Kantongerecht te Alkmaar. S U,T DE OMGEVING BERGEN Statenverkiezingen 1935. Voor de afd. Bergen van de S.D.A.P. spreekt Woensdag a.s., des avonds 8 uur in de Rustende Ja ger de heer A. G. A. Versteege, burgemeester van Koog a.d. Zaan, over de komende Statenverkiezingen De afd. Bergen van de Stem des Volks verleent haar medewerking aan deze politieke vergadering. Artistieke successen. Onze plaatsgenoote Mevr. Vaz DiasHissink die, xooals wij reeds eerder meldden, met den heer Couvóe uit Alkmaar eenïge fraaie artistieke succes sen oogstte met haar voordrachtkunst, zal, na reeds te zijn opgetreden voor de afdeelingen IJmuiden en Groningen der Ned. Ver. van Huisvrouwen, Vrijdag- 19 April a.s. en voordrachtmiddag geven voor de afd. Zutphen van genoemde vereeniging. Wel een bewijs hoezeer haar kunst en natuurlijk ook die van den heer Couvée wordt op prijs gesteld. In de eerste week van Mei zal vermoedelijk een kunstavond worden gegeven te Alkmaar in do Unie. Uitvoering van de Boschschool. Evenals het vorige jaar geeft ook dit jaar de Boschschool voor de ouders der leerlingen en intro- ducé's wederom een uitvoering in de groote zaal van de Rustende Jager. Ditmaal zal er een gevarieerd programma worden gegeven, waaraan de grooten, maar ook do kleinen medewerking verlecnen. Geopend wordt met liedjes, voor tc dragen door leerlingen uit de drie eerste klassen. Daarna volgt een tooneelstukje, getiteld: „De Kabouterschool", het welk zal worden gespeeld door kinderen der 4e en 5e klasse. Het programma sluit met een Sint-Nico- laas-cantate, uitgevoerd door de oudere leerlingen der school. De uitvoering wordt gehouden op Woensdag 17 April a.s. WARMENHU1ZEN Openbare vergadering van de S.D.A.P., afd. War- menhuizen, in de zaal van den heer Slikker. De op komst was zeer gering. De heer A. v. Drunen opende deze bijeenkomst, waarna de heer D. Lopes Dias, wethouder van Hil versum, het woord verkreeg voor het onderwerp: „Uit het donker naar het licht." De oorzaak van de huidige ellende is de kapitalis tische samenleving tot verderf van de menschheid. Ook de nieuwe partij, n.1. de N.S.B. werd door spr. besproken. De leider Mussert met zijn onderdanen, de knechtjes van Hitier. Let op, zegt spr., wanneer we Ilitler zien gefotografeerd, hem nooit met een groepje arme menschen, doch altijd met generaals en meer van dat gedoe zien. Spr. wist niet of er N.S.B.'ers onder de aanwezigen waren, maar stelde deze vraag: is het ridderlijk om in het blaadje „De Zweep" een uittreksel van „Volk en Vaderland", de leiders van andersdenkende partijen voor alles uit te maken en „kerels" zijn, die niets weten enz.. Is het ridderlijk om, zooals in Duitschland andersden kenden op te sluiten of te verbannen naar een con centratiekamp. Gelukkig zijn wij in Nederland nog zoo ver niet. De tegenwoordige regeering zoekt zijn steun bij R.K. Staatspartij en waar wordt op bezuinigd?: op de loonen, volksgezondheid en ook op het openhaar onderwijs, maar niet op de weermacht. In ons land is het evengoed mogelijk als in andere landen om wat meer welvaart te brengen, als men maar niet schroomt met de middelen. Door heffing op de hoo- ge inkomens en 1 pet. heffing op de goudvoorraad zou in Nederland een stap in de goede richting we zen. Spr. wees vervolgens op de belangrijke taak, die voor de arbeiders is weggelegd en wel de a.s. verkiezing van gemeenteraad en Staten. De gestolde vragen werden op duidelijke, wel een beetje heftige wijze beantwoord. Hierna sluiting. Voor de lichting 1936 is vrijstelling van dienst plicht wegens broederdienst verleend aan: K. Biersteker, J. P. Groot, P. F. Groot, W. C. Jon ker N. M. Ligthart, W. H. de Ruyter, C. Schipper, J. de Vet, C. Wagenaar, K. v. d. Wal, J. Zutt, J. Kauw. ANNA P AU LOW N A Ouderavond school II. De heer Brugman, voorz. van de Oudercommissie, sprak het welkomstwoord op den ouderavond, dien Vrijdag in school I werd gehouden en vooral door veel moeders werd bezocht. De heer 't Hart nam, na de lezing en vaststelling van de uitgebreide notulen door den heer P. Kooi man de leiding over en deelde o.a. mede, dat het Sinterklaasfeest een batig slot van f 19.85 overliet en dat, als gevolg van de aandacht, die de handen arbeid van den inspecteur van het L. O. had, een collectie van op school vervaardigde voorwerpen naar een tentoonstelling in Amsterdam is gezonden, De datum, zoo kort voor 1 April, gaf spr. aanleiding eenige woorden te wijden aan dien gewichtigen dag in het kinderleven, den dag, dat de oudsten „het leven" ingaan, de anderen hopen een klas hooger te komen en de kleintjes hun intrede in de school wereld doen. De indeeling is zoo gemaakt, dat de 28 nieuwelingen een klas apart zullen vormen, waaraan de juffrouw haar onverdeelde aandacht kan geven. De heer 't Hart sprak tenslotte den wensch uit, velen van hen, die de school thans ver laten, bij het herhalingsonderwijs terug te zien. Ter afwisseling zongen het personeel, versterkt met de echtgenooten van de meesters, eenige een voudige mooie liedjes, die onder de goedkeurende of afbrekende critiek van de schooljeugd buiten het hek, een paar dagen geleden waren ingestudeerd. De ouders van die jeugd gaven door een flink ap plaus te kennen, dat zij den goedklinkenden samen zang apprecieerden, vooral van het aardige „Hooi- tijd." In de pauze zochten de ouders, zooals gewoonlijk, contact met de onderwijzers (essen) en daarna las de heer Hamelink een Falklandje voor: „De Zieke", 'n stukje met somberen titel, maar van humoristischen aard. De heer Brugman dankte In z'n sluitingswoord namens de ouders voor de geboden afwisseling, die, hoewel het overleg met de onderwijzers natuurlijk hoofdzaak is, toch ook zeer gewaardeerd werd. KOEGRAS JULIANADORP. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Tn het lokaal van den heer A. Kossen is een bij eenkomst gehouden, om te geraken tot. het oprich ten van een vereeniging bovengenoemd. De Voorzitter van „Julianadorp Vooruit", de heer J. de Vries, heette de slechts 15 aanwezigen wel kom, in het bijzonder Mr. D. Breebaart, Burgemees ter van Callantsoog, die omtrent dit werk eenige inlichtingen zou verschaffen. In'het kort werd door Voorzitter het een en ander gememoreerd, en ver kreeg daama Mr. Breebaart het woord om het een en ander te vertellen over de Ver. voor Vreemdelin genverkeer. Na vluchtig het een en ander te heb ben uiteengezet, werd door hem tenslotte nog me degedeeld, dat de V.V.V. „Helders Belang" er be zwaar tegen maakte, dat in een gemeente twee vereenigingen zouden opereeren op dit terrein. Door de aanwezigen, werden enkele vragen gesteld, die naar genoegen werden beantwoord. Vervolgens wer den de namen genoteerd van hen, die genegen wa ren om pensiongasten te herbergen en zullen diege nen, die niet ter vergadering waren, hiervoor wor den aangezocht. Verder zal met „Helders Belang" geconfereerd worden en zal daarna een vergadering worden belegd om met meer positieve gegevens naar voren te kunnen komen. Daarop werd de bijeenkoms tgesloten. HEERHUGOWAARD Vrijdagavond vergaderde de protestantsche ver eeniging voor ziekenverpleging „Helpt Elkander" in het lokaal van den heer C. Liefhebber. Uit het jaarverslag blijkt, dat in 1934 26 leden in een ziekenhuis zijn verpleegd met in totaal 408 lig dagen. Of schoon het aantal leden afneemt, is het aantal verpleegden grooter geworden. Hieruit blijkt wel, dat de contributieverhooging voor 1935, waar toe vorig jaar heslotcn is en dit pl.m. f300 zal op brengen. alleszins gerechtvaardigd is. In 1934 is het aantal leden weer met 35 terugge- loopen. Het aantal leden aan het einde van 1934 be droeg 822, waaronder 49 niet-betalenden. De totale ontvangsten waren f 1307.38, waarvan f 1290.60 con tributie. De totale uitgaven bedroegen f 1321^40, waar van voor verpleging f 1097. Aldus een nadeelig saldo van f 1402. waardoor de reserve teruggeloopen is van f 143.09 tot f 129.07. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Vervolgens brengt het bestuur een kwestie, die 't heeft met een lid. te berde. De echtgenoote van dit lid is op dokters advies naar een ziekenhuis gegaan voor een bevalling. Volgens het reglement behoeft de vereeniging hier slechts de helft van de verple- gingskostcn te. vergoeden, de andere helft komt. voor rekening van den betrokkene. Bedeold lid heeft, ech ter te kennen gegeven, zijn gedeelte niet te willen betalen. Het bestuur vraagt nu vrijheid aan de ver gadering. om indien dit lid bij de aanbieding der rekening bij zijn weigerig blijft, volharden, dit lid te royeeren. Met algemeene stemmen wordt die vrij heid gegeven. Bij de rondvraag deelt de penningmeester nog mede. dat in tegenstelling met vele andere zuster- vereenigingen, geen enkel lid contributieschnld heeft. Vervolgens zegt de heer Smak dat het bij vele leden onbekend is, dat als men verhuist en naar een andere plaats wil worden overgeschreven, men hiervoor een verhuishiliet noodig heeft van den secretaris. Hierna sluiting. Van de 20 personen uit deze gemeente, behoo- rende tot de lichting 1936, werden er slechts 9 ge schikt bevonden. Eerste steenlegging bnrgemeesterswoning. Aan de wegzijde wapperen een paar vlaggen hun banen uit in de koude noordwester, die het fijne zand uit de gedempte slooten in de oogen stuift. Eenige menschen, die er. van gehoord hebben, dat in alle stilte de kleine plechtigheid van de eerste steenlegging voor de nieuwe ambtswoning van den burgemeester zal plaats vinden, diep in de kragen van hun jassen gedoken. Een paar toepasselijke woorden van den burge meester en den ingenieur, den heer Thunissen uit Den Haag. Een tneiske van een paar jaren door forsche hand op het platform getild, doet haar best de eer van burgemeestersdochter op te houden. Even later is de plechtigheid afgeloopen en loopt het werkvolk weer bedrijvig rond met tassen stee- nen en worden groote balken aangesleept. We vernamén, dat de inwendige bouw der woning in de werkplaatsen van den heer Bot aan den Jan- Glijnisweg zoo goed als af is en thans met alle kracht aan den verderen afbouw zal worden gewerkt. LANGEND IJ K Wat den handel in pootaardappelen aangaat, deelt men ons mede, dat. er voor den export weinig of niets meer wordt gekocht in deze omgeving. Voor het binnenland wordt nog wel iets gedaan, tegen vrij goede prijzen. De arbeiders In het vrije tuinbouwbedrijf. De berichten, als zou de proef, waarbij arbeiders in het vrije tuinbouwbedrijf met toeslag op het loon door de overheid, voor de Langcndijker gemeenten niet meer worden verlengd, zijn van allen grond ont bloot. Met 1 April is de verlengingstijd om, doch de Minister heeft bericht, dat de gemeentebesturen, wil len zij die proef opnieuw verlengd zien, dit moeten aanvragen. Al is die goedkeuring op 1 April niet in gekomen, zal toch worden voortgegaan in afwachting van de inwilliging. Verwacht wordt, dat weer op de zelfde wijze kan worden voortgegaan. OUDKARSPEL. Naar wij vernemen, is het cafc van den heer K. de Hart aan het Noordeinde, overgegaan aan den heer J. Dekker alhier. Op de pacht van het vijf jaar geleden verpachte land van de N.H. Kerk alhier, is een reductie ver leend van 50 ingevolge een besluit van het kerk bestuur. Onze plaatsgenoot, P. Kardinaal, werd bevorderd van de tweede naar de derde klasse van de Ambachts school te Alkmaar. ZUIDSCHARWOUDE. Bij den gehouden biljartwedstrijd tusschen De Drie Ruiten te Alkmaar en O.K.K. to Zuidscharwoude, was de uitslag, dat De Drie Ruiten 461 tegen O.KK. 388 car. maakte. Ds. REINDERS. Met groot leedwezen is hier het bericht ontvangen van het overlijden van ds. A. I. Reinders te Veen- huizen. Ds. Reinders is hier n.1. eenige jaren predi kant geweest bij de Ned. Herv. Gemeente en in dien tijd heeft hij zich vele vrienden verworven. Door zijn buitengewone hartelijkheid, zijn eenvoud en zijn voor komendheid, won hij ieders sympathie. Met leed wezen zagen velen hem uit de gemeente vertrekken, ook al omdat hij zijn krachten wijdde aan de behar tiging van de belangen van maatschappelijke instel lingen. De innemende persoonlijkheid van Ds. Rein ders zal hier in dankbare herinnering blijven voort leven. NOORDSCHARWOUDE. Onderling Genoegen. De Ren- en Tourvereeniging Onderling Genoegen, hield een ledenvergadering in „Concordia". De op komst der leden was bevredigend. Naar aanleiding van de notulen werd door den voorzitter medegedeeld, dat de bonte avond niet door kan gaan./)m het zilveren wiel zal gelegener tijd worden gereden. Van de vereeniging „Excelsior" was een schrijven ingekomen over een te houden pelotonrit. Men be sloot hieraan deel te nemen. Hierna volgde de uitreiking van de nieuwe lidmaat schapsspeldjes aan de aanwezige leden en aan de twee donatrices, de dames G. de Ruiter en D. Kuiper, die beiden veel voor .de vereeniging hebben gedaan. Haar werd dank gebracht voor de bewezen diensten. De vereenigingsmasseur, de heer Jo Renaud, ver klaarde zich bereid, ook dit jaar weer als masseur te willen optreden. De rijders waren eenparig van meening, dat de wedstrijd op home-trainers te Warmenhuizen moest worden overgereden. De vaardigheidsritten zullen nader aangekondigd wórden. De heer Jongsma drong aan op het vaststellen van de pelotons. De heer Jo Renaud bracht nog verslag uit van de gehouden vergadering van de vier wielerclubs om trent de wielerbaan. Daarna volgde sluiting. Van de eerste naar de tweede klasse van de Am bachtsschool te Alkmaar werd bevorderd onze plaats genoot K. de Bakker. Van de tweede naar de derde E. Bos. Verplichte controle van alle producten? Nu in de vergadering van de Groep Veilingen het besluit is genomen, dat zal worden aangedrongen op het exporteeren van goede kwaliteiten producten, be staat er alle kans, dat daarvoor een verplichte con trole wordt vastgesteld. In de vergadering van het U.C.B. werd deze zaak ook behandeld, sprak de voor zitter, de heer ir. Bonthuis de wensch uit, dat de lang gekoesterde controle in vervulling zou gaan, waarbij de heer S. de Boer, volgens het C. O. zich aansloot, doch zou deze, ondanks de zeer gunstige ervaringen met de thans te werk gestelde U.C.B.-con- troleurs, gaarne de veilingskeurmeesters zien ïnge- Meerderen spraken zich uit voor de controle van de producten, waarvan men goede resultaten ver wachte, wanneer men de zaak niet al te straf aan pakte. De eerste stappen op den weg naar een goed pro duct voor het buitenland, waarmee misschien het ver loren afzetgebied weer kan worden herwonnen, zijn alzoo gezet. OUDE NIEP ORP Feestavond damesclub. Op Donderdagavond had in de consistoriekamer van de Ned. Hervormde Kerk een feestelijke bijeen komst plaats van de handwerkclub van de floralia- vereeniging alhier. Deze laatste avond van den wintercursus van dit jaar is bijzonder gezellig gevierd en is zeer goed ge slaagd. De bijeenkomst werd geopend door mevr. Biersteker met een aardig rijm. Hieruit bleek reeds dat de dames wel van plan waren om niet te vroeg naar huis te gaan, want „manlief paste wel op het huis." Nadat de thee met een koekje was rondgediend, werd met het bonte programma aangevangen. Eeni ge dames van Verlaat brachten een pantomine „De bank in het plantsoen" ten tooneele, mevr. Blanken droeg voor een Westfriesche klucht van Dirk Witte voor; mevr. Doorn declameerde eenige meer ernstige voordrachten. Hierna werden eenige vroolijke liederen gezongen door Mevr. P. Heinis en mevr. Slijboom. Op punt 6 van het programma stond vermeld dat eenige da mes zouden turnen. Dit plan is echter in duigen gevallen en in de plaats hiervan gaf mej. Ali Ap pelboom eenige solodansen ten beste. De oorzaak hiervan werd verklaard in onderstaand rijmpje: De pers weet altijd overal van, Ook wat wel en wat niet kan. Hij had de dames ook zien reputeeren In de boet van Heinis, om gymnastiek te leeren. Maar ze bleken allen veel te stijf, De dames kregen pijn in het lijf, Zoodat dit nummer op zij wordt gezet, 't Bleef dus alleen bij de vóórpret. Ja Ali, dan kan jij beter manoevrecren Zoo moesten we het allemaal nog eens leeren. Hierna volgde weer declamatie door mevr. Doorn en werd door mevr. Heinis, Mevr. Slijboom, mevr. Liefhebber en mevr. Biersteker gezongen het lied; „Hoort gij de wilde golven". Mevr. Blanken decla meerde „Drie avondliedekens" van Alicc Nakon. Me vrouw R. Heinis droeg nog voor „Staphorster boer tje" en ook Mej. G. Kuiper gaf een rijmpje ten beste. Vooral willen we nog vermelden, dat mevr. Vis een aardig A.B.C.-rijm heeft voorgedragen, waarin ver schillende dames een pluimpje kregen. Aan het ein de van de bijeenkomst sprak mevr. Heinis, mevr. Postma toe waarin met hartelijke bewoordingen dank werd gebracht voor de door haar gegeven lei ding en ook mevr. Blanken, die steeds zorgde voor een prima kopje thee, werd niet vergeten. Mevr. Postma ontving als stoffelijk blijk van waardeering een boek met bloemen en mevr. Blanken een vaas met bloemen, terwijl mevr. Vis hierna aan mevr. Postma bloemen aanbood en aan mevr. Biersteker en mevr. Heinis een vaas met. bloemen. De geschenken werden in dank aanvaard, terwijl mevr. Postma in korte bewoordingen hare liartelijken dank aan de club uitbracht. En hiermede was deze gezellige, bonte avond voorbij. Strafzitting Vrijdag 29 Maart. Alkmaar. EEN PLEZIERRITJE DAT VEEL „STOF" DEED OPWAAIEN. Onze lustige vriend Frans B., die onlangs met een op het Hofplein geparkeerde luxe auto, buiten voor kennis van den eigenaar, in gezelschap van een vriend een plczicrritje naar Hoorn maakte en daar dit rijtuig in een stil straatje achterliet, ondervond van dit plezierritje in werkelijkheid echter weinig plezier. Wegens verschillende strafbare feiten werd hij voor de rechtbank gehaald en toen hij thans ten tweede male wegens het rijden zonder rijbewijs voor den kantonrechter verscheen, bejegende de ambte naar hem op een manier, die allerminst hartelijk kon worden genoemd. Ook de geeischte straf was sterk gepeperd en bedroeg f 25 boete of 25 dagen. Maar er is nog kans op verlaging! De uitspraak is een week aangehouden Alkmaar. ANTI N.S.B.'ERS IN ACTIE. Twee jongelieden, waarvan er een Gerrlt de J. nog tot de kinderen wordt gerekend, en zijn vriend Pieter P., beiden te Alkmaar, hadden zich blijkbaar geërgerd aan een biljet, dat op het plakbord van het kringhuis der N.S.B. was bevestigd en dit bil jet grootendeels afgescheurd, voor welke baldadig heid de jeugdige politici heden terecht stonden. De ambtenaar berispte hen en zeide dat ze geen biljetten mochten afscheuren, waarop Gerrit nuch ter repliceerde: de politie deed hetz elf ook, meneer. Vonnis: ieder f 3 bo^te subs. 3 dagen voor Piet en 1 week tuchtschool voor Gerritje. Alkmaar. EEN VROUWELIJKE ARTS BIJNA OVERREDEN. Het scheelde weinig of onze eenigste vrouwelijke huisarts, Mej. Bartstra, waarop de Alkmaarders na tuurlijk trotsch zijn, had op 8 Febr. op de hoek ScharlooWesterweg een ernstig ongeluk opgeloo- pen, toen een touringbus van de Habo, niettegen staande zij met de hand had beduid dat zij recht door wilde rijden, eensklaps voor haar om naar rechts zwenkte. Mej. Bartstra redde gelukkig nog de situatie, door met de bus méé naar rechts te rijden. Voor deze roekeloosheid stond heden de bestuur der van de bus, de heer Gerrit B. terecht. Hij be weerde dat mej. Bartstra had gewenkt dat zij rechts wilde blijven rijden en hij geen ander teeken had opgemerkt. De melkhandelaar Oudeman had echter wel degelijk opgemerkt, dat mej. Bartstra had aan gegeven, door te blijven rijden in dezelfde richting De heer B. bleef nog wat tegen sputteren en zei tegen den ambtenaar: U rijdt zelf ook en je ontmoet wel eens méér zulke rijders Zulke roekelooze rijders als u niet, resposteerde Mr. Taok en vorderde f20 boete of 20 dagen. Uitspraak f 12 boete of 12 dagen, doch het leek er wel iets op, dat mijnheer B. in hooger beroep zal gaan. Alkmaar. 'T ZAL JE GEBEUREN. Onze stadgenoot, de heer Harry van Miert, die op 7 Februari in de Langestraat achter een auto fietste, moest eensklaps ontwaren, dat dit vehikel achteruit ging rijden, zoodat de heer van Miert een onver wachte opstopper kreeg en op het trottoir werd ge slingerd. Hij bekwam weinig letsel.doch had althans heden nog de voldoening, dat zijn onvoorzichtige voorrijder tot f15 boete of 15 dagen werd veroor deeld. Broek op Langend ij k. NOG 'N ACHTERUITKRABBELAAR. De koopman Piet S., te Broek op Langendijk. die met zijn vrachtauto op het bruggetje nabij het vei lingsgebouw in de file stond te wachten, gaf plot seling zijn wagen 'n achterwaartsche beweging, waardoor de koplamp van een anderen wagen, die slechts op 50 c.M. afstand achter den vrachtauto van Piet stond werd geraakt en beschadigd. De heer S. protesteerde uit alle macht teg^n de z.i. on juiste voorstelling van zaken, doch werd desniette min toch tot f7.50 boete of 5 dagen veroordeeld. O u d o r p. HIJ LIET ZE MAAR TOETEREN. De in een hoog opgebouwde vrachtauto achter *t stuur gezeten expediteur en brandstoffenhandelaar Pieter de Vr. uit Wervershoof, schonk geen waar neembare aandacht aan de geluidssignalen, gegeven door den buschauffeur Lou Tromp, die op -den Munnikenweg wilde passecren. Eerst op den Hoornscheweg gelukte zulks. De expediteur, heden terecht staande, beweerde nu eens geen signalen te hebben gehoord, dan weer, dat hij niet kon uitwij ken door de levensgevaarlijke boomen, die hem al eens 'n ongeluk hadden bezorgd. Hij was echter niet zóó knap, dat hij den kantonrechter kon be letten hem tot f 15 boete of 15 dagen te veroordeelen. Oude Niedorp. HET ZORGVOLLE BESTAAN VAN EEN HEDENDAAGSCHEN VETWEIDER. De heer Andr. Simon Gr., een gemoedelijk veehou der uit Oude Niedorp, maakte kennis met den Kan tonrechter, omdat hij in 't bezit was aangetroffen van een big boven 10 K.G. gewicht, die niet was voorzien van het vereischte oormerk. De man erken de dat volmondig. Toen de biggen waren gemerkt, was er één ziek en kon de operatie niet doorgaan. Het beestje bleef 'n „zwalker", maar eindelijk gaf de boer bericht van herstel en kwam 'n controleur, 'n oormerker en eindelijk 'n hoofdcontroleur, gesierd met den naam van een Franschen minister Laval, die het oormerk aanbracht en tevens proces-verbaal opmaakte. Die zelfde hoofdcontroleur had zich voorts onledig gehouden om de andere biggen op te jagen, in de hoop, nog 'n ongemerkte big te kunnen snappen, maar daar greep hij toch precies naast. Het eenige resultaat, dat meneer Laval bereikte, was een door varkensdrek bevuild costuum, hetwelk door de vrouw met behulp van spons en handdoek weer werd op geknapt. Voor zijn moeite wordt de heer Gr. beboet door de tuchtraad en moest hij tot overmaat van ramp ook nog hier terecht staan. Gelukkig zijn de rechters ook nog menschen en werd besloten aan dezen geplaagden biggenbakcr geen straf op te leggen. Heerhugowaard. RAZZIA NAAR VERBODEN PIEPERS- De heer C. J. de W. uit Heiloo was te Heerhugo waard gestrand met 500 kilo piepers, waarvan hij geen vervoerbiljet had. Hij telefoneerde links en rechts maar tevergeefs om :n controleur, want smok kelen lag allerminst in zijn bedoeling. Ten einde raad ging hij zijn gang maar, maar werd toen aan gehouden door een controleur, die hij zelf .op zijn spoor had gebracht. Procesverbaal werd opgemaakt en de aardappelen in beslag genomen. De aardappe len, ter waarde van f20.was hij kwijt en bovendien had hij f 15 tuchtrecht betaald. Geoordeeld werd dat de man nu toch wel genoeg had geleden en geen straf opgelegd. Alkmaar. ZIJN HOOFD LIEP OM! De melkhandelaar Joh. B., die den volgenden dag in het huwelijksbootje zou stappen, had zich op 6 Februari zoodanig verlaat, dat hij zijn laatste klan tjes in verboden tijd moest bedienen. Dit argument waarborgde geen straffeloosheid, maar gaf toch mo tief niet meer dan f2.boete of 2 dagen op te leg gen. Egmond aan Zee. STROOPERS-VARIA. Natuurlijk ontbraken niet op de zitting de Eg- mond aan Zeesche „The Rabbit-Boys", om hun ge wone nummertje op te voeren. Ditmaal was die taak bedeeld aan de heeren Piet Kr. en Koos W., die met honden in de Berger duinen hadden geflaneerd. Hun honorarium bedroeg, voor Piet f25 of 15 dagen en voor Koos f 15 boete of 10 da gen. De heeren Hendr. S. en Jacob P., op stap ge gaan zonder honden, werden getaxeerd op f 6 boete of 6 dagen. Dan was er nog Aldert Z., de man met de zware werkbrouwen, doch deze vooretelling werd uitgesteld wegens ziekte van den verbalisant Schotten. Winkel. •N BOF VOOR DE GEMEENTE. De heer Jan Jac. P., expediteur uit Winkel, reed per ongeluk 'n bouwvallig bruggetje te Oude Niedorp aan splinters, welke schade nu door de verzekering zal worden vergoed. De heer P. werd daardoor met consideratie behandeld en slechts tot f3 boete of 3 dagen veroordeeld. Zijpersl uis. *T KAN JE LEVEN KOSTEN. De arbeider Piet B. uit Zijpersluis, was zoo on attent te Schoorl links van den weg te fietsen. Het had hem duurder kunnen komen te staan dan 3 gul den boete of 3 dagen. Oudkarspel: ZOETJES AAN, DAN BREEKT HET LIJNTJE NIET. Te Oudkarspel bedraagt de maximum-snelheid 20 K.M. De reiziger J. H. K. uit Hoorn, die dit slak- kengangetje overschreed met 15 k 20 K.M., werd he den „opgelicht" voor 3 gulden boete of 3 dagen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7