Raad Nieuwe Niedorp. 1 De actie tegen de misdadigers in Amerika DALIO Vergadering van den raad op Maandag 18 Maart 1935, ls morgens om 10 uur. Voorzitter de heer P. Fluister, burgemeester; se cretaris de heer P. Haringhuizen. Afwezig is de heer Stoop. Voor deze vergadering bleek veel animo te be staan, zooveel zelfs dat verscheidene personen te leurgesteld móesten worden. Slechts een 8-tal werd in staat gesteld de besprekingen te volgen. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat de heer Stoop nog steeds niet hersteld is; spr. wenscht hem een spoedig herstel toe. De notulen worden vervolgens gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Tijdens de lezing der notulen liet nog iemand zich aanmelden; hij kwam voor de pers. Daar deze persoon echter niet in liet bezit was van een pers kaart, werd hem toegang tot de vergadering ge weigerd. Mededeeling wordt gedaan van de goedkeuring van verschillende raadsbesluiten, o a. van het aan gaan van een geldleening, groot f 1800. Verleende subsidies. B. en W. stellen voor, de volgende subsidies over het jaar 1935 te verleenen: a. Aan de plaatselijke afdeeling van het Witte Kruis f600, voor de Wijkverpleging en voor zooveel noodig voor de tuberculosebestrijding f 500; b. voor de badinrichting ten hoogste f50; c. aan de Schager Handeldrijvende- en Industrieele Middenstandsver- eeniging voor den door haar te houden cursus voor eiken leerling uit deze gemeente f10, met een maximum van f30. Dit zijn zoo de gebruikelijke subsidies. Van hoo- gerhand is nog gevraagd of deze subsidies niet voor verlaging vatbaar zijn. B. en W. meenden echter van niet; deze subsidies zijn nuttig en noodig. De heer Borst informeert naar aanleiding van de verlaagde subsidie voor de badinrichting, of deze verlaging niet zou kunnen leiden tot verhooging der doucheprijzen. De Voorzitter gelooft, dat deze subsidieverlaging geen invloed zal hebben op de prijzen der douche- baden. Het voorstel van B. en W. wordt dan met alge- meene stemmen aangenomen. Ook subsidie voor de fanfarevereen. B. en W. stellen voor, gezien den minder gunstigen stand van de begrooting afwijzend te beschikken op de overige ingekomen subsidie-aanvragen, van diver sen aard, o.a. een nieuwe aanvrage van den J.G.O.B. De heer Borst vindt, dat deze geheel-onthouders- bond zeker z'n nut heeft; spr. zal evenwel geen voorstel doen, wel een subsidie te verleenen; dit zal toch niet worden gesteund. Van het fanfarecorps. De heer Borst zou het betreuren wanneer voor deze verecniging geen subsidie verleend werd, te meer daar spr. als oud-voorzitter weet hoe de toe standen bij het fanfarecorps zijn. Wanneer er op het dorp van het een of ander te doen is, is het steeds de fanfare, die dit gebeuren kleur geeft. Deze ver- eeniging is van cultureel belang. Spr. stelt dan ook voor de fanfare een subsidie te verleenen en wel van f50.—. De heer Olie zegt, dat als bezwaar gemaakt wordt tegen het begrip subsidie, men deze bijdrage een andere naam zou kunnen geven. De fanfare geeft toch als tegenprestatie een aantal concerten. Ver der wijst spr. er nog op, dat de vereeniging zeer slecht bij kas is. Spr. zal het voorstel-Borst onder steunen. De heer De Jong sluit zich bij deze betoogen aan en ook de heer Gaijaard is voor het verleenen eener subsidie. Er zijn bij het corps leden, die uit armoe de zouden moeten bedanken; wanneer de vereeni ging nu subsidie krijgt, kan die voor deze menschen betalen. Het zou spr. spijten, wanneer de vereeni-, ging moest worden opgeheven. De heer Kooij is ook al een voorstander van sub sidie-verleening en spr. betoogt, dat als het eenigs- zins fnogclijk is, het op den weg van den raad ligt, deze subsidie te handhaven. De Voorzitter is ook overtuigd van het nut van het fanfarecorps; spr. is echter van meening, dat deze f50 toch geschrapt zullen moeten worden. Het voorstel-Borst wordt dan aangenomen; tegen stemde de Voorzitter. Voor zoover betreft de overige subsidie-aanvragen wordt conform het voorstel var» B en W. besloten. Geen vexliooging der belasting op openbare vermakelijkheden. de B. en W. stellen de volgende belastingverordening- herzieningen voor (waarop door Ged. Staten is aan gedrongen op grond van het feit, dat de gemeente om de begrooting sluitend te maken, een extra sub sidie uit het werkloosheidssubsidiefonds heeft ge raamd): Belasting op de openbare vermakelijkheden (ver hooging tot 20 waarover in een vorige vergade ring de stemmen hebben gestaakt); verhooging legesgelden; idem van het schoolgeld (tarief Oude Niedorp); idem der hondenbelasting (le klasse f6, 2e klasse f3.-); vergunningsrechten (f 12.50 per f50 huurwaarde); opcenten personeele belasting (200); opcenten gemccntel'ondsbelasting en vermogens belasting (resp. op 75 en 40, verlaging ingevolge de wet) Tot het heffen van een straatbelasting, welke me de door Ged. Staten wordt verlangd, zouden B. en W. op grond van billijkheidsoverwegingen de in gezetenen in de kom zullen immers binnen afzien- baren tijd betrokken worden in een heffing op de gebouwde eigendommen ten bate van de Banne niet willen overgaan. Ten aanzien van het le punt stellen B. en W. voor de belasting voor een kleine bijeenkomst of vrij bal e.d. ^vas f3) te laten vervallen. Allen voor Overigens zijn de diverse standpunten nog niet gewijzigd. Do heer Borst zegt, dat de vereenigingen onmoge lijk 20 pet. zullen kunnen missen. Spr. stelt voor 10 pet. te heffen. De heer Olie is het hiermee eens, men wil de ver eenigingen den steun ontnemen, en nu nog boven dien meer belasting. Spr. zou dit soepel toe willen passen en gelooft niet, dat Ged. Staten eenig besef hebben van het dorpsleven. De Voorzitter meent, dat wanneer het voorstel van B. en W. wordt verworpen, deze post toch zal moeten worden teruggenomen. Spr. gelooft, dat de 20 pet. heffing in de praktijk wel zal meevallen. Wederom Staken de stemmen; tegen waren de heeren De Jong, Borst en na eenige aarzeling Olie, zoodat het voorstel van B. en W. geacht wordt te zijn verworpen. De Voorzitter zegt nog dat deze uitslag de begroo ting leclijk in de war gooit. De heer Olie merkt op dat we niet alle maatrege len zonder meer moeten slikken. Trouwen wordt duur in Nieuwe Niedorp. Goedgekeurd wordt de verhooging van de leges- gelden. Trouwen op Zondag kost nu f 25 (was f 10); op alle werkdagen 's ochtends f 5 (was f 5); "s mid dags f 10 (was f 5). De Vrijdagochtend blijft koste loos. Onvermogenden kunnen worden vrijgesteld, terwijl minvermogenden een reductie kunnen krij gen. Ook de andere deelen van dit voorstel worden goedgekeurd. Heffing van schoolgeld zal voortaan beginnen bij een inkomen van f 800 (was f 1000). De verhooging der vergunningrechten zal nog wel meevallen, aangezien de huurwaarde opnieuw zal moeten worden geschat. B. en W. stellen voor verlaging van den rentevoet van diverse geldleeningen tot op 4*4 pet Wordt goedgevonden. Ingekomen is een brief van Gedeputeerde Staten met betrekking tot het niet aflossen van de geldlee ningen voor de gasfabriek voor deze gemeente in 1934 en 1935, terwijl Winkel besloten heeft dat in 1935 en 1936 te doen. Waar beide gemeenten van het door hen ingenomen standpunt op practi- sche gronden niet kunnen afwijken, behoeft met Winkel geen verder overleg plaats te vinden en wordt voorgesteld het desbetreffend besluit te hand haven. Allen voor. De Begrooting 1935. Geen langdurige besprekingen. Aan de orde is nu de begrooting voor 1935. Deze wordt door B. en W. als volgt toegelicht: Tot goed begrip van de oorzaken der begrootings- moeilijkheden, waarin de gemeente voor 1935 is ko men te verkeeren, deelen B. en W. het volgende mede: Door de wijziging der Financieele verhoudingswet en door de Wet, houdende voorziening ter zake van gemeentelijke kosten van werkloosheidszorg is de gemeente in een zoodanige ongunstige financieele positie gekomen, dat ze een extra-subsidie uit het werkloosheidssubsidiefonds moet aanvragen, een sub sidie dus tot een hooger bedrag, dan volgens de daarvoor voor alle gemeenten gestelde regelen zou worden verkregen. De gevolgen van de Fin. verh.wet zijn op het moment voor de gemeente niet. zoo fnuikend, wel echter die van de invoering der tweede hierboven genoemde wet, welke beoogt een groot deel van de belastingen, die anders in de gemeentekas zouden vloeien, te storten in het werkloosheidssubsidiefonds. Dit bezorgt, onze gemeente een verlies van rond f9300 over een vol jaar. Hiertegenover staat, dat het nieuwe tarief voor de berekening van de subsidie uit voormeld fonds in de kosten van steunverleening en werkverschaffing e envoordeel geeft, van pl.m. f3850.vergeleken bi] de normen, welke voor 1934 golden, zoodat er we gens de werkloozenzorg een nadeelig verschil ten laste der^ gemeente ontstond ten bedrage van onge veer f 5450.of voor 1935, omdat de vermindering van de gemeentefondsbelasting voor 8 maanden in rekening komt, van rond f5000. Van grooten invloed op de begrooting is voorts de subsidie voor dr armenzorg. Deze behoefde tot dus verre niet zoo hoog te worden opgevoerd, als op grond van de deswege gedane uitgaven noodig zou zijn geweest, wijl de Armenadministratie daarvoor heeft kunnen putten uit een belangrijke reserve, welke indertijd mede werd gevormd door bijdragen van de Ned. Herv. Weezenadminist.ratie. Deze re serve is in den loop der jaren geheel bestemd ge worden voor de ext.ra-armonzorg uitgaven ten gevol ge van de economische crisis. Was in 1934 deze subsidie op f 7000 geraamd, voor 1935 zal zij f 10000 moeten bedragen. Een meerder bedrag dus van f 3000. Waar de overige begrootings- posten geen noemenswaardige verschillen vertoo- nen met de overeenkomende posten van het vorig jaar, moest dus worden voorzien in totaal f8000. Een gelukkige omstandigheid was, dat. het voor- deelig saldo, hetwelk in de begroot.ing kon worden gebracht, f 3G00 hooger was dan verleden jaar. De resteérende f 4400 kon niet anders worden bestre den, dan uit een extra bijdrage uit 't werkloosheids subsidiefonds. wilde men althans de ramingen voor onderhoudsposten, subsidiën e.d. ten volle op de ge wone bedragen handhaven, wat B. en W. hebben gepoogd te doen. Het feit echter, dat een extra bijdrage moet wor den aangevraagd, geeft de daartoe bevoegde auto riteiten aanleiding tot het stellen van onderscheide ne voorwaarden, waaraan het gemeentebestuur wel zal moeten voldoen, wil het aanspraak kunnen ma ken op voormelde extra-bijdrage. De voornaamste is wel deze, dat van het voor- deelig saldo, omdat dit geen normaal saldo wordt geacht te zijn, f2600 moet worden overgebracht naar de begrooting voor 1936. om in volgende jaren successievelijk te worden opgebruikt. In de nota van opmerkingen, welke Ged. Staten bij de teruggezon den begrooting hebben gevoegd, wordt de mogelijk heid verondersteld, dat de gemeente daardoor nood lijdend .zou worden Het is echter gelukt, ofschoon 't verschil met de tegenwoordige situatie niet zoo heel groot is, dat te voorkomen. Mede door voldoening aan de door Ged. Staten voorgeschreven verlaging en schrapping van diverse uitgaafposten en verhoo ging van enkele belastingen, zijn B. en W. er in ge slaagd de begrooting sluitend te krijgen, met een post voor onvoorziene uitgaven van f60S.27, en een extra-bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds van f 4317.4S, dat is. op 1 pet. na, het maximum, dat kan worden aangevraagd. De raad heeft er wel rekening mede te houden, dat i dit bedrag, alleen wordt toegestaan als aan de in de begrooting begeleidende nota vervatte opmerkingen ten volle wordt voldaan. Dat B en W. zelf ten op zichte van de straatbelasting een uitzondering ma ken, is zooals reeds in de agenda is toegelicht, ge daan om een dubbele belasting voor het zelfde ob ject te voorkomen. De Voorzitter zegt dat de post onvoorzien verlaagd zal moeten worden met f 50 (subsidie-fanfarecorps) en f 175 (schatting minder opbrengst vermakelijk heidsbelasting), tezamen f 225; wordt dus f 383.27.' De heer Olie wil geen verkiezingsreclame maken; we moeten een beetje eensgezind zijn en redden wat er te redden valt. De heer Borst zegt dat wanneer critiek wordt uit geoefend, deze gezond moet zijn en die critiek zal dan terecht moeten komen bij de regeering. De re- geeringsmaatregelen kan spr. niet toejuichen; de werkman lijdt er onder en daardoor ook de midden stand. En spr. betreurt 2 maatregelen sterk, le dat de revolutionnaire gedachte moest wijken voor een oranje strikje en 2e dat hier in N. Niedorp voor een feestvergadering ter gelegenheid van de terugkeer van een dienstweigeraar de vergunning is geweigerd De Voorzitter antwoordt hierop het uniformverbod waarop de heer Borst doelt, volkomen op z'n plaats te vinden. In het weigeren van den dienst ziet spr. een ondermijning van het gezag en als vertegen woordiger van dat gezag kon spr. niet medewerken tot die ondermijning. Ook in de toekomst zullen zij die het gezag willen ondermijnen spr. steeds op hun weg vinden. De heer Borst: Dan weten we, waar we ons aan houden kunnen. De begrooting wordt met genoemde wijziging vast gesteld. Ze sluit voor den gewonen dienst op een bedrag van f 96.03S.04; voor den kapitaaldienst op een be drag van f 9000. Den minister zal worden verzocht de vergoeding voor naaischool en vervolgonderwijs te mogen hand haven. Goedgekeurd wordt de begrooting 1935 voor de gasfabriek, sluitende op een bedrag, wat den gewo nen dienst betreft van f 41.431.39 en den kapitaal- dienst op een bedrag van f 21.016.40. Eveneens de begrooting voor de Armvoogdij. Die sluit voor den gewonen dienst in ontvangsten en uit gaven op een bedrag van f 20.499.64. De subsidie van de gemeente bedraagt f 10.000. De heer Borst vraagt of de ondersteuning op de zelfde manier zal doorgaan. Voorzitter antwoordt dat dit inderdaad de bedoe ling is. Goedgekeurd wordt het voorstel tot het aanvragen van een extra subsidie uit het werkloosheidssubsi diefonds. Niet te laag. Ged. Staten wenschen het oordeel van den Raad te vernemen omtrent een door hen voorgenomen ver laging der presentiegelden voor de raadsleden tot f 2 per bijgewoonde vergadering. B. en W. zijn van oordeel, dat een ieder in staat moet worden gesteld, bij een eventueele verkiezing, z'n benoeming aan te nemen. Men mag dit niet laten, omdat de vergoeding te laag is, zoodat zij voorstellen een presentiegeld van f2.50 per bijgewoonde vergade ring. Allen voor. B. en W. stellen voor te herzien: het besluit van 25 Juli 1934 tot toekenning van vergoedingen ex. art. 13 der L. O.wet in dezen zin, dat aan A. Groot, in verband, met de omstandigheid, dat naar het in zicht der Kroon de afstand van de woning tot de school moet worden gemeten van deur tot deur, voor zijn zoontje, dat de jongensschool in 't Veld be zoekt, de vervoerkosten geheel worden vergoed. Voorzitter zegt nog, dat dit slechts een kwestie van opvatting is. Het voorstel wordt zonder discussie aangenomen. Gewijzigd wordt de begrooting 1934. Het verslag van de vergadering van de Commissie tot Uitvoering van den vleeschkeuringsdienst hebben de heeren al in de Schager Courant kunnen lezen. De O.S.P. afd. N. Niedorp-Winkel verzoekt adhae- sie te betuigen aan het adres van de O.S.P., waarin geëischt wordt den burgemeester van Laren uit zijn ambt te ontzetten. B. en W. adviseeren ook thans weder niet op ver zoeken om adhaesiebetuigingen in te gaan. Conform wordt besloten. Ingekomen is een verzoek van do Nationale Com missie tegen het alcoholisme om verlaging van het aantal vergunningen en verloven te bevorderen. Voorgesteld wordt hieraan geen gevolg te geven, op grond van het feit, dat alhier van de 6 vergunnin gen, welke er mogen zijn, er 5 zijn verleend. Prac- tisch behoeft met het oog op de verordening, welke de gemeente* ten aanzien van het te verleenen aan tal vergunningen in wijken verdeelt, voor uitbrei ding niet te worden gevreesd. Ook ten opzichte van het aantal verloven A, drie in getal, wordt geen uitbreiding verwacht. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten. Medegedeeld wordt dat de wegen der Banne door het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorder kwartier in werkverschaffing zullen worden ver nieuwd met 100 pet. overheidssubsidie in de ar- beidsloonen. Voorgesteld wordt vanwege de gemeente in die subsidie bij te dragen. De Voorzitter deelt nog mede dat eerst gevraagd is den steun van het Werkfonds 1934, d.i. niet ge- lukt. Van Sociale Zaken kwam echter het bericht dat dit werk in werkverschaffing kon worden ver richt. Het loon is dan ook gelijk elders in de werk verschaffing. De publieke tribune komt in beweging Het verzoek van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf afd. Nieuwe Niedorp komt nu aan de orde. Verzocht wordt voor georganiseerde arbeiders het loon in werkverschaffing 2 ct. hooger te stellen dan voor de ongeorganiseerden. B. en W. zullen trachten dat te bevorderen, ech ter voor niet langer dan een half jaar in een kalen derjaar. Voorts verzoekt men den georganiseerden voor rang te verleenen bij de te werkstelling aan de ver betering van de ivegen. Van de zijde der ongeorganiseerden (O.S.P.) is een verweer ingekomen tegen eventueele toeslag voor georganiseerden. Voorzitter zegt, dat wanneer de georganiseerden een jaar de toeslag kregen, zij er voordeel van zou den hebben; geldt de toeslag echter voor een half jaar, dan zullen de georganiseerden er evenwel nog iets bij moeten leggen. Het totaal der toeslag is dan nog minder dan de contributie. De heer Olie noemt de theorie mooi, maar in de practijk is er wel eenig gevaar; wanneer de een meer verdient dan de ander voor hetzelfde werk is dat funest voor het werk. Ook moeten we bedenken dat bij een toeslag, men er in Den Haag wel weer een paar centen van kan afknijpen. Men kan wel zeggen: dan moet je je maar organi se eren, maar de mensch is een mal wezen; hij wil zelf graag dwin gen, maar niet gedwongen worden. De heer Gaijaard zegt, dat het niet de bedoeling is, de ongeorganiseerden te verlagen, maar om de georganiseerden per uur 2 cent meer te geven. De O.S.P. kan zich tot een ander9 organisatie wenden; de toeslag zal gelden voor iedere organisatie. Spr. wijst er op, dat arbeiders die om finantieele redenen geen lid meer waren, nog' gepropageerd hebben lid te worden van de organisatie. Spr. hoopt maar dat deze poging om toeslag te verkrijgen, slaagt. Dit alles ging vergezeld van interrupties van de publieke tribune, waaraan onmiddellijk den kop werd ingedrukt. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen; te gen de heer Olie. Na behandeling van dit punt liep de publieke tribune leeg. Opnieuw vastgesteld wordt de winkelsluitingsver- ordening. B. en W. stellen voor den rentevoet vim de lee ning van de laatste f20.000 voor de gasfabriek te brengen van 4K op 4Yk Overeenkomstig wordt besloten. Voorzitter deelt nog mede, dat de hooge electrici- teitstarieven de aandacht van B. en W. hebben. Ver zoeken om verlaging wanneer mogelijk zullen wor den bevorderd. Na de rondvraag, die niets oplevert, volgt sluiting. JACK DEMPSEY, de vroegere Amerikaansche wereldkampioen zwaargewicht zou het voor nemen hebben een tournée door Europa te maken. Washington: Het departement van de Schatkist deelde gisteren mede, dat de groote actie, die de fede rale regeering heeft ingezet tegen de Amerikaansche misdadigerswereld, in de eerste drie dagen heeft ge leid tot de arrestatie van 2389 smokkelaars, overtre ders van de drankwetten, handelaars in narcotische middelen, zakkenrollers en oplichters. Tijdens de ver schillende razzia's en arrestaties hebben zich tot nog toe twee incidenten voorgedaan, en wel in den staat Virginia, waar een politieagent bij een poging tot ar restatie werd doodgeschoten, terwijl een federaal agent tijdens een vuurgevecht werd gewond. TWEE OPVARENDEN VAN STOOMSCHIP IN DEN STORM GEDOOD. Londen: De gezagvoerder van het stoomschip „Montclare" van de Canadian Pacific Line deelde na aankomst in de Clyde me'de, dat tengevolge van den hevigen storm op de uitreis twee matrozen waren ge dood en twee anderen gewond. Het schip had achttien uur vertraging en reusachtige golven sloegen over het bovendek heen, zoodat een matroos overboord werd gespoeld en een tweede tegen een windas geslagen en zoodanige verwondingen opliep, dat hij twee da gen later aan de gevolgen overleed. RABINORANATH TAGORE, de groote Britsch- Indische philosoof en schrijver, wordt den 7den Mei 74 jaar. WOENSDAG 20 MAART 1935. HILVERSUM (1875 M.) VARA-uitizending, 10.00 V.P.R.O. 8.00 Orgelspel J. Jong; 8.30 Gram. pl.; 9.30 P. J. Kers: Onze Keuken; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Voor Arb. i. d. continu-^ bedrijven: De Notenkrakers olv. D. Winst E. Walis1' en zijn orkest, VARA-tooneel en C. Steijn (orgel); 12.00 De Flierefluiters olv. E. Walis; 12.45 Jazzpro gramma (gr.pl.); 1.15 VARA-orkest olv. H. de Groot 2.00 Voor de vrouw; 2.15 Kniples; 3.00 Voor de kin deren; 5.30 J. Huy (saxofoon) en R. Schoute (piano) 5.45 Jazzconcert; 6.00 Sportuitzending; 6.20 Strijk orkest olv. P. Tiggere, m.m.v. solisten: 6.50 Lezing; 7.20 Voor bet Plateland; 8.00 Herhaling S.O.S.-bericih ten; 8.03 Melle Weersma en zijn Band; 8.30 Zang Elize de Haas (sopraan); 8.50 Uit Londen: Concert (Zie Droitwich10.00 Vaz Dias en VARA-Varia; 10.15 Reportage der Bokswedstrijd Amsterdam Luxemburg: 10.30 „Kunst als Massa-artikel", spel van B. v. Deilen m.m.v. het VARA-tooneel; 11.10 Or- vitropia olv. Jan van der Horst m.m.v. E. Pihilipse (zang); 11.5512.00 Gram.pl. HUIZEN (39t M.) NCRV.-uitzen.ding. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst; 11.00 En semble van der Horst; 1.00 Gram.pl.; 1.15 Zang door C. Bijster (sopraan). A. d. vleugel: E. v. Eden. In de pauze gramofoonplaten; 2.00 Gram.pl.; 3.00 Chr. lec tuur; 3.303.45 Gram.pl.; 4.00 Orgelspel S. P. Visser 5.00 Kinderuur; 6.00 Landbouwhalfuur; 6.30 Afge staan; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 A. J da Costa: Kinderbescherming; 7.30 S. van Otterloo: Warmte en Techniek; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gram.pl.; 8.20 Gro ninger Orkestvereeniging olv. K Kuiler m.m.v. Mar cel Dupré (orgel); om 8.55 Archeologische cursus door Dr. J. Hoek; 10.0 5Vaz Dias: 10.1011.30 Gra- mofoonmuziek. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.20 Gram.pl.: 11.50 Fransclie les; 12.05 Orgelspel Q. MacLean: 12.50 Ch. Manning's orkest; 1.50 Orgelconcert G. Thalben-Ball; 2.25 Voor de scholen; 3.10 Causerie; 3.35 Sted. Orkest Bournemouth olv. R. Austin m.m.v. H. Samuel (pi ano); 5.05 Het MacArthur Kwintet; 5.35 Dansorkest olv. H. Hall; 6.20 Berichten; 6.50 en 7.05 Lezing; 7.25 Concert; 7.50 Reginald King's orkest; 8.35 Concert inleiding; 8.50 BBC-Symphonie-orkest olv. Adr, Boult 9.55 Berichten; 10.1/) Vervolg concert; 11.00 Decla matie; 11.2012.20 Roy Fox en zijn Band, RADIO-PARIS (1648 M.J /.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Symphonieconcert; 8.20 Zang door M. Simon; 8.50 Zie Droitwich; 10.50 Dans muziek. KALUNDBOF.G (1261 M.) 11.20—1.20 Strijkorkest olv. Andersen; 1.301.50 Zang en piano; 2.20 Concert uit Rest. „Wivex": 4.20—L50 Gram. pl. 7.20 Mozartconcert; 8.40 Franz Lehar-conc. 9.35 Zang en piano; 9.50 Italiaansche muziek olv. Mahler; 10.2011.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 3.20 Gram.pl.; 6.35 Blaasconcert: 11.20 Willi Wende en zijn orkest; 12.35 Omroepkoor en -orkest en solis ten; 3.20 Omroepkleinorkest; 5.10 Zang en piano; 6.20 Concert uit Hamburg: 8.05 Li terair-muzikaal pro gramma; 8.50 Concert uit Monte Coneri; 10.05 Baclh- programma (gramofoonmuziek en hoorspel) ROME (421 M.) 8.20 Opera-uitzending. BRUSSEL (322 en 484 M.) 822 M.: 12.20 Gram.pl.; 1.302.20 Dansmuziek; 5.20 Kwartetconcert; 6.50 Zang en piano; 7.35 Gram.pl; 8.20 Piano-duetten; 8.20 Pitsch-ronceri: Hierna be richten en tot 11.20 Gram.pl.; 484 M.: 12.20 Dansmu ziek; 1.302.20 Gram.pl.; 5.20 Dansmuziek; 6,20 Gr. pl.; 6.50 Orgelconcert; 7.35 en 8.20 Gram.pl.; 8.50 Hoorspel; 9.10 Gram.pl.; 9.20 Omroeporkest 10.30— 11.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDIJR (1571 M.l 7.35 Stunde der jungen Nation: Sport en spel bij de Hitler-jeugd; S.05 Blaasconcert olv. Krause; 9.20 Be richten; 9.40 Lezing; 10.05 Weerbericht; 10.20—11.20 Gramofoonmuziek.

Schager Courant | 1935 | | pagina 8