Meubel» en Tapijtmagazijn EEN WEG DOOR HET GEESTMER AMBACHT? MacDonald niet naar Stresa? Zelfmoord uit een wolkenkrabber. Geheimzinnige dood van twee Duitsche emigranten. Topgevel naar beneden gekomen. Fransch jacht in Australische wateren vermist Overval op een sneltrein. Een zwemlustige leeraar. Distributie van pekelharing. U,T de OMGEVING «hg van frnitcultuur ter vervanging van de kool. Polder met Je vruchtbare gronden, Geestmerambacht is je naam. Ze# ons. hoeveel mcnschen vonden Op jouw bodera een goed bestaan. Op jouw zandrug en rooerassen, Groeiden riet en houtgewassen. Uit het slib der waterstroomen, Is jouw bodem opgekomen. Gaande langs je wegen, dijken, Zien wij vele dorpen prijken, Molens sierden hot landschap blij, Maalden Uw gronden watervrij. Welvaart was er in 't verleden. Armoe en ellcnd' heerscht heden. Geve toekomst den blijden dag, Dat verbetering komen mag. In ons nummer van 21 Januari Jl. hebben wij een uiteenzetting gegeven van don heer P. Zeeman te Alkmaar, hoe deze heer dacht over een aan te brengen verbetering in den toestand der tuinders in den Polder het Geestmerambacht, Het „plan-Zee man", zooals het over het algemeen spoedig werd genoemd, werd alsom in de tuinbouwstreek aan be sprekingen onderworpen en bleek hieruit wel, dat door vele het nut van een dergelijk plan werd ge voeld. Deze besprekingen hebben tot resultaat ge had. dat op de Dinsdag te De Rijp te houden alg. vergadering van de Langcndijker Groenten Centrale deze plannen nader zullen wo'rden besproken, en kunnen wij mededeelen, dat de tuinbouwconsulcn' de beer ir. Hazeloop een inleiding zal houden over de mogelijkheid van de fruitteelt in deze streek, terwijl de heer Van Herwijnen van Sint Pancras ambtenaar van den Plantenziektenkundigen dienst de draaihartigheid in de kool zal behandelen met de mogelijkheid om door middel va.n het door den heer Z. naar voren gebrachte, de verwekker van deze voor de tuinbouwstreek zoo funste ziekte, te be strijden. Toen wij dit vernamen, besloten wij, den heer Z. nog eens een bezoek te brengen om zoo mogelijk nog eenige verduidelijking van zijn plan, dat thans zoo zeer de aandacht trekt, openbaar te maken Op onze vraag, wat de heer Z. er van dacht, dat een en ander op de L.G.C. vergadering zou worden besproken sprak hij daarover zijn groote voldoe ning uit. Het wordt door hem als een eerste stap geoordeeld op den moeilijken weg, om den misstand die er in het Geestmerambacht aanwezig is, te ver beteren. Het valt niet te ontkennen; het plan sluit geweldige moeilijkheden in zich. Maar het doel en d,e noodzakelijkheid brengen mee, dat men deze moei lijkheden niet uit den weg moet treden, doch er recht op af moet gaan. Ik heb wat de fruitteelt aan gaat, bepaalde ideeën. Welke ideën zijn dat? Wel, o.m. de inrichting van het Geestmerambacht zooals wij die thans kennen is bepaald niet. voldoen de ten opzichte van het verkeer. Er ontbreekt eeu weg vanaf St. Pancras tot Warmenhdizen, in de richting Zuid-Noord dwars door het Ambacht heen. Deze weg is dringend noodzakelijk als men weet dat het Geestmerambacht van den Oosterdijk tot Koedijk 6 K.M. breed is. Deze gedachte is niet al leen door mij geuit, doch ook reeds eerder uitge- "ONFLICT TUSSCHEN MEVROUW HAUPTMANN EN DEN ADVOCAAT REILLY. Reilly dreigt met vervolging. New York. Mevrouw Hauptmann hoeft den advocaat van haar man, Edward J. Reilly, medege deeld dat zij voor de behandeling van de zaak in hooger beroep niet langer van ziin diensten gebruik wenscht te maken. Reilly heeft, zooals bekend is, een honorarium van 25.000 dollar geëischt. Hij dreigt thans met een vervolging wanneer hem dit bedrag niet wordt uitbetaald. OPZIENBARENDE ARRESTATIE TE PARIJS. P a r ij s. Gisteravond is te Vanne in West-Frank rijk de 68-jarige Gravin de la Bare de Danne, een dame uit de eerste societykringen van Parijs, we gens poging tot afpersing gearresteerd. Zii had een anonieme brief geschreven aan een koopmansfami lie te Vanne waarin zij dreigde het kind van den koopman te laten ontvoeren indien haar geen be drag van 8000 francs werd betaald. WEER EEN BANDIET OP CORSICA. Parijs. Donderdag is te Cachan op heit eiland Corsica op een bekenden persoon geschoten, door den bandiet Toussaint Poggi. die verleden jaar Mei uit de gevangenis wist te ontsnappen en sedert dien niet kon worden opgespoord. Men vreest dat Poggi thans de plaats zal gaan innemen van den de vorige maand ter dood veroordeelden Corsicaanschen ban diet Spada en een nieuwe terreur op het eiland zal trachten uit te oefenen. Londen. Volgens den parlementairen medewer ker van de „Times" is het beslist niet de bedoeling van den Eersten Minister dat hij aan de conferentie te Stresa zal deelnemen. Het kabinet ziet in de bij eenkomst te Stresa slechts de laatste van een reeks informatorische besprekingen. Te Stresa zal men slechts de resultaten van de bezoeken aan Berlijn, Moskou, Warschau en Praag onderzoeken en onge twijfeld zullen er geen beslissingen van groote be- tcekenis worden genomen. Zou het op grond van de resultaten van Stresa mogelijk zijn Duitschland tot deelneming aan een volgende conferentie uit te noo- digen, dan zou de mogelijkheid van aanwezigheid van MacDonald overwogen kunnen worden en zou deze aanwezigheid misschien zelfs gewenscht zijn. Boston. Een effectenmakelaar uit New York, Harry B. van Allen, die een verhouding had met een manicuurster uit New York, had met deze afgespro ken dat beiden zich van het leven zouden berooven. Do man wierp zich uit de twaalfde verdieping van een wolkenkrabber en was op slag dood. Het meisje, dat zijn voorbeeld wilde volgen, kon op het laatste oogenblik door de politie worden tegengehouden. De echtgenoote van het slachtoffer, Mrs. van Allen, is per vliegtuig uit New York te Boston gearriveerd en heeft het lijk opgeëischt. sproken, door den hoer P. Gootjes van St- Pancras, als wcnschelijk en noodzakelijk voor den bloei en ontwikkeling van den polder. Vooral met het laatste punt, de mogelijkheid van fruitteelt is deze weg een behoefte. Waarom? Voor de ontwikkeling van de fruittoelt is het wo nen op en naast het bedrijf van onuitsprekelijk be lang. Wil men de gronden voor de fruitteelt dus goed kunnen benutten, dan is 't wonen op de bedrij ven noodzakelijk. Dit spreekt voor de fruitteelt hei meest. Maar ten allen tijde heeft dezo behoefte eigen lijk al bestaan. In 1029 heb Ik dit met den heer Ha zeloop reeds besproken. Het idee van de fruitteelt werd hierbij toen niet behandeld. Voor mii stond it alleen vast. dat een weg door het Geestmer-Ambacht ook bil de bestaan de cultuur van zeer veel nut zou zlln. in verband met de gronden, die drie kwartier van den Langen- dijk afliggen. De Zoniersloot ligt te ver van huis. en krijgen die gronden veelal een stiefmoederlijke be handeling. Het aanleggen van dezen weg is m.i. ondanks de misère waar de mcnschen in leven, thans een urgent punt geworden. Hoeveel duizenden guldens moeten de gemeenten niet betalen aan werkverschaffing, welke ver bulten het betrokken gebied liggen, zooals de duinen en de Wieringormeer. In verband met het idee van fruitteelt kan het aanleggen van den weg de mogelijkheid schennen, dat op de zeer vruchtbare en goedkoope gronden aan de Zoniersloot bedrijven worden gesticht, dio naar de eisrhen des tijds kunnen worden ingericht. In dit verband is dn opmerking op ziin plaats, dat hierbij de wet op de ruilverkaveling zou moeten wor den toegepast om de bedrijven te kunnen vormen. Ten tweede is het ook een gemeentelijk belang en wel wat betreft den bouw van woningen. Het wo- ningbouwprobleem zou hierdoor tot een oplossing kunnen komen. De polder wordt door dezen weg uit ziin isolement verlost, wat ten algemeenen nutte der inwoners zou komen. Naar mijn meening zal het Werkfonds f60 milli- oen-plan) niet nutiger kunnen worden besteed dan hieraan. Het is een taak van de gemeentebesturen van alle in den polder liggende gemeenten aan de verwerke lijking van deze plannen bare medewerking te ver- leenen, omdat de belangen dezer gemeenten ten nauwste verI>onden ziin aan do misere tengevolge van de draaihartigheid en de crisis. Actief ingrijpen dezer organen is dringend noodzakelijk. Ook de an dere in dozen polder gevestigde markt,besturen zul len deze zaak, die in do L.G.C. aanhangig wordt ge maakt moeten besproken. Verder is het niet alleen een districtsbelang. doch ook een provinciaal en landsbelang. Al wat autoriteit is op dit gebied en invloed in deze richting kan utoefenen, zal mede moeten werken om zoo eendrachtig mogelijk de eischen en behoeften der inwoners naar voren te brengen. Juist in dezen tijd moeten wij ons klaar maken om culturen mogelijk te maken, die in de toekomst riike vruchten kunnen dragen. De moeilijkheden van deze plannen in aanmer king genomen is deze eerste stap van de L.G.C. een goede. Laat ons hopen, dat deze door meerdere ge volgd zullen worden, tot nut van het algemeen. De waterstand heeft men thans door de perfecte bemaling in zijn macht. De beer Z. merkte op. dat bet nu 4-00 jaar geleden was, dat de bemaling donr middel van windmolens werd begonnen. De techniek beeft zich steeds ver- beterd en bezit men thans een motorgemaal. Hier uit blijk.t dat elke tijd zijn eigen problemen heeft, niet alleen op het gebied der techniek, ook op bet gebied der cultures. Zoo zal de koolteelt, die hier tijden is uitgeoefend. m'ss<*hien ook weer door an dere cultures moeten worden aangevuld of vervan gen, Moge de welvaart, zooals in het gedichtje, dat wij hierboven als motto plaatsen, spoedig haar in trede doen in deze zoo ernstig getroffen tuinbouw streek. Scotland Yard vermoedt rancune. Londen. In hun flat te Londen zijn Donderdag fwee Duitsche emigranten, twee vrouwen, die een vooraanstaande plaats in de Duitsche socialistische beweging hebben ingenomen, dood gevonden. Het zijn de 37-jarige Dora Fabian en de 60-jarige Mar- thilde Wurm. De laatste was lid van den vroegeren Rijksdag, terwijl de eerste verschillende socialisti sche geschriften het licht heeft doen zien Beiden werkten ook in het buitenland zeer actief tegen het Nazi-regiem en hoewel het aanvankelijk leek alsof de beide vrouwen zelfmoord hadden gepleegd, heeft Scotland Yard om verschillende redenen gemeend een nader onderzoek naar de doodsoorzaak te moe ten instellen. Een doode. In de Nieuwe Leliestraat te Amsterdam is gister morgen een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Bij een verhuizing in die straat had men het hijschblok niet aan den daarvoor hostemrlen balk gehangen, maar een strop om den topgovel geslagen en daaraan het hijschblok vastgemaakt. Doze maatregel had men genomen omdat men den hijschbalk niet vort.rouw- de. Echter de topgevel was ook niet meer van hechte constructie. Toen er een kist werd goheschen, kwam deze met topgevel en al naar benoden, met het nood lottig gevolg dat de 80-jarige kruiersknecht, die er onder stond, er door op het hoofd werd getroffen. De man was onmiddellijk dood. Parijs. Te Parijs maakt men zich ernstig onge rust over het lot van de Fransche bark „La Korrig- ne", eigendom van graaf Etienne de Ganay, die een wereldreis maakt met aan boord eenige bekende Fransche aristocraten, o.a. de heer en mevrenw Van den Broek D'Obrean en Jean de Ratisbone, alsmede zijn eigen echtgenoote. Het jacht verliet op 27 Maart Nieuw Zeeland op weg naar Tahiti. Een Australi sche boot heeft In den Stillen Oceaan oen sloep van het jacht drijvende gevonden. Aangezien men niets van het jacht gehoord heeft en het weer op de te volgen route vrij stormachtig was, vreest men dat het jacht verongelukt is, hoewel de mogelijkheid blijft bestaan dat de ronddrijvende sloep door over slaande golven overboord is gespoeld. STORM IN DE FINSCHE GOLF. Leningrad. Aangezien de storm in de Finsche Golf, die verscheidene dagen geduurd heeft, is gaan liggen, zijn ijsbrekers uit de haven van Leningrad vertrokken naar Tallin, waar zij vijftien buitenland- sche schepen die tijdens den storm te Tallin moesten blijven liggen, zullen halen om door het ijs naar Leningrad te brengen. LAAN. SCHAGEN. VERHUIZING PER AUTO- MEUBELWAGENS. Vraagt onze tarieven voor plaatselijke ver huizingen. De passagiers uitgeplunderd, New York. Uit Kanalcee in den staat Illinois, wordt mededeeling gedaan van een roofoverval op den sneltrein naar New Orleans, dio zelfs voor Ame- rikaansche verhoudingen van ongekende brutaliteit getuigt Terwijl de trein in volle vaart des nachts zijn weg vervolgde, zagen de passagiers plotseling vier met revolvers gewapende bandieten voor zich die zij tot dan toe voor onschuldige medepassagiers hadden gehouden. De roovers waren te Chicago in den trein gekomen, en aangezien zij zich aanvanke lijk niet opvallend hadden gedragen, dachten dc passagiers eerst aan een slechte Aprilgrap. Toen de roovers echter van hun wapen gebruik gingen maken en een der passagiers gewond werd, wist men wel beter. In de paniek die ontstond, plunder den de vier de passagiers uit, waarbij zij slechts ruim duizend dollar aan baar geld buitmaakten, aangezien de meeste passagiers de grootere bedragen goed in hun koffers hadden weggestopt Toen zij klaar waren, verlieten zij den trein, kort voor het passeeren van het station Kanakee, waar de trein zijn snelheid aanzienlijk vermindert. De roovers wis ten te ontkomen, hoewel een der reizigers bii het passeeren van het station een briefje met de mede deeling aan de politic uit het coupéraam wierp, welk briefje echter te laat gevonden werd op lacht op de roovers te maken. Op de locomotief had men klaarblijkelijk niets van het gebeurde gemerkt. 87 uur en 19 minuten zonder onderbre king in het water. Onlangs heeft men in de bladen het sensationeele bericht kunnen lezen, dat een Argentijn. Pedro Can dioti genaamd, de ongelooflijke prestatie had ver richt. de Pnrana-rivier van Santa Fé tot aan Uriburu Rf. te zwemmen, een afstand van 430 kilometer, wel ke hij in 87 uur en 19 minuten aflegde. Wat tot dusver evenwel nog niet bekend was. is het, feit. dat C.andlotf geen jeugdige sportman is, maar reeds 43 iaar oud is. Hii Is leeraar in de che mie en anatomie aan het Collegio Comercial te San ta Fé. Sedert faren. aldus meldt de „United Press" uit Buenos Aires, heeft de zwemmende leeraar zich op deze. thans met succes bekroonde onderneming voor bereid. De laatste weken, die aan ..den erooten slag" voorafgingen, zwom hii tien uur ner dag. Dat Candioti een fenomennnnl uithoudingsver mogen heeft, bliikt wel uit bet feit. dat hii van de 87 uur en 19 minuten, welke hij in de golven van de Parana-rivier doorbracht, slechts 5 uur op den rug rustte en zich den overigen tijd onafgebroken zwem mend voortbewoog. Gedurende en geheclen tocht heeft hii slechts en kele druiven, een weinig cognac en een paar teugen koffie tot zich genomen. Zijn eigenlijk doel was Bue nos Aires; om dit te bereiken moest hij echter nog een traiect van 80 kilometer afleggen. Omdat intusschen ziin hartslag zwakker werd en hll last kreeg van maagkrampen, heeft de leeraar het laatste gedeelte opgegeven. Toch is Candioti nog niet tevreden met de sport prestatie. die hem wereldberoemd maakte. Ziin ide aal is het Kanaal over te steken, hoewel dit in ver gelijking met zijn laatste succes, slechts kinderwerk schijnt te zijn. Wanneer hem echter geen Maecenafi te hulp komt, zal dit ideaal wel nooit verwezenlilkt worden, want het overzwemmen van het Kanaal kost zeer veel geld en de salarissen der leeraren zijn in Argen tinië allesbehalve hoog. Door bemiddeling van de gemeentebe sturen. De minister van hlnnenlandsche zaken heeft een circulaire gericht aan de gemeentebesturen betref fende de distributie van nekelharing. In deze circulaire deelt de minister mede. dat de Nederlandsche Vissehreij Centrale zich voorstelt, dat de distributie van pekelharing door bemidde ling van gemeentebesturen zon kunnen geschieden. De regeling zou ongeveer als volgt kunnen plaats hebben. Teder gemeentebestuur geeft aan de Vis- scherii Centrale od hoeveel haringen voor de distri butie benoodigd zullen ziin. Opgegeven moet wor den. waar en on welken dag men de haringen wenscht te otnvangen. Het is de bedoeling die bestellingen te doen nlaats beibhen op bestelbonnen, welke vanwege de Neder- 'andsche Visscberiieentrale zullen worden toege zonden. De verzending geschiedt dan aan bet ge meentebestuur of aan een door bet gemeentebestuur "P te geven adres doch niet rechtstreeks aan parti culieren. welke eventueel bii dc distributie worden '^geschakeld. De verkoon moet geschieden tegen betaling van '0.10 per 8 haringen, terwiil per gezin 8 baringen "er week beschikbaar worden gesteld. Verkoop van 'e haringen mag uitsluitend geschieden tegen inle vering van door of vanwege bet gemeentebestuur i(gegeven bonnen, waaruit blijkt, dat de aanbieder vecht heeft op het koopen daarvan. Degene, door wien de verkoop plaats vindt, zal on ziin beurt de bonnen in moeten leveren aan een nader aan te ge- "en instantie, opdat, zal kunnen korden nagegaan, lat niet m»i»r haringen zijn verkocht dan bonnen begeven ziin. Van de onbrengst der haringen kan door het ge meentebestuur 20 net. worden behouden indien de venters worden ingeschakeld en 10 net. van den ver koopprijs indien de venters bii den verkoop niet worden ingeschakeld. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL. Door ondergrondsch drijfwerk gegrepen. Aal ten. Bij de houtzagerij der firma Te Paske is de werkman Derksen met ondergrondsch drijf werk in aanraking gekomen en een paar maal rond geslingerd. De man die vermoedelijk twee gebroken beenen heeft is naar het ziekenhuis te Winterswijk overgebracht STOKER VAN LOCOMOTIEF GEVALLEN. Enschede. Gistermorgen is op de werken voor den aanleg van het Twente-Rijnkannal nahij Enscne de de 20-jarige stoker N. van een locomotief geval len. HU kwam onder de machino terecht. Met zeer ernstige hoofdwonden is de jongeman naar liet ziekenhuis gebracht ONBEMANDE BALLON BEREIKT EEN HOOGTE VAN 39-580 METER. Moskou. Bij Kostroma is een der onbemande, vanzelf registreeronde Instrumenten voorziene slra- tosfeerballons gevonden, die blijkens dc instrumen ten een hoogte heeft bereikt van <39.580 meter. Men construeert thans een nieuwe ballon, die naar men. hoopt een hoogte van 50.000 M. zal bereiken. ANNA PAULOWNA BILJARTEN. In café Slikker had op twee tafels een aardige bil jartwedstrijd plaats tusschen het achttal Philipson, Sliker. P. Rozenbroek, Ruzenaars. Jongejans. Al kemade, Naastepad en J. Rozenbroek, uit Anna Paulowna. en een achttal uit Enkhuizen. Elke club won 8 van de 16 gespeelde partijen, doch Anna Pau lowna maakte 1564 punten tegen Enkhuizen 1531, dus 33 punten meer. In Enkhuizen bracht Anna Paulowna het er nog beter af. De bovengenoemde acht spelers en de heer Rezelman speelden daar 18 partijen. C. Slikker won zijn twee parUjen, en zoo ook G. Philipsen, J. Ro zenbroek en K. Jongejans, terwijl W. Alkemado en Rezelman er ieder een wonnen. Anna Paulowna won daar dus 10 partijen tegen Enk huizen 8. Ook uit de volgende cijfers spreekt de overwinning van de Poldersche biljarters: A. P. maakte in 460 beur ten 1670 car., het alg. gem. was 3.63 en de hoogste serie 70 (Slikker). Enkhuizen maakte in 450 beur ten 1512 var„ alg. gem. 3.36 en hoogste serie 49 (J. Ellerbroek). Slikker en Ellerbroek haalden ook het hoogste gemiddelde, nl. resp. 19,44 en 10.45. R.K. Staatspartij. De plaatselijke afdeellng van de R.K. Staatspartij vergaderde bij den heer De Graaf. In zijn openingswoord wees de heer N. Zwarthood op de belangrijkheid van het eenige agendapunt: candidaatstelling voor den gemeenteraad, doch druk te de aanwezigen tevens op het hart geen overdreven verwachtingen te koesteren ten opzichte van hetgeen zij, die katholiek Anna Paulowna in den Raad zullen vertegenwoordigen, kunnen bereiken. Spr. schetste de positie van het katholieke volksdeel in de ge meente en van de afgevaardigden in den Raad. Na doze inleiding werden de hecren C. van Diepen, C. v. d. Ploeg, W, van Oosten, J. van Nulancli A. Ko men, J. A. Smit, J. v. d. Berg Azn. en mevr. Brink- mann—Houwert candidaat gesteld. De heoren W. v. Oosten, J. v. Nuland en A. Komen verklaarden niet bereid te zijn een candidatuur te aanvaarden, de heeren C. van Diepen, C. v. d. Ploeg J. A. Smit, konden er zich in beginsel mee vereeni gen, de heer J. v. d. Berg Az. hield het in beraad en mevr. Brinkmann—Houwert was niet aanwezig en zal dus door het bestuur worden aangezocht. Hierna gaf de voorzitter een beschouwing van de positie van de R.K. .Staatspartij in den lande en stelde ieder lid persoonlijk verantwoordelijk alsmede door zijn laksheid of sympathiseeren met dissidenten of N.S.B., een tijd zou aanbreken, waarin alle duur ver kregen rechten en vrijheden ontnomen zouden wor den. Als oorzaken van den snellen groei van de N.S.B, noemde spr. don slechten economischen toe stand en gebrek aan historische konnis en beval de lezing aan van: „De les der geschiedenis" en van de anti-N.S.B.-brochure: „Ismaël trekt op". Hierna volgde sluiting met de mededeeling, dat dc candidaatstelling nog tot Zondagmiddag 12 uur mo gelijk is. H E E REU GO WAARD De S.D.A.P. zal dit jaar ook met een eigen candi- datcnlijst voor de gemeenteraadsverkiezing uitko men. De volgorde der candidaten zal naar men ons medcdecldo zijn: 1. H. van Elten, 2. J. Vader, 3. J. Buwaida, 4. mej. A. Schouw, 5. H. P. van Laar, G. K. Koster. Bij de publieke aanbesteding voor den bouw van een woonhuis, annex winkel, voor den heer M. Vis ser, electricien alhier, aan de Basserwcg, werd door een tiental aannemers ingeschreven. Hoogste inschrij ver was de firma Bruin te St Pancras voor f 2355.—, laagste de heer J. Kamp alhier voor f2019.—, aan wien het werk werd gegund. De raming was f2300.— WIERINGEN Sportnieuws voor a.s. Zondag. Succes 2Schoorl 2. Aanvang 2 uur. Meteoor 1—Succes 1. Vertrek 11.15 uur van Hlp- polytushoef. Deze laatste is één der promotiewedstrijden. Zondagavond zal alhier een home-traininewedstriid gehouden worden in Concordia. Er wordt door D.O.K. van Den Helder en „Wieringen" van Wieringen deelgenomen. Fraaie prijzen zijn beschikbaar ge steld. BRAND. Betreffende het bericht in ons no. van Donderdag over don brand aan den Koningsweg in de percee- len Bugel en Siegers kunnen we nog melden, dat niets van de inboedels is gered kunnen worden. De beide woonketen waren verzekerd tegen brandscha de, zoo ook de inboedel en inventaris van den hoer Bugel. De inboedel van den heer Sipgers was niet verzekerd, zoodat dit ongeval voor hem een finan- cieele strop beteekent HARENKARSPET Donderdag ƒ.1, had in het lokaal van den heer Broersen te Kalverdijk, de verkooplng plaats van een burgerwoonhuis met erf, eigendom van den heer P. Hoogeboom te Kalverdijk en ten overstaan van Notaris Hilbrand te Obdam. Kooper werd van genoemd perceel de heer R. Kruijer Sz., te Kalverdijk voor de som van f 1040. WAARLAND. Afgesloten ril weg. Wegens het in orde brengen der wegen is de'Hoo* gebrug en Veluweweg afgesloten voor doorgaand verkeer.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15