Uit Bergen. 5 ÜfT de OMGEVING ANNA PAULOWNA Openbare vergadering van den raad der gemeen te Anna Paulowna op Donderdag 11 April 1935, des namiddags te half acht uur ten Raadhuize. Punten i. 1. Notulen. 2. Mededeelingen, o.a. dat de tarieven voor de straatverlichting door het P.E.N. met terugwerkende kracht tot 1 Januari zijn verlaagd; hij wijze van proef is door het Gemeentebestuur van Den Helder goedgevonden om aan alle nering doenden uit deze gemeente vergunning te doen ver- leenen om in die gemeente te venten; door Ged. Staten is een nieuwe regeling der jaar wedden van Burgemeesters, Secretarissen en Ont vangers vastgesteld, die op 1 April j.1. in werking is getreden; de eigendommen op „Ceres" ingebracht in het grondbedrijf dezer gemeente, zijn getaxeerd op een totaal bedrag van f 64.677.25; het ontwerp der begrooting voor 1935 is van Ged. Staten terug ontvangen met verschillende bemer kingen, o.a. dat aan leden van stembureaux niet meer mag worden gegeven wegens presentiegeld en vergoeding voor vertering dan f 4 in totaal; de dubbele woning in den Nieuweweg, besmet met wandluizen is verbrand; 3. Voorstel tot nadere vaststelling van het besluit tot wijziging der verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veld wachters dezer gemeente. 4. Aanvrage van M. C. Duijzer om toekenning van een voorschot groot, f 2630, ingevolge de bepa lingen van de Landarbeiderswet, ter bekoming van een plaatsje. 5. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Arm bestuur, wegens het vertrek van den heer Jb. Jon ker. Aanbeveling: 1. C. Kossen; 2. C. Wuis Sr. 6. Voorstel tot toekenning van een gratificatie van f 100.aan C. Wuis, wegens drukke werkzaam heden in de betrekking van Agent der Arbeidsbe middeling. in het jaar 1934. 7. Vaststelling der vergoedingen te betalen aan het personeel van de brandweer. 8. Vaststelling der pensioensgrondslagen van den Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een be drag voor extra hulp aan werkloozen (Steun B.) 10. Verzoek om ontheffing van een aanslag in het schoolgeld. 11. Toekenning van tegemoetkoming in de kosten van vervoer van leerplichtige kinderen ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet 1920. 12. Vaststelling van de vergoeding als bedoeld in art. 101 der Lageronderwijswet 1920, over het dienst jaar 1934. 13. Voorstel tot het verleenen van voorschot op de hiervoor bedoelde vergoedingen over 1935. 14. Rondvraag. WINKEL Door de Wandelclub van de Gym.ver. „Sparta" al hier, werd Zondag j.1. deelgenomen aan een afstands- marsch over 30 K.M., uitgeschreven door de V.V.V. de Zaankanters. Er werd door 16 personen deelgenomen on elk der deelnemers, waarvan niemand uitgevallen was, kreeg een herinneringsmedaille. De vereeniging, die als zoodanig in zijn geheel de marsch had medegemaakt, zonder uitvallers binnen den gestelden tijd, ontving bovendien een vereeni- gingsmedaille. N.H. Ver. „Het Witte Kruis" Maandagavond vergaderde de afd. van de N.H. Ver. „Het Witte Kruis", ten huize van den heer R. Laan alhier, terwijl aan de vergadering vooraf ging een bespreking waaraan ook niet-leden konden deelne men, om vooraf te behandelen de vraag: Is de op richting van een afdeelïng voor Gezins- en kraam- verzorging in deze gemeente wenschelijk? 27 Personen waren aanwezig, waaronder een groot deel dames. Aan het rapport der commissie, ingesteld om dit vraagstuk te bestudeeren ontleenen wij het volgende: Gezinsverzorging is niet bedoeld als verpleging, doch als hulp in de huishouding, waar de huismoe der niet in staat is haar huishouding zelf te verzor gen. Naast de wenschelijkheid is het finantieel ge deelte onder het oog te zien. Er zal een contributie te betalen zijn boven het lidmaatschap van het Wit te Kruis en voorts zal voor eiken dag waarop hulp wordt verleend iets moeten worden betaald, naar draagkracht. De contributie zal b.v. 5 cent per week moeten bedragen en de vergoeding voor hulp b.v. van f 0.10 tot f 1.per dag. Voorts zal het aantal dagen, waarop hulp wordt verleend niet onbepaald zijn, doch er zijn voorbeelden van 14 tot 18 dagen per jaar en per gezin. Bij besmettelijke zieken zal geen hulp mogen wor den verleend. Kraamverzorging wordt niet toegepast in alle af- deelingen, die gezinsverzorging hebben ter hand ge nomen, waar het wel plaats heeft is de vergoeding per dag daarvoor hooger gesteld en varieert van b.v. f 1 per dag tot den normalen kostprijs. Voor de inwendige organisatie, wanneer de moge lijkheid tot oprichting blijkt zal het wenschelijk zijn aan het bestuur, toe te voegen enkeliike vrouwelijke leden, die meer speciaal deze materie zullen behan delen. Geen verzorging heeft plaats dan op advies van een geneeskundige. Na deze inleiding wordt de gelegenheid openge steld om van gedachten te wisselen, waarvan een bescheiden gebruik wordt gemaakt. De contributie wordt nog eens nader uiteen gezet aan de hand van uit andere afdeelingen verkregen inlichtingen o.a. Bergen. 5 Cent per week met een entree van f 0.25. Te betalen hulp door de leden bij een inkomen tot f15.geen bijdrage; van f 1518, 10 cent per dag; van f 18—21, 20 cent per dag; van 2124, 35 cent per dag; en zoo vervolgens tot o.a. bij f 45 f 1.50 per dag. Het lidmaatschap van het Witte Kruis is daarbo ven verplichtend. De vraag of zoo'n hulp ook de wasch doet, blijkt niet uit de ontvangen gegevens, doch is toch wel aan te merken als iets tot het huishouden behoo- rende. Aan kraamverzorging zou worden gedacht aan de hulp van een ter zake bevoegde. Bij de vraag hoe het gaat bij regelmatig terugkee- rende gevallen, wordt opgemerkt, dat altijd gedacht moet worden aan een beperkt aantal dagen per jaar. Nadat deze voorbespreking met een woord van dank aan inleider en bezoekers is gesloten, wordt overgegaan tot de vergadering van het Witte Kruis. De voorzitter, de heer G. Kamp, die na een lang durige ongesteldheid weer zijn plaats heeft kunnen innemen, opent de vergadering. Het getal aanwezige leden bedraagt 12. De notulen der vorige vergadering worden door den Secretaris gelezen en goedgekeurd. Door het Hoofdbestuur is medegedeeld dat tot voorzitter is benoemd Dr. C. J. Drinkman te Am sterdam. Voorts dat aanvragen om bakers over het Witte Kruis kunnen worden gedaan. Vervolgens is ingekomen van het lid G. Koedoder een voorstel om de contributie in den zomer, te in- uen. Na eenige bespreking wordt besloten dit aan te houden tot de najaarsvergadering. Voorstel van het bestuur om, na geble ken voldoende deelname, over te gaan tot oprichting eener onder af deeling: Huis- en Kraamverzorging. Het bestuur gehoord de voorbespreking, stelt voor de daarvoor ingestelde commissie, hot bestuur en de dames BregmanGroot en KrapElings, voorloopig permanent te verklaren. De heer Brugman stelt de vraag of naast de reeds vele bestaande stichtingen in de tegenwoordige om standigheden het wel wenschelijk is er nog meer bij te voegen, terwijl de heer de Ridder aan het bestuur de vraag stelt, wat de oorzaak is van de verandering harer zienswijze. Destijds, toen er meer geld was, was oprichting finantieel ondoenlijk, nu de tijd veel slechter is, acht het bestuur het gewenscht hiermede te komen. De heer Postumes ziet" ook wel die verhooging van weer een contributie van 5 cent per week, maar hulp daarvoor door huisverzorging, zal toch altijd veel goedkooper zijn dan vrije hulp, en door tijdige hulp voorkomt men soms een ernstige ziekte. De penningmeester merkt op dat de finantien nu wél beter zijn, doch we zullen toch voorzichtig moe ten zijn. Van het bestuur is ook geen subsidie te verwach ten. De heer de Ridder zegt met die betere finanticole positie gedoeld te hebben op het groote saldo van het 50-jarig bestaan, waarvoor toen een huis is ge kocht. Het bestuursvoorstel wordt aangenomen. Voorstel tot vernieuwing van het dak van het huis der afdeeling. De voorzitter deelt mede, dat volgens deskundig rapport de geheele kap niet vernieuwd behoeft te worden, zoodat het bestuur zijn plan terugneemt en een geringere herstelling nog eens zal overwegen. Wordt goedgevonden. De heer Dekker vraagt of de exploitatie van het huis buiten het Witte Kruis staat en of het perceel vrij is. De penningmeester deelt mede, dat het huis be hoort tot de exploitatie van het Witte Kruis, be zwaard is het niet. De heer Dekker vraagt verder of het niet noodig is dat er aangebouwd wordt, want spr. heeft gehoord van de vestiging van een consultatiebureau. De voorzitter zegt dat van een zoodanige vesti ging hem niets bekend is. De penningmeester spreekt over den dienst der zuigelingenbescherming doch deze zaak staat nog op losse schroeven, er schijnt een subsidieregeling te te zullen komen, doch de afdeeling heeft daar nog nooit iets van gemerkt. De heer de Ridder verwacht, dat de afdeeling daar ook niets van zal merken wat aan subsidie over het Witte Kruis gaat is voor de Afdeelingen die zelf de wijkverpleging ter hand nemen, hier echter is de wijkverpleging een gemeenteinstelling. De heer Smak geeft in overweging iets aan te bouwen als er ruimte moet zijn voor berging van materialen. Voorzitter zegt dat in een nieuwe bijeenkomst ook dit onder het oog zal worden gezien. Voorstel tot het houden van een Moeder cursus. De voorzitter deelt mede, dat het al weer enkele jaren is geleden dat er een moedercursus is ge weest en het bestuur is van meening dat e» thans weer voldoende deelname zal zijn te verwachten. Goedgevonden wordt dat het bestuur daarvoor de noodige maatregelen zal nemen. De kosten be dragen f 1 per deelnemer voor den geheelen cursus. Rondvraag. De heer Dekker vraagt of er voldoende hulp is voor het verkoopen van de Emmabloem. De Voorzitter zegt dat daar voor wordt gezorgd. Daarna is de vergadering gesloten. NIEUWE NI EDORP Zondagavond j.1. heeft het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling haar laatste avond van dit seizoen gege ven, in de zaal van den heer Kossen. Deze avond mocht zich in een groot bezoek, pl.m. 400 menschen, verheugen. Was dit groote getal op zichzelf al een succes, hetgeen dezen avond, door het Instituut werd gebracht, was dit zeker niet minder. Na het openingswoord van den voorzitter, hebben de medewerkenden zich ten volle van hun taak gekwe- teen en met succes, want dat er, door alle aanwezi gen, in den vollen zin des woords, van is genoten, is vele malen op duidelijke wijze tot uiting gekomen. Wij kunnen dan ook niet anders zeggen, het was een prachtige avond, waarop het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling met genoegen kan terugzien, met als slot een gezellig bal, met muziek van de heeren Van Meurs uit Hoorn, waarvan door velen een lang en dankbaar gebruik werd gemaakt. MOERBEEK. Het Nut alhier heeft haar laatste bijeenkomst in dit seizoen wederom gehouden ten huize van den heer J. van der Molen. De belangstelling voor dezen avond was al bijzonder groot, de zaal was geheel gevuld. Na een hartelijk welkomstwoord door den voorzit ter en de notulen gelezen door den secretaris, hebben wij vervolgens kunnen genieten van tooneelspel, zang, dans en muziek. Het zeer varieerende en met groote zorg samen gestelde programma is op bijzondere lofwaardige wijze afgewerkt. Het applaus was dan ook niet van de lucht. Ieder heeft zijn beste beentje voorgezet om van deze laatste bijeenkomst nog weer eens een ouder- wetsche Moerbeeker Nutsavond te maken. En dat is volkomen gelukt. Het is zoowaar een reuze knal avond geworden, waarop het bestuur van het Nut met allen die hunne medewerking hebben verleend, met groote voldoening kunnen terugzien, en waar mee de talrijke aanwezigen een pracht slotavond is bezorgd. BARS 1NOERHORN Collecte blinden. Evenals andere iaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de bekende Inrichting, Plantage Middenlaan 64 te Am sterdam. De Vereeniging streeft er naar den blinden in staat te stellen zich zooveel mogelijk in het maat schappelijk leven te kunnen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zullen gevoelen. Om dit doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een bescheiden weekloon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zorgen. De Vereeniging beschikt tevens over een Internaat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren van bovenbedoelde loonen is veel geld noodig, waartoe ook een beroep op U wordt gedaan. De Vereeniging hoopt dat de inwoners van Barsin- gerhorn met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen houden. De col lecte wordt in den loop der maand April gehouden met inteekenlijst. i ij_l KOLHORN. Instituut v. Arbeiders Ontwikkeling. Op Zaterdag 6 April jl. hield de afd. Barsinger- horn-Kolhorn van het Instituut v, Arb. Ontw. in sa menwerking met de plaatselijke afdeeling en der S.D.A.P. en Vakbonden, een cursusavond in de zaal van den heer F. Groet alhier. Als spreker trad op de heer W. v. d. Val uit Alkmaar, die de MSociale Verzekeringswetten" helianedlda DE WERKZAAMHEDEN AAN DEN HEERENWEG. Het rijwielpad wordt aangelegd. Wij hebben eens een kijkje genomen aan den Heeren weg, waar een aanvang is gemaakt met den aanleg van een rijwielpad, welk werk, zooals wij reeds eerder meldden, in werkverschaffing geschiedt. Komende van den Kranschman loopt het pad over korten afstand vlak langs den hestaanden weg aan den rechterkant, om daarna af te buigen en zich in het bosch te verliezen. Het blijft dan den voet van den duinenrij volgen, om tenslotte weer op den weg uit te komen. Men is thans druk doende de boomen te vellen, welke den aanleg van het pad in den weg staan. Gehoopt wordt, dat voor den aanvang van het sei zoen het rijwielpad gereed zal zijn èn aan zal slui ten bij het reeds bestaande onder de gemeente Eg- mond. Ongetwijfeld zal dit pad in een dringende behoefte voorzien en den smallen weg voor een niet gering deel ontlasten. Zooals bekend mag worden geacht, heeft de Raad eveneens besloten tot verbreeding van den Heercn- weg, met dien verstande, dal het fraaie aspect van den weg zooveel mogelijk behouden blijft. GEMEENTERAAD. O.m. behandeling der begrooting. De Raad dezer gemeente is in openbare fcitting bijeengeroepen op Vrijdag a.s. des namiddags twee uur; voortzetting zoo noodig des avonds half acht, ter behandeling van de onderstaande agendapunten: 1. Vaststelling der notulen der raadsvergaderingen van 26 Februari en 28 Maart j.1. 2. Ingekomen stukken. 3a. Voorstel van B. en W. tot intrekking der raads besluiten van 2S Maart strekkende tot vaststelling der gemeentelijke vergoedingen, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, ten behoeve van de St. Ursulaschool, St. Adelbertusschool en St. Antoni- usschool over het dienstjaar 1932 en tot opnieuw vaststelling dezer vergoedingen en wel ten behoeve van de St. Ursulaschool op f 3607.50, St. Adelbertus school op f 1544.81, St. Antoniusschool op f 2861.54. In de aanvragen om de bijdrage waren vermeld het gemiddeld aantal leerlingen over het vooraf gaand jaar, terwijl moest worden opgegeven het ge middeld aantal leerlingen over het jaar waarover de bijdrage liep. De te laag vastgestelde bijdrage hadden de school besturen dus aan zichzelf te wijten. 3b. Voorstel van B. eri W. tot vaststelling van het voorschot op de gemeentelijke vergoeding overeen komstig art. 101, 9e lid der Lager Onderwijswet 1920 ten behoeve van de St. Antoniusschool voor het dienstjaar 1935. B. en W. stellen voor het voorschot te bepalen op 80 pet. van f 300 f 240. 4. Voorstel van B en W. tot overname in eigendom en onderhoud om niet, van eenige stukken grond voor wcgverbrccding. 5. Behandeling van een aanvraag der N.V. Bin- nenlandsche Exploitatie Mij. van onroerende goede ren te Bloemendaal, om vergunning tot het in ex ploitatie brengen van een gedeelte bouwterrein ten Noord-Oosten van de Dr. van Peltlaan en tot het leggen van een nieuwen weg aldaar. 6. Behandeling en eventueele vaststelling van de Gemeentebegrooting dienst 1935 met begrootingon '35 van 't Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf, Gem. Wo ningbedrijf en van het Burgerlijk Armbestuur. 7. Rondvraag. HET IN EXPLOITATIE-BRENGEN VAN EEN TERREIN. Aanleg van een nieuwen weg. De N.V. Binnenlandsche Exploitatie Mij. van On roerende goederen te Bloemendaal, heeft den Raad vergunning gevraagd, om in exploitatie te mogen brengen een gedeelte bouwterrein ten N.O. van de Dr. van Peltlaan en op dit terrein een weg te mo gen aanleggen. B. en W. stellen voor, op deze aanvrage gunstig te beschikken, doch er o.m. de navolgende voorwaar den aan te verbinden: Breedte van den weg. De ligging, richting en breedte van den weg, zul len in overeenstemming moeten zijn met het uitbrei dingsplan 1932. De vastgestelde breedte is 12 M. De verharding. De verharding moet bestaan uit le soort vlakke straatklinkers met gooten tot een totale breedte van 4.70 meter. De wegbermen moeten vlak met zoden worden belegd. De rioleering. Op de vereischte hoogte, dit is met binnenbodern- kant 0.18 beneden A.P., moet in den as van den weg worden ingebracht een betonrioleering, inwendig 40 c.M. rond. De buizen waterdicht in putten en aan elkaar ver bonden. De putten op onderlinge afstanden van circa 75 Meter. Omstreeks half acht opende de voorzitter de ver gadering met een kort openingswoord, waarin hij er op wees, dat het vooral in dezen tijd, nu men van regeeringswege tracht de soc. verzekeringswetten te verslechteren, het van belang is, dat de arbeiders klasse iets meer van deze wetten weet. Daarna werd het woord gegeven aan den heer v. d. Val, die de moeilijke opdracht te vervullen kreeg om een zoo droge stof, als wetten, nu eenmaal zijn, voor leeken bevattelijk en interessant te maken. Aan de aandacht, die tot het. einde toe gespannen bleef, mogen we afleiden, dat de spreker hierin uit nemend is geslaagd. Achtereenvolgens werden door spreker de hoofd artikelen van de Ongevallenwet, Invaliditeitswet en Ziektewet uiteengezet en besproken, waarna gelegen heid gegeven werd tot het stellen van vragen. Hier van werd een dankbaar gebruik gemaakt. Met een woord van dank aan den heer v. d. Val sloot de Voorzitter dezen laatsten cursusavond van dit seizoen. Uitvoering L.O.L. Naar wij vernemen is de eerste uitvoering van de tooneelvereeniging „Laat ons Lachen" in de zaal van den heer F. Groet goed geslaagd. -Voor de spelers was het echter een teleurstelling dat er zoo weinig publiek was. LANGEND IJ K ZUIDSCHARWOUDE. Het blijft in onze gemeente droevig gesteld met de werkloosheid. Er zijn op het oogenblik een 20-tal werkloozen geplaatst in de baggerregeling, even zoo veel werken er in het vrije bedrijf met loontoeslag door de overheid, terwijl er nog een 30-tal in de Rijkswerkverschaffing arbeiden. De aanvraag hier voor wordt echter al grooter, zoodat een dringend beroep op den Minister was gedaan, het maximum aantal te verhoogen. De Minister heeft dit verzoek echter afgewezen, zoodat opnieuw namens B. en W. het verzoek is gedaan, wijzende op Koedijk, uit wel ke gemeente 70 werkloozen te Schoorl zijn geplaatst Men hoopt nu, dat de inwilliging spoedig zal vol gen. Het plaatselijk Crisiscomité liceft van het N.C.C. een wagon eierkolen ontvangen, die deze week on- .der de meest hehoeitigen zal .wonden gedistribueerd. Op afstanden van ca. 15 Meter aan weerszijden boomen planten. De soort en de zwaarte der boomen zullen door de gemeente worden aangegeven. Onderhoud. Het onderhoud van den weg moet ten genoege van B. en W. door den exploitant geschieden tot 1 Jaar na de oplevering en goedkeuring. Daa.rna zal de ge meente den weg in eigendom en onderhoud over nemen. De kosten. Alle werken uitgezonderd de rioleering zul len geheel voor rekening van exploitante komen. De kosten der rioleering zullen door de gemeente en ex ploitante gezamenlijk worden gedragen, ieder voor de helft. JAARWF™EN BURGEMEESTER, SECRETARIS EN ONTVANGER. Tot op heden deed zich de bijzonderheid voor, dat de burgemeester, de secretaris en de ontvanger over de eerste maanden van 1935 een salaris toucheerden, dat nog geenszins op wettelijke wijze was geregeld. Een sprong in het duister derhalve. Thans is echter bij den raad ingekomen een Pro vinciaal blad, waarin is opgenomen een Kon. Besluit van 16 Maart 1935, tot vaststelling van een nieuwe regeling der jaarwedden van Burgemeesters, Secre tarissen en Ontvangers in Noord-Holland, blijkens welke regeling de gemeente Bergen met ingang van 1 April 1935 is gerangschikt in de 7e klasse. B. en W. stellen in verband hiermede thans den Raad voor, den pensioensgrondslag vast te stellen, voor den Burgemeester op f5050, voor den Secretaris op f4450, en voor den Ontvanger op f3000. PERSONEELE BELASTING. De gemeente in de vijfde klasse. Bij Kon. Besluit van 29 Maart j.1. is de gemeente Bergen voor de heffing der Personeel e belasting naai den eersten- en tweeden grondslag (huurwaarde en meubilair) geplaatst in de vijfde klasse. Voorheen was de gemeente in de vierde klasse ge rangschikt. REPETITIELOKAAL VOOR DE HARMONIE. De bouw ondervindt stagnatie. Door den Raad werd onlangs goedgekeurd den ver koop van een perceel grond aan de heeren P. Blan- kendaal en C. Bogtman Czn., gelegen aan de Karei de Grootelaan, om op dit perceel een repetitielokaal voor Bergen's Harmonie te bouwen. Ged. Staten hebben thans bericht, dat zij de goed keuring op dit raadsbesluit hebben verdaagd. OVERNEMING VAN GROND VOOR WEG- VERBREEDING. B. en W. stellen den Raad voor in eigendom en on derhoud om niet over te nemen: a. van C. H. Grootegoed, wed. van C. Bogtman Azn.. eenige strooken grond, gelegen aan den Verlengden Geestweg en Midden Geestweg, samen groot c.a. 7.77 A. b. Van dezelfde een strook grond gelegen aan den Loudelsweg, groot circa 50 c.A. De gemeente zal deze gronden noodig hebben ter verbreeding van genoemde wegen. Wilde autobusdienst. Hooge geldboete gerequireerd. Gister stond voor de arr. rechtbank te Amsterdam terecht de autobusondernemer A. ld Gi, verdacht Van overtreding van de wet op de openbare vervoermid delen. Door Kantonrechter en rechtbank is hij reeds meermalen wegens dergelijke feiten veroordeeld. In eerste instantie veroordeelde de Kantonrechter hem tot een hechtenisstraf van zes dagen wegens het onderhouden van een vasten autobusdienst tus- schen Amsterdam en Den Helder. Verdachte beweerde, dat hij zijn bussen verhuurde aan de Heldersche Reisvereeniging, die de reisbil jetten leverde. De Officier mr. Van Arkel herinnerde er aan, dat verd. kort geleden door de rechtbank tot f 150 is ver oordeeld. Ditmaal wilde hij nog geen hechtenis eischen, doch een geldboete van f 300, subs. 120 da gen hechtenis. De verdediger mr. Nolen pleitte vrijspraak, daar verd. reed op last van het bestuur der Heldersche reisvereeniging. Subs. drong hij aan op clementie. Vonnis 23 April. POSTZAKKEN TE ORAN GEROOFD. Parijs: Vijf met revolvers gewapende bandie ten overvielen een postkantoor te Oran in Algiers en maakten twee postzakken buit, die ëen bedrag van 209.000 francs bevatten. In eenwachtende auto wis ten zij te ontkomen. ZESTIG DOODEN OP DE PHILIPPIJNEN. Manilla: Het aantal slachtoffers van den wer velstorm, die de Philippijnen geteisterd heeft, is ge stegen tot zestig. Burgerlijke stand over de mnd. Maart. Geboren: Clasina Divera, dochter van Dirk Witte cn Catharina Groothuizen; I-Iendrika Maria, dochter van Jobannes Hermanus Buter en Martha Catha rina Beerse; Maria Agatha, dochter van Hendrik Kruijer en Grietje Zut. Jacob Simon, zoon van Cor- nelis Schoenmaker en Geertje Stam. Overleden: Klaas Kout, oud 63 jaar, gehuwd met Antje Schrieken. Cornelis Bakker, oud 79 jaar, we duwnaar van Antje Belleman; Jacob Goudsblom, oud 73 jaar, gehuwd met Cornelia Houtkooper. Ondertrouwd: Jan Meijer en Geertruida Maria Meilink. Cr'rouwd: Jurre Attema en Berber de Bruin; Dirk D. a en Johanna Tuinman; Jan Meijer en Geer truida Maria Meilink. HEERHUGOWAARD Burg. Stand over de maand Maart 1935. Geboren: Elisabeth Catharina, dochter van N. F. Bleijendaal en A. C. Dekker; Johannes Bemardus, zoon van J. Tamis en C. T. Nieuwland; Petrus Cor nelis Jozef, zoon van C. Bruijns en G. v. d. Velden; Catharina Johanna. dochter van A. Swinkels en C. J. Jongkind; Piet Meindert, zoon van P. Blauw en H. v. d. Oord; Petrus Cornelis, zoon van A. P. Botman en B. J. Brommer; Johannes Gerardus, zoon van G. Brink en C. Mul; Simon, zoon van D. Hoogland en E. Dam; Johannes Jozef, zoon van J. Keuning en P. Komen; Lucia, dochter van N. Zuurbier en C. Kieft; Johanna Maria, dochter van Jb. Blom en C. Wever; Petrus Angelus, zoon van M. C. Klaver en A. C. Roo- zendaal; Wilhelmina Jozef Maria, zoon van J. Schouten en L. Schilder; Antie, dochter van B. de Jong en A. Slooten; Anna Catharina, dochter van Jb. Dekker en E. Tamis. Ondertrouwd en gehuwd: Geene. Overleden: Pietertje Elzina Klaver, 26 dg., dochter van Jc. Klaver en H. Korver; Maartje Slot, 72 jr., echtg. van G. Oukes; Pieter Ootjers, 71 jaar, echtg. van E. Krap; Trijntje Boelens, 70 jaar, echtg. van P. Knip; Cornelis Ruiter, 77 jaar, echtg. van A. Mul. Simon Wijnker, 10. mnd., zoon .van J. Wijnker en A, Langen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7