Langendijker Groenten=Centrale. INGEZCNKEN VT\' /TUKKENYN I UlT de O M G E VING Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. JAARVERGADERING. In café Blokdijk Ie De Rijp werd Dinsdagmiddag twee uur de algénicene vergadering gehouden dooi de Langendijker Groenten Centrale, gevestigd te Broek op Langendijk. De Voorzitter, de heer S. de Boer Kz., heette allen welkom, in het hijzonder de gasten. Wanneer wij de cijfers van 1934 met die van 1933 vergelijken is het heter. Er is 4 ton meer geveild. Doch het is voor de tuinders niet beter geworden. Er is meer gemaakt op de veiling, maar de steun is verlaagd geworden. De tuinders hehben weer met verlies gewerkt. Spr. gaf een overzicht van het verloop van het jaar 1934. Spr. achtte het een goede stap van het Centr. Bu reau, dat alleen goede kwaliteit mag worden uitge voerd. Wat de steunverleening betreft, is de steun te laag geweest, doordat slechts een gedeelte van de richtprijzen is uitbetaald. Nu zal het Groepsbe stuur bij de regeering aandringen om het verschil tusschen kostprijs en richtprijs. Den rcgecringscom- inissaris en voorz. van het O. B. werd dank gebracht voor zijn werk ten gunste van den tuinbouw. Voorzitter behandelde het executie-verbod. Voor deze maatregel is men wel dankbaar, doch niet vol daan. Wij zouden wel willen dat bij die gevallen, waarbij de crediteur onwillig is, de hypotheek door de regeering werd overgenomen, en dat. de rente werd verlaagd. Spr. gaf een uiteenzetting van de nieuwe uitvoerregeling, door het uitvoermonopolie. Medegedeeld werd de spoedig te verwachten steun- uitkcering, waarbij de aandacht werd gevestigd op de extra uitkcering aan Noord-Holland, groot f 360.000. Voor dezebelangrijke extra-steun is men zeer dankbaar. Van den Minister van Financiën was bericht inge komen dat de steungelden bij het inkomen werden gerekend. De notulen en het jaarverslag werden goedge keurd en vastgesteld. Rekening en verantwoording. De penningmeester, de heer C. Spaans bracht hier na rekening en verantwoording uit over zijn gehou den beheer in 1934. De balans over 1934 sloot in totaal op f 110253.45. De exploitatierekening van de veiling met een voor- deelig saldo van f 132.20. De balans der bollenveiling gaf een eindcijferr van f 33.339.77. Ohder de activa was opgenomen een post dubieuze debiteuren groot f 26.834.81. De exploitatie rekening der bollenveiling gaf een verlies aan van f 1917.20. De accountantsdienst adviseerde tot goedkeuring over te gaan, doch had een voorbehoud voor den post dubieuze debiteuren, waarvoor geen dekking aanwezig is. Benige schriftelijke vragen werden beantwoord door den penningmeester. De heer Jb. de Vries, St. Pancras, vroeg naar den post. salarissen. Spr. achtte het de plicht van de veiling, den veilingleider te verzekeren tegen onge vallen of ziekte. Verder werd nog naar eenige andere posten ge vraagd, welke naar genoegen werden beantwoord. De heer C. de Boer Wz„ wees op den post dubi euze debiteuren op de balans van de bollenveiling. Dat. is wel zeer dubieus. Na nog een aantal vragen te hebben beantwoord, werd de rekening aldus vastgesteld. I De kanalisatie. i Het bestuur stelt verder voor, dat de alg. vergade ring een uitspraak doet in het betalen van een subsidie van f 600 aan de kanalisatie van Noord- Holland, welke subsidie was toegezegd, als met het kanaal Huigendijk—Omval zal worden beginnen. Aan deze voorwaarde kan waarschijnlijk niet worden voldaan. De lieer Ir. Reigersma, Hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat, voerde na het voorlezen door den Voorzitter van de gevoerde correspondentie het woord. Spr. zette de bedeoling der kanalisatie uit een. Het doel is dat er een kanaal komt van Huigen- dijk naar Kolhorn. langs Noordscharwoude. Daar voor is het noodig dat een gedeelte van het Raaks- maatsboezem gelijk wordt gemaakt met Schermer boezem. Daardoor kan men alleen tot het doorste ken overgaan, vóór de kaden van Raaksmaatsboe- zem zijn verhoogd. Het allerlaatst zullen de door gravingen te Huigendijk. Noordscharwoude en Kol horn tegelijk plaats kunnen hebben. De kanalen zullen niet eerder kunnen worden bevaren voor al les klaar is. De eeno zijde kan dus niet eerder wor den opengesteld dan de andere. Met den aankoop van de terreinen heeft men nogal moeilijkheden ge had. Verleden Donderdag is nu de nieuwe wet op de onteigening aangenomen. Wanneer die wet er is, kan tot onteigening worden overgegaan. Juist in den hoek van Huigendijk—Omval had men moeilijk heden met eigenaren. Daarom zijn daar nog geen werken uitgevoerd. Als die terreinen in handen zijn van de Provincie zal met de werkzaamheden worden begonnen. Om de voltooiing te bespoedigen, is men eerst begonnen aan de werkzaamheden, die mogelijk waren, en waarvan een gedeelte veel meer tijd vorderen dan de brug over het kanaal Omval- Huigcndijk. Deze brug zal wel zoo ongeveer gelijk klaar zijn met de sluis le Noordscharwoude. Dan is op een gegeven oogenblik het tijdstip gekomen, waarop m ende drie doorsteken kan doen plaats vin den. Men behoeft niet bang te ziin. dat Langendijk op achter zal komen met de verbindingen naar buiten. De heer Jb. de Vries dacht dat als nu over subsi die zou moeten worden beslist, men er niet toe over zou gaan. wegens den slechten toestand in de be drijven, gemeenten enz. Spr. geloofde dat de kosten van het plan lager zouden zijn, zoodat men niet Jjehoefde bij te dragen. De heer W. Visser meende, dat de Provincie het aanbod niet kan aanvaarden omdat men niet aan de voorwaarden voldoen kan. De lieer Jb. Kramer stelde voor, zich ontheven te achten van de te geven subsidie. (Instemming). Men was voor het kleine plan HuigendijkOm val, niet voor het groote plan. De subsidie is voor het kleine plan Aan do gestelde voorwaarde is niet voldaan. Burgemeester Slot zeide, dat er nooit twee plan nen waren gewoest. Het gaat niet aan te zeggen, dat er twee plannen zijn geweest. De heer Mantel, Schermer, wilde deze zaak split sen. Kunnen we ons terugtrekken en zoo niet, is het bedrag van f600— dan wel gerechtvaardigd, gezien de mindere omzetten. Spr. wilde dan met twee derde verminderen. De provincie heeft met de electriciteits- voorziening in de oorlogsjaren hetzelfde gedaan, toen de prijzen'omhoog gingen. Do heer W. J. Bal der was van oordeel, dat de pro vincie niet aan de bepaling heeft voldaan. Daarom zijn we nu van de verplichting af. (Applaus.) Meer deren uitten zich in dezen geest. De heer Ir. Reigersma beantwoordde de verschil lende sprekers. Het is wel een zaak van algemeen nut. De provincie zal zich zeker houden aan het: „Een man een man, een woord een woord". De kosten van het kanaal zullen niet veel minder zijn. De terrein- aankoopen zullen aanmerkelijk hooger dan do be grooting komen. Ook de bruggen zullen duurder wor- dn, gezien het meerdere verkeer langs den weg. Spr. zou wel kunnen zoggen, dat er met de plan nen is begonnen. De teekeningen enz. zijn klaar. De voorbereidingen duren langer clan het werk zelf. Van een groot of klein plan is geen sprake. Wan neer er een klein plan zou zijn geweest, dan zou er geen onderscheid zijn. De kaden zouden eveneens moeten worden verhoogd. Wat betreft de moreele ver plichting geloofde spr., dat men zich niet aan het ge geven woord kan onttrekken. Er bestond geen voor waarde dat de omzet zooveel millioen zou moeten be dragen. De vergelijking met de electriciteitsbedrijven gaai zeer mank. Wanneer men er af wil, is er wel iets te vinden, maar spreker geloofde niet dat men in het feit, dat er niet op de verlangde plaats is begonnen, het stokje zal vinden om den hond te slaan. Aan de voorwaarden is vastgehouden, merkte de voorzitter op en las de passage uit den brief van de provincie voor, waarin de prov. vraagt dat het be stuur pogingen in het werk stelt dat de voorwaarde „Huigendijk—Omval" wordt ingetrokken. Dat is niet gebeurd. De heer Reigersma bevestigde nog eens dat met het plan reeds begonnen is. Hierna voerden nog verschillende sprekers het woord. Tenslotte besloot men op voorstel van Sint Pancras, de beslissing in deze te verdagen, nadat de voorzitter er op had gewezen, dat de L.G.C. een eer heeft op te houden, nadat ongeveer twee uur over deze kwestie was gesproken. De nieuwe verbindingsweg. Geen bij drage van de L.G.C. Het bestuur stelde voor, f2500 beschikbaar te stel len voor een nieuw te maken weg van de dorpsstraat te Broek op Langendijk door den polder van K. van der Molen naar de Ringvaart., in verband met de ka nalisatieplannen, waardoor de z.g. K. van der Mo- lensbrug een weinig naar het Zuiden zal worden ver- De gemeente Broek op Langendijk moet f5000 bij dragen, waarvan het bestuur van de L.G.C. thans f2500 wil bekostigen, omdat het voor de veiling van nog grooter belang is dan voor de gemeente. Het bestuur heeft dit besluit genomen met het oog op de toekomst. Aan de bestaande brug is ook een subsidie gegeven. Verder zijn meerdere subsidies aan toevoerwegen gegeven. Een aantal afgevaardigden voerden hierover het woord, waarbij verscheidenen zich uitspraken, dat ze niet verwachtten dat de provincie de brug slechter zou maken, dan deze was. 2500 Gulden te geven in dezen tijd achtte men niet gerechtvaardigd. Een hunner wilde de gelden beschikbaar stellen voor het koopen van kunstmest. De heer Jb. de Vries merkte nog op, dat de K. van der Molensbrug 60 jaar ligt en een S-bocht maakt aan den H.H.-Waard-kant, na voltooiing van het plan zal de S-bocht aan de zijde van Broek komen. Er zullen spoedig aan de veiling groote uitgaven komen voor onderhoud. Burgemeester Slot achtte de nieuwe brug een na deel voor de communicatie. De Provincie kan niet alles voor haar rekening nemen, met het plan van den weg. De Provincie koopt de huizen en het land. De gemeente zal echter f 5000 moeten betalen, voor de aan te leggen aarden baan. Met volle vrijmoedig heid is spr. met het voorstel gekomen om subsidie te verleenen. Spr. herinnerde aan de gedane bijdra gen door de L.G.C. Wij zouden uit onze rol vallen als we geen subsidie gaven. Voor de Oostelijke leden is het een belang. Tot stemming overgaande, werd het voorstel met 638 tegen 757 stemmen verworpen. Tegen stemden Zuidscharwoude, St. Pancras, Koe dijk, Schermer, De Rijp, Oterleek en Hensbroek. Het minimumprij zenfonds. De vereen. Groentencultuur te Broek op Langen dijk stelt voor, het pet-, dat geheven wordt voor het minimumprijzenfonds, niet meer te heffen, om dat dit fonds nog steeds geen bestemming heeft. Het veilingsbestuur kan niet met het voorstel ac- coord gaan, omdat men thans een kas gaat vormen LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank vergaderde Dinsdag avond ten huize van den heer C. Vis alhier. De op komst der leden was niet bijzonder groot. De voorzitter, de heer P. Wijn, opende de vergade ring met welkom, waarbij spr. op de moeilijke tijden wees, waarin de leden verkeeren. Was men met hoop op beter bezield geweest, deze hoop is ijdel gebleken. Voorzitter zette in den breede het doel van de Boerenleenbank uiteen; de bank voldoet wel aan het doel. Het evenwicht in de huishouding d. bank wordt wel bewaard. Nieuwe, credieten worden bijna niet meer verstrekt. Wanneer het tijdelijk is het voor de bank geen bezwaar, dat de volle 100 dekking niet aanwezig is, als de credietnemers maar komen de rente te betalen. Het gaat in een coöperatieve boerenleenbank om do gezamenlijke credibtwaardig heid grooter te maken. Absoluut niet toelaatbaar is, dat de credietnemers met achterstallige rente hun erediet overschrijden. Wanneer een credietnemer in gebreke blijft, rente te betalen, zal het bestuur ge noodzaakt zijn, in te grijpen, Wanneer het bestuur dit niet doet, is hij daar zelf voor aansprakelijk. Het bestuur zegt alle medewerking toe, maar verlangt ook hetzelfde van de leden. De bank verkeert nog in goede conditie en we moe ten allen samenwerken om te bereiken, wat ons al- ler doel is. Het jaarverslag van den lieer M. Borst werd uit gebracht door den heer A. Timmerman. Het leden tal bedraagt 210. Er zijn 117 voorschotten in omloop, terwijl het bedrag hiervan met f 13000 is verminderd. Ook de schulden zijn gedaald. De rekening over het afgcloopen jaar gaf een to taal bedrag aan van f333781.50. Aan voorschotten ia terugbetaald f 17547.53, ontvangen van medeleden f 128839.36, van de centrale bank I 54.224.06. Van de winst is f877.57. Aan rente is ontvangen van voorschotten f5629.53, in loopende rekening f 7955.93, van de centrale bank f 1162.28. Onder de uitgaven was een bedrag van f4900 aan gegevon voorschotten, aan medeleden is uitbetaald f80085.03 in loopende rekening, aan de centrale bank f 123.342.96, De heer P. Kat bracht het verslag uit van de oom missie van onderzoek der rekening. Spr. adviseerde tot goedkeuring, dank brengende aan den heer A. Timmerman, kassier, voor zijn accuraat, en keurig beheer. Spr. sprak de wensch uit, dat de heer Tim merman zijn 25-jarig jubileum het volgend jaar in gezondheid mag vieren. Na een aantal op- en aanmerkingen werd de reke ning aldus goedgekeurd en vastgesteld. De winst zal bij de reserve worden gevoegd. Tot kasnazieners werden aangewezen de heeren G. Stam en W. Kooiman. Aan de orde was hierna verkiezing van een be stuurslid, aftredend de heer Jn. Visser; de aftreden de werd herkozen, evenals het aftredend lid van den raad van Toezicht, de heer P. Kroon Az. Naar aanleiding van de openingsrede van den en het geen besluit is van de L.G.C. maar van de Prov. Organisatie. Na eenige besprekingen werd het bestuursvoorstel aangenomen. Kenringswet voor kunstmest. De vereen. „De Tuinbouw" te St. Pancras wil bij de regeering aandringen op een keuringswet voor kunstmest. De vereen, is van meening, dat er te genwoordig geenerlei 'waarborg is, dat men krijgt wat men koopt. Het bestuur gaat hiermee accoord. Hiernaar zal een onderzoek worden ingesteld. De Tuinbouw stelt verder voor, de witte kool niet meer door te snijden, daar dit een soort loterij is voor de tuinders, de doorgesneden kool altijd lang geen beeld geeft van de partij en alle witte kool voor zuurkool wordt gekocht. Het marktbestuur wil hiertoe niet overgaan. De thans geldende regeling van één kool op de 1000 Kg. doorsnijden voldoet goed. Steungelden. De tuinbouwvereeniging „De Zuid" te Sint Pan cras stelt voor, dat de betaalmeester de steungelden aan de vrachtvaarders gelijk uitbetaalt met de gel den der tuinders, die zelf veilen. Zal geschieden. Beperking tot Langendijk en Omstreken. De West van Koedijk stelt voor. er ter bevoegder plaatse op aan te dringen, de koolbouw uit dé z.g. buitenpolders terug te trekken en ze aan de be- trouwste basis, den Langendijk en omstreken zooveel doenlijk toe te wijzen, omdat de landbouw hier nooit zoo goed als in de polders kan worden toegepast Het bestuur acht dit voorstel wel juist, maar acht het voor de regeering een moeilijke opgave daar voor enkele polders uit te kiezen. Het geheel uit schakelen der grootbedrijven zou nog meer moeilijk heden geven. Bovendien is het nog de vraag, of wij voldoende roodc kool kunnen telen als de polders uigeschakeld worden. De Voorzitter merkt naar aanleiding van dit voor stel op, dat men de buitenpolders niet kan missen voor de roode kool. In dit verband wees spr. op de maatregelen van het Centr. Bureau, voor goede producten. Er zal worden afgewacht wat deze maat regelen zullen uitwerken. Het plan—-Zeeman. De vereeniging „De West" verzocht op de agenda te willen plaatsen het Cultuur- en teeltveranderings- plan, door P. Zeeman in de Schager Courant van 21 Jan. 1.1. geplaatst. Bespreking van dit plan wordt nuttig geacht. De afgevaardigde van Koedijk lichtte dit voorstel nader toe. Wij verwijzen naar de uitvoerige artikelen in de nummers van 21 Januari en 6 April j.1. De Voorzitter dankte den heer Zeeman voor het sympathieke plan, dat getuigt van medeleven met den tuinbouw. De heer ir. Hazeloop hield hierna een uitvoerige in leiding over dit plan. De spr. stond wel sympathiek voor het plan wat betreft beter verkeer in den pol der. Voor een einde te maken aan de draaihartigheid achtte spr. het gezichtspunt echter niet juist. Het plan wil lang geen halve maatregelen, maar het is de vraag, of het doel zal treffen. De galmug leeft niet alleen op de kool, doch ook op onkruid. Wat het gedeelte fruitteelt aangaat, de waarde van het fruit vermindert, zoodat het vooruitzicht niet gunstig is. Voor fruitteelt is ook een hoogere bodem noodig wat eveneens 'n bezwaar is. Spr. ontried het plan, doch had alle waardeering voor de goede be doelingen. Spr. adviseerde, een commissie te be noemen. De heer Van Herwijnen bekeek de zaak uit plan- tenziektenkundig oogpunt, waarbij hij de vraag stel de, hoe de galmug,' de verwekker der ziekte, zich voortplant Verder is 't de vraag, hoe lang het z.g. uithongeringstijdperk moet duren. Na een uitvoe rige uiteenzetting ried ook deze spreker aanneming af. Men besloot, een commissie te vormen, om deze zaak nader te onderzoeken. Hierna sluiting. 1 voorzitter informeerde de heer A. Swager Az. er naar, of de bank op onbezwaarde eigendommen erediet geeft. De Voorzitter antwoordde hierop, dat de bank zich zeer zeker beperken moet met het geven van credie ten, niet tengevolge van de onderpanden, maar om de liquiditeit van de bank zoo goed mogelijk te be waren. Voorz. merkte op, dat de aanvragen zeer ge ring zijn. Daarna sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. Hedenavond hield de Coop. Boerenleenbank II G.A. alhier hare algemeene ledenvergadering ten lokale van den heer Stoffers. Aanwezig 44 leden, de vol machten inbegrepen. De directeur, de heer S. de Boer Kz. opent. De kassier brengt het jaarverslag uit. Het aantal spaarders bedraagt 119; voorschotten 40; Loop. rekeningen 15. In 1932 was de schuld bij de Centrale ongeveer f 42000. In 1933 was dit f 30.000 en 1934 nog ongev. f 21000. De netto jaarwinst bedraagt f 515.62; vorig jaar f 589.21, doch toen is f 125 uitkeering van Alkmaar ontvangen en dit jaar niets. De zuivere boekwinst is dus dit jaar ongev. f 50 hooger dan in 1933. Als dit jaar wederom f 300 uit de winst wordt ge reserveerd, bedragen de reserves tezamen f 3841.37. Het bestuur stelt meer prijs op lage lasten voor onze geldopnemers dan op groote boekwinst. Het maken van eenige winst is evenwel noodzakelijk en zal zeker op prijs worden gesteld. Ons erediet bij de Centrale Bank blijft opnieuw vastgesteld op f 40.000. De rekening sloot op een totaal bedrag van f 123070.59. D,e balans gaf een eindcijfer aan van f83.866. Uit staande voorschotten bedroegen f50.100.13, tegoed in loop. rek. van leden f 30164.55, te vorderen voor schotrente 717.26. Het saldo spaargelden was f 58785.55, de schuld aan de Centrale Bank f21239.31, de reserve f3025.75, debi teuren reserve f300. Winst f515.62, waarvan te re serveeren voor duib. debiteuren f300. Bij monde van den heer C. Groot Cz. wordt ver klaard, dat de Rekening en Balans en de uittreksels uit de Grootboeken geheel juist zijn bevonden. Bij de verkiezing van 2 leden van den Raad van Toezicht, aftredend de heeren Nic. Kramer Gz. en K. Kostelijk Tz., worden genoemde heeren met bijna al gemeene stemmen herkozen. Bij de wijziging van Art. 7 sub. 4 en 5 van het Huish. Reglement wordt door do verg. goedgekeurd, dat vanaf heden als hoogste bedrag, dat aan één per soon kan worden verstrekt, wordt bepaald op f5000. De rente van de spaargelden werd vastgesteld op 3 pet. voor direct opvorderbaar. Hoewel 't bestuur het met den opzet van een Boerenleenbank in strijd acht, wordt vastgesteld, dat personen, die hunne spaargelden één jaar vast willen geven, hiervoor 3h rente zullen ontvangen. Dit systeem wordt vrij wel algemeen in den omtrek gevolgd. Medegedeeld wordt, dat onder algemeene goedkeu ring, ook van den kassier, is bepaald, dat met het oog op den kleineren omzet en de daardoor mindere werkzaamheden, het salaris van den kassier met 10 wordt verminderd tot betere jaren zijn aange broken. Bij niet voldoen aan de halfjaarlijksche rentebeta ling op de voorschotten wordt 1/4 van het kapi taal boete berekend, indien niet een uitstel of regc- i ling aan het Bestuur wordt gevraagd. HET ALG. AFDEELINGSZIEKENFONDS ALKMAAR EN OMSTREKEN. I In het jaarverslag van den secretaris van het als. afd. Ziekenfonds Alkmaar en omstreken over 1934 wordt dank gebracht aan den afgetreden voorzitter, den heer Schröder, die zeer veel voor het fonds heeft gedaan in de 20 iaren, dat hij deel heeft uitgemaakt vanhet fondsbestuur. De grondslag van het fonds is goed geweest, getuige den toestand van het oogen blik. De oorspronkelijke opzet is vrijwel gehand haafd gebleven. Het Alkmaarsche fonds heeft veel scheppend werk verricht en staat aan de spits der Ziekenfondsen. Het bestuur is thans als volgt, samengesteld: Stra- ver, voorzitter, dr. Van Dam vice-voorzitter; Schou ten, secr.-penningmeester;dr. Hartong van Ark, 2e secr., Greeuw, Kansen, Spierings, Wanne en Wilms, leden. Een belangrijk punt in het werk van het fonds Is de crisisregeling. Veel verwachting heeft men ge koesterd van de ministerieele missive, dat een ge deeltelijke premiebetaling als toeslag op de steun- uitkeering kon worden toegestaan. Op die basis is het werk stevig aangepakt, met weinig succes echter. Van de 36 gemeenten hebben er thans 15 de rege ling, van 7 heeft men geen antwoord gekregen. 14 gemeenten hebben zich er alzoo buiten gehouden. Contact met de gemeentebesturen heeft men wei nig gehad. Gebrek aan medewerking van de zijde van het fonds kan geen motief der stagnatie zijn, stelt de samensteller van het verslag vast. Het be stuur heeft er zooveel mogelijk voor gewaakt, dat zij, die wegens de crisis hun contributie niet konden betalen, niet als lid werden geschrapt. Het is echter van belang, te weten of men thans nog in een over^ gangsstadium verkeert, of dat het huidige loonpeil' als norm moet worden gezien. Voor de vaststelling van de premie zal dit van veel belang ziin. Wordt vastgesteld, dat er stabilisatie is, dan kan een steun regeling van overheidswege moeilijk gehandhaafd blijven. De premie zal dan zeker een punt van ern stige bespreking uitmaken; want een toeslag op de premie door het fonds met uitsluiting van toeslag uit anderen hoofde, zal niet altijd mogelijk zijn. In alle gevallen is het nodig, zegt de secretaris na nog eenige uitweidingen over dit punt, dat een goed gefundeerde regeling wordt getroffen, die niet in een vloek en een zucht kan worden vastgesteld. Hierna wordt een overzicht gegeven van de be drijfsresultaten. o.m.- de rekening Alkmaar, die van het reservefonds, het crisisfonds en de rekening der buitengemeenten. Oudesluis, 8 April 1935. Geachte Redactie, Vergun mij s.v.p. eenige plaatsruimte in Uw veel gelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Ik wilde even terecht zetten de kwestie over de scheuring in de S.D.A.P.-afdeelingen in de Zijpe. Het is niet zooals de Voorzitter van de afdeeling Oude sluis in zijn ingezonden stukje van Zaterdag 6 April laat doorschemeren met zijn hooggeplaatste woor den. als zou het maar éen lid van de afdeeling Ou desluis zijn. Nu zoo staat de zaak niet. Ik ben door de heeren bestuurders geroyeerd, maar wil daar even aan toevoegen, dat er eenige leden van de af deeling hebben bedankt en dat de afdeeling St Maar tensbrug geheel uit elkaar is gespat. Dus meen ik, dat het berichtje van den verslaggever van de Ou desluis van 2 April wel terecht is, de scheuring in de S.D.A.P. en dat alleen is veroorzaakt door een groep bestuursleden, die geweigerd hebben om een verzoek van een groep S.D.A.P.-ers. Modern ge organiseerde en roode kiezers om alsnog den per soon K. de Graaf onder aan de groslijst toe te voegen, hebben geweigerd en zij dus ook de schuld dragen van de scheuring. ,U dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, D. VRIESMAN, Oudesluis, -|| MEERVOUDIGE STRAFKAME.R ZITTING VAN DINSDAG 9 APRIL. Uitspraken zitting 2 April. —Belastingzaken. I Klaas Herm. B., winkelier. Den Helder, overtreding tabakswet., f100 boete of 10 dagen hechtenis. Jan de W., winkelier, Velzen, als voren, 2 X f100 boete of 2 X 10 dagen. Petr. Joh. B. slager. Grootebroek, overtreding slacht,wet (ontd. accijns) f25 boete of f 15 dagen. Christiaan G., slager. Den Helder, als voren, f100 boete of 10 dagen. Johannes Pieter en Rens D., Uitgeest, thans te Zand (Zijpe): het in voorraad hebben van een dis- tilleer-inrichting, overtreding drankwet en accijns- ontd.: le. 5 maanden gov. en 2 keer 1 maand, 2 keer f50 of 2 keer 5 dagen; 2e. 1 maand gev. en 2 keer 1' maand. 2 keer f 50 boete of 2- keer 5 dagen. Gijsbertus Roelof Anthonius T., Amsterdam, thans gedetineerd, rijwielverduistering, gepleegd te Scha* gen Jan. 35. 6 maanden gev. BERGEN NATTONAAL KONINGIN-MOEDER HERDEN- XINGSFONDS. De opbrengst der collecte. Naar wij vernemen heeft de Donderdag in deze gemeente gehouden collecte tot Stichting van een Nationaal Koningin-Moeedr Herdenkingsfons op gebracht f 441.08. Dit is ongetwijfeld een zeer fraai resultaat, in aan merking genomen dat de collectrices Donderdag met een zeer slecht weer te kampen hadden en haar dus een woord van lof zeker niet mag worden ont houden. Het moge dan ook een groote voldoening zijn, dat het resultaat in deze gemeente, naar ver houding beduidend gunstiger is dan dat te Alkmaar bijvoorbeeld. WIER IN GEN Door de Sociaal Democratische Raadsfractie is bij 'en Gemeenteraad het volgende voorstel ingediend: „De Raad besluit, dat van het bedrag aan contri- >utie, hetwelk door werkloozen en steuntrekkeni- lon in de gemeente Wieringen aan het Algemeen Afdeelings Ziekenfonds Alkmaar wordt betaald, 1/3 gedeelte van die contributie voor rekening van de gemeente wordt genomen."

Schager Courant | 1935 | | pagina 2