De Helhonden, Tragedies in het land der wonderen. Geen blanke kamermeisjes. Londen—Rome in 5 uur. Tegen de aarde geslagen. Tweemaal op den electrischen stoel. Een Roemeensch bandiet geeft zich over Morphinesmokkelaar uit trein gesprongen DE OMGEVING Jaarlijks vertrekken talrij ke Europeesche meisjes naar Calcutta, waar ze spoedig een huwelijk slui ten, welke voor het over- groote gedeelte zeer onge lukkig. verloopen. UIT Calcutta wordt gemeld, dat de eigenaars der groo te hotels weigeren Euro peesche kamermeisjes in dienst te nemen en voornemens zijn thans weer boys aan te stellen. De moti veering voor dezen maatregel lijkt den Europeaan tamelijk vreemd, wie echter de Indische verhoudingen kent, kan de hotelbezitters geen ongelijk geven Met veel moeite laten zij Europeesche meisjes over komen en schrikken niet voor het maken van groote onkosten terug Het succes? Enkele dagen later worden de blanke meisjes „wegge trouwd". De talrijke in Engelsch- Indië levende planters, kooplieden en kleine employé's voelen de afwe zigheid van blanke vrouwen als een gemis. Wanneer een boot aan komt, die Europeesche vrouwen brengt, dan begint er. een wedstrijd om in kennis te komen met de nieuwelingen en zoo kan het ge beuren, dat een dag na de aankomst de jonge immigrante inplaats van kamermeisje huisvrouw is. De lei der van het grootste hotel te Cal cutta vertelt, dat hij in den herfst van het vorige jaar vijfentwintig Europeeschen liet overkomen, die voor het grootste gedeelte uit Frankrijk afkomstig waren. Veer tien dagen na het voor anker gaan van de stoomboot was geen enkele van haar meer in het hotel werk zaam. Zij waren allen getrouwd. Een vrouwenparadijs dus? Het schijnt slechts zoo. Wel nergens lig gen licht en schaduw zoo dicht naast elkaar als juist hier in In dië. Wel hebben soms Europeesche vrouwen er geluk gevonden. Het is juist, dat Agha Khan, een van de rijkste Indische vorsten, een jonge Fransche coupeuse getrouwd heeft, die uit haar bescheiden mi lieu eensklaps in de wereld van de Oostersche sprookjes verplaatst werd. Of zij. die thans over millioe nen beschikt, werkelijk gelukkig is, is een andere kwestie, want on danks de moderno en Westersche invloeden leidt de vrouw in Indië een onvrij en geïsoleerd bestaan. Eenige jaren geleden trouwde de maharadja Goapl Singh Rhalsa een Amerikaansche studente in de me dicijnen en ook hier kwam een jong meisje in een romantische omgeving. Wanneer men de Ame rikaansche correspondent gelooven mag, is zij in de drie jaar van haar huwelijk een gesloten, zwaarmoe dige vrouw geworden. Dat zijn een paar gevallen, die men in alle kranten lezen kan, die echter in het geheel niet als maat staf gebruikt mogen worden vooV het lot der Europeesche vrouwen, die in Indië trouwden. Ontelbare tragedies hebben zich afgespeeld, waarvan niemand sprak en waarvan men niets in kranten kon lezen meisjes, die ten gron de gingen ondanks een „roman tisch huwelijk" en ondanks de groote verwachtingen, waarmee zij kwamen. Velen hielden het niet uit als Indische vrouw te leven, nooit alleen te mogen uitgaan, steeds jaloersch bewaakt te wor den en niemand te hebben, die de eentonigheid van dit leven kon bre ken. Maar wanneer zij zich uit de boeien van de Mohammedaansche tradities konden vrijmaken, begon een nog veel vreeselijker bestaan. Een voortdurend zinken van tree' tot tree. Een Engelsch geestelijke te Cal culta vertelt van een reeks lotge vallen, die alle ontstellend zijn, en die aantoonen, dat buiten de palei zen der maharadja's ellende heerscht. Een Zvveodsch meisje trouwde met een Indisch dienaar aan het hof, een olifantenopziener. Zij zag haar man slechts één of twee keer in het jaar, de rest van den tijd was hij afwezig en de jonge vrouw verviel daardoor in zulk een zwaar moedigheid, dat zij zich tenslotte van het leven beroofde. Nog tragi scher is het lot van een Zwitsersch meisje, dat met een in Indië wo nenden Mohammedaanschen arts trouwde. Haar man verleidde haar tbt het gebruiken van narcotica, waaraan zij weldra verslaafd raak te Na vijf jaar zag zij er uit als een vijftigjarige vrouw en tegenwoor dig leeft zij, een mcnschélijk wrak. te Colombo en komt zij herhaalde lijk met het gerecht in aanraking, daar zij op alle mogelijke manieren tracht narcotica in handen te krij gen. Opzien verwekte de tragedie van een Italiaansch meisje, dat onmid dellijk na haar aankomst te Cal cutta me t een Parsi-chauffeur trouwde. De man stelde de voör waarde, dat zij tot het Ilindoeisme zou overgaan, hetgeen zij, zonder het belang van deze stap te begrij pen, deed. Spoedig kwam het tot conflicten en weigerde zij de ritus van den godsdienst te volgen. Voor al kon zij er niet toe besluiten het „heilige bad" in de Ganges te ne men. Korten tijd later vond men haar vergiftigd in haar woning. De man werd gearresteerd en bekend" zonder meer zijn vrouw uit gods dienstige overwegingen gedood te hebben. Tenslotte vermelden wij nog het geval van een Amerikaansche ar tiste, die haar engagement te Cal cutta opgaf en met een inboorling trouwde. Korten tijd later verliet haar man haar en daar zij alle re laties met haar vroegere troep ver loren had, stond zij hulpeloos en onbemiddeld alleen in het vreemde land. Plannen voor een snelle luchtverbinding Italië—Engeland via den Rijn en Ne derland. Rome. De Italiaansche luchtvaartautoriteiten bestudeeren op hot oogenblik een plan tot instelling van een nieuwe luchtlijn, die een verbinding tus- schen Rome en Londen lot stand zal brengen, wel ke het mogelijk maakt rle reis van de Italiaansche naar de Britselie hoofdstad in vijf uur te maken. Het is de bedoeling dat de vliegtuigen België en Nederland aandoen en over liet Rijnland, Zwitser land en de Alpen vliegen. Waarschijnlijk zullen voor dezen dienst rlc nieuwe Savoia-Marchetti-vlieg- tuigen worden gebruikt, die plaats bieden aan 24 passagiers, zijn uitgerust met vier 700 P.K. motoren, een plafond hebben van 7500 nieter en een gemid delde kruissnelheid kunnen bereiken van 320 K.M. por uur. Groote meteoorsteen In Oost Zwitserland neergekomen. Zurich. Dinsdagochtend tegen half tien werd in geheel Oost-Zwitserland een sterke trilling waar genomen, die gepaard ging met een dof rommelend geluid. Op verschillende plaatsen in de kantons St. Gallen en Appenzell sprongen vensterruiten en ont stonden scheuren in de muren. Het meteorologisch instituut te Zurich deelt mede, dat al deze verschijnselen zijn veroorzaakt door het neerkomen van een groote meteoorsteen in de om geving van Toggenburg. Chicago. Bij de terechtstelling van den ter dood veroordeelden moordenaar Chester Novak, door mid del van den electrischen stoel, constateerde de ge vangenisarts, dat het lichaam van den geëxecuteer de na afloop van de executie nog levensteekenen vertoonde. De zoo goed a's levenlooze Novak werd opnieuw naar den electrischen stoel gedragen en voor de tweede maal ging do stroom door hem heen, waarna de aanwezige doktoren den dood constateer den. VIER KINDEREN IN BRANDENDE SCHUUR OMGEKOMEN. Sydncy (Australië). Nabij Inverell in Nieuw Zuid Wales zijn vier kinderen, die in een branden de schuur waren ingesloten, in de schuur omgeko men. Tijdens het blusschingswerk, waaraan de va der meehielp, wist men niet dat de kinderen in de schuur waren. Pas toen de muren waren ingestort, kwam men tot de vreeselijkc ontdekking. REGENVAL NA TWAALF JAAR DROOGTE. In eenige Noordelijke districten van Zuid-Austra- lië is dezer dagen regen gevallen, nadat het in dit gebied gedurende twaalf jaar niet meer geregend had. JEUGDIG FASCIST OP STRAAT DOODGESCHOTEN Madrid (V.D.) Dinsdagmiddag is op klaarlichten dag in het centrum van Madrid een jongeman dood geschoten met een automatische revolver, waarmee uit een passeerende taxi op hem geschoten werd. In de verwarring wist de taxi te ontsnappen. Het slachtoffer bleek een actief lid te zijn van de Palan ge Espanola, de Spaansche fascistische organisatie. De oorlogstoestand in de provincies Madrid, Astu- rië en Catalonië, en vijf andere provincies, is we derom verlengd. KRUISER DOOR ONGELADEN TORPEDO GETROFFEN. San Pedro (Amerika). De moderne tienduizend ton metende kruiser „Northampton" is tijdens mari ne-schietoefeningen nabij het eiland San Clemente, toen de kruiser een schietschijf voor zes onderzeeërs sleepte, door een ongeladen torpedo getroffen. De pantserplaten ,onder de waterlijn werden beschadigd cn er ontstond een lek in een brandstoftank. Het schip moest in het droogdok te San Pedro voor re paratie gedokt worden. De Amerikaansche duikboot-tender „Cormoran" liep in de nabijheid van New Port aan den grond. Een schip van de kustwacht is ter assistentie uitge varen. Kort verhaal LAAT op den namiddag. Met leege handen keerde ik met mijn twee geleiders van de jacht terug. In de schaduw van een scherm- acacia, rustig uit een lange buis zijn waterpijp roo- kend, hurkte op een gelooide runderhuid Aba-Roba, de oude Arussi-hoofdman. Reeds sedert verscheide ne dagen genoot ik zijn gastvrijheid, d.w.z. ik be zorgde hem overvloedig wildbraad en hij ons in ruil daarvoor maisbrood en melk. „Gari vultanni wees gegroet". De hoofdman bekeek mij met een vragende verbaasde blik, en trok mij bij zich neer op de koeienhuid. Met het gebruikelijke „ho", stak hij mij vriendschappelijk de pijp in den mond. „Ja, oude vriend, je bent teleurgesteld, ik ook niet één stuk wild heb ik vandaag gezien. De steppe lijkt wel behekst, alleen éénmaal meenden we in de verte het blaffen van hyenahonden te hooren. „Wat, Jaji (Hyenahonden)?! Waar deze duivels zich vertoonen vlucht al het wild. Maar het is goed, dat je het zegt, ik zal morgen dadelijk de wachten bij mijn kudden versterken." „Is dat werkelijk zoo erg?" „Wel, het gaat er maar om, of ze alleen of met zijn allen zijn; zij schrikken in troepen toch zelfs niet voor menschen terug. Ja, niet eens voor leeu wen 1" „Ja, ja, de oude had gelijk, met deze moordzuch tige gezellen viel niet te spotten, al overdreven de inboorlingen misschien ook veel. Ik liet mij de sterke tabak uit de waterpijp goed smaken. Daarna nam ik een flinke teug uit de melkkom, die de vrouw des huizes mij aanreikte. Die het land de laatste paar jaar onvei lig gemaakt had. Boekarest. (V.D.) In de laatste paar j'aren wer den groote deelen van Roemenië, voornamelijk Mol davië, onveilig gemaakt door een bandiet en struik- roover Coroiu, die weliswaar eenige malen in han den der politie viel, doch telkens weer wist te ont snappen. Klaarblijkelijk kreeg Coroiu echter genoeg van zijn avontuurlijk leven en van het altijd weer opgejaagd worden door de politie, want verleden week stelde hij zich in verbinding met een advocaat te Botoshani, met wien hij de voorwaarden besprak, waarop hij zich eventueel aan de autoriteiten zou kunnen overgeven. Er zou een plan uitgewerkt wor den, doch alvorens hij hiermede gereed was, werd hij verraden, met het gevolg dat Maandagochtend zijn verblijfplaats te Soelitza in Moldavië, waar hij met zijn minnares leefde, door gendarmes omsin geld was. Toen de gendarmes het huis binnendron gen, kwam Coroiu hen tegemoet met een revolver gericht op zijn eigen borst, en een revolver op de borst van den commandant der gendarmes. Hij ver klaarde zich te ■willen overgeven indien daarbij zijn advocaat en de officier van justitie aanwezig zou den zijn. De gendarmeriecommandant ging hiermee accoord en de gendarmes trokken zich tijdelijk te- Een hoog, schril „uh, uh, uh" sidderde plotseling door de lucht De welbekende Afrikaansche hulp- roep Wij luisteren springen op en reeds komt een van de jongens van Aba-Roba aangestormd en schreeuwt: „Jaji, jaji, kom mee! Help! Zij ver scheuren al mijn geiten!" Een formeele wedloop begint, allen grijpen naar de speren, zelfs de vrouwen krijgen de eerste de beste knuppel en loopen achter ons aan. Aba-Roba en ik zijn onder de voorsten. Ik had niet gedacht, dat de oude man zoo loopen kon. Daar rennen, wild door elkaar, angstig blatend, reeds zijn geiten ons tegemoet en daar achter met groote sprongen ver- scheidere der zwart-wit-bruin gevlekte steppenroo- vers. Juist trekt er een een geit op den grond. Zoo bloeddorstig zijn de beesten in dit geval, dat zij ons nog niet eens opgemerkt hebben. „Wacht even, Jul lie!" Ik schiet Heb ik het dier in het hart getroffen of niet? Genoeg de roover deinst terug over ziet den toestand, een hooge, jankende waarschu wende roep, en bliksemsnel verdwijnen de slanke wilde honden in-de kreupelbosschen. En verder gaat de jacht in de richting waar de hoofdkudde moet zijn. Ademloos kwamen wij ten slotte op de plaats des onhells aan. Welk een vree- selijk beeld van verwoesting! Met door gebeten strotten, verminkt over den grond verstrooid, scha pen en geiten, dood of stuiptrekkend. Andere loopen ontsteld door elkaar, met bloed bedekt, terwijl de stukken vleesch erbij hangen. Als schaduwen zien we slechts nog in de verte verdachte gestalten ver dwijnen. Ik zend de duivels nog een paar kogels na. Daarna verdeelen wij ons naar alle kanten om de overlevende resten van de kudden bij elkaar te zoe ken. Daarbij wordt het avond, vandaag kan men niet meer bij de jajis komen. Misschien dat mij mor gen het geluk gunstig is en ik de vluchtende rak kers hier of daar aantref. De zon is boven het randgebergte opgestegen, ver blindend gloeiend, een geweldige vuurbal, Verhe ven rust vervult de steppe. Als afgezanten van den rug. Coroiu bracht nog een uur in zijn woning door in gezelschap van zijn vriendin, dronk rum en liet eenige gramofoonplaten draaien, waarna hij zich, toen de officier van justitie verscheen, aan dezen overgaf en zich liet overbrengen naar de gevangenis te Botoshani. Ongelukkig terecht gekomen en zijn nek gebroken. Alexandrië. Bij het naderen van het station Alexandrië sprong een reiziger uit den sneltrein CairoAlexandrië. Een medepassagier trok aan de noodrem en het slachtoffer werd dood naast den spoorweg gevonden. Bij het onderzoek vond men in een ceintuur om zijn middel een aantal pakketten, die tezamen tien pond haskis bleken te bevatten. De man had waarschijnlijk de controle, die op het sta tion Alexandrië door ambtenaren van den dienst tot bestrijding van den handel in narcotische stoffen wordt uitgeoefend, willen vermijden door uit den trein te springen, doch hij was zoo ongelukkig te recht gekomen, dat hij zijn nek brak en op slag dood was. eeuwigen wereldgeest beschrijven een paar adelaars hun trotsche kringen door de morgenlucht. En diep beneden bij de rivier, uit het riet, komt een man netjesleeuw, het zinnebeeld van kracht, heerschap pij en waardigheid. Bedachtzaam schrijdt hij langs het wildpad naar de drinkplaats. Vergeefs heeft hij den geheelen nacht op den loer gelegen, om zich zijn tribuut te halen. Niet één der bewoners van de steppe heeft zich laten zien. De groote heer is ont stemd, hij heeft honger, hij weet, dat het voor van daag niets gedaan is met de jacht. Maar een koelen dronk zal hem tenminste de keel bevochtigen. Bloed zou hem liever zijn. Nu staat hij aan de oever, maar geruimen tijd kijken de groote stralende lichten on derzoekend in den stroom. Niet om het grootsche beeld te zien, neen, uit voorzichtigheid. Hier is hij aan de grens van zijn rijk, want daar in het water heerscht de krokodil! En na de lavende dronk schudt hij de natgeworden manen; daarna schrijdt hij langzaam terug langs den weg, dien hij gekomen is, naar den rand van de lichte boomensteppe. Maar halt wat was dat? Als uit staal gegoten staat de geweldige plotse ling stil, met opgeheven kop, met gespannen spie ren. Hij luistert. Een verdacht geroep is tot zijn oor doorgedrongen. De koninklijke jager heeft zich niet vergist nog eens en nog eens hoort hij het „aan slaan". In elkaar gedoken sluipt hij vlug op het dichtstbijzijnde struikgewas toe, als om zich voor een dreigend gevaar te verbergen. Uit den koning der dieren is een buigzame kat geworden. Maar als een ondoordringbare muur staren de harde dorens hem tegen. Hij zoekt naar een opening te laat! Want reeds wijkt het gras uiteen, en driest blaffen twee hyenahonden hem aan. Grommend springt de leeuw vooruit, een slag in de ijle lucht, bliksemsnel wijken de stoutmoedigen terzijde uit, en weg zijn ze! Maar als uit den grond verrezen zijn plotseling een half dozijn weer ter plaatse om den machtigen te genstander heenspringend, hem aanblaffend. Moord lust fonkelt in hun oogen. Zoo bewust van hun overwinning zijn zij, dat reeds de eersten alleen den ZIJ PB SCHAGERBRUG. Op de gister gehouden stierenkeurine werd goed gekeurd de 2-iarige stier Herman NH 3728 NR 12646, eigenaar A. v. d. Sluijs, St.-Maartensvlotbmg De volgende 1-ïarige stieren werden aangehou den: Hendrik III, van W. Jimmink Jbz.. Schager- brug: Wodan Jan 5. van denzelfde; Athleet Marius, van C. N. de Wit, Stolpe; Marinus I. van Jan Jim mink, Schagerbrug: Henri VTT van W .Timmink Hz., 't Zand; Ali's Frans, van Jb. F.riks. Schagerbrug; Frans Nicolaas 31. van A. v. d. Slniis. St.-Maartens- vlotbrug; Mina's Wodan 2. van KI. Eriks, Burger- brug; Wodan B 6 van G. Kant, Burgerbrug. SINT MAARTEN Dmsdagavond werd een Ouderavond gehouden in de Onenbare Lagere School alhier. Aanwezig waren 18 ouders. De beer Wolters opende deze bijeenkomst met een woord van welkom aan de aanwezigen. Een woord ter nagedachtenis werd door snr. gewijd aan zijn te vroeg ontslanen leerlinge Tini Hoogland en aan den zoo noodlottig om bet leven gekomen beer Tobias Koordes. die de functie van Secretaris dezer Ondercommissie bekleedde. Voorts werd mededeeling gedaan: le. dat door het gemeentebestuur een fietsenrek was laten zetten en in het schoollokaal waterleiding was aangebracht met een wasebbak; 2e. dat nog f0.98 als batig saldo aanwezig was in de kas bestemd voor het St. Nlco- laasfepst: 3e. dat B. en W. beslist tegenstanders zijn van uitreiken van rannorten aan de schoolkinderen en wel op grond van bet feit. dat hierdoor de ach- terkomers schade znllen lilden door de ontmoedi- tring lnmner lage ciifers. Wel zijn thans de rannor ten te bezichtigen, daar deze door bet onderwijzend nersoneel in een schrift ongeteekend zijn en zoo meteen door de ouders zijn te bezichtigen; 4e. dat de school thans door uitbreiding 52 leerlingen beeft en door dit getal bet noodzakelijk is. dat bii de a.s. verhooging. om bet onderwijs op neil te houden, en kel ziin overgaan die er de kennis voor hebben. Hierna lezing en goedkeuring der notulen. In de vacature van secretaris werd de beer A. Siibrands met 13 stemmen alszoodanig gekozen, welke dit aanvaardt. Op een vraag van den heer P. Eenboom. hoe of bet met bet medisch onderzoek on de school gaat, zegt voorz., dat dit bier aan bet nersoneel Is over gelaten en deze bier al hun aandacht aan wiiden. Hierna volgt de pauze en wordt door de aanwezi gen van de gelegenheid gebruik gemaakt om de rannorten en bet schriftelijk werk der leerlingen na te zien. Na de pauze houdt het schoolhoofd een causerie over de Malaria. Op duidelijke wiize zet spr. bet ontstaan, de voortwoekering en overbren ging dezer ziekte uiteen, zoodat wii allen overtuigd werden van ..geen muggen, geen Malaria" en wij door dezen avond tot ons bestwil als ijverige mug- gen verdelgers ziin gepromoveerd en hierdoor Mala- riabestriiders ziin geworden. Politie. Verloren: een autoreserveband. Inlichtingen gevraagd door de Gem.-politie. HARENKARSPEL BnrgerL stand over de maand Maart 1935 Geboren: Gerrit Jan, zoon van Klaas Kant en Neeltje Kuiper; Margaretba Catharina, dochter van Johannes Mul en Anna Mekken; Petrus Johannes, zoon van Mattheus Pronk en Elizabeth Strooper; Pst rus Cornelis, zoon van Petrus Johannes Mulder en Alida Bleeker; Guda Nadine, dochter van Klaas Paarlberg en Guurtie Biipost; Petrus Franciscus, zoon van Pieter Hoogeboom en Cornelia Schoon; Cornelia Agatha, dochter van Petrus Hoogeboom en .Tansje Hoek; Johanna Anna. dochter van Gerardua Groen en Anthonia Schouten; Catharina Maria, dochter van Adrianus Kruiier en Guurtie Maria Boon; Guurtie, dochter van Nicolaas Bleeker en Anna Cornelia Spaans; Willem, zoon van Johan nes Hubertus Kaandorp en Engelina BI ank en daal; Catharina Gerarda Maria, dochter v. Fredrik Stoop en Geertruida Louisa Bos. Overleden: Johanna Maria Jaspers, oud negen maanden, dochter van Johannes Beraardus Jaspers en Anna Bruin; Maria Af ra Zwagerman, oud ne gen maanden, dochter van Wilhelmus Zwagerman en Maria van Ophem; Johanna Dekker, oud een jaar, dochter van Johannes Dekker en Elisabeth Di- vera Sliikerman; Guurtie Bleeker, oud een dag, dochter van Nicolaas Bleeker en Anna Cornelia Spaans; Jacob Molenaar-, oud 87 jaar, weduwnaar van Antje de Groot. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. aanval op den leeuw wagen. Deze weet echter dat het op leven en dood gaat Met een woesten blik deelt hij verschrikkelijke slagen uit, met gebroken ruggegraat ligt de eerste aanvaller op den grond, de volgende vliegt huilend in de lucht; maar in hetzelfde oogenblik slaat ook al een derde, een vierde, de scherpe tanden in de zij den van de groote kat. Hartverscheurend gebrul! Een zijdelingsche slag met de poot, maar reeds zijn de boosaardige tegenstanders ontsnapt. De eeiv ste aanval is afgeslagen. De aangevallene maakt zich de wapenstilstand ten nutte om zich in het doornachtige struikgewas terug te trekken en zoo tenminste zich den rug te dekken. Daar stormt ook reeds van voren, van rechts van links het duivelsgebroed op hem aan. Een trom melvuur van klauwslagen ontvangt hen. De wilder nis weerklinkt van het strijdgebrul harer schepsels. In het blazen en brullen van den leeuw mengt zich het aanvallende geblaf en smartelijk gehuil van de onvermoeide troep. Reeds bloedt de oude held uit talrijke wonden. De nooit overwonnene voelt zijn krachten verdwijnen. Langzamer en slapper worden zijn bewegingen. Tegen zoo'n overmacht kan hij ook niets meer doen. Maar als een leeuw sterven, dat kan hij! Hij verzamelt zijn laatste krachten; nog eenmaal dreunt de steppe van zijn gebrul, met wijdgeopen de muil stort hij zich op de tegenstanders, dood en verderf om zich heen verspreidend. Een gekraak, een verbrijzelen van beenderen! Dan zinkt de ko ning der dieren midden in de wild huilende troep in elkaar... Wie mij dezen strijd der dieren vertelde? Op zoek naar de jajis kwamen wij op het slagveld, waar deze tragedie der wildernis zich zonder getuigen had af gespeeld. Het boek der Natuur sprak duidelijk tot ons zijn ondubbelzinnige taal. Vergeefs hebben wij daarna nog te paard en te voet op de vluchtende roovers geloerd. Zij waren en bleven verdwenen, alsof de hel, waaruit zij voort komen, hen had opgeslokt HANS JANNASCH.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2