Opnieuw een overwinning op België. 4-2 voor de Hollanders. D-E INDE PIJP. Maandag 1 April 1935. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9ö». P£ L£NTS iKflET DIVERSEN. MAAK Ivïet rust leidde België nog met 21. - Drie magnifieke doelpunten van Bakhuys in de tweede helft. - De echte Holland- België sfeer weer vaardig over de tienduizenden. AMSTERDAM, Zondagavond (Van een specialen V.D. verslaggever). De belangstelling voor den 47sten landenwedstrijd tegen België was ook nu weer bijzonder groot, ge tuige tevens de enorme aanvraag van kaarten. Als wij een Stadion van 100.000 plaatsen bezaten, zou bij een dergelijke ontmoeting zeker alle kaarten grif zijn weggegaan. Overigens bood de omgeving van het Olympisch Stadion weer denzelfden aanblik als bij alle belang rijke voetbaldagen. In het Stadion Ook in het Stadion verliep alles vlot. De tribunes vulden zich langzaam met een enorme menschen- massa en ook de extra-tribunes op de wielerbaan zijn spoedig geheel bezet. De wedstrijd. Drok zal niet kunnen spelen in verband mot een onwillige knie en Lagendaal vervangt hem. Het is dan even voor halfd rie als de Belgen het eerst het veld opkomen, verwelkomd door het Bel gische volkslied. En zijn maar weinig Belgische sup porters meegekomen, dat is duidelijk merkbaar, en het hartelijke applaus is dan ook van Nederland- sche zijde. Enkele minuten later komen van Heel en zijn an dere Oranjehemden naar buiten. Het Wilhelmus weerklinkt en het geheele Stadion, waar ongeveer 40.000 man tesamen zijn, zingt het uit volle borst mee. Een fluitje doet zich hooren. De Engelsche scheidsrechter Fogg, een zeer kleine persoon, laat de beide aanvoerders tesamen komen voor den toss. Van Heel is niet gelukkig en de Belgen kiezen het windvoordeel in de eerste helft. De vrij sterke wind 6taat n.1. schuin over de lengte van het terrein. En dan is er even stilte, de wedstrijd zal zoo dadelijk beginnen. Bakhuys trapt om ruim 5 minuten over half 3 af en de ploegen staan dan als volgt tegenover elkaar: Nederland. Halle Caldenhoven, Van Bun B. Paauwe, Anderiessen. Van Heel Weïs, Lagendaal, Bakhuys. Smit, Van Gelder. Van Beeck, Tsenborgs, Mondelé. Voorhoof, Devries •Claessens Stynen, Dalem Smellinckx. Paverick Badjou België. TTet. eerste gevaarlijke moment ontstaat voor het. Nederlandsche doel. als van Beeck naar Mondelé doorgeeft. De Belgische middenvoor rent op Halle's doel af. de Go Ah radkeeper loopt iets te laat uit en Mondelé trapt juistnaast. Een gelukkig mo ment voor Nederland. Samensoel tusschen Lagendaal en Bakhuvs heeft tot resultaat, dat Wels het leder kriigt. toegesneeld. een voorzet volgt, doch nu is het hoekschop voor Nederland Wels zet den bal niet fraai voor, maar Bakhuys draait zich handig een halven slag om, schiet, maar de bal gaat naast. Na opbrengen van onzen linkervleugel kriigt Nederland zijn tweeden hoekschop te nemen en deze wordt door van Gelder precies op de deklat gezet. Erk omt wat meer teekening in het snel. al ïs het nog verre van fraai. Als Lagendaal door de verde diging wil dringen begaat een der Belgen een over treding. De vriïe tran wordt door Paauwe voor doel gezet, Lagendaal kopt in. maar de lat brengt België de redding. Weer wordt het. leder ingezet, maar dit benauwde moment doorstaan Smellinckx en Paverick goed en de bal is al weer aan den an deren kant. Nederland mag dan reeds ziïn derden hoekschop neimen, maar de Belgische backs geven geen kans en Voorhoof kriigt ook' ziin beurt. Devries centert, n.1 afgemeten naar den gcout.ineerden in ternationaal. het schot van den Lierenaar wordt echter gemakkelijk door Halle gekeerd. Van een bepaalde meerderheid is in het veld geen snrakp, al gaat er van de Belgen wat meer initiatief uit. Hetgeen ook hoofdzakelijk komt. door het feit. dat onze middenlinie sterk verdedigend speelt. Het eerste kwartier van den wedstriid is 'daarmede verloonen. België de leiding. 1 Onze heide backs ziin nog niet ingespeeld en vooral van Run kan den hal maar nïet wegkriigon. Een aarzeling in onze verdediging ïs dan ook vol doende om aan België de leiding te bezorgen. Een worsteling on twee meter afstand van Halle is de aanleiding hiertoe. Anderiessen en Mondelé komen ten val, het leder gaat naar links'. waar van Beeck" snel toeloopt, om hard in den hoek te schieten, 01. Er zijn dan 16 minuten gespeeld. België blijft sterker en onze verdediging doet rare dingen. Voor al van Run is er totaal uit. terwijl Halle zichtbaar nerveus is met deze heide backs voor zich. De mid denlinie der Oranjehemden deelen in het slechte snel. zelfs van Heel plaatst keer on keer verkeerd. Steeds is nu België aan het woord, behoudens een enkelen uitval van Bakhuys c.s. Belqië verqroot den voorspronq. Een misïrau van Caldenhoven. die. ontactisch ver naar voren is geloonen. is indirecte oorzaak van een tweede Belgische goal. Want van Beeck kan daardoor ongehinderd opbrengen. Zijn voorzet laat Mondelé tactisch loopen, ook van Bun kan er niet bii en Voorhoof komt schuins alleen op twee meter afstand van Halle te staan. Inplaats dat onze doelman uitloopt, wacht hii het schot van den Belg af. die in zeer moeilijke positie staand, nog juist een gaatje ontdekt, niet aarzelt en hoog den bal in het net jaagt, 0—2. BAKHUYS. VAN HEEL Bakhuys en Van Heel, die Zondagmiddag de beide sterren op het veld waren. 27 minuten van de eerste helft zijn gespeeld en België heeft een 20 voorsprong. Het Nederlandsch elftal speelt in deze periode ver beneden zijn kun nen, vooral in onze verdediging hapert er heel wat. En onze middenlinie moet al haar aandacht aan de defensie besteden om verdere doelpunten te voor komen. Van Run neemt een vrijen trap zeer slecht, Voorhoof stopt het schot, plaatst direct door naar Devries, die op zijn beurt voorzet. Bas Pauwe kan nog juist met het hoofd den voorzet onderschep pen en alweer heeft ons doel een benauwd oogen blikje doorstaan. De achterstand verkleind. Het laatste kwartier van de eerste helft is inmid dels ingegaan. Wels is er goed in, herhaaldelijk pas seert hij Claessens, maar men weet van zijn voor zetten geen gebruik te maken. En als Smit weer van Wels een kans krijgt, zitten de Belgen er direct op en de Haarlemmer, die er lang zoo goed niet in is als bij vorige interlandwedstrijden, ziet ook deze kans teloor gaan. Maar het blijkt uitstel te zijn. Want dan wordt er op links goed gecombineerd. Van Gelder passeert achtereenvolgens Dalem en Paverick, komt vrij voor doel te staan, maar bemerkt, dat Lagendaal er nog beter voorstaat. Hij geeft kalm door naar den Rot terdammer, die geen moeite heeft deze gemakkelijke kans te benutten, zonder dat Smellinckx of Badjou kunnen ingrijpen, 12. Holland is, door dit doelpunt aangemoedigd, er veel beter in. Er' zijn nog zeven minuten te spelen en onze voorhoede doet kranige pogingen "nog voor de rust den gelijkmaker te scoren. Een pass uit het midden van het veld belandt bij Smit. Deze rent even door en lost een prachtig hard schot, -dat nog net door Badjou uit het doel kan worden gegrabbeld Maar Oranje komt terug en wederom heeft Smit een goed moment als een kogel van den Haarlemmer tegen den onderkant van de lat terechtkomt. Maar de terugspringende bal kan worden weggewerkt. Vlak voor de rust kogelt Van Gelder na een solo ren prachtig in, maar de lage keiharde bal wordt door Badjou keurig uit het doel gehouden. Een doel punt, dat menigeen reeds telde. Dan is het rusten. De tweede heift. De meeningen in de rust zijn vrijwel allen dezelf de. Onze achterhoede is niet betrouwbaar en de Bel gen hebben den voorsprong, zonder dat zij bepaald hebben uitgeblonken, zeker verdiend. Om 6 min. over half 4 fluit de heer Fogg voor het begin van de tweede helft. België is over het alge meen weer iets sterker en daar onze middenlinie al weer achter blijft gaat ook van de Roode Duivels het meeste initiatief uit. Aan beide zijden stranden enkele aanvallen op buitenspel. Met hooge schoten heeft Halle vervol gens geen moeite en zijn optreden wekt al aanstonds meer vertrouwen dan in de eerste helft. Ook Ande riessen heeft zich hersteld en vooral zijn aangeven doet hij beredeneerder. Bakhuys midvoor! Dan wordt er van de zijde der Technische Com missie het consigne gegeven: Bakhuys weer mid voor, Lagendaal rechtsbinnen. Een wisseling, naar later zou blijken, die de beslissing heeft gegeven. Bepaald gevaarlijk zijn de Nederlandsche aanval len inmiddels nog niet, terwijl bovendien het spel te weinig open wordt gehouden om met succes te gen Smellinckx c.s. te kunnen optreden. Want met het korte veelal langzame spel van Lagendaal weten de Belgen wel raad. Jammer genoeg belanden de voorzetten van Wels te dicht bij doel, zoodat Badjou telkenmale kan ingrijpen. Inmiddels zijn reeds 20 minuten van de tweede helft verloopen. De spanning is intusschen enorm gestegen. Zou Holland het nog halen? Gelijk! Van Heel zou geen aanvoerder zijn, als hij zijn kans niet zag. Tactisch werpt hij zich in den strijd onder de leuze: aanvallen, we moeten er doorheen. Hij zelf geeft op prachtige wijze het voorbeeld, hij is weer geheel de oude, beheerscht het spel volkomen, doet met zijn tegenstanders wat hij wil en stuwt zijn voorhoede op. Zoo bereikt een dergelijke pass onzen midvoor. Met Smellinckx op de voeten draait Bakhuys zich half om, een schot en laag in het uiterste linker hoekje, onhoudbaar voor Badjou, is de gelijkmaker geboren, 2—2. Een pracht goal. De spanning stijgt tot het hoogtepunt. Er zijn 26 minuten gespeeld, er kan nog alles gebeuren. De echte HollandBelgië-sfeer ,die we in de eerste helft zoo gemist heben, wordt weer vaardig over de tienduizenden, een elkeen gevoelt, dat hot kan. Enkele minuten na dezen gelijkmaker geeft van Heel weer een dergelijken pass naar Bakhuvs. O.i. starten de Z.A.C.-er en Paverick op glijke hoogte staan tegelijk, zoodat geen buitenspelgeval aanwezig kon zijn. Met een zelfde schot als den gelijkmaker scoort Bakhuys op onhoudbare wijze. Maar Fogg. die overigens niet was meegeloopen. achte dit een twijfelgeval en riep de meening van den Belgischen grensrechter in. Die beslist van meening was. dat Bakhuys buitenspel had gstaan. Waarop Fogg het punt annuleerde. Bakhnys for ever! Enkele tegenaanvallen van België hebben geen resultaat. Enkele hooge ballen bezorgen Halle geen moeite en bovendien heeft onze verdediging zich prachtig hersteld. Van Heel werpt zich in den strijd of hij zijn eer sten interlandenwedstrijd speelt. Prachtig geeft de Rotterdammer het voorbeeld en Anderiessen speelt, venals Bas Paauwe, nu veel beter. Als Wels er door heen is centert hij naar het midden, waar Smit een kans krijgt. De Haarlemmer kan den bal echter niet onder controle krijgen en zijn te zacht schot wordt gemakkelijk door Badjou gestopt. Van Heel stuwt den aanval geweldig op en als hij weer een van zijn bekende passes geeft, krijgt Lagendaal nu den bal te pakken. Geheel vrij staand, faalt de Xerxaan echter jammerlijk. En weer is het Van Heel die terugkomt. Weer pas seert hij enkele tegenstanders, ziet dat Bakhuys vrij staat. Rustig en afgemeten krijgt onze midvoor den bal voor de voeten, een zwaai met een been, en hoog in den linkerhoek verdwijnt den bal voor de derde maal in het Belgische doel. Een schot, volkomen on houdbaar voor Badjou 3—2. Er zijn dan nog 9 minuten te spelen en Holland is sterker. Er zitten nog meer doelpunten in de lucht. Holland beheerscht de bijkans verslagen Roode Duivels geheel. Als Smit handig vrij maakt, passeert hij naar Van Gelder. De Hagenaar wringt zich resoluut door de Belgi sche verdediging heen en zet op het goede moment voor. Bakhuys staat weer vrij, een hard schot, maar Smellinckx houdt vallend het leder tegen. Bakhuys blijft in het bezit van den bal, voor de tweede maal kogelt hij in en op dezelfde wijze als het derde Ne derlandsche doelpunt ontstond, scoort Bakhuys nu zijn derde goal. Voor Badjou was daar geen houden aan. 4—2. Het geheele Stadion staat overeind, de geestdrift stijgt ten top. Deze drie doelpunten van Bakhuys hebben alle slechte momenten van het Nederlandsch elftal voor de rust goedgemaakt. Intusschen is Bakhuys er niet zonder kleerscheu ren afgekomen en hij hinkt erg. Samenspel tusschen Lagendaal en Bakhuys geeft aan Lagendaal een mag nifieke kans, maar de Xerxaan is weer even te lang zaam met schieten en ook die kans is verkeken. De laatste drie minuten zijn voor België, die nog een corner krijgt te nemen, maar Halle is nu goed op dreef en loopt tijdig uit zijn doel om gevaar te voor komen. Als scheidsrechter Fogg het einde aankondigt, heeft Nederland al weer van België gewonnen. N abeschouwing. De Nederlandsche overwinning mogen we zeker verdiend noemen, dank zij het hetere spel van de Oranjehemden in de tweede helft. Maar een ernstige critiek mag niettemin achterwege blijven. Want Hol land is er nog lang niet. Daarvoor zijn nog te veel zwakke puiten aan te wijzen, die noodzakelijk ver sterkt moeten worden om ook tegen landen als Duitschland, als Oostenrijk, als Frankrijk uiteindelijk succes te kunnen behalen. Onze verdediging is het zwakke punt. Niet dat Halle, noch Van Run, noch Caldenhoven gefaald heb ben, maar hun spel geeft niet den indruk, dat dit trio het tegen sterkere aanvalslinies kan houden. Vooral het optreden van dit drietal voor de rust deed het ergste vreezen en als in die periode onze middenlinie niet voortdurend was bijgesprongen hadden de Belgen zeker tot meer doelpunten gekomen. Ongetwijfeld hebben van Run en Caldenhoven zich in de tweede helft hersteld, zoodat hun totaalprestatie nog meer dan voldoende is geworden. Terwijl ook Halle zijn zelfvertrouwen geheel terug had. Dit zwakke deel in ons elftal dateert niet van van daag. Hetzelfde spelbeeld deed zich tegen Duitsch land voor. Een verdediging, die voor een groot deel schuld aan de doelpunten had, een voorhoede, die er tenslotte voor zorgde, dat de nederlaag tot een zoo klein mogelijke werd teruggebracht. Ook vandaag weer een achterhoede die zeker schuld aan de beide Belgische doelpunten had, want geen van beide pun ten zijn ontstaan door fraai combinatiewerk der Bel gen of schitterende staaltjes van voetbaltechniek. Het waren blunders in onze achterhoede en terecht werden die door de Belgen afgestraft. Maar thans wist onze voorhoede, dank zij het eminente spel van Bakhuys, meer dan twee Belgische doelpunten goed te maken, zoodat Holland, overigens zooals we reeds schreven, verdiiend de overwinning behaalde. De Technische Commissie mag voorloopig aan onze achterhoede de noodige aandacht schenken. Wat vroeger de grootste zorgen aan de voetbalbestuurde- ren gaf, onze voorhoede, is thans het beste deel van de ploeg, wat vroeger de ruggegraat van ons natio nale elftal was, het achtertrio, is momenteel het zwakste deel. En onvermoeid zal men moeten verder werken om ook die zwakke plek uiteindelijk te versterken. Over het algemeen genomen was de wedstrijd er niet een van de fraaiste. Daarvoor werden cr aan bei de zijden te veel fouten gemaakt. Maar niettemin was vooral in de tweede helft, toen het tempo danig werd opgevoerd, de ontmoeting het aankijken meer dan tenvolle waard en wat aan mooie voetbalstaal tjes ontbrak, vergoedde de enerveerende spanning geheel. In het Nederlandsch elftal mogen echter vooral na de rust twee uitzonderingen worden genoemd. Dat zijn Van Heel en Bakhuys. Onze aanvoerder had zijn ouderwetsche spel in de tweede helft geheel hervon den. Hij stuwde den aanval op, hij gaf het voorbeeld, hij zag de kansen, bood ze de andere spelers aan en Bakhuys heeft er van geprofiteerd. De grondlegger van deze overwinning is ongetwijfeld Van Heel ge weest, de uitvoerder was Bakhuys met zijn fraaie doelpunten, zooals men ze zoo zelden op de velden ziet maken. Overschrijving. Gevraagd: H. Bossong van Helder naar M.L.D, Verleend: R. Hooiveld van Aartswoud naar Flevo (per 1 Aug. 1936) (Alg.. Sportblad.) Teruggetrokken. De Held. Sportvereen. Atlas heeft haar derde elf tal uit de competitie teruggetrokken. Alle door dit team gespeelde wedstrijden komen dus te vervallen. (Alg. Sportblad) Schorsing. Voor een half jaar, met ingang van heden, zijn geschorst de heeren Joh. en D. Verblauw resp. waar nemend secretaris en aanvoerder van Atlas 3, naar aanleiding van frauduleus invullen van een wed strijdformulier en het verstrekken van foutieve in- 'ichtingen. Dit alles na den wedstrijd Atlas 2At- 'as 3 op 11 Nov. j.1. (Alg. Sp.) De kwestie was deze dat men van deze match een allegaartje maakte omdat het toch maar tusschen twee elftallen van een zelfde vereeniging ging. Een der elftallen kwam met ongerechtigde spelers Douwe Egberrs Echte Erfesche Heeren-Saai en Baai -Tabak, Nederlands geurigste pyptabak. uit. Op het wedstrijdformulier schreef men natuur lijk de officieel opgegeven elftallen. Spelers van At las, die hierover ontevreden waren, hebben het ge val aangegeven. Ongeldig. De op 17 Maart gespeelde wedstrijd Hollandia 4— Hoogkarspel 1, die Hollandia met 10 won, is on geldig verklaard, omdat Hollandia met een ongerech tigde speler K. Wiggers uitkwam. Zondag a.s. wordt opnieuw gespeeld. Gestraft. Met ingang van 21 Maart 1935 is geschorst voor één wedstrijd B. J. Müller, lid van De Meteoor we gens ruw spel in den wedstrijd MeteoorHollandia. (Sp.kr.) Noord-NederlandNoorcï-Duitschland Deze wedstrijd is verschoven naar 26 Mei. Competitie no. twee. Op initiatief van N.A.C. te Breda wordt een com petitie gespeeld tusschen de nummers twee van de diverse afdeelingen. Feijenoord van afd. I doet niet mee. G.V.A.V. is alsnog uitgenoodigd, zoodat nu spe len: Haarlem, N.A.C., Heracles en G.V.A.V. Gespeeld werd reeds HeraclesN.A.C. 12. Raimond Braine. Herinnert men zich do gevaarlijke Belgische mid voor nog dip paar het Praagsche Sparta overging? Welnu, hij schijnt nü weer terug te zijn. Althans, hij speelt 14 April met België mee tegen Frankrijk. De Sp.kr. oppert de veronderstelling dat hij nu wel licht op 12 Mei tegen Holland ook van de partij is. Match te Middenmeet Tweede Paaschdag speelt op het Flevo-terrein te Middenmeet Succes tegen Alkmaarsche Boys. Alkm. Boys. De Boys zullen het verder zonder Kees van der Hilst moeten stellen. De dokter heeft geadviseerd, naar aanleiding van zijn ongeluk in den wedstrijd tegen Hollandia het voetballen te staken. Op 7 April ontvangt Alkm. Boys bezoek van Be verwijk. Deze zal de match als oefening beschouwen voor de promotie-competitie. De nieuwe tribune van Alkm. Boys wordt wellicht op 14 April ingewijd met een wedstrijd tegen Zee- burgia. Dit laatste is nog niet officieel. Petten. Op Zondag 14 April houdt Petten een feestavond ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan. Beverwijk. Voor de vierde maal trekt Beverwijk als vierde klasse kampioen ten strijde om te trachten derde klasser te worden. Dit moge voor Succes de wenk inhouden, dat men niet zoomaar derde klasser wordt. De cijfers van Beverwijk zijn: Beverwijk 16 13 2 1 53—16 2S Uitgeest 16 9 3 4 42—25 21 Beverwijkers, houdt je taai. Perscritiek. Dat critiek altijd een persoonlijke kwestie is be wijst wel de waardeering voor Halle in den wedstrijd Ajax—Go Ahead. Nieuwe Rotterd. Crt.: „...do eenige die bij Go Ahead tegenviel was doelman Halle. Ettelijke malen maak te hij fouten en zou hij in èen interlandwedstrijd zoo verdedigen, dan zou dat noodlottig voor de oran- jeploeg worden." Sportkroniek: „Leo Halle verdedigde zijn doel op uitstekende wijze en zijn heele optreden werd door zulk een rust en goede kijk op den hal gekenmerkt dat zijn backs zich geheel op hem konden verlaten. De Telegraaf schrijft ongeveer hetzelfde als de Sportkr. Berger wielrenner. Onze nationale sprintkampioen Chris Berger, die den heelen winter onder Guus Schilling heeft ge traind, zal Tweede Paaschdag zijn debuut als wiel renner maken op de nieuwe Gooische Wielerbaan te Hilversum. Voetbal op motoren. In navolging van Amerika hield men in Duitsch- land voetbalwedstrijden waarhij de spelers op mo torrijwielen reden. Dat was het toppunt van sensa tie. Inmiddels meldt de N.R.Ct. dat de leider van rle Duitsche motorsport hét thans verboden heeft. Wedstrijden tusschen vliegmachines en auto's mogen ook niet meer gehouden worden. In Frankrij' De N.R.Ct. deelt mee dat men in Frankrijk ook de handen aan de ploeg geslagen heeft om op meer doeltreffende wijze een nationaal elftal te kiezen. Men gaat hetzelfde systeem volgen als Nederland. Duitschland. Onze buren spelen nog dit seizoen de volgende wedstrijden: 8 Mei: Duitschland—Ierland; 12 Mei Duitschland— Spanje; 26 Mei Duitschland—Tsjecho Slowakije; 18 Augustus Duitschland—Finland; 15 Sept. Duitsc-h1"-"" —Polen. In verband met het groote aantal wedstrijden de maand Mei, heeft men besloten voor deze - strijden geen beroep te doen op dezelfde spelers, «lorli eenige afwisseling te brengen in de samenstelling der elftallen (N.R.Ct.) K.F.C.-nrotest. Het protest van K.F.C is verworpen. De schorsing van Nieuwenhuis was dus gerechtvaardigd en de wedstrijd tegen Stormvogels wordt niet overgespeeld.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5