Raad Oude Niedorp. Vergadering van den Raad op Maandag 15 April 1935» des namiddags 4 uur. Voorzitter de heer C. G. M. van Baar. burgemees ter-secretaris. Afwezig is de heer Sliikerman. Na opening volgt vaststelling der notulen. Mededeelinqen. Hiervan vermelden we: Van den Minister van Sociale Zaken werd bericht ontvangen, dat bij de werkverschaffing geen hooger loon aan georganiseerden mag worden uitbetaald, noch toeslag mag worden gegeven. Op 1 April j.l is in werking getreden een nieuwe regeling van de jaarwedden van Burgemeesters, Se cretarissen en Ontvangers. De wedden van den bur gemeester, secretaris en ontvanger bedragen thans resp. f1900. f1500 en f975. Ged. Staten berichtten, dat wethouders in hunne hoedanigheid van lid van een stembureau voor de Prov. Statenverkiezing geen presentiegeld kunnen genieten. Voor noodlijdende gemeenten mag de vergoeding voor presentiegeld en voor vertering niet meer dan f4 per lid bedragen. Bij fluppïetbire begrooting zal deze zaak worden geregeld en tevens een post worden uitgetrokken voor verteringskosten ten behoeve van de wethou ders. 1 Ingekomen stukken. a. Verzoek' van P. P. Simnige, Julianadorp, tot vrij vervoer van zijn kinderen van de Moerbeek naar de R.K. school te 't Veld. met ingang van 1 Mei a.s. Op grond van de resultaten van een te dezer zake door hen ingesteld onderzoek stellen B. en W. voor dit verzoek in te willigen. b. Verzoek van J. van den Heuvel, Zijdewind, tot vervoer van zijn kinderen naar de O.L. school te Oude Niedorp. B. en W. stellen voor deze kinderen, die geen 5 K.M van de school wonen, met de bus van Valk te doen vervoeren tegen een vergoeding door B. en W. in overleg met den aanvrager te bepalen. Aldus wordt besloten. Van den Bond van Nederlandsche Brouwerijen was een adres ingekomen, betreffende het maximum aantal voor verloven A. Waar het niet in de bedoeling ligt wijziging in dit maximum aan te brengen, stellen B. en W. voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Ontslagname door een raadslid. Van den heer W. Sliikerman is bericht ingekomen dat bij bedankt als lid van den Raad en als lid van de Commissie van Toezicht op de gemeentelan- derijen. Van den voorzitter van het Centraal stembureau is bericht ingekomen, dat de heer P. Wijnker, op volger op de lijst, tot lid van den raad benoemd is. De Voorzitter zegt dat het nog niet bekend is of de heer Wijnker die benoeming zal aannemen en te zijner tijd zal spr. dus op de ontslagname van den heer Sliikerman terugkomen. Het bestuur van de R. Kath. Meisjesschool vraagt voor de aanschaffing voor 12 schoolbanken een be drag van f 200 k f 250 uit de gemeentekas. Behoudens goedkeuring door den Minister wordt besloten tot de aanschaffing over te gaan. De heer Kolkman vraagt of de schoolbanken door iemand uit de gemeente kunnen worden gemaakt. De Voorzitter ontraadt ze door een timmerman hier ter plaatse te doen maken. De ervaring heeft geleerd dat dit niet mogelijk is. men heeft niet de beschikking over een droogkamer. en bovendien is er octrooi op de banken die bij de thans in gebruik zijnden behooren te passen. Steunverleenlng B. B. en W. stellen voor, tot beschikbaarstelling van ten hoogste 21 pet. van f300 voor steun verleening B (Extra hulp aan werkloozen 1935). Het Nationaal Crisiscomité heeft medegedeeld ten hoogste f10 per gemiddeld werkloos arbeider beschikbaar te kunnen stellen, mits de gemeente daarvan 21 pet. bijdraagt Naar een gemiddeld aantal werkloozen van 30 zal dus f300 beschikbaar zijn, waarvan de gemeente 21 pet. zal moeten bijdragen, in verband waarmede wijziging der begrooting 1935 wordt voorgesteld. De heer Bakker vraagt hoe de Voorzitter over deze gelden denkt tc beschikken, in tweeën of in ecnen. De Voorzitter licht toe, dat dit alles nauwkeurig is omschreven in de betrekkelijke circulaire, dat het plaatselijk crisiscomité van maand tot maand opgave van de behoefte moet doen en dat het Nat. comité ziin deel in tweeën beschikbaar stelt. On de vraag van den heer Kolkman deelt spr. mee, dat vorig maal bonnen werden verstrekt en er toen op gewezen is dat geen luxe dingen mochten worden gekocht. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het besluit van den raad van 14 December il. tot verlaging der huur- en pachtsom van de woning en den moestuin van den gemeentegeneesheer. Daar de Minister van Binnenlandsche Zaken slechts bereid is goed te keuren een verlaging met f50 van de huur voor de woning en geen verlaging der pacht van den moestuin, stellen B. en W. voor het raadsbesluit van 14 December dienovereenkom stig te wiizigen. Wordt goedgevonden. Over een ventverbod. Van de R.K. Middenstandsvereeniging Zijdewind 't Veld is een adres ingekomen tot het instellen van een ventverbod. B. en W. stellen voor dit adres in hunne handen te stellen voor prae-advies. Het is de bedoeling niet, zegt de Voorzitter om de zaken moedwillig tegen te houden, maar B en W. vinden het beter eerst te informeeren wat de bedoe ling van de middenstandsvereeniging is en boven dien om na te gaan of de belangen van anderen niet geschaad worden en of er geen contra-prestaties van buitengemeenten te duchten vallen. De heer Kolkman adviseert ook inlichtingen te vragen in nahurige gemeenten, als Hoogwoud en Heerhugowaard. waar ventverboden bestaan. De Voorzitter zegt onderzoek toe. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen eener regeling voor de verdeeling der als kosten der Com missie tot Wering van schoolverzuim beschikbare f '25.Nu in het vervolg bliikens door de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financiën ge stelde voorwaarden voor het verkrijgen van Rijks- steun in de kosten der gemeente-huishouding geen grooter bedrag dan f25 mag worden uitgegeven, stellen B. en W. voor van dit bedrag f10 aan den secretaris der commissie uit te keeren en de overige f15 te verdeelen tusschen de overige leden naat verhouding van het aantal door hen bijgewoonde vergaderingen der commissie. De heer De Heer vindt het niet goed als deze re geling voor 1934 moet gelden. De Voorzitter zegt dat B. en W. het ook niet pret tig vinden een dergelijke regeling terugwerkende kracht te geven, maar in verschillende gemeenten wordt voor deze werkzaamheden geen. presentiegeld gegeven. De heer Kolkman vraagt hoe voorheen de beloo ning was geregeld. De Voorzitter deelt mede, van f10 voor het secre tariaat en verder ook voor d<en secretaris f 1 ner bij gewoonde vergadering. Toevallig zijn er in 1934 veel vergaderingen gehouden. Het voonstel van B. en W. wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. B. en W. verkrijgen machtiging tot verhuring van de voormalige veldwachters woning voor f2.50 per week. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verorde ning op de Winkelsluitingswet, vastgesteld ter ver gadering van 4 Maart 1935. De Minister van Economische Zaken geeft in over weging artikel 3 der verordening zoodanig te wijzi gen,'dat het venten met melk en room worde toege staan op Zondagen, van des voormiddags 8 tot 12 uur. in overeenstemming met het bepaalde in art 4, lid 1. onder c. omtrent het geopend zijn van melk- winkels. Voorts worden enkele redactioneele wijzi gingen voorgesteld, waaraan B. en W. voorstellen tegemoet te komen. Wordt goedgevonden. Voorstel van B. en W. tot verkoop van het perceel Oude Niedorp. Sectie B. no. 388 (oud), groot 1.15.30 H.A. aan de Provincie Noordholland tegen den prijs van f2500 per H.A. Nadat is toegelicht dat de Provincie dus is inge gaan op de door den Raad gestelde voorwaarden, wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. In verband met de nota van opmerkingen van Ged. Staten over de rekening 1933. dienen nog eenige wijzigingen te worden aangebracht, waardoor het nadeelig slot van den gewonen dienst wordt terug gebracht tot f 16.040.35 en het voordeelig slot van den kapitaaldienst wordt verhoogd met f72.53. Wordt goedgevonden. Een rijke arme!! Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting voor den dienst 1934 en idem dienst 1935. Uit de toelichting van den Voorzitter blijkt, dat de afrekening voor den riikssteun 1933 aangeeft, dat de gemeente het bedrag waarop zij bliikens de bere kening recht had. n.1. f20.618.32 zal ontvangen. Dit bedrag is echter aan de hand van de rekening 1933 f 1666 meer dan noodig is om de rekening precies sluitend te krijgen. Mede in verband met de nota van opmerkingen van Ged. Staten zal nu het re sultaat zijn, dart de rekening over 1933 van deze noodlijdende gemeente met een voordeelig saldo zal sluiten van niet minder dan f4755.44. Maar de Voor zitter verwacht, dat Den Haag dit bedrag in een volgend dienstjaar wel zal korten. Vastgesteld wordt de vergoeding, bedoeld in art. 101 der L.O.-wet 1920 over het jaar 1932, voor de R.K. Bijzondere school te 't Veld. Aan het schoolbestuur behoort over 1932 nog te worden uitgekeerd een bedrag van f 1479.20. Tot léden der schattingscommissie worden de af tredende leden, de heeren C. G. M. van Baar. J. Bakker Jzn. P.-Blokker en J. Wit ,Jr. gekozen. De rondvraag. De heer Waiboer wijst op de gaten in den Riider- weg. De Voorzitter zegt dat dit B. en W. bii den schouw is gebleken en het HoogheemraadschaD ge vraagd zal worden, den weg in orde te maken. De lieer Kolkman vraagt of dat juist door het Hoogheemraadschap moet gebeuren, wordt dat niet te duur? De Voorzitter zegt dien Indruk niet te hebben ge kregen, het werk is vorig maal goed gedaan. Spr. ziet in dezen tijd geen heil in uitvoering in eigen beheer De heer Molenaar vraagt of er geen gelegenheid bestaat den weg aan het Hoogheemraadschap over te dragen. De Voorzitter zegt dat B. en W. daarmoe bezig zijn. De heer De Heer vraagt of er nog geen slootje is te dempen, omdat de reinigingsdienst anders niert weet waar de vuilnis te bergen. Medegedeeld wordt dat de heer Van Zooncn "hier omtrent reeds onderhandelt met heeren Kerk voogden en ongetwijfeld komt deze zaak in orde. De heer Molenaar wijst op de onvoldoende afwa tering van den weg hij G. Bruin. De Voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna sluiting. Z(jpe en Hazepolder. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden, op Dinsdag 16 April 1935, des namid dags 2 uur, in „Het Wapen van de Zijpe" Voorzitter de heer C. Hooij, dijkgraaf; secretaris de heer J. J. Bleek; opzichter de heer P. Kooij. Afwezig is de heer G. v. d. Sluijs, hoofdingeland. Na opening volgt vaststelling der notulen. Metledeelingen. Door den Voorzitter wordt mededeeling gedaan van de kasopname bij den penningmeester op 22 Fe bruari, terwijl op 26 Maart opnieuw kasopname werd gedaan naar aanleiding van een brief- op 23 Maart, waarbij de penningmeester mededeeling deed dat hij door den velen arbeid overspannen was en op advies van Dr. Nanninga het werk moest verlaten. Dit was oorzaak dat een waarnemend penningmees ter moest worden benoemd. In beide gevallen was de kas in overeenstemming met boeken en bescheiden. De Voorzitter deelt mede het resultaat van de inschrijving voor de levering van grint en basalt; dat de gemalen van de polders D en I zijn opgele verd en dat door de provincie tot een bedrag van f 11150 in de oprichtingskosten dezer gemalen wordt bijgedragen. Op zijn verzoek wordt het vorig maal ingekomen verzoek van S. de Lange, om in verband met de kanaalwerken een sloot te mogen dempen, ingetrok ken en wordt thans besloten een perceel grond aan hem in erfpacht af te staan, tegen een jaarlijksche vergoeding van f 2.50. Ged. Staten keurden goed het besluit tot overdracht van weggedeelten, slooten enz. aan het rijk, zulks ten behoeve v. d. aanleg van den rijksweg naar Wie- ringen. Ged. Staten zoowel als de betrokken boerenleen bank keurden goed het besluit tot verlenging van de leeningen, ten behoeve van Polder M. De Coöp. Boerenleenbank te Schagerbrug deelde mede dat de credietrente was bepaald op 2% Met op één na algemeene stemmen werd de heer J. Eriks Sr. opnieuw benoemd tot heemraad van het hoogheemraadschap Uitwaterende sluizen. Besloten wordt tot wederopzegging een jaarlijk sche subsidie van f 10 te verleenen aan den A.N.W.B. De rekening over 1934. Aan de orde is de vaststelling van de rekening over 1934. Tot leden der commissie van onderzoek waren benoemd de heeren P. de Boer, P. Doorn en G. v. d. Sluijs, doch zonder mededeeling had de heer Van der Sluijs, aldus deelt de Voorzitter mede. geen .deel genomen aan het onderzoek. Het onderzoek was dus geschied door de heeren De Boer en Doom. De heer De Boer rapporteert dat alles in orde was bevonden. De rekening van het Algemeen Bestuur sloot in ontvangst op f 17.264.91, in uitgaaf op f 12691.52, batig saldo f4573.39. De rekening van de sloot- en weggelden sloot in ontvangst on f95548.84, in uitgaaf op f83641.61, batig saldo f11907.23. die der evenredige oosten met 'n nadeelig saldo van f266.96. De heer Smit informeert naar den post onvoorzie ne ontvangsten f 1085.27, doch noch de Voorzitter, noch de pennïgmecster kan hem over dien post in lichten. Voorts merkt, de heer Smit op, dat enkele posten, als: kosten administratie geraamd op f2050, een uit gaaf vorderde van f 1065.97, die van grondlasten enz. enz. geraamd op f3157, een uitgaaf vorderde van f 1891. Spr. dacht dat deze posten, gesneden stukken waren, de ramingen dus vrüwel precies konden zijn, terwijl ze in werkelijkheid 50 van de raming kost ten. De Voorzitter licht toe, dat In het eene geval gere kend was op de kosten van wijziging legger, t.a.v. de belastbare opbrengst, terwijl in het andere geval gerekend was op 'n uitgaaf van f 1200 voor kust verdediging. terwijl die betaling niet heeft plaats ge had. De heer Smit. wiist er op dat het stellen van die vragpn voorkomen kan worden, door een behoorlijke toelichting te geven. Spr. wijst ook op een nost in de rekening sloot- en weggelden, waarvoor de raming was f38.000. doch do opbrengst f50.000. De Voorzitter deelt mede. dat voor het teren der wegen in 1034 e<m geldleening zou worden aange gaan van f35.000. Het bestuur rekende toen op een bijdrage van de gemeente van f3000. De-ze bijdrage was echter booger en ook is er bijgekomen de bijdrage van de provincie. De heer Smit wiist er ook op. dat de nolder In he' afgeloopen jaar f10549 is vooruitgeboerd. dat is wel mooi. maar de vraag riist of van de ingelanden niet 'etg te veel is afgenomen. De Voorzitter antwoordt, dat niet voorzien kon wor den, welke subsidies ontvangen zouden worden en -lat de ramingen te laag ziin is een voorzichtige maatregel. Ook den' heer Dignum waren de door den heer Smit genoemde srroote verschillen ongevallen en spr. wijst erop dat het in dezen tijd niet eewenscht is den belastingbetalers offers op te leggen die niet noo dig zijn. De heer Bruin deelt mede. dat. in het afgeloopen jaar voor 't eerst een groot, wegtraject onderbande^ werd genomen eu dat bij alle inkoonen belanrrrlik voordeel werd behaald. Dat verschil lien niet alleen In de honderden, maar in de duizenden guldens. De rekening wordt goedgekeurd. Geen gelegenheid tot bestudeerirg. Door de heeren De Boer en Doorn was ook de be groeting nagezien en werd door den heer De Boei de rapport eer cl, dat de commissie zich met het ont werp kon vereenigen en accoord ging met het voor stel van het Dag. Bestuur om de lasten op f6.te stellen (vorig jaar f6.50). De heer Smit zegt gister de begrooting thuis ge kregen te hebben en een behoorlijke bestudeering dus niet mogelijk was. Dat 24 uur voor de vergade ring een dergelijk belangrijk stuk door de hoofdinge landen wordt ontvangen, acht spr. onvoldoende; bet dient minstens een week te zijn. De Voorzitter is het met die opmerking eens, maar verzoekt den heemraad Rampen inlichtingen te ver strekken. De heer Rampen deelt mede. dat door omstandig heden de toezending niet eerder kon geschieden. De Secretaris en de opzichter waren ziek, ook de dijk graaf was ongesteld: eerst is nog getracht hulp te krijgen, maar de dijkgraaf heeft tenslotte toch ziin best gedaan, de begrooting en de rekening in elkaar te zetten. Voor die prestatie kunnen wii den dijk graaf dankbaar zijn. De heer Smit wil dit alles graag gelooven, maar dat doet aan de zaak niet af. Het bestuur had dan deze vergadering een week moeten verstellen. De Voorzitter zegt dat dit niet mogelijk is, want de wet schrijft voor dat de heemraden en hoofdin gelanden op den derden Woensdag aftreden. De hee ren Bruin en Van der Oord zouden dan niet aan de beraadslagingen over deze begrooting hebben kun nen deelnemen. De heer Smit: Dan had dat maar op den vierden Woensdag moeten gebeuren. De Voorzitter: Maar dat gaat niet. U zult U toch aan de voorschriften dienen te houden. Wij doen ons best voor den derden Woensdag de verkiezing te doen plaats hebben en de toelating mogelijk te ma ken. Wel zal het U onsmakelijk zijn dat de begroo ting niet eerder werd ontvangen, maar voor het Dag. Bestuur is het nog onsmakelijker, want de toe zending had minstens 14 dagen voor de vergadering moeten geschieden. Het. Dag. Bestuur heeft zich ech ter uitermate uitgesloofd. Do heer Smit zegt het woord „onsmakelijk" niet te hebben gezegd. Spr. vindt het jammer niet in de gelegenheid te zijn geweest de begrooting te bestu- deeren. De heer Dignum zegt dat het dan op den weg van het Dag. Bestuur had gelegen, deze vergadering te beleggen, maar dan over 14 dagen weer te vergade ren voor behandeling van de begrooting. Dat zou wel een offer gekost hebben, maar gezien de uit komst der rekening had de polder dat offer moeten dragen. Ook spr. spreekt er zijn teleurstelling over uit, 24 uur tevoren de begrooting te ontvangen, een termijn waarbinnen men de begrooting nauwelijks vluchtig kan inzien. Op deze wijze is een behoorlijke behandeling niet mogelijk; een onderzoek naar een of ander kan niet worden ingesteld en de hoofdin gelanden kunnen dus niet andere doen dan ja en amen zeggen. De Voorzitter: U behoeft geen ja en amen te zeg gen, want de begrooting wordt post voor post be handeld. De heer Dignum: Jawel, maar de hoofdingelanden zitten niet voldoende in deze begrooting. De Voorzitter meent dat langer uitstel van deze vergadering ook niet mogelijk was met het oog op de kasgeldleening. De heer Dignum ziet niet in, waarom niet 14 da gen gewacht kan worden met de behandeling der begrooting. De heer Bruin zegt dat er nu niets aan te doen is, terwijl de heer Rampen opmerkt dat het Dag. Bestuur hard heeft gewerkt, Als tot postgewijze behandeling wordt overgegaan, zegt de heer Swan dat het wel aardig is dat de om slag met 50 cent verlaagd wordt, maar met het oog op het groot batig saldo dacht spr. dat de verlaging wol f 1 per H.A. had kunnen zijn. Dat overschot is nu verwerkt in de aan te gane leening voor de we gen, maar waar in dezen tijd de lasten zoo laag mo gelijk dienen te zijn, acht spr. dat niet goed. De Voorzitter zegt dat de subsidie van gemeente en de bijdrage van de provincie niet gebruikt mogen worden om de lasten te verlagen. De heer Swan zegt dat als de lasten met nog 2 kwartjes werden verlaagd, dit een mindere ont vangst van f 3000 zou beteekencn en het zou geen bezwaar zijn geweest de geldleening ten behoeve van de wegen f 3000 hooger tc nemen. De heer Dignum sluit zich bij het betoog van den heer Swan aan. Laten ook onze nakomelingen maar iets aan de wegen betalen. Waarom moet nu van een geldleening, die nog niet is gesloten al worden afgelost. Bij de bespreking is gerept over een geld leening van f 33000 en nu zal er een leening van f 22000 worden gesloten. De heer Van der Oord oordeelt ook dat de tijd niet slechter kan zijn dan nu en daarom dienen de lasten zoo laag mogelijk te zijn. Het klinkt heel slecht, zulke groote overschotten en dan de lasten met niet meer dan 50 cent te verlagen. De heer Smit zegt zich best te kunnen vercenigen met de gedachtengang van de heeren Swan en Dig num. De heer Doorn vindt de finantiëele politiek van het Dag. Bestuur toch wel goed. Als een lagere geld leening wordt gesloten, komt dit den polder toch ten goede. De heer Bruin zou het betreuren als met de ver laging van lasten een te groote stap werd gedaan We zijn er nog niet met de wegen en als nu de las ten met f 1 zouden worden verlaagd, zouden we wel eens noodgedwongen weer tot verhooging van lasten moeten overgaan. De heer Kraakman vindt het ook beter, nu met 50 cent te verlagen en dan volgend jaar bijv. weer. Het voorstel-Swan om de lasten op f 5.50 te s'el- Ien, wordt verworpen met 10—5 stemmen: voor rte e den de heeren Van der Oord, Komen, Smit., Swan en Dignum, De heer Smit ziét, in de begrooting een post erf pachten en vraagt of dat een nieuwe vinding is. De Voorzitter zegt dat dit geen nieuwe vinding is, maar dat er menschen zijn, die grond van den pol der in gebruik hebben en daarvoor jaarlijks een be paalde vergoeding geven. De heer Smit vraagt of men den menschen zoon erfpacht kan opleggen, zonder dat ze 't weten. De Voorzitter antwoordt ontkennend, met de be trokkenen moet een gezegelde overeenkomst worden aangegaan. De heer Smit zegt het zoo ook te willen hebben, maar zóó is 't. inderdaad niet. Spr. weet iemand, die nooit een erfpacht heeft aangevraagd en die ook nooit erfpachtsrecht betaald heeft en toch op het lijstje van de erfpacht voorkomt. De Penningmeester zegt, dat zij die &r op staan, ook zijn ontvangen. De Voorzitter vraagt den heer Smit dan te willen zeggen, wie dat is, doch de heer Smit zegt het niet to zullen zeggen. De begrooting wordt vervolgens vastgesteld, tegen stemmen de heeren Swan en Dignum, omdat zij het niet kunnen goedkeuren dat het overschot van de rekening in de leening is verwerkt De geloofsbrieven van de nieuwgekozen hoofdin gelanden de heeren J. van der Oord en W. Bos wor den nagezien door de heeren Komen, Smit en Swan. waarna tot toelating wordt besloten. I-Ietzelfde geschiedt, wat den heer D. Jimmink Jbz. als molenmeester van de polderafdeeling K en den. heer D. Timmerman als molenmeester van de pol derafdeeling Q betreft. De heer J. C. Bruin wordt met op een na algemee ne stemmen tot heemraad herkozen en neemt onder dankzegging deze benoeming aan, belovende al zijn. krachten te zullen geven tot behartiging van de pol- derbelangen. Dc Voorzitter roemt de belangrijke diensten, die de heer Bruin als heemraad den polder heeft bewe zen, terwijl de verstandhouding nooit iets te wen- schen overliet. Spr. dankt den heer Bruin voor zijn hulpvaardigheid en feliciteert hem met zijn herbe noeming. Bij de rondvraag spreekt de heer Dignum nog maals zijn teleurstelling uit over de wijze, waarop de begrooting vanmiddag is behandeld en hij dringt er nogmaals op aan dat voortaan het Dag. Bestuur zorgt dat de begrooting eerder in het bezit van de Hoofdingelanden komt. De Voorzitter betoogt zijnerzijds opnieuw dat het Dag. Bestuur daartoe alle moeite wil doen, maar dat het als men afhankelijk is van een ander, niet al tijd uitvalt, zooals men dat wenscht. Spr. vertrouwt echter, dat wat geschied is, een lesje zal zijn. Na eenige plichtplegingen volgt sluiting. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 16 April 1935 Hooge Prijzen 25.000.— 1938 1.500.— 5663 1.000— 4619 6404 8854 9976 400.— 1113 5480 200— 17926 100.— 34G4 14606 15950 18266 19060 19579 Prijzen van 45 53 57 98 115 1 148 458 585 872 1101 1520 135 414 547 782 1063 136 451 563 184 254 391 404 405 474 479 488 537 541 610 666 695 744 751 904 937 941 980 1026 1063 1070 1142 1302 1312 1335 1350 1414 1428 1567 1583 1601 1643 1653 1659 1737 1792 1813 1829 1879 1911 1914 1923 1955 1961 1969 1977 1995 2009 2018 2019 2041 2059 2096 2114 2184 2236 2253 2274 2297 2300 2319 2333 2351 2412 2428 2431 2499 2584 2647 2654 2676 2705 2715 2750 2752 2845 2865 2914 2936 2937 2997 3034 3079 3112 3125 3199 3206 3240 3271 3273 3295 3325 3438 3443 3471 3503 3524 3526 3544 3589 3685 3690 3692 3773 3774 3783 3813 3905 3945 3954 3975 4001 4099 4107 4118 4119 4121 4251 4263 4290 4295 4381 4429 4450 4464 4479 4480 4491 4518 4526 4528 4536 4556 4568 4657 4713 4865 4866 4869 4878 4887 4901 4929 4948 5018 5025 5029 5036 5068 5131 5165 5168 5170 5187 5258 5447 5452 5474 5481 5498 5506 5550 5568 5621 5647 5648 5684 5714 5720 5760 5829 5873 5874 5889 5910 5918 5947 5962 6005 6010 6018 6064 6069 6089 6158 6182 6240 6260 6276 6281 6303 6330 6405 6430 6456 6471 6485 6506 6530 6545 6556 6641 6647 6664 6681 6694 6736 6753 6763 6799 6809 6848 6895 6903 6910 9612 6930 6942 7001 7087 7106 7268 7348 7349 7364 7402 7411 7492 7505 7511 7524 7580 7606 7641 7684 7726 7741 7751 7762 7777 7871 7872 7920 7942 7952 8023 8024 8043 8061 8101 8104 8119 8130 8134 8141 8174 8177 8235 8268 8303 8323 8339 8413 8446 8458 8463 8466 8481 8517 8577 8579 8596 8704 8707 8796 8806 8811 8849 8895 8913 8961 9004 9036 9070 9079 9100 9117 9140 9149 9199 9230 9255 9283 9289 9296 9400 9470 9486 9489 9490 9521 9563 9571 9602 9608 9645 9702 9707 9743 9771 9806 9829 9831 9895 9929 9973 9984 9989 10016 10048 10055 1C080 10120 10126 10130 10142 10153 10159 10209 10255 10288 10313 10357 10452 10463 10464 10482 10438 10498 10551 10556 10578 10665 10715 10779 10791 10800 10987 11067 11078 11093 11104 11117 11197 11282 11335 11351 11353 11359 11388 11406 11407 11461 11468 11496 11497 11520 11536 11556 11567 11609 11610 11668 11672 11676 11687 11784 11802 11804 11826 11876 11921 11965 11982 12043 12051 12079 12094 12109 12125 12152 12158 12160 12189 12192 12195 12209 12211 12254 12255 12297 12321 12329 12336 12343 12344 12366 12398 12425 12457 12484 12487 12504 12539 12620 12624 12633 12835 12844 12650 12699 12738 12740 12806 12941 1295' 12986 12989 13007 13044 13063 13093 13100 13113 13138 13182 13192 13298 13340 13353 13367 13433 13443 13482 13503 13537 13549 13554 13585 13592 13611 13674 13684 13712 13731 13753 13757 13796 13814 13821 13839 13878 13916 13957 13960 13973 13992 14038 14043 14109 14119 14122 14162 1419& 14242 14318 14337 14339 14341 14377 14379 14414 14423 14435 14483 14507 14532 14545 14625 14031 14641 14655 14737 14795 14808 14845 14889 14898 14915 14987 15011 15165 15241 15330,15352 15358 15379 15396 15400 15530 15578 15596 15623 15635 15640 15644 15779 15791 15825 15869 15876 15879 15882 15893 15911 15915 15955 15985 16C41 16031 16089 16116 16123 16163 16174 16237 16277 16308 16318 16334 16345 16352 16358 16362 16394 16393 16400 16436 16494 16519 16551 16554 16585 16609 16616 16622 16660 16665 16696 16725 16775 16788 16819 16827 16863 16868 16871 16886 16986 16998 17024 17054 17057 17077 17222 17225 17313 17316 17322 17326 17332 17374 17384 17389 17417 1753"> 17537 17650 17657 17664 17685 17686 17700 17760 17761 17776 17781 17787 17791 17809 17836 178?? 17927 17979 18003 18016 18024 18109 18140 18169 18215 18262 18293 18320 18325 18335 18405 XM20 18538 18586 18594 18597 18604 18612 18613 862? 18633 18634 18659 18686 18687 18691 18704 18734 18736 18741 18891 18900 18926 19004 9005 [Tolt .9055 19077 19087 19102 19110 1915? 1915? i?„? 19189 19268 19278 19280 19324 ilili Sis? '19758 19767 1???? 18625 19629 19666 19688 S 19767 19775 19787 19848 19881 19893 I0Q11 9niRo ono29 19946 19996 20001 20006 20041 20123 2016., 20201 20235 20267 20272 20299 2031) 20343 20390 20476 20484 20502 20569 S 206^ onol9 2°69^ 20716 20748 20757 20771 20787 2l 3 2084/ 20878 20901 20919 20941 20954

Schager Courant | 1935 | | pagina 7