een 2e Kaasmaker BAL Woon- en Winkelhuis „De Truc vau Tienus" CONCERT HET LANDBOUWVRAAGSTUK. m HENGELVERBOD IN HET AMSTELMEER. Begrooting van Justitie aangenomen. Plaatselijk Nieuws. Het Rialto-Theater geopend. Advertentiën. Waterschapsbesturen. BOND VAN ZIEKENKASSEN IN NOORDHOLLAND. TWE2DE K 'r' "3 E EL Wetsontwerp tot voorkoming en bestrijding van ziekten van aardappelen z. h. st. aangenomen. Veel en soms heftig is gesproken over de crisis ambtenaren, die door Dominee Kersten als rijkaards werden ten tooneele gevoerd, die, badend in weelde, de laatste levenssappen zuigen uit de krom ge werkte en verarmden boerenstand. De sociaal-democraten daarentegen achten de rechtspositie van dit ambtenarencorps verre van voldoende en drongen krachtig op verbetering aan. Uit de debatten kwam intusschen vast te staan, dat 9 ambtenaren (do allcrhoogsten), meer dan f 6000 salaris toucheeren. Het maximum is f 9600. Dan zijn er nog 2S gelukkigen, die boven de f 4800 uitkomen, waarna de lagere regionen komen irtet een salaris van ongeveer f 2400. De minister bleef er zich tegen verzetten om de rechtspositie van dit crisiscorps te verbeteren en meende, dat de arbcidsverbinding zoo los moest zijn, dat aan het eind van de crisis (wanneer?) tot snelle inkrimping van het personeel moet kunnen worden overgegaan. De heer van Voorst tot Voorst vroeg slechts één prijs voor varkens te willen vaststellen en tevens de teeltregcling voor deze knorrende beesten in te trek ken, maar nóch in het een nóch in het ander kreeg deze afgevaardigde van minister Steenberghe z'n zin Evenmin bleek de minister bereid het oogstrisico bij de steunverleening in te schakelen, terwijl hij ook niet wcnschte mede te werken om de invoer van de goedltoope Oost-Europeesche paarden stop te zet ten, daar juist deze viervoeters voor de kleine boe ren zulke waardevolle helpers blijken te zijn. De heer Groen (r.k.) bepleitte een andere steun regeling voor aardappelen, doch ook zijn systeem kon geen genade vinden in 's minister oogen, terwijl zijn critiek op het wetsontwerp tot voorkoming en bestrijding van ziekte van aardappelen door de Ka mer zelf werd gedesavoueerd, zoodat de minister dit ontwerp z.h.st. zag aangenomen. Het schijnt dat de door Mr. van Rappard gepro pageerde maisteelt een kansje krijgt, maar van steun aan de tabakscultuur in het land van Maas en Waal zal beslist niets komen, omdat, naar 's Mi nisters oordeel, hier geen sprake is van crisisslacht offers. Bii de besprekingen over de afdeeling melk en zuivel ontspon zich. zooals vanzelf spreekt, een ge- dachtenwisseling over den strijd tusschen natuurbo ter en margarine. Een drietal heeren wilden nog meer margarinebeperking, maar de Minister wees met klem op de belangen, die Tndië heeft bii de kunstboterfabricage .terwijl hij ten sterkste ontken de. dat de margarinefabrikanten zich door hun mo nopolistische positie verrijkten. Ten aanzien van de melkheporking is komen vast te staan, dat rekening zal worden gehouden met de provincie, de grondsoort, de hoeveelheid weiden en de grootte der bedrijven. Zooals van zelf spreekt werden de drie' communis tische moties verworpen. De heer Schalker had voor gesteld alle boerengezinnen van rijkswege een mini mum-inkomen van f20.per week te garandeeren, alle executies stop te zetten en een nieuwe pacht wet te ontwerpen, waarin aan alle eischen der pach ters werd voldaan Waarom? vraagt de heer Van Zadelhoff. De heer Van Zadelhoff heeft aan den minister van Economische Zaken gevraagd: Is de minister bereid een onderzoek te doen instel len naar de gevolgen van het K. B. van 8 Februari 1935, waarbij het Amstelmeer en de daarmede in open verbinding staande wateren voor het beoefenen der hengelsport worden verboden, speciaal voor eenige café's en tal van neringdoenden en zakenmenschen te Wieringen, van Ewijcksluis, Anna Paulovvna, enz.9 Is het den minister bekend, dat sedert de hengel sport op het Amstelmeer kon beoefend worden, tal van menschen, die door de afsluiting van de Zuider zee zijn gedupeerd, zich een nieuw bestaan hebben kunnen vormen, waarvoor zij zich hooge uitgaven hebben moeten getroosten, o.a. wat de caféhouders betreft voor den aankoop van bootjes en voor 't even tueel logeeren van hengelaars? Weet de minister, dat door het beoefenen der hen gelsport daar ter plaatse bestaansmogelijkheid voor zeer velen is gekomen, welke mogelijkheid door het hengelverbod totaal zal vernietigd worden? Indien zou blijken, dat door dit hengelverbod, waar op door slechts enkele beroepsvisschers is aangedron gen, die met dit verbod toch niet gebaat zijn, aan zeer vele anderen groote schade zal worden toege bracht en bovendien aan de hengelaars onnoodig rechten worden ontnomen, is dan de fhinister bereid te bevorderen, dat bovengenoemd K. B. wordt inge trokken? Is de minister tevens bereid te bevorderen, dat hangende het onderzoek de inwerkingtreding van dit K.B. wordt opgeschort? SCHAGEN, 14 Maart. 4 Paarden f 150—300, 20 gelde koeien (magere) f 90130, 17 idem (vette) f 160250, 25 kalfkoeien f 125165, 2 pinken f 50—70, 491 nuchtere kalveren f 3—9, 25 vette schapen f 1418, 350 overhouders f 913, 20 varkens (magere) f 2023, 24 idem (vette) per Kg. f 0.400.42, 72 biggen f 1120, 6 konijnen f 0.50—1.50, kippen f 30—80. EIERVEILÏNG SCHAGEN, 14 Maarta. 110 part. 80.000 kipeieren, 20 part. 3000 eendeieren. Kipeieren f 22.60, eendeieren f 1.8 01.90. BROEK OP LANGENDIJK. 14 Maart 1935. 25000 Kg. uien f 2.20—3, driel. f 1.60—1.90, grove f 3.20 —3.70, 5000 Kg. peen f 0.60—1.10. Roode kool 7.2010.50. ds. 6.509.90, gele kool fl—2. ds. 1—1.30. D. witte f 0.70— T,.10 ds. 0.70-0.80 NOORDSCHARWOUDE, 14 Maart 1935. Uien f 2.30—3.10, driel. f 1.40—2, grove f 3.20—3.40, gele nep f 2, peen f 0.70—1.20, kl. id°m f 0.60. Roode kool 6.20—11.10. ds. f5— 9.30, gele. koo' 1—2.30. ds. 1—1.10, D. witte kool 0.70—1. ds. f 0.70. AMSTERDAM. 13 Maart 1935. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 258 vette kal veren: le kw. 5256 et., 2e kw. 4050 ct.. 3e kw. 32 38 ct., perKg. levend gewicht; 108 nuchtere kalveren f 3—5.50 per stuk; 259 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90 tot 100 Kg. 4647 ct., zware varkens 4510 ct.. vette varkens 44—46 ct. per Kg. slachtge- wicht. Overzicht: vette kalveren, korte aanvoer, eer ste kwaliteit goed gevraagd en duur. ardere soorten minder vlug. prijzen onveranderd. Varkens weinig aanvoer, stugge handel, prijshoudend. WARM F.XIItIIZEN. 13 Maart 1935. Roode kool. 1p kw. f6.20—10. 2e kw. f68.70. gele kool. le kw. f 1.602.40. 2e kw. f1.301.70. D. witte kool. le kw. f 0.70—1.20, 2e kw. f0.70. drielingen f 1.30 —1.50. uien f3.303.50. Aanvoer: 19500 Kg. roode kool 9500 Kg. gele kool. 10700 Kg. D. witte kool, 1575 Kg. biePi EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag 13 Maart. In het begin leek het er op, dat de Senaat gistermid dag niet klaar zou komen met de behandeling van Justitie, ja zelfs moest de Voorzitter dreigen met een avondvergadering. Dat onze Senatoren daar bang voor zijn is bekend en dus is het verloop der besprekingen vlotter ge gaan dan aanvankelijk kon worden verwacht. Justitie zit in deze dagen wel erg in de knel. Dat bleek overduidelijk uit de debatten. De eene partij wil krachtiger optreden, de ander zou een veel gematigder houding op prijs stellen. Het hangt er natuurlijk maar vanaf in welk kamp men thuis behoort. Op rustige wijze heeft Mr. van Schaik zijn begroo ting echter verdedigd. Hij zegde toe, dat de regeering alles zou blijven doen om te komen tot staking van executies ten plattelande en dat een nieuwe pachtwet komende is. De administratieve rechtspraak achtte hij wegens de groote kosten nog niet mogelijk, hoewel ook de Minister zich als voorstander ontpopte. Mr. Heerkens bepleitte een nog sterkere doorvoering van de voorwaardelijke straffen, maar zoo ver als deze spreker, wil toch de Minister niet gaan. Ook wil hij niet ingaan op het verzoek van den heer Hermans, om een afzonderlijke behandeling voor politieke delinquenten in te voeren. Over het algemeen bleek de Minister voldaan over het uniformverbod. Bij de beoordeeling van het straf bare feit moet vooral ook met de omstandigheden re kening worden gehouden. Zoo acht Z.Exc. het dragen van roode tulpen op 1 Mei wel degelijk tartend en daarom strafbaar. De Minister zegde nog toe dat een arbitragecom missie zal trachten vrede te stichten tusschen Buma, radio en bioscopen en Z.Exc. hoopte dat overeen stemming zal worden bereikt, mede in verband met de moeilijkheden der artisten. Tenslotte kwam nog de openbaring dat het Kabi net een grondwetswijziging voorbereidt. Wij geloo- ven niet ver mis te slaan als wij meenen, dat dit een sterke beperking der revolutionnaire vrijheden zal beteekenen. De begrooting werd z.h.s. aanvaard. KUNSTKRING. Als Shaw, de grooie Engelsche stylist, zich neer zet om de een of andere maatschappelijke toestand onder de loupe te nemen, om daaraan een tooneel- spel te wijden, dan kan men ei van verzekerd zijn, dat in keurigen vorm,, maar onbarmhartig in zijn scherp sarcasme, die misstand zal worden gehekeld. Ook vorm en inhoud wordt door Shaw altijd goed en fijn verzorgd, terwijl de practische zijde, nl. het brengen van interessante en inslaande spelmomen ten, niet uit het oog verloren wordt, integendeel, Shaw weet zijn stof steeds interessant te verwer ken. Zoodoende was het ook Dinsdagavond een recht genoegen om „De Huizen van den Weduwnaar" door het Groot-Nederlandsch Tooneel te zien op voeren, vooral ook omdat de bezetting van dit spel zeer te loven was. Shaw hekelt in deze pennevruchl van hem het overal, maar vooral in groote steden als Londen voor komend schandelijk euvel, dat schamele krotten tegen onteerend hooge bedragen worden verhuurd, terwijl niet de minste zorg aan de huizen wordt be steed, ja ze worden schromelijk verwaarloosd. Hier is het de woekerwinst die uit kromgewerkte rug gen van arme tobbers wordt gezogen, om welge stelde, ja rijke medeburgers aan een warm en onbe zorgd bestaan te helpen. In een aardig en een smakelijk kleed gestoken wordt deze satyre het schouwburgpubliek voorge zet en Dinsdagavond met groot succes. De weduwnaar van de Huizen, de man die de hooge winsten maakt, vond in Paul Huf een intelli gent vertolker, raak en af als zijn spel in alle op zichten was. Jan Teulings was Dr. Harry Trench, de jonge dok ter, die opgaat in zijn principes ten opzichte van de verzorging der volksgezondheid en woningverbete ring, en daarom sterk veroordeelt de woekerwinsten uit de krottenverhuring binnengehaald. Hij keert zich daarom scherp tegen den eigenaar dier krot ten, wil geen cent van hem genieten, als hij straks met zijn dochter in het huwelijk treedt, maar bukt zich voor al het leelijkp en schandelijke( als blijkt dat hij zelf 700 pond per jaar opstrijkt uit een hy potheek op die krotten. Juist hier was Shaw in de teekening van de si tuatie weer op zijn best, immers met een enkele streep schetst hij ons daar die misstand in al zijn naakte werkelijkheid. Jan Teulings speelde zijn rol met kleur en klank. Maar buitengewoon sterk werd getypeerd door Hans van Meerten William de Burgh Cokane, de nonsens-Engelschman in optima-forma, opgaande in allerlei kleinigheden, zich blind-starend op goe de vormen, maar verder zonder inhoud of mensche- lijk gevoel. Dat product van fijne beschaving en tact zooals hij 't zelf uitdrukte, werd ons tot in de kleinste détails gegeven. De huurophaler werd door Elias van Praag ruig en overtuigend gespeeld, terwijl Minny Erfmann als Blanche zich in dit goede milieu een lofwaardige plaats wist te veroveren. De Kunstkring heeft aan zijn bezoekers Dinsdag avond een van zijn beste voorstellingen gegeven en het applaus was dan ook telkens weer overtuigend waardeerend. VAKONDERWIJS IN WESTFRIESLAND. Door de leerlingen der teekenscholen van de Ver- ecniging ter bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland, werd Dinsdag j.1. eind-examen gedaan. Daarbij slaagden de volgende leerlingen: Teekenschool Winkel: C. de Geus, electricien, Lut jewinkel; M. Visser, timmerman, Kolhorn; Aris Wie- dijk, wagenmaker, Winkel; A. Langereis, schilder, Winkel. Teekenschool Hcerhugowaard: H. E. Rensen, smid te Oudorp; L. H. Kamp, timmerman, Heerhugowaard; Joh. Borst, metselaar, Heerhugowaard. Teekenschool Schagen: L. van Wel, timmerman; Jac. J. Vos, timmerman, Callantsoog; Jac. H. van Eekeren, timmerman, Zijpe. Teekenschool Spierdijk: A. J. Bontje, timmerman. Spierdijk; P. N. Wijte, timmerman, Spierdijk. Teekenschool Hoogwoud: Jac. Dekker, smid. Hoog woud. Teekenschool Wieringen: P. Prins, timmerman, Wieringen. WAT HET WAS! Naar het schijnt is de oorzaak van het vreemde verschijnsel aan de Loet, waar Maandagavond een schok de bewoners uit hun huizen dreef, te vinden in de „proefneming" van een jongmensch, die in een ledige waterput een bus carbid tot ontploffing bracht. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Burger, Klaas, oud negentien jaar. Geboren: Hans, zoon van Mol, Cornelis en van Roggeveen, Anna Marijtje. Jan, zoon van Waag, Ja- cob en van Bouwes, Wilhelmina. POLITIE. Gevonden: een heerenhoed. Verloren: een handschoen. VEN HELDER Enorme belangstelling der autoriteiten. Het Kamerlid Dr. Vos aanwezig. Burg. Driessen noemt de stichting der bios- boop een daad van ondernemingsgeest. Onder geweldige belangstelling, zoowel van de zijde der autoriteiten als die van de burgerij vond sisteravond de openins plaats van het Rialto-Thea ter, van de tot standlcoming waarvan wij reeds eer der melding maakten. De entrée, hal, koffiekamer, podium, alles was in een bloemenweelde gehuld. Langzamerhand vulde het prachtige gebouw zich geheel met genoodigden. Velé autoriteiten waren tegenwoordig, doch het was ons onmogelijk ze waar te nemen om hier te ver melden, daar de plaats, die ons was aangewezen, dat niet mogelijk maakte. Om half negen betrad de heer Geervliet het podium en riep den aanwezigen een hartelijk welkom toe in het bijzonder burgemeester Driessen, Schout bij Nacht Kruys, het lid der Tweede Kamer der Statcn- Generaal en wethouder van Amsterdam, dr. I. EI. J. Vos en de vertegenwoordiger van het bestuur v. d. Nederl. Bioscoopbond. Spr. bracht dank aan de ar chitecten en andere medewerkenden, die alle krach ten hadden ingespannen om het gebouw heden te kunnen openen. Spr. verzocht thans den burge meester deze plechtigheid te willen verrichten. Burgemeester Driessen zeide gaarne te hebben voldaan aan deze uitnoodiging, omdat de Overheid met vreugde deelt in de durf en ondernemingsgeest vooral in dezen crisistijd, om dit gebouw tot stand te brengen. Spr. achtte het een aanwinst voor de stad en omgeving. Hij hoopte, dat' de voorstellingen steeds op hoog peil zouden staan, waardoor de films konden bijdragen tot cultureel welzijn en na de di rectie veel succes te heben toegewenscht, verklaar de hij het theater voor geopend. De heer Geervliet dankte den Burgemeester voor diens woorden en hoopte, dat het mogelijk zou zijn aan de wenschcn. daarbii geuit, eevolg te geven. Hierna werd een aanvang gemaakt met het pro gramma. dat in één woord schiterend mag worden genoemd. Een aardige attentie was een verzameling van Heldersche gebeurtenissen, meest. Marine-aange legenheden. welke film een hartelijk applaus ontlok te. Na de pauze kwam. met een kort voorfilmpie, het grooie filmwerk „De Bengaalsche Lansiers" pp bet doek een film. groot van opzet, opname en in houd. Wij willen U van dit laatste nipts zeggen, want U doet 't beste hem zélf te gaan zien. En al zou de film U niet mogen boeien, dan is al leen het interieur van het gebouw de moeite waard. Wii hebben volop kunnen constateeren. hoe vervol maakt is de verwarming, de luchtverversching. de aangename stoelen op alle rangen en wat wel hoofd zaak is de projectie en het geluid der films. Dit gebouw is een bioscoop, groot en royaal van opzet en wij wenschen de Directie toe veel belang stelling uit Den Helder en omgeving, want er is in den kop van Noord-Holland niet één zoo'n theater te vinden. En verder: steeds zulke volle zalen als gis teravond! W ARM E N HU I ZE N De Coop. Boerenleenbank hield Woensdagavond een algemcene vergadering in de zaal van den heer Slikker. Aanwezig 49 leden. De heer Klant heette de aanwezigen namens het bestuur en den raad van toezicht allen hartelijk wel kom. Spr. schetste den slechten economischen toe stand. iets wat voor onze bank ook niet achterwege is gebleven. Wat echter onze bank betreft hierover hebben we ons niet ongerust te maken, tevens wij zende op de flinke reserve enz. Het bestuur heeft steeds de meeste soepelheid toegepast, doch met een paar gevallen heeft ze moeten ingrijpen, wat voor de bank geen voordeel was. De heer P. Slot verkreeg hierna het woord om de notulen voor te lezen. Zonder aanmerking werden deze onder dankzegging goedgekeurd. De mededeeling werd gedaan dat de rente is be paald als volgt: rente voorschotten 4*/2 pet., spaargel den 234 pet., spaargelden boven 1000 gulden voor 'n jaar vast 3 pet. per jaar. Da heer D. Mink deed de opmerking of de rente voor voorschotten niet verlaagd kan worden. Het verschil van 4y2 op 2%. pet. is wel wat groot. De heer Klant gaf hierover een uiteenzetting en het blijkt, dat 't verschil grooter lijkt dan het is. De bank werkt met een belangrijk kapitaal van Centr. Bank cn hierop is een pet. winst. De heer D. Mink zou er dan toch op willen aan dringen om te verzoeken dat ze in Utrecht de ren tevoet verlaagden. De heer Klant verklaarde dat 't bestuur steeds zijn mogeliiken best doet. Tot stemopnemers werden verzocht de heeren D. Mink en C. Mink. De heer A. Hopman deelde ons het jaarverslag mede en hieruit vernemen we dat door de moeilijke tijden ook bij de bank zich moeilijkheden hebben voorgedaan. Met één geval moest het executie wor den overgegaan. In totaal zijn over 1934 twee voor schotten verleend. In verband met de crisisuitbeta- lingen zijn 280 dagboekposten meer geboekt dan over 1933. De post achterstallige rente is nog weer geste gen bij 1933, doch dit is ook de oorzaak door het vroeger afsluiten der boeken. Spaargelden bleven vrijwel stationair. Don heer Hopman werd dank gebracht voor zijn Hiermede betuig ik mijn hartelij- ken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden tijdens do ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Vrouw en Moeder, GRIETJE SCHOTVANGER. In het bijzonder geldt dien dank aan de Buren voor hun hulp en bijstand ons verleend. W. WATERTOR. Burgerbrug, Maart 1935. Dankbetuiging. Aan Ouders, Familie, Buren. Vrienden en Kennissen voor de vele blijken van belangstelling bij ons Huwelijk ondervonden en tevens hartelijken dank voor de cadeaux. C. KOORN. G. KOORN-Vader. Kolhorn, 14 Maart 1935. Gevraagd: tevens plaatsvervangend Boterma- ker. Diploma strekt tot aanbeve ling. Brieven met opgaaf van loon voor Zaterdag 16 Maart aan JOH. C. BRUIN, directeur der Coöp. Zuivel fabriek „De Dageraad", Burger- brug. keurig gesteld Jaarverslag. .QO,1Q7, Rekening. Ontvangsten, spaargelden f392iy.w, terug betaalde voorschotten f37S0, loopende reke ning f150529 05. rente f6085.25. Uitgaven, spaargel den f35158.96, voorschotten f560, loopende rekening f 158858.40, rente f 6472.02. De balans sloot in ontvangst en uitgaaf op f 11718.74. Na een enkele vraag ging de vergadering tot goed keuring van rekening en balans over. evenzoo van de verlies- en winstrekening, die sloot met een winstp saldo van f 498.90. Na goedkeuring van de vergadering is besloten! om het winstsaldo toe te voegen aan de Reserve, dat hierdoor stijgt tot f 11626.53. Verkiezing van een lid van het Bestuur wegens periodieke aftreding van den heer A. Hopman. Met bijna algemeene stemmen werd de heer Hopman herkozen en nam zijn benoeming aan met de ver gadering dankzeggend voor het in hem gestelde vertrouwen. Verkiezing van een lid van den R. v. T., wegens periodieke aftreding van den heer P. Klant. Deze werd met groote meerderheid van stemmen herko- zen en nam de benoeming aan. Tot plaatsvervangende bestuursleden zijn herko zen de heeren S. G. Rijpma en Jn. Kuiper. De heer Klant dankte de heeren stemopnemers voor de getrooste moeite. Vervolgens een voorstel om de rente per half.jaar te betalen. De heer Klant deelde mede, dat dit in de vorige vergadering terloops is'besproken en hiervoor geen antipathie bestond. Het Bestuur heeft gemeend! dit punt nu op de agenda te plaatsen. De heer Sötemann vond het voor onmachtigeü bezwaarlijk en wordt het te betalen rente op rente* De heer P. Barsingerhorn zou het gewenscht ach ten de leden omtrent dit, vrii te laten, wie per half jaar wil betalen, doet dit en wie het op het eind van! 't jaar wil betalen, dat het ook goedgevonden wordt De meening van het bestuur was, hiervoor toch een' vaste lijn te moeten trekken en een desbetreffend schrijven dat werd voorgelezen is het Bestuur ver plicht dezen maatregel te treffen. Na nog enkele bespreking is tot goedkeuring over gegaan. De heer W. Gutker meende niet te mogert nalaten den kassier een woord van dank te bren gen. gezien de meerdere administratieve werkzaam heden door de crisisuithetalingen enz. De heer Slot dankte den heer Gutker voor de tot hem gesproken woorden en verklaarde zich voor d<* leden ten alle tijde bereid. Hierna sluiting. Bij Kon. besluit zijn benoemd: in de provincie Noord-Holland tot heemraad van het Ambacht van Westfriesland, genaamd Geestmer- ambacht, P. Gootjes te Sint Pancras. Bovengenoemde bond kwam Woensdagmiddag irt vergadering bijeen in het Gulden Vlies te Alkmaar, onder leiding van den heer H. G. Rijs te Warmen- huizen. welke in zijn opening wees op de gevoerde propaganda bij de kassen, welke niet zonder succes is gebleven. Medegedeeld werd, dat op een desbetreffende be paling, welke reeds in de reglementen der Kassen zijn opgenomen, de Kon. goedkeuring op de statu ten dan niet opnieuw behoeft te worden aange vraagd, daar zij volgens art. 236 van het Wetboek! <?an Koophandel dan reeds rechtspersoonlijkheid bezitten. Een voorstel om die bepaling ook op te nemen voor het T.b.c.-verzekeringsfonds werd goedgevon-< den. Besloten werd nog een afwachtende houding aan te nemen betreffende aanvrage Kon. goedkeuring op de statuten van den bond, daar de aansprake lijkheid niet zoo groot is, vanwege de weinige kas middelen. Het jaarverslag van den secretaris wees op de moeilijke omstandigheden waarmede de kassen te genwoordig te worstelen hebben, wat betreft de achteruitgang in ledental, hetwelk bedraagt 1012. 12 Kassen zijn aangesloten bij den bond, welke te zamen een geldelijk bezit vormen van fl8633.15^. Aan contributie is ontvangen f 10759.72, terwijl aan, ziekengeld is uitgekeerd f9347.56, Er hebben zich 276 ziektegevallen voorgedaan, met een totaal aan tal ziektedagen van 9321, waarover uitkeering is verstrekt. Het herverzekeringsfonds, wat beoogt uitkeering bij langdurige ziektegevallen, gaf een uitgaaf aan van f 744.08# over 26 gevallen. De kasmiddelen van den bond gaven een saldo van f 42.63. De begrooting voor 1935 werd in ontvangst en uit* gaaf geraamd op f 1.57. De heer K. Koeman te Sijbecarspel werd in hot bestuur herkozen. Een voorstel van het bestuur dat de Kassen zich. voor 3 jaar aan het herverzekeringsfonds verbin^ den. werd aangenomen. Een voorstel van de kas Hoorn en omstreken om de bondsvergadering in de eerste helft van Februari te houden, werd alleen mogelijk geacht wanneer de Kassen na 1 Januari zoo spoedig mogelijk de ge gevens zenden aan den secretaris. Hierna sluiting. Te huur te Dirkshorn: BOERENHUIS met 3K H.A. Weiland, kan ook nog 8 H.A. weiland in Koetenburg bij gehuurd worden Te bevragen: IC. BORST Cz., Straatweg E 148, Alk maar, of C. BORST Kz., Barsin gerhorn. op ZONDAG 17 MAART. aan de Burgervlotbrug P. DE NIJS. Schager Roosjes TARWESTROO uit de schuur te koop. bij ANDR. RUITENBURG, Lotweg 8, Anna Paulowna. Plaats voor 7 a 8 NETTE COMMENSAALS, kostgeld billijk. Roggeveenstraat 103. Schagen. Biedt zich aan; NET PERSOON, flink en sterk, drankvrij, voorz. v. rijbew. A, als chauffeur, geh. kl. gez., iudiensttr. 1 Mei of eerder, ook op bouwplaats. Brieven onder no. 112 Bur. van dit blad. HOOI te koop, bij A. BAKKER, Oostdijkl Kolhorn. Te koop: Een dubbel op goeden stand, waarin gevestigd aardappelen, groenten en aanver wante artikelen, met daarachter gelegen tuin. Erkenning voor aard- ap en groenten aanwezig. Ook v. andere doeleinden geschikt. Vooi uitbreiding vatbaar. Br. onder no. 39 Bur. van dit blad. JULIANADORP te geven door de HARMONIE „KUNSTZIN", Dir. J. van Glabbeek. met medewerking van de TOONEELVER. „KUNSTMIN" onder leiding van den heer Tigchelaar, in de zaal van A. KOSSEN, op Zondag 17 Maart 1935 Opgevoerd zal worden het blij spel in 2 bedrijven: Na afloop BAL te geven door de Kunstzin Boys. Entrée 50 ct. per persoon, alles inbegrepen. Aanvang 7.30 uur.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2