Arrondlssements-Rechtbank evatvq emsmwett DE PLAATS VAN ATLANTïS ONTDEKT? te Alkmaar. men hem dat niet op zulk een wijze onder den neus wrijven. Maar het was absoluut niet gebleken, dat er een strafbaar feit had plaats gevonden. Ook niet na justitioneel onderzoek. De onbenullige, slecht ge- styleerde brief aan Wecnk miste allen grond. Sum ma summarum vermeende de Officier dat de dominé niets had geleerd uit het reeds vroeger voorgevalle ne en vorderde de Officier thans niet meer f 10 als in de vorige zitting, maar f100 boete of 30 dagen. De Officier stipuleerde nog en hoopte dat dit in do couranten kwam. te staan, dat de jachtopziener Weenk vrij uit flinq. Mr. Loeb vermeende met genoegen te hebben ge constateerd, dat de appreciatie van den politierech ter betreffende de drijfveeren lot. deze strafactie in den loop der behandeling was gewijzigd. Verdachte is bereid geweest de hand te reiken, doch getuige-Wecnk was weigerachtig. Er was 'n frauduleus tekort, pleiter zegt niet een strafbaar tekort, doch er was iets niet pluis! Pleiter hoopte, dat men nu geen klacht tegen hem zou indienen, omdat hij had gezegd, dat er iels niet pluis was. Pleiter stond in deze zaak onbevooroor deeld zuiver juridisch. Het was de bedoeling om eens 'n eind te maken aan het ondraaglijk gekibbel in de Ned. Herv. Kerk le Castricum. Ds. van Poelgeest mocht dan ziin be voegdheid overschreden hebben, hii was volkomen ter goeder trouw. liet opzet der heleediging was hier ook niet uit do feiten vast te stellen. De zaak betreffende de kasfraude is in den doofpot gestopt en is Weenk niet gerehabiliteerd, zeide plei ter met luider stem! Is liet gebeurde krenkend voor Weenk. het is zulks ook voor Dominé van Poelgeest. Het is Ds. v. Poelgeest niet. <1 ie heeft gewild dat deze zaak de onenhare zitting bereikte, maar alles is afgestuit op de. onverzoenlijke houding der tegen partij. Pleiter eindigde ten slotte wegens bewijsgebrek vrij spraak te concludeeren, subsidiair het opleggen van de minimum boete. Hierop volgde nog 'n uitvoerige repliek van den Officier, waarop dupliek van Mr. Loeb niet uitbleef. De conclusiën hieven natuurlijk onveranderd. De Politierechter deed onmiddellijk uitspraak en veroordeelde den predikant tot f50 boete of 25 da gen hechtenis. I Alkmaar. BEVORDERING DER MISDAAD GESTRAFT. De niet verschenen heer Joh. Jac Z. fe Alkmaar had zich aan de afkeurenswaardige handeling schul dig gemaakt om een paar minderjarige knapen, die uit het verbrande café „St. Wilübrordus" aan de Oudegracht eenige biljartballen hadden ontvreemd, te koopen en hen tevoren tot dien diefstal te ani- meeren. door te zeggen, dat hii wel 'n paar biljart ballen kon gebruiken. Op het bolwerk bij de Baan gracht werd de koop gesloten voor één dubbeltje. Gelet, op het ernstige feit. recpiireerde de Officier wegens opzettelijke heling en niet de meer onschul dige schuldheling. -4 maanden gev. Vonnis conform. Avenhorn. DE BURGEMEESTER UITGEKAFFERD. Een lange gebrilde 36-jarige boerenarbeider Dirk Sch. stoffeerde het zondaarsbankje naar aanleiding van het feit, dat hij op 21 Febr. den burgemeester van Avenhorn, J. de Groot, diverse beleedigingen naar het hoofd had geslingerd. Verdachte, uitgenoo- digd ziin handen uit ziin zakken te halen, beweerde alleen het. woord bloedhond" te hebben gebruikt. Volgens den burgemeester was Dirk een beroeps- werklooze. De ruzie was ook aangekomen over de werkverschaffing en de onbeschofte manier waarop verdachte daarbij optrad. Dirk vroeg uitstel omdat mr. Duijs hem zou verdedigen, doch de Officier voel de niets voor uitstel en vorderde 1 maand gcv. Ver dachte was ook al eens veroordeeld wegens een vermogensdelict. Voiinis ^4 da^rep, gpyv Alkmaar. EEN RUITENVERBRIJZELAAR. Een niet verschenen heer. Jacob Br. te Alkmaar, had op 17 Februari 2 ruiten vornield in het kantoor der Bataafsche Export-maatschappij. Deze wilde man is een trouwe cliënt van den politierechter en reeds wegens verschillende delicten veroordeeld. Hij werd nu opgeknapt met 14 dagen gev. Verdachte strooide spijkers op den weg en toen hem daarop werd gewezen, wierp hij de ruiten in. Interessante bevindingen van een Fransch kabelsclrp. Parijs. (United Press). De Fransche geleerde M. Fichot heeft in een bericht aan de Academie der Wetenschappen medegedeeld, dat het Fransche ka- bclschip „Ampère" in de buurt van Madeira een lot nog toe onbekend onderzeesch gebergte heeft ont dekt, waarin men met grootc waarschijnlijkheid te doen heeft met het geheimzinnige, verloren gegane continent Atlantis. Bij peilingen in een deel der zee, waarvan de ge middelde diepte omstreeks 6000 meter bedroeg, stootte men op een geweldigen bergtop, met lang zaam dalende hellingen, waarvan de spits slechts 1CD meter onder de oppervlakte der zee was gele gen, en die sterk deed denken aan Plato's schilde- nng van het Reuzengebergte van Atlantis. De be kende ontdekkingsreiziger Graaf de Prorok, die vast overtuigd is van het vroegere bestaan van het legen darische eiland-continent en dezer dagen vertrekt naar Rio de Orot om daar naar sporen der Atlantis te zoeken, heeft destijds juist dit deel van de zee- bij Madeira in een onderzeeboot onderzocht, omdat dit volgens zijn meening het geheim van Atlantis zou verbergen. Enkhuize n. EEN EXPEDITEUR, DIE MEN OP DE VINGERS MOEST ZIEN. De 26-jarige expediteur Hylke D. te Enkhuizen, stond terecht als verdacht van eenige verduisterin gen, gepleegd ten nadeelc van de firma Geels, dis tillateur te Alkmaar, voor welke firma hij in op dracht had diverse bedragen te innen. Nadat aangifte was gedaan en misschien nattig heid gevoeld, had de vrachtrijder de gelden direct aangezuiverd. Gevorderd werd f 2 boete of 15 dagen. Uitspraak f 15 boete of 10 dagen. Hoorn. EEN WEERSPANNIGE HORINEES. Gedurende een straatrelletje te Hoorn, geboren uit een werkstaking cn samenscholing van geschorschte te werk gestelden, die 'n optocht wilden organisee- ren, had zekere heer J. P. de Gr. niet voldaan aan het, bevel van de politic om zich te verwijderen en zich daarop op het transport naar het bureau he vig verzet tegen den agent de Boer en collega. Eisch en vonnis 1 maand gev. Ook Simon de Gr., broeder van vorige verdachte had ziel) aan een dergelijke wederspannighcid schul dig gemaakt, toen de Boer zijn broeder wilde op brengen. Geen der verdachten was verschenen. Von nis als in de vorige zaak, 1 maand gcv. Warme n huizen. KIND TE WATER GEDUWD. Een 30-jarige groen ten venter uit Warmenhuizen Petrus Z. had op 7 Maart zijn leeftijd en beschaafde opvoeding vergeten en den 8-jarigen Jan Rol te wa ter geduwd. Waar was het dat Jantje heel ondeu gend was geweest, wortelen had willen stelerwen den groentenboer voor den gek had gehouden. Maar de ze strafoefening liep toch wel de spuigaten uit en de wortelenkoopman werd dan ook veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Alkmaar. BROEDERLIEFDE. De 57-jarige opperman Wilh. B. te Alkmaar, blijk baar niet souffreerende aan overmatige liefde voor zijn broeder Anthonius, de ijscoman, had op 22 Fe bruari dezen broeder van het Vijvertje een pak slaag gegeven. Er was kwestie gerezen over de dochter Cathricn, die niet thuis wilde komen. Alles leugen, zei broer Willem. Ik heb me d'r nooit mee bemoeid. Mijn broer had in een brief geschreven aan zijn dochter, dat ik een verloopen koloniaal was! Vonnis f 15 boete of 10 dagen. Het lijkt ons toe, dat er weinig hoop is op een verzoening tusschen deze intieme familieleden. VOOR DEN POLITIERECHTER. ZITTING VAN MAANDAG 8 APRIL. KERKELIJKE TROEBELEN TE CASTRICUM. DS. ABRAHAM VAN POELGEEST VOOR DEN POLITIERECHTER De predikant der Ned. Herv. gemeente fe Castri cum, de 62-jarige Dominé Abraham v. Poelgeest. die bereids in 1933 wegens belccdiging van den diaken dier gemeente, P. Weenk was veroordeeld tot een kleine boete, stond heden opnieuw terecht Ier zake heleediging van gezegden heer Weenk die hij een schrijven had doen toekomen dat hii om zijn fraudu leus behcer*van de diaconiekas door dc kerkbesturen was geroyeerd. Dat hem voorts in overweging werd gegeven als diaken te bedanken, daar hii anders on eervol zou worden ontslagen reden waarom Ds. v. Poelgeest, indien hij goon tegenbericht kreeg, veron derstelde, dat de heer Weenk als diaken had be dankt. Dit. schrijven werd door Weenk, een overtuigd tegenstander van den predikant, beleedigend geacht en als gevolg van zijn klacht stond de predikant dan weer lei-echt, verdedigd door mr. Loeb. advocaat te Amsterdam. De Politierechter begon met den verdachte te on derhouden over het feit, dat hij bij zijn vorige ver schijning voor het. meervoudig college beloofd had, zich van dergelijke beleedigende actie tegenover Wecnk te onthouden, terwijl hij niettegenstaande die belofte, thans wederom voor een dergelijke straf bare hancdling terecht stond. Als eerste getuige werd alsnu gehoord Ds. F. W. Foeken, lid van het Classicaal bestuur, die mede deelde, dat in verband met de vele klachten die in kwamen over den kerkeraad van Castricum. deze kcrkcraad voor zekeren tijd was geschorst. (Door een rammelend raam en 'n schreeuwend kind was de verklaring van dezen predikant moeilijk te vol gen), doch het kwam ons voor. dat het schrijven van Ds. v. Poelgeest niet alleen informeel, doch ook onrechtvaardig werd geacht. Ds. van Poelgeest had niet dc minste bevoegdheid een dergelijk schrijven te laneeeren. Ds. v. Poelgeest verklaarde, dat de kerkeraad aan het classicaal bestuur betreffende den toestand 'n missive had gericht, waarop de kerkeraad was ge schorst. 'n handeling waarmede Ds. v. Poelgeest zich niet kon vereenigen en reden had om alstoen als voorzitter te bedanken. Mr. I.ocb richtte tot dezen getuige diverse vragen betreffende dc fraude in de diaconale kas, welke vragen niet geheel cn al de instemming vonden van den Politierechter. Mr. Loeb merkte op. dat ieder weet. wat er met die kas is gebeurd, alleen het Classicaal bestuur schijnt dienaangaande on wetend te zijn. De belcedigde heer P. Weenk, jachtopziener te Castricum, en diaken der Ned. Herv. gemeente, had zich schriftelijk tot den Officier gewend om satisfac tie, aangezien hij zich door het schrijven van Ds. v. Poelgeest diep beleedigd gevoelde. De heer Weenk verklaarde overtuigd te ziin. dat het hier uitsluitend gold den persoon van Wecnk aan de kaak te stellen. Ds. v. Poelgeest verklaarde, dat het gewraakte schrijven niet de bedoeling had Weenk te beleedi- gen.doch om hem aan te moedigen, liever zelf te bedanken. Maar het schrijven was sterk opgeblazen De heer Weenk verklaarde voorts, dat in 1933 de kerkvoogd Wittebrood reeds in het openbaar getui ge had gerehabiliteerd. Weenk achtc het schrijven 'n soort dreigement, <loch was van meening. dat Ds. v. Poelgeest niet het recht had hem te ontslaan. De kerkvoogd te Wolden. gehoord als getuige, deelde mede. dat Ds. v. Poelgeest op een vergade ring aan diaken Weenk had gevraagd naar gelden, waarop Weenk had gezegd, te zullen zorgen dat het betaald werd. Dc moeder van ten Woldc was pach teres van een perceel land aan de Ned. Herv. Diaco nie toebehoorende. De diaken Hogensteijn had de diaconiekas van Weenk overgenomen en twee maanden later werd ontdekt, dat Weenk f216 landhuur niet had ver antwoord. Dit was geconstateerd door ten Wolde en Ds. v. Poelgeest. De antwoorden die Weenk gaf op de desbetreffende vragen door ds. v. Poelgeest, vond getuige vreemd. Bij de overname van de kas had Weenk niet ge- zeg. dat er iets niet klopte. De Officier sprak zijn spijt uit dat Ds. v. Poel geest na zijn belofte op de vorige zitting, waarop hij tot slechts fl boete was veroordeeld, nu weer we gens heleediging van dien zelfden diaken terecht stond. Zelfs al had Weenk een tekort gehad, mocht Alkmaar. EEN BIOSCOOPDIRECTEUR MISHANDELD. Een niet bepaald komische extra nummer werd op 24 Februari bij de controle in het „Victoria- theater" geprojecteerd, en ontving in deze scène de heer J. Chr. Weber van zekeren Chr. v. d. M. een tik op zijn gezicht, naar aanleiding van de omstan digheid, dat hem werd belet zich zonder entree kaartje toegang te verschaffen. Deze komiekeling stond heden te dier zake terecht en werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. W o g n u m. DE RUMOERIGE ZWAGER. De 21-jarige schoenmaker Petrus Theodorus V., uit Wognum, die alreeds op 18 Febr. was veroor deeld tot f 5 boete wegens beleediging van zijn zwa ger en zuster, verscheen nu alweer voor den Pol.- Rechter, omdat hij zijn zwager Nic. Rood te Wer- vershoof had beleedigd, door hem de woorden toe te voegen: Snotneus, oplichter en schooier! Vooraf had hij zijn zwager, de heeren bevonden zich in een café, uitgenoodigd naar „buiten" te gaan, aan welke van een lichte ironie ontbloot. Joan betitelde haar ook op die wijze, doch zonder ironie. Ze liep met Sally op den haard toe. „Ik kreeg mijn verdiende loon," zei ze glimlachend, „want ik moest thee met hen drinken, hetgeen ik allerminst ver wacht had. Vertel me nu eens" ze warmde haar natte voeten bij het vuur „wat heb je vanmiddag met Berry uitgevoerd?" Sally zat op de leuning van een stoel, bij de helle gloed van 't haardvuur was zij een zeer pikant tvpe met haar olijfkleurige huid, haar groenbruine oogen en wenkbrauwen die een tikje opliepen, waardoor ze er vaak hoogst verleidelijk kon uitzien. Als ze lachte was gewoonlijk het tipje van haar tong tus schen haar tanden door zichtbaar en ze had een mooi, fijngevormd kinnetje, dat meestal uitdagend in de hoogte stak. Ze had zwart, glanzend haar. en haar vader placht haar „de kleine Japansche" te noemen, waar^ van ze inderdaad heel veel weg had. Ze beantwoordde Joan's vraag niet onmiddellijk. Ze scheen ernstig te moeten nadenken wat ze zou zeggen, en ze liet haar mooie, slanke beenen zacht jes heen en weer schommelen „Welnu,-hoor me aan." begon ze tenslotte. „Berry kwam door den achtertuin. Hij zei dat hii zich gru welijk verveelde en mij wilde opzoeken. Ik was juist naar de boerderij geweest om het nieuwe kalfje -te bewonderen een schat, Joan, en er waren ook Jonge lammetjes die ie eenvoudig had opgegeten. En toen ik naar binnen wilde gaan, stond hij bij het hek te wachten. Daarom liet ik hem in de hall om een kopje fhee met me te drinken. Hij zei dat hij je een uur geleden voor het laatst gezien had.M Ja. we scheidden aan den anderen kant van Bar nes Wood," antwoordde Joan. „Dat hoorde ik," gaf Sally peinzend te kennen. „Ik verveelde me even geweldig als hij en ik had van een elastieken band een catapult gemaakt. Hij be weerde dat het op niets leek en het ding natuurlijk niet werkte. Ik verzekerde hem dat hii het mis had, en daarom verkoos hij het te probeeren. Ik had een paar gedroogde erwtjes in mijn zak, maar we wis ten heusch niet waarop te mikken, toen we ineens Pcrsis, de schoone, als een levend standbeeld voor een van de ramen ontdekten... en mooier doel kon er al niet gevonden worden." Sally brulde nu van het lachen. „Oh, het Is jammer, dat je er niet bij was. Joan." bracht ze uit. Joan glimlachte, echter niet van harte. „En... hij raakte haar?" vroeg ze. „Wat dacht je anders? Vierkant in haar gezicht, en ze kromp ineen als een houtluis. Ze kookte daar na van woedde." „Je moest eigenlijk een pak slag hebben," merkte invitatie zwager niet bad voldaan. Voorts had hij zijn zuster een klap in 't gelaat gegeven. Ten einde dit- onhebbelijk jong mensch nu eens behoorlijk te corrigeeren werd hij veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Ieder keer dat hij terugkomt, zal de Polr rechter er een schepje opleggen. O u d o r p. GEVAARLIJKE CONTRA-ACTIE. De 21-jarige schilder Abraham V. uit Broek op Langendijk gaf op 12 Febr. j.1. te Outlorp niet alleen geen gehoor aan het bevel van den rijksveldwachter van Beek, die zich op den rijweg in gezelschap van een belastingcommies bevond, ter belastingcontrole, om af te stappen, doch had ook met geweld trachten te beletten dat zijn rijwiel in beslag werd genomen. Eisch f 40 boete of 40 dagen. Uitspraak f 35 boete of 20 dagen. DONDERDAG 11 APRIL. HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzcnding. S.00 Gram.pl.; 9.00 Ivovacs Lajoa en zijn orkest; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.pl.j 10.30 Kovacs Lajos en ziin orkest; 11.00 Knipcursus Kinderkleeding; 11.30 Solo-Manncnkwartet „Vo tum Nostrum" olv. F. Uvttenhoogaard; 11.50 .Tohn Van Brück en zijn orkest; 12.30 Gram.pl.; 1.15 Verv. concert; 2.00 Beethovonconcert door het Omroepor kest. olv. N. Gerliarz, m.m.v. B. Verhey (piano); 3.00 3.45 Naailes; 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen 4.30 Gram.pl.; 4.45 Hoorspel voor de kinderen; 5.30 Omroeporkest olv. N. Gerharz; 6.25 Sportpraatje H. Hollander; 6.55 I-Iet Elly-Ney-trio; 7.30 Engelsche les Fred Fry; 8.00 Vaz Dias; 8.Ó5 „Die Winterreise". cy clus van Schuhert; 8.15 Bach-herdenking 1935. Het Concertgebouworkest olv. Prof. Dr. W. Mengelberg, m.m.v. Jo Vincent (sopraan) en Ilarold Samuel (pi- ano); in de pauze; Causerie door Louis Schmidtj 10.30 Gram.pl.; 11.00 Vaz Dias; 11.10—12.00 Jack da Vries en zijn Internationals. HUIZEN (1875 M.) 8.00—9.15 KO.. 10.00 NCRV., 11.00 KRO.. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Grampl; 10.15 Morgen dienst; 10.45 Gram.pl.; 11.30—12.00 Godsd. halfuuil 12.15 Orkestconcert en gram.pl.: 2.00 Handwerkcur- sus; 3.00—3.45 Gram.pl.; 4.00 Bijbellezing, m.m.v. ba riton en orgel; 5.00 Handenarbeid voor de jeugd? 5.30 Chr. Liederenuurtje Joh. de Heer. m.m.v. W. Verver (viool); 6.30 Gram.pl.: 6.45 Causerie G. W« Bergman; 7.15 Gram.pl.; 7.30 Journ. weekoverzicht? 8.00 Vaz Dias; 8.05 Orgelconcert J. Zwart: 9.00 Ou deruurtje; 9.30 Gem. Zangvereeniging „Spangens Koor" olv. J. Vranken Jr. In de pauze: Gram.pl.; en om 10.15 Vaz Dias; 10.30—11.30 Gramofoonmuziek. I DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.25 Orgelspel H. Croud- son; 11.50 Gram.pl.; 12.10 Rutland Square en New Victoria-orkest olv. N. Austin: 1.20 Gram.pl.; 2.20 Hcti Argyle-Theaterorkest olv. Jones; 3.20 Vesper; 4.10 Gram.pl.; 5.05 Orgelconcert A. Stephenson; 5.35 Dansorkest olv. H. Hall; 6.20 Berichten; 6.50 Cembalo- muziek B. Ord; 7.10 Duitsche les; 7.40 Gramofoon- plalen; 7.50 Lezing; 8.20 „The Dairy-maids", radio operette m.m.v. solisten, koor en orkest; 9.20 I've gof to have music, gevar, concert olv. Austen Croom John Johnson: 9.50 Berichten; 10.20 Korte Dienst; 10.35 „Three Moods of Fane". hoorspel van Lord Dunsany; 11.20-12.20 Maurice Minncck en zijn orkest i RADIO-PARIS (1648 M.) 6.20 en 7.20 Gram.pl.; 11.35 Orkestconcert olv. Doven? 3.20 Radiotooneel; 8.05 „Roméo et Juliette", Berlioz. M.m.v. solisten, koor en orkest olv. InghelbrechtJ 9.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.201.20 Strijkorkest; 2.504.05 Concert uit Rest. „Ritz"; 7.30 Symphonieconcert m.m.v. solisten, man nenkoor en orkest olv. Malko; 9.50—11.50 Dansmuz. I KEULEN (456 M.) 5.20 Gram.pl.; 6.35 Concert olv. Katc Schmitz; 11.20 Kamerorkest olv. Hagestedt; 1.35 Pianorecital E. Rummel; 3.20 Zang en piano; 4.20 Gram.pl.; 6.20 Oni- roepkleinorkest olv. Eysoldt en de Zes Vroolijke Zangers; 7.50 Solistenconcert.; 8.20 „Fraulein Schmetterling", hoorspel (naar Puccini's opera) van Schaferdiek; 9.40 Gram.pl.; 10.20—11.20 Zie Deutsch- landsender. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 11.20 Gram.pl.; 12.30—1.20 Max Alexvs' orkest 4.20, 5.35 en 6.35 Gram.pl.; 7.20 Svmphonieconcertj 8.20 Omroeporkest; 9.3010.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 11.20 Max Alexys' Orkest: 12.30-1.20 Gram. pl. en populair concert; 4.20. 5.35 cn 6.35 Gram.pl.? 7.20 Omroeporkest; 7.50 Cabaret; 8.35 Concert olv. Fr. Debie; 9.3010.20 Gramofoonmuziek. Joan op. Sally had zulk een pleizier, dat ze bijna van de leuning af viel. „Het was reusachtig grap pig. Joan ik heb in jaren niet zoo gelachen. En ze had er niet het flauwste vermoeden van wie het haar leverde." „Oh, ze begreep het vast en zeker." zei Joan. „En in elk geval was het lang niet aardig van je. want fe had haar piin kunnen doen." „Onzin," lachte Sallv. „Dat was vanaf dien afstand eenvoudig onmogelijk." „Je had het toch niet moeten doen, want het was heelemaal niet aardig" hield Joan vol. „Ik zou het dan ook niet meer dan billijk vinden, wanneer jul lie haar je verontschuldigingen aanboden." „Groote goedheid," riep Sally uit,, haar groene oogen donker van verontwaardiging. „Denk je er heusch zoo over?" „Zee zeker," zei Joan kortaf, terwijl ze met haar rijzweep een klont modder van haar laars in het vuur mikte. „Onverschillig of je op de bewuste per soon al of niet gesteld bent, men mag nooit van het een of ander een oneerlijk gebruik maken. En het is des te erger omdat ik weet hoe je over Persis denkt." Sally die een diep respect voor haar zuster had! en veel aan haar oordeel hechtte, zag haar vol ver wondering aan. „Je bent een eigenaardig persoontje." was hef eenige wat ze ten laatste kon uitbrengen. „Heel eigenaardig." Joan reikte naar een doos die op 'n tafeltje voor den) haard stond, nam er een cigaret uit en stak die aan, voordat ze weer antwoordde. Zelden of nooit sprak ze zonder nagedacht te hebben. „Dat is mogelijk," gaf ze langzaam te kennen, terwijl ze de rookwolkjes nastaarde. „Doch ik heb' nu eenmaal het land aan minderwaardige dingen. En ik ben van opinie dat het inderdaad minder waardig was, daar Persis totaal onvoorbereid stond. Ik voelde het al dadelijk heel sterk toen ik het ver haal hoorde, en ik schaamde me zelfs." „Arme lieveling." zei Sally, terwijl ze haar arm om haar heensloeg. Joan duwde haar zachtjes van zich af. „Ik" hoef niet getroost te worden, zóó erg is het niet. Berry heeft me vanmiddag al gezegd dat ik nog maar een kind ben. Niettemin höb ik mijn eigen vaste over tuiging. Het was geen eerlijk spel." „Hoe durft hij zooiets tegen je te zeggen?" riep Sally uit „Ik... ik heb erg veel lust hem eens te vertellen hoe ik over hem denk en dan zal hij een standje krijgen dat verre van malsch is." Wordt vervolgd. 12. Ze mompelde enkele weinig zeggende woorden en ging verder. Ze had neiging haastig door te loopen, inaar ze kon dat verlangen onderdrukken, hetgeen opzettelijk geschiedde. Indien ze voetstappen achter zich vernomen had, zou ze omgekeken hebben. Deze werden niet gehoord; ze onderscheidde slechts het kletteren van den regen en het gieren van den wind. Ze bereikte het smalle hekje cn stond even later op den hoofdweg. Daar aangekomen bleef ze even staan, keek om, en trachtte de duisternis met haar blikken te doorho ren. Het. was toch een heel vreemde ontmoeting ge weest. Wie was die man in 's hemelsnaam? En wat voerde hij op het kerkhof uit? Wie was de „Sylvia" die hij had gezocht? Heel vreemd, maar op dat oogenblik zag ze In eens Sylvia Vane voor zich Bcrry's moeder van wie ze kort te voren afscheid had genomen. De eenige „Sylvia". die ze kende. „Wat een onzin." zei ze hardop, en moest tegelijk lachen om haar dwaze gedachte. Ze besloot niet verder over het voorval na le denken cn liep met stevigen pas in de richting van haar huis. Ze was daarvan thans nog maar een paar meter verwijderd en ze slaakte een zucht van verlichting teen ze het breede grintpad opliep dat naar het huis voerde. Het was een dag vol teleurstellingen geweest en ze viel bijna om van vermoeienis. Waarom was zc op Bcrry's verlangen moe naar door ETHEL M. DELL zijn huis gegaan om een kopje thee te drinken? Ze wist het eigenlijk zelf niet. Indien ze het niet gedaan had dan had ze nu al een warm bad achter den rug en kon ze behagelijk op den divan gaan liggen. Doch tegelijk was het heel aardig van hem voor Lightfoot. het oude paard, gezorgd te hebben. Ze diende op hem te wachten en hem goedenavond te wenschen. Ze ging de voordeur binnen die nimmer vóór den nacht gesloten was. Zonder twijfel zou Sally heftig verontwaardigd wezen over haar laten terugkeer. Natuurlijk was haar stiefmoeder met Persis al lang thuis, doch die telden voor Sally niet mee waar het gezelligheid betrof. Mogelijk had ze haar vader tot een partijtje biljarten kunnen overhalen, maar in dien haar dit niet gelukt was zoii ze haar met ver wijten overladen. Hiér aan bestónd geenerlei twijfel. Joan keek zoekend om zich heen toen ze de hall betrad, en ontdekte Sally al dadelijk, die mot een ruk uit haar stoel voor het haardvuur overeind kwam, intusschcn couranten en tijdschriften naar alle kanten verspreidend. ,Oh. schaam ie je niet Het ls heusch meer dan schandelijk," begon ze. „Ik had stellig verwacht dat je voor de thee terug zou wezen, en nu Is 't al over zessen. Persis beweerde dat ie op „Lacy Denham" was." Joan kuste haar op beide wangen. Sinds den dood van hun moeder had ze Sally met de teederste zor gen omringd om haar het gemis zooveel mogelijk te vergoeden, en het tweede huwelijk van haar va der had haar houding in dat opzicht onveranderd gelaten. „Ik ging even met Berry mee naar huls," antr woord de ze. „Het was een afschuwelijke, druilige dag. Ik dacht dat je bij vader zou ziin. Het jongere meisje maakte een grimas. „Hij ging naar de dorpssociteit, geloof ik. Oh. ja. hij heeft hier thee gedronken, maar ik verwacht dat jij er ook zou wezen. Het had zoo verrukkelijk kunnen zijn zonder mama en Persis." Er lag altijd een eenigszins eigenaardige klank in haai' stem wanneer ze over „mama" sprak, niet

Schager Courant | 1935 | | pagina 6