Raad Schoorl. MOORDAANSLAG TE VOORBURG. Toenadering tusschen Joego-Slavië en Italië? Barthou's bibliotheek onder den hamer. Militaire luchtvaartopleiding der Russische dorpsjeugd. Hoe ouder, hoe dwazer. Gistermiddag om twee uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Voorziter: P. G. L. T. baron van Fridagh. Aanwezig alle leden. Notulen. 1. Vaststelling van de notulen dar raadsvergade ringvan 30 Januari j.1. Deze worden zonder op- of aanmerkingen, goedge keurd. Ingekomen stukken. Wij vermelden van de ingekomen stukken en me- dedeelingen: Geen ventvergunning In de gemeente. 1. Adres van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" en de „Schoorlsche Winkeliersvereeniging" alhier, houdende verzoek tot het vaststellen van een ventverordening, ter beteugeling van het venten in de gemeente. B. en W. zich niet bewust, dat het venten te dezer plaatse „schrikbarende" afmetingen heeft aangeno men, gelijk door de Winkeliersvereenigingen wordt beweerd, kunnen de wenschelijkheid van reglemen teering op de aangevoerde motieven niet inzien. Het venten door groentenhandelaren, kruideniers e.a. uit andere gemeenten, volgens verordening te re gelen en als zoodanig vorderende wederom nieuwe administratieve bemoeiing en toezicht, zou bovendien wettelijk niet te beletten zijn. B. en W. stellen dientengevolge voor afwijzend te beschikken, aangezien het venten in de gemeente geen schrikbarende afmetingen heeft aangenomen. De heer Kaag (R.K.) vraagt, waarom een en ander niet te beletten? De Voorzitter antwoordt, dat groentenhandelaren e.d. niet moeten worden venvard met venters langs de huizen. De heer Duin (Vrijz.) zegt, dat het niet de bedoe ling is, die menschen te weren. Echter venters beta len niets aan belasting en de winkeliers wel en dat achten de laatsten onbillijk, omdat er niet tegen kan worden geconcurreerd. De Voorzitter leest dan het adres voor en is van meening, dat venters van veters, zeep enz., liever niet gezien wordt, doch dat is hier niet in sterke mate 't geval. Groentenhandelaren, e.a. vallen buiten de vent vergunning en dit wordt door de winkeliers ver ward. Wethouder Bijl (R.K.) wijst er op, dat ook groen tenhandelaren van Schoorl naar buiten trekken. Het lijkt spr. dus niet wenschelijk hier een muur voor an deren op te trekken. De Voorzitter: Vrijhandel dus! Het is niet aange naam, dat er menschen van buiten komen om te con- curreeren, doch het lijkt spr. verkeerd dit tegen te gaan. Met algemeene stemmen wordt het advies van B. en W. aangenomen. De bouw van een huis. 2. Adres van W. S. van der Noordaa, alhier, hou dende verzoek op de door hem ingediende bouwaan- vrage d.d. 4 Februari j.1. alsnog gunstig te willen be schikken. Bij besluit van 7 Maart jl. hebben B. en W. afwij zend beschikt, overwegende dat door het bouwen van een dergelijke woning de welstand ter plaatse zeer wordt geschaad. B. en W. stellen dan ook voor op dit verzoek af wijzend te beschikken. De heer Schermer (V.D.) vindt deze bouwaanvra- ge niet in strijd met de bouwverordening en vindt het daarom naar, dat hier door adressant in beroep moet worden gegaan bij den Raad. Spr. rneent, dat het hier uitsluitend gaat om het uiterlijk van het huis en over smaak valt niet te twisten. De wei standsgrens noemt spr. een ongelukkig verdwaald ding in de bouwverordening. Aan de bouwverorde ning hebben nu noch B. en W., noch de raad eenig houvast. Het bezwaar van B. en W. is, dat er een stadshuis wordt geplaatst in een weide-omgeving. Maar dit is geen stadshuis, doch een welvarend huis, dat in het boerenland past, meent spr. Spr. zou willen voorstellen, de bouwvergunning alsnog te v c rl e enen De heeren Kaag (R.K.) én Duin CVrijz.) vereenigen zich met hetgeen de heer Schermer heeft gezegd. De laatste begrijpt niet, dat B. en W. zich hebben laten leiden door de Adviescommissie. Wat heeft die er mee noodig? vraagt spr. De Voorzitter: Ho, ho! Een heeleboel! De heer Duin (Vrijz.): De beroerdste huizen, die hier zijn gebouwd, zijn er gekomen door de advies commissie. Wethouder Bijl (R.K.) antwoordt, dat de Advies commissie dikwijls een kleine wijziging voorstelde bij den bouw, welke dan ook werd aangebracht. Hier week het advies te veel af van den bouw. De heer Duin (Vrijz.); Ik denk, dat de Advies commissie er tegen was, omdat er geen naam van een architect op staat! De Voorzitter: U moet niet met insinuaties komen aan het adres van menschen, die hier niet aanwezig zijn en zich dus niet kunnen verdedigen. De heer Duin (Vrijz.): Wat moeten wij met die Adviescommissie? Die heeren zitten in Amsterdam en hebben d'r niets mee te maken. De heer Schermer (Vrijz.) meent, dat hier den men schen niet zooveel moeilijkbeden in den weg moe ten worden gelegd om te bouwen. De Voorzitter is ervan overtuigd, dat er zeker stemmen van verontwaardiging uit den Raad zouden zijn opgegaan, als B. en W deze bouwvergunning hadden verleend. Dan zou men gezegd hebben: hoe konden B. en W. het goed vinden, dat er een der gelijk huis in een polderlandschap werd gebouwd. Natuurlijk is de Raad gerechtigd anders er over te denken dan B. en W. Het college blijft erbij, dat een dergelijk huis niet past in die omgeving en is van oordeel, dat het algemeen belang voor het persoon lijk belang gaat. Wethouder v. Lienen (Vrijz.) meent, dat de Raad zelf maar moet beslissen. B. en W. vinden, dat de welstand geschaad wordt. De heer Kaag (R.K.) geeft toe, dat het huis er zelf niet passen zal. De heer Gutter (S.D.A.P.) is het daarmede niet eens Bovendien kunnen we niet aan den man zeggen: Zet daar maar een boerenhuis. De Voorzitter zegt, dat het uiterlijk van den gevel daar niet zal passen. Bij overleg met de Advies-com missie zou de man wellicht tot een resultaat zijn gekomen. Het advies van B. en W. wordt in stemming ge bracht en verworpen met 2 stemmen voor, 5 tegen. Voor stemden alleen de beide wethouders. De bouw vergunning is dus alsnog verleend. De Voorzitter zegt, dat hij van deze beslissing van den Raad niet in hooger beroep zal gaan; de toekomst zal leeren wie gelijk heeft. 3. Schrijven d.d. 23 Januari j.1. van het R.K. Pa rochiaal Kcrkbcst. van den H. Johannes den Dooper te Schoorl, houdende verzoek om voorschot op de Ge meentelijke vergoeding, overeenkomstig art. 101 der L. O. wet, ten behoeve van de bijzondere lagere school te Catrijp. B. en W. stellen voor het voorschot zijnde 80 van 1163/6 X f 13.35 is f 1246.80 te verleenen. Conform besloten. Aankoop van grond. 3. Voordracht van B. en W. tot wijziging van het Raadsbesluit van 4 December 1934, houdende aan koop en ruiling van grond, in dier voege, dat de grondruiling met C. Koel wordt ingetrokken en van dezen worden aangekocht twee strooken grond, ge legen aan den Damweg te Schoorl dam, elk ter groot te van e.a. 33 c.A., tegen den prijs van f100 te sa men. Bij een meer afdoende verbreeding van dit weggedeelte, welke naar het oordeel van Ged. Staten op den duur onvermijdelijk zal zijn, wordt grond- ruiling van gedeelten, die later weder zullen moeten worden aangekocht, niet doelmatig geacht. Aan C. Koel zal het reeds bij hem in gebruik zijn de gedeelte bermgrond, tegen een gering bedrag per jaar verhuurd worden. Conform besloten. BEGROOTINGEN 1935. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de navolgende begrootingen voor 't dienstjaar 1935, t.w. Ie. Begroottng Maatschappelijk Hulpbetoon. Deze sluit in ontvangsten en uitgaven voor den gewonen dienst met f6.088.17 en voor de Kapitaal- dienst met f 1000. Zonder discussie vastgesteld. De secretaris-penningmeester zal een salaris krij gen van f100 (vroeger f60). Begrooting Vleeschkenringsdëenst. De ontvangsten voor dezen dienst worden evenals de uitgaven geraamd op f2.929.25 voor den gewonen- en op f 300 voor den Kapitaal dienst De begrooting wordt zonder bespreking aangenomen. Begrooting Gasbedrijf. Deze sluit met een totaal aan ontvangsten en uit gaven voor den gewonen dienst van f 14.558.94 en voor den Kapitaaldicnst van f5900. Het nadeelig saldo bedraagt f 1338.14. Idem, als voren. 2e. Begrooting Electriciteitsbedrijf. De ontvangsten en uitgaven voor den gewonen dienst zijn geraamd op f26.560.en voor den kapi- taaldienst op nihil. De winst is geraamd op f1400, welk bedrag in de gemeentekas zal worden gestort. Idem, als voren. GEMEENTEBEGROOTING. De gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1935 sluit in totaal aan onvangsten en aan uitgaven^met een bedrag van f 138.804.35 voor den gewonen dienst en van f34.000 voor den Kapitaaldienst. Bij deze begrooting stellen B. en W. voor, de na volgende besluiten tot dekking van het begrootings- tekort. 100 Opcenten op de Gem.-fondsbelasting. lo. wijziging van de Verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der Gemeentefonds- belastipg d.d. 14 December 1933, in dier voege, dat van 1 Mei 1935 af. in plaats van 90 opcenten, 100 opcenten worden geheven. In het vervolg komen hiervan slechts 75 opc. aan de gemeente ten goede; de geraamde meerdere opbrengst vergeleken bij 1934, bedraagt f 1600. Classificatie in de derde klasse. 2e. wijziging van de Verordening op de classificatie der Gemeente voor de Gemeentefondsbelasting d.d. 25 Augustus 1930. (2e klasse) in dier voege, dat van 1 Mei 1935 af, de Gemeente gerangschikt wordt in de derde klasse. De geraamde meerdere opbrengst bedraagt f2000: het Rijk keert dit bedrag uit. bere kend naar 't aantal aangeslagenen in de Gemeente fondsbelasting. 200 Opcenten op de Pers. belasting. 3o. "wijziging van de Verordening op de heffing van opcenten op de Personele belasting, laatstelijk vastgesteld bij Raadsbesluit van 30 Maart. 1933, in diervoege. dat in den vervolge, voor de belastingja ren 1935 e. v. geheven worden 200 opcenten op alle aanslagen, naar de wettelijke tarieven opgenomen, in de Wet op de personeela belasting 1896. in plaats van de thans geheven wordende 175 opcenten. De meerdere opbrengst wordt geraamd op f 1600. Uitkeerinq Werkloosheidssubsidiefonds. 4o. te bevestigen de raming der extra uitkeering, van het Rijk te ontvangen uit het werkloosheidssub sidiefonds voor 1935, op ten hoogste f 6S00. Bij vaststelling van de besluiten genoemd onder 1 t.m. 3 hiervoor kan zoodanige raming ingesteld. Geen ingrijpende wijzigingen. Er valt weinig te debatteeren. De heer Gutter (S.D.A.P.) vindt het verschrikke lijk dat de gemeente moet worden geplaatst in de 3e klasse voor de Gemeentefondsbelasting. De Voorzitter: Wij vinden het allemaal verschrik kelijk, doch Ged. Staten schrijven het ons eenvoudig voor. Wanneer wij het niet doen, dan wordt de be grooting eenvoudig niet goedgekeurd en worden we tenslotte toch gedwongen. De heer Gutter (S.D.A.P.) wil genotuleerd hebben, dat hij hiertegen heeft geprotesteerd. De heer Duin (Vrijz.) is tegen de 200 opcenten op de Personeele belasting, maar daaraan zal weinig te doen zijn. De Voorzitter zegt, dat wellicht volgend jaar de progressie kan worden ingevoerd, doch B. en W. moeten tijd hebben, een en ander te bestudeeren. De heer Dapper (R.K.) meent, dat er luiken voor de huizen kunnen komen. De Voorzitter: U bedoelt, dat er kamers kunnen worden ontruimd, om minder belasting te betalen. Maar in Schoorl, een pensionplaats, dienen geen lui ken voor de ramen te komen. De heer Duin (Vrijz.) verzoekt aanteekening, dat hij tegen de 200 opcenten is. De heer Schermer (Vrijz.) brengt als rapporteur der Commissie tot het nazien der begrooting verslag uit. Wethouderssalarissen. De commissie stelt voor de wethouderssalarisscn niet van f 300 terug te brengen op f 200, zooals Ged. Staten willen, doch het salaris te bepalen op f 250. Z.h.s. aldus besloten. Schoolreisjes. Ged. Staten willen den post „schoolreisjes" ge schrapt zien. De commissie stelt voor hiervoor uit te trekken 25 cent per kind. Het aantal kinderen be draagt 85 ongeveer. Aldus besloten. Subsidie aan de V.V.V. De commissie wenscht 50 pet. van de subsidie, groot f 100 aan de V.V.V. te Schoorl en Groet elk, in geld te verleenen en 50 pet. voor reclame in de bla den uit te geven. De heer Duin (Vrijz.) vindt f 100 al heel schraal, is het nu wel noodig daar 50 pet. van af te nemen voor ad verteeren van gemeentewege? vraagt spr. Hier geldt het twee vereenigingen voor Vreemde lingenverkeer, n.1. te Schoorl en te Groet en is f 200 dan te veel? Spr. gelooft toch van niet. Tevens stelt de commissie voor: f 121 beschikbaar te stellen voor het drukken van 10.000 exemplaren van een gemeentelijke Folder. Het voorstel is dus de subsidie voor de V.V.V.'s te Schoorl en te Groet te bepalen op f 50 elk en f 100 te bestemmen voor ad- verteeren van gemeentewege. De heer Duin (Vrijz.) wil elk der vereenigingen te Schoorl en te Groet f 100 subsidie verleenen. De Voorzitter: We hebben het geld er niet voor. Eerst in ieder geval de Folder en dan de reclame in de bladen. De heer Schermer (V.D.): Dat geld kan van „on voorzien" komen. De Voorzitter: Goed, dan moet er f 70 van „on voorzien" worden afgenomen. Het voorstel der commissie wordt dan in stem ming gebracht en aangenomen met alleen de stem van den heer Duin (Vrijz.) tegen. Vertering van den Raad. De vertering van den Raad en van B. en W. wordt verlaagd van f 200 tot f 100. Het rapport is daarmede behandeld, waarna de begrooting z.h.s. wordt goedgekeurd. De Voorzitter dankt den rapporteur en de com missie voor hun arbeid en den Raad voor de vlotte behandeling der begrooting. Een meer soepele wet op de Winkelslui ting. 5. Voordracht van B. en W. tot vaststelling eener verordening op de Winkelsluiting, als bedoeld in art. 9 der Winkelsluitingswet. In deze nieuwe verordening wordt naast de be staande regelen opgenomen de mogelijkheid van ontheffing van het sluitingsreglement op den 2den Paaschdag en den Zondag voor St. Nicolaas, als mede voor den 2den Kerstdag, zulks ingevolge ver zoek van de beide winkeliersvereenigingen. Deze verordening wordt zonder bespreking vast gesteld. Rondvraag. De heer Gutter (S.D.A.P.) vraagt, hoe het nu staat met dat beekje bij Meurs? Het wordt daar ge vaarlijk, meent spr. De Voorzitter: Dat wordt onderhanden genomen, zoodra aan den weg begonnen wordt. De heer Dapper (R.K.) wil weten hoe het staat met de politie-verordening, welke gewijzigd zou wor den. De Voorzitter antwoordt, dat dit i nde volgende vergadering op de agenda komt. Ook de bouwveror dening. Wethouder Bijl (R.K) zegt, dat de Schoorlsche dijk heel slecht is; de gemeenteopzichter zal onder zoeken, of deze weg niet te teren zou zijn. De Voorzitter deelt mede, dat getracht zal worden van Waterstaat een bijdrage te krijgen in het onder houd van den dijk voor 1934 en ook voor 1935. Het is wel wenschelijk den dijk te teren. Door het groot-verkeer is de weg kapot gereden, zegt spr. De heer Duin (Vrijz.) meent, dat het Hoogheem raadschap den weg maar moet opknappen; de ge meente zou hem dan kunnen onderhouden. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. daaraan al hebben gedacht, maar dat komt te duur, en zal ze ker f 400 per jaar kosten. De openlDare zitting wordt dan gesloten, waarna de Raad in geheime vergadering gaat ter behandeling van het Kohier der hondenbelasting voor 1935. Op weg naar z'n werk door een vrouw met een dolkmes gestoken, die daarna de hand aan zichzelf sloeg. Gistermorgen te ongeveer half zeven heeft zich Op den hoek van de Laan van Midden burg en Vrijborgstraat te Voorburg een erns tig drama afgespeeld. De hier wonende van B. ging naar zijn werk en werd daar aangehouden door Mej. B. uit Den Haag, die hem met een dolkmes ver scheidene verwondingen toebracht. Daarna sloeg zij de hand aan zichzelf en bracht zich o.a. een ernstige steekwonde aan den schou der toe. Van B. kon ter plaatse worden ver bonden, terwijl Mej. B. in zeer zorgwekken- den toestand naar het ziekenhuis St. Antho- niushove werd vervoerd. Omtrent de reden van den moordaanslag tast men nog in het duister. De politie stelt een onderzoek in. Omtrent de aanleiding totd en moordaanslag wordt nader gemeld, is gebleken, dat de vrouw die den aanslag pleegde en vervolgens poogde zichzelf van het leven te berooven, reeds geruimen tijd met den aangevallen man in relatie stond. De 42-jarige Mej. B. uit Voorburg. Er schijnt echter sprake van te zijn geweest, dat het voorgenomen huwelijk niet zou doorgaan, in verband waarmede de vrouw reeds eenigen tijd in overspannen toestand verkeerde. Haar daad heeft zij vermoedelijk tengevolge van dezen toestand gepleegd. De Itaiiaansche voorstellen. Londen, 19 Maart. De correspondent van de „Daily Telegraph" te Belgrado meent ta weten, dat de Itaiiaansche regeering de regeering van Joego-Slavië de volgende vier voorstellen heeft gedaan: 1. Het sluiten van een handelsverdrag, dat Joe go-Slavië een groot invoercontingent aan vee, ge vogelte en mineralen toestaat, tegen verhooging van den Italiaanschen invoer van textielgoederen en machines. 2. Het sluiten van een vriendschapsverdrag tus schen Joego-Slavië en Albanië, waarbij Joego-Slavië de bijzondere Itaiiaansche belangen in Albanië er kent. Als tegenprestatie zou Joego-Slavië de vrije hand krijgen bij zijn Balkan-politiek. 3. Erkenning en garandeering van de rechtspo sitie van Oostenrijk. Ttalië zegt toe zijn invloed te gebruiken om Hongarije te doen afzien van revisie- eischen en te brengen tot het sluiten van economi sche overeenkomsten met de Kleine Entente en tot deelneming aan he Oostenrijksch pact. 4. Italië stelt tenslotte de onderteekening van een nieuw Italiaansch-Joegoslavisch vriendschaps- en veiligheidsverdrag voor. BANDIETEN-OVERVALLEN OP CHINEESCHEN OOSTERSPOORWEG. Hsingking. Chineesche bandieten hebben in den laatsten tijd weer vele overvallen gedaan op den Chineeschen Oosterspoorweg. Aan de Oostelijke zij lijn hebben bandieten het station Mao-Ersjan over vallen en eenige Japansche en Mandsjoerijsche be ambten ontvoerd. Zij bliezen de rails op, waarbij vier politiebeambten om het leven kwamen. Troe pen zijn ondenveg om de orde te herstellen. DE GROOTSTE VERZAMELING VAN FRANKRIJK. Op 25 Maart zal de veiling plaats vinden van de beroemde bibliotheek van den onder zoo tragische omstandig heden omgekomen Fransche ex-minister van Buiten- landsche Zaken, Louis Barthou. PARIJS, Maart (U.P.) Barthou's bibliotheek is ongetwijfeld de grootste en kostbaarste boeken- en handschriftverzameling, die ooit in Frankrijk bijeen gebracht is. Oorspronkelijk wilden de erfgenamen deze bibliotheek schenken aan de Academie fran- <;aise; het bleek echter dat men de enorme verzame ling nergens onder kon brengen, en zoo werd besloten tot splitsing en openbaren verkoop. In het totaal zul len dan drie veilingen plaats vinden; de eerste, die drie dagen duren zal, vindt plaats in de „Gallerie Charpentier", waar 432 exemplaren, waaronder kost bare eerste drukken van boeken van Montaigne, la Fontaine en Franqois Villon, en zeldzame exemplaren van alle groote Fransche schrijvers onder den hamer zullen komen. Buitengewoon interessant is een groot album met brieven en aulogrammen van Napoleon, en een zeer waardevolle copie van de vredesonder handelingen van Versailles in het Engelsch en Fransch, die in 1919 gemaakt werd. Voor dit boek, een bijzondere, voor enkele staatslieden gemaakte luxe-uitgave, die nog nimmer te voren verkocht is, worden buitengewoon hooge aanbiedingen verwacht. Er komen talrijke autogrammen in voor van Maar schalk Foch, van Pétain, Joffre en Lloyd George, o.a. Pétain's laatste, door hem zelf geschreven Communi qué en Joffre's dagorder in den slag aan de Marne. Erbij gevoegd is een origineele brief van Lloyd George aan Barthou uit het jaar 1922, waarin hij de hoop uitspreekt, dat de vriendschap tusschen Frankrijk en Engeland altijd bestaan blijven mag. Verder behoort bij het eerstdaags te veilen gedeel te van de bibliotheek een onvergelijkelijke collectie van manuskripten en eerste drukken van de wer ken van Victor Hugo, dien Barthou buitengewoon vereerde; daarenboven nog de eerste druk van de beroemde: „Physiologie vap den smaak" van den grooten Brillat-Savarin. Het oudste boek in de verzameling is een uitgave van Rabelais' „Pantagruel" uit 1547 gedrukt in Lyon, met een privilegie van zes jaar van den ko ning. Moskou. Tusschen het bestuur der. commu nistische jeugdorganisatie en de Russische lucht vaart-maatschappij Ossoaviacbimix is een overeen komst tot stand gekomen, die uitgebreide maatrege len inhoudt voor de militaire en luebtvaartopleïding der Russische dorpsjeugd. In 1935 zullen 140.000 jon ge boeren op de sovchozen en colchozen opgeleid worden. Bovendien zullen 30.000 jonge meisjes ver- bandcursussen volgen en zijn voorts maatregelen overwogen om de belangstelling der boeren voor de luchtvaart te bevorderen. Met toestemming der mi litaire Sowjet-autoriteiten zullen in 1935 1100 lucht vaart-cellen gevormd worden, die tot taak hebben de boeren op de hoogte te stellen van de moderne ont wikkeling der luchtvaart en te trachten onder hen de krachten te vinden die voor het vliegen geschikt zijn. De regeering en de communistische partij heb ben ruime geldmiddelen voor dit doel beschik baar gesteld. „Twee jaren geleden, ter gelegenheid van ons gouden huwelijksfeest", verklaarde mevrouw Esther Bennet aan den rechter, „heeft mijn man mijn beste vriendin door een toeval leeren kennen Zij bracht hem het hoofd op hol en had daarbij betrekkelijk gemakkelijk spel, omdat zij meer dan negen jaar jonger is dan ik! Maar U kunt U wel begrijpen, dat ik het er niet bij laat zitten, dat de ontrouwe me na een huwelijk van 72 jaar zoo maar in den steek laat!" Rechters zijn meestal niet gemakkelijk in verba zing te brengen, maar ditmaal keek de Londensche jodge de ei^heres toch even verwonderd aan. Do verlatene telt namelijk niet meer of minder dan 84 lentes, haar rivale daarentegen „slechts" 75, terwijl de verliefde don Juan 77 jaar oud is! Desalniette min sprak de rechter de echtscheiding uit en ver oordeelde den man tot het betalen van levensonder houd. Hoe lang hij nog de vreugden van zijn „jonge liefde zal smaken en de smart van de verlatene zal mogen betalen, is een andere vraag POGING TOT ZELFMOORD VAN JEUGDIGEN TENNISSTER. Parijs. De 22-jarige Fransche Davis Cup-speler de bekende tennisster André Merlin, heeft Maandag een poging tot zelfmoord gedaan door het drinken van veronal. In ernstigen toestand werd hij naar een ziekenhuis in Parijs, waar men van meening was, dat hij niet in levensgevaar was en geheel zal herstellen, overgebracht. DOODELIJK VLIEGONGEVAL IN NIEUW ZEELAND. Wellington. Te Digby in Lincolnshire is een militair vlieger, luitenant Nixon Kerkley, tijdens 't maken van een looping met zijn vliegtuig afgegle den. Het vliegtuig kwam op den grond terecht en werd geheel vernield. De vlieger was op slag ge dood.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7