Openingsavond „V eer burg" K.N.V.B. N.H.V.B.»uitslagen 7 April. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Go Ahead en Ajax hebben beide gewonnen. Maar niet cijfers die verrassend in hun geringheid zijn. Velocitas weerde zich zoo geducht, dat Ajax slechts met 10 wist te winnen in Groningen. Dit goede resultaat van de Noordelijke kampioenen is een prettige bijkomstigheid in de kampioenscom- I etitio, die zeker niet verwacht werd. Go Ahead ontving D.W.S. en hier was ook de uit slag 10. D W.S. heeft daarmee het in haar gestelde vertrouwen herwonnen. En dat was in Eindhoven wel wat geschokt met die 5—0 verplettering tegen P.S.V. De stand is nu: Go Ahead 2 2 0 0 2—0 4 P.S.V. 1 1 0 0 5—0 2 Ajax 2 1 0 1 1-1 O Velocitas 1 O 0 1 0—1 0 D.W.S. O 0 0 2 0-6 0 PROMOTIE-WEDSTRIJDEN. Afdeeling I, 2e klasse. Blauw Wit klopte naar onze verwachting het Zaan- damsche Z.V.V. met 3—0. De Amsterdammers staan thans heel gunstig. Blauw Wi; ('vermaas Z.V.V. 0 4-0 1 0—1 1 0—3 Afdeeling II, 2e klasse. 1I.B.S. viel ons ietwat tegen door gelijk te spelen tegen O.D.S. (22). Inmiddels heeft H.V.V. de beslis singswedstrijd voor het kampioenschap van 2A met 20 van C.V.V. gewonnen, zoodat de derde man in de promotiecompetitie nu ook bekend is. II.B.S. O.D.S. IÏ.V.V. 10 10 2—2 1 10 10 2—2 1 0 0 0 0 0-0 0 Afdeeling III, 2e klasse. Vitesse en S.C.H. speelden gelijk (2—2). Ook hier valt ons de eerste klasser niet mee. Afdeeling IV, 2e klasse. Terwijl Roermond en Middelburg met 0—0 gelijk speelden, word Willem IIPalemig afgelast. Afdeeling V, 2e klasse. Het was wel een dag van gelijke spelen, want ook De Kooi en Frsia speelden met 2—2 gelijk. K.N.V.B.-ERS IN NOORDHOLLAND. Tweede Klasse A. De beslissingswedstrijd voor de bezetting van de laatste plaats tusschen Hercules en D.O.S. te Utrecht eindigde in een 64 overwinning voor D.O.S. Zon- doende moet Hercules zich trachten staande te hou den tegen Volcwijckers en D.W.V, Tweede Klasse B. W.F.C. is gered. Zij klopte op tijd E.D.O. te Haar lem en Spartaan won met 2—1 van T.O..G, dat aan gewezen is om dcgradatiematches te spelen. W.F.C. IS 6 2 10 32—31 14 Spartaan 18 5 3 10 31—41 13 T.O.G. 18 5 2 10 21—46 12 Promotie 4e klasse. Bravo Succes! Dat was een prestatie die wij u niet hadden durven toedichten, dat jullie in Amsterdam van do Meteoor zoudt winnen! De kansen van de Wie- ringers staan ongemeen fraai nu na deze 2—1 zege op de hekkcsluiter van de derde klasse. A.s. Zondag komt Meteoor op Wieringen. Een gelijk spel is „slechts" voldoende voor Succes. Maar laten de spelers van Succes zich in hemelsnaam niet laten beïnvloeden door dit woordje „slechts". In pro- motie-competitie gebeuren de gekste dingen. Vooruit Successers, nog even de tanden op elkaar. Zoo ooit een kans fraai is, dan is dit het nu. Succes-spelers, laat van dc week alleen de wedstrijd van Zondag a.s. u voor oogen staan. In eendrachtig willen moet de bekroning liggen. Tot Zondagmiddag op Wieringen! K.N.V.B.-BEKER. Voor de zesde ronde verloor Alcmaria slechts met 1—0 van Stormvogels. 7 April. 1 D: Succes 2—Schoorl 40; Petten—J.V.C. 04; WatervogelsWieringerwaard 60. 2 F: Sparta 2—H.R.C. 4 1—4; Helder 4—H.R.C. 5, 2—0. 4 G: Dirksliorn— Petten 2 afgek.. 4 L: Wieringerwaard 2—Helder 7 afgek.; B.K.C. 4— II.R.C. 7 0—4; Watervogels 3—J.V.C. 3 1—0. Adsp. Helder aH.R.C. b 41; Helder cHelder b 4—1; Helder d—J.V.C. a 9—1; Sparta b—H.R.C. c 4-3; H.R.C. d—Helder e 5—0. OVERZICHT. In de eerste klasso is Wieringerwaard's nederlaag tegen Watervogels alleen maar verrassend om zijn grootte. Want uit de afwezigheid van K. Schenk, die een ernstige knieblessure heeft putten wij al de vrees dat het de roodbroeken niet succesvol zou ver gaan. De tweed plaats is nu voor Watervogels. Ook Schoorl maakt er n.1. geen aanspraak meer op, want de duinkanters werden door Succes 2 met 4—0 ge slagen. Petten tenslotte is hopeloos in daling. Nu verloren Geensen en zijn mannen op eigen veld van J.V.C. (0-4)1 H.R.C. 3 Watervogels Wieringenvaard Schoorl Petten Succes 2 Held. Boy» Helder 3 J.V.C. M.L.D. M.L.D. heeft twee verliespunten. 18 10 5 3 35-23 25 18 9 5 4 43—25 23 18 10 2 6 58—38 22 17 9 2 6 42—41 20 17 7 4 0 43—43 18 17 8 2 7 45—47 18 18 7 4 7 46-42 18 17 6 2 9 44-57 14 18 4 6 8 33—42 14 18 1 2 15 30-67 2 Tweede klasse. De stand is hier: Atlas H.R.C. 4 Texel 2 Helder 4 Sparta 2 HJR.C 5 POSKO. Helder 5 14 12 0 52—14 26 14 9 3 2 60-25 21 14 7 o 5 45-34 16 14 5 4 5 23-34 14 14 tj 2 7 45—42 12 14 3 4 7 26-44 10 14 5 0 9 2957 10 14 1 1 '12 29-64 3 Vierde klasse L. Kampioen H.R.C. 7 won van B.K.C. 4. De kans van J.V.C 3 op de tweede plaats is daardoor geringer geworden. Adspir anten. Hier valt de groote nederlaag van J.V.C a op te gen Helder d en de mooie 43 overwinning van Sparta b op H.R.C. c. DEN HELDER. Uitslag W.F.C. 2—H.R.C. 2 2—2. Ruststand 1—1; zeer forsche match; twee spelers uit het veld ge stuurd. W.F.C. is hierdoor kampioen. WIERINGEN. PROMOTIEWEDSTRIJD Meteoor I—Succes I 1—2. Hot is Succes gelukt om Metooor op eigen terrein te kloppen, cn is daardoor al een stap in dc goede richting. Met de rust was dc stand 00, dus alles kon gebeuren, doch kort na de hervatting wist S. de leiding te nemen en zelfs te vergrooten. Oom half drie liet scheidsrechter van 't Veer tos sen. M. won de toss en Al bert brengt den bal aan 't rollen. Direct wordt flink aangepakt, vooral door Meteoor. Het liet zich aanzien dat ze zich niet wil den laten verslaan, doch de S.-achterhoodc was in prima vorm, vooral Posthumes die alle eer toekomt, van de overwinning. Ook Succes onderneemt menige aanval, doch het korte spel in de voorhoede levert geen doelpunten op. Het spel golft dan ook heen en weer, met Meteoor de gevaarlijkste, vooral do M.- midvoor is een goede schutter, doch Piet was in vorm en zond alles retour. Als kort voor rust Albert alleen voor den M.-keeper komt, weet hij geen gaatje te vinden en schiet tegen de paal. Kort daarna weer een mooie kans, die door Albert wordt verknoeid, daar Kuiper een pracht positie had om te scoren. Met blanco stand gaat de rust in. Na de rust pakt Succes direct goed aan en direct gaan ze op het M.-doel af. Kuiper krijgt den bal te pakken, zet goed voor naar Albert, deze geeft een througpass naar J. Lont, welke direct inzet en Suc ces de leiding geeft 01. Na de aftrap is het weer Succes, die weer een goede aanval opzet, en groote verwarring wordt gesticht voor het M.-doel, doch de M.-keepcr bracht redding. Doch het is uitstel van executie, want als S. weer een aanval opzet, krijgt Albert den bal te pakken en scoort onhoudbaar, 0—2. Nu beginnen de Meteoren zich te roeren, en de S.-achterhocde krijgt handen vol werk. Bii een voorzet van den M.-rechtsbuiten komt de bal vlak voor het S.-doel, Posthumus meent hem nog te pakken, doch ocnige spelers belemme ren het uitzicht en de bal belandt in het net, 12. Nu is Meteoor bii na niet te houden, doch al spoedig zakken ze af en wordt het spel weer verplaatst naar de M.-helft. S. pakt geweldig aan, doch het zware veld is afmattend en wel worden nog eenige kansen geboren, doch door buitenspel of door ingriinen der M^achterhoede. wordt niet meer eescoord. Spoedig fluit v. 't Veer inrukken en S. heeft verdiend ge- wnnen. SUCCES II—SCHOORL I ,4—0. I De Succes-reserves brachten het er ook best af en wisten de Schoorl-menschen maar liefst met 40 te verslaan. Om 2 uur liet Augustein beginnen en al spoedig weten de S.-ers de leiding te nemen en flink aanpakkend hadden ze met rust een 30-voor sprong, wat hun reeds in veilige haven deed bren gen. Na rust begon Schoorl zich wat beter te weren, doch ze konden het net niet vinden. De S.-ers voeg den er nog een doelpunt aan toe en behaalde zoo doende een schitterende overwinning. Volgenden Zondag alle naar het Succes-terrein voor den grootcn wedstrijd Succes 1Meteoor 1. PETTEN. PettenJ.V.C. 04. J.V.C. heeft het stoute stukje uitgehaald Petten in eigen huis met niet minder dan 4—0 er onder te houden. Als verzachtende omstandigheid kan voor P. misschien gelden, dat J. Vriesman en de gebroe ders Eriks wegens knieongemakken verstek moes ten laten gaan, waardoor het geheel zeer aan kracht had ingeboet, maar toch mag deze nederlaag niet alleen aan dit gemis geweten worden. Het samen spel was uitermate slordig, er werd met zoo weinig overleg gespeeld, terwijl ook de rechte geest over de spelers niet vaardig werd, dat succes haast wel uit blijven moest, al wil dit geenszins zeggen, dat P. niet een of meer tegenpunten zou hebben verdiend. Inmiddels is en blijft het van de J.V.C.'ers een kranige prestatie. Ruststand was 0—2. DIVERSEN. Nederlandsch elftal. Ons nationaal elftal Is op den avond voor Holland- België, vorige week, naar Carré geweest om de re vue van Bouwmeester bij te wonen. Buziau heeft de spelers hartelijk toegesproken en hen een bloemen mand overhandigd, die de spelers den anderen mor gen direct naar het Rotterdamsche ziekenhuis heb ben laten brengen, waar Vente verpleegd wordt. B.K.C. ook actief. Ook de voetbalclub B.K.C. te Anna Paulowna vraagt in de Sportkroniek bezoekers voor de eerst komende maanden. Het Belgisch elftal. Het Belgisch elftal dat 14 April tegen Frankrijk uitkomt is op de midvoorplaats na hetzelfde als dat wat op 31 Maart in Amsterdam uitkwam. Die mid voorplaats wordt volgens de Tel. bezet door... de ge duchte Raymond Braine, die na een 7-tal jaren in Praag te hebben gespeeld teruggekeerd is! Dat zal ons op 12 Mei ook danig schelen. KORFBALNIEUWS. De heer Kwast te Den Helder schrijft ons: Het is jammer dat in een stad zooals Den Helder waar de sport zoo beoefend wordt, heel weinig gevoe lens is voor de korfbalsport, terwijl deze sport zoo nuttig is voor de jeugd. Kom aan waarde stadsgenoo ten, laten wij niet achter blijven met andere plaatsen, b.v. Amsterdam, daar geven ook de speeltuinen den toon aan voor de jeugd, daar wordt het korfballen in de tuinen beoefend, zelfs spelen diverse clubs in den N.K.B. Zooals „Blauw Wit", een groote vereeniging bestaande uit de Speeltuinvereen. „Plan West", Van Speykstraat 65, „Oosterpark", Speeltuinvereeniging Oosterpark bij het Schravenzanderplein in 't Ooster park enz. Waarom in onze stad niet? Laten wij hopen dat het a.s. seizoen ook Den Helder niet achter zal blijven. Waar blijven Julianadorp, Wieringen, 't Zand, Cal- lantsoog, Petten, Anna Paulownapolder, Schagen en andere plaatsen. Wat een groot genoegen zou het zijn als bovengenoemde plaatsen eens zoo'n uitbreiding aan nam, voor het a.s. seizoen, dus 1935—1936. Zij zou den stellig een steunpilaar vinden bij het beoefenen van deze sport bij den Noordhollandschen Korfbal- bond, Secretaris C. Klomp, Noordschebosch 6, Zaan dam. Meldt u bij liem aan als lid van genoemden Bond. ANNA PAULOWNA Openingsrede. Na zich op geestige wijze te hebben voorgesteld als ceremoniemeester, heette dc heer C. D. Rezelman al len, die Zaterdagavond ter gelegenheid van de ope ning van de nieuwe zaal van Vcerhurg aanwezig wa ren, uit naam van den heer Jonker welkom. Naast Burgemeester Lovink, weth. cn gem.raads- ledcn, Dijkgraaf Wijdenes Spaans en Dag. Bestuur van den A. P. Polder werden in het bijzonder wel kom geheeten de dames, die „helaas" niet naar alle vergaderingen in Veerburg meegenomen kunnen wor den, omdat dit nu eenmaal op practischo bezwaren stuit" en de vcreenigingen, die bereidwillig waren luister aan den avond bij te zetten, architect Vlaming, de aannemers cn het personeel werden gecomplimen teerd met wat zij tot stand brachten cn dank ge bracht aan den heer Raap, die iets uit de geschiede nis in Veerburg zou vertellen en H. Jonker Jr. die het programma samenstelde. Spr. richtte zich daarna namens de aanwezigen tot de fam. Jonker. Het compliment voor den onderne mingsgeest en den durf om in deze tijden tot zoo groote uitbreiding van de zaak over te gaan, werd gevolgd door den wensch, dat de financieele uitkom sten van de exploitatie goed mogen zijn en het ver tolken den dank en waardeering van allen. Dank vooral ook van de vereenigingen, aan wien Jonker door het stichten van het nieuwe gebouw een prach tige huisvesting verleent, waardoor haar werk op economisch cn geestelijk terrein mogelijk is. Eer echter de nieuwe zaal voor geopend te verkla ren, gedacht spr. we mogen wel zeggen met eenigen weemoed het oude zaaltje. Zeker, er werd gelachen bij dc afbraak, maar toch voelde men ook, dat iets, wat velen lief was geweest, heen was gegaan, een stuk intieme Poldergeschiedenis. En nu, zoo eindigde spr., ongeveer, zijn we dan in de nieuwe zaal. Ze is grooter, lichter, moderner mooier, beter dan dc oude. Maar wc staan nog vreemd tegenover elkaar. Als wij haar vriendelijk begroeten, zegt ze ons nog niets terug. Dat kan ook niet, want zalen spreken slechts van den verleden tijd en ze heeft nog geen verleden. Met den wensch dat spoedig ook tusschen dit ge bouw en het publiek een geschiednis mocht groeien cn dat het een mooie geschiedenis zou zijn, verklaar de spr., namens den heer Jonker, de zaal officieel geopend. Sprekers en cadeaux! Was alzoo de zaal theoretisch geopend, de heer Jonker deed het practisch door alle aanwezigen thee en gebak aan te bieden en nadat deze gesavoureerd was, opende Burgemeester Lovink een rij van spre kers, afgevaardigden van verschillende lichamen en vereenigingen, diê roemende de mooie zaal en het initiatief van den heer Jonker, naast hun gelukwen- schen vele cadeaux aanboden, geschenken voor het interieur van de zaal. Het hoofd der gemeente herinnerde aan de oudste relatie met de gemeente. Veerburg is, nadat Anna Paulowna in 1870 een zelf standige gemeente was geworden, eenige jaren het „huis der gemeente" geweest, daar heeft de wieg van de gemeente gestaan, daar werden de eerste raadsver gaderingen gehouden. Spr. hoopte, dat Veerburg den goeden roep, die het altijd gehad hoeft zal behouden, dat het dus een gast vrij thuis, vooral voor de ingezetenen zal blijven. Kon spr., daar de gemeente arm is, niets uit hoof de van deze relatie aanbieden, wel kon hij dit als Di recteur van de Boerenleenbank, de instelling, die ook in Veerburg gehuisvest is geweest en die, niet al leen voor vergaderingen, maar ook voor veel andere zaken, waaraan niet altij'd financieel voordeel voor den eigenaar verbonden was, de deur steeds open vond. De Boerenleenbank schonk tafeltjes voor de aan de zaak gebouwde serre. „Misschien zult ge opmerken: Wat heeft nou een geheelonthouder aan een kastelein te zeggen, aldus de heer C. Wijdenes Spaans. Als Dijkgraaf van den Anna Paulownapolder kon hij er echter aan herinne ren, dat tusschen Polder en Veerburg zakenrelaties bestaan. Toen de Polder pas droog was en dè meeste bestuursleden buiten Anna Paulowna woonden, wer den in Veerburg poldervergaderingen gehouden. En toen om een goedo oplossing te krijgen bij Veerburg op het kruispunt van wegen die verbeterd werden, een gedeelte van de oude zaal in den weg stond, was het gevolg van het „te lof en te bod" gaan, dat deze verdween en mede daardoor kwam de nieuwe zaak tot stand, die past in het kader van de verbeterde we gen. Naast dc felicitatie van het Polderbestuur, bood spr. een opzet met lampen voor den leestafel aan. De volgende sprekers, we kunnen ze niet allen, zelfs niet verkort aan het woord laten, legden steeds weer den nadruk op de hartelijke verhouding tus schen den hospes en allen, die waar dan ook voor, in Veerburg komen. De heer V. Kaan bood namens Ormenio een elec- trische klok en voor de IJsclub een verlichting boven het biljart aan. De heer D. Stammes sprak voor de Holl. Mij van Landbouw en de Z.A.P., die de mooie verlichting van de zaal aanboden. De heer J. Geerligs schonk namens de Landbouw- sociëteit de tafelkleedjes, vazen en de bloemen daarin die de zaal zoo'n vroolijk aanzien gaven. Het Witte Kruis deed bij monden van den heer C. Liefhebber een paar palmen voor de serre cadeau. De heer Van Balen Blanken overhandigde voor de School feestvereeniging een gong, hopend dat deze veel mooie avonden zou inluiden. De heer Visser had zijn wensch op rijm en gaf van eenige personen, die voor de crisisorganisatie in Veer burg huisvesting vinden, een bloemenmand. Hetzelfde deed de heer H. Jonker Jr. voor de amu sementsclub K.N.A.L. en een treffend moment was het, toen hij daarna als zoon zijn ouders toesprak, vertelde hoe hij genoot, nu hij zag, hoevel sympathie zij ondervonden en hun een vergrooting gaf van de kiek, die kort te voren van beiden in het nieuwe buf fet was gemaakt. Tenslotte overhandigde de heer Rezelman onder daverend applaus als cadeau van hem persoonlijk, twee schilderijen in houtbrandwerk van het Oude en het Nieuwe Veerburg, die door hem zelf vervaardigd waren. Geschiedenis van Veerburg. De muzlekvereeniging Concordia van Breezand, speelde nu een drietal nummers, die het publiek met "en warm applaus beloonde cn daarna hield de heer :?aap een causerie: Grepen uit de geschiedenis van Veerburg, die met lichtbeelden werden geillustreerd. En nu staan we als verslaggever voor een groote moeilijkheid. De heer Raap deed „grepen" uit de ge schiedenis en had met de vertooning van de licht >eelden mee, misschien een paar uur noodig. Moe ten we weer grepen uit die grepen doen en wat moe cn we dan wel, wat niet noemen? We zullen er niet aan beginnen^ want we zouden zelfs met groote be- serking toch nog kolommen noodig hebben en zullen dus slechts een algemeenen Indruk op dit interessan te deel van het programma geven. Hoe de heer Raap zijn causerie hield, zouden we dat nog moeten vertellen! De man, die zelf 46 jaar lang z'n gaven gaf aan de gemeenschap, bracht uit al zijn gegevens steedsweer naar voren,wat Veerburg beteekend heeft voor het geestelijke leven in Anna Paulowna. Zijn eigen liefde tot den Polder en z'n be woners deed het mooie werk van vele uitmuntende personen en van vele vereenigingen, die in Veerburg gehuisvest waren, op den voorgrond schuiven en in dankbare herinnering bij zijn gehoor herleven en heel zijn verhaal was eigenlijk één opwekking tot de aan wezigen, die hij formuleerde aan het slot in den wensch: „moge de nieuwe zaal vaak de mcnschen bijeenbrengen om in goed eensgezindheid te zoeken: het ware, het goedo en het schoonc in het belang van het Poldersche volk". Muziek, zang en gymnastiek. Van de medewerkende vereenigingen noemden we al even de muziekvereeniging Concordia. Behalve deze was er ook de gymnastiekvereniging DOKEV, die met dames en heerenleden een programma uit voerde* dat. bijna een avond zou kunnen vullen en de zangvereniging Omhoog, diee en viertal liederen- zong, waarbij we evenals bij de muziek opmerkten, dat'de accoustielc van de zaal voor zang en muziek heel goed is. Samenzang Concordia zou met drie nummers het programma besluiten, maar daar kwam, al was het laat genoeg, niets van in. Het nog door meester Visser gedichte en door Wernicke getoonzette Polderlied cn twee ge dichten van den heer P. J. Waiboer, werden door al len, terwijl de heer Raap dirigeerde, uit volle borst gezongen. De heer Jonker bedankt. „Wat ik heb te zeggen, zult ge wel begrijpen", be gon de heer Jonker, toen hij eindelijk, na met een hartelijk applaus te zijn begroet, aan het woord kwam. Hij bedankte, ook namens zijn vrouw alle aanwezi gen, de sprekers, de vereenigingen, de schenkers van cadeaux en bloemenmanden (behalve de genoemde waren er van den architect Vlaming, de aannemers en schilders. De Graaf en Zoon, P. Broers, Kaandorp en Harder, middenstandsver., leveranciers, personeel en oud-personeel, een schilderij vna de firma Visser en een schemerlampje van een onbekende). Spr. ein digde met den wensch, dat later gezegd zou worden* wat is 't een geluk, dat die zaal is gekomen. De dansvloer in gebruik. Een slotwoord en het officieel programma is be- eidigd. Dan komt de band aan het woord. De dans vloer zal voor 't eerst gebruikt worden. Maar ook dat gaat niet zoo maar. Het echtpaar Jonker danst alleen de eerste wals en dan pas neemt het bal een aanvang. De band is goed, de stemming, vooral na den samenzang, echt ouderwetsch. We hebben van 's avonds 8 uur tot 's nachts 3 uur Veerburg officieel „geopend", hoe laat of vroeg zou het onofficieel weer dicht zijn gegaan?. BREEZAND. JONGEREN VREDES ACTIE. Voor de afdeeling der J.V.A. in Anna Paulowna sprak Zaterdagavond Hein van Wijk, oud-voorzitter der '"J.VA, over de rol der oorlogsindustrie. Het onderwerp is. zoo begon spreker, in hoog© mate actueel. De oorlogsdreiging is grooter dan ooit, En onder de factoren, die naar oorlog drijven, neemt de oorlogsindustrie een belangrijke plaats in De moderne oorlogsindustrie leidt een dubbel le>- ven. Zij bezit bijna altijd een vredestak en een ooi> logstak. Deze zijn verbonden door eenzelfde kapi- taalbelang. In tijden van economischen teruggang levert de vredestak alleen verlies op. Het winstbejag drijft nu den ondernemer naar den anderen tak. Dit echter brengt mee: en verandering van product (van landbuwgereedschan tot granaat), maar te vens van afnemers (van particulier tot staat). D© nieuwe afnemer echter verlangt tevens controle over het bedrijf en zoo ontstaat een dubbel proces: mili- tairiseering der industrie en nationaliseering der in dustrie. Dat agat te gemakkelijker wanneer regee- ringspersonen belanghebbenden zijn bii de oorlogs industrie. Spr. gaf daar verschillende voorbeelden van. Tenslotte stelde spreker de vraag der bestrij ding dezer werkzaamheden aan de orde. Hij behan delde verschillende mogelijkheden van boycot: dienstweigering, isolatie, boycot der vredesproduc- ten en socialen boycot. ZIJ Pt ST. MAARTENSBRUG. I Bijeenkomst v. Bond v. Boerinnen e.a. plattelandsvrouwen afdeeling Zijpe. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Vrijdag avond de savonds 7 uur, in het lokaal van den hsef Kossen. Voorzitster: Mevr. A. de Boerv. d. Sluis, Aanwe zig 42 dames. Voorzitster opent met een hartelijk woord van wel kom aan de aanwezigen, in het bijzonder aan mej. Piet. leerares aan de Huishoudschool te Schagen, dif een gedeelte van dezen avond zal vullen ?net een cau serie te geven over handwerken. Mej. Piet verkrijgt het woord en weet in welgestelde woorden de dames eenige nieuwe werkjes bij te brengen Ongeveer half tien was dit gedeelte vad den avond afgewerkt Voor zitster dankt paej. Piet voor den leerzamen avond, waarna deze de vergadering verlaat Belangrijke mededeeling. Het bestuur deelt thans bij monde van mevr. A. de Boer—v. d. Sluijs aan hare leden mede. dat twee adressen zijn verzonden. Er is een adres gezonden aan den heer Commissaris der Koningin in de Pro vincie Noord-Holland ter aanbeveling van de sollici tatie van den heer de Boer, naar aanleiding van de burgemeestersvacature, ontstaan door het bedanken van burgemeester de Moor te Schagerbrug. Het tweede adres is aan Ged. Staten van Noord- Holland gezonden met verzoek tot wederinvoering van den autobusdienst der Habo, voor geregelden dienst Slootdorp via Zijpe naar Alkmaar. Het bestuur stelt vervolgens voor om een geza menlijke tour te maken naar de Internationale Bloe mententoonstelling „Flora" te Heemstede op een na der te bepalen datum tegen betaling van f 1.10 pet- persoon aan reiskosten. Aangifte kan geschieden bij een der bestuursleden. Allen voor. Onder dankzegging voor de groote opkomst en dè plezierige samenwerking sluit voorzitster deze ver gadering. SINT PANCR AS De tulnbouwver. alhier heeft zich uitgesproken tegen het verleenen van een subsidie ten bèdrage van f 2500 voor den aanleg van een nieuwen weg in verband met de kanalisatie, loopendc vanaf de brug van Van der Molen in de richting Oost-West naai de Dorpsstraat.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6