evemq emsnttiren Eendracht Tuinbouwvereen. „De leder pak HONIG's VERMICELLI GRATIS U,T de OMGEVING OUDKARSPEL. LANGEND IJ K De tulnbouwvereeniglng hield Zaterdagavond hare alg. jaarvergadering bij den heer C. Vis, alhier. De opkomst der leden was goed. 'De voorzitter, de heer Jb. de Boer. opende met welkom, in het bijzonder tot burgemeester Wijnveldt. Spr. vestigde de aandacht op de goede medewerking welke men van het gemeentebestuur heeft ontvan gen. ten aanzien van de gehouden demonstratie. Voorzitter ging daarna den toestand van de tuin ders uitvoerig na, waarbij de vanuit Koedijk gevoer de actie werd gememoreerd, waarvan de cijfers niet door den minister worden geloofd, althans in twijfel getrokken. Eendrachtig moeten wij op hulp blijven hameren «n één lijn trekken. Wij behooren zoo langzamerhand tot de onderste ïhgen der bevolking. Toch zullen we het hoofd zoo lang mogelijk boven water houden. Mededeellngen. tTltsfe! van aflossing van bet voor de poterbewaar- plaat.s ontvangen voorschot van de Boerenleenbank kon niet worden verleend. Het jaarverslag van den secretaris, den heer P. ,Wijn, was hierna aan de orde. De toestand werd uitvoerig geschetst. De poterbewaarplaats heeft zich in meerdere be langstelling mogen verheugen. De rekening, uitgebracht door den heer Wijn, werd hierna vastgesteld. De ontvangsten waren 11584.58, de uitgaven f 1506.69, alzoo een kassaldo van f77.89. Op de spaarbank was f87.62 geplaatst. Voorzitter dankte d enheer Wijn voor zijn gehou den beheer. De zetkoolregeling gaf aanleiding tot eenige be sprekingen, waarbij werd aangedrongen op hand having .van de regeling. - Voorstellen Noordermarktbond. De heer P. Paarlberg stelde voor het entréegeld in de veiling te verlagen van f 3 op bijv. f 2. Het voorstel werd niet voldoende gesteund. De heer J. van Hout stelde voor. een aanvoerre- geling te maken om aan de ongeregelde aanvoeren een eind te maken. Bijvoorbeeld door 'n seriestelsel. De heer C. Borst Pz. merkte op, dat men last had van Warmenhuizen, waar men net zoo lang op steekt tot men genoeg heeft. De Voorzitter antwoordde, dat als Warmenhuizen zulke noodsprongen doet, de veiling daar dan geen reden van bestaan heeft. Aan den N.M.B. hebben de kooplui alle gelegenheid om voldoende te koo- pen. Na eenige besprekingen besloot men voor te stel len, om de aanvoer te regelen, den veilingleider te machtigen om op de drukke dagen een gedeelte te laten liggen, met de verplichting, dat dan den vol genden dag moet worden geveild. Naar de consenten-verstrekking door de veiling aal worden gevraagd. De heer L. Kalverdijk stelde voor, dat voor de aan werkloozen verstrekte producten den vollen mini mumprijs zal worden betaald. De heer K. Kaan vestigde er de aandacht op, dat voor de goede kool, die doordraait, minder wordt betaald dan den minimumprijs, alsof het een min derwaardig product is. Bij de steunuitkeering wordt daarmee geen reke ning gehouden. Het bestuur stelde daarom voor de volle uitkeering te vragen voor alle doorgedraaide producten. De heer G. IJff wilde den minimumprijs gaarne verhoogd zien. Het bestuursvoorstel werd aldus aangenomen. De heer L. Kalverdijk wees nop op de foutieve wijze van distributie, zooals van zuurkool in het volle sei zoen, als de zuurkool niet onverkoopbaar is. Spr. stelde nog voor, een witte-koolregeling in te voeren, zooals die twee iaar geleden is toegepast» Het voorstel werd aangenomen. De beer L. Kalverdijk wilde voorstellen, dat het Tand. dat men met aardappelen niet had kunnen beplanten, mag worden gebruikt voor kool. Men zag er geen licht in. Wanneer het persoonlijk wordt aangevraagd, met redenen omkleed, zou er wel eenige kans bestaan op toelating. Er werd aangeraden, persoonlijk naar Alkmaar te gaan. De heer K. Kaan wilde dit voorstel wel aanhangig maken. Hoofdzakelijk met de vrijwillige beperking stuit men op moeilijkheden. Wanneer verleden jaar compensatie is verleend, zal dit vrij zeker op het teeltbewijs dit jaar tot uiting komen. De heer C. Borst Pz. drong aan op erkenning van Rusland en zette de noodzakelijkheid uiteen. Voor de groenten kan er exportmogelijkheid door komen. Het voorstel werd aangenomen. Het bestuur had reeds adhaesie betuigd aan het congres voor de erkenning van de Sovjet-Unie. De heer Borst stelde voor, dit congres door een ver tegenwoordiger te doen bijwonen. Aldus besloten. De heer A. Bakker stelde voor, de draaihartigheld te bestrijden, door bijv. in een zeker deel kool te verbouwen en in een ander deel graan. De heer Jb. de Boer ried de leden aan, de strui ken van het land te zoeken, wat goede resultaten geeft. De heer A. Bakker wilde er op aandringen, dat voor het kleine land bijv. f 2.50 per 100 Kg. meer werd betaald voor de tarwe, daar men het voor den tegenwoordigen prijs niet kan doen. De Voorzitter meende, dat het in practijk niet kan worden toegepast. Het bestuur stelde voor. dat de richtprijzen voor de bewaarkool in verband met het gewichtsverlies, verhoogd worden. Daarmee wordt, geen rekening ge houden bii de vaststelling van de richtprijzen. Aldus aangenomen. Bii de gehouden bestuursverkiezing werd in de vacature-P. Wijn de heer J. van Hout benoemd. In de vacature-Wijn voor het N.M.B.-bestuur werd gekozen de heer K. Kaan; plaatsvervanger de heer W. Jonker. Voorzitter bracht den heer Wijn waardeerende dankwoorden voor zijn plichtsvervulling. De heer Wijn motiveerde zijn aftreden. Hij had te weinig tijd beschikbaar om zich aan zijn functie te geven. Spr. dankte den Voorzitter voor de aangena me samenwerking en voor het ontvangen vertrou wen. Bii de rondvraag stelde de heer C. Hink" voor. aan te vragen dat de kolenbon nog 14 dagen werd ver strekt De burgemeester deelde mede. dat deze kolen- bonnen een week verlengd zijn. De heer K. Borst Kz. vroeg de medewerking van het gemeentebestuur, dat de rente der prov. credie- ten door de gemeente worden betaald. Men besloot weer wortelzaad te gaan telen. n.I. verbeterde Flakkeesche. De heer J. Hink deelde mede, dat de ronde Duc onder de vroege aardappelen hoort. De heer Kaan geloofde dat men hiermee voorzich tig moest zijn, omdat er een soort spraakverwarring bestaat omtrent Ducen. Naar aanleiding van den vraag'van den heer A. Bakker merkte de heer D. Wonder on. dat bii con tracteeren van kool in den nolder per spoorwagon het teeltrecht aan den polderboer komt. Per H.A. komt het aan den contracteerende van elders. Daarin moet verandering komen. De heer P. Volkers bracht het zenden van een af gevaardigde naar de Sovjet-Unie ter sprake. Spr. wilde uit deze vereen, een candidaat benoemen. Het bestuur had eenige bezwaren tegen de candi- daatstelling, gezien de consequenties van dit bezoek aan Rusland, zooals spreekbeurten e.d. In het be stuur was geen candidaat. Ook niet in de vergade ring. De heer C. Borst Pz sprak er z'n sniit over uit. dat de Boerenleenbank aandrong op aflossing. Spr. bad gehoopt, een gunstiger antwoord te zullen ontvan gen. Spr. stelde voor, nogmaals uitstel te vragen. De heer Wiin vroeg of bet niet voldoende was. dat men wéét, wat de houding van de Boerenleenbank is. De burgemeester antwoordde, naar aanleiding van de vraag van den heer K. Borst dat betgeen door spr. is gezegd van de stoep van 't raadhuis altijd nog waar is, maar dat B. en W. verplicht zijn, op betaling der crodietnemers aan te dringen, volgens circulaire van Ged. Staten. Wat de banken geschre ven hebben, laat spr. voor bun rekening. Op de raadsagenda staat een voorstel om bet aandeel voor rekening van de gemeente te nemen. Daarna sluiting. SINT MAARTEN De vereen, ziekenfonds „Helpt Elkander" hield een ledenvergadering in het lokaal van den heer P. Schrijver alhier. Toen voorzitter te 8 uur de vergadering opende, kon dit weer geschieden met de gewone klacht over de geringe belangstelling. Daar dit echter te alge meen wordt werd geopend met een welkom tot aan wezigen en pers. Hierna werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Hierna volgt de rekening, nagezien en goedge keurd door den heer C. Pronk. Ontvangsten f 571.35 uitgaven f 498.83, batig saldo f 72.52. Bezit op 1 Jan. 1934 f 467.181/2, totaal bezit 1 Jan. 1935 f 539.70y2. Uit het jaarverslag bleek dat 1 bestuurs- en 1 le denvergadering zijn gehouden. Dat het fonds op 1 Jan. 1934 83 leden en lJan. 1935 84 leden telde met 8 donateurs. Dat er zijn voorgekomen 16 ziektegeval len met 74 uitkeeringen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heeren C. Pronk, G. Tesselaar en P. Kos herkozen en in de vacature D. Stoop werd gekozen de heer J. Kos. Deze heeren, ter vergadering aanwe zig, nemen allen hunne benoeming aan. Bii de reglementsherziening werd besloten om art 16 thans luidende dat voor ziektegevallen van lan gen duur in totaal in 2 boekjaren voor elk jaar 12 volle weken zal worden uitgekeerd, te wijzigen in dien zin, dat bij ziektegevallen waarvoor de patiënt voor rekening van gemeente, arm voogdij, of andere instellingen van liefdadigheid verpleegd wordt geen uitkeering zal plaats vinden. Bij de rondvraag zegt voorzitter op een desbetref fende vraag van den heer/A. Groet dat de uitkeering op f 5 per week blijft bestendigd. Hierna sluiting. W E RT N O E N 13e Jaarvergadering Muziekver. Ooefe- ning Kweekt Kunst. De muziekver. Oefening kweekt kunst, hield haar 13de jaarvergadering in de concertzaal Concordia alhier. De voorzitter de heer P. Jongkind opent deze vergadering met de volgende inleiding. Leden van O.K.K. Onze 13e jaarvergadering is momenteel bijeen en het verheugt mij U ook thans weer een hartelijk welkom te mogen toeroepen. In deze dertien jaren heeft O.K.K. zich ontwikkeld en is uitgegroeid van een klein clubje tot een zeer groote en populaire vereeniging, gerugsteund door een groot aantal kunst lievende leden en wij mogen ons vleien met de ge dachte dat wij thans een eereplaats innemen in de rij van onze plaatselijke vereenigingen. Als wij ons de voornaamste gebeurtenissen releveeren, welke al zoo in de bestaansperiode van O.K.K. plaats von den dan trekken voorbij ons geestesoog in het bij zonder de negen groote concoursen, in welke wij in den loop der jaren uitkwamen op verschillende plaat sen. Dit vooral waren belangrijke en spannende da gen in ons vereenigingsleven en volgens mij het ef ficiënte middel om de eerzucht van een goede ver eeniging te prikkelen. Welnu dames en heeren, O.K.K. heeft getoond niet weinig eerzucht te bezit ten, want altijd als zij het concours bezocht wist zij zich een eerste prijs te veroveren. Over eenige weken trekt O.K.K. opnieuw naar concoursen; laat ons trachten ook voor de tiende maal een eerste prijs voor ons mooie vaandel te bemachtigen. Als leider van onze vereeniging ben ik er trotsch op dit met u te kunnen bereiken en stel ik er prijs op U te complimenteeren met de tot nog toe behaal de successen, en vertrouw, dat wij ook thans ge lauwerd uit den strijd te voorschijn zullen komen in de hooge eereafdeeling. Mochten soms zoo nu en dan eens eenige wolkjes zich vertoonen in ons vereeni gingsleven, dan verzoek ik U toch altijd te bedenken dat dit van voorbijgaanden aard is en dat steeds onze hoofdgedachte moet zijn: Een voor allen; en allen voor een, en dat wij vredig doch niet minder energiek moeten strijden voor het doel, hetwelk e wij ons zelve hebben gesteld en dat wij kunnen bereiken door samenwerking, eendracht en ernstige studie. Dit dames en heeren, moet de hoofdgedachte zijn van de mooie spreuk en den naam van onze vereeni ging Oefening Kweekt Kunst". Met deze enkele woorden open ik onze 13e jaarvergadering en ver zoek ik onze secr., Mej. Koorn de notulen te willen voorlezen. Aldus voorlezing der notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Hierna volgt rekening en verantwoording van de penningmeesteresse. Notulen en kasbeheer is dusdanig in orde bevon den dat de Voorzitter niet kan nalaten beide functio narissen de dames H. Koorn en M. Wigbout hartelijk dank te zeggen voor hun bijzonder keurig werk cn hij uit den wensch dat beide dames nog langen tijd hunne krachten in dienst van Oefening Kweekt Kunst willen stellen. "Volgt bes'tuursverk'iezi ng. Na stemming is de uitslag aldus: Mej. H. Koorn, secr., M. Wigbout, penningm. Dames bestuursleden* T. Metselaar, T. Lont Jd., N. Lont Jd., T. Dijkshoorn, De verkiezing van den voorzitter levert eenige moeilijkheden op, daar de heer Jongkind zich liever niet meer beschikbaar stelt. Desondanks brengt de vergadering en bloc haar stem op den heer Jong kind uit Deze uit echter den wensch te wachten met zijn besluit tot het einde der vergadering. Punt 8 van de agenda is: bespreking„bals". Voor zitter meent hiervan zoo weinig mogelijk gebruik te moeten maken, welk voorstel algemeene instemming vind. Aan de orde is aanschaffing van eenige nieuwe instrumenten met het oog op een groot aantal nieu we leden, welke uit den gehouden cursus bij O.K.K, zullen worden ingelijfd. Wordt aldus besloten. Bij de rondvraag brengt een der dames nog onder de aandacht zoo veel mogelijk stilte en orde te be trachten op de ledenuitvoeringen en zoo mogelijk alle toegangen tot de zaal gesloten te houden tijdens de afwerking van het programma. Terecht merkt zij op dat deze uitvoeringen op hoog peil staan en dat dit zoo moet blijven. Niets meer aan de orde zijnde neemt de Voorzit ter weer het woord en komt thans terug op zijn herbenoeming als zoodanig. Spreker betoogt dat hij als voorzitter en als di recteur altijd zijn beste krachten heeft gewijd aan O.K.K. Thans echter, nu de vereeniging op een dus danige hoogte staat, meent hij er met nadruk op te moeten wijzen dat hij alleen dan zijn functie weer zal aanvaarden als alle leden eenparig zullen voort gaan hunne beste krachten te blijven inspannen om de vereeniging op het hoogst mogelijke peil te hou den. De vergadering gaat hiermede accoord en alzoo neemt de heer Jongkind onder dankzegging voor 't in hem gestelde vertrouwen de functie als voorzit^ ter weer aan. Tenslotte verzoekt de heer P. Bruul nog het woord en spreekt als 't volgt de vergadering toe. Voorzitter en leden yan O.K.K. Hoewel ik reeds enkele jaren als gast In Uw mid den vertoef en ook als zoodanig op Uw vergadering ben kan ik toch niet nalaten, eenige woorden te spreken. In de eerste plaats zou ik dan de leden willen feliciteeren met hun voorzitter en directeur, den heer Jongkind, die altijd op zoo zakelijke maar niet minder prettige wijze de belangen van Uw ver eeniging behartigt. In de tweede plaats dank ik U allen voor de ge zellige samenwerking en ik hoop dat wanneer mijn ouderdom dit toelaat nog vele jaren in Uw midden te mogen vertoeven. Voorzitter dankt den heer Bruul voor ziln korten, toespraak en sluit hierna de vergadering. BARSINGERHORN De Jaarlijksche avond met eigen krachten van do vereeniging „D.O.G." werd Vrijdagavond in de zaal van den heer A. de Graaf gehouden. De belangstelling voor dezen avond was zeer be vredigend. zoowel wat betreft de opkomst van de leden als van hetgeen op het tooneel werd geboden. Een mooi gevarieerd programma werd afgewerkt, waaraan velen hun of haar medewerking verleen den. Zonder aan de overigen ook maar iets te kort te doen, kunnen wij zeggen, dat een dans, uitge voerd door de dames Nobel en de Graaf, ons het best beviel, van hetgeen vóór de pauze werd gege ven. Dit nummer, dat op keurige wijze was uitge voerd. werd dan ook op verzoek herhaald. Na de pauze is er wederom volop genoten. En ioen te ruim 12 uur het laatste nummer van het programma, een artisten-revue. dat een waardig slot bleek te zijn, was beëindigd, was vrijwel nie mand zich bewust, dat het middernachtelijk uur reeds was verstreken. De Voorzitter, Dr. J. J. Werner, dankte in zijn sluitingswoord allen, die tot het welslagen hadden meegewerkt. Spreker uitte zijn tevredenheid over de spontane medewerking en hoopte een volgend jaar weer op den steun van velen voor een derge- lijken avond te mogen rekenen. Namens allen, die iets ten beste hadden gegeven, waarbij de heer Joh. van Stipriaan als pianist be hulpzaam was geweest, bood de Voorzitter den heer v. Stipriaan een pianolamp aan en diens vrouw een bouquet bloemen. Met een hartelijk applaus werd deze sympathieke geste begroet. Onder een gezellig dansje bleven de aanwezigen nog ge rui men tijd bijeen. D.O.G. kan met genoegen op dezen avond terug zien. bevat ter kennismaking een HONIG's BOUILLONBLOKJE 1L Er viel een fijne motregen terwijl Beresford en Joan hun weg naar de stallen zochten. „Ik breng je een eind terug", zei de jonge man. „Je kunt nu niet meer zooveel van Lightfoot vergen, en ik voel er bitter weinig voor den heelen avond in huis te blijven." „Ik wist niet dat Je mijn familieleden op de thee verwachtte", gaf Joan te kennen, terwijl ze door de modder stapte. Beresford lachte. „Het was grappig dat Persis er van langs had gekregen, vond je niet?" „Jij hebt het zeker met Sally geleverd?" vroeg Joan dadelijk. „Ik dacht wel, dat je kattekwaad had uit gehaald toen ik je vanmiddag zag. Ik vermoedde al dadelijk iets." Beresford lachte weer. „Jij verwacht blijkbaar al tijd iets." „Ik vind het allesbehalve aardig van Je" ging ze voort, toen ze in den stal stonden .„Je sloeg geen goed figuur. Je zult moeten toegeven dat Persis zich beter gedroeg dan jij." „Dank je voor het compliment", zei Beresford. „Wat moet Ik nu doen? Aan haar voeten knielen en vergiffenis smeeken?" „Nee, je dient echter wel op te houden met Je als een idioot aan te stellen", zei Joan met nadruk. „Ik zou het ellendig vinden als zij je de haas werd." „Beste kind, je bent slechts een vrouw", zei hij neerbuigend. Ze keerde zich om zonder te antwoorden en liep door ETHEL M. DELL den knecht tegemoet die het paard naar buiten bracht. „Rijd je?" vroeg Beresford. „Nee, het dier is te moe. Ik loop, als je nog een eind meegaat." „Wat zeg je van zulk afschuwelijk weer." „Ja het is bar. Geef maar een lantaarn, Watson. Het zal stikdonker zijn op den weg. In orde. Vooruit maar, Joan. Ik zal Lightfoot wel aan den teugel hou don." De regen viel nu bij stroomen neer en Joan droeg de lantaarn, terwijl Beresford het paard leidde. Ze praatten heel weinig onderweg: hun vriend schap was een dusdanige dat ze evengoed geruimen tijd konden zwijgen. Het was zelfs een feit dat Be resford Joan eigenlijk meer als een jongen dan een meisje beschouwde. Ze begrepen elkander volkomen en waren het zelden oneens. „Lacy Denham", en het huis der Harbridgo's la gen slechts enkele mijlen van elkander verwijderd, en die afstand kon nog flink verkort worden, wan neer ze door de weilanden gingen en langs het kerkje van Denham. „Het is jammer dat Lightfoot geen trappen loopen heeft geleerd", merkte Joan op, toen ze langs het kerkje kwamen. „Als ze niet zoo glibberig waren dan zou ik het nu nog probecren." „Je kon aardig op je bol krijgen als hij ineens op het oude kerkhof verscheen", zei Beresford glim lachend. „De koster kreeg stellig een beroerte van schrik." „Ja, dat is mogelijk," gaf Joan toe. „Sommige men- schen maken zich echter geweldig gauw van streek." „Waarom neem jij nu niet den weg door de wei landen en laat mij Lightfoot dan maar thuis bren gen. Het scheelt je een heel stuk," stelde Beresford voor. Joan stond stil en dacht even na. „Vooruit, verdwijn nu', drong hij aan. „Het is dwaas dien langen omweg te maken als het niet hoeft. Waarom je niet opstijgt is me een raadsel, want jc bent minstens even moe als het paard." „Wanneer hij werkelijk zoo moe is als ik, dan is het reden te meer hem te ontzien", gaf Joan te ken nen. „Goed dan, ik ga door de weilanden. Kan ik de lantaarn meenemen?" „Natuurlijk. Ik zal die in het dorp niet noodig hebben. Maak voort, Joan. Jij moet het eerst thuis wezen." „En dat zal wel gebeuren ook", lachte het jonge meisje. Bij de laatste woorden nam ze de lantaarn van hem over en ging in de richting van het weiland. Het was erg moeilijk geweest er met Lightfoot door heen te komen, begreep ze al dadelijk, want de mod der plakte aan haar laarzen. Het kerkje lag op een heuvel gebouwd en werd omringd door hooge, oude boomen. Hierdoor wekte dat gedeelte een somheren, spookachtigen indruk zelfs op een zomeravond, en op dezen killen Maart avond terwijl dc wind door de hoornen loeide en alle mogelijke griezelige geluiden gehoord werden, zou iemand die gevoelige zenuwen had gehad, zeer ze ker angstig zijn geweest Joan was evenwel altijd bedaard en volmaakt evenwichtig. Dit was niet de eerste maal dat ze in donker over het kerkhof ging en ze kende eiken boom en elk pad. Ze had echter niet verwacht, dat het zóó donker zou wezen, toen ze door de weilanden liep. Daar was no<? een sprankje daglicht eeweest. maar zoodra ze het pad naar het kerkhof bereikte merkte ze moei lijk zonder lantaarn haar weg te hebben kunnen vinden. Ze liet zich allerminst uit het veld slaan en het volgende oogenhlik had ze het hekje achter zich ge sloten. De oude grafsteenen kwamen somher in de duisternis uit. Duidelijk onderscheidde ze het fami liegraf der Vane Traffords, het gewelf waarin dc voorouders hun laatste rustplaats hadden gevonden. Een hooge taxishoom boog zich over het graf heen alsof deze het wilde beschermen. De regen kon hier door zonder twiifel niet heendringen, dacht het Jon ge meisje onwillekeurig, terwijl ze naderbij kwam. Ze liet het licht van haar lantaarn voor zich uit vallen teneinde de plassen te vermijden, die zich overal op den weg vertoonden, en daar haar volle aandacht hierop gevestigd was, ontdekte ze niet eerder voordat ze vlak hij den taxisboom stond, dat zich hieronder een donkere gedaante bevond. Ze schrok heftig, want niettegenstaande het kerk hof geenerlei verschrikkingen voor haar bood, was het toch geen plaats waar de bewoners van Denham na zonsondergang te vinden konden zijn. Onmiddel lijk wist ze zich echter te heheerschen, en liet het volle licht op den onbekenden metgezel van haar eenzaamheid vallen, zonder te bedenken, dat dit hem «voor een oogenhlik moest verblinden. Natuurlijk zou het geen minnaar wezen die hier zijn meisje ver wachtte, veronderstelde ze, en ze wilde toch zien in wiens nabijheid ze zich bevond. Doch deze man was haar onbekend en geleek to taal niet op de dorpelingen. Hij had zijn hoed diep over zijn oogen getrokken, en hoewel hij even scheen te schrikken, sprak er totaal gcefi jeugd of veer kracht uit zijn bewegingen. Hij liep regelrecht op haar toe, waardoor haar de weg versperd werd, zoo dat ze recht tegenover elkander stonden. En toen begon hij te spreken; zijn stem had een eigenaardige hcesche klank. „Sylvia"! klonk het. Weer schrok Joan. Onwillekeurig liet ze haar lan taarn wat zakken, zoodat de lichtstraal om haar voeten viel. Voor een kort oogenhlik stond ze besluiteloos wat te doen, en daarna, merkend dat ze tegenover een vreemdeling stond, begon ze te spreken. „Zoekt u iemand?" vroeg ze. Ze zag hoe hij trilde toen hij haar stem hoorde, alsof hij een heftigen schok had gekregen, en daar na ging hij met een gestamelde verontschuldiging terzijde staan. Joan liep echter nog niet door, gedreven door een impulsie indien mogelijk den man te helpen. „Is u verdwaald?" vroeg ze. „Kan ik u misschien ergens heenbrengen?" Weer hief ze het lantaarntje in de hoogte en liet het licht voor een kort oogenhlik op zijn gezicht val len. En zoodra ze zijn gelaat gezien had, maakte een zeker gevoel van afkeer zich van haar meester. Hij wekte een heel eigenaardigen indruk; hij zag er woest en wanhopig uit, en ze kreeg het angstige gevoel tegenover een misdadiger te staan. Hoewel hij onmiddellijk haar blikken vermeden had, kon zo toch zien dat er een vreeselijke uitdrukking in la^. Hij scheen evenwel voldoende haas over zichzelf ie wezen om aan een beschouwing van dichterbij 1o ontkomen. Verder en verder verborg hij zich in do schaduw, waardoor de weg voor haar was vrij ge worden. En toen hij weer begon te spreken, klonk zijn stem niet langer heesch en verlangend, doch hard en stug. „Dank u. Ik weet precies waar ik ben en wat ik zoek. Laat me u niet ophouden." Het leek wel alsof hij haar als het ware beval door te loopen, en na eenige aarzeling gaf ze hieraan dan ook gehoor. Per slot van rekening bestond er gee nerlei motief te blijven wachten, want hij meende klaarblijkelijk wat hij zei, en het was heusch niet zoo aangenaam nog langer in de nabijheid te moe ten blijven van een man die zich als een gentleman gedroeg, doch er uitzag als een boef. .Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7