Arrondissemenls-ReEhtbank DE Phillips Oppenheim Schagen-nieuws. ts Alkmaar. Volgens getuige de Rooy was er heibel over de schrale verdienste en had Tas gezegd: Ik eet er geen boterham minder om. Verdachte had de hamer van Tas afgenomen cn Tas geschopt, méér had deze ge tuige niet waargenomen. Tas vluchtte de keet in. Volgens getuige KI. Mulder broeide er iets tegen Tas en had hij dezen uitvoerder gewaarschuwd, o.m. ook tegen de J., de verdachte. De getuige J. v. d. Veen, varensgezel en Baptist, aan wien het eedzweren is verboden, volstond met de belofte, bevestigde dat Tas had gezegd: Ik eet er geen happie minder om. Tas was gevlucht en gevallen en toen was ook verdachte, die achter Tas kwam, gevallen. Hoe Tas aan de wonde kwam, kon deze getuige niet verklaren. Getuige Ottens had niets gezien van schoppen of steken door verdachte. Hij had Tas wel naar de keet zien vluchten en gezien dat Tas was gevallen. Voorts had hij nog gezien dat de hamer uit de han den van Tas vloog. Mej. Maartje Ossenbrugge, dienstbode, getuige a decharge, had eveneens hiets gezien, wat Evert de J. kon bezwaren. Wel had zij Tas opeens zien weg vluchten naar de keet. Ook was hij gevallen en wel op een ijzeren schop en op z'n linkerzijde. Ten slotte werd gehoord de heer T. Laverman, eveneens een tewerkgestelde, die verklaarde dat het heel erg glad was. Hij had Tas zien wegloopen, door werklieden gevolgd, maar had Tas niet zien vallen. Getuige had verdachte gepakt, toen Tas reeds in de keet was. De heer officier trok sterk in twijfel dat Tas ge vallen zou zijn. Dat Tas echter gewond was stond vol komen vast en was ook te concludeereri uit de aan wezigheid der bebloede onderkleederen. Uit verschil lende omstandigheden, door spr. nader gereleveerd en voorts gedistilleerd uit de verklaringen van di verse getuigen, achtte de officier het ernstige feit bewezen en requireerde de officier, rekening houden de met de bestaande te verklaren prikkelbaarheid, o.m. de ontactische uitlating van Tas, 2 maanden gevangenisstraf. Mevrouw de Ruyterde Zeeuw wees op de slechte omstandigheden, dre in de werkverschaffing heersch- te en de ontactische houding van den getuige Tas, ontkende voorts dat de officier er in geslaagd was uit de getuigenis der getuigen a charge het bewijs te leveren. Pleifster liet die getuigen de revue pas- seeren en kwam tenslotte tot de conclusie dat ver dachte wegens bewijsgebrek moest worden vrijge sproken. A.s. week uitspraak. I.35 Concert olv. J. Hoek; 2.20 Voor de scholen; 3.35 Het Schotsche Studio Orkest; 4.35 Emilio Colombo en zijn orkest; 5.35 Dansorkest olv. H. Hall: 6.20 Be richten; 6.50 en 7.10 Lezing: 7.30 Cembalorecital J. Ticehurst; 7.50 Vioolrecital door Bratza; 8.20 Orkest olv. F. Bridge; 9.20 „I've got to have music" olv. Austen Croom Johnson: 9.50 Berichten; 10.20 Lon- denseh Svrnphonie-orkest m.m.v. koor en solisten olv. Woodgate en lamberg; 11.3512.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Gail- lard; 8.20 I. „Les saltimbanques", spel van Dumer- san-Varin; TI. „Le pauvre .Tacques", spel van de gebr. Gognard; 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M II.201.20 Concert uit Rest. „Wivex"; 2.20—4.20 L. Preil's orkest; 7.20 1ste bedrijf van „De barbier van Sevilla", van Rossini; 8.05 Vioolrecital; 8.20 Hoorspel 9.35 Gevarieerd concert.; 10.2011.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M) 5 20 en 6.35 Grnm.pl.; 11.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt; 3.20 Westfaalsch Svmnhonie-orkest, olv. Mohrman; 5.10 Zang en piano; 6.20 Gram.pl.; 7.35 Uit Breslau: „Das Leben des .Tohann Christian Gün- ter", van Kramer, muziek van Sczuka, m.m.v. Om roeporkest en -koor, en tooneelensemble; 10.20—11.20 Uit Hamburg: Kielsche Orkestvereeniging. BRUSSEL (322 en 484 M) 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Salonorkest: 1.50—2.20 Gram.pl.; 5.20 Dansmuziek; 6.20 Gram.pl.; 6.35 Ka mermuziek; 7.35 Gram.pl., 8.20 Dreigzoschener" van Kurt Weill; 9.20 Salonorkest: 10.3011.20 Dans muziek; 484 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Omroeporkest; I.50 Zang: 2.002.20 Graim.pl.; 5.20 Zang en piano; 5.35 Operafragmenten; 6.35 Gram.pl.: 6.50 en 7.35 Pianorecital; 8.20 Omroeporkest; 10.30 Gram.pl.; 10.45 11.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.35 Zie Keulen; 8.20 Moderne Duitsche Amuse mentsmuziek olv. G. Vack; 9.20 Berichten; 9.45 Frie- drich Fricsen-herdenking; 10.05 Weerbericht; 10.20 II,50 Dansmuziek door de „Goldene Sieben". Elftallen voor de te spelen wedstrijden op 17 Maart Succes 1—Schagen I. Vertrek per bus 1 uur. D. Arnoldus V. Vlottes A. Slikker P. Boon J. L. Lutjeharms J. Weeland W. Rus W. Biersteker G. Boontjes C. de Moor Res, J. Peetoom en M. Slikker. J. Franzen, Schagen III—Heldersche Boys 2. Aanvang 2 uur. N. N. J. Broer S. Grootes H. Naber E. Rus P. Boontjes W. Quax C. v. Haren J. Boontjes J. Gelder H. Naber Res. N.N. Supportersvereen. „Geel Zwart." Zij, die er weer wat voor gevoelen, gelieve Don derdag op de vergadering te komen, Voor verdere mededeelingen verwijzen wij U naar de adv. in dit blad. Laten we hopen van een groote opkomst om te trachten wat meer levensvatbaarheid te krijgen. Sparta aHelder c, 10 uur: J. Everts A. Molenaar A. de Wit P. Timmerman T. Moransard C. Slikker C. de Jager J. Starreveld G. Koch P. Schoorl J. Brocrsma Res.: P. Hofland, J. Heemsbergen. Sparta bHelder f, 11.15 uur. J. J. Slikker W. Geerts G. Schouten G. Bij post G. Anneveldt N. Blaauboer A. Veenstra J. Slikker R. v. Haren J. P. Wit Res.: P. Dekker en N. Prins. A. v. d. Pijl. STIERENKEURINGEN IN NOORDHOLLAND. Behoudens de goedkeuring van het Werkplan, zal de „Provinciale Commissie tot bevordering van de Rundveefokkerij in Noordholland", in 1935 keurin gen houden in onderstaande plaatsen: Texel: Vrijdag 29 Maart, 11.15 uur., te Den Burg. Nieuwe Niedorp: Zaterdag 30 Maart, 9.15 uur, op hef Kerkplein. Hoogwoud: Zaterdag 30 Maart, 1.15 uur, voor hef Gemeentehuis. Schagen: Maandag 1 April, 9.15 uur, bij het Café van G. Plevier. Uithoorn: Dinsdag 2 April, 9.30 u., bij Café Fritschy of nader aan te geven plaats. Schagerbrug: Woensdag 3 April, 9.15 uur, bij Café van Wed. Broer. Wieringen: Woensdag 3 April, 2 uur, op het Markt plein te Hippolytushoef. Alkmaar: Donderdag 4 April, 9 uur, bij Café Noords holland b. d. Fr. Brug. Spierdijk: Donderdag 4 April, 1.30 uur, bij het café van Koopman. Midden-Beemster: Vrijdag 5 April, 9.15 uur, bij café Het Heerenhuis. Assendelft: Zaterdag 6 April, 10 uur, bij het café dö Assumburg. Den Hout: Maandag 8 April, 9.15 uur, bij het café v.h. C. Jon gewaard. Binnenwijzend: Maandag 8 April, 1 uur, bij het café de Zeven Groene Boomen. Oost woud: Donderdag 11 April, 9.15 uur, bij de Kerk*. Twisk: Donderdag 11 April, 10.30 uur, bij het café de Ooievaar. Hauwert: Donderdag 11 April, 1 uur, bij het café van] J. Hoek. Wieringerwaard: Vrijdag 12 April, 9.15 uur, bij hef café van Van der Woude. Hoorn: Zaterdag 13 April, 10 uur, bij het café de Roskam. I' Ten opzichte van de keuring bezuiden het Noord zeekanaal, zij nog vermeld, dat mocht uit de aan gifte blijken, dat behalve in Uithoorn v.n. nog een keuringsplaats wenschelijk is, dan zal hiervan den belanghebbenden tijdig kennis worden gegeven. Behoudens toestemming van het Gemeentebestuur zal de Centrale Stierenkeuring worden gehouden te Alkmaar, op Vrijdag 26 April, te 9 uur precies, in den Bergerhout. Alsdan zullen worden beoordeeld: 1. De voorloopig goedgekeurde éénjarige stieren voor de uitgeloofde medailles; 2. De tweejarige stieren voor de 15 uitgeloofde aanhoudingspremiën; 3. De driejarige- en oudere stieren voor de uitge« loofde geldprijzen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. ZITTING VAN DINSDAG 12 MAART. Alkmaar. ARTIKEL 250 BIS. Heden werd met gesloten deuren hervat de zaak art. 250 bis tegen Piet K„ caféhouder te Den Helder, voorheen të Alkmaar en diens huishoudster Cath. St., mede aldaar. Als verdedigers fungeerden mr. Buis kool en mr. Smal. Eisch tegen Piet K. 3 maanden en voor mej. Cath. St. 7 maanden gev Graf t. EEN PAAR ONBEHOUWEN TUINHARLEKIJNEN. Op 13 Januari verkeerden de tuinders Nicolaas St. en Jacob S. te Graft beiden in een oproerige stem ming en waren binnengedrongen in het café van Molenaar, althans wat Klaas St. betrof zonder zich te storen aan de voorwaarde 'n kwartje entrée te betalen. Later kwamen de heeren nog eens terug en begonnen heibel te maken met den landbouwer Va- lentius Smit, die dien avond fungeerde als vertegen woordiger van het entréebureau. Deze heer werd ont haald op een stomp in het gelaat en 'n schop, voor welke ruwe behandeling de heeren St. en Sm. heden het. zondaarsbankje stoffeerden. De tweede getuige, Gerrit Salenlijn, die het relletje had bijgewoond als belangstellend toeschouwer, wist niet of hij het gebeurde precies kon navertel len. doch hij deed zijn best en kon dan verklaren, dat de controleur was gestompt en geschopt. Heel grif gaven de verdachten, 'n paar gezond uitziende Grafter pummels de feiten niet toe, maar Salentijn had niet alleen het slaan on stompen gezien, doch ook waargenomen, dat Smit tegen den vloer was ge knokt. De Officier vermeende genoeg bewijsmateriaal verzameld te hebben om deze gemeene behandeling, om een man die zijn vrijen tijd nog productief maak te, door in het café de kaartles te verkoopen, te slaan en te schoppen, terdege gestraft te krijgen. Eisch tegen St. f20 boete of 10 dagen en tegen Sm. f40 boete of 20 dagen. B e v e r w ij lc. HET JACHTGEWEER IN DE AUTO. In den nacht van 10 November, werd te Uitgeesl door de veldwachters Tilstra en Bornebroek 'n auto aangehouden, waarbij bleek, dat zich in den wagen een jachtgeweer bevond, waarvan de bestuurder, André Jac. B., voormalig opzichter der Heide-Maat- schappij. toen te Beverwijk woonachtig, geen ver- voerbewijs kon toonen. Na onderzoek kreeg de rijks veldwachter Tilstra de overtuiging, dat kort te voren met dat wapen was geschoten. De heer B. werd door den kantonrechter op 21 Dec. 1934 veroordeeld tot f5 boete of 5 dageri, plus verbeurdverklaring van het geweer. De veroordeelde, die graag zijn spuit terug had, deed nog 'n laatste poging en 'kwam van dit vonnis in hooger beroep, heden behandeld. Appel lant ontkende thans, binnen afzienbaren tijd met het geweer te hebben geschoten. In verband met het ver loop der zaak, die hier een eenigszins ander aanzien 'kreeg, vorderde de Officier thans f25 boete of 15 da gen, doch teruggave van het in beslag genomen ge weer. Verdachte had verder niets te reclameeren, en zag af van het verhoor zijner twee getuigen décharge. Ber*ARÏE LIET HET ER NIET BIJ ZITTEN. De oud-volkslogementhouder, thans koopman. Arie G. te Alkmaar, veroordeeld wegens venten zonder vergunning met galanterieën te Bergen, tot f5 boete of 5 dagen, was tegen dit vonnis in appèl gekomen en stond alsnu in hooger beroep terecht. Evenals in eersten aanleg ontkende appellant gevent te hebben. In zijn citybag had hij alleen 'n gummijas en 'n paar ouwe schoenen. Hij was wezen visschen on wilde nu een hondje gaan halen. Hij had dit alles aan den burgemeester verteld. De 15-iarige Bertha Tames beweerde echter dat Arie garen, knoopen en clipsen had te koop aangeboden. De Officier was niet vol daan en verzocht eerst aanhouding en later vrij spraak. Waar woon je? vroeg de president nog. In de P. C. Hooftstraat, eereburger van Alkmaar, zei Arie trotsch! Hoorn. BESCHULDIGD. MET HET MES TE HEBBEN GEWERKT. Op 21 Januari j.1. moest terecht staan de 39-jarige los werkman Evert de J. te Hoorn, een der deelne mers aan de werkverschaffing aan den Westfrieschen dijk. en wien alstoen ten laste was gelegd, dat hij op 2 October zekeren heer J. A. Tas met een mes 'n snede in den rug had toegebracht en hem ook zou hebben getrapt en gestompt. Er zat in dit drama een loonkwestie gevlochten. De verdachte was alstoen niet aanwezig, maar werd de behandeling, omdat ook zijn verdedigster, Mr. de Ruijterde Zeeuw ver hinderd was. uitgesteld tot heden. Zoowel verdachte, als zijn advocate, die niet In welvarend uiterlijk was verminderd, en een stuk of acht getuigen waren thans aanwezig Door den verdachte, die wel toegaf dat er een loonkwestie had bestaan, werd overigens de mishan deling ontkend. De heer Tas. indertijd uitvoerder van het door de Heidemaatschappij aangenomen wegwerk, verklaar de zich niet te herinneren dat er omtrent het loon een meeningsverschil bestond. Wel werd hij daar over aangesproken, doch hij verwees toen naar de Directie. Getuige, die bezig was met een zetlijn pen nen uit te zetten, werd daarop eensklaps van achter door de Jong en Ottens aangevallen en getrapt. Hij nam toen de beenen. en liep naar de keet. gevolgd door zijn aanvallers. Hij wist echter de keet veilig te bereiken en d,e deur te sluiten. Zekere heer Laverman en mej. v. Ossenbrugge, als getuigen décharge aanwezig, hadden de ach tervolgers tegengehouden. In de keet ontdekte Tas dat hij in den rug was verwond en en bloedde. Hij is daarop medisch in het ziekenhuis door Dr. Hum- melmeijer behandeld. Er was geconstateerd, dat hij in den rug een snijwond had bekomen. Door verdachte werd ontkend zich achter den ge tuige Tas bevonden te hebben. Tas had aan den kis tenmaker v. Harlingen in de keet zijn wonde ge toond. Deze heer had verdachte en de Jong achter Tas gezien, waarop verdachte repliceerde dat deze ge tuige er de korstjes aan bakte, want hij had zulks nooit kunnen zien, zooals verdachte gelegenheid kreeg, te demonstreeren. Voorts decreteerde Evert nog dat v. Harlingen stond te liegen, wat hem na tuurlijk een uitbrander van den president, dié niet houdt van ontactische krachttermen, bezorgde. VRIJDAG 15 MAART. HILVERSUM (1875 M.) 8.00 VARA. 12.00 AVRO, 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Orgeslspel J. Jong; 8.30 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding VPRO.; 10.15 Declamatie J. van Oogen: 10.35 Gram.pl-.: 11.00 Vervolg declamatie: 11.20 Gram.pl.; 12.00 Het Cantabile-orkest olv. E. Beeck- man; 2.15 Causerie en zang door Wies Defresne, a.d. vleugel H. van Dalen: 3.00 John van Brück en zijn orkest; 4.00 Pauze; 4.05 Kniples; 4.50 Gram.pl.; 5.00 Voor de kinderen: 5.30 Gram.pl.; 6.00 Brederode-her- denking, m.m.v. Dr. J. A. N. Knuttel (lezing) en J. Musch (voordracht) en gram.pl.; 7.00 E. Walis en zijn orkest; 7.57 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.00 Dr. P. D Tjalsma: Menschen getuigen van hun geloof; 8.30 N. v. d. Stad (cello) en H. Schouwman (piano): 9.00 Dr. J. C. A. Fetter: Vader- en moederreligie; 9.30 Vervolg concert; 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau, Vaz Dias; 10.15 Lezing Ds. J. N. Pattist; 11.00 Jazzmu ziek gram.pl.; 11.3012.00 Orgelspel C. Steijn. HUIZEN (301 M.) Algemeen Programma, verzorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.pl.; 11.15 Pianoreci tal; 12.15 Gram.pl.; 12.30 Ensemble van der Horst; 2.30 Chr. lectuur: 3.003.45 Gram.pl 4.00 Orgelspel S. P. Visser; 5.00 Concert door A. Hermes (alt), E. Biele (cello) en S. Wintershoven (piano); 6.30 Cau serie A. J. Herwig; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Gram.pl.; 7.30 Literaire causerie P. H. Muller: 8.00 Vaz Dias; 8.05 Orgelconcert J. Zwart: 9.00 Dr. C. J. Honig: Het mysterie van den slaap; 9.30 Orkest olv. P. v. d. Hurk (om 10.00 Vaz Dias); 11.00 Gram.pl. DFOITWICH 0506 M.). 10.3510.50 Morgenwijding; 11.20 Orgelspel Reg. New 11.50 Voor de scholen; 12.10 Het Trocadego Cinema Orkest olv. A. v. Dam; 12.50 Dansorkest olv. H. Hall; gekomen bent. Ik beloof je dat je geen hooge reke ning van me zult krijgen, ik heb veel te veel pleizier in de zaak." „Je moet niet zeggen, dat je me niet van dienst bent geweest," zei Haven. „Je hebt den verkoop van dien steen ontdekt zoodra die aangeboden werd en je hebt me het adres van Anna Kastellane gegeven, bijna zoodra ik er om vroeg." „Je gaat daar nu zeker naar toe?" vroeg Drayton. Haven stemde toe. „Ja, het zal beroerd zijn, maar ik wil het hoe eer hoe liever achter den rug hebben." „Je hebt zeker liever niet dat ik met je mee ga?" stelde Drayton voor. „Dank je, oude jongen, liever niet." Haven was opgestaan, zijn gastheer bleef zitten. „Ben je van plan die vriendin van je te vertellen, dat Elisaveta Ostrekoff gematerialiseerd is en om haar juweelen vraagt?" vroeg hij. „Ik wqet het niet", antwoordde Haven. „Ik weet niet wat ik zal zeggen en wat ik zal zwijgen." „Ben je van plan haar te zeggen, dat je weet dat ze een van de Ostrekoff juweelen aan Lady Bott verkochthecft en het geld ervoor heeft aangenomen?" „Misschien wel. Ik verlang er alleen maar naar dat ze me in de oogen zal zien en me een vraag zal beantwoorden, die ik haar stellen zal. Hoogstwaar schijnlijk zal ik weggaan zoodra ze dat gedaan heeft, het is het eenige wat er voor mij werkelijk op aan komt." „Is het zoo erg?" mompelde Drayton. „Het is zoo erg. Ik ga nu, als je me niet kwalijk neemt." „Maak niet zoo'n haast," verzocht de ander. „Het is nog geen vier uur ik wou dat je me mee wilde nemen." „Neen, dat doe ik niet." „Weet je", ging Drayton voort, „Je bent nu terug in Londen, een slad van wet en orde en zoo meer, met straten vol taxi's, hoopen menschen en agenten op eiken hoek. Het lijkt zoo oppervlakkig beschouwd, alsof er hier in Londen niet veel kans is voor mis dadigers en toch gebeurt er hier heel wat, Haven, waar je nooit wat over in de couranten leest." „Je zult het wel degelijk in de couranten lezen als er wat met mij gebeurt", beloofde Haven. „Je zult me wel een idioot vinden, maar ik wil je wel vertellen, dat ik nog altijd mijn revolver in mijn zak heb, net als in Petrograd en op reis hierheen, en dat ik eiken morgen een half uur boks om in conditie te blijven. Als er een van die Russische vrienden van Anna Kastellane op me loert, zal hij zijn handen vol, hebben." „Heb je een waarschuwing gehad?" vroeg Dray ton plotseling. „Neen, dat niet," antwoordde Haven na een oogen- blik pauze, „maar ik verbeeldde me, dat ik gister avond een kerel voor mijn huis zag rondsluipen, die merkwaardig voel leek op een van die twee die we in Odessa achter lieten. Dat waren de lui die op eigen houtje probeerden de juweelen te pakken te krijgen." Drayton kuchte. „En de jonge dame dan?" vroeg hij droogjes. „O, ik weet het wel" was het ongeduldige ant woord, „maar ik geloof nog niet, dat Anna Kastel lane een dievegge is. Die man is wel een dief, dat weet ik. Hij wou met me deelen toen hij me neer sloeg in het jachthuis van den prins in Polen. Hij is het soort kerel dat me naderhand zou vermoord hebben als ik om mijn aandeel was gekomen." Felix Drayton stond nadenkend op „Misschien is het dan maar beter, dat de juweelen niet in je bezit zijn", zei hij. „Als hij daar achter komt zal hij je met rust laten. Nummer 12 A, Gros- venor Square, is 't niet? Uitstekend, ik kom tegen; acht uur." Felix Drayton keerde, nadat zijn vriend hem verla ten had, naar zijn schrijftafel terug en bleef daar een oogenblik zitten peinzen. Toen trok hij den te lefoongids naar zich toe, zocht een nummer op en vroeg het aan. Enkele oogenblikken later had hij aansluiting. „Spreek ik met Barclay's Bank?" vroeg hij... Kan ik mr. Grubbins even spreken?... Ja... Neen, een particuliere zaak. Ik zal hem niet lang ophouden. Met Felix Drayton. Dank u." Er volgde een korte stilte, waarin hij nadenkend zijn nagels bestudeerde. Toen werd hij een en al le ven. „Is u daar mr. Grubbins? U spreekt met Felix Drayton. Luister eens mr. Grubbins, ik zal u na tuurlijk niet vragen om bankgeheimen te verraden, maar wilt u me een onschuldige vraag beantwoor den? U kent mijn beroep. U weet, dat ik niets zou voorstellen dat indiscretie van u zou vorderen Goed.„ Dat is dus afgesproken... Als u mijn vraag niet wilt beantwoorden zal ik het u niet kwalijk ne men. Een van mijn cliënten, mr. Wilfred Haven, de zoon van Norman Haven, den grooten Amerikaan- schen financier heeft een uur geleden in mijn te genwoordigheid in dit kantoor aan een jonge dame een chèque gegeven van vijf en twintig duizend pond betaalbaar aan Elisaveta Ostrekoff... Ja. Er bestaat geen twijfel aan de echtheid van de chèque. Als het er een was voor twee honderdvijftig duizend pond, zou Mr. Haven die nog ettelijke malen kunnen be talen en voor zoover ik kan nagaan heeft de jonge dame volkomen recht op het geld. Ik wilde alleen maar weten of de chèque al aangeboden is... O, ja? dat dacht ik al... Mooi? Een van de mooiste vrou wen die ik ooit van mijn leven gezien heb... U heeft gelijk een Russin... Neen, die oude heer is haar vader niet. Hij was de man van haar dame de com pagnie, een zekere kolonel Oliastransky. Ik ben u zeer verplicht, mr Grubbins. De kwestie is van weinig belang,-alleen helpt ze me om mijn theorie op te bouwen en u weet hoe moeilijk dat soms is Adieu, nogmaals bedankt." Drayton hing den hoorn op. Geen wolkje verduis terde zijn gezicht. Hij was volmaakt gelukkig. Er was niets ter wereld waar hij zoo van hield als om voor een raadsel te staan en hij stond voor een raad- S01* Wordt vervolgd. 35. „Binnen de vier en twintig uur zullen we waar schijnlijk weten of de juweelen terug te krijgen zijn of niet. Zoo niet. dan zullen we trachten tot eenig begrip van hun waarde te komen en mijn cliënt heeft met zijn vader afgesproken die, zooals u wel weten zult, een zeer rijk bankier is om aan- deelen en effecten tot dat bedrag op naam van de prinses te doen overschrijven. In dien tusschentijd kan mijn cliënt u elk bedrag dal u mocht noodig hebben, verschaffen. Hij meende, dat dit waar schijnlijk overtuigend zou bewijzen, hoe eerlijk zijn bedoelingen zijn." De kolonel wendde zich tot Elisaveta. „Is u voldaan, prinses?" vroeg hij. „Volkomen", stemde ze toe. „Ik zou mr. Haven door dik en dun vertrouwen, ik vind dat hij prach tig handelt. De eenige klacht die ik heb is, dat hij me tot nu toe zoo weinig over mijn vader en moe der heeft verteld en van den laatsten keer dat hij hen gezien heeft." „Het zal geen prettig nieuws voor u zijn, vrees ik", zei Haven. „Ik sprak hen een paar uur voor de laatste tragedie." Madame boog zich voorover. „Als we zaken voor vandaag hebben afgehandeld, zouden we mr. Haven dan niet inviteeren om van avon$ met ons te dinecren, dan kan hij ons van die laatste dagen vertellen," stelde ze minzaam voor. „Elisaveta's moeder was mijn intiemste vrien din toen we samen jong waren," voegde ze er tot Haven bij, tK0FFj«WEELEN „Kom", fluisterde Elisaveta. Haven aarzelde. Hij voelde een eigenaardige on rust toen hij de uitnoodiging in haar oogen zag. Ze was te mooi dan dat eenige man haar zonder emo tie kon aanzien. Ze prikkelde zijn verbeelding bijna evenzeer als ze zijn onervarenheid in verwarring bracht. „Mogen we het omdraaien?" verzocht hij. „Laat ik u allen mogen uitnoodigen om met mij te dinee ren. Mijn vader moest naar New-York terug on heeft mij opgescheept met een groot huis in Gros- venor Square een massa bedienden en niets voor hen te doen. Het zal zoo'n opluenting zijn voor den kok en waarschijnlijk voorkomen, dat hij zijn ontslag neemt voor mijn vader terugkomt." „Het zal ons heel aangenaam zijn", stemde ma dame toe, terwijl ze haastig in gedachten de winkels langs ging waar ze waarschijnlijk een geschikt avondtoilet zou kunnen krijgen. „Om acht uur zeker of half negen?" vroeg de kolonel opstaande. „Ik veiheug er me zoo op," fluisterde Elisaveta. „Laten we zeggen cocktails om acnt uur", ant woordde Haven. „Kom je ook, Drayton?" „Met genoegen", accepteerde deze onmiddellijk. „Zou je nog even willen blijven, Haven? Ik wou je graag nog over een andere kwestie spreken." De bezoekers namen afscheid. Drayton nam weer plaats, stak een sigaret op en schoof Haven de doos toe. „Ik ben blij dat je me te dineeren hebt gevraagd, Haven", zei hij. „Niet alleen omdat ik er van over tuigd ben dat het een verduiveld lekker diner zal zijn, maar ook, omdat ik die drie menschen bui tengewoon interessant vind. Ik snap niet, dat we nooit eerder van dat meisje gehoord hebben." „Ze vertelde me dat ze heel kalm geleefd hebben," zei Haven. „De toelagen van de Ostrekoffs waren na den oorlog zeer onregelmatig aan gekomen. Ze had haar titel zelfs niet meer gebruikt tot dit nieuws kwam." „Heel verstandig van haar," vond Drayton. „Ik vind ze alle drie bijzonder belangwekkend. Ik vrees, dat ik tot nu toe van niet veel nut heb kunnen zijn, Haven, maar ik ben ontzettend blij dat je bij mij

Schager Courant | 1935 | | pagina 6