Schager Paaschtentoonstelling. WAAROM S.D.A.P. S.D.A.P. A. W. Michels No. I van lijst 5 Lijst O Bekroningen. zijn de verkiezingen voor de PROVINCIALE STATEN deze keer van meer dan gewone be= teekenis Niet met de waap'nen der Mn, Met kruit noch degen kampen «i Slechts 't geesteszwaard der vrijheid ssctan, Brengt slechts de zege aan onze zij. Dat is nog niet genoeg. Hoe denkt U daarover? Zijt gij echter met ons van oordeel, dat de geestelijke vrijheid zoo op bedenkelijke wijze aan banden wordt gelegd Donderdag 11 April 1935. 78ste Jaargang. No. 9699 Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Vrijdags. Bij Inzending tot 's morgens 8 uur, worden Advertentiën nog zooveel mogelijk In het ecrstuitkomend nummer geplaatst. Uitgave der N.V. v.h. P. Trapman Co., Schagen. 8 PAGINA'S. Int, Telef. No. 20 Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent (bewijsno. inbegrepen. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Postrekening No. 23330 Op de gister gehouden Schager Paaschtentoonstel ling werden de volgende bekroningen toegekend: A. VETVEE. No. 1. Voor 'den besten en fijnsten gemesteri Os, met hoogstens 6 breede tanden: le prijs f30, C. Bulk, Nieuw-Vennep; 2e prijs, f15, Gebr. Sloten. Haarlem mermeer; kwaliteitsdiploma: C. Bulk, Nieuw-Ven nep; Bestuursprijs A. Pruissen. Haarlemmermeer. No. 2 Voor den besten, fijnsten 2-jarigen Os, met 'hoogstens 2 breede tanden: le prijs, f20, A. Pruissen, Haarlemmermeer; 2e prijs, f 10, firma Olie, Alkmaar; Kwaliteitsdiploma: A. Pruissen. Haarlemmermeer; Bestuursprijs: A. Spaans, Kolhorn. No. 3. Voor de beste en fijnste gemeste Koe, met 8 breede tanden: le prijs f 40, Wed. J. de Ridder. Pur- mer; 2e prijs f30, C. Bulk. Nieuw-Vennep: 3e prijs f20, J. van Leeren, Haarlem; 4e prijs f10. C. Donker Pz., Twisk: Kwaliteitsdiploma: Wed. J. dè Ridder, Purmer; Bestuursprijs: C. Bulk. Nieuw-Vennep. No. 4. Voor de zwaarst gemeste Koe met 8 breede tanden: le prijs f30, C. Schenk. Wieringerwaard: 2e prijs f20, Gebr. Koning, Purmerend: 3e prijs f10, fa. J. H. P. v. d Sijde, Heemstede; Kwaliteitsdiploma idem. No. 5. Voor de beste en fijnste gemeste Koe met 6 breede tanden: le prijs f40, P. v. Dijk. Wijdenes; 2e priis f30, fa. J. H. P. v. d. Sijde, Heemstede: 3e prijs f15, A. Pruissen, Haarlemmermeer; Kwaliteits diploma: idem; Bestuursprijs S. Kooistra, Witmar- sum. No. 6. Voor de beste en fijnste gemeste Koe met 4 hreede tanden: le priis f40, Gebr. Sloten, Haar lemmermeer; 2e prijs f30, C. Bulk, Nieuw-Vennep; 3e prijs f 15, W. F. Krocse, Overveen; Kwaliteits diploma: Gebr. Sloten, Haarlemmermeer; Bestuurs prijs: N. van Leeuwen, Beverwijk. No. 7. Voor de beste en fijnste gemeste Koe, dikibil, niet afgewisseld: le prijs f20, C. Bulk, Nieuw-Ven nep; 2e'prijs f 10, Gebr. Sloten, Haarlemmermeer; Kwaliteitsdiploma: C. Bulk, Nieuw-Vennep. No. 8. Voor de beste en fijnste gemeste Vaars, met hoogstens twee breede tanden, gewicht boven 600 Kg.: le priis f30, P. v. Splunter en H. de Kok. Am sterdam: 2e prijs f 20, P. Donker Pz.. Twisk; Kwali- teitsdiploma: P. v. Splunter en H. de Kok, Amster dam. No. 9. Voor de beste en fijnste gemeste Vaars, met hoogstens twee breede tanden, gewicht tot en met 600 K.G.: le prijs f30, C. Bulk. Nieuw-Vennep; 2e prijs f20, P. Donker Pz.. Twisk; 3e prijs G. H. Kistcmaker, Kolhorn; 4e prijs f5, A. Pruissen, Haar lemmermeer; Kwaliteitsdiploma: C. Bulk, Nieuw- Vennep. No. 10. Voor de beste Vette Koe (melkgevend): le prijs f30, A. Wiering, Zwaagdijk-Oost; 2e prijs f20, .Tob. Koomen, Spierdijk; 3e prijs f 10, A. Wit Gz., Twisk; 4e prijs f5. Joh. Bier, Beemster; Kwaliteits diploma: idem; Bestuursprijs: Wed. J. de Ridder, Purmer, O. de Vries, Oterleek. Het Kunstvoorwerp voor het beste beest van de Tentoonstelling, gekozen uit de eerste priiswinners der rubrieken 110, werd toegekend aan C. Bulk, Nieuw-Vennep voor de beste en fijnste gemeste Koe, dikbil, niet afgewisseld. No. 11. Voor het beste Vette Kalf: le prijs f 10, Gebr. Jonker, Stroet, Dirkshorn; 2e prijs f5, J. Goot jes, St. Maarten. B. WOLVEE. No. 1. Voor de beste Oonschapen, van Texelsch ras, met of zonder lammeren: le prijs f 15, Gebr. Hogetoorn, Noord-Beemster; 2e prijs f 10, idem; 3e prijs f 5, C. Wijdenes Pz., Sijbckarspel; Bestuursprijs A. H. Melchior, Twisk. No. 2. Voor de beste Overhouders: le prijs f 15, C. Limpers, Wieringerwaard; 2e prijs f 10, Jm. Blaau- boer Kz., Schagen; 3e prijs f 5, Gebr. Nieuwland, Schagerbrug. No. 3. Voor den besten Ram, van Texelsch ras, ge boren in 1933 of vroeger: le prijs f 7.50, Gebr. Hoge toorn, Noord-Beemster; 2e prijs f 5, Jm. Blaauboer Kz., Schagen; 3e prijs f 2.50, J. Wagemaker, Abbe- kerk. Bestuursprijs, G. Brak, St. Maartensbrug. No. 4. Voor den besten jarigen Ram, van Texelsch ras: le prijs f 10, M. Kant, Winkel; 2e prijs f 5, W. Wagemaker, Hoogkarspel; 3e prijs f 2.50, D. Schoen, Benningbroek. C. VARKENS. No. 1. Voor de beste vette Varkens: le prijs f 10, J. Stammes, Anna Paulowna; 2e prijs f 7.50, idem; 3e prijs f 5, J. W. Vendel, Oudorp; 4e prijs f 2.50, C. N. de Wit, Stolpe. No. 2. Voor de beste Fokzeug met of zonder big gen: 2e prijs f 10. Corn. Spaans, Barsingerhorn. No. 3. Voor de beste Fokzeug met biggen, inge schreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire- Varkensstamboek: le prijs f 20, P. J. Vlam, Burger- brug; 2e prijs f 15, Wed. P. Boots, Avenhorn; 3e prijs- f 10, M. Kant, Winkel; 4e prijs f 5, B. Dapper, Bur gervlotbrug. No. 4. Voor de beste dragende Fokzeug, ingeschre ven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire-Var- kensstamboek: le prijs f 20, C. Wit, Midwoud; 2e prijs f 15, D. Schoen, Benningbroek; 3e prijs f 10, Sj. v. d. Wal, Nieuwe Niedorp. No. 5. Voor den besten Dekbeer, ingeschreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire Varkensstam boek: le prijs f 20, P. Borst, Heerhugowaard Noord; 2e prijs f 15, Spierdijkcr Varkensfokvereeniging, Spierdijk; 3e prijs f 10, P. Laan, Opmeer; Bestuurs prijs, C. Maters, Koegras. No. 6. Ter opluistering: groepen van 3 jonge Fok- varkens uit één toom, ingeschreven in het Noord hollandsch Groot Yorkshire-Varkensstamboek: Be stuursprijs: P. Borst, Heerhugowaard Noord, S. v. d. Wal, Winkel. D. PLUIMGEDIERTE. Bekroningen van: le prijs f 2.50, 2e prijs f 1.50. No. 1. Brakels: le pr. D. Wit Cz.. Nieuwe Niedorp. No. 2. Hollandsche Hoenders (Hamburgers): le prijs H. J. Harteveld, Alkmaar; 2e prijs Jb. de Groot, Alkmaar. No. 3. Wyandottes: le prijs A. Bos, Oudorp. No. 4. Leghorns (wit): le prijs G. Jongejan, Tin, Schagen; 2e prijs W. van Geelen, Laagzijde, Schagen! No. 5. Leghorn (patrijs): le prijs F. Jongejans, Alk maar; 2e prijs W. de Vries, Winkel. No. 6. Leghorns (andere kleuren): le prijs J. F. Hannema, Winkel. No. 9. Minorca's: le prijs S. Kaan, Wieringen; 2e prijs J. Smit, Spanbroek. No. 10. Rhode Island Reds: le prijs J. Blaauboer, Alkmaar; 2e prijs M. de Vries, Alkmaar. No. 11. Barnevelders: 2e prijs C. Portegies, Scha gen. No. 12. Hermelijn Sussex: le prijs C. Visser, Wie ringerwaard. No. 13. N.H. Blauwen: le prijs D. Wit, Moerbeek. No. 14. Andere rassen: le prijs T. Molenaar, Loet, Schagen; 2e prijs D. Wit Cz., Nieuwe Niedorp. KRIELEN. No. 15. Hollandsche Krielen: le prijs H. Bood Az., Hoogwoud; 2e prijs C. Portegies, Schagen. No. 16. Java Krielen: le prijs C. de Geus, Alkmaar. No. 17. Wyandotte Krielen: le prijs J. .Stikvoort, Beverwijk; 2e prijs H. Bood Az., Hoogwoud; No. 19. Goud- en Zilver Sebricht: le prijs K. de No. 20. Engolsche Vechtkriel: le prijs J. Stikvoort, Jong, Spanbroek; 2e prijs J. van Diepen, Alkmaar. Beverwijk; 2e prijs idem. No. 21. Andere rassen Krielen: le prijs J. Stik voort, Beverwijk. EENDEN. No. 22. Noordholl. Sprecuwkoppen: le prijs Jr. Smit. Spanbroek; 2e priis idem. No. 23. Loopeenden: le prijs Jr. Smit. Spanbroek; 2e prijs A. Boontjes Jz.. Burgerbrug. No. 25. Andere Eenden: le prijs Jr. Smit, Span broek; 2e prijs idem. DIVERSEN. No. 26. Kalkoenen. Fazanten en Pauwen: le prijs K. Blom. Callantsoog. No.. 27. Toornen 14, 16: le prijs J. Blaauboer. Alkmaar; 2e prijs Jr. Smit. Spanbroek. E. KONIJNEN. No. 1. Vlaamsche Reus, wit. Ram: le prijs C. Kief- tenburg. Spanbroek; 2e prijs J. v. d. Aakster, Alk maar. No. 2. Vlaamsche Reus. wit, Voedster: le prijs S. Groot, Alkmaar; 2e prijs Jr. Smit, Spanbroek. No. 3. Vlaamsche reus. andere kleur. Ram: le prijs P. Nes. Oostwoud: 2e prijs G. Vriend Kz.. Wognum. No. 4. Idem, Voedster: 2e prijs S. Groot. Alkmaar. No. 5. Lotharingers. Ram: le prijs W. Delissen, Opmèer; 2e prijs C. Kieftenburg. Spanbroek. No. 6. Idem. Voedster: le prijs W. Delissen, Op meer; 2e prijs als voren. No. 7. Weener, Ram: le prijs G. Blaauboer, Win kel. No. 8. Idem. Voedster: le prijs G. Blaauboer. Win kel: 2e prijs idem. No. 9. Angora. Ram: le prijs W. Poelstra. Alk maar; 2e prijs C. Klaver, Langereis. No. 10. Idem, Voedster: le prijs W. Poelstra. Alk maar: 2e prijs idem. No. 11. Hollanders, zwart en blauw. Ram: le prijs Jr. Smit. Spanbroek; 2e prijs idem. No. 12. Idem. Voedster: le prijs Jr. Smit, Span broek; 2e prijs idem. No. 13. Hollanders, andere kleur. Ram: le prijs J. P. de Boer. Schagen; 2e prijs D. Spaans. Barsin gerhorn. No. 14. Idem. Voedster: le prijs Jr. Smit. Span broek: 2e prijs idem. No. 15. Chincilla. Ram: le prijs G. Meerveld, Wog num: 2e prijs idem. No. 16. Idem, Voedster: 2e prijs A. Meijles, Eeni- genburg. No. 19. Brandneuzen, Ram: le prijs A. Boontjes Jz., Burgerbrug. No. 20. Idem. Voedster: le prijs A. Boontjes Jz., Burgerbrug. No. 21. Zilverkonijnen, Ram: geen bekroning. No. 23. Andere rassen. Ram: le priis J. van Die pen. Alkmaar: 2e prijs P. Bos. Tolke, Schagen. No. 24. Andere rassen. Voedster: le prijs P. Bos, Tolke Schagen; 2e prijs idem. No. 25. Voedster met jongen, groote rass-en: le prijs J. v. d. Aakster, Alkmaar; 2e prijs C. Kieftenburg, Spanbroek. No. 26. Nesten jongen, groote rassen: le prijs C. Kieftenburg, Spanbroek; 2e prijs J. Visser, St. Maar tensbrug. No. 27. Voedster met jongen andere rassen: le prijs Jr. Smit, Spanbroek; 2e prijs A. Bakkum, Alkmaar. No. 28. Nesten jongen, andere rassen: le prijs Jr. Smit, Spanbroek. BLOEMEN EN PLANx^n. No. 1. Voor de schoonste verzameling Boomen en Heesters, decoratief opgesteld: le prijs f5, fa. Kruit, Schagen. Omdat de Nationale Regeering bijna twee jaar aan het be wind ls geweest en het volk thans tn de gelegenheid Is, om ten aanzien van het gevolgde regeeringsbeleid haar goed- of afkeuring nit te spreken. Hoe denkt U over de opheffing van 340 openbare scholen, tegen 37 bijzondere scholen? Hoe denkt U over de aanpassingspolitiek der Regeering met haar streven om het levenspeil op lager nivean le brengen? Zou het niet beter zijn om openbare werken ten algemeene nutte, met bekwame spoed te doen uitvoeren Michels A. W. van Dok W. Swierstra N. Tj. Krul W. Hart P. van der Vaart P. S. Gaijaard G. Marinus D. Machielsen-Velthuis M. Schagen C. Het wordt aan ambtenaren verboden om lid te zijn van bepaalde organisaties! Het wordt hen verboden om kran ten en boeken van een bepaalde klenr te lezen. De Minister van Deiensie, de heer Deckers, verbiedt zelis aan hun vrouwen en kinderen, lid van sommige organisa ties te worden. Zelfs hun vrouwen en kinderen mogen verschillende boe ken en couranten niet lezen. Zijt gij het met dat alles eens? Kenrt gij dat alles goed? Stemt dan een van de Regeeringspartijen. stemt dan WOENSDAG op de lijst van de

Schager Courant | 1935 | | pagina 1