Uit Bergen. UlT db OMGEVING De enquête naar de resultaten van de tuinbouwbedrijven te Koedijk. Predikbeurten. BEHANDELING DER BEGROOTING. Naar wij vernemen, zal de behandeling van de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1935 plaats vinden in de e.v. vergadering van den raad, welke in de laatste helft van de volgende week zal wor den uitgeschreven. DE BOUW VAN HET NATUURTHEATER. Met den bouw van het Natuurtheater der V.V.V. op het terrein van den heer Macdonald, gaat het niet vlot. Dit vindt z'n oorzaak in het feit, dat vele jeugdige werkloozen weer werk hebben gevonden en er nog slechts een twaalftal aan den bouw van het theater werkt. Het moge voor de jongelui een voor deel worden genoemd, dat zij niet langer in werk verschaffing behoeven werkzaam te zijn, voor de de V.V.V. moet deze stagnatie in het werk een streep door de rekening beteekenen. Een stagnatie, welke ontstaan is door het lange uitblijven der mi- nisterieele beschikking, om dit werk in werkver schaffing te mogen uitvoeren. VOLKSONDERWIJS. In het Oranjehotel vond Dinsdagavond een alge- meene vergadering plaats van de pas opgerichte afd. Bergen van de vereeniging Volksonderwijs. De Voorzitter, de heer L. den Das, heette de aan wezigen namens het Voorloopig Comité welkom en zeide, dat het doel der bijeenkomst was. een defini tief bestuur te kiezen en een reglement vast te stel len. Spr. deelde mede .dat de afdeeling begon met 87 leden en dat het Hoofdbestuur bereid was de af deeling zoo noodig over de eerste moeilijkheden heen te helpen. Daarna stelde de Voorzitter voor. over te gaan tot de verkiezing van een bestuur en dit bestuur te doen bestaan uit 7 leden. De heer Baretta wilde in dit bestuur niet meer dan 2 onderwijzers kiezen, omdat het noodig is, dat er contact komt tusschen de vereeniging en de ouders, en er daarom ouders gekozen moesten wor den. De Voorzitter kon hiermede accoord gaan, wel oordeelde spr. het noodig. dat er één onderwijzer van de lagere cn één van de U.L.O. school in het bestuur zou zitting nemen. Als Voorzitter werd bij acclamatie gekozen, de heer L. den Das: als secretaris koos de vergadering 7ia stemming den heer Brak en als penningmeester den heer Hogervorst. Tot overige bestuursleden wer den gekozen: Mevr. Van Gulik, mei Roos (o.\s.) en de hccren Mooij en Leistra (o.u.l.o.s.) Mevr. v. Gulik, die niet ter vergadering aanwezig was, zal verzocht worden, deze benoeming wel te willen aanvaarden. De Voorzitter hoopte, dat het gekozen bestuur al zijn krachten zou wijden aan de belangen der af deeling en als gevolg daarvan aan die der open bare school. Vervolgens werd het concept huishoudelijk regle ment door den heer Schuil voorgelezen en na enkele wijzigingen van ondergeschikt belang in zijn geheel goedgekeurd. De Voorzitter zeide aan het slot der vergadering, dat de propaganda voor de openbare school krach tig ter hand zou worden genomen. Dit kon door de tweehonderd ouders van de leerlingen der openba re school uit te noodigen lid te worden der afdee ling. Voorts moet er getracht worden het aantal leerlingen der o.l.s. op te voeren. Binnenkort zal een vergadering worden belegd om de zaak der propa ganda nader onder de oogen te zien. Met een woord van dank voor de opkomst sloot de Voorzitter daarop de vergadering. DE S.D.A.P. EN DE STATENVERKIEZING. Rede van den heer A. G. A. Versteege. Burgemeester van Koog a.d. Zaan. De afd. Bergen belegde gisteravond in „De Rusten de Jager", een verkiezingsvergadering, waar als spreker uitgenoodigd was de heer A. G. A. Verstee ge, burgemeester van Koog a.d. Zaan, die als onder werp „De Statenverkiezing 1935" gekozen had. De voorzitter, de heer L. Monnier heette allen wel kom, betreurde het echter dat de opkomst zoo ma tig was. Vervolgens zong „De Stem des Volks" eenige lie deren. De heer Versteege, het woord verkrijgende, be streed het standpunt dat sommige menschen inne men als zou het niet meer noodig zijn, zich druk voor een verkiezing te maken, omdat de verbetering bijna niet meer mogelijk is. Misschien nog nooit is de maatschappij zoo ont wricht geweest als thans, aldus spr. Kijken wij vijf eeuwen terug, dan constateeren wij dat het ook toen een chaos was. Wel is de maatschappelijke ge steldheid verbeterd, maar ook gecompliceerder ge worden. Spr. bekeek vervolgens de Nederlandsche toestan den. Groote ontevredenheid heerscht in alle lagen der bevolking. Men zocht naar een sterken man. Deze man was Colijn. En nu vragen wij ons af, aldus de heer Versteege, of deze Regeering aan haar verwach ting heeft voldaan. Dan moet spr. dit helaas ont kennen. Reeds voor het optreden van deze z.g. Na tionale Regeering schreef Colijn in „De Standaard" dat men terug moest naar het peil van 1914. Thans ziet men de gevolgen van deze politiek. Door dit neerdrukken van het peil volgde verar ming. Overal heerscht de diepste ellende onder de arbeiders, zoowel als de middenstanders. Is dat het resultaat van de Regeering? De S.D.A.P. heeft maatregelen voorgesteld, welke van de hand zijn gewezen door de Regeering. De volkswelvaart zou op een veel hooger peil zijn te brengen maar de Regeering wil onze maatregelen niet aanvaarden. De criminaliteit neemt angstwek kend toe, niet het minst onder de jeugd. De werkloosheid onder de jeugd neemt steeds groo- tere afmetingen aan. Zij zijn overgeleverd aan het bederf op de straat. Die jongeren zijn straks de mannen, waar de maatschappij op drijven moet. Ook hier laat de Regeering na de maatregelen te nemen die noodig zijn, zoodat men tegen een zakgeld de jongens werk verschaft en hen zoo van de straat houdt. Men moet niet vergeten dat reeds 160.000 jon gens tusschen 18 en 24 jaar werkeloos rondloopen. Met het onderwijs is het niet beter. Reeds 6000 on derwijzers zijn werkloos. Hard gaat het bergafwaarts Waarom kan men hier niet dezplfde economische politiek van Denemarken volgen? Dat is de vraag die wij steeds weer de Regeering voorleggen, aldus de heer Versteege. Spr. stond vervolgens uitvoerig stil bij de belang rijke taak van de Provinciale Staten, In het bijzon der de Gedeputeerde Staten. Spr. wees in dit ver band op de noodzakelijkheid om dat college zoo de mocratisch mogelijk te doen zijn. Deze Statenverkie zing moet voor de Regeering een teeken zijn, dat zij op den verkeerden weg is. De N.S.B. besprekende, moest spr. constateeren, dat deze bewoning evenmin nationaal als socialis tisch is. De N.S.B. maakt misbruik van de vrijheid welke door de S.D.A.P. bevochten is, aldus spr. Spr. onderwierp de N.S.B. aan heftige critiek en toonde aan dat de hoogstaande moraliteit door haar nage streefd nog ver te zoeken is. Voor de S.DA.P. is liet democratisch-socialistisch beginsel het hoogste ide aal. En daarom riep spr. de aanwezigen op om in hun eigen belang hun stem op de S.D.A.P. uit te bren gen* Nadat de „Stem des Volks" zich nogmaals had laten hooren, sloot de voorzitter met een woord van dank aan den spr. de vergadering. BOND VAN PENSIONBEDRIJVEN IN NEDERLAND. In Pension „Ingéborg" aan de Breelaan had gis teravond een bijeenkomst plaats van pensionhoud sters en houders, onder voorzitterschap van den heer H. de Ridder. De vergadering was belegd met het doel, om te ko men tot de oprichting van een afd. Bergen van den Bond van Pensionbedrijven in Nederland. De.ieider der vergadering begon met de aanwezi gen welkom te heeten en betreurde de slechte op komst. Spr. dankte den heer Houtman voor het be reidwillig ter beschikking stellen van de zaal en den heer A. van Wilsem, bondsvoorzitter uit Amsterdam, die zich bereid verklaarde dezen avond een korte uiteenzetting te geven van het doel, dat de bond na streefde. Spr. memoreerde voorts, hoe men er toe gekomen was deze samenkomst te beleggen. Toen de Ned. Pensionhoudersbond ter ziele was, kwam de oud voorzitter, de heer v. d. Garden uit Schoorl bij spr., om te vragen, of hij bereid zou zijn den ouden bond nieuw leven in te blazen. Dit nu mislukte, omdat, de heer v. d. Garden absoluut wederom de leiding wenschte. De heer v. Wilsem, op een vergadering aanwezig, was daartegen, omdat hij meende, dat er aan het hoofd van den bond iemand moest staan, waarop niets, maar dan ook niets te zeggen viel. Dit nu kon van* den heer v. d. Garden niet worden ge zegd, over hem toch was in het geheele land ge sproken. Er ontstond een onderling verschil, met als gevolg, dat er op 7 Maart te Utrecht een nieuwe bond werd opgericht. Spr. gaf daarop het woord aan den bondsvoorzit ter, den heer A. van Wilsem uit Amsterdam. Deze begon met te zeggen, dat bij den ouden bond de be langen van de pensionhouders ondergeschikt werden gemaakt aan die van den uitgever van het orgaan, den heer Cats uit Amsterdam. Spr. zette uiteen, dat een "dergelijke toestand ongewenscht was. Immers, er ontstond groote ontevredenheid onder de pensi onhouders. Aan het streven van den heer Cats nu, werkte de heer v. d. Garden mede, De bewijzen daar van noemde spr, als geleverd. De bond heeft enkel en alleen te waken voor de belangen van de leden, meende spr. De vraag te stellen of organisatie wel noodig is, noemde spr. vrijwel overbodig, omdat een ieder weet, dat er een bedenkelijke anarchie heerscht in het pensionbedrijf. Spr. wees in dit verband op de be lachelijke prijzen van „would-be" pensionhouders, waardoor het pensionbedrijf in een noodtoestand is komen te verkeeren. In deze moeilijke tijden is or ganisatie een eerste vereischte, zei de heer v. Wil sem en zette daarop uitvoerig uiteen het „waarom" hiervan. Wij moeten elkander als menschen zien en niet in de eerste plaats als concurrenten, meende spr. Wij allen immers worden doodgedrukt, door de zware lasten welke ons worden opgelegd en daartegen dienen wij ons bij de Regeering te verzetten. Maar daarvoor is noodig een algeheele samenwer king, dan alleen toch kan overleg met den Minister worden gepleegd. En anders oordeelt _de_ Minister zonder ons. En daarom is het noodig hier in Bergen een afdeeling te stichten met aan het hoofd een be stuur, dat het vertrouwen heeft van alle pensionhou ders. Dan alleen kan gered worden, wat er te red den is en aan vele wantoestanden een einde worden gemaakt. Wij behooren niet op een eilandje, maar wij moeten samenwerking zoeken met de drie be staande groote middenstandsvereenigingen. Wij allen moeten onze schouders zetten onder het moeilijke werk van den ophouw, dan alleen kunnen wij slagen, aldus eindigde spr. zijn krachtig be toog. Het debat dat hierop volgde, verloor zich in een bespreking over het al dan niet juiste optreden van de heeren v. d. Garden en Cats met als uiteindelijk gevolg, dat een comité van actie werd benoemd om de oprichting eener afdeeling voor te bereiden. Dit comité zal bestaan uit mevr. Verhagen en de heeren Houtman, Offeringa en de Ridder. Daarna sluiting. WARMENHUIZEN HOOGWOUD Sluiting Tuinbouwcursus. Aanwezig was het dag. bestuur van den L.T.B., den leeraar, den heer Koot en alle leerlingen. Nadat de verschillende vakken nog eens waren herhaald, werd door den Voorzitter van den L.T.B. aan de volgende leerlingen een diploma uitgereikt: Theo Hoogeboom, Jan Zoon, Gerrit Molenaar. Jacob de Groot, Hillebrand Dekker, Gerrit Zoon, Nico van Duin. Piet Blokker, Willem de Ruiter en Simon Kuilboer. Daarna sprak de Voorzitter nog een har tig woordje tot sluiting. Gepoogd zal worden een vereeniging van oud-leer lingen op te richten en besloten werd een excursie te houden naar de Bloemententoonstelling Flora te Heemstede. ANNA P AU LOW N A Geen vrouwelijk personeel ln café's. Bil Kon. Besluit is Anna Paulowna aangewezen als gemeente waar het verbod er is, zonder toestem ming van den burgemeester, vrouwelijke personen gedurende de uitoefening van het bedrijf dienst te laten doen of vanwege den vergunning- of verlof houder aanwezig te doen ziin in de localiteit, waar voor vergunning of verlof A is verleend. Inwonen de echtgenooten en inwonende dochters vallen bui ten dit verbod. Uitstel eerste oefening verlengd. Het uitstel van eerste oefening van den dienst plichtige J. Aij is met een jaar verlengd. Loop der bevolking. Ingekomen: A. J. van Klaveren van Sassenheim mei. A. van Helden van 's-Gravenhage; mej. V. Wijma van Den Helder; W. C. Houdiik van Hille- gom; R. Krusenman van Dinslaken (Dl.); P. A. Veldman van Harenkarspel; G. H. Arends van Vlagtwedde. Vertrokken: B. J. Bonte en echtg. naar Rilland Rarh: H. van Houten en gez. naar Someren; mej. B. Wijma naar Haarl.'liede: G. Mulder en echtg. n. Someren: J. A. W. Bos naar 's-Gravenhage; N. P. G. van Steijn naar Den Helder; F. Neels en gez. n. Den Helder: J. van Leer en gez. naar Leerdam: B. .T. van den Hout en echtg. naar Someren: J. Water drinker en gez. naar Zaandam: .T. Lottering en echt- gen. naar Westzaan; mej. A. Komen naar Zijpe: P. Verver naar Schagen; D. Kossen en gez. naar Uit geest. Burgerlijke Stand. Geboren: Siftfe, dochter van J. C. Baken en M. Bakker: Geertrnida Johanna en Johanna Petronel- la, dochters van C. A. J. van der Meer en P. J. Hoogeveen: Petronella Maria, dochter van A. C. Steen voorden en M. Th. de Groot: Geertje, dochter van H. Bouwers en B. v. d. Laan: Hendericus Gre- gorius. zoon van J. Langes en A. C. Spekken. Ondertrouwd: E. Muntjewerf en M. M. S. Mattens. Getrouwd: W. Bruin en L. Mels. Overleden: Wed. P. VrooneBes, oud 73 jaar. Zondag- en Dinsdagavond gaf de tooneelvereeniging L.O.L. in de zaal van den heer K. Visser, aan de Lan- gereis, een openbare uitvoering. Beide avonden was de zaal flink bezet. Opgevoerd werd een tooneelspel in vier bedrijven, dat op vaak ontroerende wijze ten gehoore gebracht werd, terwijl ook de rolkennis der spelers zeer behoorlijk was. Gaarne zullen wij deze vereeniging nogmaals in actie zien en wenschen haar nog een lang en bloeiende bestaan toe. Op beide avonden volgde nog een gezellig bal, waarbij de Gebr. Schermer alhier voor de begelei dende muziek zorgden en er het hunne toe bijdroe gen om het bal zoo goed mogelijk te doen slagen. SCHOORL In een bocht, waar het uitzicht zeer slecht is. bot sten Dinsdagavond de vrachtauto van den bestel dienst J. Bakker en Zonen, en de melktransportauto van den heer Smit, beiden alhier, tegen elkander. De materieele schade was niet zoo bijzonder groot, doch door den schok geraakte één van de gebroeders Bakker met zijn hoofd door het voorruit en kreeg bloedende vleeschwonden in het gezicht. Dr. Heringa zorgde voor een verband. Deze botsing geschiedde in het Onderwegje. Alle reden is er wel om hier één-richting-verkeer in het leven te roepen. W J E R J N G E N DEN OEVER. BRAND. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is te c.a. 2 uur brand ontstaan in de woning van het gezin L. Kuiper in de Dijkstraat, te Den Oever. Voordat de brand naar buiten kon slaan, slaagde de Oeversche brandspuit erin het vuur te localiseeren. Het inte rieur is grootendeels een prooi der vlammen ge worden. Verzekering dekt de schade. SINT P A N C R A S Burgerlijke Stand over de maand Maart. Geboren: Neeïtje. dochter van Jan Keizer en Har- mina Booi; Abraham Cornelis, zoon van Cornelis van der Tak en van Margaret.ha Anna Pieters; Marie, dochter van Dirk Klinkhamer en Antje Hoogvorst. Gehuwd en Overleden: Geene. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Pieter van Vuure. bakkers knecht, van Warder naar No. 11: Trijntje Jeensma, dienstbode, van Zijpe naar No. 204: Jan Bakker, bouwersknecht, van Amsterdam naar No. 47. Vertrokken personen: Jan Hes en gezin, van No. 270 naar Oudorp; Sjoerd van der Meulen. chauffeur, van No. 11 naar Leeuwarden; Roelof Bakker, en ge zin van No. 280 naar Leipzig; Machiel de Niet, van No. 206 naar Broek op Langendijk. LANGEND IJ K Aan 19 leerlingen van den tuinbouwcursus, ge geven namens de afdeeling van den L.T.B.door den heer L. Mallekote, is het diploma uitgereikt OUDKARSPEL. In een gecombineerde bestuursvergadering der Voetbalvereenigin-g D T.S. en de Operette-Vereeni ging „Caecilia", werd besloten op 12, 13 en 14 Octo- ber een Bazar te organiseeren. NOORDSCHARWOUDE. Het Langedijker Warenhuis. De firma A. Groot Nz.K. Boot Jz., heropent Za terdag 6 April a.s. haar nieuwe zaak in meubelen, karpetten, huishoudelijke artikelen, enz. De zaak is naar de eischen des tijds ingericht. Op de opening zelf komen wij nog terug. (Zie adver tentie.) De uitslag van de competitie van de biljartclub „De korte Queue" is als volgt: Klasse A. Gespeeld 6 partijen: G. Kraakman gew. 5, verl. 1, br. 144, punt 447, h.s. 22. gem. 3.10; P. Kraakman 5 1 147 424 18 2.88: Jac. Rietveld 3 3 159 419 19 2.63; Jac. Beers 3 3 184 423 17 2.29; D. Berk hout 3 3 189 388 14 2.05; J. Komen Jz. 1 5 160 282 13 1.76; A. Du ijs 1 5 175 261 25 1.49. B-klasse. 5 part. gespeeld: A. Beemsterboer 4 1 144 374 14 2.59; D. Kramer 3 2 161 339 19 2.10; D. Riipei 4 1 162 340 14 2.09 P. Sneekes 2 3 184 341 10 1.85; C J. Kraakman 5 179 278 11 1.55; C. Horio 2 3 181 273 11 1.50. C-Klasse. gesp. 7 part.: H. Kleinhekman 4 3 169 310 IS 1.83; P. Zijp 5 2 205 317 7 1.64; P. Bekker Pz. 4 3 211 330 11 1.56; J. Bruin 5 2 219 322 10 1.47: Th Oudhuis 6 1 238 343 14 1.44; P. Stoop 2 5 214 259 9 121; N. Jonker 1 6 217 247 10 1.—; M. Goudsblom 1 6 267 244 10 —21. Burgerlijke stand over de maand Maart, Geboren: Cornelis Jozef, zoon van Sijmon Smit en Johanna Hes; Abraham, zoon van Pieter Swager en Jantje Klingelaar; Cornelis, zoon van Maarten Kuil man en Elizabeth J. Huisman. Gehuwd: Geene. Overleden: Pieter Bakker, oud 73 Jaar, echtgenoot van Jansje Terluit; Klaas Potter, oud 70 jaar, echt genoot van Neeltje Koning. WINKEL Burgerlijke stand en loop der bevolking van 131 Maart 1935, Geboren: Bertus Dienard, zoon van Antonie van der Vorst en Grietje Leen. Gehuwd: Geene. Overleden: Geene Ingekomen personen: Gerrit Terpstra en gezin (D 90) van Den Helder; Andries de Visser en gezin (D 4) van Axel; Jacobus Franciscus Lafeber en ge zin (D 2) van Assendelft; Trijntje Klaver den Adel (A 134) van Arnhem; Otto Schaap (D 1) van Bever wijk; Martha Johanna Bakker (D 1) van Beemster; Johannes Antonius van der Molen (E 3) van War- menhuizen; Sijtze Zwaga (B 4) van Terwispel. Vertrokken personen: Johanna Reinhart naar Amsterdam; Arien Strijbis en gezin naar de Rijp; Sietze Hielkema en gezin naar Barsingerhorn; Ro- bert Koopman naar Hengelo(0.); Aldert Vethman naar Anna Paulowna; Jan Schoorl naar Den Helder; Rens Bras en gezin naar Julianadorp. NIEUWE N IE DORP Dinsdagavond sprak in het bovenzaaltje van de Prins Maurits de heer C. Borst van Oudkarspel voor een 30-tal belangstellenden over Rusland en wij hier. Deze vergadering ging uit van de V.V.S.U. Vereeni ging van Vrienden Sovjet-Unie). Spr. verklaarde al lereerst wat het doel van deze vereeniging is, n.1. tweemaal per jaar een delegatie van arbeiders naar Sovjet Unie te zenden. Hierna vertelde spr. hetgeen hij op zijn reis in Rusland" als gedelegeerde gezien en gehoord had, hierbij vergelijkingen makende met den toestand zoo als wij die hier kennen. Met groote aandacht werd het gesprokene van den heer Borst gevolgd. Na de pauze werd de gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarbij zich nog al een tamelijke discussie ontspon over het Roode leger, het Russi sche militarisme dus en over de buitenl&ndsche pa litiek die Rusland voerde o.a. in den Volkenbond door Litwinof en het sluiten van verdragen met de Westersche kapitalistische landen. ANTWOORD VAN DEN MINISTER. Naar wij uit zeer goed ingelichte bron vernemen, Is bij het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Tuin- dersbond een antwoord ingekomen op het aan den Minister van Economische Zaken verzonden adres, naar aanleiding van de door den N.T.B. in Koedijk gehouden enquête naar de resultaten van de pl.m. 70 tuinbouwbedrijven. De uitkomsten van deze en* quete hebben wij eenigen tijd geleden uitvoerig ver- meld. Het antwoord van den Minister luidde, dat Z.Exc. bekend was met den nood welke in den tuinbouw heerscht en dat door hem alles zal worden gedaan om aan dezen nood tegemoet te komen, voor zoover de middelen van het landbouwcrisisfonds hem dit toelaten. Aan de cijfers wordt getwijfeld. Doch, de Minister blijkt aan de door de tuinders verstrekte cijfers te twijfelen, waarbij hij een voor beeld neemt aan de omzetcijfers van de Langendijker Groenten-Centrale, van welke veiling in 1933 de om zet f979.981.49 bedroeg en in 1934 gestegen was tot f 1.350.42S.43. Volgens deze cijfers zou ook de veilingsomzet van de Koedijker tuinders moeten zijn gestegen, terwijl in de opgave in het genoemde adres integendeel de om zet van 1934 lager is geraamd dan in 1933 was ge veild. De enquête heeft n.1. uitgewezen, dat in 1933 voor een bedrag van f68.494 was geveild, terwijl het veilingsbedrag in 1934 f 42.15S ,was. Dit was voor den Minister aanleiding^ om deze cijfers niet zuiver te oordeelen en leidt hij daaruit meteen af, dat de verstrekte gegevens niet juist zijn. Opheldering van het misverstand. In de gehouden vergadering van de commissie, die de enquête heeft uitgevoerd, werd dit antwoord aan een bespreking onderworpen en werden eenige ondui delijkheden, voor zoover dit dan onduidelijk was, her steld. De commissie kon zich heel goed begrijpen, dat de cijfers den Minister eenigszins hadden gefrappeerd, doch bij deze vergelijking móet niet uit het oog wor den verloren, dat het jaar bij de L.G.C. van Januari tot Januari loopt, terwijl de enquête is opgezet over het seizoen van Mei tot Mei. In het bedrag van de L.G.C. groot f 1.350.000 is dus ook begrepen de ont vangst over de eerste vier maanden van 1934, welke over deze vier maanden, die heel wat beter zijn ge weest dan de andere, totaal f518.S9S.02 heeft bedra gen. In de enquête is met deze ontvangst geen reke ning gehouden en zitten de baten van dit tijdvak ver disconteerd in het bedrag over 1933. Voorts moet bij het bedrag van f42158 nog reke ning worden gehouden met het bedrag dat de tuin ders nog dachten te ontvangen van den voorraad, welke was geschat op f 14.628, zoodat het totaal van den omzet over het seizoen 1934 door den N.T.B. was geschat op ruim f56700. Als men nog weet, dat in de eerste drie maanden van 1935 voor f170.000 minder is verkocht dan ver leden jaar, wordt het hooger bedrag van de enquête over 1933 wel verklaard, omdat deze eerste maanden van 1935 bij den omzet 1934 behooren. Hierbij moet ook nog in aanmerking worden geno men, dat het onderzoek is ingesteld bij de minst-ka pitaalkrachtige bedrijven, die dus hun bedrijven veel minder intensief hebben kunnen bewerken en kun nen de cijfers, zooals ze verstrekt zijn, volkomen juist worden geacht. De aardappelen zonder bemesting in den grond. Een en ander is door de commissie aan het Hoofdbestuur medegedeeld, terwijl er verder de aan dacht op werd gevestigd, dat er dringend geld noodig is voor de tuinders, aangezien bij een zeer groot aan tal, ook bij niet onder de enquête vallende personen, de aardappelen zonder bemesting in den grond zijn gegaan. Wanneer niet binnen drie weken geld zal zijn onvangen, zal het voor de bemesting der aardappelen al niet meer geven. Het is dan ook dringend noodzakelijk, dat met de verstrekking van steun de grootst mogelijke haast wordt betracht. ZIJPE Het Districtshoofd der Arbeidsinspectie heeft aan de Directie der N.V. Nederl. Bouw- en Aannemings- Mij. te Amsterdam een overwerkvergunning verleend en toegestaan, dat de arbeiders bij den brugbouw te Stolpen arbeid verrichten gedurende 8% uur per dag en 48 uur per week. ZONDAG 7 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Maandcoll. Barsingerhorn. nam. 2 uur, Ds. Tinholt. Heerhugowaard. voorm. 10 uur, Ds. Roobol. Burgerbrug. geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis. voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Potten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Oude Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. I-Ioogwoud. nam. 7 uur, Ds. Reddingius. Aartswoud, geen dienst. Wieringerwaard (Donderdag 11 April), nam. V/i uur. Ds. Vorstman. Hippolytushoef, voorm. IOV9. uur. Ds. Van Beek. Bevestiging van nieuwe Lidm. Collecte. Westerland, nam. 2V2 uur, Ds. Van Beek. Bergen, nam. 7 uur, Ds. Van den Kieboom. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onder- derwem: Oud en Nieuw. Een woord tot de schei dende leerlingen. Nieuwe Niedorn, nam. 7 uur. Ds. Boeke. Winkel, geen samenkomst. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. M van Wichcn. Huisduinen, nam. 7 uur. Ds. M. van Wichen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur. Ds. R. van der Veen. Avondmaal. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. Avondmaal. Hinnolvtushoef, voorm. 10 uur. Ds. Meihuizen. Den Oever (Kapel), nam. 7V-> uur, Ds. Meihuizen. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Terlouw van Alk maar. Maandcollecte. Breezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3Vz uur. Ds. Van Baaien, van Broek op Lan gendijk. Doop. Hippolytushoef. voorm. 10 uur. de heer O. Deen, GEREFORMEERDE GEMEENTE. Bergen, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, de heer J. H. Slager, hulpprediker. E. V. „MARANATHA". Bergen (Dr. v. Peltlaan 1). voorm. IOV2 uur, Ds. A. G. F. Smit. van Hilversum. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, geen dienst.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7