Een „weer MissMints-licH VARIA. te Alkmaar. RADIO MEERVOUDIGE STRAFKAMER. ZITTING VAN DINSDAG 26 MAART. Uitspraken vorige zitting. Jan H., zonder beroep, Esrmond-Binnen. (in hech tenis), zedenmisdrijf art. 248 bis Strafrecht, voonv. ter beschikking: der regeering en in vrijheid gesteld. Leonardus Christiaan Jospehus W., kruidenier, Egmond-Binnen, (thans in voorarrest), zedenmisdrijf art. 248 bis Strafrecht, 1 jaar gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. Jac. de Gr., koopman. Den Helder, verduistering van een bakfiets, f 15 boete of 10 dagen. Andries M., logementhouder. Den Helder, heling van een bakfiets, vrijgesproken. Dina Hendrica Br., huisvrouw Corn. Sm., zonder beroep. Den Helder, zedenmisdrijf art 251 bis Straf recht, gesteld in handen van den R.-C. Bergen. MET MAGNETISCHE KRACHT AANGETROKKEN. Reeds vanaf 12 Mei 1930 dateeren onze herinne ringen omtrent den zich noemenden „bloemist" Jo- hannes Hendrik Tr. Toen bevond hij zich ook in de „petoet" en stond voor zijn rechters wegens inbraak in een villa te Bergen, dat een onweerstaanbare aan trekkingskracht op hem schijnt uit te oefenen. We vermeenen dat het college toen genade voor recht liet gelden en Jan Tr. werd veroordeeld tot 10 maanden voorwaardelijk, op 's heeren Wiggers advies. Maar het was boter aan de galg gesmeerd, want op 24 Mei 1932 zat Jan alweer in de tromp en op het zondaarsbankje, ditmaal in gezelschap van Renier B., 'n gesjochten timmerman uit Groot- Mokum. Weer betrof het een villa in Jan's geliefd Bergen, waaraan de heeren hun inbrekersranacitei- ten besteed hadden. De eisch luidde toen 2 jaar en 6 maanden gev. En vandaag was het opnieuw onze oude bekende Jan Hendr. Tr., uit zijn cel geremiireerd om de rij der verdachten voor deze zitting te openen. Het was natuurlijk weer Bergen, dat Jan met magische kracht had aangetrokken en door den veldwachter Tamminga, die hem kende als het bin nenste van zijn broekzak, in den nacht van 6 op 7 Febr. j.1. was aangetroffen in de villa van den heer Jan Heijn, waartoe hij zich toegang had verschaft op de door hem steeds toegepaste methode: het ver breken van glasruiten. Het is wel duidelijk, dat een gehaaide lcrakiesmaker als deze „tuinder" niet- in zco'n villa komt om eens op de klok te kijken, maar vóór hij zijn slag kon slaan, hadden Tamminga en zijn collega Boltjens hem al bij de kladden. Overigens was Jan nog geen sier veranderd: klein, lcwiek, kaal, brutaal, als altijd slagvaardig en niet tot bekentenis bereid, hoe ook de omstandigheden tegen hem pleitten. Hij was dan ook doodleuk door het openstaande raam binnengestapt, zonder eenig opzet tot diefstal, hoewel hij in 't bezit was van een soort padvindersmes (om stopverf uit te krabben), de ruiten verbroken waren en reeds een aantal doozen en andere voorwerpen tot „verzending" ge reed stonden. Voorts werd gevonden pen stuk onge- schaafd hout (om de ruiten in te tikken!). Jan werd door Tamminga gevonden in de voor kamer, terwijl hij, op den vloer neergevleid, zich koesterde aan de weldoende kachelwarmte* Hij werd door de veldwachters naar het raadhuis gebracht en securiteitshalve opgeborgen. Aan het zakmesje wer den ook gevonden sporen van verf of stopVerf. Volgens Jan, thans gedomicilieerd in Amsterdam, was die verf afkomstig van zijn ledikant. Si non vero, bene trovato, zegt de Italiaan. (Al is het, niet waar, het is toch goed gevonden!) De bedreiging van President, mr. Ledeboer, dat een scheikundig onderzoek door Dr. v. Ledden Hul sebosch geruimen tijd zo uduren, en hem dus een groot deel van zijn vrijheid zou kosten, werd door den onverstoorbarcn verdachte, wdens felle kleine bruine oogcn voortdurend rondblikten, beantwoord met een lakoniek: Ik kan er niets aan doen! Al krijg ik ook 2 jaar! Gehoord werd nog de heer G. v. d. Spiegel, die met het toezicht over de onbewoonde villa was belast en verklaarde dat alles zich in behoorlijke orde had bevonden, toen hij 's middags na gehouden inspec tie de villa verliet Verdachte was op 26 Januari ontslagen met een schitterende uitgangskas. f176! Maar het scheen dat het erotische element ook een krachtig woordje had meegesproken, om Jan weer spoedig van zijn ver diende schat te berooven. In 't geheel is Jan 13 maal veroordeeld ter zake vermogensdelicten! De heer Officier, de feiten de revue latende pas- seeren, achtte de primair ten laste gelegde poging tot diefstal met braak volkomen bewezen. Verdachte was trouwens niet in staat het tegendeel aan te toonen. Releveerende voorts het geweldige strafblad van verdachte, die het grootste gedeelte van zijn vrijheid in de gevangenissen doorbrengt, requireer- de de Officier 2 jaar gevangenisstraf (overeenkom stig de eigen taxatie van Jan Tr.!) Zeg maar gerust, repliceerde verdachte, het is Jan Tromp! Hij beklaagde zich over de behandeling door de politie. Dit is geen rechtbank voor mij, zei Jan bitter. Mr. Smal, verdediger van verdachte, vermeende dat het requisitoir van den Officier was opgebouwd op onwaarschijnlijkheden. Verdachte had zelf het eerst de politie aangesproken. Ook achtte pleiter de witte verf een zeer twijfelachtig bewijsmateriaal. Verdachté was niet overvallen, maar lag te rusten, om den morgen af te wachten, teneinde den burge.- meester te spreken. Tenslotte achtte pleiter alleen huisvredebreuk bewezen en vond 2 jaar voor dezen gevangenis-humorist een veel te zware straf. Pleiter concludeerde alzoo vrijspraak met betrekking tot de poging tot diefstal met braak. Broek op Langend ij k, enz LANDBOUWPRODUCTENROOVERS. De 52-jarige Arie Arend V.. van beroep tuinder en diens 20-jarige zoon Pieter Jacob, koopman, beiden wonende te Gouda en thans gedetineerd, stonden terecht ter zake verschillende diefstallen van tuinbouwproducten, kool. wortelen, selderie enz. zoo respectievelijk in Januari j.1. gepleegd in de voor den nachtrust bestemden tijd. te Bovenkarspel. Br. op Langendijk, Noord- en Zuidscharwoude; voorts van manden, kisten, kratten en dergelijk amballage- materiaal. Door deze kooldieven in grooten stijl werd gebezigd een vrachtauto, en reeds groote hoeveelhe den producten waren reeds in de wacht gesleept, eer de kruik eindelijk brak en de beide dieven werden gesnapt en ingerekend. De bij dagvaarding ten laste gelegde feiten werden door beide verdachten toegegeven. Volgens den grij- "■m vader scheen de nood der tuinders, die ook hem niet was bespaard gebleven, hem tot deze verwer pelijke vermogensdelicten gebracht te hebben. In deze zaak waren 8 getuigen, waaronder de heer Wiggers gedagvaard en werd de vader verde digd door mr. Verdoorn en de zoon juridisch bijge staan door mr. Schuurman. Uit het verhoor der diverse getuigen bleek, dat duizenden kilo's kool, benevens uien en wat meer tot het vak behoorde, door deze nachtelijke „struikroo- vers" waren ontvreemd. Voorts hadden zij ook nog weggenomen eenige bussen zuurkool. De heer Wiggers, die ook in deze zaak niet ont- 'irak, bracht een rapport uit hoofdzakelijk den •oon betreffende, en zeide zeer teleurgesteld te zijn. Het onderzoek was zeer tegengevallen. Niemand die het voor hem opnam. Hij kon dus niets voor deze monschen doen. Over het algemeen maakten de verdachten op de rechtbank geen onverdeeld gunstigen indruk. De Officier distilleerde uit de omstandigheden, dat de verdachten er speciaal op. uit gingen om te ste len en werd tegen den vader, die reeds ter zake heling was veroordeeld, gevorderd 2 jaar en 6 maan den gev. en tegen den zoon 1 jaar en 6 maanden. Mr. Verdoorn, pleitende voor den vader, verzocht, in verband met de omstandigheden, clementie. Mr. Schuurman achtte met betrekking tot zijn cli ënt, den duivel lang niet zoo zwart als hij wordt af geschilderd. Tets speciaals ten nadeele van den lon gen was niet naar voren gekomen. Slecht#? onbewe zen verdenkingen. Pleiter stelde voor. hem een kans te geven en een voorw. straf te willen overwegen. Den Helder. EEN VETTE BUIT. Zekeren mijnheer Gerrit. v. K. werd in de Soenda- straat te Den Helder aangehouden met een voertuig, waarop geladen 305 kilo prima consumptie-piepers. De straf was niet exorbitant hoog. f 10 boete of 3 da gen, maar de 305 kilo piepers werden verbeurd ver klaard. En wat de justitie vast heeft, laat ze niet los, want heden werd in hooger beroep bevestiging van het vonnis gerequireerd. Wervershoof. MOREELE EXCESSEN. Met gesloten deuren stond terecht Hillegonda V., huisvrouw Piet B„ te Wervershoof. ter zake zeden misdrijf art. 250 secundo Strafr. We vermeendp.n hier 'n aan Dementia Seni-b's lijdende oude tnover- kol te zien verschijnen, maar het was 'n net gpklee- de jonge vrouw! 'n Zeer onsmakelijke gesch'edenis. Gevorderd werd 5 maanden gev. Mr. Belonje fungeerde als verdediger. Alkmaar. NOG ZOO TETS. Tn de middagzitting werd voortgezet de zedenzaak tegen den vischventer Jan N. te Alkmaar, thans ge detineerd. Hier betrof het artikel 247 Strafrecht. Eisch 1 jaar en 6 maanden. Mr. v. d. Loos pleitte vrijspraak subs. clementie. S c h o o r 1. EEN PRETTTG MENSCH OP DEN RT.TWEG. De heer Jan Gr., van geboorte 'n Egmond aan Zeeër en thans als werkloos machinist in Alkmaar vertoevende, had op 4 November j.1. met zijn broer Arie op de duo op 'n oudbakken motor, waarop letter en nummer#? met krijt waren aangebracht, een reisie naar Den Helder gemaakt. On den terugtocht in den namiddag kwam de motorrijder door onbe kookt rijden op den rijksweg onder Ziioersluis in aanrijding met een wielrijder, den landbouwer H. Verver uit Schoorl, welke fietser niet onbelangrijk werd gekwetst, ongeacht de schade, die hem aan rijwiel en kleerpn werd toegebracht. Bij het onder zoek bleek dat Jan ook nog niet in he' bezit was van een riibewijs. Voor het kantongerecht gedaagd, trad Jan Gr. nog tamelijk onhebbelijk on en wilde de schuld in de schoenen van den versukkelden landbouwer schuiven. Opgelegd werd al#?toen f25 boete of 15 dagen, doch Jan nam met dit vonnis geen genoegen en kwam in hooger beroep, hedpn ter tafel gebracht. Jan Gr. was thans veel kalmer, doch bleef schuld ontkennen. Hij was verblind door een tegenligger, zooals ook zijn broer Arie, als ge tuige décharge, bevestigde. Aangezien geen nieu we gezichtspunten naar voren werden èrebracht, re- quireerde de Officier ondanks den tegenligger, be vestiging van het gewezen vonnis. DE LANTAARN WAS PRESENT. MAAR HET LICHT WAS FOETSIE. Volgens het relaas van den jachtopziener had Piet G., Dirkzoon, ook al weer 'n Alkmaarschen Egmon der in de duinen gescharreld met een carbidlan- taarn en was hij veroordeeld tot f30 boete of 20 da gen met verbeurdverklaring. Dirk, die wel de aan wezigheid van de lantaarn erkende, doch loochende dat dit instrument had gebrand, kwam van dit von nis in appèl. Oorspronkelijk was Piet op de nomi natie gezet voor 6 dagen principaal, doch toen had de kantonrechter er f30 boete of 20 dagen van ge- DE CHINEEZENWIJK VAN HAVANA. Havana! Dat is voor millioenen menschep de stad, waar de beste en zwaarste sigaren vandaan komen; het ta bakcentrum, dat de wereld de Hen ry Clay's, de Partaga's, de Bocks en andere dure merken levert. Dat de hoofdstad van het eiland Cuba behalve sigarenfabrieken eer universiteit bezit, die uit 1670 da teert, toen Dominicaner monniken haar stichtten, dat bank- en beurs- weien er tot groote ontwikkeling geraakten en dat de stad op tal van bezienswaardige gebouwen kan bo gen, weten slechts zij, die haar uil eigen aanschouwing leerden ken nen. De Chineesche wijk ligt in her. hartje van de oude stad, achter het kapitool en de warenhuizen. Bij een van de voornaamste kruis punten gaat gij rechts af en ter stond bevindt gij u temidden van lieden, wier wieg in het Hemelsche Rijk heeft gestaan. Het wemelt er van magere, afgetobde geclgezich- ten. De uithangborden zijn met Chi neesche teekens beschilderd en in de restaurants eet men uitsluitend met staafjes. Natuurlijk bezocht ik den Chi- neeschen schouwburg. Als plaats werd mij een soort keukenstoel aan gewezen en verder kreeg ik een pro gramma met een actrice er op, die zwom in een zee van wonderlijke letterteekens. Een klein podium, dat tegen de stoelen aanstond, vormde het too- neel. Vier beschilderde gordijnen, die men, al naar dat noodig bleek, ophaalde of liet zakken, hingen er echter elkander. De muziek speelde in een prieel naast het tooneel. Twee trommel stokken tegen een soort bezemsteel plus een pauk bleken voldoende om muziek te produceeren, zooals al leen Chineczen die kunnen voort brengen. Herhaaldelijk zag men achter het tooneel op het linnen doek een soort troonzaal met véél goud en rose kleuren. Ervoor, er over en er omheen wapperden véél papieren vlaggen met Chineesche teekens er op. Het was mij niet duidelijk of de hieroglyphen bedoeld waren als tekstboekjes voor de toeschouwers dan wel den souffleur moesten vei> vangen. Als eerste nummer verschenen links achter den muur vier gestal ten met lange baarden, die boven den neus vastzaten en tot op den buik hingen. Misschien moesten zij toovenaars voorstellen, wellicht ook verbeeld den zij de voorouders der acteurs of goden. Zij dansten plechtig ach ter elkaar, van links naar rechts, om daarna weer te verdwijnen Vervolgens maakte de primadonna haar opwachting. Een snoezig, klein vrouwtje met een vleiend piepstem metje. Zij kwam uit een asbesten huisje, waarin de toeschouwers haar door de reten heen reeds gerui men tijd hadden zien zitten. In een naast het huisje opgesteld paviljoen begon daarop een conceri van viool en fluit. De viool stond op tafel en werd bespeeld als een bas in zes noten. Een beenen tibia mei een gelijk aantal gaten deed zich eveneens hooren. Zoo kreeg men een aardige, deinende muziek. Het lieve meisje stond er sentimenteel bij te heupwiegen en te fluiten en elk molecuultje van haar figuurtje, dat men tusschen de vingers kon breken, was in actie. Het pub^ek kwam successievelijk opdagen en bestond vrijwel uitslui tend uit jonge mannen met zielige, halfverhongerde gezichten. Ouden van dagen en vrouwen schenen de genoegens van een schouwburgbe zoek niet deelachtig te mogen wor den. Het stemmetje van het poppige vrouwtje ging onder in al het la waai. Toen ongeveer een uur later de zaal stampvol was, hoorde men haar weer. Het volgende nummer van het programma bleek een pronkscène, 'n soort troonvergadering van Chi neesche goden. Later kwam de pri madonna te tweeden male op, dit keer in gezelschap van een ander sierlijk wezentje. Samen kweelden ze een duet. Veel begreep ik er wel iswaar niet van, maar het k^nk aardig. Ik was benieuwd wat er ver der zou gebeuren, maar daar ben ik helaas niet achter gekomen. Het ging met de voorstelling als met een defecte gramofoonplaat, waar op de naald steeds in denzelfden kring blijft loopen. Ik zag en hoor de voortdurend dezelfde nummers. Na drie kwartier had ik een gevoel, alsof ik onder narcose kwam. Toen het zóóver was, besloot ik weg te gaan op gevaar af, dat de verzamel de Chineezen In mij een barbaar zouden zien. maakt, wat Piet heelemaal geen verbetering achtte, vandaar het hooger beroep. Maar zijn moeite en openhartige erkentenis brachten hem geen s'ap na der tot het doel: strafvermindering, aangezien beves tiging werd gerequireerd. VOOR DE VARIATIE EENS KLEMMEN. Zekeren heer Corn. v. d. M., ditmaal 'n tuinder, had met klemmen in zijn tuin gewerkt, doch viel alras in de groote klemmende handen van den Rijks veldwachter v. d. Leeghfe .die aangewezen is om de Berger konijnen voor onbevoegde beoefenaars der strooperssport te beschermen. De heer v. d. M. werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen, henevens con fiscatie van de klemmen, doch koesterde de illusie, dat de groote rechtbank hem misschien billijker zou behandelen. Appellant beweerde dat hij niet als strooper, maar om ziin eigendom te beschermen, de klemmen had gebruikt. Gpvorderd werd ook hier 'bevestiging van het vonnis. DE VERMOORDE ONSCHULD. De visscher Jb. de G. was op 8 November door Jac. Diemeer Senior gesnapt in het bezit van een brandende carbidlantaarn, 'n collectie nog warme konijntjes en 'n hond. Geen wonder dat hij tot f25 boete of 15 dagen werd veroordeeld met verbeurd verklaring van de lantaarn. Maar Jaan weerde zich met den moed van 'n Egmondsche strooper. Ai kwam zoo van ois en de lantaarn brangde iet, zei Jaap, tot groote verontwaardiging van Mr. Tack, die de verdediging „vilain" noemde. Maar dat kon Jaap allemaal niets bommen, hij was onskildig en kwam in hooger beroep. Maar het was ook hier weer knudde: Bevestiging werd gerequireerd. NU WERKELIJK UITGEVONDEN? BERNARD J. DUBOS, EEN FRANSCH UITVINDER, BEWEERT HET KLIMAAT TE KUNNEN REGELEN. P A R IJ S. United Press meldt: De bezoekers van de in 1937 plaatsvindende Pa- rijsche wereldtentoonstelling behoeven geenszins aan een wonder te gelooven. als zij bulletins lezen, waarop vermeld staat: Vandaag regen van 112 uur; van 12 tot 24 uur mooi weer!" Want Bernard J. Dubos, de uitvinder van de weer-machine, heeft de directie van de tientoonstel ling reeds aangeboden, de eerste „kunstmatige cy cloon" op deze tentoonstelling als hoofdattractie te zullen demonstreeren, waarbij zal blijken, dat het weer met even groot gemak te reguleeren is, als het open- en dichtdraaien van een kraan van de water leiding! Maar Dubos wil met zijn machine niet al leen goed weer maken, hij wil veel grootschere din gen verrichten! Hij wil de Sahara in een bloemen tuin veranderen. Parijs voldoende bescherming ver schaffen tegen luchtaanvallen, bij verrassende lucht aanvallen het gifgas met de grootst mogelijke spoed verwijderen en opstanden of revoluties met wolk breuken. die de opstandelingen volkomen demorali- seeren. dempen. Dat alles klinkt enorm fantastisch maar Dubos' uitvinding heeft in het ministerie van arbeid, zoo wel als in het ministerie voor Publieke Werken zeer de aandacht getrokken en wordt op het oogenblik door de academie voor koloniale wetenschappen heel nauwkeurig onderzocht. Blijkbaar zijn de resultaten zeer bevredigend! De academie moet met de gebrui kelijke reserve, die dergelijke instituten gewoonlijk in acht nemen, door den secretaris. Paul Bourderie, reeds hebben laten verklaren, dat zij een gedetail leerd oordeel over de heteekenis zou geven, wanneer een proef met een 20.000 voet hoog en „kunstmatigien cycloon" hetzelfde resultaat zou opleveren, als de 10 voet hooge miniatuurcycloon van de modelmachine in het laboratorium. Want Dubos heeft tot nog toe zijn machine's slechts in kleine afmetingen kunnen laten maken. De groote machine, die thans door de tentoonstellingscommissie zal worden gebouwd, bestaat uit een reuzentrechter van iizerbeton. dat de karakteristieke vorm van «en cycloonwolk of water hoos bezit een lange cylinder. die aan het boven eind trompetachtig wijder wordt Binnen deze kunst matige cycloonwolk zullen nu die luchtstroomingen worden gemaakt, die ook in de natuur een wervel storm veroorzaken, die het vocht aan de tempera tuur onttrekken en daardoor weer goed weer maken Met andere woorden: de machine verzamelt aan 't benedeneind warme lucht, draagt die omhoog en brengt deze naar de dunnere, koude lucht aan het boveneinde, waarbij het vocht uit de lucht wordt gecondenseerd en als regen neerslaat. Dubos be weert met zoo'n 20.000 voet hoogen schoorsteen of trechter een atmosferische depressie te kunnen ver oorzaken, die voldoende zou zijn, om regen te laten vallen. Deze regenval kan door verschillende contro le-apparaten in de door de weerstations bestreken gebieden nauwkeurig geregeld worden. Teneinde de Sahara b.v. vruchtbaar te maken, wil Dubos zoo'n cycloontrechter houwen, die bil zijn basis is omgeven door een 800 Meter doorsnee-bezitr tende warmelucht-inrichting. De aldaar gewonnen warme luóht zou in den trechter omhooggeleid wor den en haar vochtigheidsgehalte, dat ook in de woestijn langs den grond nog 2 gram per kubieke meter bedraagt, meenemen. Door thans een kunst matige cycloon te* veroorzaken, met een verticale snelheid van 40 Meter per seconde, zou Dubos bin nen 12 uur 13 milliard kubieke meter warme lucht in de koude luchtlagen van de hoogere atmosfeer zenden kunnen en zoo ongeveer 150 milliard ku bieke meter lucht, met meer dan 700 millioen liter watergehalte, in beweging zetten waardoor regen zou ontstaan! Volgens zijn verklaring zou de machine aan het boveneinde een klein wolkje vormen, dat langzaam grootcr wordt, totdat het den heelen hemel bedekt en tenslotte als regen neerslaat: de intensiviteit van die regen kan men dan hoogst eenvoudig reguleeren door den cvcloon in den trechter te reguleeren. Wat nu de trechter van Dubos als energieaccumulator be treft, verklaart de uitvinder, dat ook hij waterhozen op het oogenblik der vereeniging van waterzuil en neerhangende wolk een sterke ontlading en nivel leering plaats heeft tusschen de positieve electrici- teit van de wolken en de negatieve van het water. Bij zijn machine kan dit precies zoo geimiteerd wor den en als men de electriciteitsmassa zou kunnen ..opvangen", zou per minuut een stroom van 42 mil lioen francs waarde geleverd kunnen worden! Veel begrijpelijker, dan deze electriciteitswinning uit de lucht klinkt het gebruik van de weer-machine voor het maken van flinke onweders over stad en stra ten, alsmede over plaatsen, die van strategisch be lang zijn. 20 Meter hooge trechters, op auto's gemon teerd. kunnen in de door gasbommen getroffen stra ten onmiddellijk het gas opzuigen en in de hoogere luchtlagen verdeelen. Zijn dit technische droomen, excessen van een vooruitziende ingenieurs-fantasie?Het is niet aan te nemen, anders zouden de Fransche autori teiten zich beslist niet bezighouden met de Dubos- weermachine! Misschien zullen we binnenkort oog getuigen van een weermakerij kunnen zijn en de geweldige resultaten kunnen raee-beleven, die deze uitvinding beslist zal hebben!... VRIJDAG 29 MAART 1935. HILVERSUM (1875 M.) 8.00 VARA, 12.00 AVRO. 4.05 VARA. 8.00 VPRO., 11.00 12.00 VARA. 8.00 Orgelspel C. Steijn; 8.20 Gram. pl.; 10.00 Morgenwijding VPRO.; 10.15 Orgelspel J. Jong; 10.45 Declamatie J. Lemaire; 11.00 Viool- recital M. Polak 11.30 Vervolg declamatie; 11.45 Gr. pl.; 12.00 Concert rloor de Minstreels en Gram.pl.? 2.10 Brandweer-Mannenkoor „Oefening na Arbeid" olv. W. F. Kools; 2.304.00 Kovacs Lajos en zijn orkest en Gram.pl.; 4.05 Kniples: 4.50 Gram.pl.; 5.00 Kinderuur; 5.30 VARA-Orkost olv. H. de Groot; 6.00 Gram.pl.; 6.15 Vervolg orkestconcert; 6.40 A. M. de Jong: Boeken en Boeken lezen: 7.00 Zang door H. Krauss—Adema; 7.30 W. Drees: Een en ander over de taak der gemeenteraden; 7.50 Gram.pl.; 7.57 Her haling S.O.S.-berichten; 8.00 Ds. B. J. Aris: Onze eeredienst in den lijdenstijd; 8.30 Haydn-kwartet.; 9.00 Ds. E. J. v. d. Brugh: De bestemming van den mensch; 9.30 Vervolg concert: 10.00 Vriiz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias; 10.15 Lezing A. Donker; 11.00 Jazzmuziek (gr.pl.); 11.3012.00 Gram.pl. HUIZEN (301 M.) Algemeen programma, verzorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 815—9.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.pl.: 11.15 Celloreci tal B. Oberstein; 12.15 Gram.pl.; 12.45 Concert (viool, cello, trompet en orgel); 2.00 Gram.pl.; 2.30 Chr. lectuur; 3.0G—3.45 Zang door A. Schoen (sopraan). A. d. vleugel: P. Halsema: 4.00 Orgelspel G. Snij ders; 5.00 Ensemble Van der Horst; 6.30 Causerie A. J. Herwig; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Gram.pl.? 7.30 Literair halfuur D. Wouters: 8.00 Vaz Dias: 8.C5 Concert uit de Gehoorzaal te Middelburg voor de Vereen, voor Instrum. Muziek olv. J. FT. Caro M.m.v F. Zepparoni (viool). Om ca. 9.20 Causerie door Dr. P. W. J. v. d. Berg; 10.40 Vaz Dias; 10,45—11,30 Gra- mofoonmuziek DROITWICH (1500 M.) 10.35—10.50 Morgenwijding; 11.20 Orgelspel R. New; 11.50 Voor de scholen; 12.10 Het Trocadero-Cinema- orkest olv. A. v. Dam; 12.50 Dansorkest olv. H. Hall; I.35 Cello- en Pianorecital; 2.20 Voor de scholen; 3.10 Reportage van de Grand-National-Paardenren- nen; 3.50 Orkestconcert; 4.50 Emilio Colombo en ziin orkest; 5.35 Het New Georgian Trio; 6.20 Berichten; 6.50 en 7.10 Lezing; 7.30 Kwartetconcert: 7.50 ..ÏTearts and Harmony", gevar. concert: 8 35 Fred Hartlevs Novelty Kwintet; 9.15 Causerie: 9.80 „Soft lights and Sweet music". olv. Austen Croom-Johnson; 9.50 Berichten; 10.20 Causerie: 10.40 Het Bridgewater kwintet m.m.v. G. Ripley (alt); 11.35-12.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Gail- lard; 8.20 „Un homme en or", spel van Ferdinand; 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M II.20—1.20 Concert uit Rest „Ritz"; 2.00—400 L. Preil's orkest; 7.30 Vocaal concert; 7.45 Hoorspel? 9.55 Mandolinemuziek; 10.20—11.50 Dansmuziek. ,on öoc KEULEN (456 M.) 520 en 6.35 Gram.pl.; 11.20 Omroepkleinorkest olv. Rischka; 12.35 Schrammelmuziek; 3.20 Omroepklein- ™esrt.0ly- Külm- Hierna Leo Eysoldt en zijn orkest 510 Kinderconcert; 6.20 Gram.pl.; 7.35 „Schiff in van Hinau; 8.15 Volksmuziek; 10.20 11.20 Dansmuziek. or* («1 W-) 8.05 Concert m.m.r. orkest en solisten; 8.50 Radio- tooneel; 9.20 Gevar. programma, BRUSSEL f322 en <8{ M.l 322 M.: 1220 Gram.pl.; 12.50 Salonorkest: 1.50—2 20 Gram pl.; 5.20 J. Rutten', orkest: 0.20 Salonorkest; 7_35 Gram pl.: 820 Vioolrecital; 8.50 ,JDe vliegende Hollander spel van E. Buskens: 9.20 Salonorkest; Dansmuziek. 48+ M 12.20 Gram.pl.; 12A0 Cello- en pianorecital; 12.50 Omroeporkest: 1.50 Zang; 2.00-2.20 Gram.nl.; 5.20! Kwartetconcert ^avalsrom-ort; 6.35 Gram.nl.; 650 Pianoreci tal: 7.35 Zang; 820 Massenet-concert m.m v. Mevr. Baldia fzang); 10.30 Gram.pl.; 10.45-1120 Accor- deonmuziek. 7« c MUTSCHLANDSENDER f1571 M.) 7.SS „Schtfl ln Not snel van R. Kinati: 8.15 BerI Philh. Orkest olv. O. Wartisch: 9.20 en 10.05 Bericht ten; 1020-11.50 Dansmuziek olv. Hans BuntL

Schager Courant | 1935 | | pagina 7