Hangklokken De Langendijker Groentenveilingen. N.J.C. vanGEELEN Pendules, Barometers, DAMES! Ingezonden stukken. ssn Zooeven ontvingen wij nog een groote collectie Keuken- en Koekoekklokken welke wij zullen exposeeren op de Paaschtentoonstel- ling. Allen uitsluitend prima, gegarandeerde uur werken en let U vooral eens op onzen bijzonder la gen prijs. LAGEZÏJDE B 40 - Tel. 26. - SCHAGEN. MAGAZIJN VAN UURWERKEN, GOUD EN ZILVER. Diploma RijkshorlogemakersvakschooL LANGEND IJ K De Minister van Sociale Zaken heeft aan de ge meentebesturen van de 4 Langendijker gemeenten en St Pancras bericht, dat de proef, waarbij de overheid een derde van het door den tuinbouwer betaalde loon tot een maximum-bedrag van f 15 per week, bijpast, kan worden gecontinueerd. Indertijd hebben deze ge meentebesturen den Minister, op diens verzoek, ge adviseerd, de proef ook uit te br iden tot andere ge meenten in dit tuinbouwdistrict. Daaraan is echter geen gevolg gegeven, zoodat dit stelsel van toeslag op het loon door de overheid, voorloopig wel niet verder zal worden uitgebreid. NOORDSCHARWOUDE. GEM. ZANGVER. „CRESCENDO". Door bovengenoemde vereeniging werd Zondag avond een openbare uitvoering gegeven onder lei ding van den Dir. Willem Hcspe. Een vrij talrijk publiek woonde deze mooie avond bij. Als inleiding kregen wij eerst eenige nummers van het vrouwenkoor, welke uitstekend gezongen werden. Noemen wij slechts ..De klokken luiden" van Hespe. Wat een klankvolle stemmen, het. was alsof wij de metalen klanken van de klokken hoorden. Vervolgens trad het gemengde koor op en zong o.m. „Dag van Toorn" ook van Hespc. Dit was ook een bijzonder mooi nummer. Het is ons op gevallen, dat de mannenstemmen veel meer uitko men als voorheen, zoodat men een beter geheel ge kregen heeft. De aanwinst van enkele heeren leden is hier niet vreemd aan. Na de pauze werden nog enkele mooie nummers gezongen door vrouwen- en gemengd koor, waarna het concert was afgeloopen en de aangekondigde verloting volgde. Door de Sonny band werd tusschen de pauze voor wat muzikale afwisseling gezorgd, alsmede voor de '••al muziek. om ook kennis te maken met onze voortreffelijke Amrilda-huidcrême ontvangt U bij een tube IVOROL-tandpasta tijdelijk een tuibe AMILDA gratis. IVOROL in tuben van 40 en 00 ct Verkrijgbaar in alle voorname zaken. „WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED". OUDKARSPEL. Wielrennen. Op den Helderschen weg bij Koedijk werd een pc- lotonwedstrijd gehouden door de ren- en tourvereeni- ging Onderling Genoegen, tegen A.S.V. Victrix van Allernaar, hetgeen een zeer spannenden wedstrijd is geweest, waarbij O. G. ongeslagen uit den strijd kwam. Deze pelotonritten zijn ze *r interessant, ook voor het publiek, vooral wanneer ze goed gereden worden. Elk peloton bestaat uit zes renners, die om beurten voor rijden, waardoor de eerste als windbreker dienst doet en alle renners om beurten deze taak hebben te vervullen. Wanneer de voorrijder het sein geeft, schiet hij vooruit om no. 2 aan den kop te doen gaan en sluit aan achter no. 5, zoodat hij dan gelegenheid heeft uit te rusten. Daardoor heeft men steeds een frissche kracht vooraan. Het tempo kan hierdoor aardig worden opg-voerd. Het A-peloton had 64 K.M. te rijden, de B-klasse 52 en de C-klasse 42 K.M. Dat O. G. alle ritten heeft gewonnen kan wel eenigs- zins worden geweten aan het niet voldoende samen- rijden der Alkmaarders. De uitslag was als volgt: A-klasse. 1. Onderling Ge noegen met de rijders Joh. Renaud, J. Langcdijk, G. Zeeman, H. Quant, J. van Zijl en M. Strijbis, 1 u. 42 minuten, 2. A.S.V. Victrix, 1 uur 47 min. 30 sec. B-klasse: 1. Onderling Genoegen, met de renners C. Kos, A. Willemse, H. Plomp, J. Druiven, H. van Won deren en W. Dekker, 1 uur 13 min. 20 sec. 2. A.S.V. Victrix 1 uur 19 min. 10 sec. C-klasse: Onderling Genoegen: C. Jongsma, H. Kui per, P. Kapitein, M. Schagen, P. Kort, B. Kuiper, 1 u. 6 min. 2. A.S.V. Victrix 1 uur 9 min. 50 sec. De gemiddelde snelheid van O. G. was voor het A-peloton 37.7 KM., B-peloton 42.7 K.M. en C-peloton 38 K.M. per uur. Alzoo een mooi succes. NIEUWE N IE DORP Burgerlijke Stand over de maand Maart. Geboren: Auke. zoon van Jan Wagenaar en Wil- Icmke van der Meulen; Maria Margaretha, dochter van Gerrit Blom en Neeltje Groot; Cornelis Alida, dochter van Jacob de Graaf en Alida Schrijver; Matthijs, zoon van Matthijs Sepers en Cornclia Jan na Morel. Ondertrouwd: Arie Plakman, oud 26 jaren en Ma- rijtje Buis, oud 23 jaren, beiden alhier; Pieter Mari- nus Morel, oud 25 jaren en Alida Delver, oud 22 jaren, beiden alhier. Géhuwd: Johannes Jacobus Hogcrvorst, oud 27 ja ren, wonende te Schagen en Jantje Doorn, oud 18 jaren, alhier; AriePlakman en Marijtje Buis; Pieter Marinus Morel en Alida Delver. Overleden: Akke Woudwijk, oud 19 dagen: Ma- rijtje Nobel, oud 68 jaren, echtgenoote van Willem Keetman; Jan Dirk Floor, oud 4-9 iaren, echtgenoot van Trijntje Druif (overleden te Alkmaar); Grietje Krap, oud 65 jaren, weduwe van Jacob Bakker. Z IJ PE SCHAGERBRUG. OPTREDEN VAN DAAN POOL EN TOMMY BOUMAN VOOR „NUT EN GENOEGEN". Door de Vereeniging „Nut en Genoegen" alhier werd j.1. Zaterdagavond een bijeenkomst gehouden in de zaal van mevr. de wed. .T. Broer. Voor dezen avond waren geëngageerd de heeren Daan Pool en Tommy Bouman van Oudesluis. In zijn openingswoord heette de Voorzitter der vereeniging, de heer K. van Loenen, de niet talrijk opgekomen aanwezigen welkom en gaf tevens een uiteenzetting van de redenen, waarom deze bijeen komst zoo laat werd gehouden. Hierna was de beurt aan „Daan" en „Tommy". Achtereenvolgens werden gegeven „De man, die lacht", „Wat je krijgt", de revue .Hoera, de poppen kast" (in verschillende tafereelen) „Ik zoek een mensch", „De Sweepstake" en (op verzoek) „De lief hebberij-komedie". Het met zorg samengestelde en zeer gevarieerde programma werd op prima wijze afgewerkt en het duo heeft het publiek een echt genoegelijken avond bezorgd. Zonder iets af te dingen op de overige nummers, troffen ons ook thans weer de buiten gewone kwaliteiten, welke de heer Pool blijkt te bezitten, wanneer hii met Westfriesch' dialect op treedt. Dat is werkelijk af. Ook is hier een extra-woord van waardeering zeer op zijn plaats voor de tot in de puntjes verzórgde tooneeldecors en -costuums. De Voorzitter kon aan het eind van den avond te recht namens allen spreken, toen hij het duo Pool- Bouman en den pianist Koning hartelijk dankte voor de aangename wijze, waarop zij het publiek hadden bezig gehouden. AN.NA PAULOWNA JONGE-PIETER-JELLEN. Zondag hield de afd. A.P. van den Ned. Arb. Sport Bond een middag voor de J.P..T. in de zaal'van den heer W. Kossen. Toen de voorzitter, de heer Krou- wel, de bijeenkomst opende, was de zaal geheel bezet met kinderen en ouders. De mondorgelclub zette met een drietal goed gespeelde nummers den middag in. Daarna kwamen de meisjes met een dansje en de jongens met paard-oefeningen, die heel aardig wer den uitgevoerd. Nadat de meisjes aan de brug-had den gewerkt, deden ze met de jongens samen, onder leiding van mevr. Van Zandwijk—Schenk, eenige leuke spelletjes en liet de mondorgelclub weer een drietal nummers hooren. In de pauze werden alle kinderen getracteerd. Twee meisjes openden het tweede gedeelte van den middag met een voordracht: „De ganzenhoed ster", waarnaar met pleizier werd geluisterd. Toe steloefeningen voor jongens en meisjes en muziek van de mondorgelclub vulden verder het program ma. Een der aanwezige dames tracteerde de kinde ren nogmaals op een reep chocolade en dan sloot de heer Krouwel den goed geslaagden middag met de opwekking, lid te worden van den N.A.S.B. Bij het weggaan kregen ten slotte de kleinste kinderen nog sinaasappels, die hun door eenige bestuursleden werden geschonken. SINT MAARTEN Zondagavond had ten lokale „Rust en Lust" alhier het uitgeschreven gemaskérd bal plaats. Ook wel mede aan de opstandige natuur zal het te wijten zijn, dat de deelname zoo gering was. Een 18-ial per sonen deden aan deze maskerade mee, welke elf no.'s voorstelden. De jurv, bestaande uit de heer en mevr. v. d. Laan en de heer en mevr. W. Kistema- ker uit Dirkshorn, hadden hierdoor geen omvangrij ke taak doch, naar eerstgenoemde mededéelde, wel een niet al te gemakkelijke taak. Als groep behaalde den lsten prijs de heer T. Groet en mej. N. Koning Jd. als herder en herderin; 2e prijs de dames M. Koning en N. Breed en de jonge heer H. Haulo als de vagebonden: 3e pr. de dames M. Visser en G. v. Loenen, als „Uitverkoop" en als enkeling: le prijs mej. B. Koning als viooltje; 2e prijs mej. T. Bronder. als Ned. vlag; 3e prijs mej. N. Koning Pd., als mascotte; '4e prijs de jongeheer P. de Vet Jz. als Denneboom. Alle winnaars(sters) kwamen uit St. Maarten, be halve mej. G. v. Loenen. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Na het demascrué een gezellig bal tot slot. C ALLA NTSOO'G Aanvoeren verminderen binnenland vraagt weinig in buitenland kan ook maar weinig geplaatst worden gure weer, gunstige invloed in het bijzon der voor roode kool voor dure prijzen verkocht de voorraad is echter zeer gering slecht ging het weer met gele kool groote aanvoer, lage prijzen; ge deeltelijk onverkoopbaar ook groote aanvoeren van D. witte kool slech te prijzen draait gedeeltelijk door uien sterk oploopende prijzen taaie gele beter peen en bieten slecht. Als we gele en Deensche witte kool uitzonderen, zijn. de aanvoeren aan de Langendijker Groenten- veilingen zeer sterk verminderd. Dit is maar geluk kig ook, want de binnenlandsche markt vraagt over het geheel genomen maar weinig meer naar de Langendijker stapelgroenten, zoodat men eigenlijk voor, het grootste deel op de buitenlandsche markt is aangewezen. In den tegenwoordigen tijd van in voerbeperkingen en contingcnteeringen moet men ook daarvan niet veel verwachten, zoodat men de conclusie.kan trekken, dat van die producten, waar van nog belangrijke hoeveelheden worden aange voerd, de prijzen laag blijven. Ongetwijfeld heeft het gure weer van deze afge loopen week een gunstigen invloed gehad op de markt. De Maarlsche buien, zijn wel wat laat geko men, doch ze hebben weer bewezen, dat de weersge steldheid als regel haar beteckenis blijft houden voor een streek als deze, waar winterkool wordt be waard en de kwaliteit ervan verband houdt met echt of niet-echt winterweer. Roode kool is er maar zeer weinig meer. Daar de laatste weken voor dit product zeer bevredigende prijzen zijn gemaakt, hebben de bouwers zich ge haast, het zekere voor het onzekere te nemen en heb ben bijna alles ter markt gebracht. Zoo kon het ge beuren dat aan de veiling van de Langendijker Grocnteucentrale slechts 2 en aan die van den Noor- dermarktbond slechts 9 spoorwagens van deze kool meer werden aangevoerd. Die geringe aanvoer en de omstandigheid, dat uit Duitschland nog flinke vraag naar dit product kwam, waren oorzaak, dat weer prijzen werden besteed, welke deden denken aan den goeden ouden tijd van de mobilisatie, toen de kool peperduur was. De prijzen liepen met den dag op en werden daar door nog aanmerkelijk hooger dan vorige weken. Kool van 2—3 pond, die aanvankelijk nog voor f 13—; f 14 werd verkocht, bracht op het laatst der week f 1820 op. Sorteeringen van 4 pond liepen van f 15— f 17. De grootste brachten f 1415.50 op. Voor tweede kwaliteit werd ongeveer f 1 minder betaald. In tegenstelling met de roode kool was de markt slecht gedisponeerd ten aanzien van gele. Hiervan worden eiken dag nog belangrijke hoeveelheden aan gevoerd. Vooral aan de Broelcer veiling komen er nog heel wat, doch ook de aanvoerders^ van den Noordermarktbond zijn lang nog niet „los" Te Broek op Langendijk kwamen er 70, te Noordscharwoude 60 spoorwagens. Ondanks het koude weer, waarop de gele koolprijzen vaak plachten te reageeren, ble ven deze laag. Verschillende partijen bleken onver koopbaar of brachten den minimumprijs van f 1 op. Het mooiste goed werd gedeeltelijk voor f 1.401.60 verkocht. De iets zwaardere bracht f 1.101.20 op. Tweede kwaliteit bracht weinig minder op dan eer ste soort. Hetzelfde kan ongeveer gezegd worden van de Deensche witte kool, die ook nog in vrij groote hoe veelheden aanwezig blijkt te zijn. Bijzonder groot was de aanvoer nog aan de veiling van den Noor dermarktbond: 85 spoorwagens van 10.000 Kg. kwa men daar! Veel ervan werd verhandeld tegen den minimumprijs van 70 cent, meermalen kwam het zelfs voor dat ze onverkoopbaar was. De meest gevraagde sorteering van ongeveer 4 pond bracht f 1—1.30 op, zwaardere 80 a 90 cent. Tweede kwali teit bracht, voorzoover ze verkocht werd 7090 cent op. De aanvoer aan de Broeker veiling beliep 271 spoorwagens. De aanvoer van uien was grooter dan de vorig® \yeek en er was een zeor goede vraag naar dit pro duct. Gevolg ervan was vrij sterk oploopende prij zen. Werd aanvankelijk f 3.404.20 voor gele uien' betaald, later werden deze voor f 5 tot ruim f 6 ver kocht. Met grove uien ging het evenzoo: aanvanke lijk lagen de prijzen tusschen f 4 en f 4.30, later tus schen f4.50 en f6.10. Drielingen golden van fl.10 tot f 2.40, nep van f 1.80—2, Bij deze prijzen mag niet worden vergeten, dat wegens het vergevorderde sei zoen, er heel wat afval is. Taaie gele kool, die als gevolg van het koude ween meer aftrek vond, steeg ook in prijs: er werd nu f 3.503.60 voor betaald. Bieten werden er meer aangevoerd dan verleden! week. Voor kleine werd f 0.80—1.20, voor grooten! f 0.40—0.60 betaald. Ook voor peen was de belangstelling zeer matig., Voor groote werd f 11.40, voor kleinen f 0.600.70 betaald. Burgerlijke Stand over de maand Maart. Geboren: Neeltje. dochter van P. de Haan en N. van der Vlies; Grietje, dochter van W. Haisma en A. van Veenen. Getrouwd: Cornelis Koorn, 20 .jaar en Grietje Va der, oud 19 jaar. Overleden: Geene. Loop der bevolking over Maart. Ingekomen: A. Zeeman van Bussum. naar A 109; G. den Braven en kind. naar C 45; A. C. Raap van Anna Paulowna naar B 14; B. A. Dijkman en gezin van Soest naar C 70. Vertrokken: Th. Schrama en gezin naar Barsin- gerhorn; F. van Dijk naar Baflo; J. Raven naar Den Helder; S. Kooger naar Den Helder; C. E. van Spel den en gezin naar Den Helder: C. Bakker naar Zij- pe; S. Kruit en gezin naar Ziipe; Wed. S. Baken naar Schagen.; Zw. van der Wonde en gezin naar Den Helder; A. C. de Wit naar Zijpe. Bouwvergunningen. Door B. en W. is aan den heer P. Marrees te Wie- ringer waard vergunning verleend voor het bouwen van een houten zomerwoning; en aan den heer Jn. Mooij Tzn. te Callantsoog voor het bouwen van een schuur. I Verslag Arbeidsbemiddeling over 1935. Aantal aanbiedingen 244; geplaatst 136; overgeble ven op 31 December 1934 51. Aanvragen werkgevers 136, waarvan 136 werden voldaan. HARENKARSPEL WAARLAND. Voetbalnieuws, Con Zelo I speelde thuis tegen Rood-Wit I en ver loor met 4—2. BARSINGERHORN De Minister van Sociale Zaken heeft aan de ge meentebesturen met van Rijkswege gesubsidieerde werkverschaffingen medegedeeld, dat, in verband met verschillende verzoeken en gelet op de bijzondere weersgesteldheid, hij besloten heeft goed te vinden, dat door de gemeentebesturen over de week 1 tot en met 6 April overeenkomstig de regeling, aan onder steunde en bij de werkverschaffing geplaatste arbei ders brandstoffentoeslag wordt verstrekt. Een eigenaardige welke door meer situatie tijdens den internationalen voetbalwedstrijd Schotland—Engeland te Glasgow dan 130.000 personen werd bijgewo ond en door Schotland met 2—0 gewonnen werd. DEN HELDER Van een schrikachtig paardje en een wan kel wagentje. Gistermiddag omstreeks 3 uur reed op het Ko ningsplein, in de richting Polderweg, een groente- kar met paard bespannen. Van de andere zijde kwam een reclamewagen van de Velo waschmachines, dia door luid gebel werd aangekondigd. Door de anti- lawaai-campagne was het beestje voor de groentekac het belgeluid zeker ontwend, althans het schrok der» mate, dat het met wagen en al het trottoir op wild® rijden. Het paardje kwam daar wèl, maar zijn wagen tje niet, want dit verkeerde in zoo'n gammelen toe stand, dat door de schok de vooras met de twee voor wielen er onder vandaan werd gerukt. Het dartel® beestje werd spoedig gegrepen en men riep de huig van den smid in, die zou trachten tusschen de ge scheiden deelen weer een hechte band te smedern, Zonde van de moeite, want de wagen was zoo verrot, dat het hout ervan voor de kachel misschien niet deugde! Schoorl. 5 April 19351» Aan de Redactie van de Scliager Courant. WelEd. Heeren, Naar aanleiding van het verslag in uw geacht blad van 4 dezer betreffende de vergadering te Ber gen van den Bond van Pensionbedrijven in Neder» land. zou ik het zeer op prijs stellen, indien u het onderstaande zoudt willen opnemen. Bij voorbaat mijn dank. 1 Waar volgens uw verslag men ook gemeend heeft, mijn naam te moeten noemen, had ik de houding! van het bestuur loyaler gevonden, indien men mif had uitgenoodigd. '1 Het blijkt dat de heeren nog steeds doorgaan mei; laster uit te strooien en zij de zaak geheel andera voorstellen dan deze is I Een debatavond door mijn aangevraagd, heeft men! geweigerd. H M Deze heeren hebben een brochure uitgegeven, welke alleen laster bevat en ik heb deze zaak danl ook in handen gegeven van den Officier van Ju stitie. -i Ik wil hier zelf dan ook weinig meer van zeggen, en wil alleen nog laten volgen, wat het orgaan vani Horecaf van 16 Maart over deze kwestie schrijft. Een verkeerd begin. Wij hebben inzage gekregen van een circulaire», uitgaande van een comité tot stichting der lande» lijke organisatie van pensionhouders. In dit comité heibben zitting de heeren A, v. Wifr süm, H. Dickman en H. de Ridder. i Voor diegenen onzer leden, welke de circulaire ge lezen mochten hebben, zij gezegd, dat de aantijgin gen, welke daar in voorkomen, tegen ons bondslid, den heer M. W. v. d. Garde van allen grond' ontbloot z ij n, hetgeen door een door ons inge steld onderzoek is komen vast te staan. De aandacht der justitie zal daarom op genoem de circulaire worden gevestigd, opdat onderzocht; worde in hoe verre daarin van laster sprake is. w.g. Mr Roest Crollius. j Pensionbelangen, het officieel orgaan van den' Ned^ Pensionhoudersbond van 1 Maart schrijft: Waarschuwing. In verband met de verspreiding van een circulaires deelt de directie van Pensionbelangen uitdruk kelijk mede dat de aantijgingen ten opzichte van de heeren v. Huijgten en van de Garde op laste r berusten en dit muisje nog wel een onaangenaam staartje voor de verantwoordelijke schrijvers zal hebben. Deze heeren hebben steeds belangeloos en zonder eenige vergoeding het bondswerk verricht en met een toewijding, waaraan de lasteraars een voorbeeld mogen nemen. i w.g. Directie Pensionbelangen. Verder commentaar is dunkt mii, overbodig. Dat er dus maar 8 pensionhouders, bestuur inbegrepen, aanwezig waren, verwondert mij niet. Wat u schrijft omtrent het comité van actie kan ik u mededeelen. dat Mevr. Verhagen geen comité lid is en zelf niet on de vergadering was (zie Alkm. Courant 5 April). Tevens vernam ik dat twee hee ren ook daar intusschcn voor bedankten. Schoorl. M. W. VAN DE GARDE.

Schager Courant | 1935 | | pagina 8