Modebladen. Schager Loten Inpsol de Laboureur 50 cent per lot PUIN SCHAGER ROOSJES Bekendmaking Ruijghweg 33 - Tel. 404. - Uit de OMGEVING R.-K. Staatspartij. Kolfwedstrijden te Noordscharwoude. DICK. Advertentiën. ANTON K 1434. k. j. kaan, Lotweg 30 - Anna Paulowna. Husau^nsflnsiii Wij herdenken 't 10-jarig be- staan onzer zaak in Alkmaar J. OTSEN - Kolhorn- KAPSALON VAN OOIJEN Boekhandel v.h. TRAPMAN t Co. Overal verkrijgbaar. LANGEND IJ K het Centraal bureau der veilingen in nederland. In de vergadering van dit Bureau werden be spraken de clearingsmaatregelen, terwijl aangedron gen werd op export van goede kwaliteit producten. Een drietal voorstellen was ingekomen omtrent ^teunverleening, w.o. een van Broek op Langendijk, waarin werd aangedrongen, dat de richtprijzen tot 'de volle 100 pet. zouden worden uitgekeerd, zoodra een zekere campagne achter den rug is. Utrecht en Loosduincn hadden ook zulke voorstellen. Deze voorstellen werden gunstig ontvangen. De voorzitter deed nog de toezegging, dat de minister zoo van den nood, vooral in Noordholland is door drongen, dat een speciale hulp voor Noordholland wordt overwogen. Het prae-advies op een voorstel van Loosduinen, waarin er op werd aangedrongen, dat zoo'n systeem van steunverleening werd toegepast, dat automatisch elke Nederlandsche tuinder zijn rechtmatig aandeel in den steun ontving, werd aangenomen. Er zal op voorstel van Loosduinen worden aange drongen, dat de Nederlandsche tuinbouwbelangen bij onderhandelingen met andere landen over een handelsverdrag niet worden opgeofferd ten bate van de landbouw- of industrieele belangen. Een wijziging van de teeltregeling, dat de verwis seling van aardappelen door groenten mogelijk werd gemaakt, werd niet in het belang van den tuinbouw geacht, uitgezonderd dan de bijzondere gevallen. Het laatste voorstel van Broek op Langendijk, dat aandrong op de verlaging van de vaste lasten der tuinbouwbedrijven viel in goede aarde. De afgevaar digden van Broek voegden hier nog aan toe, dat men over hetgeen thans reeds door den minister is gedaan, tevreden is, doch niet voldaan. Het is niet voldoende, want de vaste lasten zijn blijven bestaan, en zijn nog even hoog. Het Groepsbestuur zal nog verdere stappen doen, om een nog meer doorgevoerde regeling der vaste lasten te verkrijgen. alleen export van goede kwa liteit. Op de jongste algemeene vergadering van de groep Veilingsvereenigingen van den Ned. Tuinbouwraad is het voorstel van het bestuur, om dit opdracht te geven, al die stappen te doen, welke er toe kunnen leiden, dat de beperkte export-mogelijkheid wordt gereserveerd voor de producten van goede kwaliteit, aangenomen. Eveneens werd goedgekeurd een voor stel van de Langendijker Groentencentrale, om er bij de regeering met klem op aan te dringen, dat de richtprijzen, die voor 1935 voor de verschillende pro ducten zijn vastgesteld, ten volle zullen worden ge garandeerd en dat het verschil tusschen opbrengst en richtprijs ten spoedigste wordt uitbetaald, zoodra een ■campagne van zeker product is afgeloopen. De heer Valstar, regeeringscommissaris voor den tuinbouw, deelde mee, dat de Minister hem had ge zegd, de zaak van den steun aan den tuinbouw nader te zullen onderzoeken, wijl hij er van overtuigd was, dat de landbouw te veel en de tuinbouw te weinig ontvangt. Nog werd een voorstel aangenomen om er bij de regeering op aan te dringen, dat de Neder landsche tuinbouwbelangen bij onderhandelingen ovec een handelsverdrag met andere landen niet worden opgeofferd ten bate van landbouw- of in dustrieele belangen. zuidscharwoude. Zaterdagavond werd ter gelegenheid van het 38- jarig bestaan der geheel-onthoudersbeweging aan Langendijk en omstreken een openbare propaganda- avond gehouden in de kolfbaan van den heer Kra mer. De opkomst was bevredigend. De voorzitter van de afd. Langendijk van Vereen, tot afschaffing van alcoholische dranken, de heer Jb. Rutsen, had de leiding. In zijn openingswoord wees hij op de noodzakelijkheid van onverzwakte propaganda voor de idee der geheel-onthouding. Daarna werd een zeer gevarieerd programma uitgevoerd, waarbij zang, voordracht, tooneel en verloting bij wijze van attractie elkaar afwisselden. Een en ander viel wel in den smaak van de aanwezigen, blijkende uit het applaus. De heer W. Rijsdorp van Baarn hield nog een gloedvol betoog ten gunste van den drankstrijd en geheelonthouding, welk betoog met groote aandacht door de aanwezigen werd gevolgd. De heer Rutsen sloot met dank deze goed geslaagde bijeenkomst. noordscharwoude. Vrijdagavond werd in hotel „De Burg" een bijeen komst gehouden door de R.-K. Staatspartij. De op komst was vrij groot. Voorzitter, de heer IC. Buur, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. Voorzitter wees op de ver schillende stroomingen in de gelederen der Staats partij, die de eenheid dreigen te verstoren. Spr. drong er op aan, deze eenheid, zoo gevreesd door de vijan den, te bewaren. Daarna verkreeg de heer P. Heilker uit Hoofddorp het woord. De wereld is een gekkenhuis, aldus spr. en elk systeem vindt zijn aanhangers. De kwakzalvers wor den geraadpleegd inplaats van de doktoren. Allerlei partijen duiken op, maar als men hun vraagt hoe ze de crisis willen oplossen, blijven ze het antwoord schuldig. Spr. wees daarbij op de partij, die met geld smijt en het volk misleidt. In dit gekkenhuis leeft men. Wij zeggen niet wat we de oplossing in ons zak hebben. De crisis is internationaal. De- regeering is thans een soort armbestuur. WEDER INVOERING VAN DE MONARCHIE IN GRIEKENLAND? Ex-koning George van Grieken land, die thans in ballingschap leeft en die volgens de geruchten, plannen zou hebben om naar zün land terug te keeren. Paula Wessely, de Oostenrijksche tooneelspeelstex heeft, ofschoon zij tot nu toe nog maar in een paar films heeft meegewerkt, wereldberoemdheid verkre gen en zal binnenkort vermoedelijk tot de grootste onder de „sterren" gaan behooren. broek op langendijk. Burgerl. Stand over de maand Febr. '35. Geboren: Jan Chi'istoffel, zoon van K. Otto en van R. de Does; Hillie Tine, dochter van P. C. Godijk en van M. Riedel; Hendrika Gieltje, dochter van t. Ootjers en van H. Kouwen; Nicolaas, zoon van E. Smit en van G. Leijen. Overleden: Jan van Lienen, oud 44 jaar, echtge noot van A. M. Zomerdijk; Klaas Wagenaar, oud 60 jaar, echtgenoot van A. Pasterkamp. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. EEEREÜGOWAARD Voor den bouw. van een woning voor de hoeve Jagtrust (Binkhorsthoeve) van mevr. de Wed. P. Kostelijk alhier werd ingeschreven door de navol gende aannemers: C. Mul. Zuidschanvoude f3947; J. Kamp, Heerhugowaard f3697; P. Engering, Zuid- scharwoude f3600; W. L. v. Enoo, Alkmaar f3597; C. Beers, Heerhugowaard f3550; W. Giltjes, Broek op Langendijk f 3483; C. de Geus, Broek op Langen dijk f3430; Jb. Vroegop, Br. o. L. f 3277. Gegund aan den laagsten inschrijver. Naar we vernemen, is aan 21 ingeschrevenen voor de lichting 1936 voor goed vrijstelling verleend wegens broederdienst. WINKEL Nu het leesseïzoen weer is geëindigd, heeft de Nuts- bibliatheek haar zittingen weer geëindigd. In het afgeloopen seizoen werd gedurende 12 maal gele genheid gegeven om boeken in ontvangst te nemen of te ruilen, waarvan regelmatig gebruik gemaakt werd. door 'n 21-tal lezers. Uitgegeven werden 638 boekwerken. De blibliotheek bevat 690 boeken, waarin woor ieder wat wils. Van de Pers en Propaganda Commissie van den Nederlandscheo Kolfbond. Om den Prins-titel, de 3de klasse. In de kolfbaan van den heer J. de Bakker werd Zondag gekolfd om den Prins-titel. Ook nu was de belangstelling weer groot. De uitslagen zijn als volgt: Afdeeling gummi: W. Bergen, Zuidscharwoude ^239 p.; P. van Dam. Oudkarspel, 231 p.; P. de Wil, Wormer 226 p.; J. Brander, Hoogkarspel, 222 p.; A. Bloem, Binnenwijzend, 207 p.; Haringhuizen. Berk hout 198 p.; J. du Burck Zuidschanvoude. 198 p.; K. Dekker, Bnrsingerhorn 193 p.; J. v. d Steen, Nieuwe Niedorp 191 p.; S. Timmerman, Noordscharwoude, 190 p.; J. Deutekom, Oudkarspel, 181 p.; P. Moerbeek, Alkmaar, 162 p.; P. Schipper, Koog aan de Zaan, 138 p. Afdeeling Sajet; J. Dil, Koog aan de Zaan, 224 p.; P. Toepoel, Nieuwe Niedorp 174 p.; J. Keetman, Nieu we Niedorp, 163 p. De prijzen werden toegekeni aan: Gummi: 1. W. Bergen, Zuidschanvoude (Prins); 2. P, van Dam, Oudkarspel; 3. P. de Wit, Wormer. Sajet: 1 J. Dil, Koog aan de Zaan (Prins), 2. P. Toepoel, Nieuwe Niedorp. De prijzen bestonden uit een herinneringsspeldie en werden uitgereikt door den vice-voorzitter van de P.P.C., den heer Schenk van Barsingerhorn, die er op wees, dat de belangstelling voor de kolfsport bc« g;nt toe te nemen. Spr, noemde o.a. de nieuw opge- richte club te St. Maartensbrug en hoopte dat °°k deze clubt spoedig tot den Nederlandschen Kolfbonct zou toetreden. De wedstrijden om de titels Keizer, Koning en Prins zijn hiermede beëindigd. Nu, laten we eens kijken of dat hoefijzer ons geluk aanbrengt! (Der Lustige Sachse). Spr. behandelde de contingenteeringen. Dat de uit voer wordt belemmerd, mag niet aan de regeering worden verweten. Het Duitsche volk is bedrogen door de leuzen van Hitler, dat de werkloosheid eind 1935 weg zou zijn. De werkloosheid is met 30 toegenomen in 3 maanden tijds. Als kwakzalvers noemde spr. de N.S.B., S.D.A.P., Communisten. Een concreet feit van het groote verschil tusschen de Staatspartij en S.D.A.P. noemde spr. het standpunt van de S.D.A.P. in de kwestie van het ontslag van in concubinaat levende verpleegsters der krankzinnigengestichten. Volgens spr. is er hier in Nederland geen militai risme. Wij eischen een verdediging in tijd van nood. Eenzijdige ontwapening kan niet worden toegepast, doch moet door alle landen gelijk worden gedaan. Ondankbaar noemde spr. thans de behandeling van de r.-k. Staatspartij door sommige katholieken. Daarna behandelde spr. de volksmisleiding van de N.S.B. Spr. ging over de grens, waar Hitler, een af gevallen katholiek, de leiding heeft. De Staat is daar verheven boven de godsdienst. Wie tegen den Staat zondigt, doet een doodzonde, wie tegen de godsdienst zondigt, doet niets. Daar heersclit een terreur. De waarheid weet men daar niet. Spr. gaf eenige voor beelden van de opvoeding der kinderen. Het concordaat met de Paus is geschonden door Hitler, wat spr. niet verwonderde. Van Duitschland, dat alleen op eigen kracht wil bouwen, is niets goeds te verwachten. Spr. heeft zich afgevraagd hoe men er in Nederland toe komen kan een man als Mussert te verafgoden als de man die Nederland zal redden. Waarom kan de N.S.B. niet alleen optrekken? Om dat ze nog nooii iets voor het Volk en Vaderland heb ben gedaan. Ze hebben geen critiek te duchten. Alles wordt beloofd, maar als men vraagt, hoe men de be loften gestand wil doen, blijven ze het antwoord schuldig. Elke stem, gegeven aan de N.S.B., voert Nederland terug naar de slavernij. De helden zijn niet degenen, die records breken, maar de menschen, die thans met zoo weinig rondko men zonder de vuisten te ballen. Nadat eenige vragen waren gesteld, zette spr. het doel uiteen van de Statenverkiezingen. De Staten kiezen de Eerste Kamerleden. Daarom is het zoo'n groot belang. Tegen het anti-papisme moet de eenheid worden gesteld. De Katholieken moeten eensgezind blijven. Vier jaar geleden heeft men geprobeerd tot samen werking te komen. Dat is niet gelukt. Spr. vroeg de kath. democraten, waar men meer zou bereiken, „in" de kath. Staatspartij of „naast" de kath. Staats partij, wat beteekent, er tegen. Toch meer „in de partij?" Spr. gaf de aanhangers van de K.D.P. in overwe ging zich in de Staatspartij te verecnigen. Hierna volgde nog eenige besprekingen, waarna de vergadering werd gesloten. De keuring voor 20 ingeschrevenen der lichting 1936 zal voor deze gemeente gehouden worden in het oude raadhuis, het psycho-technisch onderzoek zal plaats vinden in het nieuwe raadhuis. WARMENEUIZEN R.K. Kiesvereeniging. Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen 'n vergadering in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer Jn. de Groot opende deze vergadering met den chr. groet en heette allen wel kom en sprak de hoop uit, dat de handelingen van dezen avond mogen zijn in het belang van de vereen. De secr. las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Als ingekomen stuk las de voorzitter een schrij ven voor van den secr. van de Rïjkskring Den Helder naar aanleiding van de verkiezing van de Prov. Staten op 14 April a.s. Indiening candidaten gemeenteraad. Ingediend zijn de navolgende candidaten: K. Mo lenaar, Joh. de Groot, W. Dekker, C. Beemster, W. Molenaar Jr., Jn. Ligthart, A. de Groot Jacz., Jn. de Groot Jacz., P. Tesselaar Gz., A. Nannes, Ambr. Groot P. Mosch Dz., en C. Roozendaal. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voor zitter de vergadering met den chr. groet. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon W. I. BLAAUBOER. C. BLAAUBOER—Braaf. Haringhuizen, 23 Maart 1935. Uitslag Schilderijen verloting van den Heer J. KONING Eerste prijs No. 389 Tweede prijs No. 339 Derde prijs No. 85 Vierde prijs No. 120 Voor de vele blijken van belang- stellig bij de geboorte van onzen Zoon, betuigen wij onzen hartelijken dank W. BURGER. E. BURGER—Rens. Burgerbrug, Maart 1935. Beschikbaar: de voor 5 jaar goedgekeurde 8-jarige zevenmaal bekroonde Belgische Vosbles Stam boek- en Premiehengst Vader Fair K 1186, Kampioen Den Haag en Milaan. Dekgeld f 13.— contant. Meerdere merrie's van één eige naar reductie. Staat beschikbaar: de vos, bles, Belg. Stamb. Hengst met 16 medailles bekroond o.a. Ie en 2e, met afstam. Zoon v. d. N. L. Kamp. Merrie Cuba. Dekgeld f 7.50 a.c. plus f 7.50 veulen- geld. M. W. JIMM1NK, De Uitvlucht, bij de Kooi. te koop. Te bevragen bij HABBé te Alkmaar. Te koop: een goed loopend Simplex, 4 P.K. motorrijwiel met zoo goed als nieuwe banden en Electr. licht. E. de JONGH, Thorbecke- straat B 128, Schagen. Te huur gevraagd: Een Burger woonhuis liefst met bergruimte, omgeving Wie- rir.germeerpolder. Brieven onder letter D bureau van dit blad. Te koop: Versche Koe, twenter en Pinkstier, beiden volbloed met prima papieren. F. A. MELCHIOR Groetpolder, Winkel. Voor dadelijk I 1 of 2 ARBEIDERS voorkunstmeststrooien, door K. Dekens Bedrijf 102, Schagerweg bij Midden- meer PRIMA LANDHOOI, STROO en VOERBIETEN. Franco thuis. Jn. PEETOOM, Winkel. VOERBIETEN te koop. JAC. GRIN, Westerweg, Nieuwe Niedorp. Deze en volgende week nog eeni ge honderden BROEDEIEREN disponibel f5. C. NIEUWEBOER. „Leglust", Nieuwe Niedorp, Fokker 703. Hieraan willen wij onze cliënten een aardige herinnering geven. Vanaf Dinsdag 26 Maart tot en met Dinsdag 9 April Voor de dames CADEAU: Bij contante aankoop van f 1.— een fl. Eau de Cologne; Bii aankoop van f 2.50 een grooter fleschje; Bii aankoop van f 5.— een nog grooter fleschje; Bij aankoop van f 10.— een luxe flacon Eau de Cologne in étui voor de heeren: Bij aankoop van een costuum of overjas een luxe blik sigaren CADEAU. N.V. DE HELDERSCHE GRAAN. EN KUNSTMESTHANDEL, voorheen C. R. KEYSER Co. Binnenhaven 64. - Tel. 106. - DEN HELDER. Vrijblijvende noteering af magazijn; Laplatamais f 5.30 Maismeel f 5.60 Gestemeel, van gezuiverde zware gerst f5.60 Voerroggemeel f 5.50 Paardenboonenmeel f 6.30 Haver, prima Inlandsche 17.10 Voertarwe, Inlandsche B f5.10 Voerrijst, Paddie f 6.70 Ochtendvoer, CRK, het beste, incl. f7.60 Tarwezemelen, incl. 15.40 Tarwegrind, incl. f 5.00 Vleeschbeendermeel, SWIFT, incl. 1 5.30 Vischmeel. ca. 65 eiwit, 8—10 vet, max. 3 zout, incL f7.80 Carnarina, N.S., incl. IP.50 Diermeel. SCHAGEN, incl. f7.50 Murwe Lijnkoeken, WL. in kisten, NETTO GEWICHT 17.30 Gebr. Voorslaglijnkoek, Zaansc-be f 6.00 Lijnzaadschilfers, Sypesteyn, incl. f 6.20 Gebr. Grondnotenkoek, 55 f5.60 Gebr. Soyakoek f 5.70 Soyaschroot, incl. f 5.40 Gebr. Palmpitkoek f 5.30 Koeienmeel, 20—22 zuiver verteerbaar eiwit, en 5—7 vet f 6.20 Suikerpulp, PROTOS, 3035 suiker, incL 14.60 Alles per 100 K.G.; gemalen en gebroken bruto voor netto. Emballage op rekening en betaling contant. Verder AHV-condities. aan de DAMES, dat met zijn zaak is verplaatst van Langestraat 81 naar De prijs voor PERMANENT WAVE is f2.40 compleet, zes maanden garantie en GRATIS friction. Bespreekt of bericht ons voor de Paaschdrukte Wij hebben steeds groote voor raad van de nieuwste Ook voor Kinderkleeding. Pa tronen kunt U ook bij ons bestel len.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3