Frankrijk stelt vertrouwen Houtverkooping Pit JSSMfe Werk- en Timmerhout De Gooiweek Landbouw en Maatschappij. Advertentiën. in 2ijn regeering. Een verklaring van Flandin. Weg met ringermeer, S. de Best, Schagerbrug, g. Slot, Bar- singerhorn, J. Dekker, C. Smit, J. Peetoom, J. P. Gelder, S. Plukker, H. Kiezeling, G. de Vries, allen te Schagen; P. Beemsterboer, C. Beemsterboer, C. Jaspers, P. Becker, G. Stoop, J. Bakker, K. Dam, al len te Waarland; N. Saai te Wieringerwaard; S. Baken te Callantsoog; G. J. de Wit te Callantsoog; A. Buttcr, G. J. W. v. d. Loo, L. G. W. v. d. Loo, W. v. Essen, C. Nap, allen te Winkel; A. Broekhuizen, te N. Niedorp; H. Konijn te 't Zand; C. Thomas, te Schagerbrug Diploma's Machineschrijven: L. G. W. v. d. Loo, Winkel; -A. Deutekom, L. Kouseband, H. Kiezeling, J. de Graaf, M. N. Brouwer, allen Schagen. J. Blom, Haringhuizen, W. v. Essen te Winkel. Esperanto. Diploma's uitgereikt aan: K. Blaauboer Jd.v en M. Blaauboer Jd., Schagen; E. Weij, Callants oog; C. Portegies, E. Groot en Jb. Molenaar, Scha gen; C. Lenghaus, L. v. d. Oord, J. v. d. Oord,, *t Zand. Overgegaan naar de 2e klasse: G. Jongsma, St Maartensbrug; M. Kamp, Schagen; A. de Wit, Wie ringerwaard; E. v. Ketel, P. Meereboer en D. Kruit, Schagen. De heer Brouwer, directeur der school, sprak daar na de leerlingen nog eens toe en bracht daarbij na mens de leeraren een woord van groote erkentelijk heid' en dank tot den oud-voorzitter der vereeniging den heer Schmalz, die zooveel voor de Wintcrhandels- avondschool had gedaan. De leerling Edam, Hoogwoud, bracht namens de leerlingen der 2e klasse dank aan het bestuur en aan leeraren voor het ontvangen onderwijs en offreerde aan de hceren Brouwer, Koning en Visser ieder een zilveren potlood. De heer Brouwer dankte hartelijk voor dit aller aardigst cadeau. Een alleraardigst intermezzo was 't toen de leer ling Molenaar van het Esperanto, in d e wereldtaal zijn leeraar Roggeveen toesprak en al verstonden wij er geen titel of jota van, verondex'stellen wij dat ook hij zijn dank en die zijner mede-cursisten bracht voor het ontvangen onderwijs. Een kistje sigaren zette deze dank de noodige kracht bij. De heer I\. Roggeveen sprak eveneens in het es- peranto zijn leerlingen hartelijk toe. Tenslotte sloot de heer Tuinman met een gepast woorcl de bijeenkomst. De animo vo.or de Gooiweek neemt nog dagelijks toe en ongetwijfeld zullen, voordat de week om is, de deelnemers stormloopen om de bonnen machtig te worden. De afgeloopen twee dagen is er druk gegooid, met als uitslag de volgende toegekende prijzen: f 30.Oosterbeek, Schagen, 9991 f 20.— gooikaart 292, 9983 f 15.A. Coevert, Medemblik. 9971 f 10.L. J. do Vries, Schagen, 9939. f 7.50 J. de Graaf, Schagen 9968. f 5— S. Sneekes, Schagen, 9938. f 2.50 Den Ouden, Rotterdam, 9963. f 2.50 K. Zijp, Avenhorn, 9956, f 2.50 S. Vethman, Wieringerwaard, 9936. De 2e prijs-winnaar, aangeduid door „gooikaart 292", moet een der medewerkers van de A.V.R.O.- bsrtid zijn, die hier Maandag in Theater Royal zijn Opgetreden. gemeente schagen. Overleden: Thijs Dekker, oud 83 jaren, echtgenoot van Maartje Noot. politie. Gevonden: Een kinderportemonnaietje. Verloren: eenige knoopen; 3 U,T de OMGEVING LANGEND IJ K winkeliersvereeniging. Do Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vakver- oeniging hield Dinsdagavond een ledenvergadering bij don heer J. de Bakker te Noordscharwoude. De opkomst was niet groot. De heer J. Keizer opende de vergadering met wel kom, medcdeelende, dat de voorzitter, de heer S. Timmerman, wegens een ongeval niet de vergade ring kan presideeren. Spr. sprak de beste wenschen voor zijn spoedig herstel uit, ook ten opzichte van het bestuurslid, den heer W. Aardema, die thans voor een ernstige ziekte in het ziekenhuis is moeten worden opgenomen. Voorzitter deelde mede, dat op de bestuursverga dering een schrijven was behandeld van het Natio naal Comité tegen het cadeaustelsel. Het bestuur wilde, wanneer de gewenschte inlichtingen gunstig zijn, daarbij aansluiten. De heer Stam zou desgewenscht het bestuur vrij mandaat geven voor de aansluiting. Het bestuur wilde nog een jaar afwachten om te zien, wat de K.N.M.B. doet. Eenige discussie was hiervan het gevolg en werd het voorstel van het be stuur aangenomen. Hierna bracht de heer Jb. Smit het verslag van het Weekblad uit over het jaar 1934. De ontvangsten waren totaal f3739.57, uitgaven f 3497.50, voordeelig saldo f 242.07. De balans sloot op een totaal van f 1382. De heer D .Zeeman gaf een bloemrijk verslag van het gehouden onderzoek, waarbij is gebleken, dat alles keurig in orde was bevonden. De rekening*\verd aldus vastgesteld onder dank zegging voor het gehouden beheer. De verspreiding van het Weekblad over Langen- dijk en St. Pancras werd aan een breedvoerige be spreking onderworpen. Het bestuur is van oordeel dat de actie voor het uitstellen van wetten tegen het cadeaustelsel moet worden gesteund. Do machtiging werd na een korte bespreking ver leend. Van don Kon. Middenstandsbond was een schrij ven ingekomen met de mededeeling, van de teleur stelling over het genomen besluit om niet aan te sluiten, De afd. Warmenhuizen drong ook in een schrij ven aan op de aansluiting bij den Bond, waarin op het nut. van een hecht aaneengesloten middenstand wordt gewezen. Beide instellingen bieden een nadere vergadering aan. Het bestuur stelde voor deze brieven voor kennis geving aan te nemen. De heer D. Schuitemaker wilde geen mogelijkheid voorhij laten gaan om zich aan te sluiten. Spr. acht te het in het belang van den middenstand, dat men aansluiting zocht. Aan de orde was hierna stemming van de nieuwe leden. Toegelaten werden de heeren C. Kout. Zuid- scharwoude, C. Reek. A. Bood en H. Dekker, Noord scharwoude, Mej. G. de Bakker en J. Posthumus te Oudkarspel. Vervolgens was aan de beurt van behandeling de bestuursverkiezing in de vacature-K. Timmerman, die heeft bedankt. Het resultaat dezer verkiezing was dat de heer J. Schoenmaker gekozen werd ver- klaa-d na een herstemming met den heer D. Schui- tem aker. De heer D. Schuitemaker stelde voor. dat het be stuur een aanbeveling opmaakt ingeval van een bestuursverkiezing. Het bestuur zal hierover nog een bespreking hou den. Meerdere leden achtten een voordracht niet wenschelijk. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Timmerman naar de St. Nicolaas-attractie, op de groote tegen werking van sommige leden wijzende. Dat zou aan leiding kunnen zijn dat niemand er zich voor be schikbaar zou stellen. De tegenwerking van deze leden werd ten zeerste gelaakt door den heer J. Schoenmaker. Voorzitter hoopte, dat de leden zich zouden ont houden van het voeren van actie tegen een door de vereen, genomen besluit. De minderheid behoort zich bij de meerderheid neer te leggen. De tegenstanders, bij monde van de heeren Barne- veld en Meereboer zetten het door hen ingenomen standpunt uiteen. Men wilde de kruidenierswaren er buiten laten. De Voorzitter merkte op, dat men door tegenwerking een chaos krijgt. Wanneer men geen algemeene attractie houdt, krijgt men 40 attracties. Daarna sluiting. oudkarspel. Op de gehouden keuring van dienstplichtigen voor de lichting 1936, zijn de navolgende personen goedge keurd: P. Blokker, S. H. Bommer, D. Hink, P. Mink, en G. Zeeman. Afgekeurd 2. noordscharwoude. Biljarten. De uitslag van den Dinsdagavond genouden wed strijd van de biljartclub „De korte Queue" was dat de B-klasse 690 punten behaalde tegan de C-klasse 534. BERGEN koningin-moeder herdenkingsfonds. Morgen collecte-dag. Het Plaatselijk Comité tot stichting van een Nati onaal Koningin-Moeder Herdenkingsfonds (Stichting tot steun van on- en minvermogende tuberculoselij ders), zal morgen in deze gemeente een collecte hou den. Aangezien de stichting van dit Nationaal Fonds uiting geeft aan de groote dankbaarheid voor al het geen H. M. de Koningin-Moeder tijdens haar leven voor land en volk heeft gedaan, in het bijzonder voor de bestrijding der tuberculose, behoovcn wij nauwe lijks op te wekken tot een milde gave. Waar het hier terecht kan gelden, dat vele klein tjes een groote maken, is natuurlijk ook de allerge ringste bijdrage van harte welkom en zal in dank worden aanvaard. SINT MAARTEN Bij de gisteren gehouden openbare verkooping van het schoolhuis en woning, is dit aangekocht door den heer B. Schooneveld voor f 1049. Het huis, bewoond door den heer P. de Vet, is op gehouden voor f 1400. Het huis, in eigendom van mej. A. Nat, is gekocht door den heer S. v. Drunen voor de som van f 1200. Het weiland, behooreade aan mej. do wed. J. de Boer Kz. te Schagen, is opgehouden. OU DE NIEDORP r.k. kiesvereeniging. Bij de Zondag gehouden stemming over de gros lijst der gestelde candidaten voor de komende ge meenteraadsverkiezingen, werden 195 geldige stem men uitgebracht, waarbij door ieder 5 personon werden gekozen. De uitslag was als volgt: No. 1. J. Bakker Sr. 166 stemmen. 2. W. Kolkman 160; 3. A. Molenaar 112; 4. W. H. Bierman 104; 5. J. G. Impink 79; 6. W. Goudsblom 72; 7. P. J. Tromp 72; 8. J. H. Schiebroek 54; 9. S. Stam Sz. 45; 10. H. Tamis 40; 11. Th. J. Stadegaard 38: 12. P. C. Tesse- laar 33 stemmen. Bevolking over de maand Maart. Ingekomen: Cornelis Wit van Oudkarspel A 101; Albertus Petrus Wauters en echtgenoote van Stop peldijk; Klaas Woudstra en echtgenoote van Gaas- terland; Mi rus en Bakhuizen 205; Pieter Bakker van Midwoud M 107; Geertruida Gieling van Warmen huizen, Oostwal 91; Jacobus Petrus Valckx van I-Ion- tenisse, Boudeloodijk I 72; Cornelis Oud van Wog- num; Franciscus Hendrikus Bergmans van Heer- hugowaard; Wester Langereisdijk C 73. Vertrokken: Hossel Hiemstra naar Obdam, Obdam- merdijkje C 11; Dirk de Ruijter en gezin naar Heer- hugowaard, Veenhuizen, Kerkweg E 19; Mathijs Cornelis Hoebe naar Ursem, p.a. den heer P. Witte smid; Louis Johan Peter Smeets naar Aijkmaar, Snaarmanslaan 67; Johannes Stam on gezin naar Alkmaar, le Land dwarsstraat F 2; Antonia Dekker naar Alkmaar, Zevenhuizen no. 8, p.a. den heer p. Eeken, slager. Burgerlijke stand over de maand Maart Geboren: Petronella Anna, dochter van Cornelis Klaver en Trijntje Korver; Willem Reier, zoon van Jan Schermer en Aaltje Bruijn. ANNA PAULOWNA Nationaal Socialistische Beweging. De N.S.B. besluit, naar men ons meldt, haar win- tercampagne met nogmaals een openbare vergade ring te houden te Anna Paulowna. Hield wellicht vorige maal het zeer slechte weer velen binnenshuis zoo zullen zij alsnog in de gelegenheid zijn een hij- eenkomst der N.S.B. bij te wonen. Zie adv. in het nummer van 8 April. DEN HELDER De Heldersche Burgerwacht. Wij maakten er reeds melding van, dat de Bur gerwacht alhier zou worden georganiseerd. In een gisteravond gehouden bijeenkomst zijn de plannen daartoe besproken. Het ligt in de bedoeling de geheele Burgerwacht van een uniform te voor zien, dat gelijk zal zijn aan dat dei* Amsterdamsche zusterorganisatie. Er hebben zich pl.m. 130 personen al? lid aange meld. Deze zullen in de komende maanden geoefend worden onder leiding van Kapt. der Mariniers Schutting. Tot voorzitter is gekozen Dr. S. van Heerde. Z IJ PE BURGERBRUG. Het tnelkvervoer van de Zuivelfabriek „De Dage raad" alhier is voor één jaar gegund aan de laagste inschrijvers, n.1: Wijk I aan S. Spierdijk; Wijk II aan F. T. Schotvanger, beiden alhier. NIEUWE NIEDORP r.k. kiesvereeniging. Bij de Zondag gehouden stemming voor candida ten, voorkomende op de groslijst voor de komende gemeenteraadsverkiezing, werd de ciifermethode ge volgd. Er werden 123 stemmen uitgebracht, waar onder 15 van onwaarde. De uitslag was als volgt: No. 1. W. Leegwater 262 punten: 2. Jan de Boer Sz. 300; 3. J. Dekker Az. 870; 4. P. Groot 434; 5. H. Po land 440; 6. S. v. d. Stoop 565; 7. N Wit 654 punten. HEERHUGOWAARD In het midden der gemeente lag aan de westzijde van den Middenweg een sloot, die, doordat zij reeds voor de helft opgevuld was met een vuile massa slik aan velen een ergernis was en hen over demping deed spreken. Wat in den goeden tijd niet scheen te kun nen gebeuren, omdat er geen geld voor te vinden leek, vond in een economisch ongunstig tijdvak plaats. Er waren andere omstandigheden, die den menscli er toe dreven om het werk aan te vatten, dan de vraag: „Is er wel geld voor?" De werkloosheid dwong het gemeentebestuur naar werk om te zien voor de velen, die tot lediggang gedoemd waren. Het geld werd in Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blij ken van belangstelling ondervon den bij de ziekte en het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. Wed. J. G. GRIBBROEK, geb. Lutjenkoning. In 't bijzonder geldt dezen dank aan Zuster Boks voor haar liefde rijke verpleging en Dr. v. cl. Sluis voor zijn geneeskundige hulp. Uit aller naam, B. A. TE BEEST. Schagen, April 1935. WIJ BLIJVEN GOEDKOOP. 4 p. mag. Paardenlappen 1.04 2Va p. Biefstuk 1.04 5 p. Paardengehakt 1.04 4 p. Kalfsgehakt 1.04 3 p. Ossen lappen 1.04 Varkensvleesch p pond 40 en 45 ct. Bel. aanb. S. HOUTKOOPER. Te koop: afgekalfde vaars, bij Wed. W. METZELAAR, Tele foon 8, post Oudesluis. Te koop: 13 bak EERSTELINGEN, klasse B, bij J. MEELDIJK, Lot- weg 34, Anna Paulowna. zekeren zin bijzaak. En hot werk kwam tot stand. We hebben op vergaderingen landbouwers hooren beweren, dat het onmogelijk was boeren tot organi satie te bewegen, omdat het nog gemakkelijker was een koppel varkens bij elkander te houden dan een koppel boeren, omdat ieder van hen iets anders wil de. Doch ook bij de boeren schijnt thans iets wakker te worden van klassebesef, van het zich bewust zijn, dat een boer inderdaad iemand is, wiens werk in de maatschappij niet ontbeerd kan worden en mogelijk brengen de tijdsomstandigheden thans te weeg (als zij maar lang genoeg duren) dat iets tot stand wordt gebracht, dat voorheen steeds is gestrand op het in dividualisme van den boerenstand. Dinsdagavond sprak daarover de heer Ruiter uit Knijpe voor de plaatselijke afdeeling in lokaal Rus. Vreemd deed het ons aan den heer De Jong, de be proefde voorzitter der plaatselijke afdeeling, der Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, als voorzit ter te zien fungeeren. Een paar tooneelstukjes dienden om het gespro kene te illustreeren. Het bezoek van „Zijn Hoogedel gestrenge" sloeg in en de landbouwer, die tenslotte zijn pet op moet houden kreeg een welverdienden bijval. „De looden last" zou, indien het wat vlotter was geschreven, en het tendentieus er minder „dik" op lag, zeker verbeteren als opvoeringsstuk. Van de gelegenheid om vx'agen tc stellen werd geen gebruik gemaakt. W I E R I N G E N brand. Hedennacht omstreeks 3 uur is brand uitgebro ken in de woon- en winkelzaak van den heer J. P. Bugel aan den Koningsweg. Het geheel van hout opgetrokken gebouw brandde als een fakkel. De naast dit perceel gelegen houten noodwoning, be woond door den heer Siegers, ging mede in vlammen op. De oorzaak is ons nog niet bekend. De brandweer moest zich bepalen de resten te doo- ven. Motie van vertrouwen met greote meerder heid aangenomen. P a r ij s: De Kamer heeft met 410 tegen 134 stemmen 'n motie vari vertrouwen in de regeering aangenomen en is vervolgens op reces gegaan tot 28 Mei. Minister-president Flandin heeft gister in de Ka mer een redevoering uitgesproken, waarin hij er al lereerst aan herinnerde, dat Duitschland zichzelf een luchtl'eger had gegeven en de algemeene dienstplicht had ingevoerd. Deze beide dingen voi-men een eenzij dige en onbetwistbare schending van het verdrag van Versailles en van het Volkenbondsstatuut. Aangezien Frankrijk niet kan toelaten, dat een bestaand recht geschonden wordt, heeft de Fransehe regeering beslo ten een beroep te doen op den Volkenhond. De Volkenbondsraad komt op 15 April bijeen en de Fransche regeering heeft de breedst mogelijke basis van vertrouwen noodig om in Genöve het geheele Fransche volk te kunnen vertegenwoordigen. Tegenover een zoodanig leger moet Frankrijk zijn veiligheid organiseeren door militaire maatregelen en door militaire verdragen met de op dezelfde wijze bij den vrede belanghebbende volken. Niemand kan de noodzakelijkheid bestrijden van onmiddellijke mi litaire maatregelen. De tot dusverre genomen maatregelen zijn echter slechts van voorbijgaanclen aard, aan gezien een besluit over de kwestie, of er voor Frankrijk aanleiding bestaat zijn geheele mi litaire organisatie te wijzigen, eerst dan ge nomen kan worden, wanneer de nieuwe mili taire organisatie van Duitschland in alle bij zonderheden bekend zal zijn. Het parlement heeft de onontbeerlijke credieten gevo tcerd. Men heeft de noodzakelijkheid van nieuwe cre dieten reeds aangekondigd. Dit tweede gedeelte zal gebruikt worden, zoodra het aanvullend program van het .ministerie van luchtvaart uitgewerkt is. Hetzelf de geldt voor het oorlogsmateriaal. De regeering zal zich bij hel gebruiken der credieten steeds laten lei den door de volgende twee principes: productiecapa citeit van de Fransche fabrieken en verhindering van onachtzame verkwisting van middelen. Het program ma van de vestingwerken wordt verder uitgevoerd. Op geen enkel gebied is dus iets veronachtzaamd om de veiligheid van Frankrijk te waarborgen. In dit verband verklaarde Flandin, dat het land, dat hij openlijk de waarheid heeft willen zeggen., het vertrouwen moet bewaren in zijn lot en Koelbloe dig moet blijven. Alles wijst er op, dat Frankrijk om zijn veiligheid te waarborgen, zich een lange en harde GROOTE 0P VRIJDAG 5 APRIL, 10 uur v.m. te EwijcRsluis van een partij enz. Zegt het voort I Aangeboden: Pl.m. 55 Kg. WIJKER VALE ZAAI-ERWTEN en OPPERDOEZER POTERS met spruit. Fa. K. BRUGMAN, Winkel. Te koop: 30 Bak blauwe eigenheimer poters met mooie spruit, bij C. AMELS to Winkel. Te huur gevraagd: voor 26 en 301 Mei a s. een DUBBELE KIOSK, v« kaartverkoop. Opgaven van afmen ting en prijs aan C. PEETOOM, Winkel. inspanning zal moeten getroosten. Maar de regeering heeft niets verzuimd. De regeering zal ook het openbare crediet en de valuta verdedigen. Ten onrechte is eraan getwijfeld, dat het departement van Financiën niet aan de ge stelde eischen zou kunnen voldoen. Tot dusverre heeft het departement van Financiën al zijn verplichtingen nagekomen. De regeering heeft besloten ter verdediging van den goudfranc het aanmunten van goudstukken te be spoedigen. In Stresa, in Moskou en in Genève staan moeilijke onderhandelingen te wachten. Het is noodig, dat de minister van buitenlandsche zaken daar met de vol ledige autoriteit van Frankrijk kan spreken. Wanneer de Kamer geen vertrouwen meer in de regeering heeft, moet zij dit openlijk zeggen. Vandaag moet de Kamer hem, Flandin, of wel een volledig vertrouwen schenken, dan wel een onmiddellijken en volledigen breuk voltrekken. Spr. zal er nooit op in gaan te regeeren met een te klein geworden autori teit. Hij vertrouwt op hèt land in de hoop, dat dit zich aaxieen zal sluiten tot een gemeenschappelijke en weloverwogen actie. De op deze rede van Flandin volgende stemming had het hierboven reeds gemelde resultaat. noorsche trawler vergaan. Zes opvarenden verdronken. i Oslo. Uit Hammerfest wordt gemeld, dat een Noorsche trawler is vergaan, waarbij alle zes op varenden zijn verdronken. springstoffabriek keert 9 pct. dividend uit. Berlijn. De raad van beheer van de Westfae- lisch-Anhaltische Sprengstoff heeft besloten in de aandeelhoudersvergadering op 20 April voor te stellen een ongewijzigd dividend van 9 pet. uit to lceeren. de spaansche kabinetscrisis. Lerroux opnieuw kabinetsformateur. De President der Spaansche Republiek heeft den afgetreden Minister-President Lerroux voor de twee de maal belast met de vorming van een nieuw ka binet. Reeds gistermiddag is Lerroux met het voe ren van besprekingen begonnen. Het is niet uitge sloten dat Lerroux ditmaal zal trachten een minder heidskabinet te vormexi om mot. behulp van bijzon dere volmachten een uitweg uit den verwarrenden toestand te vindexi. Tegenover persvertegenwoordigers verklaarde Ler roux te gelooven het nieuwe kabinet Woensdagoch tend te kunnen voorstellen. Algemeen veronderstelt men, dat dit een minderheidskabinet zal zijn op de basis der redicale partij. PURMEREND, 2 April 1935. Gemeentelijke Ivaasbeurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 37.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 14. 3 stapels kleine boerenkaas, handel matig; 1422 Kg. boter fl.251.40, weiboter fl. 15—1.25 per Kg.; totaal 583 stuks runderen: 116 vetto kooien 52—60 cent per- Kg., handel stug; 185 geldekoeien f 80—140 per stuk, handel matig; 215 melkkoeien f 110—125 per stuk, handel stug; 23 stieren 3240 ct., per Kg., handel uiatig; 15 paarden f 60130 per stuk, handel stug; 50 vette kalveren 30—50 ct. per Kg., handel stug; 1041 nucht. kalveren: voor de slacht f2—9 per stuk, handel vlug; voor de fokkerij f 8—12 per stuk, han del vlug; 143 vette varkens: voor de slachterij 36 40 ct. per Kg., handel vlug; 50 magere varkens f 15 —28 per stuk, harylel matig; 200 biggen f9—16 per stuk, handel matig; 709 schapen f 619 per stuk, handel matig; 23 bokken f 411 per stuk. handel matig; kipeieren f 1.90—2.40. eendeieren fl.SO per 100 stuks, piepkuikens 60—65 ct., per Kg., oude kippen en hanen 25—42% ct. per Kg., konijnen f0.30 1.70 per stuk; eendon 3065 ct. per stuk; duiven 40 cent per paar; 250 kievitseieren 1517 cent per stuk, 5899 eendeieren A f 1.85 per 100 stuks; 10385 kipeieren A fl.SO2.40 per 100 stuks; 30 schouw- kipeieren 90 cent Coop. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 220.000 eendeneieren f 1.90—2.10 per 100; 130.000* kipeieren: 7080 Kg. f 2.60-3.70, 65—06 Kg. f2.20—3.40, 63-04 Kg. f2—2.30, 60-02 Kg. fl.SO—2.10, 58—59 Kg. f 1.80 2, 50—57 Kg. fl.70-l.no, 53—55 Kg. f 1.70—1.80, 50— 53 Kg. f 1.50—1.60 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 2 April 1935 Roode kool, le kw. f9.5012.40. gele kool. le kw. f 11.50, D. witté kool, le kw. 70—90 ct.. drielingen fl.10, uien f33.10, grove uien f3.30—3.40. bieten. 50—00 ct., Aanvoer: 22700 Kg. roode kool. 43500 Kg. gele kool, 38400 Kg. D. witte kool. 1975 Kg. uien, 2325 Kg. bieten. BROEK OP LANGEND!JK. 3 April 1935. 2500 Kg. uien f 3.70—4.10, driel. f 1—1.20, grove f 4.20-4.50, 5000 Kg. bieten f 0.60-0.70, 1200 Kg. roo de kool f 12.40, 130.000 Kg. gele kool f 1—1.30, 70.000 Kg. D. witte kool f 0.70—1.10. NOORDSCHARWOUDE, 3 April 1935. Uien 33.80, drielingen 22.20. grove 4.104.40, gele kool 1120, D. witte kool 0.701.10. gevatte koude, griep, in fluenza, trage ontlasting, gal, koorts, slijmhoest, hoofd- of maagpijn, ge brek aan eetlust, slechte spijsvertering of andere ongesteldheden. Gebruikt Wortelboer's Kruiden en Wortelboer's Pillen van Jacoba Maria Wortelboer en binnen enkele dagen zijt ge weer frisch en opgeknapt. Vraagt de gebruikers, dat is het beste bewijs. Overal verkrijgbaar a zestig cent. Te koop: 60 K.G. ORIGINEELE SPRAT ARCHER- GERST. J. H. v. d. PLAS, Callantsoog. Gevraagd: Een nette HUISHOUDSTER, tusschen 3040 jaar. bij man en een jongetje van 12 jaax\ Ab. ZEEGERS, Waarcï pol der, Kolhora. Goede gelegenheid voor NETTE COMMENSAAL, bij E. BROUWER, Nieuwe Niedorp.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3