Op de Paaschtentoonstelling De ramp van de „Leeuwerik"» Van de Alkmaarsche Sportvelden Advertentiën. BOB ANTON K 1434. EVERT VRUGT, exposeeren wij eiken» en lacqué slaapkamermeubelen Dc zeven lijken near Roesenbeck o ergebracht. DE VERKIEZINGEN IN DANTZIG. Geboren: Zoon van; O. E. KNOL-van Halst A. H. KNOL Schagen, 7 April 1935. Beschikbaar: de voor 5 jaar goedgekeurde 8-jarige zevenmaal bekroonde Belgische Vosbles Stam boek- en Premiehengst Vader Fair K 1186, Kampioen Den Haag en Milaan. Dekgeld f 13.— k contant. Meerdere merrie's van één eige naar reductie. K. J. KAAN, Lotweg 30 - Anna Paulowna. Schager Roosjes. Te koop: lekkere blauwe Aardappelen en Bruine- en Citroenboonen. Th. de Geus, Rijpje, St. Maarten. Niet op Zondag, Te koop: 2 versche Koeien met goede productiecijfers, bij POOL Nz., Barsingerhorn. Een partij mooie Bevelander Poters te koop, bij R. C. WA1BOER, Knees- weg No. 5, Anna Paulowna. Gevraagd tegen 29 April: Een Kaasmakersknecht, zonder vakkennis onnoodig zich aan te melden. Adres: W. HOEKSTRA, Kaast. „Nooit Gedacht" Hipp. Wie- ringen. Tot onze diepe droefheid overleed heden te Sale-Manchester (Engeland), na een kort, doch hevig lijden, onze geliefde Verloofde, a.s. Schoonzoon en Zwager, in den leeftijd van 24 jaar, Petten, 5 April 1935. JANNIE DE BEURS. W. DE BEURS. A. DE BEURS—Muller. IA AP. AAF. BRAM. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 10 April, op de algemeene begraafplaats te Hillegom. I Nieuwe modellen in moderne uitvoering tegen zeer lage prijzen. Opklapbedden - Draadmatrassen Kapok. Matrassen en Dekens. VESTA NAAIMACHINES. I Ijsafzetting de oorzaak van de ramp. Brilon. De correspondent van het Persbureau Vaz Dias in Westfalcn rncldt uit Brilon: Hoewel dc plaats, waar het KJL.M-vliegtuig de ..Leeuwerik'' op den terugweg van Praag is neerge stort tamelijk ver van het ongeveer 6000 inwoners tel lende stadje Brilon verwijderd is. beeft, de ramp juist daar groolen indruk gemaakt, aangezien dc plaats van het ongeval in dc Krcis is gelegen, waarvan Bri lon de hoofdstad is. Behalve de Landrat Jansen be gaf zich ook een kleine politiemacht., voornamelijk manschappen van do te Brilon gedetacheerde gen darmerie, naar de plaats van de ramp. Onder leiding van den Gendarmerie-Obermeister N'iedrig werden de eerste maatregelen genomen. Zoo als reeds gemeld werd waren d» lijken geheel ver koold en onherkenbaar. Enkele voorwerpen, als sleu tels en horloges werden vari labels voorzien, terwijl ook nog enkele door het vuur slechts gedeeltelijk aangetaste papieren op de slachtoffers werden ge vonden. In opdracht van den Gendarmerie-Obermeis ter Niedrig werden een:ge foto's van de situatie ge maakt. waarna de lijken met wagens naar het dorpje Boesenbcck werden overgebracht. Ijsafzetting de oorzaak? Den Haag. - Zondagochtend was er op het hoofd kantoor der K.L.M. te Den Haag geen verder nieuws omtrent het ongeluk met de „Leeuwerik" te verkrij gen. De directeur, de heer A Plesman, had nog geen contact gehad met zijn experts, die. ZondagochtenJ in dc vroegte in de omgeving van Brilon zijn aange komen. In een kort onderhoud, dat wij Zondagmorgen nog met den beer Plesman hadden, deelde deze nog me de, dat naar zijn meening de waarschijnlijkheid groot is, dat het ongeluk aan ijsafzetting op de vleugels moet worden geweten. Het gewicht van 't vliegtuig zou daardoor zoo zijn toegenomen, dat het voor den! piloot niet mogelijk was, do machine boven cle ge vaarlijke zone uit te krijgen. In dit verband herin nerde de heer Plesman aan een noodlanding, welke Duimèlaur jaren geleden in dezelfdo omgeving heeft moeien maken. Hij constateerde toen ook ijsafzetting en zakte ai lager en lager Duimeliar slaagde er echter in zijn machine wonder boven wonder veilig op den grond te krijgen. Toen de nacht, waarin dit gebeurde, verstreken was en de piloot zag, waar hij terecht was gekomen, en waar hij overal langs was gevolgen kreeg hij eerst recht 'n denkbeeld van het risico, dat hij geloopen had. Soer heeft echter zooveel geluk niet gehad. Een van dc vele heuvels is hem noodlottig geworden. De dienst op Praag zal door het droevige gebeuren geen oponthoud hebben. Een onderhoud met den directeur van de Tsjechische Luchtvaartmaatschappij. De heer Aler over de ramp. Herinnering aan de openingsvlucht. Amsterdam. Halfstok hangen stil de vlaggen van het stationsgebouw Schiphol. Het groófc plat form ligt verlaten. Donkere wolken jagen laag langs, een grijze lucht. In het gebouw*is het StiR een en kele K.L.M.-employé doet zwijgend zijn werk; pilo ten zijn er weinig en zij die er zijn, bespreken met ■gedempten stem liet vreeselijk ongeluk, dat gisteren de K.L.M. in rouw dompelde. In het restaurant komen Tsjechische piloten bin nen met hun tcchnisehen directeur ir. Oldrich Ru- zicka. Wc hebben een oogenblik gepraat met dezen leider van de Tsjechische luchtvaartmaatschappij, die in samenwerking met de K.L.M. de diensten op Praag onderhoudt*. Ook hij was vanzelfsprekend diep getroffen door het vreeselijk nieuws, dat hij gisteren in den voor avond van den heer Guillonard te Rotterdam'hoorde. Het is een harde slag, die de K.L.M. heeft getrof fen, maar wij weten, dat zij onversaagd voort zullen gaan, dat zij dc tanden op elkaar zullen zetten. Het vertrouwen zal volkomen ongeschokt blijven. Mis schien zal het passagiersvervoer de eerste dagen wat geringer zijn, maar weldra zal dit zich herstellen. De Hollandsche maatschappij heeft vliegers, die in heel de wereld leroclit beroemd zijn om hun kunde en voorzichtigheid. Een analoog geval. „Wat denkt U, dat de oorzaak van de Leeuwerik ramp is geweest?" „Dat is heel moeilijk te zeggen; we beschikken GEEN VOLDOENDE OVERWICHT DER HITLERIANEN. Grondwetsherziening in Nationaal-Socialistische geest voorloopig van de baan. De verkiezingen voor den Volksdag van Dantzig heb ben het volgende resultaat gehad: Stemmen (op 28 Mei 1933) N.S.D.A.P. 139.200 (109.029) Sociaal-democraten 37.530 37.882) K.P.D. x 6.880 (14.566) Centrum 30.059 31.336) Lijst Weise (Nationale Front 9.760 (13.590 Lijst Pietsch 750 Polen 8.100 6.743) 232.279 (210.152) Op de N.S.D.A.P. zijn dus 59.93 der siemmen uit gebracht, terwijl deze partij 66.66 der uitgebrachte stemmen op zich had moeten verecnigen om een grondwetswijziging te kunnen invoeren. Wij vernemen nog uit Dantzig, dat de verkiezingen voor den Volksdag geschiedden in een atmosfeer welke stond onder den druk der nazi's tegenover de andere Duitsche groepen. De propaganda der nati onaal socialisten droeg een opzwepend karakter. Au tobussen met. nationaal socialisten trokken door de stad en de omstreken, terwijl geen der andere partijen in het openbaar propaganda durfden maken. Een po ging der socialisten propagandawagens te laten rij den, werd direct door de nationaal socialisten onmo gelijk gemaakt, die cle wagens der sociaal-democraten vernielden. De Poolsche partij heeft autobussen door de stad laten rijden, welke met de Poolsche vlag waren ver sierd. Er worden tal van knoeierijen van de zijde der na- tionaal-socialistcn gemeld, in het bijzonder in de kleine plaatsen. Tot. tweemaal toe moest de commissaris-generaal van Polen ingrijpen, omdat geknoeid was. Tot twee uur gistermiddag hadden reeds 6070 der stem gerechtigden hun stem uitgebracht, nog slechts over zeer oppervlakkige gegevens, maar blikseminslag lijkt me hier niet het geval. Zes jaar geleden, op 9 Mei 1929, hebben we op hetzelfde traject, In de nabijheid, n.1. bij Kassei, een dergelijk ongeluk gehad. Een eenmo- torig toestel, dat door atmospherische toestanden gedwongen werd laag in een dal te vliegen, is toen niet vol gas tegen een bergland gevlogen. De drie inzittenden, twee leden van de bemanning en een passagier, zijn daarbij om het leven gekomen. Ijs afzetting maakte toen het op groote hoogte vliegen onmogelijk en evenals thans was oriëntatie door sneeuwstorm bijzonder moeilijk. Maar voor de rapporten binnen zijn aldus de Tsjechische directeur is het zeer moeilijk conclu sies te trekken. Onderhoud met Aler. Op bet bureau van den vliegdienst hebben we nog een kort onderhoud met den chef, den heer Aler gehad. Hii bad een telefonisch gesprek gehad met de K.L.M.-manncn, die gisteren naar Brilon waren ver trokken. De oorzaak van de ramp is op dit oogen blik nog niet vast te stellen. Uit verschillende ver- klarigen van ooggetuigen staat wel vast, dat Soer eenigen tijd in den omtrek heeft rondgecirkeld. Soms werd het motorgeronk veraf gehoord en dan weer dichterbij. De koers werd dus niet normaal ge vlogen. Soer had blijkbaar een reden om een ge schikt landingsterrein te zoeken. Wat hiervoor de aanleiding was is natuurlijk nog volkomen onbe kend. Er stond een hevige sneeuwstorm en er zal ongetwijfeld op de vleugels ijsafzetting hebben plaats gehad, wat ook al een reden w*as om lager te gaan vliegen. Wordt er rekening gehouden met de mogelijkheid van blikseminslag? Neen. meende cle heer Aler, bij blikseminslag cir kelt men niet rond. Het toestel vloog in den vallei, het dal van bet riviertje de Diemei, een zijstroom van den Weser. Door het. dal loopt een weg en een spoorweg. Zoover^ wij op dc kaarten hebben kunnen nagaan, is Soer' daar in een sneeuwstorm terecht gekomen en toen tegen de steile helling opgevlogen. De Burgberg is tusschen 400 en 500 M. hoog. Maar, zoo eindigde de heer Aler, het blijft zoolang de rapporten niet binnen zijn een kwestie van gissen. Alcmaria uitgebekerd. In een goed ge speelden wedstrijd, die ontaardde in een watcrballet, verloor Alcmaria met 01 van Stormvogels. Alcmaria heeft het seizoen beëindigd. Maar het slot is goed geweest. Natuurlijk was een overwinning ons welkomcr geweest, maar wat, we vandaag heb ben gezien, heeft ons in velq opzichten kunnen bevre digen. Het was een strijd tusschen twee gelijkwaar dige ploegen. In het veld was de Sportparkploeg ech ter- vrijwel doorloopend in de meerderheid eb waar de tegenstander nu eenmaal een cerste-klasser was, mogen we over het resultaat niet. ontevreden zijn. Zijn we wel ingelicht, dan is voor 't komend sei zoen op verschillende versterkingen te rekenen, ter wijl bovendien oen trainer zal worden geëngageerd. Voroal van dit laatste verwachten we veel, want ie dere Alcmariaan zal van een goeden oefenmeester veel kunnen leeren. Technisch is elke speler uitste kend, wat echter ontbreekt is de finishing touch, die een elftal productief maakt of niet. Jarenlang worstel den onze withemden nu in dc tweede klasse. Eii zoo deze wedstrijd ons één ding heeft bijgebracht, dan is het dit, dat de afstand tot onze hoogste afdee- ling toch waarlijk niet onoverbrugbaar is. De wedstrijd. Het begin is een aanvoelen over en weer. Spoe dig hebben beide ploegen zich ingespeeld en we zien de bal snel van helft tot helft gaan. Bij de Storm vogels is het ploegverband beter, waartegen Alcma ria individueel sterkere spelers weet te stellen. Het gevolg is intusschen, dat de aanvallen van de gasten gevaarlijker zijn en beter worden afgewerkt. Waar ook de schotvaardigheid der withemden nog al te wenschen overlaat, krijgt Jongmans meer werk te verrichten dan zijn collega-doelman aan de overzijde, Hollenberg. Nadat dc Alkmaarsche keeper in de tiende minuut zijn heiligdom nog net op het nippertjes aan door boring zag ontkomen, nadat we een oogenblik later Bijlsma een van zijn trucjes op meesterlijke wijze za gen volvoeren, wat echter niet wegnam dat we ons hart vasthielden, nadat we Gerritse eenige malen door te ver voortgezet individueel spel jammerlijk zagen falen, wisten de Stormvogels, toen er juist een kwartier verstreken was, hun doelpunt te scoren. De links buiten bracht uitstekend op, zette voor en de IJmuidensche midden-voor, die het leer juist voor zijn voeten gespeeld kreeg, kopte den bal onhoudbaar langs Jongemans. Tot op dit oogenblik was de middenlinie van de gastheeren zeer matig geweest, met uitzqndering van Burgers. Op eens werrl dit anders. Alles klopte van nu af aan. de Alcmaria-half-backs begonnen, wat we in lang niet gezien hebben, het middenveld te behcerschen, ze begonnen de voorhoede te voeden en te steunen en langzamerhand kon worden gesproken van een volkomen ovcrheerschen der tweede-klassers, van tijd tot tijd afgowiseld door steeds zeldzamer wor dende uitvallen der Stormvogels, die echter niets meer opleverden. De goed spelende Alcmaria achter hoede deed dn bal in den regel onmiddellijk weer naar de andere helft verhuizen, terwijl overigens Jongmans succesvol, hoewel niet altijd even zeker, zich van zijn taak kweet. Ook de voorhoede der withemden vermocht het intusschen niet tot doelpunten te brengen. Ten deele wijl het individucele spel nauwelijks een enkele maal met een behoorlijk schot werd besloten, anderzijds door het uitnemende spel van de achterhoede der be zoekers, die buitengewoon sterk was. In de 35ste minuut zien we niettegenstaande dit al les het Alcmaria-doel als dooi' een wonder aan een tweede doorboring ontkomen. Bijlsma miste, een Stormvogel staat alleen voor Jongmans, die ver uit loopt en nog even den bal, die nu corner loopt, weet te raken. Maar twee minuten voor ha.lf-timo is het onbegrij pelijk, dat Alcmaria den gelijkmaker niet wist te produceeren. Uit een goed genomen corner ligt de bal stil in den doelmond, maar 't eind is, dat hij 't veld weer ingaat. Na de rust een herhaling van voor 't half-time. Met dien verstande echter, dat Hollenberg nu veel meer en veel zwaarder werk te verzetten krijgt. In de elfde minuut mist Gerritse een pracht kans, in de vijftiende denken we weer Alcmaria te zien sco- ren. Maar weer is 't mis. Het meest ontstellende moment bezorgde ons Bijlsma, toen bij, enkele decimeters voor de doellijn, niettegenstaande hij de bal vrij had ora weg te trap pen, er de voorkeur aan gaf toch te gaan goochelen, 't Gelukte! Maar oef!, we hebben gerild. Ongeveer een kwartier voor 't einde begonnen de Stormvogels, bijgestaan door 't steeds slechter wor dende weer. zich meer vrij te spelen. De motregen begon over te gaan in een formeele gietbui, het ter rein werd glibberig, de bal glad en zwaar. Behoorlijk voetbal was nauwelijks nog mogelijk, en we beschouw den de kansen voor de thuisclub, die moest winnen Dip in de running te blijven, definitigf als verkeken. 't Kwam ook zoo! Wel zagen we Hi ernst ra nog een poging doen, die bijna succes had, wel flitste Plas, die zich meer en meer ontpopt als een speler van klasse, nog enkele malen langs twee, drie IJmuide- naren. 't Mocht niet baten. Toen de scheidsrechter de laatste maal floot, had Alcmaria met O—l verloren en was het uitgebekerd. WIERINGERMEER. Uitslag voetbal. Beslissingswedstrijd op terrein Twisk om de eerste plaats. Flévo IStrandvogels II. 03. IV I E R I N G E N HOME-TRAINERWEDSTRIJDEN. Zondagavond j.1. hadden alhier wielerwedstrijden op Home trainers plaats, georganiseerd door wieler club Wieringen tegen D.O.K. den Helder, over 1000 en 1500 meter, in de concertzaal Concordia van den heer S. Halfweeg. Deze wedstrijden waren iets geheel nieuws voor Wieringen, het was de eerste keer dat zulke wed strijden alhier werden gehouden. Te ongev. 8 uur opende cle voorzitter der wielercl. Wieringen de wedstrijden, den aanwezigen hartelijk welkom heetende en den wensch uitsprekende dat de avond slagen zou. Voorts heette spr. hartelijk welkom de vereeniging D.O.K. van den Helder en overhandigde aan den heer Bood, bestuurslid van D.O.K. oen bloemenmand uit erkentelijkheid der vcrceniging Wieringen. Om hier op den eersten Hometrainerwedstrijd aanwezig te zijn. (Applaus). Spr. dankte vooral ook de milde gevers en geefsters der prijzen voor dezen wedstrijd. Eerst volgden hierop de wedstrijden voor nieuwe lingen over 1000 meter. De uitslag is als volgt: Iz. Hanegem 45 sec., op 't Holt 44.8 sec., Vreuling 63 sec. Deze laatste heer was echter geheel ongetraind vandaar zijn achterstand. L. Boot 47.3 sec., Bakker 51.2 sec., Hoep viel uit, daar deze ook niet getraind is. P. Plooij 50.4 sec., N. Omis Sz. 48 sec., Jb. Visser Cz. 50.3 sec. Deze laatste drie heeren reden om een worst, beschikbaar gesteld door den heer W. Kaan. De gelukkige was N. Omis Sz. Door de heeren Vreuling en Hoep werd hierna overgereden, deze uitslag luidde: Vreuling 50 sec., Hoep 49 sec. Beide heeren mochten een worst in ontvangst nemen, beschikbaar gesteld door den heer G. Poppen. Deze heeren kwamen zoo uit de zaal en zooals we hiervoor meldden, ongetraind. Een korte pauze volgde hierop, oni onze dorst te lessen, daar dc kelen droog waren van het aanmoe digen der renners. Na do pauze kregen we de feite lijke hoofdschotel van den avond. De renners Wie ringen tégen do renners D.O.K. Dc uitslag op de 1000 meter is als volgt: Eerste Wieringen, tweede D.O.K.: J. Kreijger 39 sec. F. Schuurman 50.4 sec. S. Lont 41.3 sec., .T. Zoons 45 sec. H. Ottens 38.3 sec. F. Buschman 43 sec. M. Deykens 45 sec., G. Zcgers 41.3 sec. D. Klink 39 sec. C. Dienaar 40 sec. J. Keijger 40.3 sec. Dek ker 50 sec. S. Lont 42.2 sec. J. Zoons 40.2 sec. H. Ottens 40 sec. F. Buschman 40.1 sec.; M. Dey kens 49 sec. G. Zegers 40 sec.; D. Klink 40 sec. C. Dienaar 38.1 sec. In de tweede ronde is Schuurman uitgevallen, waarvoor K. Dekker inviel. In de tweede ronde werd tusschen S. Lont en J. Zoons een bus ham als pre mie beschikbaar gesteld, gegeven door een grossier- derij te Alkmaar. De winnaar was J. Zoons. Tus schen M. Deijkens en G. Zegers een kaas 40 plus. beschikbaar gesteld door de firma Albert Heijn. De winnaar hiervan was G. Zegers. En tusschen D. Klink en C. Dienaar een flacon Haarwater, beschik baar gesteld door den heer S. de Vries, welke werd gewonnen door C. Dienaar. Een wedstrijd voor nieuwelingen volgde hierop met als uitslagen: over de 100 meter: P. Plooij 49 sec.; Jb. Visser Cz. 50 sec.; N. Omis Sz. 48.4 sec. Een worst, heirvoor door slagerij Rustenburg be schikbaar gesteld, werd gewonnen door N. Omis Sz. z. Hanegem 472 sec.; Vreuling 48 sec.; op 't Holt 47.1 sec. Hoep 45.1 sec.? L'. Bood 48 sec.? Bakker 49 sec. De wedstrijd over de 1500 meter was nu aan de beurt. De uitslag is: Wieringen: Korthuizen 6.61 sec.; J. Hoep 65, C. He geman 63, J. Muntjewerf 59. J. Hoep 652. C. Hege>- man 64.4, J. Muntjewerf 62.2. Korthuizen 65.3 sec. D.O.K,: G. Beers 64,1, W. Zoons 67,2. F. Zoons 61.3j Jac. Snijders 68.4; W. Zoons 60.2; F. Zoons 69; Jac. Snijders 65 sec.; G. Beers 60.1 sec Tusschen Korthuizen en G Beers werd een worstl beschikbaar gesteld door slagerij Rustenburg, als preime gesteld. Tusschen J. Hoep en W. Zoons 2 babageriemen beschikbaar gesteld door de fa. D. Minnes. Tusschen C. Hegeman en T. Zoons een flar con fietsolie beschikbaar gesteld door de fa. N. Kaan Pz. Tusscliên .T. Muntjewerf en Jac. Snijders een bus cacao beschikbaar gesteld door de fa. Edel en Thils. De Wicringer renners hadden in de 1000 meter een totaal tijd van 6.54.6 min. cn in do 1500 meter 8.31.2 min. De D.O.K. renners in do 1000 meter 7.09 min. en in de 1500 meter 8.48 min. Hierna had do prijsuitreiking plaats der 1000 meter wedstrijd. De uitslag hiervan is: le prijs de verecni ging „Wieringen", een grootcn zilveren beker; 2e prijs D.O.K., Den Helder, een zilveren beker; 3e prijs C. Dienaar D.O.K., een zilveren lauwertak, beschikbaar gesteld door de fa. Minnes en v.d. Kreke; 4e pr. H. Ottens, Wieringen, een paar baanhandschoencn, be schikbaar gesteld door S. Halfweeg; 5e pr. D. Klink, Wieringen, een fruitmand, beschikbaar gesteld door Alb. Lont; 6e prijs J. Kreger, Wieringen, een krenr tebrood, beschikbaar gesteld door H. Visser Cz. Die der 1500 meter was: le prijs J. Muntjewerf, een electrische fietslantaarn, beschikbaar gesteld door P. Kreijger Pz. 2o prijs G. Beers, een medaille, be schikbaar gesteld door slager Rezelman van Anna Paulowna. 3e prijs W. Zoons, een paar race-hanti- schoenen. beschikbaar gesteld door D. Smit. 4e prijs W. Hegeman, een sigarettendoos, beschikbaar ge steld door de fa. D. Minnes, De prijzen werden met gepaste speeches aan de winnaars overhandigd door den heer J. J. Bosker. Hierna spreekt de heer Muntjewerf den heer Cornet lissen toe, den trainer der vereeniging Wieringen hem als blijk van waardeering namens de vereeni ging een bloemenmand aanbiedend. (Applaus). De heer J. J. Bosker doet daarna de mededeeling dat de prijzen der nieuwelingen niet kunnen uitge zocht worden, doch dat met overleg der jongens hier om a.s. Zondag zal gereden worden in café Zomer dijk te Den Oever Waar dan tevens om het kam pioenschap van Wieringen gereden zal worden. Een bal zal dan den avond besluiten. Spr. dankt dan ook de vele aanwezigen voor hun enthousiasme en roept een tot weerziens toe. Een gezellig bal sloot de avond. De vereeniging kan thans op een avond terugzien welke een enorm succes was. De zaal was geheel gevuld met publiek. Wij wenschen onzen renners en de vereeniging van harte veel succes. WARMENHUIZEN, 6 April. 16600 Kg. roode kool le kw. f 13.50—20, 2e kw. f 11 —14.50, 31000 Kg. gele kool le kw. f 1.30—2.40, 2e kw. f 1—1.20, 53700 Kg. D. witte kool f 0.70—1.30, 250 Kg. nep f 2.20, 2975 Kg. uien f 5.10—5.70, driel. f 1.30— 1.90, 2100 Kg. bieten f 0.50—0.60. ALKMAAR. 6 April 1935 Op de heden gehouden botermarkt werd 65721/$j ct. betaald. Eieren (groothandel) f 1.90—2.15, eend- eieren f 1.90 ALKMAAR. 6 April 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 melkkoeien f 120—170; 90 nuchtere kalveren (slacht) f48; 81 overhouders f 1015; Geiten f 8. ALKMAAR. 6 April 1935. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 305.000 kipeieren: 5058 Kg. f 1.802, 58—60 Kg. f 190—2, 60-62 Kg. f 1.90—2.10. 62—61 Kg. f 22.30, 6466 Kg. f 2.202.60. per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE. 6 April 1935. Uien f 4.805.60, drielingen f 2.503.30, grove f 5.50— 6.20, nep f 2, peen f 1.30—1.60, kleine peen f 0.60—0.70. Roode kool f 15.60—19.90, gele kool f 1—2.80, D. witte kool f 0.70-1.50. NOORDSCHARWOUDE. 8 April 1935. Aanvoer: 325 Kg. uien f 2.10, 1750 Kg. gele kooï fl.90, doorschot fl1.30, 700 Kg. D. witte kool, door schot 50 ct. BROEK OP LANGENDIJK. 6 April 1935. 9000 Kg. uien f 5.10—6.30, driel. f 1.70—2.60, grove f 5.40—6.10, nep f 1.90, 4500 Kg. peen f 1—1.50. Bieten 60—70 ct., roode kool 17.20—19.10, gele kool 1—2.60, doorschot 11.50, D. witte kool f 0.70—1.50, doorschot f 0.701.10. i

Schager Courant | 1935 | | pagina 2