Polder Heerhugowaard. PAARDEN. SCHAGER ROOSJES Nagekomen berichten PIETER. CONCERT Marktberichten. Schagen. Alle beloften waren er dat deze Paaschtentoonstel ling in alle opzichten zou slagen. Inzendingen meer dan voldoende, een keurcollectie vee, prachtige stands, dat alles zou aan ons jaarlijks feest weer groote aantrekkelijkheid geven en drommen bezoe kers zouden weer naar Schagen zijn gekomen, als ja daar komt 't, als 't weer maar in alle op zichten had meegewerkt. Maar toen den geheelen nacht de storm over ons huis bulderde en aan deuren en ramen trok, hebben wij menigmaal met vrees moeten denken aan onzen feestdag. En 's morgens vroeg zag het er weinig hoop vol uit. Ja, 't was droog nog, maar't was met angst en vrees en beven, dat wij telkens naar de lucht keken. Enfin, er moest van gemaakt worden wat kon en zoo dacht ook zeker de nijvere schare die op Ge dempte Gracht en Markt reeds bezig was om alles voor elkaar te zetten, en de tentoonstelling er tip-top te doen uitzien. Allen weten dat de Paaschtentoonstellingsdag een groote reclamedag is voor Schagen's Middenstand en verdere zakenwereld en dat aan de duizenden die op dien dag Schagen bezoeken, getoond kan worden dat 't parool: 't Koopt in Schagen goed en goedkoop, in alle opzichten juist is. Er was weer veel en velerlei te kijk en 't is wel typeerend voor dezen dag, hoe een reeks van lange jaren de Paaschtentoonstellingsdag te Schagen po pulair is gebleven. Zooals wij reeds zeiden, het was op de Markt een keur-collectie van het beste vee cn voor kenner en belangstellende een kijkje overwaard. Evenals verleden jaar ook nu weer verschillende inzendingen automobielen en allen het bewijs lever den, hoe ook in deze branche telkens nog weer wat nieuws en mooiers gebracht kan worden. Bloemen en planten waren er eveneens weer en het was ook dit jaar wederom de firma Kruit, die in een keurige rotstuin een bijzondere attractie aan onze tentoonstelling verleende. 't Is te ruim 9 uur dat de Vooorzitter der vereeni- ging, de heer J. B. Willeen, op de bovenzaal van den heer Peetoom, in tegenwoordigheid van bestuurs leden, juryleden en vertegenwoordigers van het ge meentebestuur tot opening der tentoonstelling over gaat. Hij zegt daarbij ongeveer het volgende: Mijne Heeren! Het is mij weder een aangename taak' om na mens het Bestuur van onze vereeniging deze tentoon stelling met een enkel woord te mogen openen. In de eerste plaats heet ik U heeren Keurmeesters en leden van de Commissie van bijstand hartelijk welkom en wij danken U zeer, dat U zich weer be reid heeft verklaard Uw steun en medewerking te verleencn om deze tentoonstelling zoo goed mogelijik te doen slagen. In het bijzonder heet ik hier welkom het Dage- lijksch Bestuur van de Gemeente Schagen. wiens tegenwoordigheid ten zeerste wordt, gewaardeerd, omdat wij daarin het bewijs zien, dat het Gemeente bestuur van Schagen belang stelt in onze vereeni ging en ik maak van deze gelegenheid gebruik U te verzoeken onzen dank over te brengen aan het Ge meentebestuur voor den financieelen steun en me dewerking ons dit iaar weer verleend. Vervolgens heet ik hier welkom de heeren van do pers. die weer zoo welwillend zijn door hun verslag de aandacht van het publiek op onze Taarliiksche tentoonstelling in de gemeente Schagen te vestigen. Dan heet, ik hier nog welkom de heer A. Peere boom van Nieuwe Niedorp. wiens zaak vandaag voor de veertigste maal met zijn inzending op onze ten toonstelling aanwezig is. Het Bestuur heeft gemeend deze gebeurtenis niet ongemerkt voorbij te moeten laten gaan. omdat de inzending van Pcereboom altijd behoorde tot de grootste en mooiste étalage's op de tentoonstelling, die altijd met groote belangstelling door het publiek is bezichtigd. Pecreboom heeft in al die jaren mede gewerkt aan den goeden naam die de Schager Paaschtentoonstelling heeft. Namens het Bestuur wensch ik den heer Peereboom van harte geluk met dezen dag en biedt hem als blijk van waardeering gaarne deze bloemen aan. Dan, mijne heeren, is het mij een genoegen U te kunnen mededeelen, dat wij op dit oogemblik iemand in ons midden hebben* die vandaag voor de vijf-cn- twintigste maal de functiervan Keurmeester vervult en het is de gewoonte bij onze vereeniging. dat iemand die al die iaren de vereeniging geheel be langeloos heeft gediend, tot eerelid wordt benoemd. Mijnheer Jol, U heeft vandaag vijf en twintig Jaar deze functie waargenomen tot volle tevreden heid van het Bestuur en de inzenders. Wij ziin U daar zeer dankbaar voor en het is mij een groot genoegen U te kunnen mededeelen, dat U als eere lid van de Schager Paaschtentoonstelling is be noemd, waarmede ik U namens het Bestuur van harte geluk wensch cn U het gouden insigne onzer vereeniging aanbiedt., daarbij den wensch uitspre kende, dat wij U nog vele jaren op onze tentoonstel ling als eerelid en Keurmeester aanwezig mogen zien. Mijne Heeren! Toen eenige weken geleden het Be stuur onze vereeniging bijeen was om de zaken voor deze tentoonstelling te bespreken en voor te bereiden, was men algemeen van meenïng. dat. ten gevolge van de moeilijke tijdsomstandigheden de in zendingen, vooral van vetvee, belangrijk minder zouden zijn dan het vorig jaar. Het vetmesten van tentoonstellingsdieren is in de laatste jaren meestal niet loonend geweest en een liefhebberij die veelal geld kost; daarbij komt nog dat de financieels uitkomsten van de landbouw- en veehoudersbedrijven niet gunstig zijn, de slagers- bedrijven te zwaar zijn belast door de Regeerings- maatregelen en de handel bijna lam is geslagen. Onder deze ongunstige omstandigheden mocht men niet rekenen op een groote inzending van Vetvee, Onze verwachtingen zijn evenwel ver overtroffen, want als wij den catalogus nagaan, dan zien wij dat de afdeclingen Vetvee behoorlijk, zijn bezet door een imooie collectie van prima kwaliteit, dat een groot aantal inzendingen van Schapen, Varkens, Pluim vee en Konijnen aanwezig is. De Gedempte Gracht en de Laan zijn geheel bezet met mooie inzendingen Landbouwwerktuigen, Au tomobielen en andere artikelen. De middenstanders uit Schagen en de omgeving hebben ondanks den zwaren strijd om het bestaan, die zij onder den druk der tijden hebben te voeren, hun beste beentje voor gezet om reclame te maken voor hun zaak en onze tentoonstelling een mooi aanzien te geven en ik breng gaarne aan al de inzenders een woord van hulde voor hun medewerking, om den goeden naam van de Schager Paaschtentoonstelling te handhaven. Mijne heeren, met den wensch. dat onze tentoon stelling vandaag goed mag slagen, en dat wij deze het volgend jaar onder gunstiger tijdsomstandighe den mogen houden, open ik onze tentoonstelling. De hartelijke woorden door den Voorzitter tot de heeren Peereboom en Jol gesproken, werden door de aanwezigen met applaus onderstreept. GESLAAGD. De heer W. H. Schene is Vrijdag 5 April ƒ.1. ge slaagd voor diploma A als werktuigkundige aan boord van Koopvaardijschepen. WIERINGEN Bewijs van verdienste. Aan den heer O. J. Bosker alhier is de zilveren medaille van verdienste met oorkonde uitgereikt door dc directie van de Centrale Landbouw Onder linge, voor het feit, dat hij 25 jaar als secretaris der Ongev. Comm. Wicringcn der N.H. Landb. Onderl. heeft gefungeerd en dit tevens werd gegeven als be wijs van groote waardcering, hetgeen de heer Bos ker voor de organisatie heeft gedaan. Vergadering van den Ned. Bond van Boerinnen en andere plattelandsvrouwen Van bovengenoemde vereen, had Dinsdagavond 'n vergadering plaats in de foyer van Chinema „de Haan" alhier. Spreekster van den avond was mevr. Wiersma van Leeuwarden. De bijeenkomst werd geopend door mevr. de Haan —Bosker, welke de aanwezigen hartelijk welkom heette en wel in 't bijzonder mevr. Wiersma. Het deed spr. genoegen dat zoovele dames aanwezig wa ren (ongev. 80), waarna spr. het woord gaf aan me vrouw Wiersma. Mevr. Wiersma sprak ook haar genoegen uit over de groote opkomst. Spr. begon hierna het doel en wezen van den Ned. Bond van Boerinnen en andere plattelandsvrouwen uiteen te zetten; deze bond zoo zegt spr., bestaat hier in Nederland bijna 5 jaar, zij wil voor de plattelandsvrouwen o.a. cursussen over b.v. ziekenverpleging in huis, bloemenverzorging, en dergelijke organiseeren. Of een excursie maken zoo als b.v. dc afd. Wieringerwaard, een excursie naar „Flora" te Heemstede maakt. Spr. wijst ook op an dere nuttige dingen, welke men leeren kan; ook doet spr. mededeelingen omtrent het Landbouwhuis- houdonderwijs over het nieuwe gevaar, dat er dreigt n.1. opheffing der warenkeuringdienst. Spr. doet duidelijk uitkomen, waarom dat een gevaar voor het platteland is. Te ongeveer 10 uur werd een pauze gemaakt. Na dc pauze vertelde de spr. ons, het ontstaan van den bond, het internationaal en nationaal verband, de voordeelcn van den bond ,de bond bezit o.a. ook een eigen bibliotheek, ook hoe men het gezinsleven hooger moet brcngien, over de onderwerpen welke alzoo besproken kunnen worden. Kortom, de, spr. zette alles op een duidelijke en vlotte wijze uiteen. Na haar rede werd spr. nog een vraag gesteld, welke zij tot genoegen beantwoordde. Hierna vroeg spr. de dams of zij er iets voor voel den om te komen tot de oprichting eener afdeeling. Lijsten ter inteekening voor het lidmaatschap wer den rondgestuurd. 57 dames gaven zich op als lid. Verkiezing om te komen tot een bestuur, volgde hierna. Gekozen werden mevr. Meihuizen, mevr. BakkerKuut, mevr. de HaanBosker. mevr. Bos ker—Bakker. mevr. de Groot., mevr. Cornelissen Pranger, mevr. BlaauboerHermans. Alle dames na men hunne benoemingen aan. Mevr. de Haan—Bosker dankt namens het geko zen bestuur voor het vertrouwen in hun gesteld, den wensch uitsprekende, dat dit vertrouwen niet geschaad zal worden. Spr. dankt ook mevr. Wiersma voor de leerzame lezing door haar gehouden en de aanwezigen een tot weerziens toeroepend, sluit zij de vergadering met de beste wcnschcn en voor de zoo juist opgerichte afdeeling. De bestuursfuncties zullen onderling verdeeld worden. Dinsdag vergaderden Dijkgaaf, Heemraden on Hoofdingelanden van den Polder Heerhugowaard in het Polderhuis te Oudorp, onder leiding van den Dijkgraaf, den heer P. Tromp. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van dank aan H.M. de Koningin, aan onzen minister-president en aan den Commissaris der Ko ningin in de provincie Noordholland, voor zijn be noeming als dijkgraaf. Maar niet in de laatste plaats brengt spr. daarvoor dank aan de leden van het Polderbestuur, die hiertoe ook veel hebben bij - gedragen. Do notulen worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van den heer Wonder, waarin deze hedankt als hoofdingeland van den polder. Vervolgens is aan de orde het punt mededeelingen. Voorzitter zegt, dat antwoord is gekomen op het schrijven aan GecL Staten, waarin gevraagd wordt om spuigelegenheden bij Noordscharwoude en bij Rustenburg. Deze zaak heeft de aandacht van Ged. Staten en bij de werkzaamheden der provincie al daar zal hiermee rekening worden gehouden. Verder is bericht ingekomen van Ged. Staten, dat de kasgeldleening van f 50000, waartoe in de vorige vergadering is besloten, is goedgekeurd. Idem het besluit tot verkoop van grond, mits de daarvoor te ontvangen gelden rentegevend worden belegd. Verder is bericht gekomen van Ged. Staten, dat de Middenweg niet is opgenomen in het Prov. We genplan. Maar zoo lang de nieuwe weg nog niet ge reed is, blijft hij opgenomen in het aanvullend we genplan. In verband hiermede heeft het Dag. Be stuur besloten, weer een flink bedrag voor vernieu wing van den Middenweg aan te besteden. De heer Poland zegt, het niet juist te vinden, deze aanbesteding te doen plaats vinden voor de verga dering van het geheele bestuur. Spr. had anders het voorstel willen doen, een zwaardere klinkersoort te nemen, daar dit z.i. economischer is. De heer C. v. Langen vindt dit ook niet goed, spr. is van meening, dat het geheele bestur hier zeggen schap over heeft. De heer K. v. Langen zegt, dat het altijd nog op deze manier gebeürd is, alleen wanneer veel meer besteed zal worden dan andere jaren, wordt de meening van het geheele bestuur gevraagd. De Voorzitter zegt, met de naar voren gekomen wenschen in het vervolg rekening te zullen houden. In verband hiermede meent de heer C. van Lan gen, dat de begrooting te laat behandeld wordt. Voorzitter zegt, het hiermee eens te zijn. De penningmeester heeft bezwaar met het oog er op, dat heel veel belasting pas in Januari en Fe bruari binnen komt. Besloten wordt de begrooting voortaan in Decem ber te behandelen en op de belastingformulieren te vermelden, dat de verschuldigde belasting voor De cember moet zijn voldaan. Rekening en begrooting. Uit de rekening over 1934 blijkt: De totaal ontvangsten bedroegen f 87362.28. De be lastingopbrengst was f 27717.05. Het voordeelig saldo van 1933 was f 1S349.37. De uitgaven waren in to taal f 73446.44, ioodat er in 1934 een voordeelig sal do overbleef van f 13915.84. De rekening van de wegen van den polder toonde een bedrag aan ontvangsten van f 44550.23, waarin begrepen het batig saldo over 1933, bedragende f 10309.49. De belastingopbrengst was f 26919.05. Uit het wegenfonds was ontvangen f 6600. De uit gaven waren in totaal f 54780.77, zoodat deze reke ning een nadeelig saldo van f 10230.54 opleverde. De begrooting van den polder voor 1933 sluit met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 117125.46 waarbij de opbrengst der belastingen begroot is op f 27715.05. De begrooting voor de wegen van den polder geeft een bedrag aan inkomsten en uitgaven te zien van f 56094.79, waarbij de uitkeering uit het IN PLAATS VAN KAARTEN. P. ERIKS en B. ERIKSMolenaar geven U kennis van de geboorte van hun Zoon, Kade, Kolhorn, 9 April 1935. De MANDOLINECLUB „KUNST EN EER" te ANNA. PAULOWNA geeft ZONDAG 5 MEI een Na afloop GEMASKERD BAL, waarvoor vanaf heden reeds opga ve kan worden gedaan bij Slikker. P. Kieft, Grootschermer, komt morgen niet in Schagen met een auto kelten, doch met Jb. DEKKER, 't Zand, Tel. no. biedt te koop aan: Prima HOOI. STROO en VOERBIETEN, Franco thuis. Crisisprijzen. Te koop aangeboden: Een zoo goed als nieuw WIT GEëMALLL. BAD, met wandgeyser en douche voor f75. Brieven letter BV Bur. van dit blad. Te koop: 15090 K.G. VOERBIETEN (Witte Silêzers) en pl.m. 30 zak pnike Zeeuwsche Blauwe Aardap pelen. Te bevragen bij G. VAN ES SEN, Langereis, Nieuwe Niedorp. Te koop: 50 K.G. GELE PLANT CHALOTTE bij R. KEPPEL Gz., Ewijcksvaai't 6, Anna Paulowna. Te koop: PRIMA HOOI, uit de schuur gebaald, nog een par tijtje los overjarig voor f 16 per 1000 kilo. Twee Gelde Koeien, een platte Wagen op luchtbanden, een zware Hit, zeldzaam mak voor alles, en tevens een Woning to huur in 't centrum van Breezand, bij L. RA VEN, Stoomweg 77, Breezand. Te huur: Bod gevraagd voor 50 snees BOUW. of TUINGROND voor alle doeleinden geschikt, voor kool, ook bloembollen. Brieven met opgaaf van bod, onder letter B Bar. van dit blad. To koop: 2 éénjarige STIEREN, vader Hendrik, prijs billijk. Leve ring desgewenscht 27 April uiter lijk. W. JIMMINK Hz., 't Zand. Te koop: 2 volbloed MELKKOEIEN, t.b.c.-vrij, beste productie, keus uit 4 stuks, waronder 2 melk vaarzen, Jb. KAAN Kz., Wieringerwaard. Te kóóp: Een klamp best HOOI, bij C. KOOMEN, Meerweg 47, Bree zand. Te koop: EIGENHEIMER en BEVELANDER POTERS bij JOH. NUIJ, Stoomweg, Anna; Paulowna. SCHAGER LEESGEZELSCHAP. Voor de portefeuille Schager Leesgezelschap is nog één PLAATS OPEN. Adres: Boekhandel TRAP^ MAN, Schagen. wegenfonds is begroot op f 26000, en de omslag per H.A. van f 8 op f 7 is gebracht. De rekeningen worden na een kleine opmerking van den voorzitter goedgekeurd. Bij dc begrooting maakt de heer Poland dc op merking, dat hij het niet juist vindt, dat, terwijl het inkomen van bijna iedereen minder wordt, de .sala rissen van de ambtenaren van den polder, doordat de pensioenbijdrage door den polder wordt vergoed, feitelijk zijn verhoogd. Spr. acht deze grootere uit gaaf van ruim f 400 onverantwoordelijk. De Voorzitter zegt, dat de hoofdingelanden dit in de vorige vergadering zoo hebben vastgesteld, nu kan het Dag. bestuur toch geen ander besluit nemen. De heer Groen is het geheel met den heer Poland eens. Het is de bedoeling van dc overheid geweest, dat de betrokken personen die 10 pet. zelf betalen. De heer Oudeman vindt de tegenwoordige rege ling het beste. Óp voorstel van den Voorzitter, zal het dit jaar zoo blijven cn zal de zaak bij de volgende begroo ting weer onder oogen worden gezien. Op voorstel van den heer Poland wordt het presen tiegeld van de hoofdingelanden verlaagd tot f 5, dat van de heemraden tot f 7. Algemeen wordt de noodzakelijkheid gevoeld, dat de mollen beter uit dc dijken en wegen geweerd moe ten worden en het Dag. bestuur krijgt vrijheid de hiervoor uitgetrokken post zoo noodig te verhoogen. Dc heer C. van Langen wijst er op, dat er nog een leening is, waarvoor 5% pet., moet worden be taald, dit vindt spr. in den tegenwoordigen tijd rij kelijk veel. De penningmeester zegt dat deze leening dit iaar mag worde nafgelost, dank zij een overeenkomst met den geldschieter. Hierna worden ook de begrootingen goedgekeurd. De verordeningen en keuren worden onveranderd goedgekeurd. ^Op voorstel van-het dagelijksch bestuur zal de f755.92 ontvangen uit verkoop van grond bii de Coop. Boerenleenbank worden belegd. Bij de rondvraag vraagt de heer Poland of het mogelijk is als de tijd daar is met een gespecificeer de staat, van onkosten van dc verbouwing der nieu we machines te komen. Voorzitter zegt dit toe. Wanneer begonnen zal worden met het verbou wen der tweede machine is nog niet bekend. Voorzitter deelt tenslotte nog mede. dat in dc op de begrooting staande leening een bedrag begrepen is voor aanschaffing van een ruw-oliè vacuum-pomp Do aanschaffing hiervan stelt het dag. bestuur voor op grond van een advies van de bii den verbouw der machines betrokken ingenieurs. Als die ver houw klaar is, beschikt de polder over een uitmun tende bemalingsinrichting, maar er is maar één elcc- trische pomp, als er nu storing is in het net. dan kunnen we toch niet raaien. Bij aanschaffing van deze pomp hebben we echter de grootst mogelijke veiligheid. Met algemeene stemmen wordt tot aanschaffing besloten. Hierna sluiting. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. De Gcref. schoolvereeniging vergaderde in het lo kaal achter de Geref. Kerk. De Voorzitter opende na het zingen van Ps. 81:12 met gebed en lezen van Prediker 12. De notulen van de vorige vergadering worden voorgelezen en onver anderd vastgesteld. Hierna volgde het jaarverslag van den penning meester. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer Jb. Jong met bijna algemeene stemmen herkozen. Ook werd het jaarverslag van den secretaris uit gebracht. Door een der bestuursleden werd nog medegedeeld, dat mej. Lindhout op 1 April j.1. 12V2 jaar als on derwijzeres aan de school verbonden was. Op ver zoek van de jubilaresse is hier geen openbaarheid of huldiging het gevolg geweest. Bij de rondvraag werden nog verschillende zaken van meer internen aard besproken. De eere-voorzitter, de heer G. Barten, sloot hierna de vergadering met dankzegging. ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van den heer H. Stoffers vergaderde gisteravond, onder voorzitterschap van den heer S de Boer, de Coop. Boerenleenbank II G.A. De voor zitter wees in zijn openingswoord o.m. op den zeer ongunstigen toestand in den tuinbouw, die ook zijn invloed uitoefent op den gang van zaken bij de Boe renleenbanken. Hij memoreerde het overlijden van Mr. Dubois, den directeur van de Centrale Coop. Boe renleenbank, waarin de locale Banken een toegewijd bestuurder missen. Als secretaris werd aangewezen de heer M. Vlug, kassier. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Het jaarverslag gaf een overzicht van een en an der, de Bank betreffende, het wijst op de nog steeds voortdurende crisis en den slechten economischen toestand der tuinders. De Raad van Toezicht heeft op geregelde wijze vergaderd, het Bestuur was eiken zitdag geheel of gedeeltelijk vertegenwoordigd. Met verheuging kon worden gememoreerd het herstel van den Directeur, die nu weer zijn werkzaamheden kan vervullen. De verhouding tusschen de organen der Bank laat niets te wenschen over; het betalen der rente in 2 termijnen heeft goed voldaan. Aan de rekening en balans ontleenen we het vol gende; Aan spaargelden is ontvangen f51318.34 on uitgegeven f45511.42. Afgelost werd op voorschotten f3415 en opnieuw verstrekt f1100. In loopende re kening is in totaal f63.305.83, waarvan o.a. f 19685.30 van leden e<n f42.981.32 aan de Coöp. Centrale Boe renleenbank. Op effecten is f50 afgeschreven en f300 uit de winst op rekening gebracht van Debiteuren reserve. Aan rente van rek. courant is f 1474.26 ont vangen, van voorschotten f2475. Uitgegeven in rek. courant is f70727.21, waarvan flS920 aan leden eu f51757.21 aan de C.C.B. Op de balans parariseert een bedrag aan uitstaan de voorschotten van f50100.13, terwijl aan spaargel den een schuld voorkomt van f58785.55. In loopende rekening is te vorderen f31.365.55, waarvan f30164.55 van de leden; de schuld in loopende rekening be draagt f24265.06, w.o. f21239.31 aan de C.C.B. De re serve bedraagt f3025.75, Het saldo-winst beloopt f515.62, waarvan f215.62 bij de reserve zal worden gevoegd en f300 gereserveerd voor Dubieuse Debi teuren. Na toelichting van een en ander werden rekening en balans goedgekeurd en besloten de gemaakte winst overeenkomstig de balans bij de reserve te voegen. Tot leden van den Raad van Toezicht werden her kozen de heerep N. Kramer en K. Kostelijk, met bijna algemeene stemmen. Beiden nemen hun her benoeming aan. Artikel 7 van het Huishoudelijk reglement werd gewijzigd in dien zin, dat de rente in 2 halfjaarlijk- sche termijnen zal worden betaald. De rente voor spaargelden werd op 3, die voor voorschotten en de- bet-saldi van rekening-courant op 4.5 pet. bepaald. Na rondvraag, volgde sluiting met dank voor do medewerking. WATER BIJ DE MELK. 65 liter regenwater bij 100 liter melk. Voor het kantongerecht te Alphen a.d. Rijn had zich te verantwoorden een veehouder uit Ter Aar, wegens melkvervalsching. Bij de behandeling bleek, dat eigenlijk niet de veehouder zelf, maar diens 18- jarige zoon de schuldige was, Deze vond het geval blijkbaar niet zoo heel erg. Hij verklaarde althans ronduit 's morgens na het melken een paar emmer tjes regenwater, welke klaar stonden om der koeien dorst te lesschen, bij de melk in de bussen te heb ben gedaan. Ambtenaren van den Keuringsdienst van Waren hadden een monster genomen, waaruit kwam vast te staan, dat bij 100 L. melk niet minder dan 65 L. regenwater was. De Ambtenaar van het O. M. meen de dan ook. dat hier geen water bii de melk, maar melk bii het water was gedaan en eischte een geld boete van f500 subs. 1 maand hechtenis. In verband met den leeftijd van den verd. en diens financieele toestand verminderde de Kanton rechter de straf tot f 50 boete subs. 20 dagen hecht. PURMEREND, 9 April 1935. Gemeentelijke Kaasbeurs. Verhandeld 18 partij en. wegende 33.000 Kg. Handel matig. Hoogste prijs f14. 9 partijen kleine boerenkaas f 15 per 100 kilo; Volvette kaas f 17; 1612 Kg. boter f 1.25—1.35 per kg. weiboter fl.201.25 per kilo. 667 stuks runderen: 230 vette koeien 52-—60 et. p. kilo, handel stug; 181 gelde koeien f 80140 per st., handel matig; 235 melkkoeien f 110185 per stuk, handel stug; 21 stieren 32—46 ct. per kilo, handel matig; 18 paarden f60—138 per stuk, handel stug; 68 vette kalveren 3050 ct. p. kg., handel stug, 935 nuchtere kalveren: voor de slacht f29, voor de fok f 812 per stuk, handel vlug; 181 vette varkens voor de slacht 2834 ct. per kilo, handel vlug; 28 magere varkens f 1428 per stuk, handel matig; 214 biggen f 815 per stuk, handel matig; 7S7 schapen f S—19 per stuk, handel matig; 35 bokken f3—14 per stuk, kipeieren fl.902.40, eendeieren f 1.80 per 100 st.; piepkuikens 65—70 ct. per kilo, oude kippen en ha nen 2542Vfc ct. per kilo, eenden 30—65 ct. per stuk; konijnen f 0.301.75 per stuk; duiven 40 ct. per paar 300 kievitseieren f 1215 ct. per stuk: 5406 eend eieren A f 2, 7409 kipeieren A f 1.80—2.30, 80 schouw- kipeieren f 0.80. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Af deeling Eieren. Aanvoer: 225.000 eendeieren f 1.90— 2.10; 130.000 kipeieren: 70—80 Kg. f2.10—3.GO. 65-66 Kg. f2.30—2.40. 63—64 Kg. f2.10—2.30. 60—62 Kg. f 1.80 —2.10, 58—59 Kg. fl.SO—2. 56-57 Kg. fl.70—1,80, 53- 55 Kg. fl.70—1.80, 50—52 Kg. fl.GO-1.70. AMSTERDAM, 9 April 1935. Aardappelen: Zeeuwsche Bonten f23.50. idem Blauwen f3.50—3.90. id. Roodstar f2.25—2.80. id. Eigenheimers f2.10—2.35. idem Blauwen poters f2.50 2.70, id. Bonten poters fl.752.40, id. Bevelanders f2.102.40, IJpolder Bevelanders fl.902.40, id. Bonten f22.50; Andijker blauwen f22.40, idem Bonten f22.40, Anna Paulowna zand f 2.603.50, idem klei eigenh. f 2.102.30, Hillegommer zand- aardappclen f 2.803.50, per 70 Kg., Drentsche eigen heimers f 3.20—4.60, Winter Malta f 14—15, per 100 Kg.; Flakkeesehe Eigenheimers f 2.10—2.25, Spui- sche Eigenheimers f 2.10—2.25, Friesche Borgers 2.40 2.80, id. Roodstar f 2.702.80, Limburgsche Indu strie f 2—2.10 per Ï0 Kg. WARMENHUIZEN. 9 April 19.35. Roode kool, le kw. f 14.30—19.40, gele kool. Ie kw. f2.403, 2e kw. fl.301.S0, D. witte kool, le kw. f0.701.70, nep f2.40, drielingen fl.SO1.90, uien f 5.10—5.20, grove uien f4.90—5, kleine Deen S0 ct., blauwe aardappelen f 2.80. Aanvoer: 10000 Ke. roode kool. 13500 Kr. Rele kool. 33000 Kr. D. witte kool, 125 Kr. nep. 2500 Kr. uien, 75 Kr. peen, 425 Kr. aardappelen. BROEK OP LANGENDIJK. 10 April 1935. Uien 5.30—5.S0, drielinRen 1.90—2.10, grove 5.40— 5.50, eele nep 1.40, 1800 Kr. biclcn 00—70 ct, 91000 Kr. Rele kool 1.60—3.50. doorschot 1—2.20, D. witte kool 0.701.90. doorschot 7080 ct NOORDSCHARWOUDE, 10 April. 3200 Kg. uien 4.60—5.30. grove f 5.80, 15900 Kg gele kool f 1.60—3.10, 16500 Kg. D. witte kool f 0.90— 220.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3