Arrondissemeits-Rechtbiik evemq entsmuren te Alkmaar. Slikvenpolder. Banne Haringhuizen. VOOR DEN POLITIERECHTER. STRAFZITTING VAN MAANDAG 15 APRIL. DE PIEPERSPLOMBEERDER IN DE KNEL. De verhouding tussehen de piepersplombeerder Gorrit de Waard en de 22-jarige Petrus Theodorus A.. zoon van den wethouder en locoburgemeester van Egmond-Binnen, is niet bepaald vriendschap pelijk te noemen. Er heerscht tussehen deze heeren een zekere „deining", mede al door een conflict be treffende verboden vervoer van aardappelen, waar bij zelfs de rijksveldwachter moest optreden en ten gevolge waarvan dit jongcmensch tot. f 12 boete of 0 dagen met verbeurdverklaring der in beslag ge nomen aardappelen werd veroordeeld. Er kan natuurlijk weinig tussehen komen of er ontstaat alweer mikmak tussehen zulke ongelijk gestemde zielen cn bad volgens de Waard Theodo rus op 'n moment, dat de plombeerder zich in de schuur van vader A. bevond, Theo de schuur verla- len en de deur in 't slot gegooid, zoodat de plom beerder opgesloten werd. Ter zake dit feit. Werd aangifte gedaan, proces verbaal opgemaakt, 'n vervolging wegens vriiheids- berooving ingesteld, en stond Theo op 18 Maart te recht, doch werd alsfoen de zaak wegens ontsten tenis van don heer Minnee tot heden uitgesteld. De verdachte werd nu ook in rechten bijgestaan door Mr. Smal. De heer G. Minnee, gelukkig weer hersteld, kon verklaren, dat de sleutel in het deurslot stak aan den buitenkant en de schotel was uitgeschoten. Bij gehouden proef met het gewelddadig dichtslaan van de deur, sloeg het slot niet over. Gelet op de omstandigheden, dat op het ten laste gelegde feit een maximum is gesteld van 7 jaren, mocht het requisitoir al zeer malsch gesteld heeten, aangezien slechts f50 boete of 25 dagen werd gevor derd, vooral als men in aanmerking neemt, dat Theo de betrouwbaarheid van rijksveldwachter Minnee in twijfel durfde trekken, wat den Officier bijzonder irriteerde. Mr. Smal achtte geenszins bewezen, zooals door hem meer in 't breede werd aangetoond, dat ver dachte het hem ten laste gelegde feit had gepleegd Pleiter had zelf de proef met een deur. waarop een niet afgedraaid slot. genomen en het was hem één maal gelukt die deur in 't slot te gooien. Geconclu deerd werd ten slotte vrijspraak, omdat het bewijs niet was geleverd. Vonnis f25 boete of 10 dagen. Helder. EEN OUDE HEER BEGAPT IN EEN TAXI. De 39-jarige varensgezel Jacob de R. te Helder had zijn kans waargenomen en zich op 2 Januari een portemonnaie met vetten inhoud toegeeigend, welke portemonnaie en geld het eigendom waren van den 70-jarigen Barend Edelenboseh aldaar. De verdachte had slechts één verontschuldiging: drank! Hij verkeerde onder den invloed en daardoor was zijn onderscheid van mijn en dijn verloren ge gaan. Het strafbaar feit was gepleegd in een taxi en de portemonnaie had hij leeg weggegooid op den zee dijk. Het reclassecringsrapport van den heer Bos was niet onverdeeld gunstig en had tot conclusie, dat aan verdachte een onvoorwaardelijke naast een voorwaardelijke straf moest worden opgelegd. Barend Edelenboseh had met Jaap duchtig zitten borrelèn en ze waren samen in een taxi vertrokken. De portemonnaie was gespekt met ruim 70 gulden. De officier vertrouwde sinjeur do R. niet en vor derde 5 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 3 maan den gevangenisstraf onv.oorwaardelijk. Castricum. EEN KRUIK JAJEM WEGGESLEEPT. In de personen van den lS-jarigen Casper St. en den 22-jarigen chauffeur, Hendrik H. uit Beverwijk, werden ons voorgesteld een paar landelijke inbre kers, die te Castricum uit de schuur van den café houder Jan Kehl hadden ontvreemd nadat de chauf feur een ruitje had ingeslagen, een mandenflesch met cognac. Het feit was gepleegd in den avond van 3 Februari na een bal in het café van Kehl in de Burgem. Mooijstraat. De chauffeur bloedde aan de hand en werd door de niets kwaads vermoedende vrouw van den caféhou der nog verbonden. Alzoo voerde zij den vijand! Onze politierechter bleek ten hoogste ontsteld door de bekentenis van den 18-jarigcn Casper, dat hij een belangrijk kwantum klare jenever naar binnen had gespoeld. Hij kon zich zooiets afschuwelijks van zoo'n zuigeling, zoo'n baby niet voorstellen. De 18-jarige Corn. van 't Hof, een rossige fabrieks arbeider uit Heemskerk, was ook een balbezoeker en had op het erf eenige jongens aangetroffen, die hem een glas sterken drank hadden gepresenteerd. Een mandenflesch had hij niet gezien, wel was hij „be roerd" geworden van het sterke borreltje". Voor den rechtercommissaris had deze getuige ver klaard dat die chauffeur 't ruitje van het. raampje had ingeslagen. Gevorderd werd tegen Casper St. 2 maanden gev. en voor Hendr. H. wegens bewijsgebrek vrijspraak. De andere deelnemers in deze gevaarlijken grap hadden zich buiten schot gehouden. Casper moet nu het zaakje alleen opknappen, zei de officier. Verdediger Mr. Scholten achtte het gebeurde niet zoo heel ernstig,^althans niet zóó ernstig, dat de jongen daarvoor moest worden opgesloten en stelde voor een voorwaardelijke veroordeeling. De politierechter veroordeelde daarop den 18-ja- rigen zondebok tot 2 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren en sprak voorts den chauffeur vrij. O u d o r p. EEN VROUWENMISHANDELAAR. Do 23-jarige Josephus Everardus B., arbeider te Oudorp, moest zich verantwoorden op grond van de omstandigheid dat hij de 34-jarige juffrouw H. Schoenmaker-geboren Bakker met zijn beklompten voet tegen het lichaam had geschopt, welk feit was gepleegd op 6 Maart. Volgens verdachte was deze juffrouw in de wo ning van zijn ouders een ongewenschte figuur. Zij had al eens de ruiten willen ingooien en nu ver dachte gedreigd zijn hersens in te zullen slaan. Volgens juffrouw Schoenmaker had zij geinfor- meerd naar de zieke moeder van Joop, die in het ziekenhuis lag en toen had verdachte gezegd: Ik wil zuk schorum niet an do deur hebben. Zij leuter de trouwens zóó lang, dat de politierechter en de of ficier in strijd verzochten of de juffrouw asjeblieft wou gaan zitten. Eisch f 15 boete of 10 dagen. Vonnis f 10 boete of 5 dagen, om den heer Josephus duidelijk te maken, dat hij de leden van het schoone, althans zwakke geslacht wat meer gentlemanlike dient te behande len. Beemster, De Rijp. DE NACHTELIJKE DRUIVENPLUKKERS. Een drietal personen uit de Beemster, Ed. V., *n 18-jarige coiffeur ,And. K., een-30-iarige fabrieksar beider en Ger. Joh. H., 'n 23-jarig arbeider, allen te Beemster, hadden zieh in den nacht van 20 op 21 October toegang verschaft in den druivenkas van den heer Chr. Rankcma te De Rijp, en zich daaruit eenige trossen toegeëigend en nog méér bedorven. Het slot was geforceerd met een mollenklem. De drie dwazen stonden thanes te dier zake terecht. Volgens Rankema had hij een schade van 100 Kg. druiven, wat hij begrootte op 45 gulden in geld. De heer Wiggers had een rapport uitgebracht, en bleek gunstig voor verdachten gestemd en achtte het gebeurde niet zoo heel ernstig, reden waarom hij adviseerde hen met een boete te straffen. De officier daarentegen merkte op, dat de ver dachten vermoedelijk niet in staat waren een boete te voldoen. Zo stonden maar wat te lachen en sche nen den portéé van hun daad absoluut niet te besef fen. Het was echter een diefstal onder dubbele ver zwarende omstandigheden,'populair inbraak genoemd Gevorderd werd tegen de 18-iarigen coiffeur f20 hoe- te of 10 dagen: tegen den 30-iarieen Andries K. f70 boete of 30 dagen en tegen den 23-jarigen arbeider Ger. H. f30 boete of 15 dagen. Vonnis: 1ste f 10 boete of 5 dagen; 2e f 50 boete of 25 dagen; 3e f 20 boete of 10 dagen. Hoorn. EEN WEINIG BENIJDBAAR BAANTJE. De heer Dominicus Niidam, belast met de steun regeling van Maatsch. Hulpbetoon te Hoorn; "ver schijnt op onregelmatige tiijden voor.den pol ij i.q rech ter als getuige, omdat hij op minder zachtzinnige wijze is behandeld door ontevreden steuntrekkers. Thans was het weer de 30-iarige rijwielhersteller Bernard K.. die den heer Niidam 'n men tegen zijn kaak had toegediend, dat hii tegen de vlakte viel en buiten bewustzijn geraakte. Deze ruwe „drukker" was 'n gestrafte van de werkverschaffing wegens onbehoorlijk optreden. De heer Niidam had daaraan niet. de minste schuld. De Officier vermeende, dat de heer Niidam, die zoo langzamerhand zijn leven niet zeker meer is. te gen dergelijke woestelingen moet worden beschermd cn vorderde 1 maand gevangenisstraf. Het zal langzamerhand tijd worden dat de heer Nijdam zich een comnlete harnas, annex stalen helm met vizierklep aanschaft. Hoorn. DITMAAL WAREN HET DE GLASRUITEN. Een beroeplooze steunverlanger te Hoorn. Niles Joh. de Vr.. had od 19 Febr. zijn krachten niet ge concentreerd op den persoon van den directeur D. Nijdam. die bezig was met de distributie van cokes bonnen. doch op een paar glasruiten in het gebouw van de Arbeidsbeurs, die door hem werden stukge- schopt. Hij stond thans wegens vernieling terecht. De oorzaak van zijn woede was het feit, dat hij, te laat komende, niet geholpen werd. Overigens was verdachte, hoewel zenuwachtig en driftig, een fat soenlijk man, zei de heer Nijdam. Eisch 5 dagen gev. Uitspraak: 1 maand voonv. met 2 jaar proeftijd. Wieringen. EEN WIERINGER OPRUIER. Een Wieringer. met vermoedelijk revolutionnalre neigingen, de heer Nic. Joh. Schr.. had op 11 Maart de menigte opgeruid zich niet te storen aan den last van Brigadier Bergsrria. strekkende een verbo den optocht te ontbinden.^Verdachte was niet ver schenen en werd tot 2 maanden gev. veroordeeld. Vermoedelijk zullen we hem vandaag of morgen wel als opposant tegen het vonnis, dat hem niet zal smaken zien opduiken. Vergadering van stemgerechtigde Ingelanden op 15 April 1935, des voorm. 10 uur, ten huize van den heer H. Zwagerman te Haringhuizen. Aanwezig 6 ingelanden. Voorzitter de heer G. Kooij; secretaris de heer A. Wiedijk. Na de opening worden de notulen van de verga dering van 17 April 1934 gelezen en onveranderd goedgekeurd en geteekend. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten ten aanzien van de wijziging van enkele artikelen van de Dijkverordening, overeenkomstig de opgelegde verplichting zal het ontwerp besluit gedurende een maand voor de Ingelanden ter visie worden gelegd. Tot leden der Commissie voor het nazien van de rekening worden benoemd de heeren J. van Wachen- dorff van Rijn, G. Bood en A. Schouten. De rekening wordt nagegaan en in orde bevonden en overeenkomstig het advies van de Commissie vastgesteld in ontvangst op f 2427.52, in uitgaaf op f 2400.82, alzoo met een batig saldo van f 26.70. Voorzitter brengt de commissie dank voor haar werk en den penningmeester voor het gehouden be heer. Bij de begrooting wordt het voorstel van het be stuur, om de salarissen van den secretaris-penning meester en den molenaar te verhoogen met het be drag dat ingehouden wordt voor pensioenverhaal, met algemeene stemmen aangenomen. De begrooting wordt vervolgens vastgesteld in ont vangst en uitgaaf op f2365, met een omslag van f7 per H.A. en eeh post voor onvoorzien van f 88.37. De rietschouw wordt bepaald op 6 Juni a.s., ter wijl dan op 7 Juni een bestuursvergadering wordt gehouden. Rondvraag levert niets op, waarna sluiting volgt. Vergadering van stemgerechtigde ingelanden op 15 April 1935, voorm. 11 uur, ten huize van den heer H. Zwagerman te Haringhuizen. Aanwezig 7 ingelanden. Voorzitter de heer W. Kooijman Jr., secretaris de heer H. C. Kooij. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en zegt dat het de eerste vergadering is, die hij als opvolger van den heer IC. Jonker pre sideert. De heer Jonker heeft 37 jaren deel uitge maakt van het Bestuur, waarvan 30 jaren als voor zitter, zegt spreker. Voorzitter dankt, den heer Jon ker voor al hetgeen hij in het belang van de Banne deed en hoopt dat zijn gezondheid nog van dien aard zal mogen worden, dat hij nog eens een vergadering zal kunnen bijwonen. De notulen van de vorige vergadering worden ver volgens onveranderd vastgesteld. Het nieuwe bijzonder reglement, toegezonden door Ged. Staten naar aanleiding van het Algemeen Re glement van Bestuur voor de Waterschappen in Nd.- Holland wordt vastgesteld. De maatregelen welke in verhand met het nieuwe reglement zullen worden getroffen, zullen worden genomen. Het Ambtenarenreglement met de daarin aange brachte wijzigingen wordt zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld. Tot leden der commissie belast met het nazien van de rekening, worden benoemd de heeren Jac. van Wachendorff. G. Bood en A. Schouten. Overeenkomstig het advies van de commissie wordt de rekening vastgesteld in ontvangst op f2619.22, in uitgaaf op f 1715.06. batig saldo f 904.16. Aan de orde wordt gesteld de Begrooting 1935. op den grond en slechts het lichte geruisch der bla deren verbrak de stilte. Het jonge meisje keek met een liefkoozende uitdrukking in haar oogen naar de rivier die aan haar voeten lag. De dorpsbewoners beweerden altijd dat hetgeen bij de dennebosschen in het water werd geworpen, nimmer meer terug kwam, doch in het riet verward raakte. Er werd ook gezegd dat de eigenaardigste stroomversnellin gen zich op dat gedeelte voordeden. Men vond het een spookachtige plek, doch Joan dacht er aller minst zoo over. Ze hield juist van die stilte en vrede. En dien morgen had ze wel heel bijzonder behoefte aan rust, want ze was nog een weinig moe van den jachtrit van den vorigen dag, en ze wist dat ze op deze manier kon uitrusten. Ze zou ook trouwens niet ver gaan, daar ze rekening wilde houden met het oude paard. Het pad lag slechts enkele meter boven de rivier, en ze kreeg neiging even stil te houden en naar een ijsvogel te kijken, die vermoedelijk in de nabij heid een nest had. Ze wachtte echter tevergeefs en was juist van plan Busby met een zacht klopje op den nek te laten omkeeren, toen eensklaps haar aandacht door iets werd getrokken. Even beneden haar voeten, vlak aan den oever van de rivier, lag iemand op den grond, het gezicht omgewend en de handen recht uitgestrekt. „Groote goedheid", mompelde Joan. Ze voelde intuitief hier voor een groote tragedie te staan, en hoe het kwam wist ze zelf niet, maar ze had het gevoel die gestalte al eerder gezien te hebben. En eensklaps dacht ze aan haar ontmoeting van den vorigen avond op het kerkhof... de man die er als een landlooper had uitgezien, doch zich als een gentleman gedroeg. Hij lag onbewegelijk, en ze zag dat zijn handen een paar grashelmen omvat hielden, alsof hij die in vreeselijke pijnen had vast gegrepen. Enkele secon den bleef ze strak naar die gedaante staren, doch geenerlei teeken van leven viel te bespeuren. Ze be greep dat ze niet langer mocht aarzelen: er diende iets gedaan te worden. „Wacht maar hier, lieveling", zei ze tot het paard. „Ik ben dadelijk terug." Ze wist dat Busby geen voet zou verzetten als zij het beval en dadelijk zóu komen als ze hem riep. Haar voeten zonken diep in de modder en het leek ahar pen eeuwigheid toe voordat ze de bewuste plek bereikte. Diep boog ze zich over de roerlooze gedaante heen, en ze merkte al dadelijk dat hij zich van haar aan wezigheid allerminst bewust was. En toen voer er ineens een siddering door zijn leden en onderscheid de ze een kreet van smart. Ze schrok heftig, te meer Zonder nadere bespreking wordt deze vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f3248.83 met een omslag van f7.— per H.A. en een post voor onvoorzien van f330.12. Rondvraag. De heer A. Schouten bepleit verbe tering van den Weg in Haringhuizen. Voorzitter zegt, dat het reeds de aandacht heeft van het Bestuur. De vergadering wordt hierna onder dankzegging gesloten. HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzendmg. S.00 Gram.pl.: 9.00 Ensemble „Lismonde"; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gewijde mu ziek; 10.30 Ensemble Lismonde: 11.00 Knipcursus: 11.30 Gram.pl.; 12.30 Kovacs Laios en zijn orkest; 2.00 Zang door Liesje v. d. Poll, voordracht en pianosoli; 3.003.45 Naaicursus; 4.00 Voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Gram.pl.; 4.45 Radiotooneel voor kinde ren; 5.30 Omroeporkest; 6.30 Snorfpraatie H. Hollan der; 7.00 Radiovolkszang olv. P. C. Poortman; 7.30 Engelsche les Fred Fry; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Omroep- okest m.rav. E. Joyce (piano); 9.10 De Palladians m.m.v. L. Cortef (zang); 9.45 2de deel van „Peter Voss. de millioenendief", hoorspel van H. Freundt; 10.40 Gram.pl.; 11.00 Vaz Dias; 11.10—12.00 Concert. HUIZEN (1875 M.) 8.009.15 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl.; 10.15 Morgen dienst; 10.45 Gram.pl.; 11.30 Godsd. halfuur; 3.30— 3.45 Gram.pl.; 4.00 Bijbellezing m.m.v. bariton en or gel; 500 Handenarbeid voor de jeugd; 5.30 Pianower- ken voor 4 handen; 6.45 Causerie J. Schipper; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Gram.pl.; 7.30 Journ. week overzicht; 8.00 Vaz Dias; 8.10 Evangelisatie-samen komst in de Rehoboth-kerk te Amsterdam-O.; 9.45 Vaz Dias; 10.50—11.30 Gram.pl. DROITWTCH ttSfW M.). 9.20 Voorlezing: 9.359.50 Morgenwijding; 10.25 Or gelspel; 10.50 Gram.pl.: 11.10 Het Rutland Square en New Victoria. Orkest: 12.20 Gram.pl.; 1.20 Het Palac© Theaterorkest: 2.20 Vesper: 3.10 Gram.pl.; 4.05 Orgel concert: 4.35 Dansorkest olv. H. Hall: 5.20 Berichten; 5.50 Bach-concert: 6.10 Duitsche les: 6.49 Gram.pl.; 6.50 Causerie; 7.20 Spel met muziek: 8.35 Causerie; 8.50 Berichten; 9.20 Kerkdienst; 9.35 Het Parkington kwintet; 10.35 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 6.20 en 7.20 Gram.pl.: 11.35 Orkestconcert; 4.05 Radio tooneel; 8.05 Nat. Orkest; 9.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.20—1.20 C. Rydahl's orkest; 1.20—1.40 Zang; 2.00 Gram.pl.; 2.204.20 Omroeporkest; 7.20 Hoorspel; 9.35 Omroeporkest. KEULEN (456 M.) 5.20 Gram.pl.; 6.35 Orkestconcert; 9.30 Concert; 11.20 Gram.pl.; 12.35 Omroepschrammelensemble; 1.35 Qua- tre-mains; 3.20 Omroepkoor: 4.20 Weragkamerorkest; 6.20 Gram.pl.; 7.30 Passiemuziek; 8.20 Reportage; 9.50—11.20 Orgelconcert G. Bunk. ROME (421 M.) 8.05 Symphonieconcert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 11.20 Gram.pl.; 11.50 Omroeporkest; 12.50— 1.20 Gram.pl.; 4.20 Orgelconcert; 5.35 Gewijd concert; 6.35 Gram.pl.; 7.20 Gewijd concert; 8.20 Hoorspel: 9.30 —10.20 Oratoriumconcert: 484 M.: 11.20 Gram.pl.: 11.50 Salonorkest: 12.50—1.20. 4.20 en 5.35 Gram.pl.; 5.50 Zang; 6.35 Gram.pl.; 7.20 Folkl. programma; 8.35 Om roeporkest; 9.3010.20 Grampl.; DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.35 Liederencyclus; 8.05 Duitsche Kalender: April- overzicht; D.20 en 10.05 Berichten; 10.20 Concert. DE MOORD OP SCHIERMONNIKOOG. Het lijk van het slachtoffer vrijgegeven. Schiermonnikoog. Het lijk van den 63-jarigen H. J. Kerstholt, dat Zaterdag in een waterput is gevon den en door de justitie te Leeuwarden in beslag was genomen, is heden weer vrijgegeven en per extra boot naar Schiermonnikoog vervoerd. Woensdag(heden)ochtend zal de teraardebestel ling plaats hebben; WERVELSTORM IN POLEN VERWOEST 150 HUIZEN. Warschau. In de districten Krzemieniec en Wolhynië in het Zuidwesten van Polen, heeft een wervelstorm groote schade aangericht, 150 huizen werden vernield. daar zij een zeer gesloten karakter bezat en zich zelden liet gaan. Zou ze maar omkeeren en hem alleen laten met zijn verdriet? Nee, dat kon ze niet doen. Wie weet wat er met hem kon gebeuren." „Kan ik misschien iets voor u doen?" begon ze aarzelend. De man keek op en kwam overeind, hoewel dit heel moeilijk en langzaam ging. Zijn gezicht had een grijsgrauwe kleur, maar ze zag onmiddellijk dat hij dezelfde persoon van dien avond op het kerk hof was. Hij zat op het natte gras aan haar voeten en keek haar aan met een uitdagenden, boozen blik in de oogen. Joan kon zich niet herinneren ooit in haar leven een dergelijke uitdrukking gezien te hebben. Zijn oogen deden haar aan een langzaam verterend vuur denken. „Oh, ben je daar weer?" vroeg hij grimmig. „Grap pig, verduiveld grappig." Daarna lachte hij, en het was een geluid dat een rilling door Joans leden joeg. Ze boog zich opnieuw tot hem over. „Het spijt me ontzettend als ik u in den weg sta", zei ze op haar ronde, eerlijke manier. „Maar... is het niet beter als ik u even op help? U kunt toch niet op den natten grond blijven liggen?" „En waarom niet?" vroeg hij. „Ik kan alles. Geen sterveling kan me dit verbieden, of me nog langer tegenhouden." Er was een klank in zijn stem, welke van de diep ste onverschilligheid getuigde. Joan was echter een dapper meisje, en ze wilde zich flink houden. Dat doodsbleeke gelaat met de vlammende oogen sprak boekdeelenZe zag duidelijk dat de man in de grootste ellende en wanhoop verkeerde, en het was thans haar taak hem te redden. Hieraan kon gee nerlei twijfel bestaan. Ze had er niet het flauwste vermoeden van op welke manier dit moest gebeuren, maar tegelijk wilde ze niet terugdeinzen. „Natuurlijk kan geen sterveling u dit verbieden" zei ze. „Ik veronderstel echter, dat u er heel weinig gezond verstand op nahoudt. U zult toch zeker niet zoo idioot wezen te veronderstellen dat u in dezen tijd van het iaar in het natte gras kunt liggen zon der kou te vatten." Hij trok zijn knieën tot zijn kin op en keek haar met zijn vreemde grijze oogen spottend aan. Het leek alsof hij lachen moest om haar vriendelijke po gingen, of haar tartte, er mee door te gaan. Ze wist niet precies wat er eigenlijk van tc denken. Wordt vervolgd. HOOFDSTUK X. Verstooten. Joan was een groot gedeelte van den dag in de stallen te vinden, en toen ze den volgenden morgen ontbeten had, begaf zc zich ook regelrecht naar die domeinen. De regen had opgehouden, doch het was koud, somber weer, cn het zou vooreerst wel niet zachter worden, veronderstelde zc. Joan was echter te praktisch aangelegd om zich door dc weersgesteldheid te laten ontmoedigen, en ze dacht opgewekt bij zichzelf dat zelfs waar de grond zeer drassig was, er tenminste vooreerst geen vorst zou komen. Dien dag werd er niet gejaagd, en dat speet haar niet. Zo verkeerde in de stemming om een rustig ritje op het oude paard, Busby, van haar vader te maken, maar zich verder niet in te spannen. Busby was haar speciale lieveling wanneer ze kalm wilde rijden. Op dit paard had ze als kind leeren rijden en Busby en zij waren vrijwel van den- zelfden leeftijd. Hij begroette haar met zijn bekend gehinnik, cn ze liep regelrecht op hem toe, sloeg haar armen om zijn hals en kuste zijn neus. Daarna wendde ze zich tot den knecht. „Goedenmorgen, Smith. Busby is er goed aan toe, nietwaar? Geen teeken van rheumatiek?" door «T ETHEL M. DELL Smith scheen van opinie te wezen dat hij een tikje stijf was in een der pooten, maar hij geloofde niet dat het van ernstigen aard was. Juffrouw Joan moest hem echter niet al te ver laten loopen. „Natuurlijk niet", zei Joan, terwijl ze hem een klontje gaf. „Ik zal hem tot niets dwingen. Kom maar mee, oude lieveling. We gaan een koi*t ritje maken." Ze besteeg het paard en liet hem een kalm gan getje aannemen. Het dier voelde hiervoor blijkbaar niets en zette het in lichten draf, zoodra hij uit de waakzame oogen van Smith was. „En toch doen we vandaag geen gekke dingen" fluisterde Joan hem in. „Als je moe wordt, dan be gin je maar dadelijk te hinken, hoor, en ga ik er af! Vergeet niet dat je niet meer zoo jong bent als Lightfoot." Dit was Busbv's grootste verdriet, en Joan die dit merkte, haastte zich deze mededeeling te verzachten. „Maar jij bent veel liever en prettiger te berijden, oude jongen. Er bestaat werkelijk geen grootere schat dan iii." Busby dronk deze loftuitingen als het ware in en schudde fier met den kop. Ze bereikten den hoofd weg en even later sloeg Joan een zijweg in. Deze kwam bij de rivier uit, en was gewoonlijk, uitstekend begaanbaar. „Fijn hè, iongen?" vroeg Joan zacht. .Maar toch een beetje drassig. Dadelijk wordt het beter in het bosch." Busby scheen geenerlei bezwaren te hebben, en ging kalm verder. Joan wist dat dit zijn lievelings- tocht was, en ze had zelf niet kunnen zeggen hoe ze dit ontdekte. Onverschillig hoo grauw de hemel ook was Joan bleef in een uitstekend humeur. Het dennebosch dat thans voor hen lag, keek op de rivier uit: een eenzame plek, waarheen ze meest al met Busby trok. Ze hield van de natte-aardelucht en den scherpen geur der dennenaalden. De natuur trok haar zoowel in haar donkere als lichte stemmin gen altijd aan. Busby s hoeven maakten zoo goed als geen geluid

Schager Courant | 1935 | | pagina 6