, toon in dezen laatsten beslissen- den kamp weer je kracht en vorm van jullie eerste 13 wedstrijden, dan is er geen vuiltje aan de lucht! We rekenen op jullie! Helder speelde zijn laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen Assendelft, onder de meest ongunstige weers omstandigheden. Een snijdende Oostenwind stond pal over het terrein en het was dan ook niet te verwon deren, dat er zeer weinig publiek aanwezig was om Helder voor'hét laatste nog eens aan te moedigen. Toch hebben de thuisblijvers wel iets gemist. Vooral voor de rust werd er van beide zijden zeer aardig gespeeld en wanneer na de pauze in dit zelfde tempo was gespeeld, dan had men zelfs kunnen spreken van een heel goeden wedstrijd. De witjakken heeft het voor de'rust in zooverre niet meegezeten, dat hun voorhoede, die door de opname van Kiesewetter wel aan sterkte had gewonnen, niet gelukkig was met hun aanvallen. Enkele malen zagen we boven dien de keeper der Zaankanters. die tusschen twee haakjes een beste wedstrijd speelde, op eenigszins gelukkige wijze aanvallen van links onderscheppen. De Assendelftenaren hadden al gauw de leiding geno men na een goeden aanval van links, die door den linksbinnen werd overgenomen en via den midden voor ingeschoten werd. Het werd zelfs 2—0, toen een voorzet van links meteen ingeschoten werd. Even voor rust scoorden de witjakken tegen, toen Smit zoo'n hard schot loste, dat de keeper den bal liet glip pen, zoodat de toeloopende Godschalk den bal maar voor het inschieten had. Na de pauze zakte het spelpeil als een kaarten huis in elkaar en vooral Helder bracht er weinig of niets meer van terecht. Het was dan ook niet te verwonderen, dat de Zaankanters ondanks den har den tegenwind nog een tweetal doelpunten aan de score toevoegden, een stand waarmede dan ook ten slotte het einde kwam. H.R.C. 3 kampioen! Ziedaar de blijde mare, die ons bereikte, toen we van Heider-Assendelft langs het Racing-terrein naar huis fietsten. Dank zij een 00 gelijk spel tegen de mai'ine-menschen zijn de Racers eindelijk daar waar ze reeds jaren naar gestreefd hebben, nl. het bezit van een 3e K.N.V.B. elftal. De wedstrijd van vandaag is anders niet zoo'n gemakkelijke geweest., als vele roode aanhangers gedacht hadden. M.L.D heeft kranig partij gegeven en we snappen niet, dat een elftal met zoo'n verdediging nog geen enkele overwinning heeft kunnen boeken. H.R.C. 3 is van de negentig minuten 89 in de meerderheid geweest en die eene andere minuut had hun nog net nood lottig kunnen worden, want de middenvoor der luchtvaarders stormde toen alleen op Goudswaard af, maar deze wist het gevaar te bezweren, daarme de zijn club het kampioenschap bezorgende. Van har te, hoor Racers en veel succes in den grooten Bond! K.N.V.B.'ERS IN NOORD-HOLLAND. Tweede klasse. Blauw Wit is kampioen! Zij had het wel zwaar in Hilversum (12). De opmerkelijkheid van dit feit wordt echter in de schaduw gesteld door de vrees die we voor Alcmaria moeten uiten. Nu verloren de Alkmaarders van A.F.C. (3—1) en als de laatste wedstrijd tegen D.O.S. niet persé gelijk wordt ge speeld, prijkt het zoo trotsch begonnen Alcmaria eer daags met de roode lantaarn! Een geluk was dat D.O.S. van B.F.C. verloor (23), B.F.C. is nu meteen uit de knel. Blauw Wit 17 12 2 3 50—26 26 Hilversum 17 10 1 6 44—36 21 A.F.C. 17 9 1 7 48—39 19 O.V.V.O. 16 7 2 7 33—33 16 Kinheim 16 5 5 6 43—37 15 o.s.v. 16 6 3 7 40—55 15 B.F.C. 17 7 1 9 42-43 15 Alcmaria 17 6 2 9 37—33 14 D.O.S. 17 5 3 9 37—53 13 Hercules 16 5 2 9 3743 12 De degradatiecandidaten spelen nog: Alcmaria thuis D.O.S.; D.O.S. uit Alcmaria; Hercu les thuis Kinheim, uit Blauw Wit. 2B. Z.V.V. staat er nog schitterend voor, al won ze met slechts 1O van T.O.G., temeer daar Zceburgia tegen 't Gooi gelijk speelde (00). E.D.O. sloeg Bloemen- daal (6—1); Velox klopte West-Frisia 2—1. De stand bovenaan: Z.V.V. 16 10 2 4 29—18 22 Zeeburgia 17 9 4 4 33—20 22 't Gooi 17 8 5 4 33—22 21 t. Derde klasse. HelderAssendelft 14 en ZaandijkK.V.V. 52. Dit laatste resultaat.is. wel opmerkelijk, het getuigt van „krampachtigy^rweéj:, van, de. Zaandijkers. Het zou trouwens' te gek'zijn vórig jaar kampioen en nu... hekkensluiter. HOLLANDS NOORDERKWARTIER TEGEN DEN WESTFRIESCHEN TURNKRING. Bij den gehouden selectiewedstrijd van den Turn kring Hollands Noorderkwartier werden de volgende lieeren turners gekozen voor den wedstrijd tegen den Westfrieschen Turnkring, welke op 30 Maart in Schagen wordt gehouden;. J. Molenaar, B. Hofmann, P. Langedijk, Jb. van Hout en J. Wit, allen van „Hercules" van Noord- scharwoude. A. Langereis van „Sparta". Winkel; K. Waiboer van D.O.K.E.V. Anna Paulowna. A. Nottel man en K. Kossen van „Z.S.C.". Burgerbrug De damesploeg zal de volgende week definitief worden samengesteld. Volewij.ckers 15 10 3 2 37—24 23 Hollandia 15 10 2 3 38—24 22 Assendelft 15 7 4 4 41—35 18 H.R.C. 15 6 5 4 30—25 17 Alkm. Boys 15 7 3 5 40-43 17 Helder 15 5 2 8 35—50 12 Zaandijk 16 4 2 10 a3—34 10 Meteoor 15 3 3 9 33-55 9 K.V.V. 15 2 3 10 32—59 7 Te spelen zijn hier nog de 4 wedstrijden, die wij el ders in dit blad als programma voor Zondag 17 Maart vermelden. Hetgeen dus een zeer pikant slot wordt! Zoowel onder aan de lijst als bovenaan! Vierde klasse. Alleen SchagenTexel vond hier plaats. Sparta heeft de revanche niet weten te behalen. Met 21 bleef Texel de meerdere. Toch verraadt dit resultaat dat Sparta wel wat kan en het zal Succes dan ook geraden zijn uitt te kijken. Hetgeen echter ook ge beurd zou zijn zonder onze waarschuwing. De Wie PROGRAMMA N.H.V.B. 17 Maart. 1 A: KFC 4Bergen 1. 1 D: SchoorlHRC 3; JVC—Held. Boys 1. 2 D: Koedijk—Alkm. Boys 3; DTS 2—Alkmaar 2. 2 F: Helder 5—HRC 4. 3 C: Berkhout 2—V.C.L. 1. 3 D: Alkm. Boys 4—CSV 2; Bergen 2—Schoorl 2; Alcmaria 5—Alkmaar 3. 4 E: Koedijk 3—ASV. 2; Oudorp 2—Ursem 2. 4 G: Held. Boys 2—BKC 3. 4 H: Atlas 3Tex. Boys 1; Watervogels 2—Atlas 2; Helder 6—Cocksdorp. 4 L: Held. Boys 3Wieringerwaard 2; JVC 3 Callantsoog 2; BKC 4—Watervogels 3; Dirkshorn 2 —HRC 7. Adspiranten: DTS aAlcmaria c; N. Niedorp a ASV a; Alkm. Boys cVrone b; DTS bVrone a; Sparta aHelder c; Helder bHelder a; Sparta b Helder f; Succes bHRC e; Helder dHRC c; JVC a —Helder e; Texel aCocksdorp a; Tex. Boys a— Texel b. (Alg. Sportblad). K.N.V.B.-PROGRAMMA. 17 Maart Eerste klasse afd. I: VSVVUC; OvermaasXer- xes; AjaxRCH; DHCFeijenoord; HFCADO.; afd. II: HaarlemHermes D.V.S.; KFCExcelsior; HBS—DWS; Sparta—ZFC; DFCStormvogels. Afd. I, 2 A: AlcmariaDOS; OSVAFC; Kinheim OVVO; Blauw Wit—Hercules: BFC—Hilversum. 2 B: 't GooiWest Frisia; ZVVZeeburgia: Spar taanTOG; EDOWFC; VeloxBloemendaal. 3 A: Assendelft—Volowijckers; KW—Helder; HR CMeteoor; Hollandia—Alkm. Boys. 4 A: Texel—DTS; Succes Schagen; Nieuwe Nie dorpBKC; VroneAlkmaar. Reserve 2 A: WFC 2—HRC 2; Alcmaria 2—KFC-2; West Frisia 2—VSV 2. Reserve 3 A: WFC 3—Alcmaria 3: Helder 2—ZW 2; Kennemers 2Assendelft 2. (Sportkroniek). ringers vreesden de thuiswedstrijd tegen Schagen meer dan de uitwedstrijd tegen Nieuwe Niedorp. Ze kunnen nu eenmaal onmogelijk tegen Sparta los komen. Sparta zorgt voor de attractie door bij speciale gelegenheden ongelooflijk sterk te spelen. Weet u er nog van hoe een moeite Alkmaarsche Boys vorig jaar in Schagen had om kampioen te worden? Enfin, als de kamp van Zondag ook zoo interes sant is, verheugen we ons bij voorbaat. De stand is: Succes 15 10 2 3 50-21 22 Alkmaar 15 9 3 3 42—25 21 Texel 15 8 4 3 40-21 20 N. Niedorp 15 9 1 5 39—31 19 Andijk 15 7 0 8 45-48 14 Sparta 15 5 2 8 36—39 12 D.T.S. 14 4 3 7 27—41 11 B.K.C. 13 4 2 7 21—23 10 Vrone 12 0 1 11 16—60 1 Overschrijving. Gevraagd: S. R. Hamstra van Alcmaria naar Haar lem (Sp.kr.), R. Hooiveld van Aartswoud naar Fle- vo. Verleend: D. H. Buiskool van Oudendijk naar Sport (per 21 Maart a.s.); J. Oom van H.R.C. naar Held. Boys (per 1 April a.s.) (Alg. Sp.); P. de Cocq van Delwijnen van Alcmaria naar D.W.S. (Sp.kr.) Straf. In aansluiting op ons bericht van vorige week, dat de B.K.C.-speler Huisman tot 1 September ge schorst is, zij nog vermeld dat de motiveering van de strafcommissie is: wegens handtastelijk -optreden tegenover een tegenstander in den op 10 Febr. ge speelden wedstrijd SuccesB.K.C. Rauchbeker en Gouden Kruis. Volgens het Alg. Sp. wordt de inschrijving voor deze twee tournooien op 12 Maart gesloten. De win naars waren in de laatste jaren de volgende: Rauchbeker 1933 K.V.V.; 1934 Z.F.C. 2; Gouden Kruis 1933 H.R.C. 3; 1934 K.V.V. 2. YVat deze laatste serie betreft, herinneren wij aan het kranige figuur van Held. Boys, dat het als tweede klasser N.H.V.B. tot de finale bracht. In het laatste Rauchbelcertournooi kwam Succes tot den halven eindstrijd, maar werd daar door de finalist Zeemeeuwen met 3—1 geslagen. En deze verloor op haar beurt van de winnaar Z.F.C. met 2—4. Als we ons niet vergissen heeft Nieuwe Niedorp ook eenmaal het G. K. gewonnen. Het kan 1932 ge weest zijn. Ongeldig verklaard. Wegens uitkomen met een ongerechtigd speler, C. Riteco, bij de vereeniging H.R.C. is de d.d. 28 Oct. 1934 gespeelde wedstrijd Helder 5H.R.C. 4 ongeldig verklaard (Alg. Sp.) We zullen dezen dus uit den stand lichten. Straffen. De strafcommissie van den N.H.V.B. besloot, aldus de off. mededeelingen: Naar aanleiding van Alkm. Boys 3—D.T.S. 2 op 20 Jan. j.1. J. F. Poestkoke (Alkm. B.) te schorsen voor twee wedstrijden wegens ruw spel en onbehoorlijk gedrag. Naar aanl. van een beroep van de ver. Alkm. Boys de straffen van de Boys-spelers A. J. Smeets en J. Roos te wijzigen in resp. schorsing voor één wed strijd en schorsing voor één wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een half jaar, alles wegens het voorgevallene tijdens Alkmaar 2Alkm. Boys 3 op 4 Nov. Rectificatie. De straf van A. v. d. Berg (Bergen) die volgens ons vorig nummer bepaald was op één wedstrijd is door den N.H.V.B. veranderd in twee wedstrijden voorwaardelijk, met een proeftijd van zes maanden. Muiier 70 jaar. De heer W. J. H. Muiier, de oprichter van den Ne- dèrlandschcn Voetbalbond heeft gisteren onder groo te belangstelling zijn zeventigsten verjaardag her dacht. Ook voor andere sporten heeft hij zich verdien stelijk gemaakt, zooals cricket, hengelen, etc. Op 52- jarigen leeftijd reed hij nog een Elfstedentocht me de! Hij is journalisten schrijver. Xerxes op tournée. De Sp.kr. meldt dat Xerxes een aardig reisje gaat maken. Op 19 Juni schepen de Rotterdammers zich in en varen naar Bergen aan de Noorsche kust. Daar speelt men twee wedstrijden. Ook te Stavanger, dat even Zuidelijker aan de kust ligt, wordt tweemaal gespeeld. Na 10 dagen keert men terug. Ned. elftal oefent. Op Woensdag 24 April zal het Ned. elftal een oefenwedstrijd spelen tegen het Weensche „Vienna" Noord-NederlandNoord-Duitschland Op 19 Mei a.s. wordt te Groningen de wedstrijd Noord-NederlandNoord-Duitschland gespeeld. Jan Elfring. De oud-Alcmariaan en oud-international Jan El fring speelt nog steeds in het Apeldoornsche Robur et Velocitas. We lazen toevallig dat hij voor de maand Maart weer in het eerste elftal is opgesteld. K.N.V.B.-beker. Voor de zesde ronde zijn nog 17 clubs overgeblc ven. Hieronder bevindt zich ook Alcmaria Victrix Deze heeft een thuiswedstrijd geloot tegen Stormvr gels. NederlandEngeland Deze wedstrijd wordt volgens de Tel. op Zaterdag 18 Mei gespeeld, zoo laat mogelijk. D.w.z. als de zo mertijd nog wordt ingevoerd, om 7 uur des avonds. Dit aanvangsuur zou voor ons West Friezen wel gunstig zijn, maar voor Zuid-Nederlanders en Gro ningers wordt de terugkeer nachtwerk! FrankrijkDuitschland. Duitschland speelt Zondag 17 Maart te Parijs tegen Frankrijk. In het elftal, dat tegen Holland uitkwam zijn enkele veranderingen gebracht. Vervangen zijn n.1. Stührk, Zielinski en Hohmann, door Janes (welke in Amsterdam inviel), Appel en Siffing (Sp.kr.) Men verwacht in Parijs een einde van de Duil- sche zegetocht. De Franschen hebben een zeer be hoorlijk elftal. België sterker! Onze Zuiderburen aldus de Sp.kr. behalen aanmerkelijk goede resultaten tegenwoordig en ze trainen geducht. Wé kunnen er dan ook wel van verzekerd zijn, dat België zich op 31 Maart niet meer laat afslachten door Nederland. Ned. Elftal. Het is uitgesloten dat Vente in onze eerstvolgende interlandmatch meedoet. Hij heeft pas weer een ernstige knieoperatie ondergaan. Zwaluwen blijven thuis. Er is sprake van geweest dat een Zwaluwen elf tal naar Boedapest zou gaan met de Paaschdagen. Het staat nu inmiddels vast dat daar door verschil lende omstandigheden niets van komen kan. Voetbal op de O. S. Al zal er dan mogelijk te Berlijn gevoetbald wor den in 1936, aldus de Sp.kr. de bepaling blijft be staan dat geen loonderving mag worden vergoed, aan de spelers. Bovendien zal het tournooi hartje zomer Augustus worden gehouden. Alcmaria in Utrecht. Over Hercules—Alcmaria (2—1) schreef de Sp.kr. Alcmaria ontpopte zich als een stevige ploeg, maar van haar bijzondere technische kwaliteiten was geen spoor te bekennen. Weber voetbalt weer! Weber, onze stoere rechtsback, die 5y2 maand liet gespeeld heeft, kwam vorige Zondag voor het eerst weer eens uit in A.G.O.V.V., die vriendschap pelijk tegen V.U.C. speelde. Hij speelde een uitste kende partij en het talrijke publiek dat speciaal om hem gekomen was, is niet teleurgesteld.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5