Ze suizen u c ooiweek D O O R de L H T TRAPMAN N.V. Schagen. Slechts f 55.-. VAN GEELEN Zaterdag* 30 Maart 1935. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9690 De Gooiweek te Schagen in vollen gang. in Schagen slaagt. MET DE 4É* even naar 't Noord S II naar Technisch Bureau A. KEESMAN. 'N SCHRIJFMACHINE VOOR DEN PRIJS van VULPENHOUDERS Men kan niet anders dan groote bewondering koesteren voor de energieke Schager Middenstand, die reeds slechts enkele maanden na de zoo goed geslaagde Zesdaagsche opnieuw met gulle hand een kostbare cadeuax-regen over de hoofden harer klan ten uitstort. Moeilijk kan men zeggen, dat de Schager winkel stand stil zit. Trots de meer dan slechte tijden, past zij zich snel aan bij de gewijzigde eischen der klanten, eh daar enboven doet zij alles om van Schagen meer en meer het koopcentrum van Noord-Holland Noord te ma ken. Ook door deze gooiweek hopen de winkeliers we derom duizenden aan zich te verplichten en het be wijs te leveren, dat zij zoowel in groote keus als in lage prijs voor niemand behoeven onder te doen. Evenals bij de Zesdaagsche, krijgt men voor elke vijftig cent aankoop een bon. Heeft men f5.besteed, dus is men in het bezit van 10 bonnen, dan wipt men even bij de firma Trapman binnen en wisselt ze om tegen een gooibewijs. Met dit bewijs wandelt men daarna naar de Laag- zijde, waar de garage van den heer J. K. Boontjes in een soort speelzaal is herschapen en lustige tonen reeds van verre nooden tot het wagen van een kansje. Gulle menschen, die ieder graag een der fraaie cadeaux zouden gunnen, reiken de ballen toe en danbeslist handigheid en misschien toch ook nog wel een beetje Vrouwe Fortuna of een der prach tige, kostbare prijze de uwe zal zijn. Honderd vijftig gulden is weggelegd voor de han digste en meest fortuinlijke gooier of gooister, maar ook de andere prijzen van f30—, f20.f 15.etc., etc., zijn ruimschoots een gang naar de Schager speelzaal waard. Wij zijn gisterenavond eens even gaan kijken en konden met vreugde constateeren, dat reeds velen hun gooitalenten ten toon spreidden. Ook wij hebben eens eenige malen geprobeerd en eerlijk gezegd, we konden er bijna niet mee uit scheiden. Het is een buitengewoon aantrekkelijk spel, dat door ieder, jong of oud, zeer gemakkelijk kan wor den gespeeld en waarin zulk een spanning zit, dat de mee- en tegenvallers van de gezichten der toe schouwers gemakkelijk zijn af te lezen. Met groot animo wordt elke gooi gevolgd en jolige boert en scherts zijn niet van de lucht. Wij venvachten dan ook, dat de Schager midden stand een groot succes met haar attractie zal oog- Heusch, het is een feit, Wat U ook zoekt of vraagt, Het is zeker, dat U bij Onlangs zei iemand: „U heeft een winkel vol leuke geschenken!" Wil ook U hier eens aan denken? Let dan niet alleen op onze groote keus, Maar vooral op de lage prijzen. Want dat is onze leus. sten en raden ieder aan, om in de komende week meerdere malen een kansje te wagen. Maar laat U vooral bij een eerste mislukking niet direct ontmoedigen. Al doende leert men. en bij ge regelde herhaling komt de handigheid vanzelf. F.ischt daarom van al Uw leveranciers in de ko mende week bonnen en nog eens bonnen!!! Alleen al door het spel verschaffen zij U een aan gename sensatie, maar daarenboven openen zij een kans op de zeer waardevolle prijzen. Wij wekken dan ook gaarne op om de ballen te laten rollen en te profiteeren van de kans die U zoo gul geboden wordt. WIELREN EN TOURVEREENIGING „WEST- FRIESLAND." Tot oprichting besloten. In de Woensdagavond te lokale van den heer J. Prins alhier gehouden vergadering is besloten tot oprichting van een Wielren- en Tourvereeniging, hier ter plaatse. De vereeniging zal den naam dra gen van Wielren en Tourvereeniging „West. Fries land." Hiertoe kunnen personen die den leeftijd van 16 jaren hebben bereikt, als lid toetreden. Tevens is aan bovengenoemde club verbonden een jeugdaf- deeling, welke genaamd zal zijn .Teugdrennersafdee- ling „Klein West Friesland". Hiertoe kunnen perso nen, die den leeftijd van 12 jaren hebben bereikt, toe treden, mits zij een bewijs van de ouders overleg gen dat deze geen bezwaar hebben dat haar kind bij de rennersclub wordt ingedeeld. Men kan zich als donateur,, steunend en werkend lid opgeven. In het vooruitzicht liggen grasbaan races en trainingsritten. GYMNASTIEKVEREENIGING „LYCURGUS". In het Noordhollandsch Koffiehuis van Mevr. Zwaag werd Donderdagavond de jaarvergadering gehouden. De Voorzitter, de heer Knol. opende met een woord van welkom de vergadering en memoreerde het welslagen van den jongsten feestavond, zij het dan niet finantieel. De notulen worden door den secretaris, den heer J. Molenaar, gelezen: ze worden onder dankzegging vastgesteld. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven spreekt de Voorzitter zijn teleurstelling uit over de weinige belangstelling die er hij de vereeniging blijkt te bestaan voor de wandelsport. Spr. wekt op a.s. Zondag de dualmeet tusschen de kringen Westfriesland en H.N.K. te bezoeken, daar er ongetwijfeld uitstekende gymnastiek te zien zal zijn. Uit. het door den Secretaris uitgebrachte jaarver slag bleek een zeer actief vereenigingsleven. al hadden de verschillende pogingen die door het Be stuur werden aangewend, niet geheel en al aan de verwachtingen beantwoord. Het totaal aantal leden en adspiranten bedroeg 152. Door den heer Knol wordt als waarnemend pen ningmeester rekening en verantwoording gedaan en die daarbij doet uitkomen, dat het oogenschijnlijk ongunstig beeld der finantiën bij nadere beschou wing niet zoo duister behoeft te worden ingezien; uit de balans blijkt dan ook een bezit per 1 Maart van f 163.70. Door de kascontrole-commissie wordt medegedeeld dat de kas in orde werd bevonden. De rekening wordt goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Reglementair treedt het geheele bestuur af. De af tredenden worden allen herbenoemd, zoodat het be stuur opnieuw wordt gevormd door de dames: Mevr. Van Huit, Mevr. N. RoggeveenStammes en Mej. N Zwaag en door de heeren Knol, C. Rol, J. Molenaar en J. de Boer. Tot leden der kascontrolecommissie werden ge kozen Mevr. BakkerBreed en de heeren J. Water tor en K. Slot.. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van Mevr. Knol, wordt Mevr. Swakman .Saai benoemd tot vaandeldraagster. Door den Voorzitter wordt mededeeling gedaan van het werkprogram 1935/1936. zooals het Bestuur zich dit had gedacht, n.1. deelname aan de turn kringwedstrijden, in Junï onderlinge wedstrijden voor adspiranten; zwemmen in clubverband door adspiranten onder leiding van den heer S. Keesman; het beoefenen van zomersport, hand- of korfbal; in den herfst de jaarlijksche uitvoering en vervolgens eventueel het houden yan een feestavond. Door een der dames-bestuursleden wordt de wen- schelijkheid geuit om voor de leden in clubverband een fietstocht te organiseeren. Het bestuur zal dit denkbeeld nog nader overwegen en nagaan of er belangstelling voor zal bestaan. Bij de rondvraag wordt o.m. door den Voorzitter medegedeeld, dat de Secretaris een gedeelte van zijn werkzaamheden zal overdragen aan den heer J. de Boer en zelf zich met het notuleeren zal blijven be lasten. Spr. dankt den heer Molenaar voor het vele dat deze voor de vereeniging heeft gedaan. Hierna sluiting. THEATER ROYAL. Eskimo. De film „Eskimo", die deze week in Theater Royal draait, is een van de meest volmaakte werken, wel ke de laatste jaren op filmgebied geschapen zijn. Reeds eerder gaven wij er een uitgebreide be schrijving over, waaruit bleek, dat de primitieve Es kimo er een gansch andere, in sommige opzichten hoogere moraal op na houdt dan wii. Westerlingen. Twee begrippen zijn bij hen sterker ontwikkeld dan bij ons: de gastvrijheid en de onwrikbare trouw aan het eens gegeven woord. Rovendien begrijpt een Eskimo niets van ons formalisme, dat bijvoor beeld een ambtenaar, ook al is deze een edel mensch, belet af te wijken van een eenmaal vast- gestelden vorm, een door de wet bevolen voor schrift. „Zij kunnen zich niet voorstellen, dat een man kan leven zonder vrouw", zoo wordt, van den Es kimo gezegd en in hun gastvrijheid gaan zii zoo ver. dat zij hun vrouw aan een verdwaalden stam genoot en weduwnaar afstaan. Heel iets anders wordt 't als een hesm onbekende blanke den Eskimo belooft zijn vrouw met rust te zullen laten, deze de gegeven belofte schendt. Dan beschouwt hij den blanke als een schunnigen woordbreker en wreekt hij zich. Al deze karaktertrekken van den Eskimo, bene vens zijn volkomen argeloosheid, zijn goed vertrou wen en totaal gebrek aan het doorzien van listen en lagen, vindt men vereenigd in de figuur van Mala. den grooten jager, die van deze film de hoofdpersoon is. Wij zien, hoe hij zijn geliefde vrouw afstaat aan een zwervenden rasgenoot, die zijn eigen vrouw verloor, doch hoe hij den blanken scheeps kapitein vermoordt, dien hij ervan verdenkt, den dood van Aba op diens geweten te hebben. Wii zijn er getuigen van. hoe een stamgenoot aan Mala. den weduwnaar, zijn eigen vrouwen schenkt en hoe in de liefde van den grooten iager voor Iva. één van die vrouwen, de monogame opvatting van het liefdesgevoel, zooals wij het kennen, begint door te breken. Dan komt de groote strijd met de formalistische opvattingen omtrent recht en wet tusschen den Es kimo en het Westen. De Cnnadeesche bereden Politie boort van den moord op den bruten scheepskapi tein. De man. die wist. hoe deze wellusteling zich aan Mala's eerste vrouw vergreep en die tevens de- geen is, die Aba geheel onopzettelijk door een nood lottig toeval doodde, raadt den politie man aan de zaak te laten rusten. De Engelschen zien zelf wel in. dat de Eskimo's hun eigen moraal hebben en dat 't onbegonnen werk en overbodig is de onze aan hen op te dringen. Doch de commandant van den nieuwen politiepost denkt er anders over. „Het recht Wij leveren U momenteel: Prachtige Lampekappen vanaf f 3.5Ö Stofzuigers, vanaf f 34.50 Strijkbouten vanaf f 2. 't Eenigst adres voor Rodolampen met garantie. moet zijn beloop hebben", wat niet beteekent: de rechtvaardigheid moet haar loop hebben, maar de voorgeschreven rechtsformules moeten overal en te allen tijde worden nageleefd, ook al moet men list gebruiken en woordbreuk plegen om deze principes te kunnen doorvoeren. Het is de menschelijke achtergrond van deze unie ke film. welke door haar natuurweerkaatsing van mensch. dier en landschap reeds op een zeer hoog peil is komen te staan GESLAAGD. Frans Koomen, leerling aan de Ambachtsschool te Den Helder, heeft aldaar die school verlaten met di ploma voor electriciën en dit verkregen zonder exa men, door met goede cijfers zijn proefwerk te volbren gen, na reeds vooraf het diploma Smid-Bankwerker te hebben verkregen. Voorwaar een succesvol afscheid van een der best aangeschreven Ambachtsscholen in Nederland. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien wordt van week tot week beter, de beste koeien gingen er tamelijk goed uit. Hoogste noteering was f220. wordt pl.m. 2S ets. Zoo was het ook op de kalf- en geldekoeienmarkt: aardige aanvoer, de handel was matig; toch werd alles zoo goed als verkocht. Pinken, handel matig. Stieren aangevoerd, handel matig, dat was wel een tiid geleden, dat die aangevoerd werden, maar nu komt die tiid weer. Deze waren aangevoerd door den handelaar P. Hoek. Winkel; geschetste dieren met melkstaten. Nuchtere kalveren, handel goed. Eigenaardig dat de kleinste soort tegenover de grootste kalveren het duurst werden verkocht. Veel paarden aangevoerd, handel goed. Oude slachtschapen f 14—21.50. handel goed. Over- houders handel goed. Jonge vette schapen geen aan voer; deze schijnen er niet meer te zijn. Handel in vette varkens trekkend, prijzen iets minder tot 20 ets De handel in biggen was stug. daar is de laatste week wel aan verloren door de kooplui. Maar, toch werd er nog f10 voör de besten besteed. Zoo was 'het met de schrammen idem. De handel in bokken en geiten was goed. Op de kippenmarkt bij 't oude, prijshoudend. DE IDEALE, KLEINE SCHRIJFMACHINE VOOR KANTOOR- EN PRIVÉ-GEBRUIK Alleen-verkoop voor Noord-Holland-Noord Direct uit voorraad leverbaar.

Schager Courant | 1935 | | pagina 9