Het peil van He afgesloten Zuiderzee. C. Roggeveen Cz. Wij leveren goede MEUBELEN SPORT. Zaterdag 6 April 1935. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9695 De watervoorziening van Noordhollands Noorderkwartier. tegen lage prijzen. Vereeniging voor Ziekenhuis* verpleging „Schagen". Nederlandsche Bank verhoogt het disconto, 17.500.000 eieren naar Duitschland. Rapport van de Zuiderzee-Vereeniging. Alle be langen het best gediend bij stand tusschen 20 en 30 c.M. N.A.P. Dezer dagen bood het dagelijk'sch' bestuur der Zui derzee-Vereeniging, de heeren ir. Wouter Cool, ir. A. Plate, prof. dr. H. N. ter Veen en mr. G. Vissering, den Ministers van Waterstaat en Defensie een be langrijk rapport aan betreffende het wenschelijk peil op het IJsselmeer. Nog versch in het geheugen liggen de moeilijkhe den, veroorzaakt door het waterbezwaar in October 1932. De lage landen om het IJsselmeer waren ver dronken, doordat vele polders en boezems niet in staat waren, hun overmatig water te loozen op het IJsselmeer, van Welk meer zelf het peil steeg tot 0.15 M. en zelfs tot 0.18 M. boven A.P. (Door berichten en foto's in ons blad hebben wij in die dagen duidelijk laten uitkomen hoe moeilijk het was het water te loozen en dat op plaatsen, waar men sedert menschenheugenis geen overlast van het water had gehad, de gronden nu ook blank stonden. Red. Sch. Crt.) Waren reeds meermalen bezwaren ingebracht te gen het vastgestelde minimum-peil op het IJssel meer van 0.13 M. A.P., thans kwamen de pennen in beweging en het verzet van bepaalde groepen van belanghebbenden en verscheiden deskundigen won aan kracht. Niet ten onrechte werd naar vo ren gebracht, dat reeds een IJsselmeer-peil van 0.40 M. A.P. in ui&icht is gesteld, en dat dit vooruit zicht in belangrijke mate heeft bijgedragen tot vor ming van het gunstige openbare oordeel over de af sluiting der Zuiderzee. Het Is intusschen bekend, dat de ongewenschte toestanden van October 1932 het gevolg waren van de onmogelijkheid, voldoende gebruik te maken van de spuisluizen in den afsluitdijk, terwijl de gevol gen van den hoogen IJsselmeer-stand voor Noord- Holland's Noorderkwartier, abnormaal ernstig wa ren door het samenvallen met een sterk verminder de spuigelegenheid te Den Helder, waar de groote marinesluis buiten gebruik was in verband met her stellingswerkzaamheden. Hieruit volgt, dat de ondervonden wateroverlast tengevolge van de gestremde afwatering op zichzelf geen dwingende conclusie tot zeer spoedige verla ging van het peil kan wettigen. De vraag was echter, of de. afwatering onder nor male omstandigheden ook gehinderd wordt door het huidige peil van 0.13 M. A.P. en wat van groo- ter gewicht is of bij een handhaving van dat peil de watervoorziening der omliggende landen uit het IJsselmeer verzekerd is. De Zuiderzee-Vereeniging vond aanleiding deze punten in ernstige studie te nemen en benoemde daarvoor een commissie, bestaande uit de heeren Ir. Wouter Cool, T. P. Keyzer, Ir. A. de Mooy, Ir. A. A. Mussert, A. F. Stroink, prof. dr. H N ter Veen, prof. ir. M. F. Visser, mr. B. van de Waerden en ir. D. F. Wouda. Het rapport dezer commissie nu werd den Minis ters van Waterstaat en Defensie aangeboden. De commissie vat haar studie samen in de volgende 'conclusies: 1. Het belang van een verlaagd peil (betere ont watering en mogelijkheid om zonder schade het ni veau tijdelijk op te zetten ten behoeve van de wa tervoorziening der omliggende landen in droge pe rioden) weegt afgezien van de inundatiebelangcn zwaarder dan dat van de scheepvaart bij een hoog minimumpeil op het IJsselmeer. 2. het belang van de landsverdediging levert geen blijvende bezwaren op tegen een uit andere overwegingen wenschelijke verlaging van het IJs- selmeerpeil, zelfs als zou dit dalen tot 0.40 M. A.P. Naar het zich laat aanzien zal na een betrek kelijk korte overgangsperiode de inundatie kunnen worden gesteld vrijwel onafhankelijk van het IJs selmeer. Voor dien tusschentijd schijnt het moge- dijk zoodanige maatregelen te treffen, dat de dwin gende eisch van een minimumpeil van 0.13 M. A-P. wordt losgelaten. .1 3. De nadeelen, welke de scheepvaart van een verlaging zou kunnen ondervinden kunnen grooten- deels worden weggenomen door een aantal kunst werken en voorzieningen, welke uitgevoerd worden, in voorbereiding zijn of noodig zullen blijken. Ge deeltelijk eischen deze voorzieningen een voortdu- W:,^, Let U eens op onderstaande aanbieding. f 38.50 f 57.50 i 27.50 Complete Slaapkamers vanaf Prima wit laqué Slaapkamers Dressoirs, moderne uitvoering COMPLETE HUISKAMER Dressoir 4 Stoelen, 2 Fanteuils 1 Tafel, Levering franco. Aanbevelend, Hoogzijde 114 - Schagen. TELEFOON 73. ÈSMSMSMm rend en nauwgezet onderhoud, waarop reeds uit een oogpunt van veiligheid niet mag worden afge dongen. 4. Voor de afwatering kan een minimum-peil van 0.13 M. A.P. onder bepaalde omstandighe den belangrijken overlast medebrengen. Elke ver laging maakt de kans hierop geringer^ doch een goede toestand voor groote natuurlijke loozingen wordt pas bereikt bij een peil van 0.40 A.P. Het is echter de vraag of het voordeel van een zoodani ge verlaging de Commissie erkent, dat deze aan de belanghebbenden in uitzicht is gesteld wel opweegt tegen de belangen, welke gebaat zijn bij een 0.10 M. a 0.20 M. hooger niveau. Wellicht ware de schade, welke daarvan ondervonden zou wor den, met relatief weinig kostbare kunstwerken op te heffen. Op dit punt kan de Commissie zich niet definitief uitspreken; zulks vereischt een afzonder lijk en gedetailleerd onderzoek, hetwelk uit den aard der zaak ware uit te voeren van Regeeringswege. 5. Het overwegend belang eener doelma tige watervoorziening, met name van Noord Hollands Noorderkwartier en Friesland'» boezem, eischt vóór den zomer de vorming van een reservew at er schijf boven het toelaat bare minimumpeil. Deze waterkolom moet thans ongeveer 0.10 M. hoog zijn en zon bij de uiteindelijk ontworpen oppervlakte van het IJsselmeer tenminste 0.20 M. moeten be dragen. Overigens wordt de waterstaat uiter aard vergemakkelijkt door een hoog peil, doch van groote beteekenis is dit niet. De Commissie beveelt het Dageliiksch Bestuur der Zuiderzee-Vereeniging aan, bij de regeering aan te dringen op: a. spoedige uitvoering van de maatregelen, welke de gebondenheid aan het peil van 0.13 A.P. opheffen, teneinde voorshands te kunnen komen tot een minimum-peil, gelegen tusschen 0.20 gn 0.30 A.P. b. een onderzoek in te stellen naar het meest wenschelijke definitieve peil op het IJsselmeer. Het opmerkelijke van dit rapport is gelegen in de vierde conclusie. Deze comihissie van deskundigen houdt niet star vast aan 'n peil van 0.40 A.P., vroe ger door Lely vastgesteld; zij meent, dat het peil zonder bezwaar hooger kan liggen. Dit staat in verband met den enormen vooruitgang der ontwa teringstechniek sedert den tijd van Lely. THEATER ROYAL. „Op hoop van zegen". Sedert het onsterfelijke meesterwerk „Op Hoop van Zegen" van Herman Heijermans verfilmd is, staat het opnieuw in het middelpunt der belang stelling. Over deze film, met mevrouw De Boervan Rijk in de hoofdrol van Kniertje, is de pers over de ge heelde Jinie enthousiast. Over den ïnhoucT* die overigen^-méér" dan bekend is, nog het volgende: Over Scheveningen heerscht een vredige stern- min: het Scheveningen, dat zich aan ons vertoonen kan met z'n wijde strand en eeuwig-aandeinende zee, het Scheveningen met z'n blonde duinen, z'n innige stemming van den Zondag, als al het werk neergelegd is en de menschen kerkwaarts tijgen. Een Scheveningen van rustige bezonkenheid is het dan: het dorp levert een vredigen aanblik. Een werkdag is daar wel verschillend bij: overal werkende menschen en spelende kinderen. Ook bij Kniertje, het oude visschersvrouwtie, dat nog zoo stoer is in weerwil van haar leeftijd, wordt aange pakt. Zij en haar nichtje Jo. die bij haar in huis is, moeten zwoegen en niet alleen uit werken gaan, maar ook nog hun eigen stukje land bebouwen om in het onderhoud te voorzien. Kniertje heeft twee zoons: Barend, de jongste, die niet varen wil, en Geert, die marinier is. Reeder Bos is een bezoek bij Kniertje gaan afleg gen en deze is vreugdig verrast geworden door zijn aanbod, haar jongsten zoon Barend op de ..Op Hoop van Zegen", die naar de geruchten gaan. een rotte, wrakke schuit is. te laten aanmonsteren. Zij doet een goed woordje voor Geert. Geert die eenigs- zins het zwarte schaap op het dorp dreigt te wor den. omdat hij „gezeten" heeft. En reeder Bos stemt grootmoedig toe zonder te laten merken, dat het juist heel goed met z'n plannen strookt. Barend is tegen zijn wil in gedwong enhij wil alles voor z'n moeder doen, maar niet varen, niet varen. Een ver schrikkelijke paniek maakt zich van den jongen meester, als hij denkt, dat hij dan ook eens zal ver drinken. net als z'n vader en z'n beide broers Jozef en Hendrik. Kniertje echter weet hem over te halen. Geert is vrijgekomen. Woedend wrokt hij na over de celstraf, die hem gekooid heeft. Niets is hem thuis goed. Het is een heele verrassing voor Knier tje. als zij haar iongen thuis vindt. Hij is bitter ge worden, opstandig. Maar Kniertje, moeder in hart. en nieren, begrijpt hem, laat hem uitrazen. En lang zamerhand vindt hij zich weer terug in de dagelijk- sche dingen. Kniertje heeft bet lot van Barend bezegeld, door het contract voor hem te teekenen bij den reeder. Zij heeft f25.voorschot gekregen en op den dag, dat de „Op Hoop van Zegen" uitvaart, wordt in Kniertje's schamelijke woning feest gevierd, want zij is jarig! De feeststemming wordt onderbroken door Bos, die op aanmatigende wijze waarschuwt, dat het meer dan tijd is dat Geert en Barend zich aan boord begeven. Geert pakt al z'n boeltje bij elkaar, maar hij gaat niet, alvorens Bos de les gelezen te hebben over zijn verwaten optreden. Barend verschijnt in de woning, als alleen nog maar Kniertje, die in grooten angst verkeert over zijn wegblijven, thuis is. Zij houdt het verhaal van den jongen voor fantasieën voortgesproten uit een brein, door angst verhit. Om hem aan te moedigen, doet zij hem de oorringen van zijn vader aan. maar niets kan Barend er toe bewegen zich naar het schip te begeven. Twee veld wachters moeten hem gaan halen. Hij klampt zich wanhopig aan den deurpost vast. en het zijn Knier tjes handen, die de zijne los maken. Z'n moeder blijft gebroken achter. Het slechte weer komt opzetten. De storm komt aanzetten, al heviger en heviger. Kniertje is naar bed gegaan, het verdriet, of en beetje kou. wie zal het zeggen? Clementine brengt haar soep en eieren, ze meent het goed. maar haar vader mag het niet weten... Buiten raast de zee, woeden de golven. Men ziet de „Op Hoop van Zegen" die den ongelij- ken strijd tegen de elementen moet opgeven. Ba rend. doodsbleek, ziet een visioen van Simon voor zich, die hem waarschuwt. Geert ziet z'n broer en wil hem helpen, we zien hoe Barend zich aan hem vastklampt. Op het kantoor van reeder Bos komen telkens menschen vragen of er nog tijding is van de .Op Hoop van Zegen", waarvan men in zes weken niets hoorde. Dan komt er plotseling een telefoontje: Een luik, gemerkt 47, is aangespoeld, en ook een lijk, dat men geïdentificeerd heeft: Barend. Nu is er be richt: de „Op Hoop van Zegen" is vergaan. Marietje kan het niet gelooven en komt haar smart luid uit snikken. Jo komt praten met reeder Bos als hij haar eens het reisgeld gaf tot Nieuwediep, waar Barend's lijk gevonden is, dan kan ze zien of het Barend zelf wel is! Maar de reeder wijst dit van de hand. Het is immers zeker, dat het Barend is. Daar stormt de verontwaardigde Simon binnen, die den reeder en zijn dochter voorhoudt dat hij hen ge waarschuwd had, maar hij wordt het kantoor uitge zet. Niets interesseert Bos op dit oogenblik, dan zijn verzekerings-polissen hij krijgt een schok, als hij gewaar wordt, dat Kniertje wezenloos op een stoel achter hem zit. Ze valt flauw als ze de bevestiging van het nieuws uit Bos' mond hoort. En daarna, als ze zich nog de laatste oogenblikken van haar jon gens aan wal herinnert, zegt ze: „Twaalf jaar gele den zat ik hier ook zoo... met de „Clementine..." I ven was Bovengenoemde vereeniging vergaderde Donder dagavond ten lokale van den heer J. K. Boontjes. Voorzitter de heer J. Schoorl Pz. Spr. deelt mede dat de penningmeester, de heer Burger, wegens een tamelijk ernstige ongesteldheid niet aanwezig kan zijn. De notulen worden door den secretaris, den heer P. Lap gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding van deze notulen zegt de Voor zitter nog, dat er circulaires zijn gedrukt, die bij niet-leden zijn verspreid en waarin tot lid worden wordt opgewekt. Ingekomen is een circulaire van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging Volharding te Alphen aan de Rijn, waarin wordt aangedrongen op onder steuning van het voorstel van die vereeniging op de federatievergadering tot het tegengaan van split sing op dit gebied. De vergadering kan zich met deze gedachte wel vereenigen. De heer Lap brengt nu het jaarverslag uit, waar uit blijkt, dat op 31 Dec. 1934 het getal betalende leden is gestegen tot 1908; kinderen beneden de 16 jaar tot 565. Het aantal leden van de operatie-afdee- ling is afgenomen van 847 op 781. Verpleegd zijn 81 personen met een totaal van 1396 ligdagen; verpleegkosten f 4128.40. Ten laste van de operatiekas kwamen 14 personen, kosten f 1171.28 De omslag per lid was over 1934 f 2.55; voor de operatie-afdeeling f 2.40. De rekening 1934 sloot in ontvangst en uitga- op een bedrag van f 6370.97; het batig saldo f 446.12. De Voorzitter wijst er nog op, dat dit saldo wel hooger was geweest, had niet de onderafdeeling Wieringermeer een verlies van ruim f 507 opgele verd. De heer J. de Vries, rapporteur van de financieele commissie, zou deze rekening nog niet willen goed keuren. Door ziekte van den penningmeester is de vergadering met den heer Burger telkens uitgesteld. Wil deze rekening grondig onderzocht worden, dan moet de penningmeester eerst nog eenige inlichtin gen geven. - Dë Voorzitter stelt voor de rekening voorloopig goed te keuren, dan kan bij de te houden buitenge wone algemeene vergadering definitieve décharge aan den penningmeester worden verleend. Wordt goedgevonden. De Voorzitter wil nu eerst wat zeggen over het verlies dat de onderafdeeling Wieringermeer heeft opgeleverd. De ernst daarvan wordt wel degelijk be seft. Door dat verlies hebb enook de Schager leden hoogeren omslag moeten betalen. De onderafdeeling heeft de zedelijke plicht dit tekort aan te zuiveren. Er kunnen nu 2 dingen gebeuren: le. kan men voor de Wieringermeer door statutenwijziging een afzon derlijke omslag heffen en 2e. kan er in de Wierin germeer een eigen afdeeling gevormd worden. Het bestuur van de onderafdeeling voelt voor 't laatste niets; het zou het jammer vinden wanneer de goede banden werden verbroken; men betaalt liever een afzonderlijke omslag. De Voorzitter wijst op den goeden wil van de on derafdeeling; men beschouwt daar het verlies als een eereschuld. Het bestuur stelt dan ook voor een buitengewone algemeene vergadering uit te schrijven, waarbij dan voor de Wieringermeer een aparte omslag kan wor den voorgesteld (door statutenwijziging). De heer Lutjeharms Jr. is bang, dat de omslag voor de Wieringermeer te hoog zal worden. Men heeft al een omslag, dan deze nog en in de eerst komende jaren zal ook nog met verlies worden ge werkt. De Voorzitter ziet het niet zoo somber. Toen de vereeniging in Schagen bègon, waren de uitkomsten ook niet zoo gunstig, dat komt langzamerhand. Niet vergeten mag ook .worden, dat de Wieringermeer nog steeds meer wordt bevolkt. Resumeerende zegt voorzitter, dat de onderafdeeling Wieringermeer een tijdelijk karakter draagt. Zoo gauw men daar genoeg leden heeft, kan men zelf een afdeeling vormen. Men wil dit echter niet doen, voor deze eereschuld betaald is; een standpunt, dat door ons naar waarde wordt geschat. De heer De Vries informeert, of er in de Wierin germeer nog vele achterstallige gelden zijn te innen. De Voorzitter weet, dat er weinig achterstand is en zwaait den secretaris-penningmeester van de onder afdeeling lof toe voor z'n activiteit. Het bestuursvoorstel wordt dan aangenomen. Volgt de verkiezing van 3 bestuursleden, n.1. de heeren J. Schoorl Pz., J. G. van Barneveld en P. Lap welke heeren allen herkozen worden. De heer Lutjeharms Jr. acht het onjuist, dat een aftredend lid der finantieele commissie herkiesbaar is; op die manier zijn het steeds dezelfde, die de rekeningen controleeren. De heer De Vries is het hiermede eens: fraude zou er door in de hand kunnen worden gewerkt. De Voorzitter voelt ook het juiste van deze rede neeringen; dit punt kan mooi aan de statutenwij ziging worden bijgevoegd. Tot lid van de financieele commissie wórdt dan herbenoemd, de heer J. de Vries, die deze benoe ming aanneemt. Het bestuur stelt voor de volgende vergoedingen over 1934 toe te kennen: aan den secretaris f 50, (was f 50, maar de heer Lap wil niet meer hebben), aan den penningmeester f 140 (was f 125) en aan den secretaris-penningmeester te Wieringermeer f 25 (was f 20.) Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten. Bij de rondvraag zegt de heer De Vries, dat som mige leden voor royeeren in aanmerking komen; de achterstand is soms groot. De Voorzitter merkt op, dat het bestuur uiterst soepel is, maar wanneer onwil van de leden blijkt, dan zal tot royeering moeten worden overgegaan. De heer Lutjeharms Jr. denkt, dat de bode ook schuld heeft; deze loopt zeer onregelmatig; een be wering, die door den heer Renooij wordt bevestigd. De voorzitter zegt, dat de quitanties regelmatig behooren te worden aangeboden; onderzocht zal worden of dit gebeurt, zoo niet, dan is het een te- ALKMAAR GROSSIERSBEDRIJF DER FIRMA GEBR. ROTGANS. Wij waren in de gelegenheid 't pand te bezichtigen aan de Laat 81 alhier waar de firma Gebr. Rotgans thans haar grossiersbedriif gevestigd heeft. 't Pand, waar voorheen 'n café en danszaal in ge vestigd was. heeft een groote verandering onder gaan. Waar vroeger de cafébezoekers hun rustig zitje hadden en de danslustigen rondzwierven, zijn thans overal stellingen verrezen, waarop de ver schillende pharmaceutiscbe. huishoudelijke en toi letartikelen zijn opgestapeld. Direct bij het binnenkomen trof ons de groote voorraad van de welbekende Elcowaterverf.waarvan de firma de vertegenwoordiging heeft, terwijl ook de door de firma in den handel gebrachte Kroonlever- traan en Taraxkliersiroop daar te vinden waren. Verder gaande langs de verschillende afdeelingen trof het ons dat, door de practische manier van op bergen het geheele bedrijf er op is ingericht, ondanks de veelsoortige artikelen, de orders zoo vlug en ze ker mogelijk klaar te maken en te verzenden. Tenslotte bezichtigden wii nog even de afdeeling waar de firma haar. bij de huisvrouwen, welbeken de BI eekwat er fabriceert. Terugkomende van onze rondwandeling namen wij nog even plaats in het kantoor en konden wij. opmerken hoe of men van daaruit een uitstekend overzicht over het geheele bedrijf der firma heeft. Al met al heeft de firma Rotgans een goed inge richt bedrijf gekregen, waarmede wij haar geluk en veel succes toewenschen. WEDSTRIJDPROGRAMMA-WIJZIGING. 7 April. K.N.V.B.-Beker. 5e ronde: ZeeburgiaD.F.C.; Z.F. C.Be Quick (Gr.) 6e ronde: AlcmariaStormvo gels: Juliana—Sparta. Promotie 3e klasse: D.W.V.Volewijckers. I (Sportkroniek). N.H.V.B. 1 D Ingelascht WatervogelsWieringerwaard. Adsp. Ingelascht: D.T.S. aA.S.V. a Beslissingsmatch vastgesteld voor de eerste plaats in 3 C tusschen Flevo 1 en Strandvogels 2 te spelen te Twisk. Scheidsrechter F. v. d. Kooij, neutrale grensrechters N. Baas en W. Thepen. (Alg. Sportblad). Tot 31/2 procent. Amsterdam: De directie van de Ne derlandsche Bank N.V. heeft, met ingang van 5 April, den rentestand als volgt vastgesteld:- Wisseldisconto 3y2 Promessendisconto 4 Beleening van Effecten 4 Beleening van goederen 4 Voorschotten in Rekening- Courant 4 Voor opslag in Duitsche koelhuizen. Naar het „Ned. Weekblad voor Kruidenierswaren" verneemt, heeft de Reichsstelle für Eier te Berlijn een bestelling gedaan voor de levering in April vgn \iy2 millioen eieren, te leveren in koelhuisverpakking en bestemd voor opslag in Duitsche koelhuizen. BANK DOOR ROOVERSBENDE OVERVALLEN. De daders geëxecuteerd. Moskou: Naar thans officieel wordt medegedeeld, Is het filiaal van de staatsbank te Kamenetz-Po- dolsk, nabij de Roemeensche grens, door een roover- bende overvallen. De kassier van de bank werd daar bij doodgeschoten en twee andere beambten gewond. De daders konden na eenige dagen worden ge arresteerd, en wel te Kiew en te Moskou. Zij werden naar Kamenetz-Podolsk overgebracht en daar door de rechtbank ter dood veroordeeld. De vonnissen zijn reeds voltrokken. kortkoming van den bode en zal men z'n consequen ties maken. Opgemerkt wordt nog, dat voor het royeeren moei lijk een algemeene gedragslijn te trekken is. Wan neer er evenwel door onwil 6 maanden achterstand is, dan zullen wel royementen moeten volgen. De heer Lutjeharms Jr. vraagt of men, wanneer bij het voetballen een verwonding of b.v. beenbreuk opgeloopen wordt, voor uitkeering in aanmer king komt. De voorzitter antwoordt hier bevestigend op; we vragen niet naar de oorzaak, maar naar het feit. Verder complimenteert de heer Lutjeharms Jr. het bestuur nog voor de goede leiding. De voorzitter antwoordt nog bevestigend op een vraag van den heer Krook of, wanneer bij verhui zing naar een andere gemeente men automatisch lid wordt van de aldaar bestaande vereeniging mits aangesloten bij de federatie) en nadat de heer Krab- man er z'n spijt nog over heeft betuigd, dat de bode niet aanwezig is, sluit de voorzitter deze vergade ring. SPARTANIEUWS. A.s. Zondag zal Sparta I een, hier in Schagen èn omgeving geheel onbekende tegenstander krijgen te bestrijden. De 3e klas K.N.V.B. ver. Halfweg zal n.1. op het Sparta-terrein met haar eerste elftal Sparta I komen bekampen. Volgens gewonnen inlichtingen beschikt Halfweg over een goed spelend le elftal, voornamelijk bestaande uit jonge spelers, welke vooral technisch goed getraind zijn. Daar echter Sparta I juist tegen sterkere elftallen haar beste spel ontplooit, kunnen de vele voetballiefhebbers er dus a.s. Zondag op rekenen een fraaien wedstrijd zien. Beide elftallen komen volledig uit: HALFWEG I: J. Th. Woortman J. Westerman C. Tienstra J. v. d. Dussen K. Visser P. v. Huizen J. Visser C. Bongers M. v. Aalst L. Visser N. Bongr SPARTA I: D. Arnoldus V. Vlottes A. Slikker. J. Weeland J. Lutjeharms P. Boon W. Rus C. de Moor J. Peetoom G. J. Boontjes Res. W. J. Biersteker. j. Franzen. GEMEENTE SCHAGEN. Burgerlijke stand: Geboren: Aris, zoon van Sleutel Daniël en van Keppel, Cornelia; Hermanus Petrus, zoon van van Lint Christiaan en van Schaap, Afra Cornelia.

Schager Courant | 1935 | | pagina 9