GROOTE BAND IN DEN IJPOLDER. Bond van Koordirigenten in Nederland. De moord ie Schiermonnikoog. Opening van het Openlucht-Theater. De Hengelsport in het Amstelmeer. Boerderij in de asoh gelegd. Amsterdam: Gisternacht was een hoog oplaaien de vlammengloed zichtbaar in de richting van de Hembrug. Het bleek, dat een groote boerderij, op Am- sterdamsch gebied, in den Grooten IJpolder gelegen, in lichte laaie stond. Het vuur, dat zijn oorsprong had gevonden in een stal achter de hofstede, werd het eerst ontdekt door een passeerenden automobilist. Toen hij de bewoners, bestaande uit het echtpaar van der Bijl, vier kinde ren en een dienstbode, wekte, waren de vlammen reeds naar het woonhuis overgeslagen, zoodat de be woners in allerijl moesten vluchten. De brandweer was spoedig gewaarschuwd, doch het duurde nog geruimen tijd eer zij met veel materiaal op deze afgelegen plaats arriveerde. Het blusschingswerk ondervond moeilijkheden doordat er in de onmiddellijke nabijheid van het brapdende perceel geen water was te vinden, zoodat bijna 200 M. slang moesten worden uitgelegd, welke het water onttrokken uit een tochtsloot, waarna het werd opgepompt door een motorspuit en zoo via een tweeden motor over drie stralen werd verdeeld. Kort daarna werd ook de baby-spuit in werking gesteld. De vlammenzee sloeg door alle vensters naar bui ten, met het gevolg, dat de watermassa's, welke in liet vuur wei'den geworpen, in den beginne weinig uitrichtten. Eerst nadat bijna een half uur gewerkt was, kon men bemerken, dat het natte element de overhand kreeg. Zienderoogen verminderde de vuur gloed, doch toen de brandweer zeggen kon, dat zij den brand meester was, stonden van de boerderij nog slechts enkele geblakerde muren overeind, terwijl het dak was ingestort. De heer Van der Bijl is er, met be hulp van zijn in de nabijheid wonenden knecht, inet moeite in geslaagd het vee, bestaande uit een vier tal paarden en een paar koeien, te redden. Vooral het vuur in den stal verspreidde een verstikkenden rook, zoodat de brandweer bij haar blusschingswerk gebruik moest maken van rookmaskers. Tot in den vroegen morgen is zij ter plaatse gebleven om hier en daar telkenmale oplaaiende vlammen te dooven. Het blusschingswerk stond onder leiding van hoofd brandmeester Hartendorff. Ondanks het late uur, sloeg een talrijk publiek, dat door de politie op be hoorlijken afstand werd gehouden, het werk van de brandweer gade. Omtrent de oorzaak is niets met zekerheid bekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Reünie te Alkmaar. Op initiatief van de Afdeeling Noord-Holland zal op 23 Juni (Zondag) een reünie plaats vinden van de af- deelingen Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht, Amsterdam en Het Gooi van den Bond van Koor dirigenten in Nederland. Het gemeentebestuur van Alkmaar zal de Reu- nisten op het Stadhuis ontvangen. Daarna zal in den Stedelijken Muziektuin een Congres plaats vinden, waar een spreker een be langrijk onderwerp voor Koordirigenten zal behan delen. Om ongeveer 2V: uur wordt een toer gemaakt naar Bergen aan Zee, daarna gezamenlijken maal tijd. Des avonds vindt een concert plaats ten bate van het ondersteuningsfonds van den Bond, in de Muziektuin, te Alkmaar, waaraan o.a. belangeloos medewerken: Amstels-Werkman, Amsterdam, dir. Johan Brands, Alkmaar; Kon. Harmonie, Wormer- veer, dir. Piet van Mever; Kerkkoor (Ned. Herv. Kerk), dir. Corn. Jonker; Mej. Jo Immink (Concert zangeres), Amsterdam; dé heer Johan Rotgans (ba riton), Alkmaar. VRIJDAG 19 APRIL. HILVERSUM (301 M.) 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA, 7.00 VPRO. 10.00 VARA. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding VPRO.; 10.15 Declamatie A. Bouwmeester; 10.35 Gram.pl.; 11.00 Vervolg declamatie; 11.20 Gram.pl.; 12.00 Octet olv. L. Schmidt m.m.v. Egb. Veen (piano) en Boris Lensky (viool); 1.30 Joliannes-Passie van J. Vranken m.m.v. solisten en het Palestri na-koor olv. den com ponist; 2.30 Concertgebouw-Kamerorkest olv. A. van Raai te. m.m.v. solisten; 4.00 Kniples; 4.45 Gram.pl.; 5.00 Kinderuurtie; 5.30 Strijkorkest olv. E. Walis; 6.00 Gram.pl.; 6.15 Orgelspel J. Jong; 6.4-0 Interview over de „Flora", Heemstede; 7.00 Kerkdienst uit de Ver. v. Vrijz. Herv. te Arnhem. Voorg. Ds. D. A. Vorster; 8.00 Uitzending van de Johannes-Passion, m.m.v. het Zangkoor v. d. Vrije Gem., klein orkest en solisten; 10.00 VARA-Orkcst olv. H de Groot; 11.00—12.00 Cra- mofoonplaten. HUIZEN (1875 M.) Algemeen Programma, verzorgd door den K.R.O. 8.000.15 en 10.00 Gram.pl; 11.30—12.00 Voor zieken en ouden van dagen; 12.15 Schlagermuziek en Gram. pl.; 2.004.00 Gram.pl.; 4.15 Pianorecital en Gram.nl.; 5.00 Causerie; 5.30 Orkest concert; 6.20 Bach's Matfha- us-Passion uit Leipzig; 8.50 Politieberichten: 9.00 Gr. ■pl.; 9.30 Orkestconcert; 10.15 Gram.pl.; 10.30 Vaz Dias; 10.35 Orkestconcert; 11.00—12.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 9.20 Voorlezing; 9.359.50 Morgenwijding; 11.50 Mantovani en zijn Tipica Orkest; 2.35 Fred Hart- lev's Novelty Kwintet; 3.20 BBC-Midland-Orkest; 4.20 „Good Fridav". spel in verzen; 5.20 Cellorecital; 5.50 Kerkdienst; 6.50 1ste deel van Bach's Johannes-Pas sion; 8.10 Berichten; 8.25 2de deel v. d. Johannes- Passion; 9.359.55 Causerie; RADIO-PARIS (1648 M.) 6.20 en 7.20 Gram.pl.; 11.35 Orkestconcert; 6.20 Uit Leipzig: Matthauspassion, Bach; 9.05 Nat. orkest; KALUNDBORG (1261 M.) 11.20—1.20 M. Hansen's orkest; 1.50—2.05 Zang en piano; 2.35 Gram.pl.; 2.50 Koorconcert; 3.204.20 Om roeporkest; 7.20 Concert.; 9.00 Zang en declamatie; 9*4010.20 Kamermuziek. KEULEN (456 M.) a on Orgelconcert; 10.05 Prisca-kwintet: 10.50 Zang; 4.20 „Mariechen von Nymwegen". spel in microfoon- bew.; 5.20 Omroepkoor en solisten; 6.20 Mattheus- passion; 9.50-11.20 Gram.pl. oab ROME (421 M.) 8-05 2ed ged. v. d. Matthaus-Pasion. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 11.20 Gram.pl.; 11.50 Omroeporkest; 12.501— 1.20, 4.20. 5.50 en 6.35 Gram.pl.; 7.25 Symphoniecon- cert; 8.20 Omroeporkest; 9.30—10.20 Trioconcert; 484 M 11.20 Gram.pl.; 11.40 Zang; 11.50 Gram.pl.; 12.45 Fluit en piano; 12.551.20 Gram.pl.: 4.20 Kwintetcon cert; 4.50 en 5.35 Gram.pl.; 5.50 Chopin-recital; 6.35 Kwartetconcert; 7.20 Omroeporkest; 8.35 Symphonie- concert; 9.50 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 6.20 Bach's „Matthaus-Passion; 8.50 en 10.05 Berich ten. AAN DE OUDERS VAN LEERLINGEN, DIE MET MEI A S. DE SCHOOL VERLATEN. De laatste April nadert en voor de leerlingen der hoogste klasse onzer lagere scholen is het een met vreugde verwachte dag, wantze gaan van school, 't Is verklaarbaar, dat ze naar dien dag verlangen, want zeven, soms acht jaren hebben ze den schooldwang bijna dagelijks gevoeld. Want laat ons maar niet probeeren, het anders voor te stellen: de school, hoe graag sommigen er ook heen gaan. is een tegennatuurlijk instituut. De natuur van het kind is: vrijheid, blijheid. Hoor maar eens 't ge juich, als er een extra-vrije schooldag is. Al is ook de reden: meester ziek. of erger, 't Leed van groote menschen voelen ze niet, doet hen niet aan en 't is dus niet mogelijk voor hen er in mee te leven. Geen onderwijzer, die hun dit kwalijk zal nemen. .En nu, 30 April, en voorgoed van school. Neen. niet voorgoed vrij, dat voelen ze ook wel. Want nu komt de tijd van andere plichten, 's Morgens tijdig naar het werk, een schaftuur, en dan weer aan het werk tot den avond. Het spelen is voorbij. Ze zullen nu nog vaak genoeg den tijd herdenken, dat ze met de kameraden konden spelen en ravotten. Toch zijn er tegenwoordig verscheiiienen, die in derdaad vrij zijn na hun schooljaren. Het werk roept hen niet; het heeft hen niet noodig. En wat onwennig brengen ze de eerste dag om en bii huis door en op straat. De dagen rijen zich tot weken, tot maanden, voor sommigen tot jaren zelfs, alleen met kleine onderbrekingen van enkele dagen, wan neer er wat voor hen te doen is. Ongelukkigen. een andere naam weet ik voor hen niet te vinden. Wer ken leeren ze niet; luieren en lijntrekken des te beter. Ze worden arbeidsschuw. Ze staan als oude mannetjes te praten op de dorpsbeurs; hooren daar praat aan, die hen misschien wel wijzer, maar niet heter maakt; ze doen er een wijsheid op, die ze beter niet konden hebben. Voor zulken zou het een zegen zijn, als clc ouders ze nog een jaar naar school lieten gaan. Herhaling van een laatste leer jaar is zoo'n goed ding. En wat ze leeren, kan hun later te pas komen. Het zal sommige ouders wel niet meevallen, zoonlief weer naar school te sturen, waar hij de vrijheid zoo nabij geroken heeft. Want hij zal zich met hand en tand verzetten en de macht der ouders schiet dan wel eens te kort. Maar ten slotte is de ouder nog baas over zijn minderjarig kind en ook verantwoor delijk voor hem. De jongen weet niet, wat het beste voor hem is en hij heeft allicht heel wat schijn-argu- menten, om toch maar niet naar school te gaan. Laat om zijn best, de ouders hun wil doorzetten. La ter zal hij hun er dankbaar voor zijn. Maar ook de ouders van kinderen, die wel een werkkring hebben, meisjes zoowel als jongens, het zij thuis, hetzij bij vreemden, ook die ouders zou ik iets willen zeggen. Ik weet wel, dat 't noodig kan zijn de kinderen van school te nemen om de gelde lijke zorgen te verlichten. Wel nu, wat het zwaarst is, moet het zwaarste wegen. Maar vaak ook kan met een kleine opoffering uw kind nog een jaar lan ger op school, nog een jaar langer kind blijven. Kan de jeugd met nog een jaar verlengd worden. En U weet met mij, dat de jeugd den mooisten tijd van het leven is, vrij van zorgen, volop genieten met de kornuiten. Soms, heel zelden, zal het kind zelf vragen, nog een jaar op school te mogen blijven, maar meestal zien zé met verlangen uit naar den laatsten schooldag. De laatste April nadert en voor de leerlingen der hoogste klassen Ik ben weer teruggekeerd tot mijn begin. Maar de conclusie kent U nu wel trekken: n.1. laat uw kind zoo mogelijk nog een jaar op school blijven, 't Is in zijn welbegrepen belang. Stoffelijk overschot van den heer Kerst holt ter aarde besteld. Schiermonnikoog: Gistermorgen te half tien zijn in de R.K. Kerk aan den Badweg te Schiermonnikoog de plechtige uitvaartdiensten gehouden voor den op zoo gruwelijke wijze om het leven gekomen heer Kerstholt. De diensten werden geleid door den rector van het R.K. Vacantiehuis te Schiermonnikoog, den heer Heimerich. Hierna heeft op de openbare begraafplaats de ter aardebestelling plaats gehad. De belangstelling van de zijde van de dorpsbewoners was buitengewoon groot. Vrijwel iedereen was naar de begraafplaats ge komen om den overledene de laatste eer te bewijzen Aan de groeve werd het woord gevoerd door den burgemeester van Schiermonnikoog, den heer H. W. van den Berg. Een zoon van den overledene dankte voor de be langstelling. DAME DOOR TRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Bennek-om. Gistermorgen te circa half twaalf is de ruim 60-jarige mevrouw C. Brutel de la Riviere, toen zij uit een winkel kwam en dicht langs de tram baan liep, door een passeerende tram gegrepen en gedood. DE ZANDSTORMEN IN NEBRASKA EN DAKOTA. Kansas City. De zandstorm breidt zich nog steeds verder uit in westelijke richting. Thans wor den ook de groene velden van Nebraska en Dakota, waar de voorjaarstarwe tot nog toe niet door de stof wolken werd bedreigd, met de grauwe zandlaag be dekt. Ook het westen van Kansas heeft thans van den stofstorm te lijden. GEEN GASMASKERS VOOR DE DEENSCHE BEVOLKING. Kopenhagen. De onlangs door de Deensche re geering ingestelde commissie tot het bestudeeren van maatregelen ter bescherming der civiele bevol king tegen luchtaanvallen, verklaart in haar rap port, dat het verstrekken van gasmaskers aan de ge- heelo bevolking niet is aan te bevelen, aangezien het onmogelijk is de geheele bevolking op de noodzake lijke wijze in het gebruik van gasmaskers te oefe nen, terwijl het bezit ervan een onjuist en daardoor gevaarlijk gevoel van veiligheid zou kunnen ten ge volge hebben. u,t de OMGEVING BERGEN De V.V.V. wil er een feestelijk cachet aan geven. In een vergadering Woensdagavond in hotel Kreb gehouden tusschen het bestuur van de afd. Bergen der V.V.V. en de bestuursleden van den Bei'ger Be- stuurdersbond, zijn voorloopige besprekingen gehou den over een feestelijke opening van het Openlucht- Theater in de komende Augustusmaand. In principe werd besloten een aantrekkelijk pro gramma samen te stellen voor de zomergasten. In de middaguren zal den bezoekers een gevarieerd pro gramma worden voorgezet, waaraan vermoedelijk alle plaatselijke vereenigingen op het gebied van muziek, zang en sport zullen medewerken, terwijl het in de bedoeling ligt 's avonds een openlucht-tooneelstuk op te voeren, waarbij de beste krachten van de Masker spelers, de Arbeiders Tooneelvereeniging „Bergen" en Kunst na Arbeid hun medewerking zullen verleenen. In verband met deze plannen zal, naar ons werd medegedeeld, dit jaar door de V.V.V. geen bloemen corso worden gehouden. Dit mag wellicht voor velen een teleurstelling worden genoemd, vergeten mag niet worden, dat de feestelijke opening van het Open lucht-Theater zeer vele kosten met zich brengt en dat het bekend worden van het Theater overal in den lande, voor Bergen een groote attractie beteekent en ongetwijfeld velen ertoe zal doen besluiten, de vacan- tie in deze gemeente door te brengen. VOOR DE ALGEMEENE ARMEN. Opvoering van „Lentebloemen", operette in 3 bedrijven, van Cath. van Rennes. Het is ongetwijfeld een zeer sympathieke gedachte geweest, door het geven van een concert mede te hel pen den nood te lenigen van zoo talloozcn die door den druk der tijden armoede lijden. De Zangklassen van Joh. Kuiper zullen Woensdag 24 dezer, des avonds om kwart voor acht in de groote zaal van de Rustende Jager daartoe een uitvoering ge ven, waarvan de batein geheel ten goede komen aan de algemeene armen in deze gemeente. Er zal o.m. worden opgevoerd „Lentebloemen", ope rette in drie bedrijven, van Cath. van Rennes, onder regie van Jean Robert Snr. en met Strijkorkestbegelei ding, waarbij aan de piano medewerking verleend wordt door mej. Dora Hoedjes. Ook zal een dames- en kinderkoor zich doen hoo ren. De speelliedjes staan onder leiding van mej. Tonni Siegmund. Rest ons nog te melden, dat op deze uitvoering ook het Dubbel-Manncnkwarete „Bel Canto" zich zal doen hooren. Wij gelooven niet, dat het noodig is, allen aan te sporen dezen avond vooral vrij te houden. Niet slechts helpt men een. goed doel steunen, doch ook krijgt men voor e^H lagen entréeprijs een mooien avond. CONCERT IN DE RUïNEKERK. Ten bate van het Orgelfonds der Ned. Hervormde Kerk zal Maandag a.s. op Tweeden Paaschdag, des avonds om 8 uur een concert worden gegeven in de Ruïnekerk. Medewerking verleenen mej. Jorrien Leegwater, zang; mevr. C. van Regteren Altena— Haantjes, viool en de heer A. Kooger, piano. WARMENHUIZEN BESTUURSVERGADERING C.V.V. „WAR- MENHUIZEN EN OMSTREKEN". I Alle aangesloten vereenigingen zijn vertegenwoor digd. Na de opening door den Voorzitter en voorlezing van de notulen door den Secretaris, brengen de Voor zitter en de heer K. Molenaar verslag uit van de in middels gehouden vergaderingen van De Vierbond en de Groep Veilingsvereenigingen. De restauratie van de dakbedekking op de invaart- hal wordt overgelaten aan het dag. bestuur. Besloten wordt de waterleiding slechts te vernieu wen tot aan het veilingskoffiehuis en indien de lei ding naar het veilingsgebuow weer reparatie behoeft, deze af te sluiten. Het Dag. Bestuur stelt voor het. Dag. Bestuur met een lid uit te breiden, waarmede allen zich kunnen vereenigen. De heer K. Molenaar wordt als nieuw lid aange wezen. Naar aanleidng van de overgelegde balans en ver lies- en winstrekening wordt opgemerkt, dat deze geen juist beeld geeft als niet een vast afschriivings- bedrag voor de gebouwen wordt bepaald. Besloten wordt een vaste afschrijving voor de ge bouwen te bepalen ad f5000. Aan de algemeene ver gadering zal worden voorgesteld het winstsaldo ad f4129.90 te bestemmen voor afschrijving op het vei lingskoffiehuis. De door den Penningmeester opgemaakte begroo ting voor 1935, sluitende in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 12601.en waarbij een batig saldo van f34.wordt geraamd, wordt onveranderd vast gesteld. Het Dag. Bestuur stelt voor een bedrag ad f500 van de rentelooze obligaties uit te loten. Allen kunnen zich hiermede vereenigingen. De loting wijst uit. dat aflosbaar zullen worden ge steld. de nummers 10. 12. 15, 115, 145. 154. 258. 269. 273 en 327. Als datum voor de Algemeene Vergadering wordt bepaald Maandag 13 Mei a.s. 's namidd. ÏYz uur. Ingekomen zijn de navolgende voorstellen van de vereenigingen: 1. van den L.T.B., afd. Tuitfenhorn om een gere gelde aanvoer te bevorderen. Het prae-advies zal luiden, dat liet C.B. de bezwa ren onderschriift. 2. van den L.T.B. afd. Tuitfenhorn om tuinders die land huren, dat een anderen tuinder op ongemo- fiveerde wijze is ontnomen door de veiling te boy cotten. Het_ prae-advies zal ziin, dat dergeliike maatrege len nieit op den weg van de veilingsvereenigingen liggen. 3. van de vereeniging Groenteteelt een soortgelijk voorstel als sub 2. doch betreffende ongemotiveerde executies. Prae-advies als sub 2. 4. van de vereeniging Westfriesland om door den betaalmeester geen inhoudingen van de tuinders te laten doen voor belastingen of andere schulden. Prae-advies: Inhouding voor belastingschuld is wet telijk verplicht. Wat. andere schulden betreft had het C.B. reeds het door Westfriesland gewenschte besluit genomen. 5. van de vereeniging „Samenwerking" om aan te dringen on verruiming van teeltvergunning voor deze streek voor die bedrijven, die er ook grasland bij hebben en voor de groote bedriiven. Prae-advies: Het C.B. erkent dat in deze streek vele bedrijven door de teeltbeperking zwaar worden getroffen. Indien de bestaansmogelijkheid van een bedrijf in gevaar komt. zal getracht worden verlich ting te verkrijgen. Een voorstel van de vereeniging Westfriesland he- rellende de steun aan don tuinbouw wordt op ver zoek van de afgevaardigden van deze vereeniging ingetrokken. Rondvraag. De heer Blokdijk' vraagt hoelang Het zal duren dat de steun uitgekeerd wordt. De Secretaris denkt ongeveer 14 dagen. De heer C. Dekker meent dat de leden van de ver- ter afgelegen plaatsen meer gebruik maken van rle ligplaatsen dan Warmenhuizen en zon het billijk vinden, dat^ daarmede rekening wordt gehouden. De Voorzitter zegt, dat naar verhouding uit War- Inzake de actie omtrent het verbod van het hen- gelen in het Amstelmeer, is door de afd. Schagen en Omstreken van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Res tauranthouders en Slijters, het volgende adres aan den Minister van Economische Zaken gezonden: Aan Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen de af deeling Schagen en omstreken van den Nederland- schen Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, goedgekeurd hij Koninklijk besluit; dat adressante met groote belangstelling kennis heeft genomen van de vragen, die door he»t lid der Tweede Kamer v. Zadelhoff aan U zijn gesteld, be treffende het verbieden van de hengelsport in het Amstelmeer en de daarmede in open verbinding staande wateren; dat de schade voor de caféhouders en andere ne ringdoenden door dit verbod inderdaad buitenge woon groot is en verscheidene hunner er den onder gang door tegemoet zullen gaan; dat de hengelsport toch zeker niet een dusdanige schade aan do beroepsvisschers kan toebrengen, da£ het verantwoord mag heeten dat daardoor andere belanghebbenden ten gronde gaan; dat de hoeveelheid visch, door de liefhebbers van de hengelsport gevangen, uitermate gering in in ver houding tot de hoeveelheid aanwezige visch en de beroepsvisschers van deze hengelsport dus geen noe menswaardige schade kunnen lijden; dat adressante daarom Uwe Excellentie beleefd verzoekt niet alleen het ondei*zoek in te stellen waar om bedoeld Kamerlid heeft gevraagd; maar ook zoo spoedig mogelijk het desbetreffend verbod te willen opheffen, omdat de tijden, waarin wij thans leven, toch reeds zoo uiterst moeilijk zijn voor de categorie van neringdoenden van allerlei soort en dat het aan velen hunner ook onmogelijk zal blijken de belas tingen op te brengen en verder voldoende inkomsten over te houden voor levensonderhoud; dat adressante hier waarlijk niet overdrijft, maar zich verplicht acht de noodlottige gevolgen te schet sen, die het bedoelde verbod thans ook voor hare le den in deze omgeving heeft; redenen waarom adressante een gunstig gehoor voor het bovenstaande bij Uw Excell. hoopt te mo gen vinden. menhuizen minstens even veel gebruik van de lig plaatsen wordt gemaakt als uit de verder afgelegen plaatsen. Hierna sluiting. WIER1NGERMEER Propagandadag Voetbalvereeniging Flevo, Bij inzage van het programma belooft de propa gandadag heel wat te worden, die de Voetbalver eeniging „Flevo" Tweede Paaschdag organiseert. Betreffende de voetbalwedstrijden het volgende: 's Morgens om half twaalf wordt 't feest ingeluid met een gecostumeerden wedstrijd. Om half twee speelt Flevo I—D.O.S.K.O. I uit Oude- sluis en om drie uur heeft de wedstrijd Alkmaarscho Boys ISucces I plaats. Hiervoor is een beker beschikbaar gesteld en een Iauwertakje. Wij behoeven niet nader aan te dui den dat dit een pracht wedstrijd zal worden. Deze twee vereenigingen weten uit vroegere ontmoetingen dat zij elkander in kracht weinig toe geven. Succes die gepromoveerd is tot de 3e klas K.N.V.B., zal er alles op zetten dezen wedstrijd te winnen, terwijl de Boys met dito plannen het veld in zullen trekken. Het belooft dus een schitterende voetbalmiddag te worden, waarvan naar we hopen een nuttige pro paganda zal uitgaan. En de feestavond in Hotel Smit belooft niet min der goed te zullen slagen, gezien het prachtgezel- schap dat door Flevo is geëngageerd. Een gezelschap uitgeweken Russen onder leiding van den bekenden heldentenor van de Vlaamsche Opera, die tevens verbonden is geweest aan het Don Kozakkenkoor o. 1. van Platof, Wassia Krimsky, zal dien avond een programma uitvoeren dat den ge- heelen avond vult. Een programma zoo bont in verscheidenheid, als maar ooit gezien. Volks- en Boyarendansen, Russi sche volksliederen, Solozang van Wassia Krimsky, Koorzang, de welbekende avondklokken, De Wolga bootman, verschillende Ballets, kortom wie eens Russische artisten heeft zien dansen en hooren zin gen zal dit wederom willen zien en wie het nog nim mer hoorde, raden wij aan gaat dezen avond be zoeken, de entréeprijs heeft men zoo laag gesteld dat neimand hiervoor thuis behoeft te blijven. Het is een zeer beschaafd gezelschap, zij treden op in de verschillende Russische kleederdrachten. De balmuziek wordt eveneens door hen verzorgd. HO 0 GW OUv Tot tijdelijk Hoofd der school in de Kerkelaan, al hier is benoemd de heer F. J. C. Speets te Hilversum, daar met 1 Mei a.s. nog niet in de vacature kan wor den voorzien. O ALL ANTSOOG Esperantisten-club. Naar wij vernemen is dezer dagen een Esperantis ten-club opgericht. Het bestuur is a.v. samengesteld H. J. Schut, voorzitter, K. Kos, secretaris, H. Vries, penningmeester. Het aantal leden bedraagt nu reeds 29, hetgeen, als we bedenken, dat onze gemeente ongeveer 1000 inwo ners telt. en twee jaar geleden het Esperanto geheel onbekend was, een mooi succes is voor den heer H. J. Schut, die de wereldhulptaal sinds eenigen tijd ijverig propageert. Trekking Verloting v. h. Coimté ter ont spanning en onderricht aan jeugdige werkloozen. Dinsdagavond had in de zaal van den heer P. de Haan de trekking plaats van bovengenoemde verlo ting. Nadat de voorzitter, de heer A. v. Meerten eeni- ge inleidende woorden had gesproken, werd een begin gemaakt met de trekking. De le prijs, een Engelsche haardfauteuil, viel zeer toevallig op lotno. 1, hetwelk in 't bezit bleek van den heer A. Vriesman Jbz.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7