Het feest der vernieuwing Autobusdiensten Zaterdag 20 April 1935. SCHAGER COURANT. Vierde Blad. No. 9705 Correspondentie in Hollands Noorderkwartier. Zijpe's nieuwe burgemeester Mr. D. Breebaart. DE VERDWENEN STEMBILJETTEN. DE ARBEID VAN HET N.V.V. DE MOOISTE FOTO OOK HET PAASCHKLEED MOET GEMAKKELIJK EN PRACTISCH ZIJN. „DE TIJD IS VOORBIJ DAT WE IN EEN INGEWIKKELD EN UITERST FRAGIELE JURK EEN STRAATJE OM WANDEL DEN OM MET ONZE VEEREN TE PRONKEN."-- PASCHEN is het festijn van de opstanding, het feest der vernieuwing. Ook op modege bied. Met Paschen, voor het eerst, openbaren wij dé vestimentaire geheimen, waarop wij in de voorafgaande weken hebben gebroed. Met Paschen vertoonen wij ons onder ons beste tuig. De hoornen mogen in velden en bosschen als reusachtige bruids boeketten te prijken staan, wij hebben dit op hen voor dat wij ons verplaatsen kunnen. Wij dragen ae nieuwe schoonheid overal heen. Niet het kleinste ge hucht blijft onwetend meer van wat er in de wereld te koop is. De auto heeft ook het meest afgelegen groepje huizen in directe verbinding met het leven en al zijn manifestaties gebracht Juist omdat wij ons tegenwoordig zoo snel en moei teloos verplaatsen is het noodig dat ons Paasch kleed tegen een duwtje kan. Het moet gemakkeiijk en practisch zijn, het moet geen kreukeltje, geen windvlaag en zelfs geen regen behoeven te vreezen. Wèl ver is de tijd, waarin wij in een ingewikkelde en uiterst fragiele jurk een straatje om wandelden om met onzen nieuwe veeren te pronken. Is het zoo niet heel begrijpelijk, dat de blouse zich ook dit seizoen zonder eenige moeite handhaaft? Heeft de blouse niet alles voor? Zij is het meest ge willige kleedingstuk dat wij bezitten. Zij is goedkoop of duur; zij neemt zonder murmureeren iederen vorm aan, dien onze schaar haar slechts wenscht te ge ven; zij protesteert tegen geen enkele kleur; zij is iu het allergrootste deel der gevallen volmaakt goe t waschbaar; zij veroorlooft duizend fantasietjes en zij is transformabel als de hoed van een goochelaar. Een blouse van verleden jaar is al even bruikbaar als een van dit jaar. Met een paar andere mouwen, een half dozijn nieuwe knoopen, een anders uitgesne den hals scheppen wij met en uit de oude stof een hyper-modern kleedingstuk, waarvan niemand zal kunnen uitmaken of het in zijn eerste of ziin tweede jeugd is. Niets is vrouwelijker dan de blouse. De blouse past zich aan bij de kleur van den hemel, bij die van onze oogen of van onze stemming. Zij neemt geen plaats in; zeven blouses vormen een klein stapeltje en belichten tóch, een week lang, „a rai- son" van een blouse per dag onze bekoorlijkheden op telkens nieuwe wijs. Wie verloofd zijn vooral moe ten veel blouses dragen; „hij" haat nu eenmaal een tonigheid; hoe meer variatie u hem naar het uiter lijk biedt, hoe grooter kans u hebt zijn aandacht, en zijn genegenheid, te behouden en Maar waar om zou ik uitweiden over dingen, die iedere vrouw weet, ook zonder dat ze haar verteld zijn? Bij de blouse, die voor de lenteweken wel de meest practische dracht is, behoort een rok van tweed, van een dunne wollen stof of van Schotsch flanel. Dat laatste vooral valt thans zeer in den smaak. Blauw en roze Schotsch op een fond van grijs of stroogeel met zakjes in afstekende kleur grasgroen b.v. kleedt ons even jeugdig als kleurig. Maar het weer is verraderlijk. De dag die zonnig begint, kan eindigen in den huiver van een naar- geestigen regen. Een mantel is niet overbodig, vooral niet als u zich wat ver van huis begeeft. Die mantel zal dan, als het kan, van gevlamd tweed zijn, lang of drie-kwart en wijd in den rug. Deze mantels worden op het oogenblik veel gevraagd in oranje een heel geschikte en zelfs patriottische kleur voor een Neder- landsche vrouw! en in bruin, nuance „sigaar". In zoo n mantel kunnen wij er tegen. Het spreekt van zelf dat hij hoog gesloten moet kunnen worden. D blouses zelf trouwens weigeren meer dan den hals bloot te laten. Ze eindigen vaak in vestvorm en slui ten met houten, geciseleerd-metalen parelmoeren of ivoren knoopen. Om uw toilet te voltooien is het aan te bevelen een paar sokjes in een zeer frissche krachtige kleur te dragen. Die geven een vroolijke pittige noot aan uw enkels en slagen er ten overvloede in uw voeten be hoorlijk warm te houden als u op het denkheeld mocht komen eenige uren in een automobiel door te brengen. Voor dames met een dikke beurs is het lente'nont uitgevonden. Een jaquctte-tailleur van bruin of zwart astrakan is heel flatteus. Deze tailleurs zijn vrij sterk getailleerd, hebben klassieke revers en zakjes die met zijden lint zijn omzoomd. Dan zijn er de keepjes, vaak van zilvergrijs astrakan of van molbont, en de romantische bolero's van otterbont, dikwijls met dub bele ronde kragen en wijde mouwen. 's Avonds wordt veel marterbont gedragen en dan natuurlijk, het onvermijdelijke zibelïne en het konink lijke hermelijn. Maar de kleeren "alleen maken de vrouw nog niet. Zij is een kunstwerk, dat uit duizend kleinigheden is opgebouwd en ieder nieuw seizoen brengt voor haai in alle opzichten een groote schoonmaak mee, een revolutie bijna. Bij de jonge blaadjes en het fijne aquarel van ien hemel past niet meer het „fard", waarmee wij In de donkere wintermaanden onze wangen beschermden. Rouge wordt nog slechts in zéér bescheiden mate aan gebracht; men mag het bloed onder onze huid weer zien stroomen. Wij „suikeren den wafel" niet 'an ger zooals de Parisienne zegt wij vergenoegen ons met een luchtig, allerluchtigst wolkje poeder. De wenkbrauwen mogen opnieuw groeien. Wég met de penseelstreek, wég met de Japansche gravure na tuur en waarheid keeren ook boven onze oogen terug Het haar onderwerpt zich, moet zich onderwerpen, jammer genoeg, aan de tyrannie der modistes. Ter wijl de terugkeer der warmere dagen tot natuurlijk gevolg behoorde te hebben dat de schaar op onze schedels een vroolijke promenade onderneemt, dwin gen Madame Suzy en andere machtige wezens er ons toe het haar met rust te laten, het kalmpjes te la ten groeien. En wij bekennen wij het met schaam te wagen het niet in openlijk verzet te komen. Slechts hebben wij gedaan gekregen, dat de „bouclis in bijna alle gevallen uit den hals verdwenen en zich meer naar de kruin verplaatsten. Dat is toch nog een heele, dankbaar te aanvaarden, concessie. De lippen blijven rood, een beetje rood er dan de natuur ze ons gegeven heeft. Maar er staat ons tegen woordig zulk een overvloed van nuances ter be schikking, dat iedere vrouw zich een volkomen-na tuurlijke tint kiezen kan. De parfums „a la mode" trachten niet meer den geur van rozen, jasmijn en seringen te imiteeren. Ze bezitten een krachtiger bouquet; ze zijn pittiger, kop piger, zou ik bijna zeggen; ze roepen een panorama op vol kleurige vogels, Oostersche bloemen, diep-blauwe hemels Ze brengen de exotische noot in een Westersche wereld, die elegantie niet meer scheiden kan van gemak en comfort. GERTRUDE. Brussel. Mej. A. C. te B. Het is heel goed mogelijk dat Uw huid zoo teer is dat ze niet tegen zeep kan. In dat geval moet U zich niet met zeep was- schen, maar met het volgende mengsel: 60 gram Arabische gom, 100 gram honig, 200 gram fij ne witte potaschzeep, 400 gram zoete amandelolie, 200 gram rozenwater. De aman delolie moet, al roerend, m.:t kleine scheutjes bijgegoten worden. Als u zich nu wasschen wilt, doet u een soeplepel vol van dit mengsel in een liter lauw water. Zooveel liters zooveel lepels vol. Daar mee kunt u zich dan, zonder schraal worden van uw huid te behoeven te vreezen, voortreffelijk re;- nigen. Tini H. te S. Zeker, Tini, daarvoor bestaat een goed middel. Het draagt den schoonen naam van Raume Antique Romaine, een goudbruine geparfu meerde olie. Probeer het maar eens. Resultaat: mokka. En de roode pukkeltjes krijgen dan vanzelf geen kans. GERTRUDE. Vergunning ingetrokken. Ged. Staten van Noord-Holland hebben in getrokken de bij beschikking van 28 Juni 1929 aan J. Veldman en M. de Haan te Hippo- lytushoef, verleende vergunning tot het uit oefenen van een autobusdienst van Van Ewijcksluis naar Den Oever en terug. Dit besluit is gegrond op de overweging, dat is gebleken, dat de door J. Veldman en M. de Haan te Wieringen, in aansluiting op den tramdienst Scha- genVan Ewijcksluis geëxploiteerde autobusdienst Van EwijcksluisDen Oever in verband met de stop zetting van genoemden tramdienst is gestaakt. We gens deze omstandigheid achten Ged. Staten het wenschelijk de aan deze ondernemers verleende ver gunning tot het uitoefenen van een autobusdienst van Van Ewijcksluis naar Den Oever en terug in te trekken. Dienst OndkarspelAlkmaar. Ged. Staten van N.-Holland hebben aan de N.V. Habo, te Alkmaar, vergunning verleend tot het uit oefenen van een autobusdienst van Oudkarspel naar Alkmaar en terug onder voorwaarde o.a. dat, rijden de in de richting naar het Stationsplein te Alkmaar, binnen de grens dier gemeente geen passagiers wor den ingelaten en rijdende in omgekeerde richting binnen de grens der gemeente Alkmaar geen passa giers uitgelaten. Het pak met 400 stembiljetten, dat bij den aanvang van de stemming op Woensdagmorgen in de school Weltevredenhe'dsplein te Haarlem was verdwenen, is gistermiddag in ongeschonden staat teruggevon den in een aangrenzend lokaal van de school door het personeel, dat bezig was het verkiezingsmate riaal op te ruimen. De recherche had de schoolloka len grondg onderzocht en nergens iets gevonden. Men tast op dit oogenblik dus niet- alleen in het duister wat betreft de daders van den diefstal, maar ook wat betreft diegenen, die hét pakket in het lo kaal schijnen te hebben teruggebracht. Het onder zoek wordt voortgezet. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF Garage C. NIEUWLAND, Bergen. HUWELIJKSTROUW IN BEELD Bij de benoeming van Mr. D. Breebaart tot bur gemeester van de gemeente Zijpe, laten wij hierna eenige bijzonderheden volgen: Mr. D. Breebaart werd geboren in 1899, studeerde te Leiden in de rechtswetenschappen, waar hij den 19 April 1926 den graad van meester in de Rechten behaalde. Reeds den 28 April van datzelfde jaar volg de zijn benoeming tot burgemeester van Callantsoog, terwijl hij den 17den dezer, met ingang van 1 Mei a.s. tot burgemeester van Zijpe werd benoemd. Al meer dan 50 laar is het geleden, dat het echtpaar Kok in de Heep te Schapen hun huwelijksleven be gonnen. Den 2den Mei a.s. gal het n.1. 55 laar gele den zijn, dat zij R. Kok en A. KokStroet in het huwelijksbootje stapten. Naast die aan de oudelui in Anna Paulowna, van wie elders in dit nummer de foto, ook hier onze gelukwenschen bri de vele, die de jubilarissen dien dag ongetwijfeld zullen ontvangen. Mr. D. BREEBAART. Mr. Breebaart bekleedt een groot aantal functies, waarvan wij de volgende noemen: Lid van de Com missie voor Onderwijsaangelegenheden der Ver. van Nederlandschc Gemeenten; lid van dc Commissie voor de Noordzeebadplaatsen der A.N.V.V.; voorzitter van de afd. Noord-Holland van den Nederlandschen Bond van Gemeente-ambtenaren; lid van de commis sie van Toezicht op den cursus voor vakonderricht aan Gemeentelijk politiepersoneel in Noord-Holland; voorzitter van de federatie van V.V.V.'s benoorden het Noordzeekanaal; Secretaris van het Comité van Burgemeesters en Secretarissen in de (voormalige) kantons Hoorn, Purmerend, Alkmaar en Schagenf voorzitter van de commissie uit de bijdragende ge meenten, ten behoeve van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar; lid van de comm. tot uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst Barsingerhorn; voorzitter van de onderafdeeling „het Noorden" van den Nederl. Bond van Gemeente-ambtenaren; lid van de Com missie van Beheer der Districtsschoolartsendienst Den Helder; bestuurslid van de afd. Zijpe en Cal lantsoog „Witte Kruis"; bestuurslid van de vereen. „Noord-Zijpe en Callantsoog" ver. voor ziekenhuis- verpleging; voorzitter der comm. van Plaatselijk Be stuur der N.Z.H. Redding-Mij.; bestuurslid der plaat selijke V.V.V.; bestuurslid van de stichting „Park zicht", te stichten rusthuis te Den Helder voor Ou den van dagen; bestuurslid van Alkmaars Juridisch Genootschap." bestuurslid v.h. Departement Den Helder der Mij. voor Handel en Nijverheid; Eerelid der Ver. voor Veilig Verkeer voor Den Helder en Omstreken. Moge uit deze opsomming blijken, dat de heer Breebaart zich zeer interesseert voor het openbare leven buiten Callantsoog, toch stelt hij veel belang in het vereenigingsleven binnen de grenzen van de gemeente, want vele vereenigingen tellen hem onder hun bestuursleden, terwijl hij een trouw bezoeker der verschillende vergaderingen is. Wij eindigen deze korte beschouwing met den wensch. dat de a.s. ambtsperiode van burgemeester Breebaart, voor zijn nieuwe gemeente en voor hem zelf, zegenrijke gevolgen moge hebben. Verslag van de drie afgeloopen jaren. Verschenen is het vijftiende verslag over den toe stand en de werkzaamheden over het Ned. verbond van vakvereenigingen, loopende over het tijdvak 1 Januari 193231 December 1934. In de inleiding staat dat de arbeid van het N.V.V. gericht was op een ander productie- en distributie stelsel dan het door de crisis in het leven geroepene Het verslag stelt vast. dat de moderne vakbeweging al het mogelijke gedaan heeft om het leed der werk- loozen te verzachten. De werkloozen-dienst is sterk" uitgebreid. Hoewel vergeefs, heeft het N.V.V. getracht de ver laging van de steunnormen te voorkomen. Het heeft geageerd voor verkorting van den arbeidstijd en uitbreiding van de werkgelegenheid. Voor ordening in het bedrijfsleven. Het standpunt van het N.V.V. is dat dc regeering veel meer had kunnen doen in de richting van een krachtige welvaartspolitiek. De crisis-politiek der re geering vooral ten aanzien van het gevoerde finan- cieele beleid, hetwelk geen extra offers wilde vergen, van vermogenden en het blijft zoeken in aantasting van het levenspeil en de sociale en cultureele over heidsbemoeiingen. stond voortdurend aan critiek van de zijde van het N.V.V. bloot. Het verslag vermeldt verder wat het N.V.V. deed ter bestrijding van het fascisme en het communisme. In de verslagperiode heeft, voor het eerst sinds 1924 de stijging van het ledental der aangesloten or ganisaties plaats gemaakt voor een dalinsr. en wel van bijna 325.000 op 1 Januari 1934 tot 300.500 op 1 Januari 1935. Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat - DEN HELDER

Schager Courant | 1935 | | pagina 13