Sterren zonder roem Kolendampvergiftiging. Ontsporing te Berkel. „Een Engelsche tragedie" Aansporing om het werk neer te leggen Stakingsonlusten te Cindnnati. Overstroomingen in de Vereen- Staten. Tragische ontdekking bij hfejaarde men- schen. Bewusteloos in bed gevon den. - Een van hen reeds over leden. Gistermorgen is ten huize van het echtpaar W.. Hoogstraat 66, te Zwolle, een tragische ontdekking gedaan. De bejaarde man en vrouw wonen alleen, de kinderen zijn gehuwd en wonen elders. Toen een zoon zich gistermorgen aan de woning van zijn ouders vervoegde, bleef de deur gesloten. Toen hij na eenig wachten door de brievenbus keek, ontwaar de hij een sterke kolendamp. Terstond drong hii de woning binnen en vond zijn vader en moeder be wusteloos in bed liggen. In de kamer brandde een haard en had zich een sterke kolendamp ontwik keld. Onmiddellijk werden de doktoren Marcus en Van der Plaats gewaarschuwd, die constateerden, dat de vrouw reeds was overleden, terwijl de man nog een zwak teeken van leven gaf. Een zuurstof apparaat werd in werking gebracht, doch men slaagde er niet direct in het bewustzijn bij den man weer te doen terugkeeren, waarna deze naar het Sophiaziekenhuis werd overgebracht. Hier werd de kunstmatige ademhaling' voortgezet en tegen den middag liet het zich aanzien, dat het leven van den man behouden zou kunnen blijven. Laatste rijtuig van electrlsche trein nit Rotterdam nit de rails geloopen. Gistermorgen om kwart ver acht is op het Sta tions-emplacement te Berkel het laatste rijtuig van den electrischen trein No. 26, welke te 7.40 uur van het station Rotterdam-Hofplein was vertrokken bij het passeeren van een wissel uit de rails geloopen. De trein kon tijdig tot stilstand worden gebracht en persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Er is alleen materiele schade aan den wagon en aan den wissel. Onmiddellijk" na het ongeval werd de ploeg van Weg en Werken van het depot Leidschendam ge- require.rd .welke weldra met een ongevallenwagen ter plaatse verscheen. Het opruimingswerk was tegen den middag nog in vollen gang. Door de ontsporing is het hoofdspoor van Roden rijs naar Pijnacker versperd. De treinen uit de rich ting Rotterdam rijden dit traject op verkeerd spoor en die uit Den Haag in omgekeerde richting op het goede spoor. De sneltreinen heeft men tijdens de werkzaamheden in beide richtingen laten uitval len en alleen de stoptreinen gehandhaafd. Het reizi gersverkeer tusschen Rotterdam en Den Haag on dervond geen stagnatie, aangezien de passagiers werden verwezen naar de verbindingen via Delft. De oorzaak van de ontsporing is nog niet vastge steld. HET EINDE VAN JAPAN'S LIDMAATSCHAP VAN DEN VOLKENBOND. Tokio: Het Japansche Kabinet heeft kennis ge nomen van een verklaring van den Minister van Bui- tenlandsche Zaken Hirota, volgens welke met ingang van heden alle Japansche verplichtingen tegenover den Volkenbond zijn opgeheven. Omtrent de toekomstige houding van Japan tegen over het Internationaal Arbeidsbureau, heeft de re geering nog geen officieele besluiten genomen, hoe wel zij voornemens schijnt te zijn, actief lid van de internationale organisatie van den arbeid te blij ven. Lon-den, 25 Maart (Hearst): Het Engelsche pu bliek ziet met veel belangstelling een van de groot ste sensatieprocessen van de laatste jaren tegemoet, waarvan de achtergronden precies met den inhoud van den wereldberoemden roman van Theodorc Drei- scr: „Een Amerikaansche Tragedie" overeenstemmen. John Raphael Russel, de 23-jarige zoon van het parlementslid, den rijken koopman Hamar Russell, wordt van poging tot moord op zijn 28-jarige bruid Carol Havord Leadbeater beschuldigd. Het vooronder zoek tegen den jongen Russell heeft de navolgende feiten aan het licht gebracht: De verdachte was sinds drie jaren in het geheim met, Carol Leadbeater verloofd. Toen deze haar ver loofde mededeelde, dat zij een kind van hem ver wachtte, weigerde hij zijn huwelijksbelofte na te ko men, omdat hij meende, dat zijn vader hem in dit ge val zou onterven. Tegelijkertijd schijnt de jonge man tot het besluit te zijn gekomen, zich van zijn bruid te ontdoen. Op zekeren dag nam hij haar mede op een autotochtje naar Gainsborough in het graafschap Lincolnshire. Nadat hij zijn wagen aan de wegzijde had geparkeerd, maakte het paar op voorstel van Russell een wandelingetje naar een eenzame plek aan den oever van de Trent. Hier arrangeerde Russell „voor de grap" een worstelpartijtje, in het verloop waarvan hij kans zag het meisje in het water te du wen, dat daar ter plaatse juist een bijzonder sterke stroom heeft. Carol Leadbeater gilde luid en verdween spoedig daarna onder water. De jonge Russell liep zielsrustig naar zijn auto en reed naar huis terug. In- tusschen was het bewusteloos geworden meisje bij een kromming van de rivier aan land gedreven en daardoor gered. Een voorbijrijdende fietser verleende haar hulp en bracht het doornatte meisje, dat door de verschrikkelijke gebeurtenis over al haar leden trilde, naar een in de nabijheid gelegen boerenhoeve. Bij haar verhoor door de politie trachtte zij eerst haar verloofde er buiten te houden. Zij verviel echter telkens in tegenspraak met zichzelf, zoodat de po litie aanleiding vond ook de jonge Russell te verhoo- ren. Bij de confrontatie vertelde het meisje tenslotte het ware verloop van de gebeurtenis. Bijzonder be zwarend is de omstandigheid, dat de jonge man op het vertwijfelde hulpgeroep van zijn verloofde geen aanstalte heeft gemaakt haar te redden, doch zich eenvoudig van het tooneel van het „ongeval" heeft verwijderd. Toen het meisje dit aan de politie ver klaarde schreeuwde de verdachte haar in het ge zicht: „Je weet toch, dat je zelf in het water geval len bent! Ik dacht dat je verdronken was en ben daarom uit vrees en omdat ik mijn hoofd verloren had weggeloopen." Buiten de poging tot moord wordt den verdachte tevens medeplichtigheid aan moord op het ontkiemende leven ten laste gelegd. Tragedies in het filmparadijs. EENS LIEVELINGEN VAN HET PUBLIEK, NU FIGURANTEN. Een eigenaardig plakkaat is dezer dagen gepubliceerd door de „Vereeniging van hulpregisseürs aan de Aca demie voor Filmkunst en wetenschap" te Hollywood. Het betreft vroegere stars. HET was geen affiche voor een pompeuze première, dat onlangs de attentie van belangstellenden te Hollywood trok. De onderteekening luidde. „Vereeniging van hulp-regisseurs aan de Academie voor Filmkunst en -wetenschap". „Bij ons dagelijksch werk", stond er o.m. in, „komen wij voortdureno in aanraking met hónderden lieden, die de wensch te kennen geven als figurant te werk te worden gesteld. Onder deze honderden bevindt zich niet zelden iemand met een naam. die eens wereldberoemd was, de, naam van een vroeger geliefde ster. eens een bekende regisseur, een voormalig millionnair, die nu blij is wanneer hij met de kleinste baan tjes in de filmindustrie zijn brood kan verdienen. Wij hebben de vol gende lijst van figuranten opgesteld, die 2 decennia geleden pioniers van de filmnijverheid waren en aan wie de huidige macht en grootheid van de film voor een deel te danken is; tweehonderd vergeten men- schen, die eens zoo beroemd waren als vandaag Greta Garbo en Dou- glais Fairbanks en die nu blij zijn wanneer ze vijf of tien dollar .per dag verdienen. Deze lijst brengen wij dringend onder de aandacht van onze col lega's. Bij iedere productie zijn ze ker scènes,'-waarin eenige van deze mannen en vrouwen een rol kunnen vervullen en wel tot voordeel van de betreffende maatschappij, want ieder van hun is een beproefd sol daat uit het filmleger!" De oproep heeft sterke weerklank gevonden. Inderdaad wordt op de directiekantoren weer over de stars gesproken, die hun roem zijn kwijt geraakt. In de filmcafé's hoort men anecdotes over de vergeten tweehon derd. Wat een lijst! Twintig jaar geleden kwamen de filmfirma's op een absoluut nieuw idéé: zij zouden het publiek laten zeggen, wie de populairste sterren waren. Het denkbeeld oogstte onge hoorde bijval, honderdduizenden stemmen werden uitgebracht en winnares werd Clara Kimball Young. Haar naam was net zoo be kend als die van den president der Vereenigde Staten. Tweede werd Florence Turner en onmiddellijk na haar kwam Harry Myers. Zij waren het driespan van de jonge filmroem en in heel Amerika droomden meis jes en mannen er van zoo mooi, zoo verafgood en zoo vermaard te zijn als deze drie. Toen voor enkele dagen deze na men opnieuw in Hollywood werden gelanceerd, moesten de menschen ingespannen nadenken. Sommige heel jonge kijkers, die niet nauw keurig hadden gelezen, meenden zelfs dat er van nieuwe sterren sprake was en hadden hun enthou siasme al klaar. Het bekoelde aan merkelijk, toen hun bleek, dat men hun oudjes voorzette. Clara Kimball Young, eens een beeld van bloeiende jeugd, is nu een kleine bescheiden vrouw van over de veertig met een trek van geresigneerdheid om de mond, de zelfde mond, waarvan een paar jaar terug millioenen Amerikanen droomden. Florence Turner, die de vamp creëerde, is weliswaar niet verleidelijker geworden, maar blijkt een uitmuntende filmmoeder te zijn. Harry Myers, voormalig ty pe van den vlotten durfal, is een paar jaar caféhouder geweest, waar bij bij de in zijn zijn tijd beroemd? chrysant in zijn knoopsgat steeds vernieuwd. Er ziin een reeks an dere. Daar heeft men de eens zoo vroolijke Flora Finch, die met haar partner John Bunny millioenen ize- grims tot lachen heeft gebracht. Wie herinnert zich Mary Carr, de wildwestbruid uit tientallen cow boyfilms? Wie weet nog iets over Grace Cunard en Florence Lawren- ce, Snub Pollard en Lincoln Sted- mann? Men heeft het plan ze werke lijk weer op te halen door ze met hun tweehonderden een groote film te laten spelen. Reeds nu blijkt overal het succes van de dappere en menschlievende daad der hulp regisseurs. EEN ONMENSCH. Moordenaar van 10-jarig meisje bekent. New York. Uit White Plains in den staat New York wordt gemeld, dat Albert H. Fish, die is ter dood veroordeeld wegens moord op de 10-jarige Grace Budd, thans heeft bekend ook den 4-jarigen Billy Gaffney, en drie andere kinderen te hebben vermoord. DONDERDAG 28 MAART. HILVERSUM (1875 M.) AVRO-uitizending. 8.00 Gram.pl.; 9.00 Het AVRO Aeolian-orkest; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gewijde muziek; 10.20 Gram.pl.; 11.00 Knipcursus Kinder - kleeding; 11.30 Het Ensemble Lismonde en gram. pl.; 1.30 Orgelrecital P. Palla; 2.00 Omroeporkest olv. A. van Raalte; 3.003.45 Naaicursus; 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen; 4.30 Gram.pl.; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 Omroeporkest olv. A. van Raalte; 6.30 Sportpraatje H. Hollander; 7.00 Radio-Volkszang olv. P. C. Poortman; 7.30 Engelsche les Fred Frv; 8.00 Vaz Dias; 8 05 Gram pl.; 8.15 Concertgebouw orkest olv. Prof. Dr. W. Mengelberg m.m.v. F. Hel man (viool) Tn de pauze: Interview van Dr. Alie- chin en Dr. Max Euwe door H. Hollander: 10.30 Ko- vacs Laios en ziin orkest, m.m.v. „The Rbvfbm Bro thers"; 11.00 Vaz Dias: 11.10 Gram.pl.; 11.15—12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest, FTTT7EN '"Ml! 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Grnm.pl.: 10.15 Morgen dienst; 10.45 Gram.pl.; 11.3012.00 Godsd. halfuur; 1215 Orkestroneert en erram.nl.: 2.00 Handwerkcur- sus: 3.0O—3.45 Gram.pl.; 4.00 Bijbellezing, m.m.v. bariton en orgel: 5.00 Handenarbeid v. d. ieugd: 5.30 Orgelspel S. P. Visser; 6.30 Voordracht in het Frieseh 7.00 Politieberichten: 7.15 nl.: 7.30 Jonm. week overzicht: 8.00 Var Dias: 8.05 Uita. v. h. Ned. Chr. Gvmnastiek-Verbond. m.m.v. sprekers en bet Pijpers- corps „Fratern'tas"; 8.35 Concert door W. Ravelli (bariton 1 en W. J. v. d. Hoeven (orgel): 9.30 Ouder» uurtje: 10.00 Vaz Dias: 10.05 Orgelconcert W. J. v. d. Hoeven; 10.3511.30 Gramofoonmuziek. p*>nrT"TTr!H <150« v 10.3510.50 Morgenwijding; 11.25 Gram.pl.; 11.50 Voor de scholen: 12.10 Het Rutland Smiare en New Victoria-orkest olv. N. Austin; 1.20 Gram.pl.; 225 Voor de scholen: 3.20 Ve«ner; 4.10 Gram.nl.; 5 05 Orgelconcert G. M'lls; 5.35 Dansorkest olv. H. Hall: 6.20 Berichten: 6 50 Concert (fbnt en cemheloV 7.10 Duitsche les: 7.40 Gram.pl.; 7.50 Lezing; 8.20 ..For a Twelvemonth and a Pay". snel van Penis Freeman met muziek van Lubbock: 9.20 Orgelconcert. O. H. Peasgood: 9.50 Berichten: 10.10 Renortagc van de R.A.C. 1000-Miil.s Rallv; 10.20 Korte Dienst; 10.35 Het Bovd Necl Strijkorkest m.m.v. J. Armstrong (tenor); 11.3512.20 Sydney Kyte en zijn Band. RADIO-PARIS (16*8 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Kamermuziek olv. Doyen; 4.20 Radiotooneel; 9.05 Nat. Orkest. KALUNDBORO (1261 M.1 11.201.20 Strijkorkest, olv. Andersen; 2.05 Zang en piano; 2.251.05 Concert uit rest. „Ritz"; 7.30 Svm- phonieconcert olv. Prof. N. Malko. m.m.v. K. Thor- borg (zang); 9.5011.50 Dansmuziek. KEULEN (456 Rn 5.20 Gram.pl.: 6.35 Orkestconcert: 9.30 Zang; 11.20 Orkestconcert m.m.v. solisten: 1.35 Viool, fluit en cembalo; 3.20 Omrnenkleinorkest olv. Kloss: 5.05 Zang en piano; 6.20 Radiokoor en soliste: 7.30 Ge- var. programma; 9.40 Gram.pl.; 10.2(111.20 Uit Bres- lau: Omroeporkest olv. Prade. ROME (421 M.) 8.05 Symphonie-concert olv. Selvaggi. BRUSSEL (322 en 484 M 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek: 12.50 Salonorkest; 2.002.20 Gram.pl.; 5.20 Omroeporkest: 7.35 Gram. pl.; 8.20 Koorconcert olv. Prof. Dille; 9.20 Gevari eerd programma; 10.3011.20 Gramofoonmuziek: 484 M.: 12.20 Gram. nl.; 12.50 Omroeporkest: 1.50220 en 5.20 Gram.pl.; 6.50 Volksliederen; 7.35 Gram.pl.: 8.20 Omroeporkest; 9.35 Koorconcert; 102011.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.l 7.30 Opera-concert m.m.v. solisten en het Omroep orkest olv. E. Lindner; In de pauze: Voordracht; 9.20 en 10.00 Berichten; 10.20—1120 Concert uit Breslau olv. E. Prade. Dreigende staking in het mijngebied van Pennsylvania. New York: In het mijngebied van Pittsburgh zijn 50.000 manifesten verspreid, waarin de mijnwer kers worden opgewekt het werk neer te leggen. Het ziet er naar uit, dat vooral de arbeiders in de bruin koolindustrie gehoor zullen geven aan dezen oproep, die niet uitgaat van den mijnwerkershond, doch van een stakingscomité, dat door de arbeiders zelf is op gericht. In de fabrieken van radio-toestellen der Crosley Radio Corporation te Cincinnati in Ohio, is een sta king uitgebroken. Maandag kwam bet tot een ern stig gevecht tusschen stakers en politie, toen de sta kers trachtten tot de fabriek door te dringen, ten einde de werkwilligen, die de fabriek betraden, te overtuigen niet aan het werk te gaan. Rivierdijken doorgebroken. New York: Uit Charleston in West Virginia, wordt gemeld, dat de zijrivieren van de Kanawha- rivier tengevolge van den regenval der laats'e dagen zoodanig zijn gezwollen, dat aan den Zuidelijken oever eenige dijken zijn doorgebroken en uit een in de nabijheid gelegen ziekenhuis, dat ontruimd moest worden, honderd patiënten naar een veiliger plaats zijn overgebracht. Uit Milwaukee in den staat Wisconsin wordt ge meld, dat de Wisconsin-rivier en de zijrivieren even eens op verschillende plaatsen buiten hun oevers zijn getreden en overstroomingen hebben veroorzaakt. Man door tornado gedood. Een tornado, die over de Ohio-rivier trok, heeft in de stacl Metropolis in den staat Illinois, groote scha de aangericht, die geraamd wordt op tweehonderd duizend dollar. Een man werd door vallend gesteen te getroffen en gedood. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Propaganda-vergadering van den K.N.M.B., nfdee- ling Dirkshorn, gehouden op Maandag 25 Maart 1935, des avonds half acht in het lokaal van den heer IJff. De Voorzitter heet de aanwezigen harte lijk welkom, in het bijzonder den spreker, den beer Van der Leeuw, Directeur van den Kon. Ned. Mid denstandsbond, uit Den Haag, benevens een paar bestuursleden uit Schagen. Het doet Voorzitter genoegen, dat de heer Van der Leeuw zoo bereidwillig is geweest om bodenavond naar ons dorpje Dirkshorn te komen, en na deze enkele woorden geeft hij het woord aan den spre ker. De heer Van der Leeuw zegt dat op tle woorden van Voorzitter hij gaarne ziet. dat de kleine plaatsen ook aansluiten bij onzen Bond. want ook zij hebben steun noodig. Intusschen komen ook nog een drietal bestuursleden uit Warmenhuizen ter vergadering wat spr. zeer verheugt. Wij leven, zegt spreker, in oen moeilijken tijd, niet alleen voor winkeliers, ook de vakpatroons en industrieelen gaan onder den toestand gebukt. Doch hoe die te verhelpen. In de eerste plaats door ver mindering van lasten en te strijden tegen over heidsbemoeiingen. Veel werk wordt er thans door gemeenten onder een opzichter gedaan, terwijl het werk best kon worden aanbesteed, doch men moet dan de opdracht goed volbrengen. Zooals het nu gaat, zullen zeker de kleine vakpatroons in de werk- erschaffing terectit komen. Ook heeft spreker het over de overheidsbedrijven, waaronder Electricteit en Gas. Dat is ook wel een punt van overweging en spreker gelooft dat nu er andere verlichtings- en verwarmings-apparatien in INSCHRIJVING HANDELSREGISTER. Nieuwe zaken. Texel: Coop. Aankoop vereeniging „Texel' G.A., Den Burg, Koogerstraat 38. Den Helder: H. Smeding, Reigerstraat 22, koek- en banketbakker. Wijzigingen. Alkmaar: Naaml. Venn. v.h. R. J. Houwing, Lan* gestraat 71. Aftreding directeur. Heerhugowaard: Coop. Zuivelfabriek „Excelsior', Bestuurswijziging. R.K. Vereeniging voor ziekenhuisverpleging „St. Servaas". Bestuurswijziging. Den Helder: Café „Tuindorp" (eig. D. van aZnd- wijk), Molenstraat 91a. Wijziging bedrijf. Noordscharwoude: „Draagt Elkanders Lasten". Be stuurswijziging. De Rijp: Coop. Spaar- en Voorschotbank „De Rijp' G.A. Bestuurswijziging. Schagen: J. Wardenaar, Regentenstraat F 35, win kel in kruidenierswaren en manufacturen. Overge gaan aan: M. Mulder. OpheffinqeiL. Den Helder: P. Boer, Ruighweg 317. Banketbakker. Amsterdamsche Vleeschhal (eig. T. L. Majoor), Keizerstraat 93. den handel komen, b.v. petroleumgastoestellen en verlichtingstoestellen, die zeker goedkooper zijn, de overheid wel wat soepeler zal optreden tegen de ge bruikers. Spreker heeft althans vernomen, dat er in de steden al veel menschen zich van gas laten af snijden. Voorts moet worden overgegaan tot een ordening bij het vestigen in het winkelbedrijf, dat ook tot de regeering is doorgedrongen. Er moet zijn en komen een algemeene ontwikkeling en vakkennis, benevens een klein kapitaaltje om een zaak te beginnen en niet onvoorbereid in een zaak te stappen. Dan nog moet er een overeenkomst bestaan tusschen de fa brikanten-groothandelaars en moeten de afnemers als organisatie hierin gekend worden. Onze organisatie moet groot en machtig worden, dan zullen wij ook bij de Regeering erkend worden en dat is mogelijk door zich bij de organisatie aan te sluiten. Hiermede eindigde spreker zijn rede en gaf vervol gens gelegenheid vragen te stellen. Zoo werd gevraagd of het iets is voor den bond, om te trachten de meterhuur voor het electr. en gas wat verlaagd te kriigen. Men betaalt zoo ongeveer in één iaar den kostprijs, en de tijdsduur van den meter is wel 5 a 6 iaar. Deze zaak zal ter sprake worden gr acht hii bet Districtsbestuur. Dan wordt ter sprake gebracht de artikelen voor lokprijs, die ver heneden dien kostprijs worden ver kocht. Dann og de onwaarliike mcdedeelingen in een advertentie, daar moet een einde aan komen. 0e spreker zegt dat dit alles de aandacht der re geering heeft en gelooft dat die oneerlijke concur rentie den kop zal worden ingedrukt, althans er wordt aan gewerkt. De heer Van der Leeuw dankt hierna de aanwezi gen voor ziin aandachtig gehoor, terwiil de Voorzitter de hoop uitspreekt, dat het gesprokene voor Dirks horn vruchVn mag afwerpen. Tot afgevaardigden naar de Districtsvergadering, welke gebonden wordt op Dinsdag 2 April te Scha gen, werd gekozen de heer J. Hagenaar en als plaats vervanger rle beer L. Meinoma. De Voorzitter dankt hierna de aanwezigen voor de opkomst, hoopt dat er meerderen bij ons zullen aan sluiten en sluit de vergadering, z Politie. Gevonden in de Woudmeer, al hier: een bruin lederen damestasch. Inlichtingen bij de Politie. BARSJNGERHORN Maandagavond hield de Boerenleenbank „Barsin- gerhorn" een ledenvergadering ten huize van den heer A. de Graaf. Aanwezig 43 leden. Voorzitter de heer P. Kistemaker Jr., opent de ver gadering met een woord van welkom. Spreker wijdt osnige woorden aan de nagedachtenis van het over leden lid van den Raad van Toezicht, den heer J. Pluister. Spreker zegt, dat hij betrekkelijk kort met den heer Pluister heeft samengewerkt, doch hem in dien tijd heeft leeren kennen als iemand, die met veel toewijding de belangen van de Bank "heeft voor gestaan. Spreker zegt dat de heer Pluister in dank bare herinnering bij de leden zal blijven voortleven. Voorzitter schetst vervolgens den algemeenen toe stand, die hij niet rooskleurig noemt, doch de bank zaken gaven geen redenen tot ontevredenheid. Spre ker spreekt den wensch uit, dat spoedig een algeheele verbetering zal intreden. De notulen worden vervolgens onveranderd vastge steld. Uit het jaarverslag van den kassier blijkt, dat 10 leden zijn uitgetreden terwijl 4 leden toetraden. Per 31 Dec. 1934 waren er 162 leden. Op 31 Dec. waren er 342 spaarders tot een gezamenlijk bedrag van f399.410.12 4 loopende rekeninghouders met een te goed van flllDS.38 loopende rek. houders met een schuld van f 174.243.16. In 1934 werden 30 nieuwe voor schotten verstrekt. 47 voorschotten werden geheel af gelost en 38 gedeeltelijk. Per 31 Dec. waren er 102 voorschothouders met een gezamenlijke schuld van f 206.330.96. Den kassier wordt dank gebracht voor het uitge brachte verslag. Bij monde van den heer Jb. van Stipriaan wordt verslag uitgebracht over het onderzoek van de reke ning en balans. Spreker adviseert tot goedkeuring. Overeenkomstig het advies worclt besloten. De rekening sloot met een winstsaldo van f2052.98, welk bedrag belegd zal worden in een fonds voor dubieuze debiteuren. De heer P. Kistemaker Jz. wordt vervolgens her benoemd tot lid van het bestuur. De heer Kistemaker neemt de herbenoeming aan en dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. Tot lid van den Raad van Toezicht wordt herbe noemd de heer J. Schenk Az. Ook de heer Schenk neemt de herbenoeming onder dank aan. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. Pluister, wordt tot lid van den Raad van toezicht na 2 vrije stemmingen benoemd de heer P. Pluister. De heer Pluister neemt die benoe ming aan. Voorzitter feliciteert den heer Pluister met die be noeming. Tot plaatsvervangende bestuursleden worden herbe noemd de heeren Jb. Kistemaker en C. Smit Gz. Voorzitter brengt ter sprake het voorstel van het Bestuur om aan de Bestuursleden een vacatiegeld toe te kennen van 125 per bestuurslid en f 10.voor de leden van den Raad van Toezicht. Voorzitter licht toe, dat het salaris van den direc teur met f 100.is verlaagd, zoodat het geen groot offer vraagt van de Bank. Het bestuursvoorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Voorzitter brengt vervolgens verslag uit van de bijgewoonde vergadering van de Centr. Raiffeisen- Bank, waarvoor de vergadering hem een applaus brengt. Bij de rondvraag brengt de heer Jb. Kistemaker namens den Raad van toezicht dank aan het bestuur, in het bijzonder aan den Voorzitter en den Kassier. Voorzitter sluit hierna de vergadering onder dank zegging voor de opkomst van de leden en brengt dank aan den heer Kistemaker voor de tot hem ge sproken woorden.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7