WaaÉering Landerijen De B rabantsche Brief Altmaarsclie kaasmarkt. van Dré. STEUN AAN DE AARDAPPELTEELT. WEER 10 MILLIOEN SALARIS VERLAGING. Aankondiging van het bszuinigingsontwerp Wie niet terugkeeren in Noord-Hollands Staten. Een achterkleindochter van Napoleon 111 De tragedie van een rendier-herder. Menier, Ulvenhout, 16 April 1935. Daar zijn in 't leven van die dingen, waar 'nen mensch liever nie over sprikt, „gin woorden aan vuil mokt", noemt ie da- En eigenlijk bedoelt ie dan dingen, waar ie lie ver z'n eigen nie aan vuil mokt 't Is, as ge 't mij vraagt, 'n soortement van weglooppolitiek, die den mensch van nature „voert" Den eene onder 't smoes je, „leve den lieve vrede"; den aandere onder het smoesje, ,,'k heb wel wa beters te doen"; nomraer drie. zonder smoesjes. Maar op stuk van zaken is het allegaar zo'n bietje aangst, die 'm vvegloopen doet! Wegvluchten as 'n katje, dat éénen keer van z'n le ven 'nen trap kreeg van 'nen vent en nouw steeds opzij gaat as daar 'nen voet aan komt die uit 'n 'broekspijp stikt. En hoe „wijzer" 't katje is, hoe vlotter 't aan den tippel gaat, om op 'nen afstaand, ineengedoken en met 'nen zenuwachtigcn stèèrt, dieën voet in de gaten te gaan houwen. D'n mensch doe-g-'t nie veul aanders. Enne zo'nen tiep, die da goed kan, noemen wij, sjuist as da katje, „wijs". Waarmee ik maar zeggen wil, dat er veul mensche- lijke schuwheid veur wijsheid versleten wordt. Maar datte tusschcn twee haakskes. 't Is nie bezonder. We lijen allemaal aan die kwaal van verkeerd- uitgelegde-wijsheid; d'n eenen wat erger, dan den aanderen. En die er 't minste last van hee, die wordt benijd en dus gehaat, waant iedereen onderscheidt, diep in z'n binnenste wezenlijken moed van lafheid en den moedige wordt pas geprezen as ie netjes en veilig op geborgen ligt onder twintig kruiwagens zaand. Wezenlijken moed wordt sjuust onderscheiden. En daar is dikkels veul meer moed noodig om de konkel foezende weareld 'n waarheid in z'n tronie te slin geren, dan held te zijn op 'n slagveld, waar aanderen veur oew sneuvelen! Maar ik dwaal veul te wijd van m'n chapiter. Ik zee: den mensch loopt gemakkelijk weg van sommigte dingskes, ik bedoel, zwijgt laank over sommige dingskes), sjuust lijk zo'n katje telkens aan den haal gaat. Maar en daar is ie dan „mensch" veur, hij houdt da nooit ten ende vol. Op 't lest mot 't hooge woord er uit, hiet da. Dan is ie buiten asem geloopen. Dan zijn er, om zoo te zeggen, zooveul voeten op het eens getrapte katje afgekomen, dat 't tóch z'n nagel tjes uitzet en over den eerstvolgenden voet 'n haaltje geeft, tot bloedens-toe. Min of meer per ongeluk. Min of meer „onnadenkend", zou ik host zeggen. Ik ben tot 't opschrijven van deus gedachten ge komen, na da'k drie stukskes gelezen had in dag- blajen, die wel niks nuuws vertelden, maar waar veul overhen'en gelezen wordt en die, vlak op mal kaar volgden. As ik zeg: „waar veul overhenen gele zen wordt", dan is da nog ginszins 'n verwijt aan de lezers. Waant sommigte dingskes worren altij afge drukt met heel kleine letterkens, weggedouwen in hoekskes, omdat sommigte redacteuren huillie „hoofd artikel" zoo belaangrijk vinden, omdat er zoo heel veul zwemrecords verbeterd worren, omdat er teuges- woorig zoo heel veul „huwelijken van den dag" te fotografceren zijn en omdat veul redacties denken, dat de lezers nog nie weten, hoe de gezichten er uit zien van Colijn, MacDonnald, Laval, Mengelberg en Marchand en nog enkelen, die alle dag, opnuuw weer, uit de kraant ons vrindelijk toelachen, en .vat allegaar veul plak kost. Dan blijft er veur aander nieuws weinig plak, veural as C. A. nog 'n heel blad noodig hee, om te zeggen dat ie „toch veurdeeliger" is. Afijn! Wa 'k dan las, en waar ik vandaag over potlooien wilde, da's 't volgende: 'nen Zekeren Maurice Lehman. 'nen Franschen theaterdirecteur mot da zijn. hee geschreven ..dat ie 't volkomen mee Louis Jouvet eens is, ('t lijkt wel politiek, deus „volkomen overeenstemming"), dat er gin goeie tooneelstukken meer geschreven worren. Het „miskende" meesterwerk", schreef den Maurice: ..is 'n vertelseltje, 'n legende. Zelfs de librettisten van de operette verstaan hun vak nie meei'". Sjuust as mee de jonge vaklui dus, die huilie vak nie meer leeren, omdat de machines ramen, deinen, schoenen, worst en van alles maken. Da's één. 't Tweede krantenstukske (in 't zelfste nomxner van die kraant) vermeldde. „Zaterdag tijdens een con cert van het Colonne-orkest hee den dirigent Paul Paray z'n eigen tot 't publick gewend en zeer scherpe woorden gesproken (de scherpe nageltjes!) aan het adres van 'nen criticus die in de zaal zat en alder- liaandc dingen beweerd had in z'n kraant, waar gin bal van waar was." Da's twee. In 't derde krantenstukske (enkele dagen verscho nen na de twee genoemde), stond, „wij" (Top- Naeff en Ina Boudier Bakker) „Wij hebben elkaar lang ge kend, Ina. En vreemd genoeg, wij hebben nooit over elkaar geschreven. Neen, zoo vreemd is dit toch niet. In de litteraire tijdschriften van thans schrijft op pagina één mijnheer P., dat mijnheer C. zoo'n goed boek geschreven heeft en op de volgende bladzijde zegt mijnheer C. dat het bock van mijnheer P. zoo goed is." Amico, da's precies, woordelijk bekaanst, 't zelf ste. wa 'k vijf jaren gelejen al gezeed, geschreven heb, van de architecten. En de gevolgen Zie maar 's naar de z.g. „nieuwbouw". Knijpt oew oogen half dicht en stelt oew eigen die nieuwbouw- stratcn veur over vijf-en-twintig jaren, as de muren zwart zijn, de straten versleten, kortom as de taanden van den tijd er in staan, waar nie teugen te ripparee- ren valt! Dan zal 't menschdom vergraauwen in ellcndig- onplazaante straten, zuchten onder de gevolgen van die ophak-critiek van vandaag. Of de straten staan leeg cn dan zullen de huisbazen zuchten. Wat nie zoo erg gevonden wordt, maar 't zijn ók mensehen. Dikkels de slechtste nie, waant ze hebben d'r eisen- dommekes meestal vergaard uit zuinig overleg bij har den arbeid, omdat 'n staatspensioen van 300 centen per week nie overdadig is Omdat zulk staatspensioen den mensch brengt bij Annenzorg, v.aar sommigtcn nog te grootsch veur zijn. Gcnogt, over den huisbaas wilde ik nie geschre ven hebben; we zijn nog nie zoo wijd dat over daar één goei woordje van gebeurd kan worren. Hij staat vandaag 'I zwakste en de zwakken worren getrapt, 't Recht van den sterkste, de natuurwet, do Beesten-Wet, geldt na twintig eeuwen van bescha ving nog even sterk, as 't oorlogsgevaar na twintig jaren van vredesconfcrentie's. Sterker; 't oorlogsgevaar is dreigender, dan 't in dé heele weareldhistorie ooit gewiest is ep de Beesten- Wet staat steuviger te poot dan ooit. Waant nosten- liefde, 'k heb 't pas er over g'ad, is totalement naar de pinnekes. De Wet van den sterkste, de Beesten-Wet, zc geldt in de allereerste plots in de kringen van hah! Karjuu, da's aarig! ze geldt in de allereerste plots in de kringen die beschaving, die „cultuur" (ge wit!) in pacht hebben! In de kringen van kunstenèèrs! Zekers, ik weet wel, kunstenèèrs, kunst, zijn ok wèèrden, die op den dag van bestaan moeilijk geme ten, getaxeerd kunnen worden! Waarmee ik maar zeggenwil: wat vandaag veur kunst en kunstenèèr deur gaat, daarop staat nog ginnen keur van den tijd. Maar wij motten 't er vandaag mee doen! Vandaag, waar de Wet van den Sterkste (da's Hoofd redacteur en Criticus in dit geval) vandaag waar de Beestenwct, de Grondwet van 't Mensch dom is. Kliekskes kammen malkaar op en zijn zo verblind in huilie eigenreidheid, da ze in 't bestaan van aande deren, buiten huilie kliek, gin erg meer hebben. (Da s eigenlijk de klacht van Top Naeff). Kliekskes maken malkaar „beroemd" op de ma nier van de architecten, die nooit uitgeschreven ko men over de „scheppingen" van huilie vrindenkliek. Kliekskes deelen malkaar de eereprijzen uit, waar bij 't den grotsten zurg is, 'n zeker evenwicht te hou wen in politiek, oud modern en elk meugelijk op zicht. Soms gaat 't afwegen zóó sjecuur, dat 'nen Drijs in tweeën verdeeld wordt (lijk verlejen jaar!) En as den Doolaard veur deus half-gewicht nie bedaankt had, dan wier over tien jaren 'nen prijs in twaalf stukskes uitgedeeld. Waant as ge eenmaal wegen gaat, dan blijft ge aan 't wegen! Goeie, bruikbare tooneelstukken worren niemeer geschapen, volgens diecn Fraanschen Maup. Hij kan 't weten. Ieder in z'nen stiel. Maar nóg zijn er gin toneelstukmachines uitgevopden, zooals zaag- en schaaf-machines veur den timmerman, worsi- machines veur (teugen!) den slager. Dus daaraan kan 't nie liggen. Daar zijn maar twee reden meugelijk! De vervloek te critiek, die 't goeie kapot praat( de Beesten-Wet) of de kliekgeest, die ok de belaangstelling in klieken verdeelt. Te wijd gezocht, amico Waarom hee 'n liberaal blad dan 'n stuk of tien wekelijks terugkerende zelfde namen en portretten te loven en 'n katholiek blad tien aanderen, die nouw en dan geloofd worren. Met da „nouw en dan" bedoel ik, dat de katholie ke weareld 't minst scheutig is met lof.Den katholiek staat z.g. geboekt veur erg „critisch", wa nog ai erg is in deuzen tijd, nouw critiek 'n bedenkelijk ding geworren is mee de hierboven genoemde „Grond wet." In de muziek is 't sjuust eender. Ok hier hee, nie laank gelejen, 'nen dirigent (van Anrooy) de muziek afgeklopt, om 'n scherp woord ^de nageltjes van t getrapte katje!) de zaal in te slingeren teugen de cri tiek. Amico. 't Is 'n uitgerookte zaak: 'nen kunstenèèr is tot z'n zestigste jaar 'nen kwajongen. Dan pas gaat ie meetellen. Dan krijgt ie z'n lintje, z'n radio-rede en z'n kraantenportret. De z.g. „Jongensbeweging" van vandaag, is alleen maar 'n kiiekske da geduld wordt, om da zestigja- rig-systeem te verdoezelen! De „Jongeren" worren vanzelf oud! As de dood is „men" van iets nuuws. Daar zijn kraanten, die vier vijf maanden wochten mee 'n cri- tfekske óver 'n nuuw boek. Ze wochten op de aan dere kraanten! Ik zee al: daar is meer moed noodig dikkels, veur 'n waar. woord, dan om as held te fun- geeren op 'n slagveld, waar aanderen sneuvelen veur oew heldendom. Maar as er vandaag gin bruikbaar tooneelstuk meer uit de bus komt, dan zie 'k daarin 't begin van 'n veurloopig end. As critici, die nog gin „poppeke" teekenen kunnen veur huiliën kleinen jongen, as zulke critici den naam van kunstschilder maken en breken; As collega's (nóg erger!) 't werk afkammen of doodzwijgen van collega's buiten de kliek; As 't zestigjarig-systeem nog laanger regeert, dan zal den seerjeuzon menschen den lust gaan ont breken, om nog laanger 't beste, 't wèèrdevolste uit z'n zielement te putten om da te gooien as pèèrlen veur de verkens. Te gooien veur de goedbetaal de critiek. Deuze week hebben in den Haag twee schrijvers 'n straat gekregen. Alle kanarieveugelties, geuzen, kwikstertjes. appel tjes en pirkes hadden al huilie straat, naar hun ver noemd, eindelijk kwamen dan twee kunstenèèrs aan bod. Ze zijn allebei ruim vijfhonderd jaren dood. Niemand kent meer Hendrik Mande of Johannus Brinckerinck. Zelfs de knoopen, gedraaid van huilie eenmaal opgegraven gebeente, zijn al laank vergaan. Neeë, van 't zestig-jarig-mondigschap zijn we ok nog nie af. En nouw gaai 'k er afscheien. Waant ik ben nog nie op de helft, maar d'n avond is of en Trui wil naar bed. Dus Maar dingskes, die weinig of nie in de kraant gelezen worren, wou ik deuze week 's gèren afgedrukt hebben g'ad. Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe, DRé. Rheumatische pyn in beide beenen. Alle pijnen nu geheel verdwenen Deize dame uit het noorden van ons land had he vige pijnen in de beide beenen; na gebruik van twee flacons Kruschen Salts waren de pijnen totaal ver dwenen. Lees slechts haar brief: „Begin Juni kreeg ik plotseling veel pijn in beide beenen, zoo zelfs, dat ik soms geen .vijf passen kon loopen. Verschillende middelen heb ik geprobeerd, o.a. smeersels, een natuurlijke geneeswijze, en verder in Augustus veel zonnebaden. Niets heeft eenige ver lichting gegeven. Toen werkelijk teneinde raad, heb ik een potje Kruschen Salts gekocht en geregeld vol gens voorschrift gebruikt. Nu kan ik U, na nog geen twee flacons te hebben gebruikt, laten weten, dat alle pijn absoluut verdwenen is. Zeer gaarne zend ik LI dan ook dit schrijven, om ook anderen te overtui gen, dat Kruschen Salts schitterend is." Mevr. S. te W. Stijfheid, rheumatiek, ischias, enz., vinden bijna altijd hun oorzaak in een min of meer sterke onzui verheid van het bloed door opgehoopte afvalstoffen. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samen gesteld, sporen nieren en ingewanden aan tot krach tiger werking, waardoor urinezuur en andere onzui verheden worden verwijderd en aldus de oorzaak van het lijden wordt weggenomen. Binnen korten tijd zullen de pijnen verdwenen zijn, en voorgoed, want de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen is het na tuurlijk recept voor een volkomen inwendige zuiver heid. Stralende gezondheid voor één oent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 en f 160 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. Uitkeering voor goedgekeurde pootaard- appelen oogst 1933. In de Staatscourant van gisteren is opgenomen de „Crisis-Steunbeschikking 1935 Aardappelen (goedge keurde pootaardappelen oogst 1933)." Overeenkomstig het bij deze beschikking gevoegde reglement zal uit het Landbouw Crisisfonds steun worden verleend ten behoeve van de erkende telers van aardappelen, die op 1 April 1934 bij de Geweste lijke Aardappel-Organisaties waren aangesloten. Aan de erkende telers en aan de erkende hande laren zullen over de door den Nederlandschen Al- gemeenen Keuringsdienst goedgekeurde pootaardap pelen van den oogst 1933 uitkeeringen worden ge daan. Uitgekeerd zal worden per 100 Kg. goedge keurde pootaardappelen, vallende binnen de maat 2860 m.M. met een maximum lengte van 8 c.M. een bedrag, hetwelk verschillend kan zijn, naar ge lang van de klasse, waarin de pootaardappelen door de Pootaardappelencommissie, met inachtneming van de classificatie door den Nederlandschen Alge- meenen Keuringsdienst, werden ingedeeld. Naar wordt gemeld, is in het bezuinigingsont- werp, waarvan de indiening spoedig is te verwach ten, een nieuwe verlaging van de salarissen der rijksambtenaren opgenomen ten bedrage van 10 mil- lioen. Het bezuinigingsontwerp zal voorts voor een be langrijk gedeelte een machtigingswet worden, waar bij de regeering zich voor een aantal bezuinigingen en daarmede verband houdende voorzieningen rege ling bij Koninklijk besluit voorbehoudt In verband met het gerucht, dat do aanvankelijk in het ontwerp ook opgenomen aanpassing van de buiten den staatsdienst op het oeconomische leven drukkende lasten aan een lager niveau daaruit ver wijderd is, vernemen wij, dat hierin nader bij een afzonderlijk ontwerp zal worden voorzien. In de nieuwe Staten van Noord-Holland zullen niet terugkeeren: voor den Vrijheidsbond mr. A. S. Miedema en ir. M. J. Schoen; van de Vrijz. Dem. de heeren Th. M. Ketelaar en J. Best Nzn.; van de C. H. Unie de heer K. Kistemaker en mevrouw A. L, A. RingelingVerhoeff; van de R. IC Staatspartij de hee ren P. J. M. Verschure, dr. N. P. van Spanje, J. J. Klarenbeek en J. J. de Vries; van de Middenst.ands- partij de heeren A. Weiss en A. F. Bruinsma; van de S.D.A.P. de heeren A. H. Gerhard, P. Voogd en J. van Pareren, J. Westerhof, J. den Exter, P. Zeeman en W. F. Visser. Reuter meldt uit Parijs: In een hotel te Parijs is een achterkleindochter van Napoleon III als kamermeisje werkzaam. Haar naam is Hélène d'Orx en zij is 28 jaar oud, slank en knap. Haar neus, oogen en kin, laten duidelijk zien, dat zij een Bonaparte is. Zij is „ontdekt" door een Franschen schrijver bij diens nasporingen in verband met de samenstelling van een boek over het liefde leven van den keizei-. Toen Louis Napeleon, aldus vertelde zij omtrent haar afkomst, in 1840 uit Engeland te Boulogne aan kwam, om naar de macht te grijpen, werd hij, na dat zijn poging mislukt was, veroordeeld tot levens lange opsluiting in het Chateau de Ham. Zijn bewa kers hadden een dienstmeisje, Eleone VergeoL Zij was jong en-aantrekkelijk en werd mijn overgroot moeder, Met haar hulp ontsnapte Napoleon in 1846. Hij huwelijkte Eleonore uit aan zijn pleegbroeder, Louis Bur, en deze adopteerde Napoleons natuurlij ken zoon, Eugène, die mijn grootvader werd. Napo leon verhief Eugène in 1870 in den adelstand, en ver leende hem den titel van graaf van Orx. Zijn vrouw, mijn grootmoeder, woont te Bayonne. Zij is 81 jaar oud. Het spijt mij, zoo besloot Hélène d'Orxe dat men ontdekt heeft wie ik ben. Ik houd van een rustig leven. Zijn fortuin van 60.000 dollar verloren. S e a 111 e. Tijdens een 5-iarigen trek door het Poolgebied, gedurende welke hii vele levens redde, heeft Andrew Bahr. een der beste rendierherders ter wereld, zijn geheele fortuin verloren. Toen Bahr. een Laplander, in 1926 uit het barre Noorden te Seattle terugkeerde, had hij een bedrag van 60.000 overgespaard. Hii kocht hiervan een paar huizen, trouwde en vestigde zich. Daaron kreeg hii bericht, dat hii weer noodig was. De Canadeesche regeering had op zich genomen 3000 rendieren van West Alaska naar het hooge Noorden te vervoeren, om te dienen als voedsel voor de daar levende menschen. Bahr kon aan de roepstem geen weerstand bie den .en vertrok. Doch in de vijf iaar. dat hii van huis weg was. werden de hvnotheken on zijn huizen geëxecuteerd. Juist toen per radio werd omgeroepen, dat Bahr's groote trek was beëindigd, werden zijn huizen openhaar verkocht. Toen Bahr hier was teruggekeerd zag hii. dat ziin fortuin was verdwenen. Hii nam het echter nogal niet te zwaar op. ..Ik ben al vrii oud.", zoo zeide hii. misschien 60. miscrhien 70, dat weet ik niet Drecies. Waarschijnlijk zal ik opnieuw moeten beginnen." Thans trachten zijn medeburgers echter het noo- dige bijeen te brengen om het verlies te herstellen. DE PRIJS WEER NIET HOOGER DAN f 13,- De markt was stug en bracht als hoogste prijs f 13.—. Ook de gang was wat lager dan de vorige week. verscheiden stapels werden tegen flO.— en f 11.verkocht. Over 't al gemeen was er weer meer zachte kaas. wat voornameliik moet worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat sommigen dit voordee- liger achten, wiil de opbrengst in kilo's dan natuurlijk grooter is. De algemeene toestand onderging weinig verandering, zoodat ook de vooruitzichten dezelfde bleven, d.w.z. slecht. In den handel op Duitschland werd hier en daar een nieu we maatregel besproken. Niet alleen is daar thans de uitvoer gecontingenteerd. tevens is dit het geval met de bedragen, die mogen worden gecleard. Dit komt er on neer, dat dus de prijs p. kilogram, die in Duitschland kan worden gemaakt, vrij nauwkeurig vast staat. 5 u,t de omgeving in Polder Waard en Groet. De afdeeling Waard en Groef van de Holl. Mij. v. Landbouw is met den heer Inspecteur der Directe Belastingen te Alkmaar overeen gekomen dat de waarde der landerijen in de polders Waard en Groet overeenkomstig 1934 kan worden gehandhaafd. W I E R N G E N Vergadering „Succes". Donderdagavond f.1., half acht, vergaderde de voet- balvereeniging ..Succes" in Concordia van den heer S. Halfweeg alhier. Te halfnegen opende de voorzitter de heer Oden, de vergadering, aan de aanwezigen, 30 in getal, een welkorn toeroepend. Snr. houdt dan een korte be schouwing over het afgeloopen seizoen en feliciteert dan ook eerst de spelers van het 1ste elftal namens het bestuur met haar veroverde eeretitel. Spr. is ech ter niet minder over het 2de en 3de elftal tevreden, deze hebben ook heel wat gepresteerd, we kunnen dan ook volop over het afgeloopen seizoen tevreden zijn. Er zijn natuurlijk een heelehoel felicitaties bin nen gekomen, o.a. v.v. Heldersche Bovs, Ver. t. be hartiging der Voethalhelangen in de 1ste en 2de klasse. D.T.S., Alcmaria Victrix, B.K.C.. N.V.V. v.v. Texelsche Sportvereen., v.v. Alkmaarsche Bovs. H.R. C., den heer Koonman, scheidsrechter, v.v. Helder, den heer Jb. de Beurs oud-lid van Succes, den heer Brussel, secretaris van den N.H.V.B.. den heer Mol, scheidsrechter, den heer Schoen te Enkhuizen, v.v. Atlas. Z.F.C. te Zaandam, v.v. DOSKO. Oudcsïuis, v.v. Watervogels, Den Helder, den N.H.V.B... den heer Ferik, scheidsrechter; den heer Hoek. scheidsrechter te Alkmaar: den heer J. var. Ketel, bestuurslid van den N.H.V.B., den heer K. Bunsinchga, scheidsrech ter. den heer Annvas. scheidsrechter. Ook de heer H. Hollander, de bekende sportjour nalist, welbekend door zijn snortnraaties, heeft in zijn sportpraatie van Donderdag f.1. Succes ook niet vergeten en de vereeniging van harte gefeliciteerd. Na deze stroom van felicitaties verklaarde de Voor zitter de vergadering voor geoDend. het woord ge vend aan den secretaris tot voorlezing der notulen. Deze worden onder dankzegging goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen doet de Voorzitter nog eenige mededeelingen omtrent de ziekteverzeke ring voor de leden Voorts heeft de Voorzitter een schriiven ontvangen van den N.H.V.B., inhoudende het verzoek of od 5 Mei a.s. over het Succes-terrein gedisponeerd mag worden voor een naar wedstrijden van Droef-elftal len voor den K.N V B. Voorzitter vraagt hierover uit spaak van de vergadering. Deze spreekt zich als volgt uit: op 5 Mei mag de N.H.V.B. over het terrein disnoneeren. mits de even- tueele tekorten door den N.H.V.B. zullen worden bij gepast. Deze kosten ziin o.a. het vervoer der spplers en een dinertie na afloop. Het spreekt vanzelf dat dan door een ieder entrée op het terrein zal moeten worden betaald. Bespreking kampioensfeest. Het hoofdpunt der agenda was wel de bespreking omtrent een te hou den Kampioensfeest. Bii stemming blijkt dat allen voor een feest ziin. Door den Voorzitter wordt een voorstel hieromtrent gevraagd. De heer J. J. Bosker Oz. vindt dat 't bestuur zich! daarvoor eigenlijk moest inspannen, zoodat 't bestuur dan den feestavond aan de snelers aanbood. De heer D. Nieuwbuurt vraagt of er een commis sie hiervoor benoemd moet worden of dat het be stuur dit regelt. Bii stemming bliikt dat allpn er voor ziin. dat dit door het hestur wordt geregeld. Het bestuur zal dus zorgen voor den feestavond, welke vermoedeliik gehoudnn zal worden on 25 Mei. Rondvraag. De heer Montnlet vraagt permissie van de vergadering om even rond te gaan met een net om een kleine bijdrage der aanwezigen te vra gen. daar er twee adsniranf-leden ziin. welke, daar zii geen schoenen hebben, niet kunnen voetballen en toch goede voetballers in den don ziin. Dit wordt d«>n heer Montnlet volgaarne gegeven. De heer J. Tdema vraagt of er geen regeling getrof fen kan worden voor werklooze snelers. Nadat dit in finesses besproken is, doet Voorzitter de mededeeling dit on de a.s jaarvergadering ter sprake te zullen brengen. Wordt goedgevonden. De heer H. Lont Dz. stelt een vraag over trainings avonden. Deze vraag wordt door den Voorzitter iaar genoegen beantwoord. De heer D. Nieuwbuurt wekt de leden on om a.s. Woensdagavond op den trainingsavond te komen. Daar er niets meer ter tafel komt. sluit de Voorzit- 'er de vergadering met de mededeeling dat door len heer Montnlet f 5.17 is ongebaald voor voetbal schoenen. waarvoor snr. de aanwezigen dankt en de- ',e tevens onwekt om admirantlederi te werven, daar men die heel best gebruiken kan. Hierna verklaarde Voorzitter de vergadering voor gesloten.

Schager Courant | 1935 | | pagina 14