Plaatselijk Nieuws. Middenstand. Houdt 'n GLANS-SCHOONMAAK V?n aangezicht tot aangezicht Kring 11. Marktpolitie HANDELSAVONDSCHOOL Enkele druppels Shell Vloerglans reinigen IJw zeil, parketten linoleum afdoende en geven hel in prachtglans, dagenlang. Bij allé, drogisten-V Kovacs Lajos van de A.V.R.O. in Theater Royal. Neen, in Schagen was de Avro nog nooit geweest. Door de Radio hoorden wij steeds in tal van plaat sen Avro-avonden, Avro-bijeonkomston aangekondigd, steeds volle zalen, steeds een enthousiast publiek, fan fares en applaus, kortom, 't was steeds volop ,kien". Maar in Schagen had zoo'11 avond nog nooit plaats gehad, hoeveel malen of do Avro-kopstukken in onze gemeente ook waren „opgepord", om ook de Avro eens hior to halen. En ziedaar eensklaps het bericht: de Avro komt in Schagen met Kovacs Lajos. Eén advertentie in de Schagcr en een paar uur Jater na verschijnen der krant was Theater Royal uitverkocht en honderden bezoekers stonden gereed te komen. Te komen om in hoofdzaak te zien, kennis te maken met wat zij al reeds talloos vele malen hadden gehoord. Te kijken hoe mijnheer „Kovacs" er wel zou uitzien, hoe Koos Koen zich presenteerde, welk een persoon Bob Schol ten, do populaire refreinzanger van de Avro was. Want ja, men kende wel hun foto's, men kende hun stem of liever stemmen, want Koos Koen heeft er vele, maar gezien, dat. had men hen nog nooit. En niet waar, die menschen die een vriend in je huis waren geworden, naar wie je uren had geluisterd, om wie je had gelachen, van wion je zoo intens veel had genoten, noen, die menschen moest je zien. En daarom naar het Theater Rovalü En toen dan ook Maandagavond om kwart over acht het scherm vaneen ging en de eerste tonen van jolige band- muziek door de zaal schalden, donderde het applaus op en was het een ware ovatie die Kovacs en zijn mannen in ontvangst had te nemen. Ze keken glun der de Jasz-banders, deden hun best, gaven zich met groote hartelijkheid, want niet waar, ook zij voelden zich als 't ware thuis. Allen waren al jarenlang zulke beste vrienden, die elkaar in gedachten zoo dikwijls do hand hadden gedrukt. En dit was nu het eerste samenzijn en dat gaf aan de bijeenkomst iets feeste lijks enintiems. Plet is een echte leuke avond geworden, vol amuse ment en pret. Want alles had de Avro er op gezet om zijn bezoekers een paar louko uren te bezorgen en dat is ook volkomen gelukt. Een programma vol variatie en als men dan las dat „Kovacs" kwam, zonder moer, dan verhaasdo men zich er later over hoe dezo sobere aankondiging je kon brengen een avond van zooveel genoegen en zoo veel genieten. 't Is een bonte reeks geweest van vroolijke, pittige muziek, geestige refreinzang in velerlei afwisseling en tint. Een succesvol optreden van Koos Koen met zijn onafscheidelijke tien sujetten, met natuurlijk ba venaan die rebellische juffrouw De Bonk. En nu bleef het niet bij imiteeren door de radio, neen, juf frouw De Bonk verscheen in levende lijve, frank en vrij in al haar doen en laten, een pracht-uitbeelding. En toen juffrouw De Bonk haar grollen voldoende had uitgepakt en Koos Koen zjch uit 't keurige om hulsel van juffrouw De Bonk ontpopte, stormde het applaus omhoog om jubel en hulde te brengen. Alex de Haas, een niet minder bekende van de Avro, verwierf zoowel als partner van de sympathieke Magda van Donk, in hun aantrekkelijken samenzang en als straatzanger met zijn echte oude deunen van vroegor, grooton bijval. En wat moeten wij nu nog meer opnoemen van het zoo uitgebreide programma? Ja, vooral niet verge ten het optreden van de bekende Avro-menschen ais llan Hollander, Max Tak en zijn interview met Greta Garbo, het dirigeeren van Mongelberg, dat alles heeft ons buitengewoon vermaakt en Bert Burgman heeft deze „poppenkast" met gTOote virtuositeit en smaak bediend. En er was nog meer dat de Avro ons bracht en er is genoten, iets wat de heer Vogt, die nog een propa gandistisch woord tot de stampvolle zaal sprak, met blijdschap en voldoening kon constateeren. De heer Vogt wees er op wat de Avro in de jaren van haar bestaan hoeft bereikt, dat zij is in werkelijken zin een Algemeene Omroepvereeniging, een omroepvereeni- ging voor iedereen en hij wekte dan ook met kracht op allen de handen ineen te slaan om do Avro nog grooter, nog sterker te maken en het ledental van 200.000 steeds hooger op to voeren En zoo is dan deze eerste Avro-avond in Schagen achter den rug en wij weten dat beide partijen, zoo wel de Avro-menschen als de bezoekers, allen zeer tevreden zijn met het resultaat, een vaster, een hech ter band als er is ontstaan tusschen Avro en haar luistervinken in Schagen en wijde omgeving. In cérès vergaderde Dinsdagmiddag Kring 11 van don Middenstandsbond, onder voorzitterschap van den heer W. D. Niestadt. Verschillende afdeelingen uit onze omgeving wa ren vertegenwoordigd, toen de heer Niestadt zijn ope ningswoord sprak, waarin hij vooral den nadruk leg de op de noodzakelijkheid van organisatie en samen werking, opdat de Middenstand die plaats in de sa menleving zou heroveren waarop ze recht had. De uitgebreide notulen werden gelezen en na een paar opmerkingen vastgesteld. De afdeelingen Alkmaar en Nieuwe Niedorp had den bericht gezonden, geen afgevaardigden te zul len zenden. Anna Paulowna vroeg of het juist was dat het Hoofdbestuur zich verzetto tegen StaatspensionneQ- ring. Voorzitter noemde dit onjuist, integendeel beijver de het Hoofdbestuur zich daarvoor en weldra zou in dit verhand daar een uitvoerige voorlichting worden gegeven. De afd. Warmenhuizen had een uitvoerig schrij ven gezonden, waarin o.m. do vraag, wat er gedaan kan worden voor de noodlijdende Middenstandei's. Voorzitter wees er op, hoe door het bestuur geen enkel voorstel hierover op de agenda was geplaatst, omdat hen geen enkel middel tot verbetering en hulp hekend was. Het bestuur had zich gewend tot de Kamer van Koophandel to Alkmaar, met het ver zoek of gelden konden worden beschikbaar gesteld voor noodlijdende middenstanders, zooals dat o.m. te Rotterdam door de Kamer van Koophandel aldaar was gedaan. De K. v. IC te Alkmaar had bericht, niet zooals groote Kamers, geld beschikbaar te hebben voor oen dusdanig doel. De afd. Warmenhuizen wees er uitvoerig op, hoe hier meer de bedoeling voorzat, om bij het hoofdbe stuur aan te dringen op het nemen van maatregolon. Het middcnstandscrediet was een mislukking en daarom moet allo aandrang op de regeering worden uitgeoefend om soepeler toepassing van de crediot- voorwaarden, mildere bepalingen en men meende dat in deze meer spoed kon worden betracht. Ilct hoofdbestuurslid de heer Swagerman deelde mee, dat alles wordt gedaan om in het leven te roe pen een hulp voor de middenstanders, dat lag tus schen crediet en steun. Spr. wees er echter op hoe moeilijk dezo materie was te regelen, maar meende toch te mogon zoggen, dat er allo kans was dat et oen regeling kwam die de noodlijdende middenstan ders zou helpen. Gemakkelijk zou het echter niet gaan en ook niet vlug, omdat het lastig is om iets uit de berooide rijksschatkist te halen. Maar spr. meende, dat aandrang in deze bii het hoofdbestuur van den Bond gewenscht was. De vergadering ging hiermee tenslotte accoord. Warmenhuizen bracht eveneens nog te sprake of het niet mogelijk was middenstanders die hun con tributie niet meer konden betalen, als middenstan der te behouden. Er werd verteld hoe middenstanders in Warmenhuizen reeds in den steun werkten en dat het vooral de vakman was als smid en timmerman die hier de dupe word. Voorzitter meende, dat zooveel mogelijk door het Kringbestuur aan het betalen der contributie moest worden vastgehouden, onmogelijk als het was voor deze materie een lijn te trekken. Immers de een was met f20 inkomen nog in staat contributie te betalen, een ander mot f25 niet, Spr. vveeB er op, dat de con tributie maar 10 cent per week is en dat velen, zoo niet allen dat toch wel konden betalen, wees in ver band daarmee wat een arbeider aan zijn vakbond afdroeg en waarschuwde er voor met het, oog op al lerlei tweespalt, de contributiebotaling vast te houden. De vergader ng ging hiermee accoord. De afdeeling Warmenhuizen dringt er ook op aan dat zoowel door de plaatselijke crisiscomité's als het Nationaal crisiscomité zooveel mogelijk de te ver strekken goederen van den middenstand wordt be trokken. Door den vertegenwoordiger van het Bondsbestuur wordt uitvoerig toegelicht dat ook in dit opzicht alles wordt gedaan om het in de door Warmenhuizen ge wenschtc richting gestuurd te krijgen. Wat de plaat aehike comité's betreft is het districtsbestuur 't aan gewezen lichaam om aan do huidige regeling 'n ein de te maken. Zoodra het evenwel betreft de levering over het Nationaal Comité, dan wordt er door het Bondsbestuur gevochton. Mot nadruk wijst spr. er op, dat de hooge heeren die de beslissing over aan koop van groote partijen hebben, absoluut geen wa renkennis hebben. Met voorbeelden is dit aan te too nen. Bij de bespreking wordt ook aanhangig gemaakt de vraag wat men denkt van de crisiscomité's want hoe meer de middenstandei ten bate van het crisiscomité offert, hoe sterker zij door het comité worden becon curreerd. Geoordeeld wordt dat dit ook een sterk motief is om aan te dringen dat de te verstrekken goederen via den middenstand worden geleverd. Immers als uiterste noodzakelijkheid zou anders de organisatie zich genoodzaakt kunnen zien aan het offeren van het crisiscomité een einde te maken. Maar bovenal wordt in overweging gegeven dat de afdeelingen er voor ijveren om de leveranties via don middenstand gedaan te krijgen. In sommige gemeenten blijkt ook te dien aanzien de gewenschte regeling te bestaan. De afdeeling Dirkshorn wijst op de wenschelijltheid, de verkoopweken in de verschillende gemeenten ge lijktijdig te doen houden. Door het Districtsbestuur wordt in overweging ge geven, over dit onderwerp nog geen beslissing te ne men, omdat het onderwerp nog onvoldoende is voor bereid. Wel wordt het gewenscht geoordeeld dat er één verkoopsweek per jaar wordt gehouden. Ook de aangrenzende districten dienen dan echter dezelfde regeling te treffen.. De afdeeling Dirkshorn vraagt of het dan de be doeling is om voor alle plaatsen de verkoopweek in dezelfde week te houden, doch de Voorzitter acht dit zeer moeilijk. Dwang kan 't district ook moeilijk op de afdeelingen uitoefenen. Goedgevonden wordt dit onderwerp aan te houden tot de volgende districtsvergadering. DE P.E.N.-TARIEVEN. Het volgende agendapunt is: De P.E.N.-tarieven. Door den Voorzitter wordt herinnerd aan de actie die bijv. door Wieringen gevoerd wordt om de ta rieven verlaagd te krijgen, Het districtsbestuur is van oordeel, dat de tarieven niet ingesteld zijn op het huidige levenspeil. De electriciteifstarieven ziin nog steeds op dezelfde hoogte als ettelijke iaren ge leden. Spr. wijst echter op de dalingen van den ko- lenprijs. de enorme daling van de materialenprii- zen, daling der loonen en salarissen enz. Waarom moet in dezen tijd dit bedrijf nog een reserve ma ken van l1/?. millioen; als tegenwoordig een slui tende rekening wordt gemaakt, is dat voldoende. Uit een antwoord dat Wieringen van de P.E.N.- directje kreeg, bleek wel. dat de direclie niet bereid is voorstellen tot verlaging van de tarieven aan Ged. Staten te doen. Een dergelijke houding ver wondert ons niet van dit overheidsbedrijf. Het dis trictsbestuur acht het gewenscht om algemeen actie te voeren voor vermindering van de tarieven, de actie uit te strekken tot alle districten van Noord holland en dan to ijveren voor verlaging van den grondprijs. Vanuit de vergadering wordt er op gewezen, dat men verstandig doet, niet te spoedig zijn oude werk tuigen op to ruimen, want de P.R.N.-directie is nog soepel, zoolang men zich uitsluitend op gebruik van electrischen stroom is aangewezen. Vanuit de vergadering worden voorheelden ge noemd. waaruit men concludeert, dat de heeren van het P.E.N. bijv. zelf niet weten hoe het vastrecht- tarief moet worden vastgesteld en dat de heeren al tijd tot marchandeeren bereid zijn. Met algemeene stemmen wordt do volgende door het Bestuur voorgestelde motie aangenomen. Het district Noordholland-Noord van den Kon. Nederl. Middenstandsbond, in vergadering bijeen in lokaal Cérès te Schagen. op Dinsdag 2 April 1935, Eenparig van oordeel zijnde, dat de thans gelden de tarieven van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland, niet meer in overeenstemming zijn met den huldigen levensstandaard, dringt er met klem op aan dat de stroomprijs per kw zoovee! mogelijk verlaagd wordt, alsook de meterhuren en de aansluitkosten, en zich zal aanpassen aan het sterk verlaagde levenspeil en inkomsten der stroom verbruikers. Draagt het districtsbestuur op. deze motie ter ken nis te brengen van het hoofdbestuur van den K.N, M.B. en dez ente verzoeken den inhoud door te ge ven aan do Provincinle Staten van Noordholland en aan de directie van het Prov. Electr. Net van Noord- Holland te Bloemendaal. en gaat over tot de orde van den dag. De coöperatieve inkoop door landbouw organisaties. In behandeling komt de bespreking over het coöpe ratief inkoonen door landbouworganisaties. Zoowel de middenstand als de boerenstand leeft in moei lijke omstandigheden, en dat maakt het onderha vige onderwerp tot een zeer moeilijke kwestie. Het districtsbestuur wijst er echter op dat de landbouw organisaties met dit coopereeren veel te ver gaat. Zoolang de landbouworganisatie zich bepaalt tot coöperatie t.a.v. eigen grondstoffen, is daar geen bezwaar tegen, immers dat doet de middenstands organisatie ook. Doch dat de landbouworganisatie thans het brood uit een groot deel van do bevolking wegneemt is aanvechtbaar en daartegen dient de middenstand te protesteeren. Dat de landbouwende bevolking wordt gesteund is terecht, er moet een re delijke bestaansmogelijkheid voor de boeren zijn, maar diezelfde bestaansmogelijkheid dient er ook te zijn voor den middenstand. Met kracht wordt ont kend, dat de landbouwcoöperatie rcëele artikelen ver beneden den prijs, dien de middenstand vaststelt, kan verkoopen. Wordt dus opgewekt zich te verweren tegen de door de landbouworganisatie ingeslagen richting, anderzijds is het gewenscht te voorkomen dat er een scherpe verhouding tusschen boeren en middenstand ontstaat. Landelijk, niet individueel moet ge tracht worden tot een regeling te komen. Reeds is in verschillende provincies langs minnelijken weg met den coöperatieven inkoop door landbouworga nisaties opgehouden, en ook voor onze provincie is het gewenscht tot een regeling te komen. Reeds is een contactcommissie gevormd tusschen bocrenorga- nisaties en middenstandsorganisaties. Waar de Bond dus in dit opzicht do zaak reeds in handen heeft genomen, acht de vergadering na dere bespreking niet noodig en gaat zij accoord met het door het districtsbestuur voorgestelde motie. Deze luidt als volgt: „Het district Noord Holland Noord van den Kon. Nederl. Middenstandsbond, in vergadering bijeen op Dinsdag 2 April 1935, in lokaal Cérès te Schagen; Spreekt hare teleurstelling uit over de geste van een landbouwmaatschappij dewelke zich tot hare ledon wendt, ook in dit district, met het verzoek naast landbouwwerktuigen ook huishoudelijke arti- kolen in de ruimste zin te bestellen vla' haar werk tuigenbureau. Gevreesd wordt bij uitbreiding van dit systeem voor funeste gevolgen voor tallooze handelszaken en bedrijven op het platteland en die 'n de centrum gemeenten der landbouwstreken. Waar in tegenstelling met den middenstand reeds op intensieve wijze stoun aan de landbouwende be volking verleend wordt, welke mode voor een groot deel door middenstand en ambachtslieden moet wor den opgebracht, is de vergadering de zienswijze toe gedaan dat men o.i. landbouwkringen de verplichting heeft de bestaansmogelijkheden van bovengenoem- do groepen niet aan te tasten. Waar de vergadering kennis genomen heeft dat de Middenstandsraad en de drie Nederlandsche Mid denstandsbonden zich terzake reeds tot den Minis ter van Economische Zaken gewend hebben, meent zij zich derhalve het bovenstaande te kunnen be perken. Draagt het districtsbestuur op deze motie door te geven aan het hoofdbestuur van den K.N.M.B. en dezen te verzoeken den inhoud ter kennis te bren gen van den Minister van Economische Zaken en van den Middenstandsraad. Gaat over tot de orde van den dag." Tot lid van den Standsraad wordt benoemd de heer W. D. Niestadt, Schagen, tot plaatsvervangend lid de heer Sijbrands, Wieringerwaard. Door den heer C van der Haagen, Nieuwe Nie dorp werd bericht dat hij bedankt voor het districts bestuurslidmaatschap, omdat hij zich niet kan ver- eenigingen met do zetelindeeling. De Voorzitter herinnert er aan dat Nieuwe Nie dorp indertijd heeft onderteekend do motip inzake de zetelverplaatsing, en Nieuwe Niedorp in de ge houden vergadering voor zetelverplaatsing stemde. Evenwel de persoonlijke meening van den heer Van der Haagen is te eerbiedigen. Tot stemming overgaande wordt tot districtsbe stuurslid benoemd de heer M. Zon te Anna Paulow na. De vergadering besluit de verkiezing van een pro- pagandacommissie aan het districtsbestuur over te laten. Door den heer Zwagerman, hoofdbesturslid, wordt een inleiding gehouden over de richtprijzen van de toekomstige middenstandspolitielc. Spr. wijst daarbij op de noodzakelijkheid dat de diverse middenstandsorganisaties één lijn trekken, dat geen oneenigheid naar buiten tot uiting kome, doch de grootst mogelijke samenwerking besta. Bij verbetering van den internationalen toestand wake men tegen te veel inmenging van de overheid, en vooral tegen overheidsdwang. Maar men wake ook tegen het dooden van het particulier initiatief, even als voor een gezonde concurrentie. Van het in druk verschenen rapport behandelt spr. meer uitvoerig verschillende punten. Naar aanleiding van de uiteenzetting door den heer Zwagerman wordt in bespreking gebracht de loonpolitiek van de regeering en daardoor de ver mindering van de koopkracht der ambtenaren, op heffing van don spertijd, de te groote vestiging van zaken in de Wieringermeer (alleen voor den mid denstand is er vrije vestiging), de moeilijkheid om op te treden tegen immoreele concurrentie, enz, enz. Door den heer Zwagerman werden de gemaakte opmerkingen en de gestelde vragen beantwoord. Het is vooral de vestigingsquaestie in de Wierin germeer, die aanleiding geeft tot een uitvoerige dis cussie en de toestand daar zal dan ook het Bondsbe stuur nadrukkelijk onder 't oog worden gebracht. Na deze toezegging gaan alle nog aanwezige af deelingen accoord met de resolutie. Door den Voorzitter worden hartelijke woorden van dank tot den hoor Zwagerman gesproken. In verband mot het vertrek van den heer Zwa german wordt door den afgevaardigde van de Wie ringermeer reeds nu opgemerkt, dat de Bond een te zwak strijdmiddel is. Met verschillende voorbeelden toont spreker, dat te kunnen aantoonen. Als de hulp van den Bond wordt ingeroepen, krijgt men te veel tof antwoord, dat ze het te druk hebben of de Bondsbestuurder® treden te zwak tegen de hooge heeren op." De heer Zwagerman erkent dat niet voldoende voor de middenstanders wordt gedaan, daarom is ook tot reorganisatie, tot districtsvorming, besloten. Blijf hameren op verbetering, maar blijf ook bij uwe organisatie. Tot de volgende vergadering wordt uitgesteld be spreking over de propaganda voor het weekblad en hit maandblad van den Bond. Bii de rondvraag wordt nogmaals door den afge vaardigde van den Wieringermeer gewezen on de noodzakelijkheid dat de Bond krachtiger optreedt Spr. vraagt het districtsbestuur daar mede op aan te dringen. De Voorzitter zegt gaarne medewerking toe. De afgevaardigde van Dirkshorn dringt erop aan, voortaan de agenda's der vergaderingen niet meer zoo uitgebreid te doen ziin, want de vergadering gaat uit als een nachtkaars. De Voorzifter zegt dat met dezen wenk rekening gehouden zal worden, maar het Bestuur heeft reke ning gehouden met de kosten en heeft geoordeeld dat dezen middag en avond voor deze vergadering bestemd diendon te worden. Hierna volgt sluiting. BEKENDMAKINGEN BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Schagen brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van 4 April 1935 tot en met 2 Mei 1935 op marktdagen geen rijtuigen op het Marktplein, langs het Rensgars, het Noord en in de Nienwstraat mo gen worden geplaatst, dan alleen gedurende den tijd voor op- ol afladen, terwijl het uit- en inspannen van paarden op het Marktplein, langs het Noord en het Rensgars niet zal mogen geschieden. Overtreding zal gestraft worden met een geldboete van ten hoogste f25.— of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, 1 April 1935 Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Toelating nieuwe leerlingen cursus Fransche taal BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SCHA GEN brengen ter algemeene kennis, dat de toela ting van nieuwe leerlingen tot den cursus in de Fransche taal zal geschieden op 1 Mei a.s. De aan gifte zal moeten geschieden vóór genoemden datum, bij het Hoofd van den cursus, den heer A. KONING, Stationsweg, Schagen. Schagen, 2 April 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Verkeer Paaschtentoonstelling. De BURGEMEESTER van SCHAGEN maakt be kend, dat gedurende de op Woensdag 10 April a.s te houden Paaschtentoonstelling het verkeer van Noord en Loet naar Laan en Hoep (en omgekeerd) zal worden geleid door de Heerenboschstraat, tn- plaats van over de Gedempte Gracht. Schagen, 2 April 1935. De Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. Dinsdagavond had in een der lokalen van onze openbare school de uitreiking plaats van de ver schillende diploma's aan de leerlingen onzer Hau- delswinteravondschool. Het was een groot aantal leerlingen, dat de cursus 19341935 in verschillende vakken had gevolgd. De voorzitter onzer Middenstandsvereeniging open de de bijeenkomst met een woord van welkom aan heeren leeraren, bestuursleden der Middenstandsver eeniging en de leerlingen, om daarbij tevens te me- moreeren dat de heer C. Roggeveen, die zooveel voor de Wintel-handelsavondschool had gedaan, door ziek te afwezig was. Spr, wenschte hem een spoedig en algeheel herstel. Verder zeide spr. ongeveer het volgende: Dames en Heeren, Meisjes en Jongens, De cursus 1934—'35 is weer geëindigd en we zijn vanavond bii elkaar gekomen om dit met een enkel woord te memoreeren en om daarna de diplo ma's uit te reiken aan de leerlingen, die daarvoor in aanmerking komen. Voor ik daartoe zal over gaan, wil ik een woord van dank brengen aan het Rijk. de Provincie en aan onze en omliggende Ge meentebesturen, die bun subsidie aan onzen cursus bijdroegen. Den Directeur en leeraren een woord van dank_ voor de kennis, die zij aan do leerlingen hebben bijgebracht. Hef bestuur is er van overtuigd, dai dit onderwiis in goede handen is. Over de leer lingen waren de leeraren, behalve enkele uitzonde ringen, bijzonder tevreden, hetgepn het Bestuur ge noegen doet. Uit do behaalde cijfers is deze tevre denheid van de leeraren dan ook wel gebleken. En kele leerlingen hebben zelfs het nredicaat uitrnun- 'end weten te verwerven. Doch ook de anderen hebben met heel eoede cijfers hun diploma behaald. De resultaten van de eerste klasse ziin ook goed, slechts - enkele leerlingen konden niet meekomen, teriviil een viertal voorwaardelijk verhoogd wordt. Wij zijn er van overtuigd, dat deze klasse het vol gend jaar weer een voorbeeldige tweede klasse kan worden en hopen dat v(-el terug zullen komen. Thans gaan we ovpr tot de uitreiking van de di ploma's. Ik wil nog een oogenblik stil staan bii de leerlingen, die het predicaat uitmuntend wisten te behalen, dit zijn de leerlingen mei. Rondhout en mei. Peereboom. Ik weet niet welke richting van het maatschap pelijk leven U aanstonds zult inslaan, maar het is mijn overtuiging, dat U wanneer U op dezen weg zuil voortgaan, U het nog eens ver zult brengen. Ook de anderen die niet minder hun best deden, wenschen wij veel goeds toe in hun verdere leven. Daarna werden de diploma's uitgereikt. Diploma's uitgereikt aan de 2e klasse: met uitmuntend aan: M. Rondhout, St. Maartens brug: Tr. Peereboom, N. Niedorp; met zeer goed aan: T. Edam te Hoo.gwoud; J. P. de Leeuw te St. Maartensbrug; P. Boekei te Haren- karspel: H. Peereboom te N. Niedorp. met goed aan: J. Corbijn te St. Maarlen; J. Rezel- man te Wieringerwaard; K. Raven te St. Maartens brug. Overgegaan van klasse T naar klasse II: K. Blaauboer, N. J. Blaauhoer, C. Baars. A. Deu- tekom, M. Keijzer, G. Koch, G. v. d. Oord, P. de Rui ter. N Wnrdenaar allen te Schagen: G. Blaauhoer en Gré Blaauhoer te Kolhorn; J. Blom te Haring- huizen: A. Eriks te Bnrsingerhorn; A. do Wit en T. de Wit te Wieringerwaard; P. Heuter, H. Kuiper en J. Frans te StM aarten; W. den Engelsen to Wie-

Schager Courant | 1935 | | pagina 2