VERGADERING Schilder zelf Jet Groene Kruis" COÖPERATIEVE ZUIVELBANK FAILLISSEMENT ANNEKE WESTER 't Is gauw Paschen! S. D. A. P. pianoles „Sluit de Gelederen" Voor de Schoonmaak Voorjaarsartikelen Raad Callantsoog'. TINTOL Petrus Baars PUIN Raad Oudkarspel. een aardige 3|4 Mantel 'n sportief Mantelpakje een leuke lange Jas A.W.MICHELS J. J. DE VRIES, onder No. 86. J. H. VRIELINK mmmMBBMSMm BOEKHOUDING?? Van Hasselt's Landbouwkundig Admin.-kantoor H. H. PIEPKUIKENFOKKERS ALKMAAR, Weg met te Schagen J. NOBEL Vergadering van den Raad op Dinsdag 9 April 1935, 's morgens om half tien. Voorzitter de heer Mr, D. Breebaart Kz., burge meester, tevens secretaris. Alle léden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de no tulen onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. Hiervan vermelden we de goedkeuringen van di verse raadsbesluiten. Van Sociale Zaken is subsidie in de werkverschaf fingZwanen water toegezegd; 60 van de kosten komt voor rekening van de N.V. Het Zwanenwater, de overige 40 voor de gemeente. In deze 40 draagt het Rijk nu een gedeelte bij. De subsidie voor de werkverschaffingdorp is ver lengd tot 1 Juni a.s. verlenging zal weer wor den aangevraagd. Verschillende verslagen zullen bij de leden circu- Ieeren. Proces verbaal van opname van kas en boeken van den gemeente-ontvanger; in kas was en moest zijn op 12 Maart 1.1. f750.94. De commissie van bijstand voor de landbouwsta- tistiek is uitgebreid met den heer A. Schenk ("Polder 't Hoekje). Gewijzigd is de regeling voor de niet rendabele uit breiding van P.W.N.; het voordeel voor de gemeente is nog niet te berekenen Het P.E.N. heeft z'n tarieven voor straatverlichting verlaagd. De Ned. Herv. Diaconie te Caljanlsoog heeft bericht gezien haar financieelen toestand, geen bijdrage te geven inzake de krankzinnigenverpleging. B. en W. betreuren dit en stellen voor alsnog een poging te wagen. Allen voor. De jaarwedde van den burgemeester is geplaatst in de klasse van 2001—3000 zielen ("f2350—f2850). Die van secretaris en ontvanger in de klasse van 7512000 zielen, resp. f 1500 en f 675f 975. Deze regeling gaat 1 April 1935 in. De Voorzitter zegt, dat mei deze nieuwe regeling de gemeente is erkend als belangrijker dan haar inwonertal aan geeft en is erkentelijk voor den steun van den raad. Van de Commissie tegen Alcoholisme kwam in een adres, waarin werd aangedrongen om te verzoeken het maximum-aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein en verloven A te ver lagen. De Bond van Nederlandsche Brouwerijen zond hier op een tegen-adres. De Voorzitter merkt op, dat met het oog op het steeds grooter bezoek des zomers het niet gewcnscht is, dat het aantal vergunningen en verloven wordt verkleind, eerder zal men dit getal in de toekomst nog moeten uitbreiden. B. en W. stellen dan ook voor den toestand te laten zooals die is en aldus wordt besloten. De voorloopige vaststelling van de gemeentereke ning '33 wordt gewijzigd; de wethouders zullen het genoten vier gulden presentiegeld moeten resütu- eeren; daar dit bij wet niet is toegestaan; het voor- deelig saldo wordt dus met fS.— verhoogd.^ Het pachten van het strand. B. en W. stellen voor het weder pachten van strand- gedeelt.en van het Rijk met, het oog op de strandex- ploitatie tijdens het hadseizoen. De huursom bedraagt f45.per jaar gedurende 3 jaar, voor pl.m. 650 M. strand. Een brief is gericht o.a. aan den minister van Fi nanciën omtrent het onderhoud van de aan die strandgedeelten grenzende duinregcl. Dit onderhoud komt voor rekening van de gemeen-' te. B. en W. meenen dat tijdens en onmiddellijk na het badseizoen de kosten wel voor rekening der ge meente kunnen worden genomen. Doch zij achten het. bezwaarlijk, dat de gemeente b.v. de kosten tenge volge van herfststorm zou moeten betalen. In ant woord hierop kwam een schrijven, waarin stond ver meld, dat een verandering in de redactie van het con tract niet kon overwogen worden; in zulke gevallen zal echter een billijke regeling worden betracht. Do opzichter zal met dit antwoord in kennis worden ge steld. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. B. en W. stellen voor te wijzigen de verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting voor zoover het betreft de tarieven voor staanplaatsen op het strand. De bedoeling is die belasting te verduo- belen. Dit is noodig gezien de grootere gepachte strandoppervlakte en de vele kosten waannee het pachten gepaard gaat. De strandexploitanten bleken, het meerendeel al thans, bereid het dubbele té betalen. Vermeld zij nog dat ook ijswagens, die staan op den weg naar het strand, ook zullen moeten betalen. De heer Kooger zegt, dat met deze verhoogde be lasting de onkosten nog niet gedekt zijn. Als strand- exploitant rekent spr. op meer menschen en daardoor grootcren omzet. De Voorzitter deelt nog mede, dat de tarieven voor het publiek natuurlijk onveranderd blijven. De heer Vries informeert naar de grootte van het bedrag voor onderhoud van den duinregel van het afgeloopen jaar, wat f 110.blijkt te zijn. Spr. denkt dat misschien de strandexploitanten zelf het onder houd ter hand kunnen nemen. Men zou dan de be lasting niet behoeven te verhoogen. De Voorzitter gelooft, dat ze dan nog duurder uit zullen zijn; de menschen fcijn voor dat werk niet in gericht. De heer Weij zegt dat na het badseizoen de men schen er wel den vrijen tijd voor hebben; het werk geschiedt natuurlijk onder toezicht. Of de exploitanten dan beter uitkomen, weet spr. evenwel niet, De heer Vries oordeelt, wanneer de exploitanten met de verhoogde belasting niet uit kunnen, er ten slotte geen liefhebbers meer zouden zijn. De heer Kooger vernacht van het zclf-herstellen niet veel heil. De verordening wordt gewijzigd vastgesteld. Het oordeel van de exploitanten kan gevraagd worden en zoo noodig de verordening in de toekomst gewij zigd worden De nieuwe terreinen. B. en W. stellen voor tot uitgifte in erfpacht van een aantal perceelen gemeentegrond, bestemd voor het bouwen van zomerwoningen. Het betreft hier de nieuwe terreinen ten oosten van het dorpsplein. Uitgegeven worden: perceel 31, groot 280 M2., op brengst f 11,20 per jaar aan De Leeuw en de percee len 28, 29, 30, groot resp. pl.m. 513, 423 en 351 M2. voor resp. f20.52, f 16.92 en f 14.04 per jaar aan Vos. Het Nationaal Crisis-Comité stelt een bedrag van f 320.— ter beschikking voor de grootste gezinnen van werkloozen voor kleeding, dekking en schoeisel; in deze f320 moet dc gemeente dan f67.20 bijdragen. Niet verstrekt worden brandstoffen en levensmidde len. Voor het te vormen comité B, dat de gevallen, die hiervoor in aanmerking komen, beoordeelt, stellen B. en W. voor te benoemen de commissie van toezicht op de arbeidsbemiddeling, welke commissie dan nog eenigszins voor dit doel wordt uitgebreid. Deze com missie toch is het best op de hoogte van de werkloos heidstoestanden. Voorts stellen B. en W. voor de f67.20 uit te trekken. Conform deze voorstellen wordt besloten. B. en W. stellen voor een betonhek te plaatsen langs den verbeterden dorpsweg tegenover pension Sein post. De sloot loopt hier vlak langs den weg; dem ping van de sloot kon niet geschieden, daar de sloot van belang is voor de afwatering. De Voorzitter zelf was niet voor een betonhek; zoo'n hek kan juist wel een aanleiding worden genoemd om er op te klaute ren. De kosten bedragen f50.—de stangen ("oude) moeten dan komen van het hek langs het schoolplein. De heer Vries kan zich met het voorstel niet ver- eenigën. Dit noemt spr. veiligheidswaanzin. Een al gemeene speelplaats daar zou spr. meer voor voelen. De heer Kooger is eigenlijk voorsteller; wanneer er een ongeluk gebeurt zouden wij ons schuldig voe len; staat er een hek dan zijn we verantwoord. Op dit punt kan de VoorzitteF wel met den heer Kooger instemmen. Het voorstel wordt in stemming gebracht en aange nomen met 61 stem; tegen de heer Vries. Het kohier der brandverzekeringsbelasting 1935 wordt vastgesteld tot een bedrag van f 8S4.50. Hiervan is f375.bij van niet-ingezetenen. De heer Vries merkt op, dat verschillende men schen lager gaan verzekeren; spr. vindt dit jammer en geeft in overweging de heffing vooral niet te ver hoogen. Het kohier der hondenbelasting 1935 wordt vastge steld op een bedrag van f385. Aan wed. S. Baken wordt een half jaar ontheffing verleend van hondenbelasting. Gewijzigd worden de begrootingen 1934 en 1935. B. en W. 'stellen voor op diens verzoek eervol ont slag te verleenen aan G. Baken als ambtenaar van den burgerlijken stand. Conform besloten. In de vacature Baken wordt benoemd de heer A. C. Brussaard met algemeene stemmen. Vastgesteld worden eenige pensioensgrondslagen. Bij de rondvraag zegt de heer Jimmink, dat het hem is opgevallen", dat de bocht van den nieuwen weg langs de school zeer krap is. De Voorzitter zegt, dat ook hem dit bekend is; het euvel zal wel verholpen worden. Hierna sluiting. De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagavond half acht ten raadhuizc. Alle» leden waren aanwezig. Voorzitter de heer A. J. Wijnveldt, burgemeester, tevens secretaris. Na opening door den voorzitter werden de notulen van de vergadering van 12 Februari vastgesteld. Ingekomen stukken. Aanwezig was het verslag over 1934 van de arbeids bemiddeling. De verantwoording van den agent der arbeidsbe middeling betreffende de uitgaven, ten behoeve van werkverschaffing en steunverleening aan werkloozen over 1934. Verslag van de commissie van toezicht op het la ger onderwijs over 1934. Idem van de comm; tot wering van schoolverzuim. Idem van het vervolgonderwijs over den cursus 1934—1935. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede, dat bij Koninklijk Be sluit van 29 Januari 1935 no. 27 zijn goedgekeurd erschillende raadsbesluiten. Van Ged. Staten dezer provincie zijn eveneens ver schillende raadsbesluiten goedgekeurd terug ontvan gen. Vólgen eveneens eenige mededeelingen over werk verschaffing en loon. Ten aanzien van de proef deelt de Voorzitter me de, dat de Minister deze heeft verlengd met 3 maan den, dus tot en met 30 Juni a.s. In het feit dat de Minister ge entoewijzing heeft gebracht in 't aandeel van het loon dat voor rekening van dep tuinbou wer blijft, n.1. 2/3 gedeetle of f 10, hebben burgemees tev. en.wethouders aanleiding gevonden, zich bij brief van 15 Maart jl. lot den Minister te wenden met het dringend verzoek het aandeel, dat voor rekening van den tuinbouwer blijft., te verlagen tot f 8, daar de toe stand in d entuinbouw van dien aard is, dat de tuin bouwer geen weekloon van f10 kan betalen. Zal de proef dan ook succes hebben, dan zal het noodzake lijk zijn het bedrag van het aandeel tot voormeld bedrag te verlagen. Hierop heeft de Minister nog niet geantwoord. Voor kennisgeving aangenomen. Van dep laats, commissie tot het houden van gratis cursussen in huishoudelijke zaken, zooals koken, naaien, was een verzoek ingekomen om de beschik king over een lokaal. Deze cursusisen zullen een 6- tal weken duren. Voorzitter stelde voor, de toezegging te doen, een schoollokaal ter beschikking te stellen, nader te rege len met de betrokkenen. Aldus besloten. Vastgesteld werd een verordening tot afwijking van bepalingen der winkelsluitingswet 1930. Voorts een verordening tot nadere aanduiding van het tijdvak, bedoeld in art. 4 le lid sub. d. der win kelsluitingswet 1930. Dit komt neer op de buitengewone omstandigheden voor den Zondagsverkoop. Het gaat hoofdzakelijk om de fruit-, visch- en tabakswinkels. B. en W. stellen voor, in verband met de controle en concurrentie de uren waarop alle winkels open mogen zijn op 2 tot 8 uur vast te stellen. De rente der Prov. credieten. B. en W. stellen voor, het aandeel der' gemeente (30 pet.) in dc, over 1934 verschuldigde, rente van in 1932 aan 3 tuinbouwers verleende voorschotten. Voorz. deelde mede, dat 1 voorschotnemer een ge deelte der rente heeft betaald. De overigen kunnen niet betalen. We weten hoe de toestand is. De Boerenleenbanken zijn nog aangeschreven dat moest worden geprobeerd de rente te ontvangen, met bovengenoemd resultaat. Het beteekent voor de boerenleenbank Oudkarspel f602.en voor de Boerenleenbank II te Noordscharwoude f 254.25. to taal f 856.25. Ten laste der gemeente komt 30 pet. of f 256.88. Steunverleening. Hierna werd behandeld het voorstel van B. en W. om een bijdrage beschikbaar te stellen ten behoeve van de steunverleening B. Voorzitter lichtte het voorstel nader toe. Er wordt beschikbaar gesteld een bedrag van f 10 per werk- looze, over 38 werkloozen. Daarvan draagt het N.C.C. 79 pet. bij. De gemeente betaalt 21 pet., wat Cien bijdrage vergt voor de ge meente van f 79.80, Zoodoende zal f 300 van het Na tionaal Crisis Comité worden ontvangen. Aangebracht werd een wijziging van de gemeen terekening 1933, Het batig saldo wordt hierdoor ver anderd. Het wordt thans f 261.76 hooger. Ged. Staten hadden aanmerking gemaakt op het door de weihouders ontvangen presentiegeld in 1933 De wethouders zouden dit terug moeten betalen. Voorz. vond dat het niet aanging dit te laten terug betalen. De circulaire is eerst na de aanmerking in gekomen. Ged. Staten zullen worden geschreven dat men dit niet zoo wil toepassen. De heer Kostelijk begreep niet, dat er vier jaar geleden geen aanmerking op de presentiegelden is gemaakt. Het voorstel werd aldus aangenomen. Rondvraag. De heer Rijper vroeg naar de witte streep over den weg bij den heer K. Nap. Voorzitter antwoordde, dat B. en W. nog geen be sluit hebben genomen, wat men zal doen. Opbreken, of een witte streep van krijt. De heer De Boer vestigde de aandacht op dc „langstaarten", bij dc Bannewiel, welke men kan missen als kiespijn. Er zal vergif worden gelegd. Daama sluiting. Wat denkt U van of een eenvoudige Damesmantel? Wij hebben een groote verscheidenheid en brengen U alleen 't moderne genre. Ook voor JAPONNEN slaagt U zeker bij ons. ÖOCfflCÖÖOCÖDOCiOCÖ Vrijdag don 12den April ho- q pen onze Kinderen, q Frans Poorter '2 0 en 0 Geesje Poorter-v. d. Linde Q den dag te herdenken waarop Q q ze voor 12% jaar terug in het q q Huwelijk zijn getreden. q g Fam. POORTER. g Q Fam. v. d. LINDE. n 0 Alkmaar, 10 April 1935. 0 Receptie Vrijdag half vier tot half zes, Laagzijde B 32, Schagen. D aooooooocxjaooocio AFD. ANNA PAUL0WNA OPENBARE op Zaterdag 13 April in de zaal van den heer C. SLIKKER (e KLEÏNESLUIS Spreker: Lid v. Gedeputeerde Staten, te Haarlem. Onderwerp: Medewerking verleent de mondor gelclub van den N.A.S.B.. Aanvang half acht. Entrée 10 ct., werkl. vrijen toegang. Débat gewenscht. HET BESTUUR. Accountantskantoor TORENPLEIN, SCHAGEN, is telefonisch aangesloten iiraiiiiiraiiiiCT Uw werk wordt goed als U het met doet. „TINTOL", de prima bekende oud- Hollandsche verf. Dekt goed. Glanst goed. Houdt goed stand. Verkrijgbaar in 36 mooie moderne kleuren. GLANSVERF 80 ct. per kilo GRONDVERF 55 ct. per kilo Japanlak Tintol f 2.00 per kilo Alleen bij Centr. Drogist Hoogzijde 115 Schagen LEIDERS VAN LANDBOUWBEDRIJVEN! 1 MEI NADERT!! Hebt gij reeds maatregelen genomen om de resulta ten van Uw bedrijf aan te toonen door een goede Zoo niet, stelt U zich dan thans nog in verbinding met: Noordeinde 128a 's Gravenhage Tel. 114132. Dat een onzer afnemers, een vakkundig man op pluiraveegebiëd, nagenoeg geheel is overgegaan tot gebruikmaking van de VOEDERKERN PR0V1MI voor de bereiding van zijn voeders, zegt U dat niets? Dat U, gezien de resultaten, nooit voordeeliger kunt voeren zal U zeker wel duidelijk zijn, wanneer U de prijzen ziet van ons voeder. OPFOKVOER I 16.— Idem II 15.25 per 50 K.G. KUIKENZAAD 14.20 KORENMOLEN „DE BOCHT", ST. MAARTENSBRUG. houdt zitting in Café „De Beurs" te Schagen eiken 2en en 4en Donderdag der maand, van halt 10 tot halt 12. DEPOSITO'S COUPONS - HYPOTHEKEN. De curator in bovengenoemd fail lissement brengt ter kennis van cre diteuren, dat de schuldvorderingen bij hem moeten worden ingediend vóór 22 Mei a.s., en dat de verifi catievergadering zal worden ge houden in het Gerechtsgebouw aan den Geestersingel te Alkmaar op Woensdag 19 Juni a.s. voormiddags 10% uur. De Curator: Mr. J. A. E. BUISKOOL. Schagen, Markt A- 84. gevatte koude, griep, in fluenza, trage ontlasting, gal, koorts, slijmhoest, hoofd- of maagpijn, ge brek aan eetlust, slechte spijsvertering of andere ongesteldheden. Gebruikt Wortelboer's Kruiden en Wortelboer's Pillen van Jacoba Maria Wortelboer en binnen enkele dagen zijt ge weer frisch en opgeknapt. Vraagt de gebruikers, dat is het beste bewijs. Overal verkrijgbaar a zestig cent. te koop. Te bevragen bij IIABBé te Alkmaar. „De Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij, gevestigd te Amster dam, onder Directie van de Firma „DE JONG en Co", Keizersgracht 583/585. Correspondent voor WIERINGER- MEER de Heer B. WASSINK, Timmerman-Aannemer te Midden- meer. Uiterst gunstige condities voor ver zekering tegen Brand, Inbraak, Storm, enz. Pianiste. EiDd- en Solodiploma van het Amstcrdamsch Conservatorium, geeft bij voldoende deelname Aanmelden: Corn. Bokstr. 120, Schagen. Zeemlappen, Sponzen, Dweilen, Kamerbezems, Stoffers, Stofblik- ken, Kwasten, Kastpapier, Zeep, Emmers, BeL Bezems, Boenders, enz. Puntdraad, Gaas, Harmonicagaas, Draadnagels, Papbakken, Kram men, Gegalv. Platen, Asphaltpaplor, Tuingereedschap, enz. Aanbevelend, ST. MAARTENSBRUG.

Schager Courant | 1935 | | pagina 4